Sport. Reciitszakeu. Marktberichten. Amsterdamsche Beurs. Noordhollandsch Landbouwerediet. Openingskoersen van lieden. m Advertentiën. zaad! achter van allerlei ffierüjfc tn planisar- .ddg aanspoelsel. Daar moesten we 't van heb ben en dadelijk ging ieder ijverig zoeken. Vo gels waren er maar weinig, wat meeuwen en wat scholeksters ;-)t strand lag verlaten en' de du dien leken nog wintersch met hun dorre helm. In Bergen werd gerust en gegeten en1 daar na werden al de vondsten op tafel uitgespreid en gedetermineerd. Al de gewone schelpen waren aanwezig: kokkel, strandschelp, afge knotte gaper, slijkgapcr, zaagje, venusschelp, Verschillende dunschelpen, 2 soorten boormos sel, zwaardscheeder meshef t, ook de zeldzame re fuikhoren en 't wenteltrapje, en nog veel meer; 3 soorten wier, knodswier, blaaswier. zeeëik, roggeeieren, wukeieren. Daarna ging men weer op weg om langs de koloniehuizen het Uilenvangersvlak in te gaan. Achter het Russenduin ligt het mooie meertje, met zijn omzooming van donkere kruipwilgjes en daarnaast het kerkhofje met de vier ongekende s graven. En de duinen er omheen zijn bleek in de nevelige lentezon en in de verte versmelten ze grijs met de vale lucht, en verderop liggen donkere warrelige bosschen. En de weg gaat omhoog, omlaag, nu door mul zand en dan door bosschen, waar de vlaamsdie gaaien uit opvliegen, en op den grond een rijkdom van mossen groeit. En soms verliest de weg zich in een moeras, zoodat een wijde omweg ge maakt moet worden;. 'Maar in die lage ge deelten groeien de gagelstruiken, met de glan zende bruine katjes, d;e zoo harsig geuren Dan is het middag geworden en' de zon staat helder en 't voélt zomersch in de luwte, Als eindelijk Bergenbinnen' bereikt is, waar een der tochtgenooten ons in haar landhuis op een frisschen dronk onthaalt, staat de tram klaar* om de wandelaars naar Alkmaar terug te brengen. BENOEMD. Met ingang van 8 April e.k. is bevorderd tot hoofdagent van politie J. de Waart, thans agent van politie* Met ingang Van denzelfden datum benoemd tot agent van politie K. J. van den Brink, ambtenaar van het Rijks Opvoedingsgesticht EERVOL ONTSLAQ. Aan den hoofdagent van politie W. Siewers is met ingang van 8 April a.s. een eervo -ontslag verleend uit zijne betrekking. Aan den heer J. Bosman, is eervol ontslag verleend met ingang van 1 Mei a.s. als ehmist;elcctricien aan de gasfabriek. COMMISSIE TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Gedurende het le kwartaal 1919 werden door de huisbezoekster in 89 gezinnen 529 bezoeken afgelegd. Er kwamen 3 nieuwe gezinnen in contróle, terwijl er 4 om verschillende redenen werden afgevoerd. Er werd één woning ontsmet en tn een andere verbeteringen aangebracht. In vier gezinnen werd toeslag op de huis- huur gegeven terwijl in meerdere gezinnen verplegings- en nachtlegergoederen werden uitgeleend en door hulp in de huishouding en versterkende middelen geholpen werd. CHRISTELIJKE BESTURENBOND. Bij de 1.1. gehouden besturrsverkiezing is het bestuur van bovengenoemden Bond als volgt samengesteldJb. Bruijn, le voorzitter, O. S. v. d. Wal, 2e voorzitter, Chr. v. Hoer den le secretaris, Oudegracht 27, K. H. Scheppers, 2e secretaris, N. HL Naberman. penningmeester., STEUNVERLEENING VOOR G EDE MOBILISEERDEN. Men verzoekt ons mede te deel en, dait de publicatie in ons nummer van Zaterdag opge nomen alleen van toepassing is op militairen wier verblijf onder de wapenen eindigt in het tijdvak van 1 ^.pril tot 31 Juli 1919k DE VOORJAARSMARKT. De groot-e voorjaarsveemarkt alhier zal niet op Maandag 21 April gehouden worden, zoo- alt v. ij Zaterdag mededeelden, maar op den daaropvolgeuden aag. Maandag 21 April is de tweede P.aaschdag. BEVORDERD. De heer J. J. Pol, particulier klerk ter be- lastingkantore alhier, is benoemd tot rijks- klerk 3e klassede heer C. van Hartingsveldt, rijksklerk 3e klasse te Amsterdam, is tot rijks- klerk 2e klasse benoemd te Alkmaar. THE CITY FOLLIES. Dit Amsterdamsche cabaretgezelschap be staande uk oud-leerlingen der Openb. Hand.