Marletter! rlit rn. Sport, ONDERWIJSM LPKLNSAz, Bierkade 11. Arnstei daiiiAChe B urs. Noord liollanUsch Lamlbouwerediet. Opeuiiigskoerscu van heden. Advertentie». tat «er»tgw*m<fe vóoï propaganda xm goed doel, de laatste gaven dat aantrekkelijke aan den avond, waardoor o. a, velen naar „Staatspensoen" optrekken, terwijl deze aan trekkelijkheid mede werd bevorderd door vi ool- en pianospel, ten beste gegeven door de jongeheeren Mooij en de heer P. de Heer. - Een collecte ten bate van de weduwe van den bondssecretaris, bracht 8.50 op. UIT KOEDIJK. Zaterdag werden de leden der Tuinbouw- vereeniging De West" bij bekkenslag opge roepen tot eén spoedvergadering in het lo kaal van den heer C. Man, onder leiding van den heer Jb. Zwetsman. Ingekomen was een schrijven van 23 leden om te protesteeren tegen de wijze van sortee ring der te leveren kool aan de losplaatsen, welk onderwerp werd ingeleid door den heer Jn. Otto, die er op wees, dat men niet dezelf de kwaliteit kool kan leveren als de vorige jaren en men nu bijna de helft aan uitschot maakt. Spr. vroeg of daar geen verbetering in gebracht kon worden! De voorz. zeide: De uitvoer is er niet en nu zijn er moeilijk verbe teringen te vinden. De heer Ws. Butter vond, dat de belangen van de bouwers beter behartigd moeten wor den door onzen vertegenwoordiger aan de marlot, daar de bouwer de knecht is van den arbeider van den koopman. De voorzitter antwoordde, dat de knecht van den koopman soms baas is omdat die dc kool ontvangt en de koopman vraagt goede kwaliteit. Spreker zeide: Wellicht komt er nog uitvoer. 1 De heer W. de Geus wees er op, dat dc knecht van den koopman de kool niet kan af keuren, maar dat dit het werk is van den keurmeester der markt. Spr. zeidebaas is het veilingswezen, knappe doorschot mag gele verd worden, maar minderwaardige kool en gele kool van het veld mag niet geleverd worden. Het moet zijn goede bewaarkool. Jn. Qttö zeide, dat er minderwaardige kool is, komt omdat het uitschot niet wordt weg gehaald en vroeg als er kool afgekeurd wordt of er dan andere voor in de plaats komt. De heer W de Geus zeideDan worden er weer andere besteld. De heer Ws. Butter zeide: Als men der keurmester krijgt, gaat men er vast onder-en vroeg of er geen hooger beroep is bij den heer W. de Geus en of men dan anders maai eens en andere vertegenwoordiger aan dc mgrkt plaatst. De heer W. de Geus antwoordde, dat het hem zoo afviel dat er zulke slechte kool aar de losp'aats komt en wees er op, dat de koop man verantwoordelijk is voor het leveren var de kool en moet zorgen voor goede kwaliteit De voorzitter wees er op, dat verandering van leiderlaan de markt niet gewenseht is daar zoo iemand door ervaring beter op dc hoogte is met den gang van zaken. De heer Tb. Keeman bepleitte uitvoer var uitschotkool De heer W de Geus anHvoordde, dat er aan wordt gedaan wat gedaan kan worden om uitvoer te krijgen, De foorziPer voegde er aan toe: Wij staan machteloos. Wij zijn afhankelijk van Enge e' lapd. Enkele leden vroegen de aanstelling van een uitschotvaarder, waartoe bij stemming word besioten. Daar over dit onderwerp geen nieuwe ge- Z'chtsnimten meer voorkwamen, sloot dr voorz'rier m»t eon woord van dank voor de zake'i'Ve besorekinfrert de vergadering, waar 114 leden tegenwoordig waren. UIT HEILOO, In eene Zaterdagavond gehouden be