Lid van het Kerkkoor Fa. R. J. Houwing, HEIT 1 llltlHi Doet Uw voordeel en koopt! Net Meisje Telegrammen van heden .Stadsnieuw». Rechtszaken. Ingezonden Stukken.* Marktberichte». Advertentie». een net Dagmeisje flinke Dienstbode nette Werkster. Nedl*f1»n< stfn endemhraiflrt, nanr Selgil kunnen terugkmen. De aanvrage tot uitvoer moet spoedig werden gerkht aan den beer Renneboog, afgevaardigde van desa Belgi schen minister van Landbouw, Belgiach con sulaat te Roosendaal. Zij moeit bevatten naam en adres van de Nederlandsche houden, Belgische eigenaars en het aantal en signalement van de bedoelde dieren. De uitvoervergunningen zullen aan belanghebbenden worden verstrekt indien de verklaringen juist zijn bevonden door de Ne derlandsche en Belgische autoriteiten. De teruggave van afgeslacht vee zal het onderwerp van laiterèn uitvoer uitmaken. EEN OPLICHTERSBENDE. Te Rotterdam zijn drie personen gearres teerd. die in het laatst der vorige maand met valsche kwitantie op naam van een assunu- liefirma daar ter stede een bankinstelling al daar hadden opgelicht. Zij hadden tot drie maal toe geld in deposito opgevraagd, totaal kregen zij daardoor 9500 in handen. Den vierden keer kwamen zij om 5000, te ha len, maar dat mislukte, doordat de deposi'o minder bedroeg dan 5000. De kassier girg toen aan het telefoneeren, waarop de aanbie der zich uit de voeten maakte. Uit het onder zoek bleek, dat de valsche stempel, waarmee de kwitantie gestempeld was, gemaakt was bij een fabrikant hier ter stede. Het vermoe den viel onmiddellijk op een 21-jarig kantoo-- bcdiende, die bij de bankinstelling en bij de assurantiefirma in dienst was geweest. Het bleek, dat hij het plan in elkaar had gezet met behulp van een andren kantoorbediende er. een koopman. De kantoorbedienden beken den. De koopman heeft waarschijnlijk de kwi tanties vervaardigd. Het onderzoek duurt nog voort. TWEE BROEDERS VERDRONKEN. Dinsdagavond laat kreeg de wed. de R., aan de Gedempte Slaa te Rotterdam, twist met haren zoon Wouter, tengevolge waarvan deze de woning verliet om zich te verdrinken. Zijn broer volgde hem en ziende dat Wouter te water sprong aan de Admiraliteitskade. sprong hij hem na om hem te helpen. Helaas verdronken beiden. SPIONNAGE. De rechtbank te Arnhem heeft den Nij- meegschen chauffeur C. J. S. ter zake van spionnage, conform den eisch veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. S., die verbonden was aan den Duitschen afweerspionnagedienst, had in Juni de opdracht gekregen aan de Duitsche autoriteiten het plan van het mij nenveld in Zeeland, het daar gebruikelijke seinstelsel, het tweede mobilisatieplan en de legering van troepen te bezorgen. Hij had zich daartoe in verbinding gesteld met een tijdelijk te Nijmegen vertoevenden matroos der Nederlandsche marines te Cad- zand en met een sergeant, verbonden aan den verplegingsdienst te Nijmegen. Hij beloofde hen goede belooningen, maar beiden weiger den op het voorstel in te gaan. KORTE BERICHTEN. 