e 23 stub Hoornvee, Bericht yan Inzet Fan Hollands Noorderkwartier de grootste en meest moderne inrichting, speciaal voor Heeren-en Kinderkleedingstukken, gemaakt en op maat Voor het komende jaargetijde brengen wfj reeds: volgens de nieuwste modellen, in matiger prijzen. Zondags gesloten. Kleedermakers, LAAT hoek BOTIRSTRAAT, Tel. 212. Stadsnieuws. Adyertentiën. Te huur gevraagd diverss BIEUB1LAIRE GOEDEREN. etnplEtei KOFFIEHUIS-INVENTARIS, diverse ffletselsars-Gereedsciiappei. Boelhuis te Boekei, Notaris fflr.TTT DE LANGE 18 Koe Mest. Notaris J. VAN DER TEEN. de meergenoemde hooge gronden niets en hadden, zooals de kaart vaa 1300 gronden langs de duinstreek, die hun eigen verdedigingswerken bezaten, als bescherming tegen hooge vloeden uit de Zuiderzee, waar op onder anderen wijden de vele wegen, die van ouds en nu nog de namen van dijken dragen. Westfriesland werd toen reeds verdedigd aan de oostzijde door den Drechterlandschen en andere dijken langs de Zuderzee, terwijl dit langs de westzijde beveiling vond door den Westfrieschen dijk, Reeker- en andere met name genoemde zeedijken. Waterland had destijds evenals de Katwou- der- en Zeevangpolders, zijn eigen verdedi gingswerken tegen het Ztjidcrzeewater, waar mede ;emeen uidelijk aangeeft. Het Zuiderzeewater kon destijds door de daar aanwezige zeegaten dan ook vrijelijk doorstroomen en de hooge gron den langs de duinstreek geregeld bespoelen. Na de indijking van de polders Purmer, Beemster en Schermer is de waterstaatkun dige toestand van Hollands Noorderkwar tier zeer belangrijk gewijzigd. Door de dichting van de zeegaten, die ln onmiddellijk verband stonden met de droog legging vaa genoemde meren, kwamen de hooge gronden langs de duinstreek, welis waar ia gunstiger conditie, doch die" indij kingen geschieden niet ten voordeele daar van. éoch enkel en alleen .om waardevolle gronden droog te leggen, wat nog ten hul digen dage blijkt uit het bewijs, dat dit bezit steeds op zeer hoogen prijs gesteld wordt. Van den polder Zijpe, die ln het jaar 1597 is ingedijkt en op de kaart van 1300 nog ajs een (foei der Zuiderzee wordt aangeduid, kan ;erust gezegd worden, dat hij bij de instand- ouding van de Zuiderzeedijken zoo goed als ;een, en in elk geval een zeer verwijderd lang heeft. Omgekeerd heeft de bedijking van ae Zijpe een zeer gunstige uitwerking gehad op het behoud van den Westfrieschen dijk, die voor dezen meermalen bij zware stormvloeden ernstig bedreigd en beschadigd werd. Omtrent de 'meer noordelijk gelegen gron den, met name de polder Callantsoog en. Huisduinen en het later daartusschen inge dijkte Koegras. waarvan eerstgenoemde zelf zijn zeekeerenae en in goeden staat verkee- rende dijken bezit, lean mede door de kaart van 1300 aangetoond worden, dat zij geheel liggen buiten het gebied van het van ouds bekende Hollands Noorderkwartier. Deze polders zijn derhalve tot nu steeds zelfstandige ge Waterschappen geweest, die met geen enkel ander polderverbond iets gemeen hadden. Ten opzichte van deze polders mag verwe zen worden naar de aan Gedeputeerde Staten ingezonden bezwaarschriften, waarvan som migen in druk verschenen en verspreid zijn. Het schijnt op grond van het bovenstaande een zeer eigenaardige opvatting, dat de bo vengenoemde gronden langs de duinstreek, de aangedijkte polder Zijpe en de polders Callantsoog, Huisduinen en Koegras, zonder eenig bedenk, kunnen worden opgenomen