- schooi heeft Zaterdagavond zijn kunstpresta ties in diensi gesteld der liefdadigheid en daarvoor verdient 't in de eerste plaats 'n op recht woord van hulde. En wat zij de toeschou wers hebben laten' zien en gemeten was daa a. boven zoo goed; als wij, 't van dilettanten nog nimmer zagen. Jn vele nummers was het be- ji tld beroepswerk en zonder een der andere Follies ook maar iets ite kort te doen, noemen wij dan den 1 :der A. C. Noggerath, die zich inderdaad een bijzonder artistieke persoonlijk- heud toonde, niet alleen in muziek, zang, dans, maar ook in de aankleeding costuums, en het bresgen -van stemming in verschillende nummers. Dat was steeds keurig verzorgd 'M. Vigeveno bleek den gebeden avond een uitmuntende kracht, W. Köttelbrink een uit stekend zanger alsook A. v. Wieringe». De fijne, lieftalligge Popsy Whopsy, de «enige dame van het gezelschap, ia voor de Follies een niet genoeg te waardeeren kracht. Haar zingen en dansen alsook haar actie in ver schillende nummer», deden haar kennen als een beschaafd, artistiek persoontje. Eddie Lyons demonstreerde met haai eenige moder ne dansen, bepaald heel mooi. Een woord van hulde voor den pianist L. de Leeuw. Onver moeid heeft hij den gdiedeh avond de liederen begeleid en de dansen gespeeld enl op een: wijze, die bewondering afdwong. Voor de mooie licht effecten zorgde de elec- tricien A. Swaap en terecht lieten de Follies hem aan 't slot in de hulde deden. De zaal was niet zoo bezet als wij het, gezien het sym pathieke doel, verwacht hadden. Maar toch geloovro wij wel dat de vereeniging „Kinder voeding" over het financiede resultaat tevre den zal kunnen' zijn Daar hebben een aantal lieftallige jongedames op kranige wijze toe meegewerkt door 't verkoopen van bloemen en; nramma'i? en 't houden van een fancy-fair e foyer. Nadat het strijkje, den tijd van beginnen had aangekondigd werd de avond geopend door den heer P. JJspeert, voorzitter van „Pacivolo", die in 't kort het tot stand komen van dezen avond uitéénzette. Het be- stuur van „Pacivolo" brengen wij hier gaar ne en woerd' van wstréfeerfsg voor il fist werk dat zij zich getroow hebben ooi dén avónd te doen slagen:. De voorbereidende werkzaamheden waren niet licht, maar- voor het goede doel heeft mes hed wat over gehad. De City Follies werkten: met veel entrain hun schitterend programma af, dat maar één klein gebrek had't was te lang. Als zij enke le nummers minder hadden gegeven, hadden de toeschouwers evengoed niet anders dan hoogst voldaan kunnen zijn. Hoe gaarne zou den wij de verschillende nummers afzonderlijk bespreken, doch dat gaat niet. Wij bepalen ons tot enkele. Hoe mooi waren weer de dan sen van Rody Rodin (A. C. N.). Aan W -Köttelbrink een- bijzonder woord van hulde voor de uitstekende wijze, waarop hij zong het mooie nummer van Dirk Witte: „Menseh durf te leven." Dat was treffend. Een bijzonder fijn nummer was het vierde Twenty happy minutes with Popsy Whopsey and her partners. The Ghost of te Violin, Every