stuursvergadering van ,,Heiioo Vooruit" werd besloten tot het beleggen eener open bare vergadering, waarop de heer Man za1 worden uitgenoodigd tot het uiteenzetten dei plannen voor een aan te leggen kanaal, ter wijl aan B en W. en den raad verzocht zal worden aldaar het groote belang van de tot standkoming in het licht te stellen. •OBDAM (December.) Ondertrouwd Jan Luk alhier en Ali- da van der Fluit te Oude Niedorp. Geboren Geertruida Catharina d. van Adrianus van Diepen en Lucia Catharina Bergen. Paul z. van Ernst Klein en Mar tha Seifefrt. Dimphdna Maria d. van Adri anus Petrus Coppens en Bregitta Maria Noordeloos. Rembertus Nicolaas z. van Remment Jonker, overleden en Anna Rood. Adriaantje d. van Cornells Stapel en Trijntje Hoogland. Nicolaas Johannes z. van Jo hannes Paauw en Maria Wester. Rudolf z. van Lambert Bron en Elisabeth Cornelia Vendel. Overleden Wilhelmina Stuïjt, echtgen. van Petrus Dekker, 23 jaar. Pieter z. van Pieter Komen en Guurtje Veeken, 2 jaar. Dieuwertje Dekker, weduwe van Jan Floris, 81 jaar. Geertruida Maria d. van Cornelis Mes en Joanna Groot,. 6 jaar. Catharina Munster, echtgenoote van Pieter Tromp, 27 jaar. Remment Jonker, echtgenoot van Anna Rood, 33 jaar. Jacobus Mes z. van Cornelis Mes en> Joanna Groot, 17 maanden. Hendrica Kareis, weduwe van Tamis Rui ter, eerder gehuwd met Hendrikus Lenting, 68 jaar. OUDKARSPEL (December.) Gehuwd J Kuilman en A. H. H. van Hemert. Overleden: Grietje Swager, echtg. van H. Otto, oud 71 jaar. J. Plakman, echtg. van S. Bakker, oud 45 j. Geboren.: Nicolaas z. v. Gerbrand Bruyn en Maartje Vlugt. Leentje Dieu wertje d. v. Jan Jonker en I. den Das. NOORDSCHARWOUDE (December) Geboren Trijntje d. V. Pv Forres en B. Jonker. Aaafje d. v.-F. Pranger en A. Kostelijk. Keimpe z. v. J. Hudsman en S Hemke. Gerarda d. v. N. Schuit en M. Bekker. Overleden Trijntje Bekker, echtg. van A. J. v. Straaten, 71 j. A. A. Bluysen 10 maanden. TeleuTHiiinitMi van hrdeii GENERAAL VELDMAARSCHALK HINDENBURG. BERLIJN, 13 Januari, Generaal veld maarschalk Hindenburg verklaarde aan een Amerikaansch interviewer, dat, zoodra het leger gedemobiliseerd is, hij zijn taak voor geëindigd beschouwt. t>E KONINGIN VERLEENT LOONS- VERHOOG1NGEN. APELDOORN, 13 Januari. H. M. de Koningin heeft aan haar personeel, werk zaam te Apeldoorn en den Haag, in ver schillende takken van dienst, met ingang van 1 Januari belangrijke loonsverhoogin- gen toegekend AANGEHOUDEN. AMSTERDAM, 13 Januari. Te Olden- zaal is door de stationswacht aangehouden een Duitscher in het bezit van 60.000 Mark en die in de voering van zijn pet brieven had verborgen voor Wijnkoop. EEN DEPUTATIE NAAR BRUSSEL. DEN HAAG, 13 Januari. Na den terug keer van de koninklijke'familie en de regee ring te Brussel heeft de koningin hei ver- langen te kennen gegeven, hare gelukwen- schen met deze blijde gebeurtenis en nut de bevrijding van Belgisch grondgebied door eene bijzondere zending aan den koning der Belgen te doen vertolten. Nadat de koning met bijzondere waardeering van dit verlan gen kennis had genomen, heeft de Belgische gezant thans medegedeeld dat het 2. M. aangenaam zal zijn de bijzondere zending op Woensdag 15 Januari te ontvangen Als hoofd dier zending zal optreden jhr. mr. G. L. M. H. Ruys ae Beerenbrouck, oud minister van justitie, oüd commissaris der koningin in Limburg, aan wien