Uit de omgeving. Nel M de firma D. Vlotcr, bnmdateffen* handel. 9 April. Benoemd werd lot directeur der strafgevangenis de heer D. J. Har», adj.-dlr. 2e rang der alrafgevangenia te Breda. 17 April 60-jarig huwelijk B. Velkman. 1 Mei. De heer P. Bullooper 25 jaar meesterknecht bij de familie Oder. 7 Mei. De heer J. J. Godijn 40 jaar meesterknecht bij de firma Boom. 10 Mei. De neer A. G\ Genefaas, adj.-on derofficier, herdenkt zijn 36-jarigen militai ren dienst. 15 Mei. De heer N. Koning viert zijn 40- jarig jubilé bid de H. IJ: S. M. De heer G. Hellinga, hoofd der school aan de Keetkolk, benoemd tot hoofdonderwijzer te Amsterdam. 16 Mei. De heer G. Hellinga hoofd d*r 3e Gemeenteschool, als zoodanig te Amster dam benoemd. 28 Dec. De heer P. A. de Lange benoemd tot regeeringscommissaris in N.-holland, be last met de inzameling van granen. 17 Mei. Burgemeester Bos van Oudorp in het Landbouwcrediet gehuldigd. 24 Mei. De heer J. Ris, burgemeester van Oud-Alkmaar, op 90-jarigen leeftijd ovpr- leden. 24 Mei. De heer A. J. P. Spiesz, contro leur der gemeentebelastingen, als zoodanig benoemd te Leiden. 7 Juni. De heer J. H. Henning, commies der posterijen, plotseling overleden. 8 Juni. De heer C. J. Krop, voorma i- werkman aan de Cadettenschool, viert zi.n 50-jarig jubilé in rijksdienst. 10 Juni. De heer P. v. d. Ende oud-direc teur der gemeente-reiniging overleden. 17 Juli. Comelis Kuyper 25 jaar werkzaam bij de firma Ringers en Zoon. 16 Juli. De heer P. van den Aakster, por fier aan de strafgevangenis, viert zijn zilveren amBtsfeest. 18 Juni. 25-jarig doctorsjubiléum Dr. J. Dirken. 23 Juli. De heer A. W. van Zuydam, presi dent-brandmeester, overleden. 31 Juli. De heer D. Schenk vraagt ont slag a s directeur van het distributiebedrijf. 1 Aug. De heer A. Abcouwer, telegraaf- werkcr, 25 jaar in dienst der H. IJ. S. M. De heer Chr. J. Brouwer 40 jaar bij de po litie, waarvan 37 jaar te Alkmaar. 4 Aug. De heer S. Ruiter 40 jaar bestel ler bij de H. IJ. S. M. 10 Aug. 50-jarig priesterjubilé van pastoor Heys en 40-jarig idem van pater v. d. Heuvel. 15 Aug. Twee jongens van het R. O. G. op een oefenwandeling nabij Egmond */Zee verdronken. 30 Aug. Den rangeerder C. Blaauw bij het station een voet atgereden door een trein. 31 Aug. De heer Georg Scalé.op 76-ja- rigen leeftijd overleden. 4 Sept. Tot president-brandmeester (va cature wijlen van Zuydam) benoemd de heer S. Frayman. 1 Nov. De heer L. v. d. Vegt viert zijn 25 jarig jubilé ais ambtenaar ter secretarie. 12 Oct. De heer P. L. de Lange, adminis- trateur der Ned. ambulance in Frankrijk, te Neuilly (Parijs) overleden aan Spaansche ftfiep. 18 Oct. De heer M. Gouveme, notaris, overleden, 73 jaar oud. 22 Oct. De heer H. W. Pisart benoemd tot directeur van de Middenstandscredietbank, 25 Oct. Het echtpaar Vriesman, aan de Lindelaan, 50 jaar getrouwd. 19 Nov. De heeren Prins, Bosman, Cloeck en v. d. Kleij herkozen als leden van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken. 25 Nov. De heer J. F. J. Nieuwenhuizen 60 jaar werkzaam aan de zeepfabriek van de firma de Lange. 1 Dec. De heer J. J. Poll 25 jaar ambte naar bij de Waarborg. Vereeniging»*. 