little while en Those Ragtime Melodies. De Valse Poudrée, de nieuwste boston creatie, werd evenals de Tan go Dream, zeer fijn gedanst door P. W. en Lyons. Bij de laatste zong Köttelbrink. Hij, j. j lagde zij en de piano was een bijzonder geslaagde imUatie van Louis Davids en Margie Morris. Hij (Vigeveno). Zij (A. C. N). Om de beurt zingen, elkaar onder 't zingen en spelen: door aflossen aan de piano't was keurig werk. Hoe uitstekend was de leider in zijn damesrok Eenige aardige nummers van; eigen vinding dienen nog vermeld. De nummers, die de. Fol lies gezamenlijk uitvoerden sloegen allen da- mbmmbkmhht Brouwer, doe zfjne verkiezing aannam. De heeren j. Pastoor en W. J. D. A die aan de beurt van aftreding waren als" le den van de Commissie van onderzoek, werden' als zoodanig herkozen en namen ook hunne herkiezing aan. Een woord van hulde werd1 gebracht aan den heer Udo, voor zijne werkzaamheden als bestuurslid en van erkentelijkheid en groote waardeering voor de werkzaamheden; die de C..v. O. ook in 1918 wederom heeft verricht. UITSLAG VEILING gehouden bij opbod op Donderdag 3 April 1919 tem overstaan van den notaris Mr. A. P H. de Lange, van' de volgende perceelen te Alkmaar 1. Huis, erf en werkplaats mei afz. boven woning, aan de Oudegracht, aor 158, groot Ia., 60 c.a. 5450.—. 2. Huis en erf aan hét Kweerenpad, no. 8, groot 75 c.a. 945.—. 3. Huis em erf aan het Kweerenpad, no. 9. groot 70 c.a. 945.—. 4. Huis en erf aan het Kweerenpad, no. 10 groot 70 c.a. 940.—. 5. Huis en erf aan de Bloemstraat, no. 26 groot 41 c.a. 845.—. 6. 'Huis en erf aan de Wognurlfsche Buur no. 13, groot 180 c.a. ƒ.1100.—. 7. Huis en erf aldaar, no. 14, groot 175 c.a. 1095.—.' 3, Huis en erf aldaar, no. 15, groot 170 c.a. ƒ1100.— 9, Huis en- erf "aldaar, co. 16, groot 173 c.a. 1105.—. .10. Huis en erf aan dé Kabelatraat, no. 3 groot 66 c.a. 1960. 11Huis en erf aan de Keizerstraat, no. 1 groot 51 c.a. 1250.—. In Hoorn «peelde gisteren Hollandia tegen W. F. C. om den NL H. V. B. beker. De uit slag was een; geHjk spel 1—1, waardoor W F. C. den beier weer voor een jaar kreeg, Hollandia speelde heel goed' en maakte het de sterke W. F. C. ploeg lang niet gemakkelijk. Aardig is verder net volgende: Intermezzo. iD. H. C, III staat Zondag in de -Westdui nen en wacht. Wacht op T. O. G. G. II, dat maar niet wil verschijnen: en op den scheids rechter, die eveneens onvindbaar is. Daar toekent zich tegen de heuvels in de verite een kleine figuur ai, die met rassche schreden het 4O. G. G. veld nadert. „De scheidsrechter!" ^aat het van mond tot mond. Rudolf meent nig in. Bijzondei- was het ChineescHI nummer, dat de eerste helft van 't programma sloot. Met bijzondere voldoening zij vermeld, dat den Follies na verschillende nummers bloemen werden aangeboden o.a. aan de dame en aan den leider. In alle opzichten verdiend. Ook de voorzitter van Pacivolo huldigde de Follies met bloemen, terwijl aan 't slot een hartelijk woord van'-dank werd: gesproken door den heer Kooy. secretaris van „Kindervoeding",i tot allen, die tot het welslagen van den avond ,C:a 1165 hadden' meegewerkt, in 't bijzonder natuurlijk I 6- Winkel- en woonhuis, aan tot de C. F. 12. Huis en erf ,aan de Keizerstraat, no 16, groot 51 c.a. 1255.—. 13. Huis, erf en steeg aan de Keizerstraat, no. 18, groot 1 a., 84 ca. 1835.—. 