A DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. n m a m a m m a s m m m m ;s m fa a m m a s i a n m m B a m m m Br a m WèwH^ Gekocht S B H Gf B B BI H B li H fl B £1 B I B B m No. 293 Honderd en twintigste Jaargang 1918 FEU LLLËTON. Damrubriek. jg§ jgj m pp' §1 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling p. 3 maanden f 1.65. fr. p. postl 1.90. Bewijsnnmmers 5 ct Advertentieprijs 15 ct. p. regeirgrootere letters naar piaatsrnlmte. Br. fr. N.Y. Boek- en Handelsdrukkerij Harms. Coster fi Zn.. Yoordam C 9, Tei. ZATERDAG s 14 DECEMBER. Zeemilitie. Wenken voor Land- en Tuinbouwers. 'ÜK Kteedingstukken voor eigen gebruik. De BURGEMEESTER van ALKMAAR breng^ ter kennis van belanghebbenden de navolgende bij hem ingekomen circulaire be treffende het bovenaangehaald onderwerp: „Ingevolge ontvangen bevelen van den Mi nister van marine brengt de Chef van het bureau Zeemilitie te Willemsoord ter kennis van de zeemiliciens van de lichtingen 1914, 1915; 1916, 1917 en 1918, dat, in verband met den bestaanden kleedingnood onder de burgerbevolking, .aan bedoelde miliciens wordt vergund om een gedeelte van de door hen medegenomen kleedmgstukken te dragen of voor eigen gebruik te benutten. In afwijking van het bepaalde bovenaan op blz. 2 van de Regelen voor Opkomst met spoed, vervat in hun zakboekje, hebben deze miliciens te zorgen, dat zij bij opkomst Voor herhalingsoefening of eventueele opkomst met spoed, in het bezit zijn van de navolgende in goeden staat verkeerende uitrustings-artike- kn: 2 witte werkboezeroens 1 kleerborstel, 1 schoenborstel, inwrijf, 1 choenborstel, inwrijf, 2 gestreepte borstrokken, 1 laken- of serge-broek, 2 witte werkbroeken, 1 deken, 1 zijden doek, 2 handdoeken, 1 ,hangmat, 1 baaien hemd, 2 witte hemden, 2 kammen, 1 zeewieren kussen, 1 zeewieren matras, 1 mes met.schede, 1 laken muts, 1 zwart mutsljnt, 2 onderbroeken, 1 overtrek voor matras, 1 overtrek,voor kussen, 1 pij jakker, 1 riem, 1 paar lederen schoenen, 2 paar wollen sokken, 1 stel touwwerk voor hangmat, 4 zakdoeken, 1 loopzak, 1 rolzak, 1 naaizakje. De landstormplichtigen die met onbepaald (klein) verlof zijn, hebben de volle beschik king over hunne uitrusting." Alkmaar, 11 December 1918. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar is opgenomen hét besluit van den Raad dier ge-, meen te van 5 December 1918, waarbij is vast gesteld Eene verordening, houdende bepalin- gen omtrent minimumjoon en maximum- arbeidstijd, in acht te nemen bij het uit voeren van openbare werken in de ge meente Alkmaar. Welke verordening, heden afgekondigd, ge durende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing is nedergelegd en aldaar tegen be taling van 0.10 in afdruk is verkrijgbaar gesteld. Alkmaar, 12 December 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DÖNATH, Secretaris. Naar het Engelsth van Charles Garvice. 101) Op het geluid van die stem vol zielesmart, maar toch zonderling kalm en berustend, uit te Lavarick een kreet en bleef onbeweeglijk staan, voor zich uitstarende. Er kwam iemand langzaam aan, zich een weg banende door de overigen en bleef afgezonderd staan. Het was Mercy. Jordan deinsde terug. „Rachel !'i kwam van zijn bleeke lippen. „Rachelherhaalde Lavarick op een toon,( die een hart van steen tot medelijden zou heb ben bewogen, zelfs van iemand als hij. „Ra chel, mijn dochter Mercy zag hem aan met haar oogen in diepe kassen en sloeg ze toen op Jordan. Ze zei geen woord; maar als zij de stem en de hana had verheven en hem aangekleeg, zou den de toeschouwers niet meer overtuigd kun nen wezen van zijn schuld. Hij leunde tegen1 den