in een nieuw te vormen Hoogheemraadschap, waaraan voor hun niets anders dan nadeelen verbonden zijn, omdat zij volgens het ont- werp-reglement de kosten meae moeten dra gen voor het herstel en de reconstructie der Zuiderzeedijken, zoomede in die welke in 't vervolg voor het onderhouden van de zeewe ringen gevraagd zullen worden, terwijl zij bij dit alles zoo goed als geen' belanghebben- benden zijn. Was indertijd het Noordhollandsche ka naal van Amsterdam naar Nieuwediep niet gegraven, dat voornamelijk in 's Rijks en Amsterdam's belang is daargesteld, dan zou het noordelijk deel der Provincie geheel bui ten de bedijking van Hollands Noorderkwar tier liggen en daarmede niets gemeen hebben. De latere bedijkingen van de Wieringer- waard, Waard en Groet en Anna Paulowna- polder hebben ten opzichte van de noordelijk liggende polders, de vroegere waterstaatkun digen toestand wéinig verandering doen on dergaan, alleen voor zooveel betreft de noor delijke zeedijk van den polder Zijpe die door de bedijking van den Anna Paulownapolder een tweede waterkeerige geworden is en als zoodanig in goeden staat onderhouden wordt. Waarom de commissie uit de landbouw- vereeniging Hollands Noorderkwartier in haar rapport niet de minste aandacht heeft geschonken aan al deze geopperde en naar voren gebracht bezwaren is minst geno men vreemd en doet mij denken aan de woor den en: verwerp het oude omdat het oud is" verp .neem het nieuwe omdat het nieuw is". Uit haar rapport blijkt bovendien, dat zij, wat de begrenzing betreft, nog verdér wil gaan dan het ontwerp van Gedeputeerde Sta ren en zelfs de geheele Noordzeekust met de daartegen liggende Rijks en Provinciale ver dedigingswerken daarin zou willen begrij pen, kennelijk met het doel om al deze wer ken in één hand te brengen, waarvan naar het schijnt alle heil verwacht mag worden. Na al de ingediende bezwaarschriften mag verwacht worden, dat de Provinciale Staten van Noordholland het advies van Hollands Noorderkwartier niet zullen volgen en wel rekening zullen houden met de ingediende bezwaren van onderscheiden Waterschappen en Polders, die op historische gronden e» verkregen rechten niet in eeft nieuw te vor men Hoogheemraadschap, als is voorgesteld, thuis hooren. Wanneer de zeekeerende Waterschappen hun technische ambtenaren kiezen uit middel baar, technisch goed onderlegde personen met eene zeer behoorlijke salarieering, dan voorzeker zal de hulp van Ingenieurs niet noodig zijn en dit te meer, waar dijkbouw en onderhouden van zeeweringen een bij uitstek practisch vak is, waarvoor veel ervaring en waarneming vereischt wordt, die niet beter verkregen wordt dan door uitvoering van werken onder eigen dagelijksch toezicht, die bij Ingenieurs uit den aard veelal ontbreekt. Zoo opgevat, behoeft er zeker geen aanlei ding te bestaan om de dijksbesturen, wegens onbekwame leiding, af schaffen. Hoogachtend, Uw dw., X. ■Geachte Redactie. U zoudt mij tem zeerste verplichten, indien U onderstaand1 in uw blad zoudt wjllen op nemen, naar aanleiding van het verslag In uw bl^d van Vrijdag over een openbare verga dering van de S D. A. P. Door den voorzitter is bij zijn opening niet gezegd, dat door den slechten treinenloop door spreekster en spreker kort het woord ge voerd zou worden, waarna de gelegenheid voor debat wat ruimer kon worden gesteld, doch dat spreekster en spreker eerst ieder 25 mimtUrt zouden spreken, daarna