?I lit MIIICHI HEI ÏOORjyRSEIÏOEII. Heeren-, Jongeheeren-en Kinderkleeding. jXI V'- II Onze afwerking waarborgt goeden pasTorm tot het einde. Tan Hollands Noorderkwartier de grootste en meest moderne inrichting, speciaal Yoor HEEREN- en KINHERKLEEDING gemaakt en op maat. Kleedermakers, Alkmaarl Rechtszaken. '1 1 ZIE ONZE ETALAGE I Billijk© prijzen. Groots verscheidenheid De toestanden in 't buitenland wettigden de daad Van revolutie. In Holland echter is hiervoor geen aanleiding. In Rusland en in Duitschland was 't volk onmondig, daar had den ze geen parlementair regeeringsstelbd. Wel had men in Duitschland de Rijksdag, doch de Regeering, kanselier en keizer ston den boven en huiten deze rijksdag en wanneer dit lichaam al een wet mocht afstemmen, het hielp niet, de regeering verloor, daardoor niet zijn vertrouwen, dit vertrouwen schonk alleen de keizer, 't Was daar dus niet hel volk dat regeerde en dat volk had geen recht om dit verauderd en verbeterd te krijgen. In Holland I» dit echter geheel anders. Als hier de regeering niet de wenacli der Kamers doet, dan heeft de Regeeriug weg te ruimen. Hoogstens kan de regeering de Kamer doen ontbinden en'l volk opwu'uw uitspraak la .en doen door nieuwe verkiezingen. Deze wijze van regeer en, dit zoogenaamd parlementair regeeringstelsel krijgt men maar niet zoo opslag. Men krijgt dit door gelijdelijke regelmatige ontwikkeling, of door revolutie. In Holland kregen wij 't door 't éérste, in Engeland ook, en dit eischte veel tijd. In Duitschland waar zooals gezegd' de macht niet bij 't volk doch hij de keizer en bij de rijkskanselier beruste heeit dit geleid tot ineenstorting van dit machtige rijk. Daardoor rustte een groots bloedschuld op die machthebbers. In de laat ste nood nam men nog wel zijn toevlucht op het geven van het parlementair regeerings- stelsel, doch toen was dit te laaf, want dat gaat niet met een hand omdraaien. Te lang was verzuimd het te doen langs d:e gelijdelijke regelmatige weg en de revolutie moest wel volgen. En 't kon zelfs zonder bloedvergieten omdat de regeering graag hare last overgaf. Doch spreker wees er cp dat toen Ebert en Scheideman gingen regeeren, zij 't niet deden om die regeering te behoudenhun bedoeling was om slechts in de overgangsperiode orde- te handhaven. De verkiezingen kwamen en 'tl Duitsche volk mocht voor 't eerst zich uitspre ken met onbeklemde vrijheid, hoe zij geregeerd wilde worden, en t strekt de sociaaldemocra ten daar tot groote eere dat ze de consequentie van die volkswil daar zoo schoon tot zijn volle recht heeft gebracht. Hierna schetste spreker 't bolsjewisme, in '<t buitenland, dat alleen de dictatuur van het proletariaat wilde, met alle aanhang van die, als knotting der persvrijheid enz. Gruwelen hebben ze bedre ven en toch vormen ze slechts een zeer kleine minderheid. En de opzet van Troelstra in November was al wemig minder dan een daad van bolsjewisme want wij hadden hier Seen revolutie uoodig. Zijn ideaai beteekende at het Rotterdamsciie congres zou besluiten tot 't instellen van een opperste raad van ar beiders en soldaten als hoogste gezag waar voor de 2e Kamer plaats moest maken, 't Zou dus zijn geweest een aanmatiging van het recht dat niet de 2e Kamer doch dat dat con gres uit zou maken wie regeering zou. Een zuivere uitïtig van bolsjewisme dus en dit zeide niet spreker alleen, doch Troelstra moest dit wel ten duidelijks'e ervaren 'p 't congres van de Int. sociaal democr. partij te Bem waar hij door eigen partijgenooten met de rug werd aangezien. Troelstra bleef echter, ai is .'