P. J. C. van Toornenburgli, s Pakhuizen Openbare Yerkooping P. J. G. VAK TOORNËNBURGH Woonhuizen met Tuinen Groot Boelhuis een HUIS V ooriooplgGaankon diging. 16 f6111 gd Erf, Boerenplaats Winkelhuis 40 bakk. SCHOISCHE MUIZEN. S TE KOOP: ALKMAAR. Notaris Gottmer, J E. HEENK, TE KOOP Ingezonden Stukken. Kunsten en Wetenschappen. „Het Wapen m Munster" Openbare Yerkooping te Bergen, StNT PANCRAS, op II HANDIG 21 HAART 1919 Drie aaneengebouwde Vijf Woonhuizen met Erven, OISTERWIJK (N.-B to ALKMAAR, Meubelen, Huisraad en Inboedel, Levendo Hare, een nieuwe te Bergen, JAK BERKHOUT, TE KOOP geyraagd Uit de hand te koop Uit de hand te koop Renteniers- en Burgerwoonhuizen, D. KLAAREN, Te koop stuit mest. te huur geyraagd, To koop Twee BR0EIRAMEN To koop Vroeg Rood-, yroeg Geel-, Huisgeel- en Deensch Witkoolzaad; bij Jb, TOL, St. Pancras nM staar hednoet WeOTSj srran g-s'xera, heeft, het kiespij'ngevoel te overwinsten, door dat men het niet wilde voelen, dan kan het voorkomen, dat men, wanneer men een maand later weer kiespijn heeft, de kiespijn weer gevoelt, omdat men het middel niet da delijk meer weet Spr. oordeelde, dat er harmonie was tus- schen de sterke ontwikkeling van den mensch en zijn sterke gebondenheid. Wanneer wij godsdienstige naturen zijn, dan moeten wij gelooven in de almacht van God en dan is het dwaasheid om die te be perken door de macht van den menschelijken wil..Het is de groote puzzle, hoé iemand, die in den vrijen wil gelooft, in het reine moet komen met het „God almachtig". Wij geloo ven in de voortdurende ontwikkeling van de mcuschelijke persoonlijkheid, omdat in ons het leven klopt en in ons Qod leeft, daar wij niets anders zijn dan verschijningsvormen van het leven van God. God gaat voort, zich in ons te openbaren in onze bewustwording. Wij weten, dat God in de boomen, in ae wolken, in de zee en in den mensch werkt maar de mensch is de bewuste toeschouwer van het werk Gods en begrijpt diens werk be ter, nu hij ook den wil heeft begrepen. Hij ziet daarin zich de .redelijkheid openbaren en niet de dwaasheid der ongebondenheid en willekeur, maar de band van de redelijkheid, die hij redelijk kan begrijpen. Zoo vereenigt zich liet geloof in de almacht van God met het geioot in de gebondenheid van dén wil en dat wij niet behoeven te blijven wat wij zijn, maar dat er voor ons een schoone toe komst is weggelegd, omdat wij geroepen zijn, kinderen Gods te worden. Ds. Wegerif ^roeg, hoe wanneer de mensch gebonden is, datgene te doen, waartoe zijn wezen hem drijft, er in de praktijk gehandeld moet worden tegen iemand, die in een drift- handeling een ander dood slaat. Is het dan wel juist dat zoo iemand wordt veroordeeld en in de gevangenis gezet? Hij toch handelde ook krachtens zijn wezen. Ds. Van Wijngaarden oordeelde, dat men volkomen gerechtigd was, om iemand, die misdreven neeft, verwijten naar het hoofd te slingeren en te straffen. Hij heeft gezondigd. Zonde is niet een bewuste vijandigheid te genover God, maar het is meer een afwijken van het ideaal, dat God ons heeft doen ken nen. Wij moeten aan dengene. die misdreef, omdat wij een ander voor zijn handeling niet bij de kraag kunnen pakken, straffen, hoewel wij overtuigd zijn, dat hij het niet helpen kon, mils wij in onze straf christelijk ziju en juist de orthodoxen zijn zeer onchristelijk in hun straffen. Zij gaan uit van de wraak