zou er 15 minuten gegeven worden voor debat, waarna nog 15 minuten voor repliek over zou blijven. waar de af- minuten voor debat ruim kan vinden, zonder dat be kend was hoeveel debaters er aanwezig waren, is mij onbegrijpelijk. Ik heb niet in mijn debat als een1 nieuwtje verteld^ dat door mr. Marchant het vrouwen kiesrecht aanhangig gemaakt is, doch maakte de spreekster mijn complement, omdat zij, sprekende over het vrouwenkiesrecht, niet zoo klein was als haar medecandidate mej. Blaau- boer, die Zondag te Oudkarspel verklaarde, dat het van mr. Marchant met hoffelijk was geweest, om het indienen) van een voorstel voor vrouwenkiesrecht niet over te hebben gelaten aan het eenige vrouwelijke lid van dfi Tweede Kamer. En nji dé uitnoodiging aan mij voor een openbaren debatavond. Toen de voorzitter mij die vraag stelde, heb .ik hem geantwoord, dat ik op die vraag geen antwoord zou geven, en deelde hem mee, dat, toen ik met de laatste kamerverkiezing debatteerde met zijn partijge noot Huiberts in een. zaal te Rustenburg, deze in zijn rede zei, dat mijn partijgenoot, het ka merlid mr. P. J. Oud, met hem in Warder niet durfde debatteeren. Ik noodigde hem toe» uit om met mr. Oud in diezelfde zaal een de batavond aan te gaan, dat het niet aan hem was om dat te beoordeelen. doch dat ik mij dan moest richten tot de afdeeling Alkmaar van de S. D. A. P. en1 dam of kon wachten welke spreker zou worden gezonden. Ik gaf dit als antwoord op de vraag van den voor zitter en voegde er nog aan toe. dat ik weinig tijd aan dé politiek kan bestenen, omdat ik een drukken werkkring heb, en alleen een en kele maal bij hen kom debatteeren, omdat het voor dg bezoekers van hun vergadering goed' is, wanneer d;e ook eens iets anders hooren. Op de uitnoodigigm om op onze binnenkort te houden openbare vergadering te komen ep dan ook eens voor een debater ite zorgeni, liet ik volgeft, dat ik die uitnoodiging deed, omdat naar mijn meening de Alkmaarsche S. D. A. P.ers stelselmatig aan onze vergaderingen worden afgehouden en stelselmatig zorgen, dat er geen debater van hun kant aanwezig is, zelfs al heeft mr. Oud' tot onderwerp: „Het verschil tusschen Vrijzinnig- en Soc. Demo craten. Onder dankzegging voor de opname. G. N. BRONKE Jr. VALKENJACHT. Waar dé heer Daalder het zoo van zelf sprekend vindt, dat jacht als een edel vermaak beschouwd wordt, zoo lijkt het wel dienstig er even op te wijzen, dat liefde jegens dieren (wat nog niet hetzelfde is als zich vermaken met dieren, zooals vele dierenvrienden doen) moeilijk te rijmen is met jacht, welke de meeste gevallen' neerkomt op het doodmartelen van het wild, gezien de vele gevallen waarin een aangeschoten dier vlucht en hier of daar v^j- minkt blijft liggen. Dat er, op dit standpunt staande, van een onedel en gruwelijk vermaak moet worden' gesproken, behoeft wel geen na der betoog. Als er van afgerichte dieren, óf Valken óf honden, gebruik gemaakt wordt, blijft de mensch verantwoordelijk voor de daad', afge zien nog van het feit, dat het uit een dierop voedkundig oogpunt verkeerd1 is, dieren, voor den jacht af te richten. A. C. HARTMAN. Geachte Redactié. Het ia naar aanleiding van de twiiïel geoorloofde handelingen welke reeds gei men tijd geschieden aoor de Voetbal-Veree- niging „Alctaaria Victrix", dat ik u om eeni ge plaatsruimte in uw geeerd bla4 moet ver zoeken. Genoemde vereeniging. vraagt geregeld om spelers van