4 Naar het Vad. meldt is de ex-keizerin van Duitschland ernstig ziek. Zij heeft een hartkwaal. Er is telegrafisch een dokter uit Berlijn geroepen. B. en W. van Amsterdam stellen voor dat de gemeente voor 5 millioen gulden zal deelnemen in het kapitaal van de N.V. Kon. Hoogoven- en Staalwerken. In November 1918 werden verzonden uit Zeeland naar het binnenland 718,000 oes ters, Duitschland 2,711,000, België 182 000, andere landen 41,000totaal 3,652 000 oesters. Aan den eervol ontslagen generaal C. J Snijders, oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht en chef van den generalen staf, is een voortdurend pensioen toegekend ten be drage van 3150 's jaars. Te Beverwijk is een zekere v. E. aange houden, die verdacht wordt van diefstal van een brandkast uit het kantoor van de gasfa briek te Castricum. De thans loopende vetbon is geldig tot en met 17 Dec. De landbouwer E. E., te Annen (Dr.) is door het schichtig worden der paarden van den wagen tegen een boom gevallen en eenige oogenblikken later overleden. Van de tien motoren, die in de laatsten tijd gestolen werden uit een pakhuis van Electr. Stroom verkoopmaatschappij te Wor- merVeer zijn er twee teruggevonden in een kleedkamer van het badhuis aan den Zaandij- kerweg, waar ook nog tien rollen draad wer- jden gevonden. Vermoedelijk met 1 Juni 1919 zal de invoer van hyacinthen, tulpen narcissen, cro cus, lelies en lilietjes van dalen naar de Ver- eenigde Staten worden toegestaan. De brandstoffencommissie te Delft heeft de fabricage van briquetten in de twee fabrieken, die uitsluitend voor huisbrand werkten, stop gezet wegens de vele klachten over de kwaliteit van het fabrikaat. De vereenigtog ,,Kleedinge en schoeisel voor behoeftige schoolkinderen te Rotter dam, heeft van een stadgenoot een gift van 100.000 ontvangen. Naar Het Volk verneemt, hebben de Bel- ische vluchtelingen die in 'het zoogenaamde elgisch dorp te Scheveningen wonen, pas poorten van hun regeering gekregen on zul len zij de volgende week vertrekken. Diakenen der herv. gem. te Amsterdam hebben op den biddag >n de Nieuwe kerk een bankbiljet van 1000 gecollecteerd. Voor hun wintercollecte hebben zij vqn iemand een gift van 1000 ontvangen. Te Leiden is in den kantoorboekhandel der firma Servaas, aan de Hoogewoerd, voor ongeveer 3000 aan kantoorbehoeften ont vreemd. Te De'ft zijn vijf personen gearresteerd, die in den laatsten tijd bijna ellen nacht hadden ingebroken en pakhuizen en fabrieken en groote partijen goederen hadden gestolen. Te Stratum (bij Eindhoven) heeft men in November j.l. vergeten de verkiezingen voor de Kamer van Koophandel te doen plaats hebben. Eenigen meenen, dat de ge meente-secretaris Weer anderen, dat de secre taris van de K. v. K. in deze verantwoorde lijk is De directeur der coöperaHe „F.xcels'or" te Heerenvee%is geschorst. Men spreekt van een belangrijk tekort. Te Rotterdam zijn door een militaire Eatrouille weer drie telefoondraaddieven ge nipt. Sedert de instelling van den militairen beveiligingsdienst zijn er nu al 27 man ge- amateêrd, terwijl vemebillimdf dkfatallMt vnrtjdeld wetetest Blijkens bij het departement van Marine ontvangen bericht ia lir. Ma. Zeven Provin ciën onder bevel van den kapitein ter zee Van der Wal, op de thuisreis naar Nederland over Nagasaki vertrokken. De gemeenteraad van Utrecht heeft be sloten tot afschaffing van nachtarbeid voor bakkers. Voor groote bedrijven zal als cver- gangsmaatregeT gedurende twee jaar bet drie- ploegenstelsel worden ingevoerd. In het stadhuis te Heerlen ia tiir een brandkluis een geldkistje gestolen, inhouden de eenige duizenden guldens aan ontvangen legesgelden. De kluisdeur was geopend met een reserve-sleutel uit een der bureaux. Te Uitgeest is Dinsdagmorgen een ran- geerende locomotie met geweld op eenige goe derenwagens geloopen. Een goederenwagen kwam op de locomotief terecht. De schade ia aanzienlijk, er werd niemand gewond. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No 16166 1000. Na. 6980 en 11291 400. No. 20649 100. HET ADRES VAN ANTWOORD AANGENOMEN. BRUSSEL, 12-Dec. De Kamer heeft he denmiddag bij acclamatie het adres van ant woord op de troonrede aangenomen. HAASE HOUDT REDEVOERINGEN BERLIJN, 12 Dec. Heden hield Haase bij het binnentrekken van iedere divisie een toespraak, waarin, meer dan In de rede die Ebert gisteren hield, het socialistisch element naar voren kwam. DE WOORDEN VAN MINISTER HIJMANS. AMSTERDAM, 12 December. De Brua- ^elsche correspondent van het V. D.-Bureau seint :Bij informatie naar aanleiding van het bericht in „de Metrppole" betreffende de verklaring van minister Hijmans over de Schelde-kwestie, werd er mij van be voegde zijde op gewezen, dat het hier slechts een interpretatie betreft van „de Metropole" van de woorden, die de minis ter tot eenige journalisten heeft gesproken en waarbij hij zich aangaande de buiten- landsche kwestie aan de troonrede reser veerde. DE CHINEESCHE MOORDZAAK. AMSTERDAM, 12 Dec. De 4de Kamer der rechtbank veroordeelde den Chineeschen bootwerker Tjingtoe, die een landgenoot vermoordde, tot een gevangenisstraf van 5 jaar en den stoker Litanhg Leebok, be klaagd van doodslag op twee landgenoo- ten, tot 4 jaar gevangenisstraf. De eischen waren 15 en 14 jaar gevan genisstraf. NIET TOEGELATEN. OLDENZAAL, 12 Dec. De heer David Wijnkoop, zijn vrouw en eenige partijge noten trachtten hedenmorgen via Olden- zaal Duitschland zonder pas binnen te ko men, zooals dat de vorige week aan Dr. v. Ravesteijn gelukt was. Zij werden echter niet toegelaten en keerden naar Oldenzaal terug. V1SCHDISTR1BUT1E. Hedenavond visch te bekomen voor de nummers 844 tot 1165. KARZERNEERINO. De compagnieën van het depot-bataljon der 5de en 6de infanterie-brigade, alhier in garnizoen, zullen worden gelegerd in de ba rakken aan den Weaterweg. OPHEFFING OOMPAGNIE. Binnenkort wordt de schoolcompagnie van het depot-bataljon der Xe infanterie-brigade alhier, commandant de kapitein van Beugen Bik, opgeheven. IN ZIJN FUNCTIE HERSTELD. De sergeant-menagemeester Th. van Dordt, die bij de opheffing der 3e compagnie onthe ven werd van zijn functie bij de 7e compag nie dépót X, ia in zijn functie hersteld gewor den. OPENBARE LEESZAAL Onder leiding van den voorzitter, den heer Mr. A P. H. de Lange, werd gisteravond een algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot Oprichting en Instandhou ding van eene Openbare Leeszaal en Boekerij In de vacature-E. C. H. Chr. Bruins werd tot bestuurslid gekozen de heer Dr. Greebe, in de vacature-O. J. Verkerk de heer K. v. 