16 Jan. De Ontzetvereeniging huldigt haren voorzitter, den heer F. H. Ringers Sr. en biedt hem een gravure op zilver aan, voor stellende het Victoriebeeld, met een bestuurs- insigne met opschrift in goud. 24 Jan. Politie-agenten-gymnastiek-ver- eeniging opgericht. 25 Jan. Constitueerende vergadering Roode Kruis afd. Kring Stelling Helder. 24 Jan. Afd. Chr. Nat. Werkmansbond opgericht met ongeveer 60 leden. 29 Jan. Onafhankelijke transportarbei dersbond opgericht met 90 leden. 9 Febr. Bond van marktpersoneel Verbe tering door Eendracht opgericht met 40 leden. 26 Febr. 60-jarig bestaan van de chr. jongel. vereeniging Zacheus. 26 Febr. Biljartclub „Krijt op tijd" opge richt met aanvankelijk 14 leden. 28 Febr. Afdeding der Schippersvereni ging Schuttevaer opgericht met aanvankelijk 16 leden. 8 Maart. Kaasdragersvereeniging opge richt onder den naam „Door eendracht verbe tering." Tooneelverceniging Liberty opgericht met aanvankelijk 8 leden. Opgericht een afd. metaalbewerkers van het P. A. S. 23 Maart. Een vereeniging van handela ren in natte visch opgericht „Door eendracht verbetering." 28 Maart. Padvindersafdeeling opgericht 5 April. Afd. van den Jongel. Chr. Geh. Onth. Bond opgericht. 6 April. Aid. Economische Bond opge richt. 7 April. 20-jarig bestaan voetbalclub Alcmaria. 20 April. Vereeniging van leeraren bij het gymnasiaal en handelsonderwijs opge richt. Afd. Alkmaar opgericht van de Nat.-hist. Vereeniging. Vereeniging van vrijz.-jongeren opgericht. 2 Mei. Vereeniging van wagenmakerspa troons opgericht, 3 Mei. Vereeniging van hotelhouders, res taurateurs en kokszaken opgericht. 4 Mei. Afd. van de Politiepartij opge richt. 6 Mei. Vereeniging van kleine kooplieden opgericht. 24 Mei. De heer Joh. Brands te den Hel der benoemd tot directeur van de gemengde zangvereeniging „Nieuw Leven" en „Orpbeus". 10 Juni. Vereeniging van hooihaadai&rea opgericht. Jak. /ereeniging van opgnrirta. 14 Juni. PoIitiehondwi-dTuaeerelub opge richt, 28 Juni. In hei hotel de Nachtegaal alge- mcene vergadering van don Ned. Bond van behangers en meubelmakers, 20 Juli. Een afd. van de R. K. reclassee- ringsverteniging opgericht. 3 Aug. ljsvereeniging De Quint opge heven. 27 Aug. Statuten van de afd. Alkmaar van den Bono van handels- en kantoorbedien den Mercurius koninklijk goedgekeurd. 30 Aug. Zwemclub opgericht. 2 Oct. Groote feestvergadering rederij kerskamer Bilderdijk ter gelegenheid van haar 50-jarir bestaan. 5 Oct. Afd. opgericht van het Nationaal Verbond van Gemeenteambtenaren in Neder land. 23 Oct. Vereeniging van beéedigde make laars opgericht. 30 Oct. De statuten van de Alkm. Schoen- makerspatroons- en Winkeliersvereniging koninklijk goedgekeurd. 23 Oct. Afd. Alkmaar van de Ned. Ver een. van Huisvrouwen opgericht. 23 Nov. In een vergadering ten stadhuize opgericht een Bond van hoofden van tech- nischen gemeentedienst, met zetel te Haarlem Aanvankelijk 19 leden. 16 Dec. Geheelonthoudersvereniging „De vrije onthouder" opgericht met aanvankelijk 45 leden. 16 Dec. Bestuur samengesteld voor de afd. Alkmaar van de Ned. Vt Huisvrouwen. Varia. 1 Jan. Collecte voor de vereeniging tot bevordering dtr gezondheid in de grafische vakken. Opbrengst 278. 2 Jan. Bespreking ten stadhuize tusschen een commissie van werkeloozen en B. en W., die ten gevolge had dat het Steuncomité toe zegde aan alle werkeloozen een uitkeering te zullen doen. Het hotel de Toelast onderhands gekocht door het agentschap der Ned. Bank. 8 Jan. De tijdelijke arbeidsbeurs overge nomen door de gemeentelijke. 