en dat is zeer onchristelijk. Wij moeten straffen, om de gemeenschap te bevrijden van de haar bedreigende individuen en omdat wij weten, dat het individu daardoor verbeteren kan, omdat daardoor zijn geestelijke inhoud wordt vermeerderd. Wanneer hij dan later hetzelfde wil doen, zal hij zich dit herinneren, indien er n.l. op mensch kundige wijze gestraft wordt. De heer Ohlen stond dagelijks voor de vraag: „hoe verbeteren wij slappe karak ters?" Spr. oordeelt, dat straffen niet verbe tert; men legt ze dikwijls op, omdat de sa menleving, ae discipline het eischt. Ds. Van Wijngaarden oordeelde 'het van groot belang, dat, al wordt het individu door straffen niet beter, door het straffen de toe ziener verbeterd kan worden. In ieder geval werkt het straffen afschrikwekkend. Het is de groote moeilijkheid om voor ieder de. juiste straf te vinden. Het verbeteren komt echter alleen door het geloof in zichzelf. Hiermede was de gelegenheid tot het stel len van vragen geëindigd en sloot de voorzit ter, Ds. Wegerif, met een woord van dank aan den spreker, de vergadering. „VOLKSZANG." De afdeeling Alkmaar van de R. K. Ver- eeuiging voor den Volkszang, hield gister avond tn de Harmonie een groote Propa- ganda-vergadering. De zaal was iets nieer clan half gevuld. Een aardig kinderkoor, onder leiding van den heer Joh. Kuiper, liet zich eerst hooren. De vroolijke, frissche liederen werden goed gezongen. Ook aan de voordracht was de noodige zorg besteed. „Kom, doe.inee, van Loots, was een flink begin. Het afscheid der zwaluwen, van Catharina van Rennes, met het moeilijke eerste couplet, werd goed weer gegeven, evenals het Wiege- én Llienhedje van dezelfde componiste, bijzonder dankbaar en aardig is ook haar Dorpskinderendans, dat zeer vroolijk en opgewekt werd gezongen. Het zingen van 't publiek werd nu geleid door den heer A. C. M. Slinkert uit Nijme- Sen, die hier ook eenige jaren geleden outrad. >e kinderen schenen hem nog wel te ken- aea. Hij werd door hen met applaus begroet en zij toonden zich den geheelen avond zijn getrouwste en beste zangers. Op vroolijke wijze weet de heer Slinkert met de kinderen om te gaan. Na een korte inleiding werden dóór de aanwezigen onder zijn leiding ge zongen: ,,'t Wilhelmus," „Limburg, mijn va derland" (volgens de - heer Slinkert moet juist in dezen tijd aan 't zingen van dit lied bijzondere beteekenis worden gehecht) en „Des winters als het regent" Daarna zong de leider zelf eenige liederen tot groote vol doening van de aanwezigen. Waar 't groot ste gedeelte der toehoorders uit kinderen en jeugdige personen bestond, konden wij de keuze zijner liedjes niet zoo zeer bewonderen. „De ooievaar en Grietje van den Mulder le ken ons b.v. minder geschikt. Beter was: „Een treurige geschiedenis," dat was iets voor de jongeren. Door allen werd toen nog gezon gen „Als 't klokje klingelt", wat wij met meer genoegen hoorden zingen dan „De gil de viert." De vroolijke, opgewekte stemming bied er echter goed in, daar zorgde de heer Slinkert wel voor. Hij wist zijn jeugdige toehoorders hartelijk te laten lachen en lustig en opge wekt te laten zingen, wat voor een Volkszang- avond het voornaamste is. Kinderkoor, pu bliek en zanger kweten zich verder uitstekend van hun taai, zoodat de avond zeker welge slaagd mag genoemd worden. In de begeleiding van alle kinderen toonde Mej. Gertrude Blom zich