't Veer en in de vacature-Dr. A. Schillings, Dr. van Eden. Het voorstel van he* bestuur tot benoeming van een bibliothecaris, werd tot een volgende vergadering aangehouden. De voorzitter deelde mede, dat de werk zaamheden van het bestuur om eeg ander ge bouw, dank zij den steun van B. en Wtot een goede» oplossing zullen komen. DE KLOKKEN VAN CORNEVILLE. De tweede uitvoering die de Gem. Zang1- vereeniging „De Stem des Volks" gister avond gaf van bovengenoemde opéra- comique, was opnieuw een groot succes. De geheel gevulde Harmoniezaal toonde de mooie muziek van Robert Planquette te be grijpen en te waardeeren. Het orkest liet deze muziek ook uitstekend tot haar recht komen. Gezien het feit, dat het een uitvoering was van dilettanten, moesten wij ons meermalen met verwondering afvragen, hoe directeur en regisseur er in geslaagd zijn deze operette zoo goed voor T voetlicht te brengen. Zeker, er waren tekortkomingen als b.v. het eentonig armbewegen, gebrek aan actie, slechte uit spraak van vreemde woorden, maar deze ver dwenen geheel onder het vele goede dat er was. Hoe kranig weerde het koor zich. Bij zonder troffen door juiste uitvoering de twee de afdeeling der eerste acte en het lied van de klokken. Mej. A. Mooij muntte weer uit door leuk, pittig spel en goeden zang. Telkenmale treft de groote ijver en ambitie waarmede zij zich van haar taak kwijt Mej M. Bijl zong heel lid en/ droeg veel tot het succes bij. Haar ac tie is nog wel voor verbetering vatbaar. E>e heer H. v. d. Bogaerde was een goede kapi tein en markies en hij droeg zijn costumes uitstekend Jammer dat de partij niet geschre ven is voor zijn stem. Jean Grénicheux herstelde zich heel goed na een minder gelukkig en.trée. In de aerde aate was hij bepaald op dreef. De heer Van d. Sloot eras In iljn element «1» Osspsrd. Een rol, dit hij ongetwijfeld met veel genoegen speelt Namens de donateurs en donatrices van „de Stem des Volks" werden den heer Andersom mooie bloemen aangeboden. Voor den wak keren directeur een welverdiende hulde. Zondagavond gaat de laatste opvoering. Men zal t veranderen der tooneelen nog vlugger moeten doen geschieden, want van half acht tot kwart voor twaalf ia te lang. Wie echter „de Klokken van Corneville" nog niet heeft hooren luiden, moet naar hun schoonerr klank Zondagavond zéker eens gaan luisteren. DE ZAAK VAN BENTHEM. In vervolg van het gisteren reeds door ons medegedeelde vermelden wij nog het vol gende Nadat een tiental getuigen gehoord waren, wier verklaringen geheel gelijkluidend waren aan die te Alkmaar afgelegd, was het woord aan den advocaat-generaal, die wegens op lichting een gevangenisstraf requireerde voor den tijd van één jaar. Verduistering, waarop de Alkmaarsche rechtbank evepeens een von nis had gewezen, achtte de advocaat-generaal niet bewezen, weshalve hij te dien opzichte vrijspraak vroeg. In plaats van Mr. W. G Bosman voerde thans als verdediger Mr. van Gich het woord, die uitvoerig beklaagde's onschuld bepleitte en diens vrijspraak vorderde.- Het Hof zal over acht dagen uitspraak doen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 10 December. DIEFSTAL IN VEREENIOING. De drie rijwieldieven, die onlangs terecht stonden wegens rijwieldiefstal te Bergen aan Zee, Herve Z., Gerrit de W. en M. A. T. V-., allen te Amsterdam, thans gedetineerd, ston den thans nogmaals terecht omdat in deze zaak een nadere instructie was gelast, tenein de het aandeel dat ieder in deze zaak heeft ge had, nader vast ie stellen. Derde beklaagde V. heeft de fietsen uit het schuurtje van den heer v. R. gehaald en ze aan zijn medebeklaagden gebracht.' Ieder is daarop op een rijwiel naar Amsterdam gere den. Voorts gaven ze toe naar Bergen aan Zee te zijn gegaan om