10 Jan. Het Steuncomité afgetreden. De heeren C. G. Zaadnoordijk, H. P. Ibink Me- lenbri/ik, H. P. van Dijk en C. Betlem nemen de werkzaamheden over. 12 Jan. Werkloozendemonstratie voor. het stadhuis. 16 Jan. Groote schade aan het telefoonnet door sneeuwval. 29 Jan Aanbesteding van 41 woningen aan de Van Eikelenstraat, voor Volkshuisves ting. Gegund aan den heer C. M. van Latum alhier voor 125345. Ongeregeldheden met dienstweigeraars in de Huishoudschool. Luitenant Rutgers en sergeant Vledder gewond. I en 2 Febr. Fancy-fair ten bate van Ned kinderen in den vreemde. Opbrengst 1380.53. 11 Febr Staking werklieden en vletschip- pers in het steenkoopersbedrijf, wegens een looneisch. Den 10 Maart werd zij opgeheven. 12 Febr. Twee broodkarren aangehouden en geplunderd door personen, die geen brood bons meer hadden. Feestavond ten bate van de Ned. kinderen in den vreemde. *15 Febr. Bloempjesdag ten bate van de Ned. kinderen in den vreemde. Opbrengst 277.94 17 Febr. Geen handel op de veemarkt in verband met de pas bepaaide maximumprij zen voor vleesch. 20 Febr. Slagerswinkels gesloten, omdat de slagers geen rundvlees-li kunnen verkoo- pen tegen die gestelde maximumprijzen 25 f-ebr. De koningin bezocht op de jaar beurs te Utrecht de standen van, de fabriek Eik en Linden en van de firma Gebr. Kluit man. 3 Maart. Krans neergelegd op het graf van den heer A. A. van Hedel, kapelmeester, die een jaar geleden stierf. 4 Maart. Geen aanvoer op de veemarkt in verband met de maximumprijzen voor vleesch Demonstraties voor betere levensmiddelen voorziening. 5 Maart. Protestvergadering der S. D. A. P. en het Rev. Comité tegen het afstemmen door den gemeenteraad va verzoeken inzake betere levensmiddelenvoorziening vanwege het permanent comité van actie. Na afloop demonstratie bij het raadhuis II Maart. Eén koe aangevoerd op de veemarkt. 22 Maart. Eerste kievitseieren gevonden. 13 April De gemeente koopt voor 22000 het huis van de fam. v. d. Berg naast het stadhuis. 15 April. Opening Alktnaarsche export- veiling. m 22 April. Opbrengst verkoop Emtnabloem 450.09V*. 26 April. De eerste asperges aangevoerd op de exportveiling. 10 Mei. Spoorlijn langs de Kanaalkade in gebruik genomen. 23 Mei. Stalen schoener te water gelaten scheepswerf Stoel. 23 Mei. R, stauratie-commissie voor de Groote kerk gevormd. 27 Mei. De heer Finkensieper besloot tot opbouw van den ouden gevel aan het Fnid- sen. 20 Juni. Prins Hendrik reikt het vaandel uit aan de afd. Alkmaar van de Ned. Pad- vindersvereeniging. 21 Juni. Voor het eerst sinds 16 Mei weer een kaasmarkt. Aanvoer 240.000 kilo. 27 Juni. Naar anleiding van de verla ging der steunuitkeering voor werkloozen had een demonstratie plaats voor de woningen van de heeren Leesberg, Cloeck en den burge meester. Bij de twee eerstgenoemden één, bij laatstgenoemde twee ruiten vernield. 29 Juni. Relletje op de kaasmarkt tegen den heer Lubbe. Optreden van de politie met de blanke sabel. Verbod op samenscholingen De heer Meienbrink door ma- van de Vischmarkt verdreven. De t 19 JuU. Da AmbadStacSool Satfil 25 jaar bestaan. 