14. Huis en erf aan de Keizerstraat, no, In de pauze was het in- de Foyer een ge drang van je welste, om naar prijzen te visscnen, of om te schieten, enz. Vele jongelui kwamen met mooie prijzen- in de zaal terug: paascheieren, melkkannetjes enz. enz. Een' gezellig bal besloot dezen welgeslaag den avond, Wij zullen de C. F. in dezelfde sa menstelling het volgend seizoen eens gaarne terugzien. Ook op de thé-dansant gisterenmiddag was het zeer gezellig. Er werd met veel animo ge danst en de C. rgaven nogmaals enkele van hun mooiste nummers ten beste. ALKMAARSCHE B10SQOOP-THéATER. Het hoofdnummers van- deze week is be werkt naar de roman- van V. Blaxo Ibanez. „Arènes Sanglantes" en geeft de levensge schiedenis van een beroemden Spaanschen torreador: Juan Gallardo DuWelijk blijkt dat er ook voor die beroemde menschen een tijd van komen, is en van gaan. Hij die zijn roem wil overleven komt bedrogen' uit. Zeldzaam zooals het Spaansche volk leeft voor die stie rengevechten. Die brengen hun gemoederen in de heftigste beweging. Dit alles is op'zeer interessante wijze op deze film in beeld ge- I VOETBAL, bracht. Overweldiging is de indruk, die zoo'n De laatste competitiewedstrijd van Alcma- fevulde arena maakt. Een juichende massa, ria is zeker niet de beste geweest. Zoo'n emotie ie den overwinnaar bejubelt. Zooiets moet vallen' strijd hebben wij hier op het Alcmaria- den torréador wel dronken van opwinding ItJ maken. Carmen en Dona Sol, de twee voor naamste damesrollen, worden; evenals die van Juaq Gallardo geheel volgens den' Spaan schen volksaard uitgebeeld. Van de kleinere nummers noemen wij: een zeer interessante opname van Enschedé. Het trio en in 't bijzonder de violist speelde bij dit nummer opsch it terende wijze een tweetal fijne de Breed- straat, no. 30, hoek Krebbesteeg. groot 32 c.a, 2510.—. 16. Huis, ingericht tof café, genaamd Brit- tanje, met erf, aan de Wilhelminalaan, no. 12 en' daarachter staande boerderij met erf, sa men' groot pl.m. 8 a16 ca. 8000.—. 17. Weiland, achter het vorige perceel, me: een uitweg aan de Wilhehninalaan, groo plm. 0.64.43 IDA. ƒ4220.— 18. Bouwterrein aan de Wilhelminalaan, groot plm. 256 ca. 2130.—. 19. Bouwterrein, naast het vorige perceel grooj 'plm. 253 c.a. 2100.—. 20. Huis en erf aan de Oosterburgstraat, no. 15. groot 87 c,a. 1325 21. 'Huis en erf aldaar, no. 17, groot 67 ca. 1375.—. 22. Huis en erf aldaar, no. 19, groot 69 ca. 1340.—. Totaal 43990.—. De afslag en combinatiën zullen plaats hebben: op Donderdag 10 April 1919 des avonds 6 uur, in het café Central, aan de Nieuwesloot. nummers. Ook de Carmentnuziek deed het trio goed tot haar recht komen. LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN, In dè op 2 April 1.1. gehouden gewone ver gadering van „Liefdadigheid naar Vermo gen", is voor diverse persc-nen hulp toege staan ten bedrage van 223.50. Aan het op dé toen gehouden algemeene le denvergadering uitgebrachte 28e jaarverslag dezer vereeniging ontleenen wij het volgende Op uit. December 1917 bedroeg het aantal leden S25 «r. op uit. December 1918: 213. In 1918 werd aan contributiën en. vrijwilli ge bijdragen betaald 897, ent werd nog ont vangen aan extra-giften (waaronder ook toe gangsgelden voor verkoopingen) 121.70, aibetaling-op renteloozc voorschotten ƒ199.78 en aan tenten- van spaarbankgelden 37.68. makende met het saldo op uit. Dec. 1917 ad 1324.86, te zamen 2581.02. De uitgaven hebben in totaal bedragen 1180.77, zoodat er op ullt. December 1918 een saldo was van 1400425. In 1918 zijn behandeld 68 aanvragen'. Hier van is 1 vervallen door het overlijden van dengene voor wien1 was aangevraagd, kort na de aanvrage, 3 werdén van andere zijde ge- lolpen, 6 werden