andere vereenigingen hier ter stede ten einde haar elftal aoor inlassching van de gevraagde (de beste krachten van an dere vereenigingen) te versterken. Het komt mij voor, M. d. R., dat door deze minder faire handelingen worden gepleegd. Het laat natuurlijk geen twijfel, dat hier door het bewijs wordt geleverd, dat genoem de vereeniging op haar wieken nog niet kan drijven, het kwam zelfs bij de 2 laaiste wed strijden voor, dat deze werden gespeeld met een ongerechtigde speler, en het is thans mijn vraag: heeft de V. V. A. V. geen voldoend uithoudingsvermogen of levensvatbaarheid meer? Dankend Voor de plaatsruimte, P. LAAN, Koningsweg. KINDERVOEDING. De Vereeniging voor Kindervoeding hield Zaterdagavond een buitengewone algemcene. vergadering in hotel Proot. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, deelde de voorzitter, de heer O. J. Verkerk, mede, dat door de op heffing der gemeentelijke centrale keuken, die ook de maaltijden voor Kindervoeding levert, met 1 April a.s. de vereeniging in moeilijkhe den zou komen.' Zóoals bekend is, is aan de vereeniging door den gemeenteraad voor 1919 een subsi die toegekend van 9500, een bedrag, dat voldoende zou zijn om het geheele jaar met de voeding te kunnen doorgaan, indien de Centrale Keuken was blijven bestaan. Door dat de Centrale Keuken de maaltijden leverde tegen 12 cent ]>er portie, terwijl de e[ prijs vrij wat hooger was, lag daarin nog een „stille subsidie" opgesloten. Het bestuur de eigenlijke daarin nog kwam dus voor groote moeilijkheden te staan, doch heeft die, dank zij de medewer king van verschillende zijden, kunnen over winnen. Onder de zeer gewaardeerde des kundige leiding van den heer O. W. van der Veen heeft de voorzitter verschillende lokalen bezocht, die voor de inrichting van een eigen keuken in aanmerking konden komen, en het bleek dat de kokerij aan het gemeentezieken huis het meest geschikt was. Daarop is den Burgemeester gevraagd, of het mogelijk zou zijn, dat de kokerij voor Kindervoeding werd ingericht e» verzocht 't materiaal der Centrale Keuken in bruikleen te .mogen ontvangen. Voor de aanstonds door het hoofd der ge meente toegezegde yolledige medewerking meende de voorzitter, was een woord van bijzonderen dank in deze vergadering zeer zeker op zijn plaats, maar niet minder was men erkentelijk voor de medewerking van heeren regenten van het Ziekenhuis, die geen enkel bezwaar hadden, de kokerij af te staan. Zoo kan Kindervoeding dan met April a.s. beschikken over een eigen keuken, die onder leiding van den directeur der gasfabriek in orde wordt gebracht. Er bleef echter nbg een groot bezwaar, n.l. dat de vereeniging, nu ze zelf moet ko ken, met de subsidie van 9500 niet voor een vol jaar toe zou komen. Een hoogere sub sidie-aanvrage kwam thans niet wenschelijk voor en daarom bleef niets anders over,dan de voeding gedurende de maanden Juni, Juli, Augustus en September te staken, in de hoop, dat een nieuw subsidie voor 1920 het moge lijk zou maken, daarna van 1 October, af vooreerst tot einde Maart 1920 te kunnen doorgaan. Met de benoeming van een kok was men voorloopig tot einde Mei geslaagd, daar tot dien tijd de kok der Centrale Keuken zich aan de vereeniging kon en wilde verbinden. Men is er dus ten volle van verzekerd', dat de bereiding van het voedsel aan bekwame handen is toevertrouwd. Eeni nieuw bezwaar deed zich voor, toen men vernam, dat het Militair