.ijo oozet toen mislukt, een groot gevaar. Wel erkende hij zich vergist te hebben, doch 't Was alleen in de machtsverhoudingen. Hij had gedacht meet macht en meer soldaten Achter zich gehad te hebbenhij zal echter zijn daad herhalen zoo gauw hij zijne kans daartoe ziet. Wij democraten, zeide spreker, hebben in de practijk, de 6teun der sociaai-democraten uoo dig, niets zal ons ook liever zij'n dan op prac- tisch terein samen, te werken, doch die samen werking kan niet vruchtbaar zijn zoolang we niet weten wat we aan hen hebben. Hoe ontkomen we aan hèt revolutiegevaar? De regeering meende van door Burgerwach- tep. Volkomen verkeerd omdat ze toch niet «lagen en mochten: ze dit1 wel, dan zullen de grieven van het volk in bloed worden ge smoord. Wij democraten echter zeggen: zoekt je er toch niet aan? Tenminste ik heb die gave niet". „Maar ik wel, mijnheer. Dat is dus al weer een punt van verschil tusschen ons". Lionel zou dit niet loochenen. „Staan de zaken van den heer de Saligneux zoo slecht?" vroeg hij. „Als hij zaken had, zouden ze slecht staan. Maar zulke menschen doen immers geen za ken." „Wat voor soort man is de baron?" „Een gek! Maar zijn dochter heeft wel ver sland dat heeft ze dan zeker van haa» moe der Misschien heb jij anders wel op met gekken?' „O, ik DU niet zeggen, dat ik ze zoo zeer veie: Ze hebben soms schitteren de invaltzij »r nr. i v :ren, zou het vrij eentonig ïiju in de wereld." „Daar zijn ze tenminste nog goed voor, dat ze de verstandigen laten profiteeren van hun buitensporigheden. Deze heeft de maat schappij den dienst bewezen, dat bij de on roerende goederen van zijn voorvaderen weer in omloop heeft gebracht, Dat valt tenminste aan hem ie waardeuren; en als hij niet zoo'n kale landjonker was.... Heb jij misschien op met landjonkers?" „Dat hangt er van af." „Waar hangt 't van: af?" „Van de persoonlijkheid, die ze zijn. „Wel, wei. Ben je zoo readionnalr? Hecht je dan niet aan de principes vau '89: aan de gelijkheid van den mensch?" „Maar die vooropgesteld: dan kan de ba ron toch ooi. weer net zooveel waard zijn als zijn lijfknecht?" „Daar heb je weer de rechtsgeleerd. Jullie uw kracht in een eerlijke, hervormde, werkelijk democratische politiek, en doe dit met spoed, en doe dit dan op de grondslagen van de nieuwe tijd die komende is. Werkelijk scheen 't in November 1.1. dien kant met onze regee ring uit te zullen gaan; want stelde ze ver wezenlijking van vele onzer wenschen in 't zicht, sn overeenstemming met de polsslag van den tijd. Maar oh! wat verslapte dien polsslag met iedere burgerwacht die taeu op- richte. Vooral de vraag vanwaar 'i geld voor alle hervormingen moést komen scheen a Ho le moeten weer houd ril. Och, zeide. spreker, Rfgeeriog haalt '1 eenvoudig waar 't te halen is en belast de Sroote vermogens. Uitvoerig stond spreker bij it punt stil en stelde zijne in de Kamer ge dane belastingvoorstellen, tegenover de voor stellen van indirecte-belasting van minister de Vi es. Do democraten hebben echter altijd moet enervarea dat christelijke regeeriug niet willen, dat aan de groote vermogens te veel wordt getort. En toch zouden daar, zonder die menschen in broodgevaar te brengen, honder- de millioenen te halen zijn, waardoor de groo te massa die zich volk noemde de vruchten zouden plukken en de revolutiegevaren voor bij zouden zijn. Eveneens deed' spreker duidelijk uitkomen hoe de democraten tevergeefs hadden gekampt om uitgaven voor oorlog en marine ie verla gen wat alleszins gemotiveerd zou zija. daar onze toestand niet medebrengt dat we langer ons zoo sterk weet baar houden. Ons Neder- landsche volk hield daat niet van en is niet miliitairatisch aangelegd. Spreker had ook zonde gevonden zöoals in crisistijd met geld is gesmeten