worden toe- fevoegd graaf Schimmelpenninck, kamer- eer I. B. D. en majoor De Josselin de Jong adjudant der koningin. Stadsnieuws. RECTIFICATIE. In ons hoofdartikel van Zaterdag komt een zetfout voor, n.l. in den 27sten regel van on deren, waar staat dat de regeering den maxi mumprijs van de sla-olie verhoogde van 1.75 tot 2, wat natuurlijk 2.50 moet zijn Het woord „regeeringsmaatregelingen" in het opschrift heeft de lezer zeker reeds veran derd in „regeeringsmaatregelen." PENSIOEN ZONDER PREMIE. Evenals de afdeeling Alkmaar van den Centr. Nederl. Ambtenaarsbond verzond ook de gelijknamige afdeeling van den Nederl. bond van Werkl. in Openbare diensten en be drijven een adres aan den Raad waarin wordt verzocht een gunstige beschikking te willen nemen op het adres van het comité ter behar tiging van de algemeene belangen van over heidspersoneel, aangesloten bij het N. V. V. te Amsterdam. Dit comité, optredende namens 32000 personen in overheidsdienst, verzoekt den Raad wel te willen besluiten, dat aan het personeel dezer gemeente en aan hun wedu wen en weezen pensioen wordt verleend, zon der dat de betrokkenen daarvoor-bijdragen of premies hebben te storten. EEN'SUCCES. Dezer dagen ontving de heer Joh. Kuiper, muziekleeraar alhier, bericht van den voorzit ter van de commissie tot goedkeuring van ker kelijke muzikale compositiën, dat zijne compo- sitiën: Jesu dulcis memoria, O Salutaris Hostia en Tantum Ergo (alle voor 4-stemmig mannenkoor) de kerkelijke goedkeuring heb ben ontvangen. Tevens ontving hij bericht van den bond van Christelijke gemengde zangv. in Nederl dat zijn compositie „Aan mijn Va derland" (voor 4-stemmig gemengd koor) door de keuringscommissie is aangenomen en door genoemden bond zal worden uitgegeven. DUURTETOESLAG AMBTENAREN OVER 1918. B. en W. zeggen in bijlage 3 Daar het ons college met mogelijk is ge weest nog in lylfcS gereed te komen met een voorstel tot herziening der jaarwedden van de ambtenaren dar gemeente, meenen wij niet oeter te kuniieu doen dan U voor te stellen aan de gemeente-amotenaren, die daarvoor in aanmerking üenooren te worden gebracht, over dat jaar een duurtetoeslag toe te kennen. Wij heboen ons daarbij gesteld op het standpunt, dat voor de laagst bezoldigde ambtenaren, waaronder wij wenschten te ver staan hen, wier inkomen de 1U00 niet overschrijdt, de toeslag procentsgewijze het noogst benoort te zijn. Voor inkomens boven luciü meenen wij, dat de toeslag geleidelijk zal kunnen verminderen, omdat üe druk der ouifengewone tijdsomstandigheden alneehn, naarmate het inkomen hooger is. Op grond van deze overweging zijn wij van oordeel dat bij een inkomen van 4000-en hooger, vol gens het kohier vaü den hoofdelijken omslag, öeen toeslag behoort te worden toegekend. In overeenstemming met het beginsel, in toepassing gebracht bij den duurtetoeslag aan de gemeente-werklieden, komt het .ons voor dat deze toeslag aan de ambtenaren evenzeer verband dient te houden met de sa menstelling van het gezin, zoodat wij voor nen, die kinderen beneden den leeitijd van 16 jaren te hunnen laste hebben, den toeslag wenschen te verhoogen met 25 voor elk kind. Het is niet meer dan billijk dat duurtetoe slag en over 1918, reeds genoten krach Lens vroegere raadsbesluiten dan wel uit hoofde van de Rijksregeling, in mindering zullen strekken op den volgens dit