Tehuis, waar de kinderen der openbare kostelooze scholen worden gevoed, binnen afzienbaren tijd zal worden opgeheven. Een gelukkige vondst van den secretaris bracht ook hier een oplossing. Een bijgebouw van de Oude Ambachtsschool, het vroegere lokaal voor het metselen, bleek uitermate geschikt, en na een bespreking met het gemeentebestuur, toonde dit ook zijn groote bereidwilligheid door het aan de ver eeniging in géBruik te geven en toe te staan het geheel daarvoor in te richten. Het vervallen van de huur voor het Mili taire Tehuis geeft de vereeniging nog een bij zonder voordeel. Nog deelde de voorzitter mede, dat de voe dingsmiddelen grootendeels door middel van het levensmiddelenbedrijf zullen worden be trokken en dat voor het inkoopen van vet en vleesch de directeur van het abattoir zijne medewerking heeft toegezegd. Het verheugde den Voorzitter dus te kun nen constateeren dat alle bezwaren waren dpgelost en met 1 April de voeding kan blij ven doorgaan. Enkele vragen der aanwezige leden werden daarna nog door den voorzitter beantwoord, waarbij de heer Frankenberg nog gelegen heid vond om bij den dank van den voorzit ter nog een woord van hulde te brengen aan den Burgemeester, die in deze weer had ge toond, dadelijk bereid te zijn, waar zijn hulp en medewerking werd gevraagd. De mededee- lingen van den voorzitter had hij met bijzon der veel genoegen en instemming gehoord. Na deze besprekingen was aan de orde de verkiezing van een bestuurslid. Als zoodafaig werd benoemd mevr. Ringers-Wolzak. Na rondvraag werd daarop de vergadering gesloten. LOTIJSWERK. Daartoe uitgenoodigd door de commissie voor Lotuswerk van het centrum Alkmaar van de Theosofisdie Vereend ging sprak mevr. R. de BoerBlees uit Zaandam over bovenge noemd1 onderwerp. Nadat de heer C. Petrus Czn. dé vergadë- ring geopend had kreeg de spreekster het woord en begon met uit te leggen, waarom het werk- onder kinderen Lotuswerk wordt- ge noemd. Zij wees op de ontwikkeling van de Lotusbloem, hoe pezt haar wortels in het donkere slijk boort, waarna de stengel door het woelige water zich een weg naar boven baant en daar haar kracht in het groote blad en haar schoonheid in de prachtige bloem toont. Zoo heeft het kind zijn nog sluimeren de krachten in zijn vroegste jeugd, welke zich in de woelige tijden van omstreeks 12 jaar be ginnen te ontplooien om in bet verdere leven zoo sterk te worden, dit anderen geholpen kunnen- worden. En het is vooral op ongeveer 12-jarigen leeftijd dat goede leiding onont beerlijk begint te worden, wil men, dat er menschen uit zullen groeien, die zich met waarlijke liefde aan anderen- willen wijden. Lotuswerk wordt verricht door leden van de Theosofische vereeniging eg gaat als zooda nig niet uit van de vereeniging, maar van een Dienende Orde, die zich er speciaal mee bezig houdt. Het is opvoedingswerk en- heeft tot doel Ethisch-Religieus onderwijs te geven. Hoewel het uit den aard1 een theosofisch accent heeft is het toch geenszins de bedoeling leden van de vereeniging te kweeken, maar uitsluitend om er goede menschen van te majjen, die een ruimere inzicht hebben, dan nu veelal het ge val is. Het onderwijs moet gelijken tred houden met dat van de school en mag niet indruischeni tegeni hetgeen daar geleerd wordt, want het verstand moet bevredigd worden, wat op ca techisaties nog maar al te veel over het noofd gezien wordt. Alles te mogen vragen en