21 Juli. Springconcoura-hippique vanwe ge Alcmaria, vereeniging 4of bevordering van vreemdelingenverkeer. 22 Juli. De eerste drinkbak voor honden gekondigd festanten avond verliep vrij kalm. In de Langestraat dreef de politie eenige keeren het publiek uit een waarbij enkelen gevoelige klappen op liepen met sabel of gummistok. 9 Juni. R. K. meeting op het Dodenveld voor den vrede en over de politiek. 3 Juli. Het oproepingsliiljet voor de ver kiezing door 139 personen teruggestuurd, omdat zij weigeren te stemmen- In t geheel door 10 pet. via de kiezers niet gestemd 8 Juli. Tm «Udhuis* ioatalliti» nieuwe Axmewzai. hier ter stede geplaatst bij de Friesche brug. der tub 463 95'bruto. J31oemendag vanwege de R.-K. vereeniging tof bestrijding der tuberculose. Opbrengst i Sefcanlfi legen 1 Md a!» secretaris gier g* meente. 27 Febr. Tot hoofdingeland van den pol der Schermeer gekozen de heer P. N. Groot met 184 stemmen, tegen 102 op den heer H. Klaver. 1 Mrt. De heer Jn. J. van der Meulen te Zeilwedstrijd op de Alkmaarder 28 Juli. Bloemendag Belg. oorlogsweezen, opbrengst 280.36V2. 16 Aug. In een vergadering van de le vensmiddelencommissie en vertegenwoordi gers van de verschillende comité's van actie tegen de duurte werd besloten tot het oprich ten van een groentenmarkt. 4 Aug. Zei, meer. 18 Aug. Roeidag van den Ned. Roeibond op het N. Holl. Kanaal. 22 Aug. Coop, melkcentrale* geopend aan de Spanjaardstraat. 31 Aug. Athletiekwedstnjden bij de Ca dettenschool ter gelegenheid van den verjaar dag der koningin. Op het Hofplein kinder- zanguitvoering en concert stedelijk muziek korps. Op de Krocht militaire sportwedstrij den. 2 Sept. Katholiekendag te Alkmaar. 5 Sept. Voor het eerst groentenmarkt op de platte Steenenbrug. 10 Sept. Een indringer in het hotel De Nachtegaal lost 4 schoten op den heer v. d. Sleesen. die daardoor licht gewond wordt. 12 Sept. Verloven geschorst voor de mili tairen, gelegerd in de Doelenstraat, wegens de vele onder hen voorkomende gevallen van roodvonk. 18 Sept. Tentoonstelling afd. Alkmaar Holl. Mij. v Landbouw. 16 Sept. Het Burgerl. Armbestuur neemt en bloc ontslag naar-aanleiding van.de kwes tie met den Armenraad. 21 Sept. Alg. verg. van de Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding. 25 Sept. Collecte voor Kindervoeding opbrengst 709.47 Openbare Oefeningsdag politiehondendres- seerclub. 30 Sept. 25-jarig bestaan der Cadetten school. 8 Oct Het ontzet van Alkmaar op de ge wone wijze herdacht. 30 Oct. Wegens Spaansche griep de Bur gerschool voor een tiental dagen gesloten. 30 Oct. De Ev. Luth. gem. ontvangt van wijlen den heer J. Holle, overleden te Doorn, als legaat een inschrijving op het Grootboek rente 2V, pet., groot 10400.—. 31 Oct. Ook de openbare lagere scholen en de hoogste klas der handelsschool geslo ten. 7 Nov. De handelsscholen wegens Spaan sche griep gesloten tot 18 Nov. De vacanties aan de andere scholen duren ook tot dien da tum. 912 Nov. Worstelwedstrijden in de Harmonie. 14 Nov. Met het oog op de woelige tijden richt de burgemeester een oproep tot de b gerij om kalm te blijven. Een uitnoodigi tot vorming van een burgerwacht heeft tot gevolg, dat reeds den 15 Nov. nam. 2 uur zich ongeveer 1000 man hadden aangemeld. 17 Nov gin ve grammen van hulde en trouw aan koningin en regeering verzonden. 