muur, bevende, trillende, met een gelaat, vaalbleek van angst en ;jijn lippen vormden haar naam. Lavarick stond een oogenblik sprakeloos, toen wendde hij zich met een ake- ligen kreet naar den ineenkrimpenden ellen deling en hij zou ontsnapt zijn, zelfs aan de 6terke armen van Lorrimore, indien Trale en een paar politieagenten op dat oogenblik niet adem loo# van het terras waren binnenge stormd. In een oogenblik had Lavariék de handboeien aan en hij was hulpeloos in de sterke handen der poliissiannen. Een tooneel van verwarring volgde, waarin Jordan naar de glazen deur sloop; maar Trale stond er voor en versperde hem den weg. Tosn uitte Sylvia, die aan Mercy's zijde stond, een kreet. Mercy was uit haar armen gegleden en bewusteloos op den grond geval len. PLAATSELIJKE BELASTINGEN. HONDENBELASTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen 'ter algemeene ken nis, dat het eerste suppletoir kohier der Hondenbelasting, dienst 1918, den 5en De cember 1.1. door den Gemeenteraad vastge steld en den 11 en December d.a.v. door de Gedeputeerde Staten goedgekeurd, op heden aan den Gepeente-Ontvanger ter invordering is overgegeven en gedurende vijf maanden op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Bezwaren tegen den aanslag kunnen op ongezegeld papier bij' den Gemeenteraad worden ingediend binnen drie maanden na den dag der uitreiking van de aanslagbiljet ten. Alkmaar, den 13en December 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. i DONATH, Secretaris. De boeren organiseeren zich. Waarvoor? Wel, om den Minister van Landbouw te be wegen, de Scheurwet in te trekken. Op de lijsten, door de organisatie ter teekening ge legd, komen volgens de berichten, reeds vele handteekeiiingen voor. De beer^a zijn van meecing, dat hun persoonlijke belangen voor de algemeene moeten gaan. De Minister moge hooge pmzen yoor het graan in wihdcht stel len, hij ™ug den boeren beloove®, dat zij een behoorlijk kwantum van den oogst voor zich en hun personeel mogen behouden, er mogen in het land- en tuinbouwbedrijf in de oorlogs jaren enorme winsten zijn gemaakt, niets kan de boeren bewegen het eigen ik voor deze ge legenheid eens ter zijde te stellen. De nadee- len, aan het scheuren verbonden, worden zoo breed mogelijk uitgemeten, ontwrichting van het bedrijf, geen kennis van de bouwerij, het niet weer tot goed grasland kunnen maken van eenmaal gescheurde greide, worden nog steeds als argumenten aangevoerd. Gebrel aan arbeidskrachten kan op het oogenblik als zoodanig niet meer dienst doên. Hij, die be weert dat de bezwaren niet zoo groot zijn als men wel denkt, en dat boeren, die reeds van hun éénzijdig greidebedrijf een min of meer gemengd bedrijf hebben gemaakt, met deze verandering heel wel zijn ingenomen, wordt -voor een theoreticus in den slechten zin van het woord gescholden. In den laatsten tijd doet een ander praatje de ronde. Er wordt be weerd dat er tarwe in onbeperkte hoeveelheid wordt aangeboden tegen 8 gulden per mud, te leveren 6 maanden na het sluiten van den vrede. Ik heb geprobeerd, den schakel van deze praatjesmakers te volgen, om zoodoende te komen bij den man, die werkelijk op deze voorwaaiden tarwe kon leveren. Ik heb bem niet kunnen vinden Hij behoeft niet lang om klanten te zoeken; als hij naar de Nederland- sche regeering gaat, kan hij beslist op een reuzenbestelling rekenen en wij behoeven niet iederen avond naar bed te gaan met dè ge dachte dat morgen ons broodrantsoen, wel weer eens verlaagd kan wezen, want trots de kwaliteit, zijn we met onze 311 gram per dag wat ingenomen, al is het dan ook zonder kaas. Ik wil dan ook eerder