DTstriMte ran teraraidten Centrale Keuken. Buitealanid. PAARDENYLEESCH. Provinciaal Nieuws. Telegrammen yau heden Stadsnieuws. Gedurende dë wede van 1 Maart tot en «»et 7 Maart 1919 zal verkrijgbaar worden gesteld op: «Ben No. 23 van de ïfstfcaart: 125 gram rijst, Boa No. 31 van de peulvruch talkaart: 125 gram groene erwten. Bon No. 32 van de peulvruchtenkaart: 125 gram capucijnens, witte boonea ol bruine boonen. Bon No. 30 van de suikerkaart: 250 gram suiker. Bon No. 34 van de kaaskaart: 100 gram kaas. Bon No. 38 van de diversenkaart: 150 gram jam. Bon No. 39 van de diversenkaart: gecond. taptemelk. Bon No. 40 van de diversenkaart: K.G. taptemelkpoeder, bij firma C. Keg en Wijs, Houttil. Bon No. 34 van alle vleeschkaarten: 2 spek. Bon No. 65 van de aardappelenkaart: 4 K.G. aardappelen. Bon No. 36 van de zeepkagrt: 100 gram klei- K.G. J. de ons zeep en 50_gram kalizeep. pkar Op 2 bons 37 van de zeepkaart: 1 st. Delta zeep 125 gram 16 >4 ct. of 1 st. toiletzeep (karnem. zeep) a 38 cent. Toiletzeep ver krijgbaar bij: Dames Kaan, Langestraat, J. Endel, Langestraat, C. Himmelreich, Mient, J. Hofstee, Fnidsen, J. Bijtjes, Ver- dronkenoord. BOTER- EN VETKAARTEN. Gedurende het tijdvak van 28 Febr. tot en met 8 Maart 1919 is geldig Bon No. 5 van het 3e tijdvak der Rijks Boter- en Vetkaarten. MELK. Gedurende de week van 2 Maart tot en- met 8 Maart 1919 zijn geldig voor melk BONS No. 25 TOT EN MET 3 De Waarn. Directeur van het' Distributiebedrijf, C. H. SCHNEIDERS. De waarnemend Directeur van het Distri butiebedrijf deelt mede dat morgen, ZATER DAG, bij G. DE WIT, Magdalenenstraat, nog beschikbaar is distributie Paardenvleesch k 1.— per K.G. De Waarnemend directeur van het Distributiebedrijf, C. H. SCHNEIDERS. GEBRUIKSAANWIJZING VOOR TAPTEMELKPOEDER. De Waarn. Directeur van het Distributie bedrijf laat hieronder een gebruiksaanwijzing volgen voor taptemelkpoeder. In de eerste plaats wordt melkpoeder, in dien dit noodig is, doordat er kluitjes in voor komen, zorgvuldig fijn gemaakt. Daarna mengt men het poeder met goed warm water aan tot een dikke brij. Onder voortdurend roeren wordt er lang zaam meer water van den zelfden warmte graad bijgegoten tot tenslotte de hiervoor be stemde hoeveelheid water aan het melkpoeder is toegevoegd, waarna de vermenging met ha vermout, rijst, gort, meel, puddingpoeder, enz. plaats vindt, al naar de spijs of drank die be reid moet worden. Voor bet gebruik van chocolade dient het cacaopoeder met het melkpoeder en warm water eerst tot eene brij te worden vermengd. Bi| de bereiding dezer spijzen en dranken kan tevens eene hoeveelheid gecondenseerde taptemelk met suiker worden gebezigd, ter verkrijging van de gewenschte zoetheid. Wat de verhoudingen betreft, waarin melk poeder en water samengevoegd moeten wor den, merk ik op, dat op één volume melkpoeder circa 3 volumen water gebruikt kan worden of wel op één gewichtshoeveelheid poeder 7 h 8 gewichtshoeveelheden water; in dit opzicht kan men echter door eigen ondervinding en naar eigen smaak de meest gewenschte ver houdingen vinden. Ik wijs er tevens op, dat melkpoeder zeer geschikt is, om er enkele le pels van in jus te verwerken daar deze stof, een hoog gehalte aan botervet bezit. De Waarn. Directeur