dan niet het antwoord krijgen dat iets geloofd moet worden is daarom noodzakelijk. Spreek ster deelde uit haar ervaring mede, dat vele kinderen door uitlegging in dé Lotusclubies een beter inzicht kregen in het op de catechi- sat-'e geleerde. I>e clubjes worden klein géhuoden n.l. van hoogstens 12 kinderen'. Als minimum leeftijd is 7 jaar gesteld. Vanaf dien- leef tij tot onge veer 12 jaar kan het onderwijs als voorberei dend worden beschouwd. Er wordt gezongen, worden sprookjes verteld, allerlei vragen ge daan en hoewel terloops hier en daar ge tracht de eenheid van al het bestaande, liefde voor menschen, dieren en bloemen- hun op kin derlijke manier bij te brengen wordt hier geenszins dé nadruk opgelegd. Dit gebeurt eerst later en dsan is wel de hoofdzaak: Broederschap van al het be staande, het eene leven dat alles belevend^ waardoor men komt tot het gevoel dat de kiL deren' bij elkaar hooren, tot verantwoordelijk heid ook voor een ander, tot dierenbescher ming eni liefdé voor bloemen. Alles, wat maar dienstig is, het eenheids idéé te versterken' wordt aangewend o.a. een maandblaadje, een vereeniging ,De Guldén Keten", waarvan elk lid een schakel vormt. Verder volgen de wet van evolutie, waar dóór het der kinderen duidelijk kan worden gemaakt, hoe de meesters o. a. de Christus op zoo'n ontzaglijk hoog standpunt kunnen' staan. Inzake godsdiensten wordt geleerd hoe deze naast elkander staan, in inwezen hetzelf de leerden', maar naar den tijd, waarin ze ge- onderwerpen van gesprek uit; alles wat ge vraagd wordt, wordt besproken-. Karma, de wet van oorzaak en gevolg, en Reincarnate, de herbelichaming, worden behandeld. Inzake de godsdiensten wordt op de christelijke wel het diepst ingegaan. Ook zijn er wel plaatsen, waar aan zang of aan lichamelijke ontwikke ling aandacht wordt geschonken. Zoo geeft spreekster tal van voorbeelden1, veelal ontleend' fian eigen ervaring en duidt zij aan hoe vele dingen van waarde duidelijk künnem worden gemaakt. Moeilijk is het werk zeer zeker, maar als we bedenken, zoo eindigt zij, dat de kinderen de bouwers zijn van den toekomstigen Staat, waarvoor wij nu het puin van de ineengestorte beschaving weghalen en- nieuwe bouwsteen en aanbrengen, dan weten we, dat geen' arbeid te zwaar is. Met de mededéeling, dat kinderen zich voor de Lotusclubjes kunnen aangeven bij den hreer C. Petrus, Stationsweg 174 en mej. A. Wijker, Verdronkenoord 93, sloot de voorzit ter, de spreekster wel dankend, dé vergade ring. STATUTEN GOEDGEKEURD. Met St.Ct. 64 zijn verzonden de statuten van de Alkmaarsche schoenmakerspatroons- en winkeliersvereeniging. FRISO. Ongetwijfeld aangemoedigd door het succes op 19 Januari j.l., gaf het Selskip „Friso" Zondagavond 16 Maart opnieuw een grooteni feestavond op de zaal van den heer Koster op de Zaadmarkt, voor leden en geintroduceer- den. De opkomst overtrof nog die van 19 Ja nuari. Opgevoerd werden: „In neef üt Ame rika," toonielstik yn itrije bedrjuwem fen Wa ling Dijkstra en „De klanten- fen Kiker", blij- spil yn iem ütkomste fen H. Hager. Het eer ste, geheel een karakterstuk, stelde aan de spelers zware eischen, doch de dames en hee ren kweten zich uitstekend van hun taak. De rollen werden voortreffelijk vertolkt, waar door de bedoeling van den schrijver, het on barmhartig geeselen van dé volkszonden, hooghartigheid, trotschheidl, farizeïsme en laatdunkendheid, zooals alleen „Waling-om" dat