gelooven, dat dit praatje moet dienen, om de goe-gemeente in slaap te sussen. Bovendien Heeft de entente ons immers de toezending van groote voorra den beloofd. Beloofdjuist, maar daar mede hebben wij die nog niet en die groóte voorrade: zijn zoo wat \mstéén derde deel van wat in normale jaren werd ingevoerd. Intusschen wil ik niet ontkennen, dat de HOOFDSTUK XLVL Trale stond tusschen Jordan en bet venster. „Durf je mij tegen te houden, kerel?" vroeg Jordan. „Een oogenblik Sir Jordan," zei Trale. Hij wachtte tot Sylvia en Andrey de kamer uit waren met de bedienden, die Mercy wegdroe gen, toen zeide hij„Wilt u zoo goed zijn de deur dicht te doen, mijnheer Neville?" 'Neville sloot de deur. wou dit gaarne doen in uw tegenwoordig heid." Hij haalde het testament uit zijn zak en legde-het op tafel voor den viscount Toen hij dit zag uitte Lavarick een kreet. „Het testament 1" zei hij. Jordan keek van fien een naar den ander; zijn bleek gelaat had een uitdagende uitdruk- ^Wat is dat?" vroeg Lord Marlow. „Sir Greville's laatste wilsbeschikking, lord Marlow," Antwoordde Trale ernstig en met blijbkare vreuigde, „het laatste testament, mij- lord. Sir Jordan kent den inhoud. Als u er even in wilt zien zult u zien dat de bezittin gen heel anders verdeeld worden dan nu is geschied. Een derde deel wordt aan mijnheer Neville nagelaten' en een derde deel aan de dochter van de dame die Sir Greville wensch- te te huwen." Lord Marlow keek het testament in. „Lees het voor Lorrimore," zei hij. -„Hoe kom ie daar a an, Trale? Het is een ernstige zaak. „Ja, .mylord," stemde Trale toe. „Het werd gevonden door mijnheer Neville in een boom stam waar Banks het verborgen had zoolang hij er over onderhandelde met Sir Jordan." Lavarick knikte; zijn roode oogen waren op Jordan gevestigd. „Dat is zoo", zet hij suf. „Ik heb het 'gesto- boeren het volste recht hebben, de voor hen zoo lastige scheurwet van de baan te knikke ren. Onze tegenwoordige Min. van Land bouw schijnt nog al meegaand en we leven op het oogenblik in een bij uitstek egoïstisch tijdperk. Elk haalt maar zooveel aan als hij kan krijgen. Daar heb je b.v. de schoenma kers. Ze hebben gedaan gekregen, dat de han del in schoenen volkomen vrij Js geworden. De sigarenfabrikanten dreigen eenvoudig dat ze hun personeel op straat zullen zetten, als de voorwaarden voor uitvoer van sigaren niet naar hun believen worden veranderd, en de Minister geeft toe. Ja, maar die laatste concessie bracht anderhalf millioen in de schatkist en bij een vorige gelegenheid was daar al vier millioen in gekomen. Ik wil het gelooven, maar dacfit ge, dat ge het volgende jaar nu ook maar één cent minder belasting behoeft te betalen? Neen dan kan de Delftsche sla-oliefabriek het beter. De Directie biedt met een philantropisch gezicht een half mil lioen flesschen slaolie uit den stelling-voor raad aan tegen 2.75 per flesch, niettegen staande de maximumprijs 2.35 is. De da mes, geen arbeidersvrouwen, overstelpen de Directie met hun aanvragen, er werd immers wel 5.00 per flesch gevraagd; er zitten reeds een vijftig man aan de correspondentie te werken. Nu kostte Delftsche slaolie „ex tra?' voor den oorlog 1.50 per flesch, de nu aangebodene was, als er geen oorlog was ge komen, zeker ook voor d;en prijs verkocht, de Minister verhoogt nu den maximumprijs tot 2.75 per flesch en de Directie steekt een half millioen extra winst in den zak. De veehande laren zullen beproeven, het Rijkskantoor voor Vee en Paarden van de been te knikkeren en den veehandel vrij te maken. Nu, veel kwaad kan daar niet van komen beroerder dan het op 't oogenblik met de vleeschvoorziening