20 Nov. In totaal gaven zich 1200 man op voor de burgerwacht. 28 Nov. Bidstond in de kerken (in de rem kerk niet, wegens ziekte van den predikant) overal' veel menschen. 's Middags groote op tocht van 93 vereenigingen met vaandels en banieren en 6 muziekkorpsen Telegram van hulde overhandigd aan den burgemeester om door te zenden aan de koningin (in de Groo te kerk werd ook besloten tot het zenden van zoo'n telegram), 's Avonds in tal van café's vrij entree en vrije consumptie voor de arbeiders, in elk dezer lokalen muziek, voor drachten, tooneelspel enz. Op straat erg druk. De heele stad vlagde, bijna ieder ge tooid met oranje. 4 Dec. St. Nicolaas in de Harmonie voor de kinderen der laagste klassen van de kos teiooze gemeentescholen. 9 Dec. In een vergadering van landbou wers wordt besloten geen actie meer te voeren tegen hooiopvordering. 4 Jan. Mevr. Blaauboer, vroeger te Wie ringerwaard, behaalde te Haarlem het kam pioenschap van Nederland in schoonrijden op schaatsen. 11 Jan. In een vergadering van de ver eeniging tot behartiging der belangen van land- en tuinbouwers in de Schermeer werd een voorstel van den heer D. de Boer aange nomen om bij den Omval een overhaal te ma- ;en. Een commissie werd benoemd tot naders ujfwerking der plannen. 16 Jan. De heer W. Vermeulen te Lim- men 25 jaar in dienst bij de posterijen. 28 Nov. Na 4 maanden staking hervatten de Fettener steenzetters den arbeid aan de Hondsbosschc zeewei ing. 31 Jan. De heer P. van Hoorn te Bergen, scheidpnd hoofdoudrrwijzer, door B. en W. gehuldigd. 7 Febr Tot voorzitter van den polder Kerk- en Dergmeer werd gekozen de heer Jó. Kroon Jz. Jr. te Oudkarspel. 8 Febr. Te Broek op Langendijk is een arbeidersvereeniging opgericht, te Akersloot een Unie-lib. kiesvereeniging', te St.-Pancras een Vrijz.-dem. dito. Tot bouwkundig opzichter te Obdam voor 1918 benoemd de heer Wester te Akersloot. 9 Febr. Na een raadsvergadering van 4 uren, waarin bezwaren werden ingebracht te gen de leiders van de distributie, bracht de burgemeester van Heiloo dien heeren dank voor hun werk in het algemeen belang. 10 Febr. 450-jarig bestaan van de week markt te Schagen. 13 Febr. Tot hoofdingelanden van den polder Schermeer herkozen de heeren D. Go- Door 14 R. K en Chr. vereeni jingen een meeting gehouden op het Doelen re la tegen revolutie; 4000 deelnemers. Tele- vers en J. Bruyn. In plaats van den heer C. Huijser van Reen en (aftr. leeftijd) gekpzen de heer D. Huijser van eenen (aftr. wegens hoogen n de heer D. Hi Reenen. Voor de vac.-de Jong (wegens be danken) herstemming tusschen de heerën P. N. Groot en H. Klaver. 12 Febr. Feestelijke ontvangst van den beer en mevr. van Spenglar—Lueen t» Zuid- scharwoude. 21 Fsfcr. Lte bwgmm&m mm Heerhugowaard herdenkt zijn 25-jarige loop- ils rt. I. A. M. V., aanvankelijk met 30 leden. baan afs onderwijzer. De afa. Langendijk opgericht der ijk met 7 Mrt. 9 Mrt. bergelijke afd. te Oterleek opge richt met 19 leden. 10 Mrt. Tc Bergen een afd. der S. D. A. P. opgericht met 20 leden. 13 Mrt. Te Hoorn een vereeniging opge richt van harddraverijvereenigingen in N. Holland, aangesloten bij de Ned. Harddra verij- en Renvereeniging. Vergadering te Bergen voor verbetering van de bestaande vaarten en de totstandko ming van een korte vaartverbinding met het N.