wederom de echte talentvolle accompagnatrice. Wy hebbsa haar als zoodanig ook nu weer met voldoe ning geboord- A1.KMAARSCH BIOSCOOP-THéATER. „REINHEID". Miss Audrey Muoson, een Amerikaanse he vrouw va» groote schoonheid, die voor ver- adfcllaodte «Ja roodst ftadS gs* diend, (zij poseerde o. a. voor het bekende beeld „de Vallende Avond", dat te zien was op de Panama-tentoonstelling), speelt thans de hoofdrol in de veel besproken film „Rein heid", die deze week vertoond wordt m het Alkmaarsch Bioscoop-Théater Voor deze groote artistieke film zijp bij 't opnemen kos ten noch moeite gespaard. De prachtige Cali- forniscbe natuur levert de meest fijne natuur- kieken, die er toe meewerken om de klassieke vormen van Miss Munson volkomen tot haar recht te doen komen. Reinheid is de naam eener vroaw, de ver persoonlijking van de deugd. De Grieksche mythe van Pandora is heel mooi in de film verwerkt (tweede acte). Het tuinfeest in de zesde acte (er zijn er in 't geheel zeven) is zeer interessant. Fijn ia de openluchttentoon stelling met Reinheid en de dansende jonge meisjes. Veel is er reeds over deze film té doen ge weest. Dat men de leeftijdsgrens ook hier ge steld heeft, is uitstekend. Maar voor den era- tigen bezoeker is er niets geen kwaad in. Gisteravond bij de eerste voorstelling was het théater uitverkocht Het bekende trio heeft zeer mooi gespeeld. Het blonk vooral uit in de fijn zachte begelei ding der meest treffende gedeelten. Ratte.verantwoordelijkheidvan de Redactie) De opname. In deze rubriek bewifstgeenzins, dal de Redactker mede Instemt.) roige brief, die luidt als vol Alkmaar, 1 Maart 1919. Aan den WelEd. Heer Hoofdredac teur van de Alkmaarsche 'Courant. Mijnheer, naar aanleiding van de in de Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging „Vooruitgang" alhier aangenomen motie verzoek ik u be leefd, ter juiste vaststelling der feiten, door middel van uw blad er op te mogen wijzen dat mij door den voorzitter van de afdeeling Alkmaar der S.D. A. P. niet verweten is een betaalde spion te zijn van de vrijzinnige par tij, maar van enkele heer en. Hoe overigens over deze aani dacht wordt door het Partijbestuur (D. B.) der S. D. A. P. in Nederland mag blijken uit de volgende aan den heer A. Oskam gerichte >lgt: Amsterdam, 20 Februari 1919. Den Heer A- Oskam, Secretaris af deeling Alkmaar. W. P. Het Dagelijksch Bestuur nam in een vori ge vergadering kei soonlijk gezonc we geschil dat de afdeeling beroerd heeft en had naar aanleiding daarvan gisteravond een bespreking met uw propagandist Wester hof. Wij betreuren het zeer, dat de afdeelini niet hare afkeuring uitsprak over het hoo, onbehoorlijk gedrag van uw voorzitter die zich reeds op de door mij eenigen tijd gele den bijgewoonde vergadering zeer onbehoor lijk gedroeg, die thans de oorzaak is van het nieuwe conflict, doordat hij zich niet ontzag tegen Verkerk een ernstige beschuldiging uk te spreken, waarvoor geen schijn of schaduw van bewijs kan worden aangevoerd, tengevol ge waarvan Verkerk als lid der afdeeling be lering kennis van de door u per ezonden inlichtingen over het nteu- (fenfeStr -sa eraa gestM gMfc natapwrtm mede de afdeeling verlieten. Het onderhoud met Westexhof gaf ons de overtuiging, dat pogingen om op het ge- lerug te gen zullen hebben. beurde terug te kómen en voor zoover moge lijk ongedaan te maken, weinig kans