voorstel te ont vangen toeslag. OVerigens hebben wij gemeend die ambte naren voor het ontvangen van toeslag in aan merking te doen komen, die hun ambt bij de gemeente als hooidbetrekking vervullen en nunne inkomsten dus voornamelijk aan die betrekking of betrekkingen ontleenen, hetzij zij werkzaam zijn in vasten, dan wel in los- vasten dienst. Niet dus de ambtenaren; wier werkkring zuiver van tijdelijken aard is en wier bezoldiging geregeld is naar vraag en aanbod en tot verhooging van wier honora rium 'zoo noodig, ook tusschentijds, werd overgegaan, zoodra en zoo dikwijls de om' standigheden daartoe aanleiding gaven. De bezoldiging van deze ambtenaren mag derhalve geacht worden op peil te zijn ge houden. Wordt onze hierna geformuleerde regeling aanvaard, dan zal daarmede een bedrag van 13985.16 M gemoeid zijn, 't welk naar wij vertrouwen te zijner tijd in de eerstvolgende te sluiten crisisleening zal kunnen worden opgenomen. Onder opmerking, dat met toekenning van dezen duurtetoeslag in geenen deele vooruit geloopen wordt op de eerlang te nemen be slissing omtrent net stelsel en de mate van salarisherziening, hebben wij de eer Uwer vergadering voor te stellen tot vaststelling van de hierna volgende regeling te willen betluiten 01 om college ter vit* een credkt te verleenen van ldvSb.löX. De duurtetoeslag bedraagt: a. voor genuwden, voor weduwnaars en ge scheiden echtgenooten, die een oi meer kinderen beneden den leeitijd van 16 jaar te hunnen laste hebben en voor on gehulde kostwinners, onder welke laatste verstaan worden zij, die zich over 1918 blijvend en geheel hebben belast met het onderhoud van ouders, 'grootouders, broeders of zusters I. bij een inkomen van 1000 of minder 20 pet. van het inkomen; bij een inkomen van meer dan 1000 en niet meer dan 2000, van de eerste 1000 20 pet. en van het deel van het inkomen- boven 1000 15 pet. bij een inkomen van meer dan 2000 en niet meer dan 3000, van de eerste 1000 20 pet. van de tweede 1000 15 pet. en van het deel van het inkomen bo ven 2000 10 pet. bij een inkomen van meer dan 3000 en minder dan 4000, van de eerste 1000 20 pet., van de tweede 1000 15 pet., van de derde 1000 10 pet. en van het deel van het inkomen boven 3000 5 pet. II. bovendien voor elk kind beneden den leeftijd van 16 jaar 25. b. voor alle andere ambtenaren gelijken toeslag als sub a I, verminderd met 25 pet. In mindering'van dezen toeslag komt de' duurtetoeslag, waarop over 1918 krachtens vroegere raadsbesluiten, dan wel krachtens de voor dit jaar vastgestelde Rijks-duurtetoe- slag-regeling aanspraak is verkregen. OP DE VOORDRACHT. Als No. 1 op de voordracht ter benoeming van een leeraar in de Hoogduitsche taal- en letterkunde aan het gymnasium te Leiden is geplaatst de heer Dr. G. G. Kloeke, leeraar aan de Cadettenschool te Alkmaar, en pri vaat-docent aan de Universiteit te Amster dam. AANVULLING BOUW- EN WO NI NO- VERORDENING. B. en W. stellen den raad voor te besluiten maatregelen te nemen, waardoor de ontsie ring van stad en land bij het uitvoeren van bouwontwerpen worde tegengegaan en mits dien de Bouw- en woningverordening dezer gemeente aan te vullen met eene bepaling ter bestrijding van genoemd euvel eq vast te stel len de navolgende: Verordening tot aanvulling der Bouw- en Woning verordening. Eenig Artikel. Tusschen de artikelen 11 en 12 wordt in gevoegd een nieuw artikel van den volgenden inhoud: Artikel 1 Ibis. Het uiterlijk van een nieuw te maken ge bouw met al wat daartoe behoort, hekken, mu ren en dergelijke, móet zoodanig zijn, dat het noch op zich zelf, noch in verband met de om geving uit een oogpunt van welstand aanstoot kan geven. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd te dien aanzien nadere eischen te stellen. BENOEMING LEERAAR HANDELS- DAGSCHOOL EN HOOGERE HANDELSSCHOOL. Voor de vacature van leeraar in Geschie denis (Handelsdagschaol 10 uur en Hoogere Handelsschool 2 uur) hebben zich 4 sollici tanten aangemeld. In overeenstemming met het advies van den directeur der Handelsscholen, met wiens ad vies de Inspecteur van het M. O., Dr. P. Foc- kens, verklaart zich geheel te kunnen vereeni gen stellen B, en W. voor, behoudens goed keuring van den Minister' van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, te benoemen den heer D. Ritman, alhier. ONZE BIOSCOPEN. Onze bioscopen gaan voort met elke week voor goede programma's te zorgen. „Het pro ces Ware" in de Cinema Americain, is een mooie film met goed spel van de heeren en van de dames Vrolet Hopson'en Ivy Close. De geschiedenis is zeer spannend en wordt met de grootste aandacht gevolgd. In het Alkmaarsch Bioscooptheater wordt vertoond de Dollarprinses", die absoluut niets te maken heeft met de operette van dien naam. 't Is hier de geschiedenis van de rijke verwende Boby Morgan en den bankier Clau de Doria. Als derde persoon komt hierbij de actrice Diana. Een verhaal vol verrassingen, avonturen en 'excentrieke costuums. De hoo d- rollen worden vervuld door Loty Morgan en Henriëtte Bounard. De bioscoop >rNovum" heeft een prachtige film van Mia May getiteld: „Haar laatste troef In dit sehsatic drama is de bekende filmdiva weer bijzonder op dreef. Ook voor de vroolijkheid is gezorgd want de bekende ko miek Fatty speelt voor brandweercommandant in een klucht in twee actenHet alarm. BILJARTEN.-, De wedstrijden op Zaterdag en Zondag in Café Central gehouden, zijn een succes ge weest. De drie Friesche spelers, de heeren de Windl, N. Wassenaar en Jonker, speelden te gen elk van de vier Alkmaarders een partij van 150 car. cadre (alleen de heer Wassenaar speelde libre.) De partijen hadden het volgen de resultaat. Van WilligenJonker 15080, WassenaarSchermerhorn 150128, de Wind—Visser 150—147, de Wind—Scher merhorn 150—115, Wassenaar—Visser 150 149, de BoerJonker 150133, de Wind —de Boer 150—87, van WilligenWasse naar 15092, SchermerhornJonker 150 96, de BoerWassenaar 150146, Visser Jonker 150139, van Willigende Wind 150—79. Totaal Alkmaar 1676 punten Friezen 1515 punten. Alkmaar won dus met 161 punten. Vooral de heer Van Willigen speelde voor Alkmaar uitstekend. Zaterdagavond en Zóndagavond werd een prachtige partij gespeeld tusschen de heeren Boelstra en Willig. Zaterdagavond was de stand na 28 beurten Willig 500, Boelstra. 461. Na in de 2e beurt 36 én in de 7e 55 te hebben gemaakt, maakte Willig in de 10e tot de 14e beurt achtereen volgens 61, 27, 63, 34 en 38 Boelstra liet in •de 4e en 6e beurt mooi spel zien: 33 en 47, maar verkleinde door een fraaie serie van 100 car. in de 10e beurt den achterstand. Zondagavond was Boelstra beter op dreef In de laatste acht beurten maakte hij 22, 10, 117, 69, 38, 22, 28, 45 .