voornoemd", C. H. SCHNEIDERS. SPIJSLIJST. DINSDAG 4 Maart: Aardappelen met Zuurkool. WOENSDAG 5 Maart: Aardappelen met Rapen. DONDERDAG 6 Maart: Erwtensoep. VRIJDAG 7 Maart: Aardappelen met Savoije kool. ZATERDAG 8 Maart: Aardappelen met Andijvie. MAANDAG 10 Maart: Groentensoep met Vleesch. Voor de Erwtensoep in te leveren bon 31 van de peulvruchtenkaart voor elk portie een bon en voor de Groentensoep bon-23 van de rijstkaart één bón voor twee porties. A- OSKAM. geregelde 'tijden inspecties gehouden worden over den hygiënischen toestand en over het voorkomen van ongedierte, terwijl de officie ren van gezondheid theorie met den troep zullen houden over de voorbereiding voor vlektyhhus. De directie van de H. T. M. neemt proeven met een ontsmettingstoestel om de, wagens na elke rit vlug te kunnen ontsmetten, indien ten minete gedurende den rit een verdachte pas- fier in het rijtuig heeft plaats genomen, Delft is weder een geval van vlelctyphus vastgesteld bij een vrouw. Twoe personen zijn ini observatie" genomen. Te Rotterdam zijn nieuwe ziektegevallen geconstateerd in drie nieuwe gezinnen, twee sterfgevallen zijn nog -voorgekomen. De nieuwe ontluisinrichting is in gebruik geno men. Behalve vlcktyphus komt in de Maas- I stad ook nog buiktyphus voor. DE STAKENDE BRANDSTOFFENBE- ZO ROERS. De stakende arbeiders in het brandstoffen- bedrijf hebben op het ultimatum der patroons, om binnen 24 uur den arbeid te hervatten, ge antwoord, dat zij "hun eischen onverzwakt handhaven doch bereid zijn tot onderhande len De patroons hebben toezegging gedaan om met ingang van 3 Maart de toeslag in loon om te zetten, zoodat dit 27 per week zal be dragen. Bovendien zal de 9-urige werkdag worden ingevoerd, terwijl voor de overuren tot 8 uur per dag 5 cent meer zal worden be taald. Verder is aan de vaste werklieden des -zomers een week en aan de los-vasien 4 da gen vacantie toegezegd. De termijn van het- ultimatum is met 24 uur verlengd. HET LANDBOUWHUIS IN GELDER LAND. In een aanzienlijk deel der Geldersche Land- bouwkringen is men allesbehalve te spreken over het besluit der Landbouwmaatschappij om het Landbouwhuis te stichten te Arnhem in plaats van te Zutfen, te meer waar de com missie van advies eenstemmig Zutfen aanried. Vooral de wijze awarop dit besluit tot stand is gekomen wordt veroordeeld, waarbij in de eerste plaats genoemd worden de namen van den voorzitter, den heer Van Rappard en van den burgemeester van Arnhem, die geheel onverwacht ter vergadering verscheen. Niet alleen de „Zutfensche Courant", maar ook het „Algemeen Landbouwblad" spreekt van „een niet te miskennen partijdigheid" bij den voorzitte J Nu de zaak eenmaal zoo geloop-en is, spoort echter het „Landbouwweekblad" aan om zich tegen het genomen besluit niet ie verzetten. (Sommige afdeelingen spraken van afschei ding, andere stemmen gaan op om in Zutfen, de hoofdstad van de Graafschap, het meest ontwikkelde landbouwdeel van Gelderland, toch een landbouwhuis op te richten.) HET HÏLVERSUMSCHE STATIONS- VRAAGSTUK. Het is in den Hilvcrsumschen Raad warm toegegaan, in verband met den oproep van het raadslid J. H. Marinus aan de ingezete nen, om een adres aan den Raad te zenden, waarin wordt aangedrongen op spoedige tot standkoming van een