van sla- Naar onze meening ia het het beste de zaak nu maar op haar beloop te laten en af te wachten hoe groot het onheil is, dat in de eerste plaats door den voorzitter, met hem door de vergaderingsmeerderheid en degenen, die nalatig bleven, toen zij zich moesten la ten* gelden om een bevredigende oplossing te vinden, is aangericht. Namens het D. B. zeg ik u dank voor uw inlichtingen en bemoeiingen in dezen Met vriendelijken groet, (w. J. W. MATTHIJSEN, Secretaris. Met beleefden dank voor de Opname, O. J. VERKERK. Alkmaar, 28 Febr. Qeachte Redactie, Vergunt u mij een kort antwoord on uw onderschrift bij ons stukje van Donderdag? U schrijft: „De bezittende klasse te Alk maar heeft met de sajet voor de soldaten niets te maken." In directen zin heeft dit een schijn van waarheid, want de bezittende klasse van Alk maar laat zich met soldatensajet niet in. Maar de bezittende klasse is het, te Alkmaar gelijk overal, die het militairisme heeft groot gemaakt en het in stand houdt. Mea raad plege de ledenlijst dar aati-militairisteiiver- eenlging die, jammer genoeg, zuiver proleta risch is. Indirect bestaat het verband dus wel degelijk. Bovendien, wij verweten de bezitten de klasse het windzaaien niet alleen in ver band met de sajet-kwestie, maar in verband met het feit, dat alle arbeidersgezinnen drei gen lompenproletaren te worden. Met dank van de Rev. Soc. Vrouwenclub, Mej. SMIERS, Secr. (Bil het lezen van dit betoog denken we onwillekeurig weer aan Multatuli'a Barber- die hangen moest "'aar het ook over gaat, sajet voor de sol daten, melkrantsoeneering, Engelsch spek of duur koevleesch, steeds richt de ontevredene zich aan het slot van zijn betoog dreigend tot de autoriteiten of de bézittende klasse in of buiten Alkmaar, om hen te verwijten, dat de wraak niet zal uitblijven. Dit lijkt ons in vele gevallen ongepast. Men moge het met het stedelijk bestuur of de regeering oneens zijn en in vele geval len ztrn grieven gerechtvaardigd gebleken men bedenke toch ook dat autoriteiten dik wijls tot maatregelen worden gedwongen, die voor velen onaangenaam maar in het alge- 'agend noodzakelijk zijn. Dat men zich tot dé bezittende klasse te Alkmaar wendde om haar te verzekeren,'dat zij wind zaait en storm zal oogsten in ver band met de behoefte der arbeiders aan sa jet, leek ons zeer ongemotiveerd en wij moch ten niet nalaten tegen deze overdrijving een woord van ernstig protest te doen hooren. Van het feit, dat in Alkmaar de arbeiders belangen niet over het hoofd gezien worden, kan menig kostbaar besluit van onzen ge meenteraad getuigenis afleggen. Alkm. Crt.) WQstm; da Ia uw verslag over vergadering van Volks onderwijs op 1.1. Dinsdag komt een onjuist heid voor. Mag ik deze herstellen? Ik heb n.l. gevraagd dit: „Kan er van bet Coll. van B. en W. of van één der Raadsleden niet een deze school geheel gemengd te maken niet in behandeling kan worden genomen, daar dit voorstel nog zeer kort geleden door den Raad is afgestemd. De moeilijkste leerjaren, de 9e en 10e klas se, zijn volgens schoolverslag aan één leer kracht opgedragen, w^t dan wellicht niet meer zou noodig zijn, terwijl de begrooting niet zou worden verhoogd. Mocht later behoefte aan uitbreiding blijken, dan kon in dat geval altijd nog het voorstel van de heeren Qoeck en Lubbe volgen. Dankzeggend voor opname. dw. C. DAALDER, Ond. 5e Gem. Sch. DEMOBILISATIE. De