DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ÖÏCI Gekocht Ifieüwjaarswenschen. Honderd en twintigste «Jaargang. 1918 Bbeiieiieiisirlis Slt ToarnlHfetanar 1.3 maanilea I1.ES. ir. p. ititl 1.90. Bevllsiinupcn 5 ét Siieitegtleirije IS et. (801, pééled lilies gaai tlieteroMe. Br. ft El. leebti HaidelsurokkBrij Sent: bat» IIP., Toordam C 9, Tel. S MAAH11AG 16 DECEMBER. FEUILLETON. No. 294 Binnenland. Nieuwjaarswenschen Geheel Frankrijk juicht den president der Vereenigde Staten toe. Toen Wilson te Brest aan land stapte was een onafzienbare menigte samengestroomd om hem te begroeten. Uit elk huis wapperde de vlag der Vereenigde Staten; en' die van Frankrijk en bijna iedereen droeg een Ame- rikaansch vlaggetje op de borst. Eenmaal in den trein vertrok de president onmiddellijk naar Parijs. Naar uit de Fransche hoofdstad wordt ge meld kan de geestdrift ;n Parijs bij de ont vangst van Wilson slechts vergeleken worden bij het feest ter gelegenheid! van den wapen stilstand. Overal waar Wilson zich vertoonde was een ontzaglijke menigte toegestroomd en er wer den hooge prijzen betaald voor een plaats waar men den president kon zien voorbijtrek ken. De vereering van den Amerikaanschen pre sident straalt af op de Amerikaansche troe pen. Overal waar zij voorbijkomen worden zij met bloemen versierd en omhelsd. De president nam blootshoofds en glim lachend de huldebetuigingen in ontvangst. Aan het noenmaal in het Elysée heelt pre sident Poincaré zijn veeliewonutrenden gast toe; iii wees er op hoe begeerig Frankrijk was om den illusteren democraat toe te juichen, den voortreffelijken staatsman, die de wijze heeft gevonden om de hoogste politieke en moreele waarheid uit te drukken in bewoor dingen welke den stempel der onsterfelijkheid dragen. Frankrijk betuigt tevens aan Wilson zijn dank voor den ouschatbaren steun welke Amerika tijdens den oorlog verstrekte aan de verdedigers van recht en vrijheid. Poincaré herinnertle vervolgens aan het dappere optreden der door generaal Pershing aangevoerde Amerikaansche troepen. Het was noodig, die troepen er op te wijzén hoe de Duitschers oorlog voerden en hen de steden te doen aanschouwen welke stelselma tig waren platgebrand, de ondeigeloopen mijnen, de tot puinhoopen gemaakte fabrie ken, de verwoesting der velden en de beschie ting der kathedralen. Gij mijnheer de presiden, aldus Poincaré, zult m staat zijn, met uw eigen oogen den om vang van deze rampen te meten. Uw edel ge weten zal een vonnis over deze feiten uitspre ken. Indien- deze misdaden ongestraft zouden blijken of zouden kunnen vernieuwd worden, zou de schoonst# overwinning tevergeefs zijn. Tesamen, zoo vervolgde Poincaré, hebben wij de vitale beg:nselen der vrije naties verde digd. Thans moeten wij tezamen een vrede opbouwen, welke de vrijwillige" en schijnheili ge hernieuwing van een organisatie, die naar verovering en onderdrukking streeft, verbiedt. Niemand kan helaas beweren, dat wij de menschheid voor altijd dé gruwelen van nieuwe oorlogen zullen; besparen, maar wij moeten in den vrede dien wij gaan bou wen alle waarborgen van duurzaamheid brengen, die wij kunnen samenvatten. In zijn antwoord zeide president Wilson verheugd te zijn zich in het bevriende Frank rijk te bevinden. Ik gevoel, aldus de dat hetgeen ik heb gezegd en wat tracht te doen, slechts een poging is .geweest om de gedachte van het volk der Vereenigde Staten oprechtelijk tot uiting te brengen en ze in daden om te zetten. Van het eerste oogen