gaat kan' het toch ook niet. En waarom zou den de boeren het nu ook niet eens probeeien? Intusschen schijnt het den Minister met deze zaak ernst te zijn en zal doorgezet worden. We weten nu„dat de omzetting van gras- en weiland moet zijn geschied vóór of op 15 Maart 1919 en dat de bebouwing der gron den moet zijn geschied vóór of op 15 Mei 1919." „En als we nu eens niet aan bovenge noemde bepaling voldoen?" Op dergelijke menschen is Art. 13 al. 1 en 2 van de Scheur wet van toepassing, luidende ffls volgt: 1. „De overtreding van een voorschrift als be doeld in art 1, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of een geldboete van ten hoogste 6000. Indien de schadeloos stelling, bedoeld in art. 7, reeds is betaald, wordt verbeurdverklaring dier schadeloosstel ling uitgesproken; wordt het bedrag der schadeloosstelling niet terugbetaald, dan wordt de verbeurdverklaring vervangen over eenkomstig art. 34 van het Wetboek van Strafrecht. Voor zoover de schadeloosstelling nog niet is betaald, verklaart de rechter de aanspraak daarop voor vervallen 2. Voor overtreding dier voorschriften is aansprake lijk hij die uit hoofde van overeenkomsten, welke van kracht zijn op den laatsten dag van den termijn, binnen welken de voor de omzetting noodige werkzaamheden moeten zijn verricht, in de oogstperiode daaraan vol gende gebruiker zal zijn van de gronden, die moeten worden omgezet in bouwland. Be staan te dien tijde zoodanige overeenkomsten niet, dan is de eigenaar aansprakelijk voor de overtreding." Art. 5. 1. Hij, die ingevolge art. 13 aan sprakelijk is voor de naleving van de voor schriften, als bedoeld in art. 1, is, onvermin derd de bevoegdheden, die hij ontleent aan op dit stuk staande gebruiken of tusschen partijen gesloten overeenkomsten, vanaf den len in den nacht dat de oude man gestorven is. Die schavuit zou het verbrand hebben als ik het niet gehad had. Hij wist er al dien tijd van hij wou het van mij koopen. Ik heb hem Vrijdag, den zestienden, op de Holen ont moet en het in den boom neergelegd. Hij is er achter gekomen zonder dat ik het wist en stal het hoe Trale het gekregen heeft, weet i'k niet." Jordan ladhte. ;,Een prachtig Verzinsel, Lord Marlow," zei hij vol minachting. „Delze man is in sa menspanning mdt onzen slimmen vriend Tra le of heeft hem bedrogen het laatste zou ik denken. Ik heb dezen man nooit op de Holen gesproken, daar niet en nergens. Het d'ing is nog valsch ook, daar twijfel ik niet aan. Die man is immers al 'meer veroordeeld voor valschlieid in geschrifte!" Banks knarste op de tanden. „Als je mij maar even wou los laten een oogenblik een minuutje maar," zei hij' tot den agent, dje hem vasthield. „Ik zal niet trachten te ontsnappen." „Sir Jordan's geheugen laat hem in den steek," zei Trale lakoniek. „Hij was Vrijdag avond den 16en wel in de Holen, want ik ben er ook geweest en ik heb hem gezienen niet alleen ik, maar ook mijnheer Neville." „Neville!" riep Jordan uit. „Ja, Sir Jordan, boven in den boom, waar Banks het testament ingelegd had," zei Trale beleefd. „Mijnheer Neville en ik hebben ieder woord verstaan dat er gesproken werd. U zou Banks vijf duizend pond geven." Lord Marlow uitte een kreet van verbazing. „Kom Trale," zei hij „dat is onmogelijk." Jordan lachte smadelijk. „Dat is het juiste woord!" zei hij. „Het is «onmogelijk en belachelijk. Waarom zou ik een nagemaakt geschrift koopen?" Trale haalde een papier uit den zak, zorg vuldig verzegeld en legde het op tafel, ev< hij het testament had neergelegd. „Als u dit open wilt maken, mylord eersten November, volgende op de uitvaardi ging dier voorschriften of, indien de uitvaar diging eerst na den eersten November heeft plaats gehad, onmiddellijk na die uitvaardi ging, gerechtigd, de werkzaamheden te ver richten, welke noodig zijn voor de omzetting en bebouwing der gronden, ten aanzien waar van de voorschriften zijn gegeven. 