voor leger en vloot en wees in deze ov de kazernebouw op dure terreinen in Maas tricht. Zoo zien we zeide spreker, diende 't noodig dat het democratisch element in 's lands regeerin gmoat versterkt worden, en vooral is dit ook uoodig in de Provncale Sta ten opdat onze le Kamer nog eens eensmaal democratisch moge worden, daarom, zoo be ëindigde spreker zijn gloedvolle en mooie re de, waar wij democraten in 't belang van T land eenerzijds kampen tegen het spook der revolutie, en anderzijds teg endat der reactie, steunt ons, daar en stemt op den 3e April op een der namen van lijst 9 (negen) opdat ons democratisch element versterkt worde. Een principieel debat had niet plaats, slechts enkele vragen, waarvan er eemyn.l. of spre kers partij hjj eventueele anexatieplannen van Beli'ié geld en goed voor verdediging zou willen geven, door den heer Oud op zeer uit voerige wijze werd beantwoord. De voorzitter sloot hierna de vergadering met dank aan spreker en aan de aanwezigen, en met de opwekking om vooral dé vrijzimrg democraat te stemmen op 3 April aanstaande. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Door de dam vereen iging uit Alkmaar en „Pamlust" van Zuid-Scharwoude is een wed strijd aangegaan, welke is verdeeld in twee ontmoetingen. De eerste ontmoeting had Elaats in liet café van den heer P. Kramer al ler, wijl de tweede over 14 dagén ite Alkmaar zal plaats hebben. Voor dezen wedstrijd wer den 3 medailles toegezegd n.l. een door de redactie van de AEuiaarsche courant, een door de redactie vau de Nieuwe Langendijker courant, een door den heer P. Kramer, café houder alhier, wijl de deelnemende vert, uigin- 11» ooit uti een medaille geven. De uitslag van eerste ontmoeting was: Alkmaar; B. Bosman 0 0P D. Kater'2 0, M. Sclmelcen. 2 1, G. vau Nieuwkuijk 1 0, G, vau GuUk 1 1, J. biauiiues l 2, C. Wage naar 0 2, C. Zomer 2 2, W. Blokdijk 0 0, P. Noom 1 0, C. Booij 2 0. Zuid-Scharwoude: W. Verkroost 2 2, J. de Geus 0 2, S. Groot 0 1, P. v. d. Welle 1 2, D. Klaij i 1, A Zuidscherwoude 1 0, Jb. de Geus 2 0, P. de Gt us 0 O, C. Rutsen 2 2, J. Pluister 1 2, W. C. Bouman Jr 0 2. Alkmaar behaalde dus in eerste ronde 12 en sn de tweede ronde 8 kansen, totaal 20 punten. Voor Zuid-Scharwoude waren deze cijfers 10 en 14 is 24 punten. Door deze uit slag heeft Zuid-Scharwoude dus reeds recht op een medaille. De verdeeling der prijzen is: 2 medailles voor de winnende vereen iging. De overige 3 medailles zullen een deel vallen aan die deel nemers die het hoogst aantal punten behalen UIT OUDKARSPEL. In de Zondagmorgen gehouden ledenver gadering van de afd. S. D. A. P. werd de medrdeeling gedaan dat 26 nieuwe leden tot de afd. zijn toegetreden waardoor de aid. 65 ledtn telde. Als mistig punt van bespreking kwam in behandeling het splitsen in twee pfdeelingcn wat hel moerende.'! der vergaderden vensdtc- lijk voork\vam, met het oog op de eigenaardi- Se ligging van den Langendijk. De lengte van en Langendijk toch was oorzaak dat ge vreesd werd dat het éénblijven niet bevordemk kan zijn voor een geregeld vergaderingbezoek. Besloten werd dan ook een nieuwe afd. op ■te richten voor Oudkarspel en Noord-Schar- woude, genaamd Langendijk II, terwijl dan Langendijk 1 de dorpen Zuidscnarwoude en Broek zal omvatten. Er zal echter een federatief verband1 ge maakt worden om de actie gezamentlijk te voeren waar dit noodig of gewenscht was. Met het oog op de gemeenteraadsverkiezing cal de nieuwe afd. Maandagavond vergaderen om te zien of de voor een paar weken terug vastgestelde candidatenlijst verandering ol aanvulling behoeft of dat deze onveranderd van de moederafd. zal worden overgenomen. Ook zal