blik af is de gedachte van het volk der Ver eenigde Staten naar iets meer uitgegaan dan slechts naar het winnen van dezen oorlog, namelijk naar de bevestiging van de eeuwige Naao hat iEngelach van Charles Oacri» 102; „Niet zoo heel arm, Sir Jordan", viel Trale hem in de rede - Neville zelf was onr verschillig gebleven, „niet zoo heel arm; een derde van de bezitting zooals u weet; dat is beter dan de vijfhonderd pond 's jaars, die u hem gisterenavond aanbood!" Met iets dat aan een grauw en een ge kerm deed denken, ging Jordan de kamer uit. Lavarick lachte, toen hij dit deed, een akelige lach van volledige, boosaardige voldoening. „Breng mij weg", zei hij met heesche stem, alsof hij uitgeput was door de opwinding van het voorgevallene. „Jè kunt ze mij afdoen als je wil", nij wees op de handboeien. „Ik zftu er toch niet óm wegloopen al bood je mij die banknoten want hij zou het toch nog van jullie winnen als ik van de baan wasl ja, hij zou het. van jullie winnen, maar dat zal niet gebeuren zoolang ik in leven ben en hier in de buurt om hem te vermorzelen! Ik kan je alles vertellen, en ik zal je alles vertellen. Maar breng mij üu Weg tenzij ten zij hij zweeg en kermde: „O mijn arm meisje, mijn Rachel!" Trale kende zijn man. Hij liep naar hem toe en maakte de handboeien los. „Als Lord Marlow het je toestaat, zal je haar zien, Banks", zei hij plechtig. Lord Mar low knikte en Trale legae zijn hand op Lava- rick's schouder. „Ga met mij naar boven", zei hij. „Als zij in staat is je te ontvangen, zal ik je tien minuten toestaan bij haar te olij ven." Dit zeggende ging hij met Lavarick de kamer uit. Vader en dochter waren alleen die tien mi nuten lang, toen kwam Lavarick max foese- beginselen van het recht en de rechtvaardig heid. Nimmer tevoren heeft de oorlog een zoo gruwelijk aangezicht vertoond oi op grover wijze den verlagenden invloed van onwettige begeerten blootgelegd. Ik ben, aldus Wilson, overtuigd, dat ik de puinhoopen, welke de le ers der middenrijken hebben aangericht, met enzelfden afkeer en diepe verontwaardiging zal aanschouwen dan die, welke in de harten van de mannen van Frankrijk en België is ge- frifd. Ik erken, evenals gij, de noodzakelijk- eid van een bepaling bij de uiteindelijke re geling van de resultaten van den oorlog, welke niet slechts zulke daden der verschrik king en plundering laakt, doch tevens de ge- beele menschheid er van in kennis zal stelten dat zij zich niet aan zulke daden kan wagen zonder de zekerheid te worden gestraft. Ik weet met welk een geestdrift en vurigheid de soldaten en zeelieden der Vereenigde Staten het beste hebben gegeven wat in Ben was ten bate van dezen verlossingsoorlog. Zij hebben den waren geest van Amerika tot uiting ge bracht. Zij gelooven, dat hua idealen door alle vrije volken te aanvaarden zijn en zij zijn verheugd hun aandeel te hebben gehad in de verwezenlijking de^tr idealen in samenwer king met de legers der geallieerden. Wij zijn trotsch op het aandeel, dat zij hebben gehad en wij zijn gelukkig dat zij met zulke kamera den in de gemeenschappelijke taak verbonden zijn geweest. Ik zal dagelijks hei geaoegen kunnen hebben met de staatslieden vist Frank rijk en zijp bondgtuoows te bessidslagen, tot het beramen van de maatregelen, waarme de wij de duurzaamheid der vriendschapsbe trekkingen kunnen verzekeren m de wereld zulk een veiligheid en vrijheid kunnen waar borgen, welke slechte bij een voortdurende samenwerking van vrienden kunnen worden