Zuid-Westers, fl.LC.UniM'Stal De Brandstolfencommlssle Altaar Aanbieding SIGAREN. ZONDAG a.s. Proyinciaal Niews. Magdaleneustraat 14 tiemengd, Meuws. Telegrammen ran heden 8t;ulsiiieuws. wv1 "t ■éééi miüü bericht hiermede, dat -san haar kantoor WAAGPLEIN I de houders van de Brand- stoffenkaarien, van 6000—6500 de bons voor Bruinkool-Fijnkoolbriketten MAANDAG MORGEN van 1012 en des middags van 2—4 uur de nummers 6500 en hooger kunnen afhalen. De Briketten kunnen daags daarna aan de GEM. BRIKETTENFABRIEK (Oude Gasfabriek) worden afgehaald, Be stellingen schriftelijk te doei aan dei' Vereen igden-Brandstoffenhandel KONING STRAAT 6 met opgave van brandstoffen- nummer. Deze bon dient ter vereffening der beide kwart eenheden, achterstallig gebleven op 7b en 8a. De prijs is per 75 K.0. 2.1714 afgeBMld. De prijs is per, IS K.0. 2)27<$4 thuis be? zorgd. Met Gem. toeslagboa No. 11 B. f 1.625»' afgehaald. Met Gem. foeslagbon No. 11 B. LaCÖS fliuis bezorgd. Het afhalen van briketten kan geschieden tusschen 9 en 12 uur en half twee en vier. uur-. Namens de. Brandstoffen-commissie, ie ).»r? JACOB SE', NEDERLAND EN DE GEASSOCIEERDEN. Reuter meldt uit Londen De beschikking van liet War Trade Depar- nent aangaande den aanzienlijken' uitge braden koper-uitvoer naar Nederland, betreft de volgende hoeveelheden: 6000 ton koper en koper-alliages, 4000 ton koperfabrikaten, 3500 ton electrisch draad en kabels, een en ander onder de reeds gestelde voorwaarden. Het embage op den invoer van eiwitstoffen, eierdooiers en gedroogde eieren in Nederland en Zweden is opgeheven. Aanvragen voor den uitvoer uit Engeland, worden thans onbeperkt toegestaan onder voorwaarde, dat de gewone hoeveelheid niet wordt overschreden en onder de gebruikelijke waarborgen tegen her-uitvoer. De directeur van het „War-Trade-Depart- ment is thans in staat aanvragen te behande len voor uitvoervergunningen aan goedge keurde geconsigneerden van wol, „wooltops" en wollen garens, die op verscheping wachten en toebehooren aan eigenaars in het buiten land, voor een tijdperk van minstens drie maanden. DE VAART OP INDI8. Het stoomschip „Rembrandt",'van de St. Mij. „Nederland", is 13 dezer van Batavia naar Amsterdam vertrokken. Na de „Sindoro", van den Rotterdamschen Lloyd, welk passagiersschip 3 Januari 1917 Baiavia verliet) naar Rotterdam, is de „Rem brandt" het eerste schip, dat in ae passagiers vaart van Java naar Nederlnd komt. SUBSIDIE-COMMISSIE. Naar men verneemt, w.ordt door minister de Visser thans overleg gepleegd over de samen stelling eener commissie, die de vraag zal on derzoeken van subsidieering van tooneel- en operagezelschappen. Er zullen ook eenige kunstenaars in die commissie worden benoemd. Het plan moet zijn, om den heer mr. A. Fen tener van Vlissingen, raadsheer in'den Hoo- gen Raad der Nederlanden, uit te noodigen als voorzitter der commissie op te treden. UIT SCHOORL. Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig was de heer D. Duin Wzn. De voorzitter sprak den wènsch uit, dat, deze zitting de eerste in dit jaar, geluk moge aanbrengen. Hij riep den goeden wil in van alle gemeentenaren, om met overle, de crisisschulden teniet te doen, daar wel vaart in dit streven onze beste helper zal blij ken te zijn. Ged. Staten' schreven, dat, waar de begroo- 'ting 1919 nog niet kon worden goedgekeurd, de gemeente voorloopig over de helft der be grootte bedraged der respectieve posten van uitgave mag beschikken. De presentiegelden voor den Raad zijn vastgesteld op 2.50 per lid voor elke bij gewoonde vergadering. Ingekomenwas ook een adres van een co mité dat personeele belangen behartigt, in houdende dat de gemeente haar personeel en diens nagelaten betrekkingen vrijstelling geeft van de premiebedragen voor de pensi oenverzekering en dat de gemeente dus voor dit personeel deze bijdrage stort. De afd Schoorl van den Dioc. L. T. B. ver zocht om een gemeentelijke bijdrage voor ha ren landbouwwintercursus h 30 cents per lesuur over 144 lesuren. Deze cursus is 2-ja- rig en wordt dezen en komenden winer ge houden. B. en W. adviseeren, hoewel dit ver zoek wat laat in 't seizoen inkwam en weinig bekendheid van dien cursus bestaat, als uit zonderingsgeval 40 subsidie toe te kennen. Dit werd aangenomen. De Roomsch-Katholieke, Kiesvereeniging alhier deelde mede, dat in hare vergadering van 31 Januari 1.1. een motie is aangenomen van den volgenden inhoud ongeveer: De R.C. Kiesvereeniging, in hare vergadering b kennis genomen hebbende van het sluit van 23 December 1918, betreffende de tarieven voor 1919 van het gem. electrisch be drijf, geeft den Raad in overweging het vast recht voor de aangeslotenen te heffen als volgt: tot 50 Wat lampsterkte 12 per jaar, 50 100 dito 24, 100^—150 dito 36 en 150 200 dito ƒ48 per jaar. Zij protesteert krachtig tegen genoemd raadsbesluit, waarin 't onaan tastbaar recht wordt ontnomen, volgens het welk men zelf zijn lichtsterkte mag bepalen, geeft te kennen, dat waar de meergegoeden worden bevoorrecht, zij' (de vereeniging) zich niet zal storen aan dit raadsbesluit. Zij vond tevens de verhooging van het salaris van den directeur-administrateur 600 te hoog en drong op een nieuwen oproep voor deze functie in 1920 aan tegen het oude sala ris van 300. De voorzitter deelde zijne bevreemding me de over den inhoud van dit adres en vroeg zich af of we werkelijk in 't rustig Holland leefden en hoe 't kon bestaan, dat ondertee kenaren van dit adres, die toch ook eene roe ping hebben otn 't gezag hoog te houden, durven neerschrijven, dat ze zich niet storen aan een wettig besluit. Waar van zekere zijde in betere tijder. nier is medegewerkt om een goedkoop bedrijf te krijgen en waar in den crisistijd met algem. instemming 'n veel duur der bedrijf is aanvaard, daar heeft teder ook de laste® van dit dure bedrijf is aanvaarden, Bevoorrechting van meergegoeden wees hij af waar juist de kleine lichtgebruikers heel vaak de meeste kosten van aanleg voor de ge meente meebrachten. Spreker kan'wel zeggen, dat dit adres op hem een zeer onaangenamen indruk, heeft ge maakt en had nooit gedacht van iemand, die dit schrijven onderteekende, zooieta. te kun nen ontvangen. De heer j. Frans keurde den vorm van dit schrijven af, doch kon wel zeggen, dat, als hij 23 December ter vergadering was geweest, hij zich zeer zeker zou hebben verzet tegen deze verhoogingen. Dit schrijven werd voor kennisgeving aan genomen. Ingekomen was een schrijven van G. Lou ter, dat, waar hem niet toegestaan ia zijne lampsterkie van 115 Wat op 95 Wat te mogen