dan eert bestuur gekozen in het regle ment behandeld worden, waardoor de afd. de finitief tot stand zal komen: I zal dan 35 en II 30 leden tellen. In de Maandagavond gehouden vergade ring^ van de afd. Langendijk II van de S. D. A P. werden voor de gemeenteraad candi daat gesteld de heeren ft. Bakker, C Paarl- berg en R. Mulder. Het voorloopig bestuur werd samengesteld als volgt Paarlberg, voorzitter, H. Bak ker, secretaris, G. Toornstra, penningmeester, R Mulder en P. Zweet, leden. Een extra-nummer van de Schager courant, speciaal voor de Statenverkiezing kwam ter tafel en daarbij werd scherp afgekeurd de leugenachtige wijze waarop de S. D. A. P. werd aangevallen waarom de wensch werd geuit met den heer Trapman een debatavond te houden. UIT HEERHUGOWAARD. In het lokaal van den heer P. Roos werd de voorjaarsvergadering der afdeeling vail de Hollandsche Maatschappij van Landbouw gehouden, welke bij afwezigheid van den voorzitter geleid werd door den heer Brpg- man. Na een kort openingswoord verzocht hij den secretaris de notulen te lezen. Deze wer den onder dankbetuiging goedgekeurd. Een der ingekomen stukken gaf aanleiding tot het besluit belanghebbenden uit te noodi- getj samen te werken tot bet evrdelgcn der musschen. Door den heer Brugman zal deze zaak voor het noordelijk deel vanPden polder ter tafel worden gebracht in de Maandag te houden vergadering der tuinbouwers, terwijl de secretaris op zich nam de beide bouwver- eenigingea „Hugowaard" en de afd. L. T. B. Zuid tót samenwerking te verzoeken. Voor gesteld zal worden 5 cents per snees zaad- land te heffen ter bestrijding der kosten. Op de vragenlijst, door het Hoofdbestuur ingediend, zal worden gevraagd, of er zeker heid te verkrijgen zal zijn omtrent de garan tieprijs voor te bouwen artikelen en of eene tegemoetkoming moet worden aangevraagd voor hen, die reeds aan de scheurplichtwet hebben voldaan. De rekening over 1918 liep over 239.60 inkomsten en 209.98 H uitgaven, alzoo een batig saldo groot ƒ29.6114. De rekening werd door de heeren P. Blauw en Jac. Blom verstaat meesterlijk de kunst om de zaken net te beschouwen van een kant, zooals je dit verlangt. Ik voor mij, ik kan je dan ook wel betuigen, dat ik ze haat, al dié landjonkers, en ik begrijp best, dat ,ze ze vroeger met het grootste genoegen hebben geguillotineerd. Is net niet beneden alles, dat die kale kerkratten nog een hooge borst,durven opzetten? Eh dat alleen, omdat ze van goede geboorte zijn Neen, nu valt je mtj erg tegen. Ik had ge dacht dat je liberaal zoudt zijn." „Dat ben ik ook en zoo liberaal, als u 't maar wenschen kunt: Leven en laten leven;» zelfs de menschen waar men niet mee op heeft. Dat is de grondslag van alle liberalis me. Dus zou ik nooit iemand laten guilloti neeren." „Dat is de zaak niet", antwoordde de heer Têterol, die er een eigenaardige manier van redetwisten op nahield. „Maar zou je mij ook kunnen zeggen, waar die baron eigenlijk goed voor is en waarom t$r wereld de men schen hem toch zoo eerbied groeten als hij zich in Saligneux vertoont? Ze weten im mers allen, dat hij zoo goed als geruïneerd is?" Daar hebt u't nu juist, waar hij goed voor is", antwoordde Lionel, „hij dient ten minste daarvoor, dat hij de menschen hier in de streek nog iets anders leert eerbiedigen, dan enkel rijkdom." Die onvoorzichtige woorden hadden al een hoogsl noodlottige uitwerking. Althans de heer Têterol wieip zijn zoon-een ^verplette rend en bhk toe. „Ha, ha, mijnheer veracht den rijkdom!" riep hij. „Wel aardig! Mijnheer maakt een dure studie; reist in Engeland sa Duitsch land; rijdt p&ard; gaat naar den schouw burgkortom, ontzegt zich niets. -Intusschen