verkregen. Het doel waarmede ssen dm Amerikaan schen president langs de ruines voert, is dui delijk. Men wil hem van Duitschlands ver achtelijkheid zoo doordringen, dat hij mee zal zingen in het koor van hen, tite bestraffing tot het uiterste weaschen. Maar Wilson heeft in zijn rede reeds dui delijk te kennen gegeven, dat hij in de puin hoopen slechts de treurigs result oude wereldorde ziet en e resultaten van de et zijn taak acht zulke maatregelen te treffen, dat oorlogen als deze in het vervolg niet meer zuilen kunnen voorkomen. De Daily New» verneemt uit New-York, dat naarmate de grootschbeid van het vredes vraagstuk zich afteekent, Wilsons aanzien zich snel herstelt Uit Londen wordt gemeld, dat de verkie zingen Zaterdag rustiger verloopen zijn dan ooit het geval was. De voornaamste oorzaak van de saaiheid was het feit, dat de uitslagen pas op. 28 December bekend zullen worden. De stemmen der soldaten en matrozen zui den met de andere dooreen geschud worden. Op 28 December moeten 600 uitslagen wor den medegedeeld, maar zelfs als die bekend zijn, zal het nog moeilijk zijn om de sterkte der partijen precies vast te stellen. KORTE BERICHTEN. Uit Weenen zijn berichten ontvangen over de revolutie in Hongarije. Arbeiders en soldaten vielen bezettingstroepen aan en ver moordden Engelsche en Fransche officieren. Ook in Roemenië heerscht groote verwarring. De hoofdbestuurder van het Amerikaan sche Roode Kruis heeft verklaard, dat geen deel der fondsen van de Roode Kruis-organi- satie zal worden gebezigd ten nutte van de volken der centrale mogendheden. De president der Portugeesche repu- den met gebogen hoofd, en zoo'n zwakken en onzekeren gang, dat Trale hem een afm moest geven, naar den wagen die in de oprijlaan stond te wachten om hem naar de gevangene te brengen. De drie mannen keken elkander aan toen Neville, vernietigd door. het gewicht van schaamte op een stoel neerviel en zijn hoofd in beide handen liet rusten. „En dat is mijn broeder!" kermde hij: De viscount ging naar hem toe en legde zijn handen op Neville's schouders. "zei hij, „niet meer dan een haff en. Je bloed stroomt door zijn aderen en dat is de helft die zooveel durf heeft getoond. Want durf heeft hij, dat moet gezegd worden Het hoofd omhoog Neville! Een derdel wel, dat is vijf of zes duizend 's jaars! Het ver heugt mij zeer, beste jongen." „Mij ook!" zei Lorrimore, terwijl hij Ne ville* hand vatte. „Moed gevat, Neville, als je mij toestaat je zoo te noemen Er liggen betere dagen voor je in 't verschiet." „Groote goedheid, wat komt Andrey daar» goed van afT" riep Lord Marlow uit Lorrimore ontstelde. zijn nanoen op ivevmeB „Neen", zei hij, „niet broeder, beste jongen, slechts voor de nelft do< lijke historie moet op ae een oi anaere ma nier gesust worden. Hij mag mijn geld hou den ik verlies liever iederen cent, dan dat de oude naam onteerd wordt en schande aan gedaan. De gedachte alleen doet mij walgen „En dat arme meisje, die Mercy!" zei de graaf. „Wat een schelm is die Jordan ik vraag je vergiffenis, Neville o, in 's hemels naam laat mij hem een half uurtje vergeten, je die flesch champagne even Ik ben er op mijn woord van Lorrimore wil open maken? joni en met groote vriendelij: er dea aan te nemen, eer niet toe in staat. Daar, ic glas", en met groote vriendel hij Neville neem een eid dwong «En alles bliek is vermoord, toen hij op weg was naar het station, om vandaar naar Oporto te ver trekken. Hij werd door drie revolverkogels getroffen. Uit