reduceeren, het vaste rech: voor 115 Wat k 38 per jaar^ boven zijne finantieele draagt kracht gaat. Hij vroeg vermindering aan Ook dit schrijven werd voor kennisgeving enomen. heeren J. Korver ne K. P. Zuurbier vroegen te worden erkend als makelaar ju Schoorl, de eerste in assaurantiën, hypothe ken- enz., de tweede in assurantiën, kypoihe- ken, roerende en onroerende goederen. Beide heeren werden tot makelaar benoemd. De begroeting 1919 was terug gezonden, met verzoek om enkele administratieve aan gelegenheden binnen 14 dagen te wijzigt. Besloten iv&d in den gwsm&iBs im te w-iizigea, B. en W. stelden voor om het tarief van vast recht fVan het Gem. Electr. Bedrijf te wijzigen in den volgenden zin: tot 50 Wat 18, van 50—100 Wat 27, van 100—150 Wat 38, van 150-200 Wit 48, van 200 —250 Wat 56, van 250-300 Wat 63, van 300-350 Wat 69 en van 350—400 Wat 75, met dien verstande, dat indien 10 wat meer aanwezig is per aansluiting dan even- genoemde getallen, dit kan blijven bestaan, doch voor het vaste recht in mindering wordt aangerekend. Die b.v. 110 Wat lampsterkte heeft, betaal! voor 100 Wat, dus 27. De heer Wognum zeide, dat er bij deze nieuwe regeling geen batig slot zal zijn, doch te voorzien is, dat de balans in 't mid den zal blijven. Gaan we lager, dan geeft het bedrijf verlies. Wethouder van Lienen zeids, dat we aansluitingen tot 100 Wat, dus de kleine ge bruiker niat kunnen verlagen, aangezien deze juist hebben meegewerkt tot de hoogs maxi male belasting, waarvoor de gemeente in 1918 2600 moest betalen. De heer Wognum wilde in verband met 't adres van Louter in Mei nog eens narekenen en ziet men. dan dat het gunstig er voorstaat, dan zou men die menschen Welke in finantiee le moeilijkheden geraken door eene ia dure aansluiting, tegemoet kunnen komen. De voorzitter ontried dit en gelofde, dat er dan wel zeer vele reclames zullen komen. Het voorstel Wognum werd niet onder steund. Wethouder Polle vroeg nu of de admini strateur voor eea jaar wordt benoemd en maakte een voorstel om het volgend jaar diens salaris te herzien, duidend op het adres van de R. K. Kiesvereeniging Aan de hand van de notulen deelde de se cretaris mede, dat de aanstelling geen tijde lijke is en alleen wegens minder te rechtvaar digen handelingen van dezen functionaris kan worden beïndigd. De voorzitter ontried den heer Polle handhaving van zijn voorspel, aangezien het niet op de agenda voorkomt en de raad niet voltallig is. Wethouder van Lienen vond het salaris wel hoog, doch de functie wordt goed behar tigd en al zouden we iemand misschien voor minder kunnen krijgen, spoedig zal ook deze toch wel om hooger salaris vragen. Hij be greep niet hoe er hier kan worden gesproken en beknibbeld op het salaris van dezen man, dat toch in verhouding op de gehcele be- drijfsuitgave zoo gering is. De heer Frans: „Polle, trek je voorstel in, want al stemmen gii en ik er nu al vóór, 't duikelt toch!" De heeren Wognum en van Lienen vonden het eene onzinnige handelwijze van den heer Frans om te ageeren tegen 't eenmaal geno men besluit en riepen he mtoe: „Hacf ge zorgd op de vorige vergadering te zijn, als 't je niat in den. zin was", en de heer Wognum zeide: „Had 5 jaar geleden voor gestand, toen electrificatie aan de orde was, dan haa je nu niet behoeven te praten van een te duur tarief-" De voorzitter sloot de discussies. De heer Polle handhaafde zijn voorstel en wilde het wel zien „afgestemd". Het werd afgestemd Alleen de heeren Polle en Frans stemden er vóór. Tot leden van het distributiebedrijf wer den herbenoemd de heeren D. Duin Wz. en R Hoogvonrt. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur de heeren C. Duin en J H.H. Winkelier», Doet nu Uw voordeel.! HH. Winkelier». var HEDEN ONTVANGEN "Tpf f 7.50 per 100 stuks., gefabriceerd van oude Vorsi®nland*n-iabak. eland van dien polder de heer C. Buis. Tot oofdmgeland van de Banne Barsmgerhora de heer C. Smit Gz. PREDIKBEURTEN. ZUIDSCHARWOUDE, Herv. kerk, 10 uur, Ds. Staal. NOO RDSCHARWOUDE, Herv. kerk, geen dienst wegens vacaturebeurt. BROEK OP LANGENDIJK, herv, kerk, 9,30 en 230 uur, Ds. Stehouwer. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. de Jong. Chr. Geref. kenk, 930 en 2.30 uur, Ds de Bruin. Dinsdagavond 6.30 uur, Ds. de Bruin. Doopsgez. kerk, 9.45 uur, Ds. de jong. REIZIGERSVERKEER MET DUITSCHLAN'D, De verbinding met Duiisehland gaat aid verder dan Duisburg, tengevolge van de Spartacus-onlusten. De reizigers, die kaartjes hadea tot Frankfort, zijn teruggekeerd. ZOEKMAKEN VAN MILITAIRE KLEEDINO. Het is den- Min. v. Oorlog gebleken, dat we derom zeer vele aan soldaten in bruikleen ver- inhoudingen zullen geschieden, d. w. z, dgt ieder militair, die een gedeelte rijper uitrus ting zoek maakt, het kostende bedrag zal moeten betalen p cum korting op rijn soldij zal worden onderworpen. Van de mobilisatie- toelage mag niet meer dan de helft worden in gehouden, behoudens ingeval van korting op de soldij wegens dronkenschap. urgerlf lde cfe Bij de rondvraag stelde de heer Wognum namens de commissie van bijstand van het Gem Electr Bedrijf voor om op 16 plaatsen in de gemeente op drukke kruispunten, straatverlichting aan te brengen, de aanleg, MO per lichtpunt, te betalen door het Oem Electr. Bedrijf, de stroom te betalen door de gemeente. Spreker stelde voor, waar extra geleiding te duur werd, eenvoudige aftakkingen te ma ken en de lampen te laten regelen door de naastbijiijnde bewoners. De heer Frans vroeg of het aanstaande herfst niet goedkooper van aanleg zal zijn en de heer Polle betwijfelde, of de menschen wel te vinden rijn ooi de lampen aan en uit te draaien. De voorzitter meende, dat de materialen a s. herfst nog wel niet goedkooper zullen zijn en wensente spoedigen aanleg met 't oog op het verkeer in het a.s. zomerseizoen, ter wijl de menschen wel zoo welwillend zullen zijn om dit goede doel te bevorderen door hunne medewerking. De heer Wognum informeerde naar het verbeteren der straat bij de woning van den •heer Zjuurbier, en de heer Frans vroeg hoe 't gaat met den. verkoop van distributiekTeeding. Beide heeren werden beantwoord Daarna sluiting. UIT BARSINGERHORN. In da plaats van wijlen den heer JL van der Herat ia tot voor* van den Hooglandspolder gekmm de haer J. BUauwboer, ioi haofdin- DE WAPENSTILSTANDSCOMMISSIE. BERLIJN, 22 Febr. De Duitsche wa- penatil&andscommifcsie te Spa heeft een voorstel gedaan aan de geallieerden, om Duitschiand vergunning te geven voor den aanvoel' van de benoodigde hoeveelheden tarwe en maïs rechtstreeks uit Argentinië. DE AANVALLEN DER POLEN. BERLIJN, 22 Febr. In antwoord cp een protest van Hammerstein deelde Nu- dent rued.dat hij zou zorgen, dat de Po len hun aanvallen niet zouden voortzetten EEN ENGELSCH ESKADER. BERLIJN>22 Febr. 20 Februari is in de haven van Lihau een Engelsch as«.aaei btnnengeloopen, bestaande uit de kruira Faulson, het admiraalschip Phaton, oeue vens 3 torpedobooten. 