-Hollandsch kanaal. 20 Mrt. De raad van Egmond aan Zee besluit dit jaar de kermis niet te laten door gaan. 20 Mrt. 25-jarig bestaan der vereeniging voor paaschtentoonstellingen te Schagen. 23 Mrt. De vereeniging tot behartiging der belangen van land- en tuinbouwers in de Schermeer besluit tot het maken van een overhaal aan den Omval en daartoe een naamlooze vennootschap te vormen met een kapitaal van 25000.—. 27 Mrt. Benoemd tot secretaris der ge meente Akersloot de heer D. J. M. van Gent, gemeentesecretaris van Borkel en Schaft. 3 April. Tot raadslid van Schoorl verko zen de heer R. Wognum. 9 April. Burgemeester Hermes van Aker sloot op verzoek eervol ontslagen als secre taris dier gemeente. 22 April. Te Alkmaar een vereeniging op gericht van wagenmakerspatroons uit ver schillende gemeenten van Het Noorderkwar tier. 23 April. De gemeenteraad van Z.-Scnarw. besluit tot 't aangaan van een geldleening ad 10.000.voor aankoop en verbouwing van een perceel ten behoeve van den burge meester. 2 Mei. De heer Bos 25 jaar burgemeester van Oudorp. 3 Mei. T)e heeren H. Zeeman en P. Bon- tes gekozen tot leden van den gemeenteraad van Oterleek. 6 Mei. De burgemeester van Warmenhui zen op verzoek eervol ontslagen met ingang van 1 Juli. 7 Mei. Feestelijke intocht van den heer en mevr. van Sonsbeeck als jonggehuwden in Egmond-Binnen. 11 Mei. Eerste nieuwe aardappelen te Wijdenes. 21 Mei Derde festival en concours van den Westfrieschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen te Noordscharwoude. 29 Mei. Te Akersloot tot lid van den raad gekozen de heer R. Mul. 29 Mei. Vergadering te Oudkarspel in zake den sluisbouw aan den Huigendijk. 30 Mei. Tot hoofd aan de chr. school te H.-Hugowaard benoemd de heer C. Steensma te Dordrecht. 1 Juni. De heer J. Mooij op verzoek eer vol ontslagen als burgemeester van Castri- cum. 13 Mei. Zilveren ambtsjubilé van den heer D. G. Knijnenburg, hoofd der school te Warmenhuizen. 14 Mei. Congres van oud-kalbolieken te Egmond aan Zee. 8 Juni. 25-jarig jubilé als schoolhoofd van den heet Schneiders te Obdam. 15 Juni. De gemeenteraad van Heiloo be sluit de kermis dit jaar niet te doen door gaan. 25 Juni. Mijn gesprongen bij Egmond a. Zee. Vele ruiten vernield. 26 Juni. De raad van Schermerhorn be sluit de kermis dit jaar niet te houden De raad Van Egmondbinnen besluit de ker mis niet meer op Zondag te houden. 30 Juni. Landdag vrijz.-dem. bond te Heiloo Landdag U L. parfij te Bergen. Zangersfeest te Zuidscharwoude vanwege den Bond van gemengde zangvereenigingen in Noordholland. 1 Juli. Zilveren jubilé P Kramer te Oud karspel, in dienst der posterijen Nieuw post- en telefoonkantoor te St. Pancras in gebruik genomen. 3 Juli. De heer Lommen, burgemeester van Ursem, met ingang van 1 Aug! als zoo danig benoemd te Castricum. 16 Juli. De heer jb. Bakker (U.-L.) ge kozen tot raadslid te Wieringerwaard. 24 Juli. De heer Tebaerts ontslag ge vraagd als hoofd der school te Spierdijk. 28 Juli. Inwijding kerkje te Bergen aan Zee 27 Juli. Nieuw raadhuis te Callantsoog in gebruik genomen. 29 Juli. De heer Lommen, burgemeester van Ursem, neemt wegens vertrek naar Cas tricum afscheid van den gemeenteraad; 30 Juli kwamen tal van ingezetenen afscheid nemen. Te Heiloo wegens toenemende onveiligheid een burgerwacht ingesteld. 