nieuw station. Zaterdag bevatte „Het Volksblad", het so cialistisch orgaan, een beschuldiging aan den beer Marinus, waarin gezegd werd, dat hij misbruik gemaakt had van zijn functie als wethouder (de heer Marinus is thans geen wethouder meer), door uit de wetenschap, welke hij als zoodanig had omtrent onder handelingen tusschen gemeente en- H. S M. over een nieuw station, politieke munt te slaan. De heer Marinus is n.l. candidaat van den Economischen Bond voor de Provinciale Staten-. Thans is deze beschuldiging ook in den Raad geuit. De zaak begon met eenige een voudige vragen van het raadslid dr. Nie- meyer. In deze vragen vond wethouder Bakker aanleiding tegen den gewezen wethouder der Bedrijven van leer te trekken. De heer Bakker deelde mede, dat het sta- tionvraagstuk een onderdeel uitmaakt van een belangrijk complex plannen, waaromtrent on derhandelingen gevoerd worden- tusschen spoorwegmaatschappij en gemeente. Die zaak was reeds hangende, toen de heer Marinus nog wethouder was. Tevens wist de ze, dat ontijdige publicatie van onberekenbaar nadeel zou kunnen zijn voor de gemeente. Dat de heer M., niettegenstaande hij dit alles wist, toch in de zaak is gaan roeren, zal naar spr overtuigd was, de gemeente kapitalen kunnen kosten. Van meer dan een- zijde werd hierna protest aangeteekend tegen de handelwijze van den oud-wethouder 'en het socialistisch raadslid ging zelfs zoover, dat hij den heer M. be schuldigde het gemeentebelang te hebben op geofferd aan zijn eigen politieke reclame, De heer M. had vóór de behandeling kwestie de raadszaal verlaten. HET PROTEST DER PROFESSORS. De heeren prof. dr. P. J. Blok, prof. mr. W. van- der Vlugt en prof. dr. W. Muller te Leiden hebben tot heden van vijftien duizend personen een bewijs van instemming met hun protest tegen de in België aan het licht ge treden begeerte naar inlijving van Neder- landsch gebied ontvangen. OUDERDOMSRENTE. Gemeld wordt, dat het bestuur van de Rijksverzekeringsbank een schrijven heeft ge richt aan de gemeentebesturen, waarin een opgaaf wordt verzocht van alle personen, die in 1919 den 65-jarigen leeftijd hebben be reikt of ouder zijn. Deze opgave wordt ge- wenscht in verband met het door den minis ter van Arbeid aangekondigde voornemen, om eerlang de ouderdomsrente reeds bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd toe te kennen. KORTE BERICHTEN. Door den „Metaalbond" is voor de bij die patroonsorganisatie aangesloten bedrij ven een nieuwe, 17 voerbdraamermg Sa December genoodzaakt was te stoppen en al haar personeel moest ontslaan, zal binnenkort wederom gaan pro- dueeëren. Eenige werklieden zijn reeds aan bet werk. Bij een brand te Schalk werden een ;roote partij hooi en stroo, benevens zea run eren, een prooi der vlammen. Alle militairen, in gamiezoen te Amers foort, worden, in verband met het voorko men van vlektyphus in «andere steden, ge neeskundig onderzocht. Op de militaire lege ringen, vooral in barakken v .