42JPERSONEN GEARRESTEERD. BOEDAPEST, 22 Febr. De politie-heefi in den afgeioopen nacht 42 personen dit aan de communistische relletjes hebben deelgenomen en onder wie zich bekende persoonlijkheden bevonden, gearresteerd. - Bij de demonstratie op 20 Februari be- wist het publiek eenige er ven te mishande len. Door de demonstratie op 20 Februari be droeg het aantal gewonden 60. STAKING BIJGELEGD. BERLIJN, 22 Febr. Ln hamburg ia de staking bij de tram- en iu.ogbaan geheel bijgelegd. De staking heeft eea week ge duurd. DE ECONOMISCHE BOND. AMSTERDAM, 22 Februari. Heden werd in het American-hotel de algemeene vergadering gehouden van den Economi- schen Bond, onder leiding van prof. Mr. Treub. Als bewijs van sympathie met de denkbeelden vac de afgevaardigden om te protesteeren tegen Eet Belgisch anexionis- tisch streven, verzocht de voorzitter üe vergadering op te staan. Aan dit verzoek werd voldaan, waarna eea krachtig ap plaus weerklonk. De heer Bijl uit Leeuwarden meende, dat de commissie in de gelegenheid gesteld moest worden om advies in te winnen over zaken een bepaalde strekking betreffende. Spr. heeft net oog op de Zuivelbereiding. In het algemeen wenschte. hij, dat de in-* lichtingen kunnen worden ingewonnen bij personen buiten den bond. De heer van Bent bracht het woning vraagstuk en de woning ter sprake De afgevaardigde van Haarlem, de heer van Lochem was van oordeel, dat de Twee de Kamer moet worden uitgebreid wil men de Eerste Kamer afschaffen De voorzitter zeide, dat hij het er, ln het algemeen mede eens'is, dat de werkwijze van de Tweede Kamer ongetraischt is. Of het middel dat Haarlem voorstelde goed u weet spreker niet. De neer Koolman (Lelden) wenschte en kele aanvullingen in de voorstellen van leger en vloot Ook wenschte spr. voor het geheele land een belasting naar een rijks inkomstenbelasting. Verder wenschte deze afgevaardigde, dal een ernstig onderzoek zal 'worden ingesteld naar de' grieven belasting voorstel een onbekookt voorstel. Het zou mogelijk zijn een rijksinkomstcnbelasting met het reent voor de gemeente om opcen ten te heffen, in te stellen. Toen spreker minister was, lag reeds ;elijk voorstel gereed. een Wat dergelijk rat het spoorwegperconeel betrof, meende spreker, dat eèn goede oplossing moet worden gevonden en spr. meende, dal Staats-exploitatie een goeden weg zal zijn De heer Haver, uit Iteiden, meende, dat een geheel andere politiek voor Indië moet gevoerd worden. VERMOORD. ERP, 22 Febr. Te Erp is hedennacht vermoord een zekere Pietar Gerhard Bier man. Op het hulpgeroep zijner disnstiaods v," Aanvang half twee. (Bij eventueels afkeuring van het terrein be*®ndmjssring bij de Firma IDE FRENNE, Langestraat). BURGERLIJKE STAND, OVERLEDEN: 21 Febr. Christian Jans, 76 jaar. Corne lls Verweij, 73 jaar. VISCHDISTRIBUTIE. Hedenavond visch voor de nummers 1603 tot 2544, DE OPSCHORTING VAN DE