31 Juli. De gemeenteraad van Akersloot besluit de kermis dit jaar niet te laten door gaan uit vrees voor de Spaansche griep. Te vens wordt besloten tot electrificatie van de Starnmfcer. 3 Aug. De heer P. Bergman viert zijn zilveren jubilé als voorzanger en voorlezer der lierv. kerk te Oudorp. 10 Aug. Men neemt aan, dat de IJM. 178 is vergaan en alle zeven opvarenden (allen uit Egmond aan Zee) zijn omgekomen. 11 Aug. Hagepreek te Schoorl, naar aan leiding van het pas begonnen 5e oorlogsjaar. 15 Aug. 25-jarig priesterjubilé pastoor Heiwig te Heerhugowaard. 16 Aug. De heer P. van Hoorn, oud hoofdonderwijzer te Bergen, overleden. 22 Aug In den gemeenteraad van Oude Niedorp wordt verworpen een voorstel-Ligt- hart tot afschaffing der Zondagskermis. De gemeenteraad van Schoorl besluit de kom van Schoorldam spoedig aan te sluiten bij het electrisch net en ook de ingezetenen van Warmenhuizen, wonende aan de Schoor!- damsche westzijde, daartoe in de gelegenheid te stellen. 24 Aug. Te Ursem bij enkele candidal»! 5 stelling tot raadslid gekcixen de bee S. tU j Jongh te Schermer. 27 Auff. Boerderij v*a Qe-w "BmgpR tdigpfoxmi den hm- n bet inslaan van den blïtonm. 76 wagen» boni en een partij gerst gingen mede verloren. 28 Aug. De Neutrale Tuinbouworgonfca- tic te Zuidicbarwoude opgeheven wegens gebrek aan belangstelling. inoraak gemeentehuis Koedijk, 400 brood kaarten gestolen. 29 Aug. 1 entoonstelling vanwege de L. E. T. T. te Heiloo. 2 Sept. Mijnen gesprongea op de Honas- bossche zeewering. In t gemeenelandhuis en andere woningen bijna alle ruiten gespron gen. 3 Sept. Installatie burgemeester van War menhuizen, den heer J. Th. v. d. Eijden, uit Hillegom. 4 Sept. Mej. A. Gelder geboren Peiis, wegwachteres aan het baanvak Heerhugo waardObdam, en de heer L. Noorden, brugwachter aan het baanvak Heerhugo waard—Castricum, vieren beiden hun 25-ja- rig jubileum bij de H. IJ. S. M. 5 Sept. Tot burgemeester van Ursem be noemd de heer D. r. C. F. van den Heuvel, secretaris dier gemeente. 9 Sept. De heer Waiboer bedankt tegen 1 October als wethouder van Wieringerwaard. 12 Sept. Afd. Hensbroek—Obdam der Lib. Unie gesplitst in een afd. Hensbroek en een te Obdam, Leesgezelschap en sociëteit opgericht te Warmenhuizen. 13 Sept. Floralia-tentoonstdling te Hei loo. 16 Sept. Te Nieuwe-Niedorp een tuin- bouwvereeniging opgericht „N.-Niedorp en omstreken." 19 Sept. Intocht nieuwe burgemeester van Ursem. 28 Sept. De heer J. J. Willinge, burge meester van Hensbroek, heeft tegen 1 Jan. als zoodanig eervol ontslag gevraagd 30 Sept. Rederijkerskamer Amicitia te Schermerhorn, 60 jaar bestaan. 1 Oct. De heer J. van Aloada te Oterleek 40 jaar bij het onderwij». 5 Oct. Afschuwelijke vergiftigingszaak te Het Zand aan het licht gekomen. Anna V. poogde haar zuster te vergLtigen en erkende eeds een broer en een zuster op die manier van het leven te hebben beroofd. 9 Oct. De heer Noorman v. d. Dussen, ge meentesecretaris van Egmond aan Zee, doodgeschoten door mevr. wed. T. aldaar, die zichzelf daarop door twee revolverschoten het leven benam. 16 Oct. Te Schoorl een altaarwacht in gesteld, om diefstal in de R. K. kerk te voor komen. Vakteekenschool te Hensbroek geopend. 