2. Tegen over den gebruiker kan geen beroep worden gedaan op een beding, dat hem bet verrichten dier werkzaamheden op dien datum verbiedt of dat daaraan voor hem nadeelige gevolgen verbindt. Art. 15. Met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste 6000 wordt gestraft hij, die eenige handeling, waartoe degene, die haar onderneemt, be voegd is, ingevolge art. 5 belet, belemmert of verijdelt of tracht te beletten, te belemmeren of te verijdelen." Zooals men ziet, wordt er nog niet met de zaak gespot. Aan belanghebbenden kan dan ook geen beter raad gegeven worden, dan zich klaar te houden op het niet inwilligen van het verzoek om intrekking vaa de Scheurwet*). De grondgebruikers in de ge meente Alkmaar gelieven nota te nemen van de advertentie in de Alkm. Crt. van Maan 9 Dec. j.l., waarin hun wordt medegedeel dat een voorloopige lijst van in de gemeenté gelegen gronden, waarop de-scheurplicht is gelegd, ter inzage van belanghebbenden is gelegd van 9 tot en met 16 Dec. ten kantore van den secr. van de landbouw-commissie van des voormiddags 11 tot des namiddags 2 uur; dat Jeder eigenaar en hij1, die in de volgen de oogstperiode gebruiker zal zijn van de óp deze lijst vermelde gronden, bevoegd is, bin nen 3 maal 24 uur na afloop van de ter in zage legging schriftelijk of mondeling ten kantore vai^ de landbouwcommissie een ver zoek tot wijziging der lijst in te dienen. Na behandeling van deze verzoeken wordt de lijst vastgesteld en staat nog altijd voor belanghebbende een beroep op de Commissie van Beroep open. In zijn antwoord aan den heerOtto heeft de minister van landbouw reeds gezegd, dat de vraag om intrekking of opscKortmg van de Scheurwet onvoorwaardelijk ontken nend moet worden beantwoord. Red. AAN DE DAMMERS! Met dank voor de ontvangen opl. van pro bleem no. 524 (auteur P. Kleute Jr. den Haag.) S tand. Zw. 1, 6, 9, 11, 12, 13, 19, 21, 23, 29, dam op 16. W. 27, 32, 34, 37, 38, 39, 41, 42, 43, 47, 48, 50. Oplossing. 1. 27—22 1. 29:40. 2. 22—17 2. 11 22. 3. 32—27 3. 22:31 of 21:32 4. 37:8 4. 13:2. 5. 38—33 5. 16:49. 6. 33—28 6. 23 32. 7. 39—34 7. 40 29. 8 48—43 8. 49:38. 9. 42 4 Goede opl. ontvingen wij van de> heeren: W. Blokdijk, P. Dekker, D. Gerling, J. Hout- kooper te Alkmaar, H. E. Lantinga, Haar lem en P. de Groot Jbz., Warmenhuizen. De oplossing van probleem 523 (zie onze vorige rburiek) was foutief. Door vergissing is er een andere oplossing komen te staan. De graaf maakte het open; het bevatte de banknoten. „Ik raapte ze op toen de kaars uit ging, Sir Jordan," zei Trale bijna even minzaam als Jordan kon hebben gesproken. Jordan haalde diep adem en keek rond met een onheilspellende uitdrukking op zijn wit, verwrongen gezicht. Het spel was uit, hij begreep het. Hij wierp een blik vol boosaar diger! haat op Lorrimore en Neville. „Dit is een samenzwering!" zei hij1, tus schen de tanden. „U heeft gelijk, Sir Jordan! Dat is het ook!" viel Trale hem opgewekt in de rede. „U en Bank^ hebben een samenzwering gesmeed om een testament achter te houden en mijn heer Neville en een onbekende dame onrecht matig hun erfdeel te onthouden en het is mijn plicht een bevel tot inhechtenisneming van u te verzdeken." Het zweet brak Jordan uit. „En nu genoeg!" zei hij. „Ik herhaal, het is een samenzwering en ik al degenen straffen die er de hand in gehad hebben. Wat dat dat nagemaakte