-«at streng toe zicht uitgeoefend. Iemand te IJmuiden vermist ruim ze ven honderd gulden. Hij weet evenwel niet of deze diefstal eerst van de laatste dagen dan wel van een half jaar terug dateert, omdat hij destijds het geld in zijn kast legde zonder er verder naar om te zien. Monsterzendingen naar andere landen dan de Centrale rijken worden door de N. U. M. vrijgelaten. De wegwijzers van den A. N. W. B. kunnen weer worden geplaatst Te Surhuisterveen is proces-verbaal op gemaakt tegen iemand, die naliet een jongen uit het ijs te redden, waartoe hij in staat zou geweest zijn. Tot voorzitter van de Friesche Mij van Landbouw is in dt plaats van dr. E vau Weideren baron Rengers, die voor een herbe noeming bedankt heelt benoemd de heer J. W'uite, te Tjalleberd. Aan het postkantoor in de Prinaestraat te den Haag is de vermissing geconstateerd van een postchèque van 7000. Onmiddellijk is een onderzoek ingesteld, maar van den da der is geen spoor gevonden. De b-n 5e week van de boter-, melange A en B en margarinekaarten voor het derde tijdvak is geldig van 28 Februari tot en met 7 Maart. der loonregeling ingevoerd. De vooi a.s. ingaande, voorzitter der Ned. Vereeniging ter behartiging van de belangen van den fruit handel hepft den minister van landbouw ver zocht, de beperkende bepalingen betreffende den fruithandel in te trekken, of, zoo dit niet mogelijk is, ze door mildere to vervangen. De predikant J. J. van den Broek te den Haag wordt nog steeds vermist. De beloo ning, uitgeloofd voor het vinden van zijn lijk of verblijfplaats, is verhoogd tot 50(1. De Rotterdammer, die, na te Hansweert te zijn aangehouden wegens invoer van 40,000 aan goudgeld, weer op vrije voeten was gesteld, is opnieuw te Middelburg aan gehouden. Te Vlissingen is door de politie een on derzoek ingesteld naar een evrvalsching van suikerbons. De Koningin zal in den loop der vol gende week een bezoek brengen aan /eeuwsch-Vlaan deren. Ten huize van de familie R., aan het Valeriusplein te Amsterdam, is voor plm. 2000 aan kleedingstukken gestolen. Te Wolvega is op initiatief van het Nutsdepartcmemt opgericht een vereeniging tot uitvoering van de Landarbciderswet, wier terrein van werkzaamheden zich zal uit strekken over.de gemeente Weststellingwerf, waarin nog vele woeste gronden liggen. Door het bestuur der Oudheidkameer te Rhenen werden 2 zeer oude munten aange kocht, welke dateeren uit de tijden van Bis schop Frcderik van Blankenstein (1496— 1517). Deze munten bleken nog in Khenen geslagen te zijn. Wageningen wordt de Centrale Keu ken, wegens het geringe gebruik dat speciaal de arbeidersklasse er Van maakt, met 1 Mei a.s. opgeheven. De Eindhovepsche lucifersfabriek, die wegens gebrek aan grondstoffen en door uit- UIT BERGEN In het lokaal van den heer Smit werd teravond de siotrepetitie van „Bergens har monie" gegeven. Dit voor 18 jaar door den heer Reidel opge richte corps heeft gisteravond getoond dat het er zijn kan. Het weet een- goed geheel ie vormen. Con stateerden wij reeds bij het voor een paar we ken gehouden ijsfeest welke waarde ait corps voor een, gemeente als Bergen heeft, gister avond werden wij in deze meening versterkt. De leden bewezen dat zij met ijver gestudeerd hadden en wanneer zij dezen zomer de num mers die er zoo goed inzitten als die van fisteravond geven (op iedere uitvoering be oeven alle nummers van het programma vol strekt niet nieuw te zijn) dan zai zeker het corps aller waardeering vinden. De directeur, de heer Joh. Beekman Jr., deed zich ais een uitstekend leider