Dusseldorp verneemt de „Berliner Lok. Anz", dat in het Rijnsch-Westfaalsche kotengebied Zaterdag 14.000 arbeiders niet op het appèl verschenen. Des avonds was het aantal stakers tot 20.000 gestegen. Bij eenige mijnen zijn de arbeiders weer aan het werk gegaan. Foch verklaart dat de geallieerden de Duitsche ar solraden niet erkennen. Op de lijn HofPlauen, waarschijn lijk tengevolge van het breken der koppeling van een militairen trein, heeft een ongeluk plaats gehad. Zeven wagens van den trein zijn vernield, waarvan er vijf In en over el kaar zijn geschoven. Tot dusver bedraagt het aantal dooden 12, waaronder 2 officieren. De door de Ver. Staten aangeboden be middeling tusschen Chili en Peru is door bei den aanvaard. De Belgische Senaatecommissie, die be last is met het opstellen van het adres van Antwoord op de troonrede, heeft zich voor het behoud der Fransdie hoogeschool te Gent en voor volstrekte gelijkheid der talen verklaard. Eindelijk gaan de politieke leiders der onafh. soc. in Duitschland kleur bekennen. Reeds was merkbaar dat de hoon in hun or- aan, de Freiheit, minder ophitsend werd en a ter dag bevatte dit blad 'n hoofdartikel, ge titeld: Duitsche taktiek voor de Duitsche re volutie, waarin het bolsjewisme en de dUUsr tuur van heb proletariaat met volstrekte dui delijkheid vér worpen wórden. In Amerika wordt een belangrijke uit vinding gedaan op telefonisch-telegrafisch gebied. De burgerlijke leden van den Zwitser- schen Nationalen Raad eischen bestraffing van de aanstichters van den staatsgreep. Volgens de Neue Freie Presse willen de onzijdige vertegenwoordigers te Weenen door een deputatie aan de Entente te Spa doen aandringen op bespoediging der hulp aan de bevolking te Weenen. Een Britsch eskader is te Reval aange komen. Het heet dat de Engelschen de Es\ landsche havens zullen bezetten en post, tele grafie en' spoorwegen zullen overnemen. Volgens een bericht uit Stockholm is er bij de Russische boLsjewiki een partij Lenin voor capitulatie van ae Sovjetmacht; een par tij Trotzki is er tegen. Amerika heeft 1000 ton graan voor Einsche rekening verscheept. In Pirna aan de Elbe (in bet Saksische industriegebied) is Ruehle, een leider der Spartakusgroep, verdacht van het voorberei den van een staatsgreep, in hechtenis geno men. De Duitsche raad van volksgemacbtig- den richt een vrijwillige volksweer op. Het ontwerp voor de Duitscne rijks grondwet is gereed. Scheidemann zeide in een persgesprek dat de regeering de ontwapening van de Spartakusmenschen overweegt. Te Dresden hebben Spartakusmenschen onlusten veroorzaakt. C ONZE KOLEN- EN GRAANPOSITIE. Het Bureau voor Mededeeiingtn inzake de Voedselvoorziening meldt: De vooruitzichten voor de kolehvoorzie- ning, die toch reeds zorgwekkend waren, zijn in de laatste dagen nog hachelijker gewor den. ld Duitschland heerscht kolenschaarschte, welbeschouwd kunnen wij het best stil hou den. Ik zal met mijn advocaat spreken en Trale zien te pakken te krijgen. Maar die Jor dan, wat zal hij doen, dat wou ik wel eens weten. Op mijn woord ik ben nieuwsgierig wat hij nu weer zal doen. Hemelik wou dat mijn vrouw hier was; haar hoofd is meer waard dan twee en een half hoofd van mij of van een van ons." Zij werden niet lang ia twijfel gelaten omtrent Wat Jordan uu weer zou doen; want een uur later, terwijl zij het terra» op en neer liepen, kwam een stalknecht de laan op galoppeeren. Hij hield zijn dampend paard stil en overhandigde Neville een' briefje. „Van Sir