daar een rijwiel te stelen. De onicier doet uitkomen dat het hier gold een rooftocht, en vordert tegen de twee eerste beklaagden 12 maanden gevangenisstraf en dat de 3e beklaagde ter beschikking der re geering zal worden gesteld. Mr. Moens kan zich met deze laatste vor dering zeer wel vereenigen, wat de 2 vorigen betreft daar acht pleiter de geëischte straf te zwaar. Pleiter is van meening dat deze twee beklaagden niet naar Bergen aan Zee zijn ge- laan met misdadige oogmerken. De 3e Be klaagde heeft de diefstallen alle ten uitvoer gebracht. Pleiter vraag* voor de twee eerste beklaag den vrijspraak met last tot onmiddellijke in vrijheidstelling, waartegen de officier zich verzet. De rechtbank begeeft zich in raadkamer en deelt later, binnengekomen, mede, dat zij de gevraagde invrijheidstelling weigert. VERVOER VAN EEN DOOD SCHAAP. De reeds ter zake een ander feit gedetineer de Heldersche straatmaker Coenraad L. staat thans terecht wegens vervoer van een dood schaap in den nacht van 19 op 20 Au gustus te Helder. Eisch 15 boete subs. 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring CORRESPONDENTIE. J. W. B., alhier. De patiënt heeft van des dokters diensten gebruik gemaakt en zal dus de rekening van dien dokter moeten betalen Dat de patiënt bij de behandeling geen baat vond en zijn toestand zelfs erger werd, ont slaat niet van de verplichting de nota te vol doen. Is deze, in verband met het door den arts gepresteerde, buitengewoon hoog, dan kunt u zich wellicht het beste tot den Genees kundigen Kring wenden of anders betaling weigeren, zoodat rechterlijke uitspraak nood zakelijk kan worden. Red Allan Crt. (Buiten verantwaardelijkheid van ie Redactie. De apname in dexe rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur. In uw couTant van 10 dezer komt een inge zonden stukje voor van den heer Verkerk, die zich blijkbaar zeer geërgerd heeft aan een 35- of 40-tal kinderen van de Roomsche jon- fensscholen, die op hun wandeling door de oterstraat gezongen hebben „Weg met de socialen, leve ^Willem drie" of iets dergelijks en zulks nog wel onder geleide van een Roomschen onderwijzer, die zulks'ongestoord toeliet. Nu dit zal voor den heer Verkerk wel ver schrikkelijk geweest zijn om aan te hooren, en wellicht voor meer personen, die de richting van den heer Verkerk zijn toegedaan. Mij dunkt, wat zal de heer Verkerk zich op 28 November geërgerd hebben aan den grooten optocht, waarin de Roomschen zulk een leeuwenaandeel hèdden, met vaandels en banieren, alles van Roomsch gedoe, met Roomsche beelden en kruisen zelfs, maar ge lukkig zonder Roomschen zang. Toch pleit het mijns inziens niet voor de volledige ont wikkeling van den heer Verkerk, wanneer hij voor zulk een nietigheid de pen opneemt om een ingezonden stukje te schrijven. Inmmers... de heer Verkerk heeft zich zeer zeker wel niet afgevraagd wat verreweg de grootste menigte der Alkmaarsche burgers zich iederen dag ergert aan le bevoorrechting van de lieden van zijne richting, met achteruitzetting der burgerstanden. Hij heeft zich niet afgevraagd, zeg ik, hoe het grootste gedeelte der Alkmaarsche bur- frera zich ergert aan de voor velen onsmake- ijke betoogingen, door de Alkmaarsche stra ten gehouden of de serenades aan mevrouw Enka" gebracht, waarbij eveneens liederen gezongen worden