24 Oct. Inbraak in liet distributiebureau te Schoorl. Brood- en boterkaarten gestolen. 28 Oct. De burgemeester van Wijdenes vraagt ontslag als zoodanig, hetwelk hem verleend werd ingang 5 Nov. In Oude-Niedorp de school wepens Spaansche griep gesloten. I Nov. Te koedijk idem. J. v. Duin te Zuidscharwoude, 25 jaar postbode. Huldiging van den heer de Geus te War menhuizen, die na 33-jarigen dienst ontslag nam als ambtenaar ter secretarie. 6 Nov. Wegens Spaansche griep de R. K. school te Akersloot gesloten en de openbare lagere te Oudkarspel en Warmenhuizen. Tot hoofdingeland waterschap „Heem raadschap der strijkmolens van ae Niedor- perkoggebenoemd de heer D. Burger te Nieuwe-Niedorp II Nov. Te Graft de drie gemeentescholen gesloten wegens Spaansche griep. 12 Nov. Te Schagen de gemeenteschool gesloten wegens Spaansche griep. 16 Nov. Na de Duitsche deserteurs wor den thans ook de te Bergen geïnterneerde Duitschers naar hun land teruggebracht. 19 Nov. Land- en Tuinbouwvereeniging opgericht te Oterleek. 26 Nov. Wegens Spaansche griep de scholen te Ursem gesloten. 28 Nov. In de raadsvergadering te Eg mond aan Zee benoemd tot gem.-secretaris de heer E. M. J. W. van den Heuvel, ambte naar ter secretarie. 1 Dec. Een tweede hulppostkantoor ge vestigd te Heerhugowaard. 6 Dec. Te Schoorl een vereeniging opge richt voor den bouw van arbeiderswoningen. 7 Dec. De heer D. de Boer, benoemd tot voorzitter van de Vereeniging tot ontwikke ling van den landbouw in Hollands Noor derkwartier, heeft die benoeming aangeno men. Het sch ietterrein te Egmond aan Zee bui ten gebruik gesteld. S Dec. Burgerbewakingsdienst opgericht te Zuidscharwoude. De heer dr. F. A. Melchior Jr., genees heer-directeur van Duin en Bosch te Bakkum, op 49-jarigen leeftijd overleden. 9 Dec. Bij enkele candidaatstelling tot raadslid te Mooij. 10 Dec. Schagen. 12 Dec. De school te Wijdenes voor een weck gesloten wegens de vele griep-gevallen. Ook te Schermerhorn de school gesloten wetens ziekte vdn leerlingen en personeel. 13 Dec. Gemeenteontvanger C. Schouten te Ursem overleden. 16 Dec. Vergadering van vrijzinnigen te Hoorn om te komen tot één partij voor aUe vrijzinnigen van verschillende schakeering. *7 Dec. De heer M. Mulder Hz. bij en kele candidaatstelling gekozen tot raadslid te Heiloo. 19 Dec. Tot burgemeester van Hensbroek benoemd de heer S. B. F. Kooiman, van Koe dijk tot idem van Wijdenes de heer G. J. de Goede van Purmer. Benoemd tot heemraad van den polder Waard en proet de heer A. J. T. Gcertzema te Barsingerhorn. 20 Dec. De laatste e,n:*?<rcn van de kustwacht te Egmond aan Zee vertrokken. 21 Dec. Vijftigjarig bestaan van de too- neeivereeniging de Roos te Koedijk. 24 E>ec. Stoomtreiler IJ M 116 tusschen Bergen en Wijk aan Zee op een mijn geloopen en gezonken. Alle opvarenden, die op één na allen uit Egmond aan Zee kwamen, omge komen. 27 Dec. Tot lid van den gemeenteraad van Koedijk gekozen de heer A. J. Verduin. 23 Dec. De schilderes Thérèse van Duyl- Sehwartse overleden. Pre»id»nt Wilson door de koningin tot een ■mxét mn Nederland' uitgenoedigd TT I>e. De cerarsaiersad vau Heiloo mmi kmmiplm mm- Bij Hensbroek gekozen de heer K Opheffing centrale keuken te Tetr*<nrh

Alkmaarsche Courant | 1918 | | pagina 7