Jordan, mijnheer", zei hij, zijn hoed aanrakend^. „Hij zal een uur op de Court wachten op antwoord." „Wacht", zei Neville, terwijl hij den brief opendeed. Hij las en wendde zich tot de twee andere heeren. „Dit is zijn eerstvolgende daad!" zei hij bitter. „Hij biedt mij tweedui zend pond 's jaars aan „om de zaak bij té leggen", zooals hij het noemt. Indien ik het niet aanneem zal hij den strijd tot het laatste toe volhouden. En hij herinnert mij dat ik geen geld heb en dat het bezit van geld veel gewicht in de schaal legt." „Ja; hij is brutaal genoeg", merkte Lord Marlow op. Neville scheurde het briefje tweemaal mid den door en wierp de stukjes in de lucht. „Vertel aan uw meester wat ge mij hebt zien doen. Dat is mijn antwoord", zei hij tot den stalknechtdeze reed met spoed naar de Court terug. „Mooi zoo!" zei de graaf goedkeurend. „Juist wat ik van je verwacht zou hebben, Neville, Je hebt geen geld misschien, maar je vrienden hebben het. „En Neville moet mij als een van die vrien den beschouwen", zei Lorrimore met nadruk. „Als hij vrienden noodig heeft om Sir Jor- zoodat op aanvoer uit het niet bezette gebied allerminst te rekenen valt Ook in Engeland zijn geen groote voorra den beschikbaar, met het gevolg, dat de door Engeland voor levering tusschen 18 Novem ber en 18 December toegezegde 60,000 ton kolen, die onmisbaar zijn om de brandstof- lenvoorziening in December geregeld te doen verloopen, in deze maand slechte voor een klein deel zullen binnenkomen. Wat ons eigen land betreft, heeft, gelijk be kend is, de productie der Limburgsche mijnen zeer geleden door het heerschen der Spaan- sche griep en het vertrék van eenige duizen den Belgische geïnterneerden, met name der vele houwers, die onder hen voorkwamen. Ook met de grootste inspanning ms*g er dan ook niet op worden gerekend, dat reeds bij den aanvang der maand Januari de pro ductie weder op het oude peil zal zijn ge bracht Verder interen raden indeel ing voorraden bij de gasfabrieken, de spoorwe gen en de eleotrische centrales gemiddeld vóór nauwelijks drie weken meer voldoende zijn. De te Amsterdam en Rotterdam opgesla gen voorraden, hieronder begrepen de mili taire voorraden, die in November ter beschik king dèr Rijkskolendistributie werden gesteld, zullen dan bijkans geheel zijn weggeslonken. Zij hebben dienst gedaan om, bij ae stagnatie in den aanvoer uit het buitenland, in Novem ber en December de brandstoffenvoorziening gaande te houden. De eenige mogelijkheid om onzen kolen- voorraad onmiddehjk aan te vullen, bestaat in aanvoer uit Amerika. Daarbij doet zich echter de moeilijkheid voor dat wegens on- voldoiende bunkerkolen slechte een beperkte scheepsruimte beschikbaar kan worden ge steld. Willen wij dus uit Amerika halen, clan moet dit geschieden met schepen, die andere bestemd zouden kunnen worden voor den aanvoer van graan, en wanneer deze niet tij dig kan plaats vinden, loopt het bestaande broodrantsoen gevaar. Dit laatste behoeft echter niet te geschie den, wanneer de Nederlandsche landbouwers zoo spoedig mogelijk graan inleveren. Tot nu toe heeft die inlevering te wenschen overgela ten, ten deele door het heerschen der Spaan- sche griep, ten deele door den op zich zelf be- gnjpelijken wensch der boeren het dorsen en uit te stellen om gedurende den winter arbeid te hebben voor hun personeel. Op dit oogenblik moet echter het zwaarst wegen wat het zwaarst is. De hachelijke toe stand vordert, dat thans onverwijld zooveel mogelijk inlandsch graan