kennen Zijn liefde voor de muziek blijkt wel uit het feit dat hij, buiten de repetities, uren met en kele leden werkt, om te bereiken dat zij de nummers onder ae knie krijgen. Ook als componist bezit de heer Beek man bewaamheden. De door hem gecompo neerde marschen „Kraneoburch" en „Jong Holland" voldoen, zeer. „Bergens Harmonie" gaf een 7-tal num mers. Voor het verdere van den avond verleende het ensemble „Violetta", bestaande uit 4 vio len, 2 mandolines en piano (gisteravond werkte slechts één mandoline mede, omdat, naar de voorzitter van Bergens Harmonie me dedeelde, de leider van „Violetta" een onge luk was overgekomen) haar medewerking. Het door hét sympathieke groepje gegevene viel zeer in den smaak. Dirk de Jong trad nog als cabaretzanger op en oogstte daarmede uitbundig succes. De voordrachten van de heeren Charmant en Leering vielen mede zeer in den smaak- Dit was ook het geval met de komische voor dracht met zang voor 4 heeren getiteld „Het huwelijkskantoor van Janus Lymgraag". In het geheel werden: er eta 20 nummers ten beste gegeven. Om 12 uur bracht de heer C. Bogtman Az., als eere-voorzitter, namens het corps, het en semble, en de andere medewerkers dank. Spr. huldigde voorts den directeur onder wiens leiding het corps thans de hoogte be reikt had waarop het stond en sprak mede woorden van waardeering voor drens compo sities. Ook de heer C Meijer sprak eenige woorden van waardeering. Daarna kon het aangekondigde bal beginnen. UIT HOORN. In de gisteren gehouden raadsvergadering is aangenomen een ontwerp-werklieaenregle- ment, waarin overleg met de wcrkliedenorga- isatles wordt voorgeschreven, terwijl in alle eschillen het scheidsgerecht als arbiter bin lende uitspraak doet De werklieden worden onderscheiden in vaste, tijdelijke, Jeugdige (beneden 19 jaar) en losse 'werklieden. Bij indiensttreding gaat- geneeskundig onderzoek vooraf. Indien werklieden, in dienst van een parti culieren werkgever, wegens een conflict met dezen den arbeid tijdelijk hebben neergelegd, zijn de gemeentewerklieden verplicht, dezen arbeid op te vatten, zoo zulks naar hef oordeel van B. en W. in het belang van de openbare veiligheid of gezondheid beslist noodzakelijk is. Vooraf wordt daarbij door B. en W. over leg gepleegd met de werkliedenorganisatiea. Zonder toestemming van B. en, W. mag voor anderen geen loonarbeid worden verricht en mogen de werklieden geen- handel of nering drijven, welk verbod ook geldt voor de huisge- nooten. De toestejnming wordt alleen gewei gerd op gronden aan het dienstbelang ont leend. De gewonè werktijd mag niet meer bedra- en dan 8 uur per etmaal, doch kan tot ten oogste 9 uur worden verlengd, met dien ver stande, dat de werktijd over een week niet meer mag bedragen dan 4 uur Indien de aard v anhet bedrijf zulks toelaat, eindigt de fewone werktijd dies Zaterdags niet later dan uur nam. In elk kalenderjaar wordt 1 dagen verlof verleend met behoud van loon en een toeslag van 1 per dag. Bij ziekte wordt het volle loon uitbetaald. Méde wordt wachtgel en pensioen toegekend. HET LANDBOUWHUIS De vereeniging „De Tuinbouw" te Groote broek achtte aansluiting bij een land- en tuinbouwbui* niet gewenscht. KORTE BERICHTEN. Lloyd George zeide in de arbddsconfe- reniie ie