geheel naar de keus der betoogers, meestal op de wijze van de Mar- seillaise, of men verspert de geheele Lange- Inuis, wel ig liederen Mf geheel naar de keus dar beteogars, straat, vóór het stadhuis, wd twee uur lang en staat er even lang liederen te zingen. sJ- DnüTowr ünWmbj de Wrgmtfamdee «Wh de courant nooit geuit. Mca schijnt rr den moed niet voor ie hebben. Men i« vrij zt*ii bevreesd voor den groeten mond van uw8 partijgenooten en daarom moppen men er wel tegen, maar zwijgt toch maar liever «m laat zich nog meer trappen. Voor den heer Verkerk bestaan alleen ar beiden en nog eens arbe'ders en andere men- schen hebben geen recht van bestaan of van de allerminste vrijheid- Zelfs liet in of door de Boterstraat. Mocht de heer Verkerk lust hebben een inge zonden stuk te plaatsen als antwoord op ait, dan behoeft hij niet te gelooven dat ik over dit onderwerp weer de pen zaï opnemen. Maardit is door een Roomsche ge zegd. Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de plaatsing. JAN VERBEEK Az. AMSTERDAMSCHE BEURS. NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Koers van 11 Dec. 12 Dec Petr. 87* «7* 82", 82 70 63 64 54»/» 5-1»/, 213 139* 114* 369 151 163 276* 220* 416* 33", 73»/, 79 IM 171 140»/, 394 374 200 289 166 233 227 242 274 272 29* 116 229* 189 4(3 456 263 253 437 IM?,* 190 92 94 93* 27* 35 33 35 32 Vs 42V,s 22* 217/, 3* 26';, 94* 29»/, 133,. 100 182i/, 193 171 1417/b 78 64 218 140 114 373 151* 165 222 421 80 160 172 145 390 376 202 262 171 231 230 244* 278 271 29»/, 115* 203* 246 437 161 I OS 92* 93 21»/, 29* I 26 29 V» <34 106>Vi, 103 72* 74 FROLONG'ATIt 3*/, MSdedeelingeo. Siaatafoadjiext weinig af faire. Aixttiika vast. Culturen zonder affaire. Oltewaarden willig met veel handel. Scheep- vaartaandeelen vast, het verloop levendig e» het slot prijshoudend. Tabakken onveranderd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 12 December. Medegedeeld door het Kon. Ncderlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 13 December. hoogste stand van den barometer 775.0 te Haparanda. De laagste stand van den barometer onder 770 Noordzee. VERWACHTING. Matige tot zwakke zuid-westelijke tot zuid oostelijken wind. nevelig tot zwaar bewolkt waarschijnlijk enkele regenbuien, zelfde tem peratuur. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 12 Dec. Dirk Heinstman en Grietje Smit». GEBOREN: 12 Dec Thomas Pieter Cornells, z. van Ja cobus Petrus Stuiit ën Engelina Jo anna Maria van den Brink. ALKMAARSCHE EXPGK1 VEILING, 11 Dec. Bloemkool f per 100. 2e soort f a Roodekool f 0.a 0 Gele f 0. a 0.— Witte f 0.— a 0.— Wortelen f 0.— a 0.— per 10B boa. Bieten f 0.— a per 100. Andijvie 1.20 a 3 40 per 100 str. Pieterselie B a tt.per 100 stuks. Spruiten f 21.40 a 35.8/. Spinazie f a Selderie f 2 30 a 5.60. Bloemend, kiol f 5 8 a 9.20 Boerenkool f 2.20 a 3.90 N 'OKDSCHAKWOUUE 11 Dec Wortelen 1-5 a 0.— per 100 bo». ld. buitenl. f 0.a 0.—. Roode kool f 7.50 a 0.Oele kool 7.50 a 0, Witte ko*l f 3.40 a f 3.8B aUes per 16 K.O. Orove ufen f 9.58, knollea. f 0. Bloemkool f 7.a 9 80 midd. I 0.a 0. WARMENHUIZEN, II Dec. lAardappe- len f'0,—drielingen f 0. kriel f 0. Nep (buitenland) I 0a 0 Roode kool f 7 50 4 0 Oele f 7 50a0.