binnenkomt. Alleen Wanneer dat geschiedt, zal het mogelijk zijn het bestaande broodrantsoen te handhaven. Intusschen moei wat de brandstoffenvoor ziening betreft, rekening gehouden worden met dé mogelijkheid, dat wij gedurende de maand Januari uitsluitend zullen zijn aange wezen op de binnenlaadsche productie aan steenkolen, bruinkolen en turf. Hierop geba seerd heeft de Rijkskolendistributie daarom voor die maand een nieuwe indeeling. opge maakt Wanneer volgens dit schema zal worden toegewezen, zullen van de, industrie uitslui tend de meest noodzakelijke bedrijven van brandstoffen worden voorzien: aan bedrij ven, welke niet voor de voedselvoorziening werken of die niet op andere wijze voor de femeenschap van vitaal belang zijn, zal niets unnen wordeh toegewezen. De dienst op de spoorwegen zal zeer aan merkelijk moeten worden ingekrompen. Op het verbruik van gas en electririteit zal no, aanmerkelijk meer moeten worden bezuinig dan te bestrijden, d^n zal bij er genoeg kun nen krijgen.'* Op dat oogenblik kwam de dokter binnen. Hij keek ernstig toen Lord Marlow naaf Mer cy informeerde. «Zij is heel ziek, rnylord", zei hij, „ze i» al eenigen tijd zeer zwak en lijdende en is nu geheel ingestort. Ik zal echter mijn beat doen en zoolang er leven is „In 's hemelsnaam zeg dat niet!" zei Lord Marlow huiverend. „Die woorden zijn een medisch doodvonnis. Andrey zal haar beat doen; zij zal zoo zorgvuldig mogelijk opge past worden'., De dokter keek niet op. Waarom zouden dokters iemand zoo zelden aanzien? „Welnu", zei hij aarzelend. „Ik zou den ken, dat het beter was de patiënt zoo spoedig mogelijk hier vandaan te brengen. Zij wenscht dit zelf zij dringt er op aan Er zijn herinneringen aan deze plaats verbon den, begrijp ik De graaf knikte. „Ja, ik zou aanraden haar zoo spoedig mogelijk van hier te verwijderen. Zij is er sterk genoeg voor. Ik zal nog eens terugkomen vandaag, rnylord, en in staat zijn u een bepaalden raad te geven." Lorrimore en de graaf wandelden een eind je op met den dokter; Neville bleef op het ter ras. Was het omdat hij het mogelijk achtte dat een zekere jonge dame een oogenblik uit de ziekenkamer kon wippen? Hij hoorde lichte voetstappen achter zich en keek om, maar het was Andrey en niet Sylvia. Hij stak beide handen uit en vatte de hare. Zij had geschreid, maar er was een uit drukking van verlichting'in haar oogen. „Arme Andrey!" zei hij. „Maar neen, ik wil niet doen of ik medelijden met je hen. Je moet gefeliciteerd. worden dat je er aan bent ontsnapt." „Stil Neville!" zei ze kalmeerend; „geen woord meer daarover. Wij wij zullen niet In het nummer <ïat DINSDAG den Stslan DECEMBER verschijnt, z&3 wederom gelegenheid bestaan tot het plaatsen van 50 cents contant. DE DIRECTIE. in het bijzonder zuilen zich moeilhkhedai voordoen bij de gasfabrieken, welke steeds in de eerste plaat» op het verwerken van buitep- landsche kolen zijn aangewezen. In de be hoefte aan bunkerkolen zal, gelijk reeds werd opgemerkt bij verre niet kunnen worden voor zien, zoodat slechte een beperkte scheepsruim- te zal kunnen uitvaren. Ondanks de ongunstige wending !n dé brand- stoffenpositie wordt evenwel ook nu nog aan genomen, dat de minimum-rantsoenen voor groep A (huisbrand) zullen kunnen worden verstrekt; de groepen B, C en D en de parti culiere houders Van centrale verwarmingen zullen echter in nog meerdere mate hun ver bruik dienen te beperken. Mocht op de mini mum-rantsoenen aanzienlijk kunnen worden bespaard, dan zal