Londen, dat de blokkade eerst kon worden opgeheven, wanmer Duitschland het vredesverdrag geteekend had, dat den oor log "onmogelijk zou maken. Hij had alle hoop, dat binnen dé eerstvolgende weken de vredes- preliminairen zouden worden geteekend De Parijsche correspondent van het Holl Nb. verneemt dat de Amerikaansche missie zeide, Hal de houding der fransche af gevaardigden ter conferentie zéér is veranderd en zij meer tot tóegeven bereid zijn, De Amerikaansche minister Daniels zegt, dat de Amerikanen móeten kiezen tus schen den volkerenbond of krachtige uitbrei ding der bewapening, fn een interview heeft Ludendorff eeni ge mededeelingen verstrekt over zijn beleid Li de oorlogvoering sedert 1916. -- In Hamborn hebben de regeeringsiróe- pen de rust hersteld; een nieuwe arbeiders raad heeft de communistische vervangen. In de Belgische Kamer werd voorge steld Antwerpen in plaats van Rotterdam te maken tot basis der voedselvoorziening voor de Anterikdcsische troepen in Duitschland. De Algeóèrasakte zal hoogstwaarschijn lijk worden opgeheven. Alleen het Fransche protectoraat wordt erkend met een Spaansche invloedssfeer; Frankrijk zal de open deur moeten handhaven. Ernstige onlusten gijn uitgebroken te Petragrad tegen dé sovjet-regeering. Italië wordt waarschijnlijk de bescher ming opgedragen van hel onafhankelijke Ar menië, waarvoor Amerika schijnt te willen bedanken. De Amerikaansche Vrijfieidsléening zal 5 milliard bedragen. Sedert enkele dagen bestaat er een luchtpostverbinding van Salonüti naar Athe ne en van Athene naar jonina. Tweemaal per week vertrekken de postvliegtuigen. Er moet volgens den Lok. Anz. verschil van meening bestaan tusschen de leden van de regeerihg onderling over de positie der Arsolradenv Het Amerikaansche Huis heeft de over- winningsleening aangenomen, De berichten omtrent ongeregeldheden in Italië worden officieel tegengesproken. De president der Portugeesche republiek heeft het parlement óntbonden. t Naar verluidt zal van het koninkrijk Joego Slavië een statenbond worden ge maakt, van drie republieken. In Engeland neerscht ongerustheid over de concurrentie der V. S. in de kolenindustrie. in het Britsche Hoogerhuis is over Het lot der uitgeleverde Duitsche vloot gesproken. Te Cadix staken de scheepsbouwers. Wilson vertrekt 5 Maart naar Frankrijk en zal 4 Maart te New-York een rede houden. 40 MILLIOEN SCHADE. BERLIJN, 28 Febr. Het bedrag van de schadevergoeding, gevraagd in verband met de Spartacistische woelingen te Ber lijn, bedraagt thans 40.000.000 mark. UITGEWEZEN. PARIJS, 28 Febr. Op 20 Februari heb ben de Zuid-Slaven volgens heden van Italiaansche zijde gepubliceerde verklaring, de Italiaansche missie gestationneerd Te Laibach. uitgewezen tengevolge der wapen stilstandsvoorwaarden, in verband met de voedselvoorziening van de Tsjecho-Slowa- ken. Als reden wordt opgegeven, dat de Zuid- Slaven geen deel meer uitmaken van Oès- tenrijk-Hongarije en op de vredesconferen tie was erkend, dat Leibach geen Oos- tenrijk-Hongaarsch gebied was. DE BELGISCHE KWESTIE. BRUSSEL, 28 Febr. Naar aanleiding van de verklaring van den Nederlandschen Minister van Oorlog schrijft de Indépen- dance: Het zijn plechtige accenten, waaraan onze naburen ons niet hebben gewend. Doch