testament betreft, ik zal er voor strijden en al moest ik er den laatsten cent aan besteden dien ik bezit." „Dat zou niet helpen", zei Trale even op gewekt als te voren. „Ik heb het testament vanmorgen aan juffrouw Pasons laten zien en zij heeft het herkend. Zij wist niet wat het was toen zij het onderteekende, maar zij zej dat het hetzelfde is. U zult een paar inktvlel jes zien bij haar onderteekening., mylord. Zij heeft ze gemaakt en herinnert zich dat zij ze gemaakt heeft zij herkende ze dadelijk en ook haar onderteekening. Het helpt niets, Sir Jordan; alle grond is u onder de voeten weg geschoven. U hebt het alles zelf daarheen ge leid." Jordan liet het hoofd hangen. Hij scheen in te krimpen, kleiner en magerder te worden, toen bij de kracht van Trale's bewering in zag. „Ik moet u lastig vallen om hetgeen mij Wij laten hier nogmaals stand en oplossing van probleem 523 volgen. Zw. 5, 7, 8, 9, 12, 14, 17, 18, 23, 36 efi dam op 26. W. 20, 30, 33, 34, 35, 38, 39, 41, 43, 40, 47, 49, 50. Oplossing. 1. 30—24 1. 14:25. 2. 47—42 2. 36 47. 3. 49—44 3. 26 48. 4. 24—19 4. 23:14. 5. 33—28 5. 47 49. 6. 28—23 6. 49 :19. 7. 39—34 7. 4S 30. 8. 35:4! COMBINATIES. De heer Kleute maakte in enkele partijen weer mooie slagzetten. In een partij met den heer L. kwam de vol gende stand voor: - Zw. 3, 6, 7, 9, 11, 12, 13, 15, 16, 18, 19, 21,23,25. W. 24, 27, 28, 30/38, 42, 48. Wit won door I. 24—20! 1. 15:24. Deze zet is gedwongen want op 25 14 volgt 30—24, 28 26 en 32 1. 2. 33-29 2. 24 22. 3. 19:39. 4. 39 28. 5. 22 31: 6. 23^14, .3. 30—24 4. 38—33 5. 31-26 6. 26 19 7. 32 1 Heel mooi I In den tweeden stand profiteerde Kleute's tegenspeler niet van een fout, deed een zwak ke zet en verloor. Zie maar: ÜB Zw. 4, 5, 8, 12, 13, 16, 17, 18, 30. W. 20, 26/29, 31/33, 36. Wit Kleute) speelde hier 1. 20—14? Een slechte zet. Zwart kon nu winnen door 30—34, 13—19, 18 :38, 17—21 en 12 23. Zwart antwoordde echter: 1. 4—10?? toebehoort Lord Marlow", zei bij, deken laat ste naderend, terwijl hij de hana uitstak naar de banknoten; maar Trale greep ze en hield ze op zijn rug. „Neem mij niet kwalijk, Sir Jordan", zei hij. „U ontkende dat het uw eigendom was, zooeven nog. Ze zijn op het oogenblik van mii totdat ge bewezen hebt er recht op te hebben en als u dat gedaan hebt, zult u mijn aanklacht tegen u zonneklaar bewijzen. Ik zal. deze banknoten op naam van zijn lord schap in de bank deponeeren en u kunt ze te rugkrijgen als u bewijst dat ze van u zijn, als u'dat kunt." „Zeer goed", zei Jordan met heesche stem. „Ik ben u dank schuldig dat u-de zaak zoo openlijk behandelt. Ik gaf niets toe. Ik ver klaar, dat dat ding voor een valsch ge schrift! Ik zal u beschuldigen van samenzwe ring en indien er nog rechtvaardigheid be staat in de wereld, zal ik u zien te straffen." „Bravo!" zei Trale fluisterend. „Hij houdt zijn rol tot het laatst toe vol." Jordan bewoog zich in de richting van de deur en Trale ging op zij en deed de .deur open. Jordan echter bleef een oogenblik staan en keek naar Lorrimore. „Ik heb u grootendeels deze beleediging1, dezen hoon te danken, Lord Lorrimore", zei hij. Lorrimore schudde het hoofd bijna droe vig. „Ik ben bang van niet, Sir Jordan; het spijt mij te moeten zeggen, dat, ofschoon ik u ze ker voor een schavuit hield, ik geen deel heb ?enomen in het demaskeeren van uw persoon. Iet spijt mij'bijzonder; maar het is de waar heid", antwoordde Lorrimore ernstig. „Wat dien armen man betreft, het schuim van het volk zei Jordan met een blik op Nevillé (Wordt vervolgd). V,lVUï VAIAMA AAA'Wfc WA AAWA^WM». i 1UI VAAAA£, W v

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 5