—W tte f 2.90, Klubarber I 9Wortelen f 5, alle» p. 100 K.O H. Uien f 9.18. Deensche witt> kool f 3 20 a 4. Adrca R1TSEVOORT 25. GEVRAAGD voor het Schoon* honden der kantoren. P. HEKKET en Co., Kanaalkide. Wordt GEVRAAGD een voor den dag of dag en nacht. Adres P. JONKER, Verdronken- «erat C 16. OEVRAAGD voor 2 «f 3 halve dagen per weck een Zich aan te melden 'savondi tusschen 6—8 uur, Wes erweg 27. Huize „Hel-na", Studler van Surck* laan, Bergen N H. B0T DAMES en HEEREN die v»a*»k»a tmm u treden der NED, HERV. KERK. worden verzocht zich M»»n<iKg IB Dec. aan te m Iden aan de Consistorie kamer der GROOTE KERK, dei avonds te 8 uur. Het v««rlooplg comité. VAN •11 Jf J— T m/va. NEDERLAND. pCt. Obllg». N. W. S. van 500/1000 1917 4) vu 1000 4 3i 3 2i 3 5 dito Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. 1915 1000 di'o 1916 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. 1906 trs. 2500 5000 3 Iwangorod Dombr. OK. 625 Ij Nicolai Spw t 100 4 Oeconsol. 1880 OR 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-1SV0 OR. 625 4 6c Emissie, 1894, OK. 625 4 TURKIJE. Bagdad Saw. lc aerie 1934 4 BRAZILIË. Funding la. 1898 C 20/100 5 PiOVincial* on Gi»m**nt*l. Loaningoit. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 19 5 5 Bank- an Credlat lnstalllngan Anislerdamache Bank A Nederl. Ind. Haudeisbk. Aand. Nederlandsche Bank C v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Industriaala Ondarnaming*n. BUITENLAND. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car. en Foundry Co. C. v. A Amer. Hide en Leather Coir,p. Unit. Stat. Staei Corp. C. A. Cultuurandarn., Handelsver. en Handelevennootech. Campania Mercahtil Argentina A. Cult MM. der Verstenlanden A. id. id. id. Winstaaad. Handelsv. Amsterdam Aand. Tels en Co'l Hand. Mij. A. v. Nierop en Co. Handel MIJ. A. Petr*leum-Maatachappij*n. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Hull. Petr. Cert, van v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. BUITENLAND. New Schibaieli Petr. CyCrt.gew. A id. id. CrL Pref. A. Orion Petrel. MH. A 94 94 23 421/, 36* 33 331/, 33 35 331/n 577/, 84 100* 100»/, IMVs 1V4 170»/, 170 133 142 77 64 90 Steaua Romans Ml). A. Rubt>,?.Maat schappijen. Amiterd. Rubber Cult Mij. Aand. Deli-Batavia Rubber Mij. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Hell. Amerika Lijn A. Id. Oem. Eigendom A. Holi. Steomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holi. Lloyd. Aand. Kon. Paketvaart Mlj. A. Kon. Ned Stoomb. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Steam v. Mij. Nederland A. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. alg. A. Int. Merc. Marine alg. pr. A. Tabaks Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. Id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand Senembab Tabak-Mij Aand. Speerwecen. Hell, tjzer. Spoorw. Obi. 5 MH. t. Expl. v. Staatssp. Oh). 5 Mij. L Expl. v. Staatssp. Oei. €j BUITENLAND. AMERIKA. Atchis Tee en S. ft C. v. g. A Denv. en R. Orandc Spw C. v. A. Eric Spw. Mlj. gew. Aand. Kans City South. Railw. Cy. g. A Missouri Kant en Tex. C. v. A. N.-York Out. en Western A. Nerl. en Wett. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vol. Tr. gew A. Union Pac. Raitr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEBERLAND. Amsterdam Stad 1174 (/10B—3 BELOIE. Antwerpen 1837 ».|S GEVRAAGD 8K7Bii6U Opruiming KACHELS,

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 3