dat de Minister zich gerust stelle, niemand denkt er aan, gebied af te nonen. België heeft van een schikking gesproken, niet van- afscheuring. In parlementaire kringen heerscht de meening, dat van de zijde van België niets zal geschieden waaraan Holland zich kan stooten. België wenscht de beste betrekkingen met Nederland te onderhouden-. VRIJGESPROKEN. AMSTERDAM, 28 Febr. De rechtbank heden uitspraak doende in de moordzaak op het Krugerplcin, waar een man zijn vrouw met revolverschoten van het leven beroofde, ontsloeg beklaagde van alle rechtsvervolging. THEE. AMSTERDAM, 28 Febr. Op de heden «houden theeveiling in de Brakke Orond Amsterdam, werd, in verband met de bepaling van den minister, dat de verkoop prijs bij de winkeliers niet hooger mag zijn dan 1,45 per pond, voor ae mindere soorten 0.80 en voor de betere kwalitei ten 0.95 per pond geboden GESLAAGD. De heer S. Roos, van hier, is te San Fran cisco geslaagd als marconist. Voor het examen nuttige handwerken zijn te den Haag geslaagd de dame» A. J. Verwer en N. van der Laar alhier. AANBESTEDING. Onder architectuur van den heer E Kal- verboer alhier is gisteren door den heer A. R. A. Gerritsen Plaggert aanbesteed het amo- veeren van het huis N.-H. Lunchroom aan de Langestraat en het bouwen van een hotel- restaurant N1. H. Lunchroom aldaar. De begrooting was 37995. Ingeschreven hadden de heeren: P. Oudt alnier voor 50834, C. Kriller te Schoorl voor 48200, Joh. Apeldoorn voor 47300, P. Meijer voor ƒ46780, R J. G.' Bot voor 45650, S. C. Spierenburg voor_ 45625, N. Landman voor 44860, H. Bruin voor 44187, J. Bal der en W. J. Karsen voor 43800, Joh. B. Verstraeten en Hoogervorst voor 42579, C. M. van Latum voor 42500, allen alhier, en P. Messelaar te Bergen voor 38250. De gunning ia aangehouden. BOND VAN OEDEMOBILTSEERDEN. Dinsdag 4 Maart spreekt in de societeits- zaal van de Harmonie voor den Bond van Gedemobiliseerden, over de eischen van den Alg. Ned. Bond van Gedemobiliseerden, de heer L. de Visser. De vergadering vangt aan1 om 8 uur. BREVET VAN BEKWAAMHEID UITGEREIKT. Aan den heer W. F. Nap, stafmuzikant bij het Stafmuziekkorps der Kon. Marine te den Helder, is het brevet van bekwaamheid uitge reikt. De heer Nap was van zijn 13e tot zija 18e jaar leerling van Toonkunst (leeraar de heer Springer, alhier. VERPLEGING VAN LIJDERS AAN HUIDZIEKTEN. Men schrijft ons: In een bijeenkomst, bijeengeroepen door den burgemeester, is met de 4 gemeente-ge- neesheeren en den directeur van gemeente werken beraadslaagd over de behandeling der lijders aan huidziekten in onze gemeente. Reeds eenigen tijd geleden heeft het ge meentebestuur op initiatief der Gezondheids commissie pogingen aangewend, om een ge schikte barak voor dit doel ter beschikking te krijgen, welke pogingen nu met succes be kroond zijn. Tevens heeft men zich kunnen voorzien van geoefend personeel, zoodat tot behande ling der lijders binnen korten tijd kan wor den overgegaan. POLITIENIEUWS. De politie werd gisteravond door een bewo ner aan den Nieuwlandersingel gewaar schuwd dat weduwe Z. (een alleen wonende vrouw) sinds eenige dagen niet te voorschijn was gekomen, waarom vermoed' werd dat zij zich dood in huis bevond. Nadat de politie de deur had opengebroken, bleek het, dat de vrouw in bewusteloozen toestand te bed lag. De onmiddellijk gehaalde geneesheer consta teerde dat de vrouw ernstig ziek was doch dat er geen gevaar voor haar levéa bestond. ALKMAARSCHE PADVINDERS. Zaterdagmiddag algemeene opkomst. Inlevering legitimatiekaarten, 2 uur aan het troephuis. PREDIKBEURTEN. 