(samen 351). Wil lig was iets minder op stoot. Een mooie 37, 32, 33, 67 met tot s'ot 18, 25 en 8 brachten hem op 856. Tegen, den leeuw van Süens een kranige prestatie. Boelsfra 1000 ia SS beurten, gm-18 row. boogete serie 117. Willig 856 in '55 beurten, gem. bijna 16, hoogste serie 67. Na afloop sprak de heer Visser .een harte lijk woord tot ae Friesche vrienden. Hij roem de de sport en de loyale speelwijze In dezen wedstrijd door allen getoond. Den heer Boel stra werden de zilveren kaasdragertjes als souvenir vereerd. Ook de heeren Wind en Wassenaar kregen een aandenken van de Alkmaarsche spelers, terwijl de heer Dorhout alhier, ook Fries, voor den derden Frieschen speler, den heer Jonker, een aardig souvenir had beschikbaar gesteld. Met een toepasselijk woord werden de voorwerpen door den heer Visser overhandigd. Hij bracht dank aan de personen, die tot het goede verloop van de wedstrijden hadden meegewerkt en deelde tot slot mede, dat de Alkmaarders weldra in Friesland hoopten te komen om opnieuw te strijden. VOETBAL. AIcmaria speelde gisteren tegen Water graafsmeer. De uitslag was een gelijk spel 00. De leiding schijnt weer niet bijzonder te zijn geweest. Twee doelpunten van AIcmaria werden wegens buitenspel niet toegekend. Bij één daarvan moet van buitenspel absoluut geen sprake zijn geweest. AIcmaria II won met 6—0l van Hollan- dia III. Andere uitslagen: 2e klas B. Z. F. C.— E. D. O. 0—4, R. C. H.—Stormvogels 21. Ie klas A. Ajax-H. B. S. 4—2. H. V. V.— Sparta 22. V. O. C.Hercules 31, Haar lem—Quick 2—1, U. V. V.—H. F. C. 1—1. D. F. C.—BI. Wit 0—0. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt. 1 Mijnheer. Beleefd verzoek ik u om eenige plaats ruimte in uw blad Bij voorbaat mijn dank. Men zou zoo zeggen en niemand lieeft er óver gedacht zelfs het te betwisten dat de onder den invloed van S. D. A. P. en A. B. B. staande coöperatieve bakkerij „Voor waarts" een eldorado zou zijn wat betreft de verkorting van den arbeidsdag. Maar, schrik niet, lezer(cs), als daar in die bakkerij niet acht (het kan wel zijn van nog meer), maar twaalf uur gewerkt wordt. Is het nu geen schande, dat daar in die bakkerif zoo lang gewerkt wordt? Of staat die coöperatie „Voorwaarts" niet op socialistisch stand punt? Als er menschen als de heeren Verkerk en Bergman en andere vooraanstaanden in S. D. A. P. en A. B. B. leden vin die coöpera tie zijn dan zou men mogen verwachten, dat daar een gezonde toestand heerscht, dat daar in de allereerste plaats de 8-urige ar beidsdag ingevoerd was Ik geef het bestuur, van de coöperatie „Voorwaarts" den raad, om den 8-urendag voor dat personeel in te voeren, want anders houdt de eisch van-8 uur van die zijde geen steek. F. BAKKER, Liefdelaan No. Q^Alkmaar. Mijnheer de Redacteur! A.s. Donderdag zal in den Alkmaarschen Raad wederom de begrooting aan de orde komen. Mag ik hierbij nog eens herinneren aan de uitspraak van Publieke Werken wat betreft het maten van een breede straat op de plaats waar thans de Krebbcsteeg de verbinding vormt tusschen Langestraat en Nieuweslpot? Toen verleden jaar een deel der raadsleden zich verklaarde voor het maken van die straat, achtte Publieke Werken den tijd daar toe nog niet gekomen; er waren nog moei lijkheden te overwinnen. De Raad vond goed het perceel hoek Krebbesteeg en Langestraat voorloopig van jaar tot jaar te verhuren Thans is een jaar verloopen. Heeft Publieke werken de moeilijkheden al overwohnen? Zoo ja, zullen zij dan thans bij de begrooting iiunne conclusiën mededeelen? Mag ik, dan de Raadsleden, die nog geen voorstanders zijn van het ma leen van dien verbindingsweg, aanraden deze zaak nog eens nauwkeurig te overwegen? 