SCHEURWET. Het besluit van den minister van Landbouw, iot opschoning van den scheurwet, zal zeker oij vate landbouwers instemming wekken. Aangenomen mag woraen, gezien den tijd vari bet jaar, dat ae opschoning wel tot, in trekking zal leiden. Deze zaak zal echter iot veel kwesties aan- .eiding geven. F al van met de regeering medewerkende landbauwtrs hebben hun lano reeds ge scheurd oi hun s.hturplichi bij anderen alge- aocIu en atze zulten nu itrtutt consiaieeren, dat de de regeeringsmaa,regelen tegenwerken de, althans o-ainetrei.de bcu'en, zooals steeds ojj de rtgeeringsffiaatrcgtlen net geval is ge weest, zr weer het b*,sue aan toe zijn. Lr is dan ook thans een s.emming onder ds boeren, die er naar neigt om in at ioekomsi alle me dewerking aan ae rtgienng op te zeggen. Het opschorten van üe uitvoering van de scheurwet, zal, wanneer de regsering niet wil oereiken, dat ade goedwillenae lanabouwers omslaan in tegenwerkende landbouwers, uoodzakelijk met zich mot en brengen, dat zij aie hun land reals scheurden of aan anderen voor de overname van hun plicht betalingen ueden, schadeloos gesteld worden.- Wij hadoen hedenmorgen over de kwestie en onderhoud met den heer H. K. Kosier, .oorzitter van den bond van Zuivelfabrieken. J.ze juichte het bes.uit tot opschorting tag Toen de Scheurwet werd nngevaardigd'was de tots.and voor Nederland een geheel ande re dan thans, nu Nederland van ae GeaLieer- den een veel ruimere toezegging heek ge- ttregen. Bij de uuvaadiging van de Scheur wet was dan ook iedere goedwillende land bouwer verplicht mede te werk en. Met het oog op de meerdere toezegging van de Geallteeraen en met het oog op aai ijd van het jaar, waardoor men van het nog e scheuren land geen hooge opbrengst kan verwachten (dit.geidt vooral voor de betere gronden) juichte de heer Koster dus de op schorting, die z. i. wel tot intrekking zal lei den, toe. De minister was z. i. echter gehouden om degenen die aan de 1ste aanmaning om te scheuren gehoor hebben gegeven en hun land reeds hebben gescheurd, schadeloos te stellen. Ook degenen die hun scheurplicht overgedra gen hebben aan anderen en daarvoor beta lingen deden, moeten schadeloos gesteld wor den, daar zij anders onbillijk behandeld wor den tegenover degenen die het maar hebben laten- loopen. Wannéér dit niet geschiedde, dan zouden weervoor de zooveeiste maal de goedwillenden sd ade lijden en zij, die de regeeringsmaatre- gelen tegenwerkten door te laat te scheuren, vrijuit gaan en weer ia 'n voordeeliger positie staan. Spr. zou zich daartegen met kracht verzet ten. Réeds deze week zou er een bestuursverga dering worden gehouden, waarin d te houden ledenvergadering zou worden vastgesteld. De heer Koster wees er op dat wij bij ver schillende regeeringsmaatreglen hebben kun nen zien, dat de goedwillenden in de ongun stigste positie kwamen. e scheurwet greep meer dan eenige ande re maatregelen in de bedrijven in èn de regee ring ia dus in de eeiate plaats verplicht te zorgen dat degenen, die alles deden om de regeeringsniaatregelen na tc komen, nu de noodzakelijkheid daarvan niet meer bestaat, niet alken voor de lasten staan. Een billijke verdeeiing van de lasten zal ge- eisriit warden. DE UITLEVERING VAN DE DUITSCHE U-BOOT. Gister werd' de Duitsche