2 Maart Alknutar. Oroote kerk, 10 uur, Ds. de Pree. Consistoriekdmer Oroote kerk, Woensdag avond, 8 uur, Ds. de Pree. Evangelische Unie Groote Kerk, avond 7 uur, Ds. G. Westmijse van Wildervank. Kapel, 10 uur, Ds. de Pree. Avond 6 uur, Ds. Vinke. Evang. Lath, kerk, 10.30 uur, Ds. Mak kink. Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Remonstrantsche kerk10.30 uur, Dr. W. J. Lente, rem. pred. te Leiden. Woensdagavond 7 uw, godsdienstig sa menzijn onder leiding van ds. Wegerif, ter herdenking van het 300-jarig bestaan der Reriï. Broederschap. Gereformeerde kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond, 5 uur, Ds. 'Meijer, Voorber. H. Avondmaal. Hersteld Apostolische Gemeente, 10 uur en avond 5 uur, benevens Donderdagavond 8 uur godsdienstoefening. LEGER DES HEILS (Limmerhoek.) Zondag a.s. 7 uur voorm. bidstond, 10 uur voorm Heiligingsdienst, 3 uur nam. Verblij- dingsmeeting en 7.30 uur 's avonds Openbare samenkomst. Muziek en zang. Woensdagavond 8 uur Verlossingsmeeting. Donderdagavond 8 uur Openbare samen komst. UIT DE OMGEVING. Hervormde Gemeenten. AKERSLOOT, 2 uur, Ds. Bosch van Lim- men (doop) BERGEN, 10 uur, Ds. v. d Kieboom. BERGEN AAN ZEE, 2 uur, Ds. v. d. Kie- boom. BURGERBRUG, 9 30 uur, Ds. Homstra. CALLANTSOOG, 10 uur, Ds. France. DIRKSHORN, 9.30 uur, Ds. Sinnighe Damsté DRIEHUIZEN, 9,30 uur, Ds. Franck. EENIGENBURG, 9.30 uur, Ds. Groene- veld. EG MOND-BINNEN, 10 uur, Ds. Ie Gras. GRAFT, geen dienst. GROOTSCHERMER, 930 uur, Ds. Cas- telein. HEERHUOOWAARD, 9.30 uur, Ds Broekema. HEILOO, 10 uur, Ds. Edlerts de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. Vinke van Alkmaar I1ENSBROEK, 9.30 uur, Ds. Scbolte. HOOGWOUD, 9.30 uur, Dr. v. Beek. KOEDI IK, 10 uur, Ds v. Meurs. LIMMEN, 9.30 uur, Ds. Bosch. NIEUWE NIEDORP, avond 7 uur, Ds. Schermerhorn. NOORDSCHARWOUDE, 930 uur, Ds. Staal. OBDAM, 1.30 uur, Ds. Scholte. OOSTGRAFTDIJK, 2 uur, Ds. Franck. OTERLEEK. 9 30 uur, Ds. Spaargaren. OUDE NIEDORP, 10 uur, Da. Barnouw. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. PETTEN1, geen dienst. DE RIJP, 10 uur, Ds. v. d. Most v. Spijk. SCHERMERHORN, 9.30 uur, Ds. Boers te Graft. Gereformeerde kerk, 9 30 en 1.30 uur, Ds. J. Bredeveld te Velseroord. SCHOORL, 10 uur, Ds. Boeke. SPANBROEK, geen dienst. ST. PANCRAS, 9.30 en 6.30 uur, Ds. Lammers. STOMPETOREN, 9.30 uur, Ds. Heep. URSEM, 9.30 uur, Ds. Dardenne An- kr'nga. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds. Oter- doom. WINKEL, 9.30 uur, Ds. Nijenhuis Ock- huijsen. ZUIDSCHA'RWOUDE, 10 uur, Ds Scher merhorn. CONTACT TUSSCHEN OUDERS EN' ONDERWIJZERS. Gisteravond werd in „Waakt en Bidt" een openbare vergadering gehouden, uitgeschre- veni door het bestuur van de Christelijke Zon- dagsschoolvereeniging, met het doel contact te brengen tusschen ouders en het onderwijzend soneel van de Zondagsschool die door 750 eren bezocht wordt

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 2