1 't Geldt hier een verbinding tusschen twee hoofdstraten, tusschen onzen schouwburg!!! en het centrum der stad. Het verkeer is dunkt mij druk genoeg, daarbij ontlast het de Langestraat veel en we zijn van een gribus in het hartje der stad af. Een verbindingsweg die thans meet gebruikt wordt voor open bare urinoir. De toestand is er bij avond vooral op Zondag, onhoudbaar, terwijl er in de week de behoefte aan een betere verbin ding ieder uur op den dag gevoeld moet wor den of zijn de heeren er van overtuigd, dat de Hoogstraat en de Achterstraat en de Hout- Hl breed genoeg zijn om de menschen en de voertuigen van het eene stadsdeel naar het andere te brengen? Ik mag verwachten, dat de uitspraak voor verhuur van het genoemde perceel van jaar tot jaar (vroeger was het 3 jaar achtereen) geen sinecure zal zijn geweest vart den Raad maar dat het hem ernst is geweest verleden jaar in den toestand verbetering te brengen. 't Zal toch geen handigheidje geweest zijn, verleden jaar den Raad tot dit besluit over te halen Met dank voor de plaatsing, ABONNé. Alkmaar, 11 Januari 1919. 'TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 13 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 14 Januari. In het gebied-van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 766.3 Ha- paranda. De laagste stand van den barometer 752,3 Stornoway. VERWACHTING. Zwakke tot matigen wind uit zuidelijke rich tingen, nevelig tot zwaar of half bewolkt, wei nig of geen regen, zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 12 Jan. Anna, d. v. Johannes Willem Co er, raad de Jong en N'eelt je Gravetnaker. 11 Jan. Christina Alida, d. v. Willem Jacob Groot en Gijsberta Cornelia Knagt- ALKMAAR13 Jan, Aangev. paar- den f —0 a5 koeien f 500 c 750, nucht. kalveren f 20 a 30 4 m. sch pen f a 10 v, tokens J a biggen f a 0 bokken S a AMSTERDAM. Veemarkt. Aangevo rd 471 vette koeien Ie kw. f 2.70, 2e f 2.30, 3e f 2.26 melk en kalfkorien f 55 900, 27 gsa^kalveren f 100—14", 43 nuchtere kalveren, een varken, 3) paarden, overge nomen tegen regeeringsprijs. LANUEDIJKER UKuENTEVEILINO, 11 jan Bloemkool le 8. f 0.a 0.roode le soort f 11.50, 2e soort f3a 5,20, gele le soort f 10.80, 2e soort 1 2.a 5 90, witie 2e soort f 4.— a 4.50, Woi telen (breekpeen) f 5 50 a 0.per 100 Kg. Uien f a NOORDSCHARWOUDE II Jm. Wortelen f 5 50 a 0 per luu bos Roode kool f 11 50 a 0 0, Gele kool 10 80 a 0, Witte kool f 9.30 a 0.alles per 10 K G. WARMENHUIZEN, 11 Jan. Aardappe len f 0 -. drielingen f 0, Kriel f 0.—. Nep (buitenland) f 0a 0 Roode kool f 1150 j .0, Gele f 10 80 a 0. Witte f 9.30, Knabarher I 0 Wortelen f 0,— alles p. 100 K.G. H. Uien f a In B»ekb«u<len en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk cn examens. van 11 Januari-19.9. Opgave van Mededeelingen. Aandeden Kon. Ned Petr. openden wederom in vaste stemming en liepen daarna eenige procenten op. In Culturen ea Tabakken ging weinig om Scheep vaar taai- deel en geanimeerd. Van de Nederl. Staats fondsen werden de 5 pet. obligaties 1918 ver- hendeid teg enden koers van 95'/i( pet. Biedt zich aan een net g huwd pmo n, pl.m. 26 jaar, O. «k 4 li KF in een Meubelzaak, Luxe- en Huish.