kon, en het daartegenover stellen: den adel des geestes, volkomen- tot haar recht kwam. Het publiek volgde met onverdeelde aandacht het spel en leefde er geheel in mee. Het tweede hield aanhoudend de lachspie ren in beweging. Een paar uiterst eenvoudige oudjes, man em vrouw, op aandringen van de „bêrn" voor de eerste maal bij een fotograaf om zich „üt teikene te'fitten". De fotograaf had er moeite mee, om dat klaar te spelen. Het was een echte klucht, die onberispelijk werd ten tooneele gebracht. In de pauze wer den Friesche liederen gezongen en een gezel lig bal was het slot van den avond, waar- vcan de voorzitter in zijn slotwoord terecht mocht zeggen, dat hij „welgeslaagd" was. Eenige nieuwe leden traden ook nu weer tot de vereeniging toe. „Friso" kan met voldoe ning op de thans geëindigde wintexcampagne terugzien. acht ol tien II.Aof gedeelte hiervan, nog te scheuren, pas ge scheurd of verleden jaar gescheurd BOUWLAND. Geschikt voor Koolbouw en aan vaarwater. Ook desgewenseht ge negen met eigenaar samen kool te bouwen. Brieven onder letter O 792, bureau van dit blad, te ALKMAAR op Donderdag 20 Maart a.s.,des morgens 10 uur, lu de Harmonie van waarbij een electrische pianino met 34 rollen, goedloopend biljart met toebehooren, buffet, tafels en stoe len, enz. Vooraf VERKOOPINO ®p het HÓF van Kijkdag WOENSDAG 19 MRT. van 1 tot 4 uur. APPEL MATTHYSEN, beéedigdef Makelaars en Ondernemers van publieke verkoopingen te Alkmaar. aan den Kanaaldijk bij Alkmaar. zal op Woensdag 20 (Haart 1910, des morgens 9 uur, ten huize van den heer Th. HOLLENBERG, publiek om contant geld verkoopen: n. 1.15 Kalfkoeien w.o. 2 Zomer kalvers, 3 Kalfvaarzen, 4 Pinken1, 1 Pinkstier, 1 bruin Merriepaard, 6 jaar oud, zeldzaam mak rijpaard. Voorts: Tilbury, Bakwagen, Sport kar, Boerenwagen^ driewielde Kar met ierbak, Maaimachine zoo goed als nieuw, Hooihark, Hooischuader, Handhooihark, Zaadwaaier, Kaas- tobben, Doorhalers, Kaaspersen, Kaasweker, Kaasplanken, Melkva ten, 4 Melkbussen, Makers en Zet ters, Zoutkisten, Draaikams, Boter- tijnen, Botermout, Melkbakken, Em mers, Spatschutten, Tiemtuig. Kuur- pennen, Gangbeunen, Gangloopers, Tuinbank, Veevoederketel, koperen Ketel, Oven, Aardtroggen, Kippen hok, Kruiwagen, Mestplanken, Koe- dekken, Petroleumlampen en eenig gereedschap, 2 stel complete Kartui- gen, 1 Gareel, Werkhamen enz. Op de plaats gelegenheid tot uit spanning. N.B. Dit' boelhuis was eerst aangekondigd tegen 2 April 1919. van twee boerenplaatsen staande en liggende in de SCHER- MEER, gehouden 15 Maart 1919. I. Huis, Schuur, Erf, Boomgaard, tuin, gracht, Bouw- en Weiland, groot 7.37.60 H.A. 27512.48 2, 3, 4, 5, 6 Bouw- en Weiland uitmakende één kavel groot 11.04.30 H.A. 36441.90 7, 8, 9, 10 Huis, Erf, Bouw- en Weiland groot 3.22.70 H.A. „12908.— Perceelen I tot en met 10 één plaats. ƒ76862.38 II. Huis, Schuur, Erf, Bouw- en Weiland groot 10.83.40 H.A. 43444.34 12, 13, 14, 15 Bouwland uitmakende één kavel groot 11.10.40 H.A. 39308.16 Perceelen 11 tot en met 15 één plaats. ƒ82752.50 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Zaterdag 22 Maart 1919 des middags te 12 uur in het café „Central" te Alkmaar. De kooper kan tegen billijken prijs overnemen een zoo goed als nieuwe Bouwerij-inventaris waar onder drie beste Belgische Paarden van 6 en 7 jaar oud. Heeren-, Jongeheeren- en Kindercostuums

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6