ondcrezeeër, de U B. 6" door de sleepboot de „Cornaar Den Helder gesleept, om aldaar ballast in te nemen en door twee Duitsche sleepbooten naar Harwich te worden gebracht om aan E.i- gcland te worden uitgeleverd. De „U. B. 6", een onderzeeër van de kleine klasse, werd al hier 25 Maart wegens stranding, te Helle- voetsluls geïnterneerd. Thans ligt alhier nog een Duiis h voorposlenschip, de „Neuren berg", een omgebouwde trailer die als mij^ nenveger dierst de^d. Oök deze zal wel spoe dig worden uiigelcvrd. Aan boorden de „U B 6" bevinden zich 4 Dui.sche manschappen, die voor het overbrengen ieder 150 omvan gen. Hun tocht is zeker g en gevaarlooze. De. duikboot is ia geen twee jaar gebruik; en bij e«n verbreking van de sleepkabel, wat bij hoo ge zee gemakkelijk kan gebeuren, ia ze op zich zelve aangewezen Zoolang de trailer aog niet wprd: uitgele verd tal de Gesp. als b<cwaki&gwebip, «mar mg f,s*ibiyv m- «Ï8LAA6©. Dp heex P. D. Punncr alhier i« geslaagd voor hel certificaat voor machintsduiptea volgens Werye tienvingeraystiesm. EEN ROYALE UITKEERING. Hd bij. den brand bij mej. wed van Til ver loren gegaan oud eiken kastje, zal, naar wij vernemen, door de Ass. Mij. tegen Brandscha de de. Nedtrlanden ie Zuiplien, aan eten eige naar, mr. W C Bosman alhuer, worden ver goed. Dit is zeker een loyale opvatting om trent den verzekering splicnt, wanneer men in aanmerking neemt dat dit meubelstuk, als bij derdtn aanwezig, rechtens niet onder de ver zekering zou vallen. BRAND. Hedenmorgen ontstond er in de woning van kapitein Kaas, in de v. d Mey straat een begin van brand, dat echter met behulp van een paar emmers water gebluscüt kon wor den. BILJARTEN. Gisteravond werd 'ie Hilversum de eerste ronde gespeeld in den strijd om 't eerste klas-kampioenschap. Onze stadgenoot de heer Willig verloor van A Pijper. Koopman won van Landweer en Cohen van Welzenbach. Maandag iets meer over den wedstrijd. FRAAIE HANDWERKEN. Voor het examen fraaie handwerken is te Utrecht geslaagd mej. G. A. Ott, alhier. CENTRALE RAAD VAN BEROEP. In de heden te Utrecht gehouden openbare terechtzitting had de uitspraak plaats in de volgende zaak: hooger beroep van A. M., voerman te Alk maar, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Amsterdam/houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij geweigerd is hem s-hadeloossietiinf toe te kennen, op grond dat hij, toen hij op 2 Maart 1918 te Bergen de werklieden van de N. V. Enkhuizer Beionijzcrbouw behulpzaam was bij het lossen van een beerput, waarmj aij door een ongeval werd getroffen, in dieast was eener andere vennootschap bij de uitoefe ning van het niet-verzekeringaplichiig bedrijf van handel in bouwmaterialen. De Cenirale Raad bevestigde de uitspraak. VOETBAL. Morgenochtend zal pas beslist worden of de competitiewedstrijd' van Alcmaria tegen D. E. C. morgen doorgaat. Aanvang had twéé. Bij niet doorgaan wordt dit bekend ge maakt bij et bekende adres in de Langstraat. VOLKSONDERWIJS. De tweede lezing ter voorlichting der ouders inzake een m. u. 1. o.