-Art. Altijd als zoodanig werkzaam gewee-t, goede verkoop- kracht; liefst omtrek Allernaar. In- I éiensttreding ong. Maart. Br. onder No. 7514, Adv.-Bur. OTTO DE WAAL, Alkmaar. Telefoon 32*. STAATSLEENINGEN. NCUbKLANÜ. pCt. Oblig. N. W. S. van f 1000 1818 5 Oülig.N. W.S. van 5UO/IOOO 1017 4} dito van 1000 4 Oblig. dito 3; dito dito 3 dito dito 21 Ned. Ind. 1015 1000 5 di'o 1916 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel. vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. 1906 Ir». 2500 5000 5 Iwangorod Dombr. OR. 025 4| Nicolai Spw t luo 4 Oecontol. 1880 OR 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-1890 OR. 625 4 >e Emissie, 1894, OR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. le terle 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 t 20/100 5 Provincials en Gameantal. Laeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 19 5 5 Bank- an Cradiat-lnataUlngan. Amsterdamsche Bank A Nederlaudsche Bank C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwagon, rtoll. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Vtli. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 3 VUj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4) Prarnialaaningan. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (/I00—3 BELOIE. Antwerpen 1887 2ll| Prolongatie pCL 95A't s 827% 70 637/» 53/s 95 95 28%, 40 32 34 i/i 31 321/, 31 31»/» 51 667/, 100 100 180»/s 1801/, 139"/« 1007/, 100 93'/, 110 757', 3 Vorige koer, 95 88'Vi» 827 a 70 63i/, 55 94»/, 94»/» 28«/u 30 32 867/, 99»/, 99»/» 180'h 139»/, 100»/» 100 93'/, 3V, Vorige aoers Atchl, Ta|l en S. Fé C..r g. A 93A, Denv. en K. Oiande Spw C. v. A. 8 8", Erie Spw. Mij. géw. Aand. 217/» 21 A Nan* City Suulh. Kailw. Cy g. A. 20*Pi 20 v, dito Pref. A. 52 Missouri Kans en Te*. C. v. A. 7U/W 7»/, Mexican 2e Pref. A. 10u/t, 1° tsouuiern Pac. Coiup. A. 941 South. Rlw. Vot. Tr. gew A. 28128-Is Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. 135'» 134"), Anaconda Copper C. v. A. 1321%, 132 Am. Car. cn Foundry Co. C. v. A 84 84 Amer. Hide en Leather-Camp. >-8"« 68 Unit. Stat. Stael Corp. C. g. A. 83 88 Int. Merc. Marine Cy. alg. A. 2S7/Jt 2S«/, int. Merc. Marine aig. pr. A. 13 113)/, Uec. Hull. Petr. Cert, van v. A. 233235 Kon. Ned. Mij. t. e. v. Felt. kt. A. -t>r8 50J Orion Petrol. Mlj. A 78?/, Steaua Romana Petr. Mlj. A. 155»/» Compania Mercantil Argentina A. 232<« 2341/, Cult. Mij. der Vorttenlanden A. >40', '39 id. id. id. WiiKtaaud. 117 117 Handelav. Amaterdam Aand. 373 375 Ned. Handel Mlj. C. v. A. 1 /4 - Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. 202'/, 203 Amsterd. Rubber Cull. Mlj. Aand. 189 Nederl. Rubber lu5 105 lloii. Anicnka Lljn A. 4u5 405 Id. Ocm. Eigendom A. 3 1 392 Holl. Sloomb. Mlj. Aand. 2)01/, 2nd Java China Japan Lljn A. 3 4 3 5 Kon. Holl. Lloyd. Aand. 1741/, 1 5 Kon. Paketvaart Mlj. A. -'3 '/a 231 Idem Nieuwe Aand. 2 1 214 Kon. Ned StooniO. Mlj. Aand. 240 '17 Ned. Sclieepv. Unie Aand. 255'2>7 Rotterd. Lloyd A. 2c>4 82 Stoomv. Mij. Nederland A. 214 83 k'dant Deli Comp. Aand. 259 Deli-Maatschappij Aand. 507 Medan tabak Aand. 2 At/, Rotterdam Deli Aand 284 S'lirmban Tabak-Mlj Aand. 464

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3