is het maar heel gelukkig voor mijnheer, dat zijn vader millioenen bezit, want zoo'n prins van Wales komt hem duur. Mijnheer geniet dus wel van de millioenen van zijn vader, maar doet, of hij ze veracht!" „Ik veracht uw millioenen niet; de Hemel beware mij antwoordde Lionel met een glimlach, ofschoon de driftige uitval van zijn vader hem pijnlijk had aangedaan; „maar 'daarom kunt u niet van mij vergen, dat ik ze eerbiedig." ,,'t Wordt hoe langer hoe mooier. Je eer- boedigt je vader dus niet?" „Dien .eerbiedig ik wel zeer en niet omdat hij rijk is, maar omdat hij toch voor mij het fy'pe vertegenwoordigt van eerlijkheid en werkzaamheid", antwoordde Lionel op vlei- enden toon. „Én wat nu de jaarwedde be treft, die u zoo goed is den „prins van Wa les" wel te willen uitbetalen ik ben er u heel dankbaar voor, maar ik zou er buiten kunnen." „Dat zou ik dan wel eens willen zien", schaterlachte Têterol. ,Wat zou er van je worden, jongen, zonder mij Je bent al haast net zoo gek als je vriend, de landjonker." „Zeker, in zoo verre ik tenminste evenzeer gesteld ben op mijn afkomst als hij. Ik ben er trotsch op, dat ik Têterol heet; dat ik de zoon ben van eqn man, die zichzelf gevormd heefteen man van niets, maar die het tot iets gebracht heeft." „Jap wij zijn plebejers", antwoordde Tête- rut'door dit laatste vleiend,gezegde heel wat gekalmeerd. „En daar beroem ik mij on. Ik behoor tot het volk ea heb bet volk hef, om- nagezien en, zooals laatstgenoemde verklaar de, gehel in orde bevonden, waarop de verga dering ltaar goedkeurde cn de,voorzitter den penningmeester dank zegde voor zijn gehou den beheer. Uit het financieele verslag bleek nog, dat de afd. 64 leden telt. Bij de behandeling van den beschrijvings brief voor de a.s. algemeene vergadering werd tevens behandeld de vragenlijst, welke op die vergadering door de afd. Houtrijk en Polanen ter tafel zal worden gebracht. Hoe wel men zich niet algemeen kon vcreenigen met den candidatuur van den heer Kruscman, werd toch besloten den afgeveerdigden vrij mandaat te verstrekken. Tot afgevaardigden werden vervolgens ge kozen de heeren W. van Slooten, secretaris- penningmeester, en Jac. Blom, tot plaatsver vangers de heeren P. 'Blauw en P. Rous. De vergoeding werd vastgesteld op 10. Door den heer van Slooten werd medege deeld, dat in het Kringbestuur van gedachten is gewisseld, over de geringe belangstelling in de Kringvergaderingen, zoodat de vraag gewettigd schijnt, of de indeeling in Kringen maar niet liever weer moet worden opgehe ven. Anderen zijn van oordeel, dat er door dé Kringindeeling toch wel wat gedaan kan worden in het belang van den geheelep Kring, en bij opheffing, zoo werd gezegd, staat men zoo geheel los naast elkaar. De heer Blauw zou gaarne door het Kring- bestuur maatregelen zien genomen tegen het stelen van schaperl, door, evenals elders, een premie uit te loven voor het aanbrengen van daders. De secretaris nam op zich deze zaak in het Kringbestuur ter tafel te brengen. Eveneens zal in het Kringbestuur overwo gen worden of het gewenscht is dén strijd aan te binden voor afschaffing van strijkgeld publieke verkoopingen. Uit de gedachtcnwisseling ter vergadering bleek, dat in onze afdeeling hierover ulteen- loopende gevoelens bestaan. Nog werd beslopen op de vragenlijst aan hel Hoofdbestuur de vraag te plaatsen, of het jaarboekje weer als in vroegere jaren ver strekt zal kunnen worden. Niets neer ter tafel gebracht wordênde, sloot dc vóorziiter de vergadering met de beste wenschen voor de af deel inn ei den, de vergadering. deeling en haar le- UIT OBDAM. Onder voorzitterschap van den heer A. Kroon vergaderde de pas