Directeur der Arbeidsbeurs vestigt er de aandacht op, dat blij'kens mededeeling van den Minister van Oorlog, overwogen wordt, aan het einde dezer maand een 20.000 mili tairen m%t onbepaald klein verlof te laten vertrekken. Een groot deel dezer militairen zal zich als werkzoekenden bij de Arbeids beurs aanmelden. In verband hiermede wordt «r daarom nogmaals bij de werkgevers ernstig op aan gedrongen, zooveel mogelijk arbeidskrach ten te werk te stelled en deze van de Ar beidsbeurs te betrekken. Bij de Arbeidsbeurs zijn in alle beroepen talrijke werkzoekenden ingeschreven, waaronder vele zeer bekwame vaklieden. Men vrage daarom zijn personeel schriftelijk óf in persoon bij J. van 't Hol, te Akersloot, Correspondent der Intercom munale Arbeidsbemiddeling in het District Amsterdam voor de gemeente Akersloot. 'a-Gravenhage, den 23 Februari 1919. Geachte Heer Redacteur. Geen beschrijvingen van het wel en wee der Nederlandsche Opera, geen min of meer uit- ;ebreide polemieken in onze dagbladen over ie bestaanswaarde dezer instelling, doch slechts daden kunnen haar voor onze vocale dramatische kunst doen behouden. De heer O. H. Koopman, directeur van bo vengenoemde instelling, bracht ons drie jaar eleden een uitstekend en op een artistiek peil oogstaand ensemble van solisten, die voor heen steeds gedwongen waren geweest hunne vocale gaven aan buitenlandsche operainstel lingen te wijden, dank zij de wisselvallighe den waaraan Nederlandsche Operaveréeni- gingen altijd door bloot stonden en die een goede ontwikkeling onzer artisten welhaast onmogelijk maakten. £och nu is er eene oprea, een keur van Hol- landsche artisten, die tijdens drie speelseizoe nen bewezen de concurrentie aan buitenland sche zusterevereenigingen gemakkelijk het hoofd te kunnen bieden. Doch helaas, steun gezocht bij de overheid faalde tot nog toe en ook deze onderneming zal dan gedoemd zijn den weg van zoovele Nederlandsche Opera's 1a vritam: csui op ffiaemcfM gstfsS- kelend leven te lijden, kampend met ae bedrei ging van ontbinding. Dat mag niet Hollan ders slaat de handen in eikader, vereenigt u en steunt ons in cms streven om door middel van een te vormen steunfonds welks winstgel- den de exploitatiekosten bestrijden kunnen en tevens een vaste basis kunnen vormen voor verdere ontwikkeling en ontplooiing onzer vo caal-dramatische kunst, zonder zorgen de toe komst tegemoet te zien. Aldus zal een natio naal belang voor ons land behouden kunnéh worden. Zendt ons dus óór 7 Maart uw kaartje van instemming aan onderstaand adres in, zoo noodig vermeld, welk bedrag u zoudt willen: geven vooi" de instandhouding der Nederlandsche Opera en bedenke dat elke gift, hos klein ook, een stevige bouwsteen zal zijn voor dit Hollandsche Operahuis. I. P. A. VAN VOORST VAN BEEST, Stadhouderslaan 134, Den Haag. U bij voorbaat dankend voor de welwillen de afgestane plaatsruimte teeken ik, I. P. A. v. Hoogachtend, VOORST v. BEEST. CONCERT MEVR. VAN SONSBEECK. Debussy en Moussorgski, twee componisten wier werken ook door zangeressen tegenwoor dig veel op de programma's voorkomen. En dat is ook goed, want de kunst van den Franscbman en van den Rus is zoo iets eigen aardigs dat het niet gemakkelijk is ze direct altijd te kunnen begrijpen. Melodie, wat men dan gewoonlijk on deer dat woord verstaat, zal men-bij hen niet vinden, 't zijn meer klan ken die 