-school of invoering van een1 7e en 8e leerjaar aan de scholen voor ge woon lager onderwijs, welke lezingen door „Volksonderwijs" georganiseerd worden, wordt Dinsdag a s 8 uur in café Central ge houden. B.ijkens een advertentie zal alsdan de heer J. Westerhof, lid van den raad, het woord voeren. „LIEFDADIGHEID NAAR VER MOGEN.' In de op 29 Febr. 1.1. gehouden gewone ver gadering van „Liefdadigheid naar Vermo gen", is voor diverse personen hulp toege staan ten bedrage van 419,26. SCHILDERIJEN-TENTOON STELLING. De Schilderijen-tentoonstelling, ten bate der Kinctrbiwaarplaats, heeft ten batig sal do opgebracht van 302.1 IK. Voorts werd het bestuur nbg verrast door een gift van 93 85, afgestaan door het be stuur van den Nederl. Chr. Geheelonthouders- bond, afd. Alkmaar (voorz. C.. J. Tjaden, vice-voorz. W. Molenaar, penningm. J. Weel) als zijnde het batig saldo van de intertijd ge houden uitdeeling van gratis brood en melk voor kinderen. PAND AANGEKOCHT. De firma Meijer en Zoon heeft de bazar „Alcmaria" aangekocht om "dit pand als bed denzaak in exploitatie te brengen. Deze firma, hier al jaren gevestigd, bouw de vopr enkele jaren, onder architectuur van den heer Leguit, het mooie winkelpand, waar in thans haar zaken gevestigd zijn. Het getuigt zeker van bloei in zaken, dat deze firma, na zulk een korten tijd, weer zoo'n belangrijke uitbreiding aan haar zaken geeft. EVANGELISCHE UNIE. Men verzoekt ons te melden, aai in de Ka- pdkerk mórgen te 1.0.30 uur Ds. Van den Kieboom yan Bergen zal optreden. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Laat 143. Tel. 045. Geopend op alle werkdagen van des voor middags 911 uur en bovendien des Maan dagsavonds van 78 uur. Aangeboden1 ass. i. d. huishouding, 1 ba ker, 9 bakkers, 4 banketbakkers, 1 baroier, 2 behangers, 2 betonwerkers, 2 bierbrouwers, 1 bloemist, 5 boerenarbeiders, 1 bouwvakar-» beider, 1 colporteur, 3 electriciens, 1 electro- grondwerke kantoorbediende, 1 kellner, 3 kleermakers, 2 monteur, 1 iotograaf, 1 gas cn watertitter, 18 grondwerkers, 1 heibaas, 2 inpakkers, 1 klinkers, 1 kok, 2 koetsiers, 1 kruiueniers^e diende, 4 landbouwers, 1 letterzetter, 1 lom pensorteerder, 3 loodgieters, 1Ü4 losse werk lieden, waarbij 8 voor licht werk, 3 machine bankwerkers, 2 machinisten, 2 macninisten- stokei4 magazijnbedienden, 1 Uiaga/.iui- meester of. portier, 6 metselaars, 8 opperlie den, 7 pakhuisknechts, 7 plaatwerkers, J rei zigers, 1 rijwielhersteller. 27 schilders, 2 schippers. 2 schoenmakers, 2 schrijvers, 3 slagers, 2 steenbikkers. 1 steenhouwer, 1 sto ker, 5 smeden, wadrbit 1 hoeismid, 2 straat- makers, 1 stucadoor, 39 sigarenmakers, 7 ta- baksbewérkere, 5 tuinlieden, 10 timmerlieden, 1 veedrijver, 1 werkster, 5 winkelbedienden, 1 iizervlechter en 1 zadelmaker. Gevraagd: 1 ass. i. d. huishouding, 1 boe renarbeider, 1 kok, 1 loodgieter, 10 metse laars, 6 opperlieden, 2 schilders, 1 stucadoor, 1 wagenmaker en 1 werkster, v De directeur, C. DEKKER. Alkmaar, 22 Febr. '19. ALKMAARSCH BIOSCOOPTHEATER. De bezoekers van deze bioscoop hebben fisteren weer een paar aangename uurt es unnen doorbrengen. Ter vervanging van de in Rotterdam verbrande film Buffalo, die hier zou worden afgedraaid, heeft de directie voor deze week de hand gelegd op „De golven zwijgen." «en drama met Heimy Porten in da hoofdrol. We zien daarin de afgodische ver- mmg v«a Itella (heao# Psucten) dear ém aangei Concurrentie m 81 Uiers rxtont 1

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 2