opgerichte protes- stantsche kiesvereeniging. -Medegedeeld werd dat het aantal leden gestegen is tot 44. Voor het bouwen van enkele burgerwoningen zijn reeds aandêekn genomen tot een bedrag van 5275. Deze som zal de diaconie der Ned. Herv. kerk worden aangeboden met den hoop op e enkrachtigen finantiëelen steun van dit college nu dit ziet hoe particulieren zich in teresseeren voor den woningbouw. Een com missie bestaande uit de heeren A. Blauw, J. Swidde en Jac. van Leijen zal zoo noodig deze zaak toelichten. Naast de kath. tooneelvereeniging is hier thans een protestansche opgericht met aanvankelijk een- 20-tal leden. Tot bestuursle den werden gekozen de heeren Jb. Boersen, S. Jonker, H. van Leijen, J. Swidde en Jn. Sta pel. UIT URSÉM. Ds J, D. Dardenne Arikringa, herv. pred. altiier, heeft wegens voortdurende ongesteld heid emeritaat gevraagd. UIT WIERINGEN. Zaterdag had de afslag plaats ten over staan van notaris v. d. Speck Obreen, van Woonhuis met boet en erf, bouwterreinen en land; ten verzoeke van den heer B. H. Kraan. Alles werd opgehouden. De schuur met erf, die mede zouden wor den afgeslagen, zijn reeds uit de hand ver kocht. dat ik er toe behoor." Waarschijnlijk zou hij nog heel wat langer over dit onderwerp uitgeweid hebben, als hij niet juist op dat oogenblik een verdacht ge luid; had gehoord tusschen het eikenhout. Haastig zette hij zijn hoed op het hoofd, stond op, luisterde eens goed toe en liep toen zoo hard als hij loopen kon weg, onder het uiten van de bedreiging: „Sta, of je bent een man des doods!" Lionel volgde en zag hem van verre een man bij den kraag pakk. 't Was een -arme drommel, die paddenstoelen was komen pluk ken in het bosch. Toen hij zoo op heeterdaad betrapt werd, had hij zijn buit in den steek gelaten; maar zóó licht ontsnapte men niet aan Jean Têterol, die den vluchteling bij de keel gepakt had en hem schudde als een prui- meboom. Toen Lionel zich op het eigenlijk oorlogstooneel vertoonde, was zijn vader juist bezig, dien armen man van het volk, „waar hij immers zoo veel van hield, omdat hij er zelf ook toe behoorde", letterlijk te worgen. „Ellendeling! Daar heb ik je eindelijk!" riep de heer Têterol. „Je gaat zeker liever uit stelen dnn uit werken. Denk je misschien, dat ik vijftig jaar lang in 't zweet mijns aan- jeplQ jij en j ren? Ik had je al lang in 't oog, maar nu ben schijns geploeterd heb om mij door zulk spuis als jij en jouw soort te laten plum Tèn verzoeke van den heer C. de Wit werd te koop gepresenteerd de nieuwe herberg, die echter opgehouden werd voor 5800. UIT OPMEER. Voor de vacante betrekking van hoofd der openbare lagere school alhier hebben zich slechts 5 sollicitanten aangemeld. Een her haalde oproeping zal plaats hebben. Door de Liberale Kiesvereeniging zul len candidaat gesteld worden voor den ge meenteraad de heeren: P. Pluister (aftr.), G, Dirkmaat (aftr.), A, Prins, A. Mink, G. Glas, W. Zander, W. Slikker en K. Schoen. UIT SPANBROEK. Door de Liberale Kiesvereeniging zullen candidaat gesteld worden voor den gemeen teraad de heeren: Jr. Smit (aftr.), S. Koomen, G. de Jong en A. Blanken. je er gloeiend bij!" De slakkere! profiteerde van hef wcinigje adem, dat hem nog overbleef, om te verkla ren, dat hij de koorts had gehad, waardoor hij dus de kracht nog niet bezat, om te wer ken en hoe hij er toch niet zoo heel vee! kwaad mee had denken te doen, dat hij een ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van 1 April. Willebrordus Petrus E., fotograaf, ged vervalsching van postwissels, 8 maanaen gev. Arie C., chef-meubelfabriek, Alkmaar, mis handeling, 10 boete subs. 10 dagen. Jan Anna C., landbouwer, Heiloo, overtre