't woord, 't gedicht illustreeren, even als de klavierbegeleiding dat soms doet. De gene die deze muziek in 't publiek zingt moet zich eerst wel duchtig voorbereid hebben en ze zich zeer goed eigen hebben gemaakt want de wijze van voordragen is een zeer groote factor om te maken dat zulke liederen bij het auditorium succes hebben'. Daartoe behoorden dezen avond het concert had 28 Febr. in bij een gedicht geinspireerd door den wereldoorlog en de drie liederen „Aus der Kinderstabe" van Moussorgski. „Bedu Soir" en „Standchen, ook van genoem de componisten is iets anders van conceptie. Prachtige liederen zong-mevr. v. S. van Cesar Franck, en beginnende met de „Zigeunerlie- den" van Brahms, eindigde zij met Holland sche compositie's („Sterren" van Zweers. „Morgen in den Tenger" van den Sigfenhorst Meijer, ook zeer modern, en het schoone „Re- cueilllement" van Diepenbrock. Mevr. van S. heeft al deze liederen zoozeer van elkander verschillend1 in stijl,' voortreffe lijk gezongen en de Vijze van voordragen der liederen van D. en M. heeft gemaakt" dat men er in hooge mate van heeft kunnen genieten. Het aanbieden van bloemen was daar een be wijs van. De heer Gillis Wolthers begeleidde keurig, was der zangeres een accompagnatéur zoo als zij, dunkt onó, zich maar wenschen kan, hij trad ook als solist op en was het geluk kigst in de 2eNovelette van Schumann, de 2e Imprompta van Fauré en de wals van Chopin. A. K. TE ALKMAAR in het Café „Central" op Dunder» dagen 20 Maart 1019 bij opbod en 27 Staart 1W19 bij afslag, telk- kens des av. 6 uur, ten overstaan van Notaris te ALKMAAR, vani Het guuNlig bekende te ALKMAAR aan het Verdronken- oord C 94, zoomede twee daar achter gelegen met uitgang door eene gemeen schappelijke steeg naar de Sint Jacobstraat, en JEliVJEN, tezamen groot 1 Are 72 centaren. Het Hotel en Gafé heeft ver gunning tot vefkoop van sterken drank in ft klein en is verhuurd voor f 21.per week tot 1 Juni 1925 aan den Heer H. LONDON De pakhuizen zijn te aanvaarden 1 Mei 1919 na betaling. Eigendom van den Heer H. DE OROOT Hzn. te Alkmaar. Breeder bij. biljetten omschreven. Meerdere inlichtingen geeft de Notaris. op Dinsdag IS Maart 1919, 's middags 12 uur, in het Café van den Heer K. SMIT, ten overstaan van Notaris van i 1. Een Woonhuis met Berg plaats, Schuur en ruim Erf, Seschikt voor eik bedrijf, aan e Molenstraat te Bergen, in de,kom van het dorp, nabij de R. K. kerk, Sectie A, Ns. 1586 ef, 1587, groot 7.25 Aren. 2. Een stuk uitmuntend Welland in den Oudburgerpolder te Ber gen, sectie B No. 66, groot H.A. 2.68.30. In eigendom beheorende aan den heer J. BEELDMAN Pzn. en te aanvaarden het Huis en Erf 1 Mei a.s. en |iet land bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen te bekomen ten kan tore van aen Notaris te Bergen. in het café van J. TAMIS bij de SpoorWeghalts des middags 12 UUR, ten overstaan van notaris te Alkmaar, van in SINT PANCRAS, bij de Spoorweghalte, gemeente K O E- D IJ K, samen groot 9 aren, plaat selijk geteekendD 13 verhuurd voor f 2.