dit uiteraard aan de andere groepen van verbruiker» ten goede komen en zal hierdoor de dreigende werkeloosheid worden beperkt. In aanmerking genomen, dat de weersgesteldheid tot nu toe een zuinig brandstofverbruik in de hand heeft gewerkt, mag er op worden aangedrongen, dat ook op den huisbrand inderdaad bezuiniging zal plaats vinden. Tegelijk mogen de landbouwers bedenken dat zij door snelle inlevering^ van graan er zeer toe kunnen medewerken het sluiten van fabrieken en de daaruit voortvloeiende werk loosheid zooveel mogelijk te voorkomen. ZEEMILITIE LICHTING 1910. De zeemiliciena van de eerste ploeg der lichting 1919, wien destijds vrijstelling van miliiiedicnet werd verleend met bepaling dat deze vrijstelling eerst op een later vaat te stellen tijdstip zou ingaan zullen met 18 De cember as. in 't genot van onbepaald (klein) verlof worden gesteld. Ook van deze categorie zullen de ziekenverplegers eerst eenige dagen later kunnen vertrekken. NEDERLANDS HANDEL EN IN DUSTRIE VERNIETIOD? Het gerucht gaat, dat de overeenkomst te Londen met de Entente-regeeringen getrof fen, geheel gereed is. De inhoud van het ver drag zou zoo ongunstig mogelijk zijn. De be doeling van de overeenkomst zou zijn om de Nederlandsche stapelmarkten' volkomen te vernietigen en naar Engeland te verplaatsen. Een verdere bedoeling is elke nieuwe of tij dens den oorlog ontstane industrie in Neder land door onthouding van grondstoffen te dooden, de oude industrieën in beperkate ma te te laten doorwerken doch niet meer voor de oude markten, voor zoover die in het buiten land zijn, daar deze markten aan de Engel sche industrie worden toegewezen. 't Is te hopen dat deze geruchten sterk over dreven zijn. In groote spanning wachten we nadere mededeefingen van de regeering af omtrent hetgeen waartoe onze onderhande laars te Londen zich hebben verbonden. AANKOOP VAN NEDERLANDSCHE VLAS IN ENGELAND Reuter seint uit Londen: De verordening tot beperking van het vlas- spreken over wat er gebeurd is. ïk kwam je zeggen, dat Sylvia Mercy niet alleep kan La ten: het arme meisje schijnt zeer aan haar ge hecht te zijn. Iedereen houdt van Sylvia." „Ik ken iemand dié van haar houdt," zei Neville droevig. Andrey lachte hem toe. „Je verdient niet dat ze je liefheeft, mijn heer", ze i ze Toen schrikte zij ojt bij het hooren van Lor- rimore's stem. „O, is hij ex nog?" zei ze een weinig be vende. „Ja, wou je hem niet graag zien?" „Neen. neen!" antwoordde zij eni ze trok hemi de iramer binnen. „Zend hem weg, Ne ville. Ik zou sterven van schaamte als De hem nu ontmoette, zoo spoedig na Na Jordan's ontmaskering, meende zij en Neville begreep haar. „En toch kwam je om „begod hij, maar zij viel hem1 droevig in de rede: „Ach Neville, je kent hem niet. Hij is zoo overweldigend en het is zoo moeilijk hem weerstane! te bieden! Daarenboven ik ik hoorde dat Lorrimore verloofd was „Ik geloof te begrijpen; hoe je er in geloo- pen bent, Andrey" zei Neville ernstig. „Maar nu ben je vrij en Lorrimore wat een brave kerel is dat en hoe heeft hij je lief! Je zult hem beloonen voor zijn langdurige trouw en toewijding, niet waar Andrey?" Zij wera vuurrood. „Zouden we zouden we niet liever af wachten of hij het mij vraagt?" antwoordde zij en ze liep van hem weg. Neville ging naar buiten en vond Lorrimo re alleen op het terras. Hij keerde zich dado-, lijk om. „Hoorde ik freule Hope's stem niet?" vroeg Bij- (Wordt v#svo]gd). v

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 1