ding' teeltregeling, 600 boete subs. 60 da gen. Jan Z., landbouwer, Hoog wo yd, verb, ver- voer, 25 boete subs. 15 dagen met verbeurd- vetklaring of 80 boete subs. 40 dagen. Albert Z., arbeider, Winkel, verb, vervoer, 25 boete subs. 15 dagen met verbeurdverkl. of 80 boete subs. 40 dagen. Klaas V., koopman, Callantsoog, verboden vervoer, 10 boete subs. 5 dagen met ver beurdverklaring. Frederik B., visscher, Helder, huisvrede breuk en mishandeling, 25 boete subs. 25 dagen. Gerrit V., metselaar, Zijpe, verboden ver voer, 10 boete subs. 5 dagen met verbeurd verklaring. Johannes Bernardus L., Heiloo, alsvoren, 100 boete subs. 75 dagen. Louwris L., Heiloo, alsvoren (als boven) Simon V., Heiloo, alsvoren (als boven) lo. Pieter D„ visscher, Egfnond aan Ztfe, 2o. Jan D. Pz., id. id., 3o. lluibert D. Pz„ id. id. strooperij van hout, ieder J.0 boete subs 10 dagen. lo. Andreas H„ metselaar, Helder, 2o. Gerardus Marie J.,, werkman, id. wederspan- nigheid, ieder 1 maand, Willem K„ landbouwer, Barsingerhom, verboden aflevering, 1000 boete subs. 100 dagen. Van. de J., schipper, Barsingerhom, verbo den vervoer, 15 of 10 dagen met verbeurd verklaring. Baüke H., stoker, Hélder, diefstal, 1 maand lo. Alphonsus Gonstantinus L., grondwer ker, Anna-Paulowua, 2o. Reué Frans den V., id., Wieringein, diefstal, ieder 1 maand. Jacob B., slager, Enkhuizen, verb, vervoer, 50 boete subs. 25 dagen met verbeurdverkl. Jan K., slager, Enknuizen, verb, vervoer, als boven. Johannes S., landbouwer, Texel, diefstal, 1 maand met gevangenneming Adrianus van der M., arbeider, Enkhuizen, diefstal, vrijgesproken. Willem K., landbouwer, verboden' vermal len van boonen, 300 boete of 90 dagen. Swerus Everardus C., Alkmaar, z. b., min derjarig, gal., kinderwetten, verduistering) ter beschikking der regeering gesteld, zonder toepassing van straf. lo. Bernardus L., z. b., minderjarig, Castri- cum, 2o. Adrianus L., id. id. id. kinderwetten, ieder 5 boete of 14 dagen tuchtschool. Jan de J., z. b., ged., bedelarij, 3 dagen hecht, en; 2 jaar en 7 m. opzending. paar paddenstoelen was komen plukken. „Van wien zijn die dingen dan wel vroeg de heer Têterol, bevende van wpede. „Van wien is dat bosch hier? En van wien de muur waar je je toch overheen hebt weten te werken?Maar wacht; ik zal je wel leeren mijn campignons en mijn bosscnen be ter te eerbiedigen." En andermaal schudde hij den armen drommel zoo geweldig heen en weer, dat dit niet meer wist, waar hij bleefdat zijn oogen hem uit 't hoofd puilden, 't Was zeker geen leugen, dat hij de koorts had gehad; zijn schraal, teer lichaam, de lijdende uitdrukking op zijn gelaat, die 'magere, ingevallen wan gen, dat alles getuigde van een afschuwelijk armoe-lijden. En dan de schrik en de pijn nog van den man bij dien griep van de ijzeren vuist van, den heer Jean Têterol. Lionel had dan ook erg met hem te doen en riep zijn va der toe: „Maar u zult 'm nog worgen „En als ik dat nu eens deed? Wat zou dat dan nog zijn In plaats van er zoo werkeloos bij te staan, ga jij liever den veldwachter eens halen, dat die proces-verbaal opmaakt tegen zoo'n strooper. Hij moet hier ergens vlak bij zijn; zooeven heb ik hem nog gezien. Ga je haast?" Lionel verroerde zich niet. „Wilt u mij een plezier doen?" vroeg hij, „schenk u dien armen drommel dan de vrij heid." „Wat verzit! je? Het recht moet zijn loop hebben. Ik heb altijd de wet geëerbiedigd en datzelfde verlang ik van audi reu ook. Ga re gauw den veldwachter halen; aan de maat- chappij ben je verplicht ?ulke vergrijpen niet ongestraft te laten." (Wordt vervolgd). -• misa.1:;,'.--'-- 1

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6