— per week aan W. BAK KER D 15 verhuurd voor f 2.50 per week aan dé wed. PLOEQER en D 17 verhuurd voor f 2.per week aan A. GROOT. Elk groot ongeveer 3 aren en te aanvaarden na betaling onder gestanddoening der huren. Inmiddels uit de hand te koop. Te bevragen bij Óen Notaris. Eigendom van de erven Mej. E. C. ROMIJN te Alkmaar. Meerdere inlichtingen geeft de notaris. te Obdam, zal DONDERDAGEN 20 en 27 MAART 1919, telkens 's avonds 6 uur, bij opbod, afslag en comb, in het café „het Gulden Vlies" a/d Koorstraat te ALKMA,AR verkoo- pen voor de erven van Mej. Wed. C. DE GOEDE aan de le Kanaalstraat te Alkmaar, samen groot 3 A. 82 c.A., verhuurd aan Blok e. a. Aanvaarding bij de betaling. De notarissen WOUTERS te OISTERWIJK en NIEMAN te BOXTEL, berichten, dat het door hen op 27 Febr. j.I. geveilde is ingezet op s 1 s e h t s Toeslag te Oisterwijk, in „Hötel Wilheimina'' op 13 Maart a.s., v.m. 11 uur. op DONDERDAG J3 MAART 1919, 's morgens 10 uur, in de groote zaal van het lokaal „HAR MONIE" van bestaande uitsalon- erf slaapkamer meublementen, mahonie-, linnen- en penantkasten, tafels, stoelen, spie gels, schilderijen, ledikanten, veeren bedden met toebehooren. gordijnen, tapijten, vloerkleeden en zeilen, kantoormeubelen, 100 nieuwe tuin stoelen, pianino, brandkast, eenige antieke goederen, goud, silver, enz. enz. Een en ander gedeeltelijk afkomstig van Mevr. Wed. VAN ZU1JDAM, alhier. Vooraf VÊRKOOP1NQ op het HOF van DIVERSE GOEDEREN. Te bezichtigen Woensdag 12 Maart van 12-4 uur. A. OUDES. Beëedigd Makelaar en Ondernemer van publieke verkoopingen, Spoorstraat 47. Telefoon 460. op DINSDAG IS MAART, des middags 12 uur, In het café van den heer SMIT, ten overstaan van Notaris E. TOP, van en ERF met besten TUIN GROND aan het Jachtpad te Bergen, groot pl.m. 9 aren. In eigendom behoorendé aan den heer AUG. MASCHME1JER en te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen te bekomen ten kantore van genoemden notaris ta Bergen. Notaris te Uitgeest, zal op WoensdHg 9 April 1919, des voormiddags ten 10 ure, op de Boerderij, in gebruik bij den Heer J. BORST, aan den Helder- schen weg, te Alkmaar, om contant geld, publiek verkoopen Rijtuigen en Boeren- en Landbouwgereedschappen- Alles nader'uitvoerig te omschrijven. in 4 groften, extra hards kwaliteit. Alsook TUIEGZAND tegen bil lijken prijs. Adres: Vuilverbranding, Buik- sloterham, Amsterdam. 6 Meter lang en 4 Meter breed, bij met BOSCH, DUINGROND of WATER voor jachtterrein, hoenderpark of iets dergel. Brieven aan G. GARD1EN, Was senaar. Waarin vierkant voor 14 koehooi met koestallingen, in het centrum der stad Alkmaar. Ook geschikt voor industrie. Br. letter E 678; bur. v. d. blad. aan de Oudegracht met aparte. Bovenwoning, komt beneden leeg, boven verhuurd, geschikt voor twee menschen en aan de Stuartstraat, beneden verhuurd en boven thans leeg. AdresIDE BAKKER, Wening- administrateur, Kantoor Nieuwe- sioot 36. te huur gevrnngd, of iets der gelijks om daarvoor in te richten, in de provincie Noord-holland. On verschillig waar, in stad of dorp. Brieven met inlichtingen, enz. te zenden aan J. SCHOTSMAN, Both nia Kade, Sneek (Fr.V TE KOOP: waaronder op goeden stand. Te bevragen bij D. GO VERS Wz., Makelaar, Heiioo. 7-jarige bruine bles Merrie en dito 4-jarige, en 4njarige zwarte Merrie, en 7-jarige bruine Merrie. GROOT-SCHERMER. Nieuwlandersingel uo. 37. met Mei of eerder, huurprijs f 250—f 450. Ook genegen huur waarde over te nemen. Degene wordt beloond. Brieven onder O 680, bureau van dit blad. van 8 RAMEN bij Js. SLIJKER Jbz., St. Pancras. Te bevr. bij P. K1EFT Fz. te Grootschermer. HOOgi UWUIUIUUI}, WW, TE KOOP: BOEKEU AKERSLOOT.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 10