afgewezen; voor een was de hulp niet meer noodig, terwijl 1 aanvrage in overlég met den hulpbehoevende door aan vrager werd ingetrokken. Van de ondersteunden waren 29 nieuwe in geschreven'. Als reden, waarom hulp werd' verleend, kan vermeld worden;: aanschaffen van negotie of handel 7, verplegingskosten in een ziekenhuis 3, strijkkachel 1, instandhouding zaak 3, klee-1 ren 3, reiskosten zieken 1, versterkende midde len 4, ouderdom 5, reparatie wagen; 1bedde- goed etc. 3, brandstoffen 4 en tijdelijke on derstand: 20 gevallen. Door de werking der centrale keuken wer den in 19 IA geen spijskaarten tra: uitdeelingl aan behoeftigen gekocht. Enkele malen werd hulp verleend; mits het Kerkelijk Armbestuur van de kerkelijke ge zindheid, waartoe de hulpbehoevende behoor de, mede hielp. Voor het aanschaffoi van een kunstbeen werd eens een bijdrage verstrekt. Een tijdelijke beambte bij een maatschappij vroeg 200.door hem benoodigd om jVast" beambte te worden, doch dit kon niet i wordén tcegestaa n,want: vooreerst ligt zoo iets niet op den weg van „L. n. V." maar bo vendien was het bedrag te hoog, volgens de statuten onzer vereeniging. De heer P. A. de Lange, die als bestuurslid aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozan cm nam zijn herkiezing I aan. In plaat» vsn den heer A. W. Udo, die als >eoiuur»Iid bedankte, wegens vertrek uit Alk- g-Uw—a, is hm R. H. Reeling I terrein nog zelden meegemaakt. De wedstrijc begon vroeg, 't Begin was niet bepaald schit terend. Er werd soms onbenullig getrapt. De scheidsrechter .scheen- er aardig kijk op te heb ben,. Maar 't spel werd langzamerhand for scher eerste vrije sclioppen daarna aan de captains de waarschuwing, dat bij zulk door gaand- forsch spel de wedstrijd zou gestaakt worden. En 't ging tot rust vrij, goed Stanc 0—6. Er waf onderwijl heel wat meer publiek gekomen. De tweede helft bracht al spoedig een- doelpunt voor Alcmaria. Diarna kwam D. E. C. vurig opzetten. Met man en- macht moest Alcmana verdedigen. Toch kon een te- genpunt niet uitblijven. Een hard schot, vlak onder de lat en 't was 11. Even daarna een doel worsteling, misverstand in de verdedi ging 2—1 voor D. E. C Na eenige minuten een. overtreding: strafschop 31 voor D. E. C. En steeds ruwer werd 't spel. De partijen gaven elkaar niets toe. Men betaalde elkaar met gelijke miunt. Nu eens was 't een Alcma- riaspeler, dan weer een: D. E. C. man, die op 't veld' lag. De scheidsrechter had al lang zijn bedreiging ten uitvoer moeten brengen, Maar '\t werd hem te machtig Hij was de leiding kwijt, 't Publiek leefde in hevige spanning mee. Een aanval van Alcmaria; een Amster dammer maakt hands, geschreeuw van 't pu bliek. Ineens floot de leider af. Hij staakte den wedstrijd wegens ongepaste houding van het publiek cru dan enkele minuten voor tijd. :De beslissing had een: geweldig tumult tengevol ge. De toeschouwers stroomden 't veld: op, pro- testeexend tegen scheidsrechter en spelers 't Was een toestand. Verschillende personen, trachtten t opgewonden publiek tot kalmte te brengep. Spelers ea scheidsrechter verdwe nen in dé kleedkamer». De menschen bleven wachten. Naderhand werden scheidsrechter en Amsterdammers door de Alkmaarsche spelers naar den trein gebrach t. Wij twijfelen' niet of de wedstrijd zat ongeldig worden verklaard en opnieuw vastgesteld Of dan echter in' Amsterdam of in Alkmaar zal worden speeld; kunnen wij nog niet zeggen. In geval een bekwame scheidsrechter is daa be slist noodig. Gisterochtend speelde Alcmaria II tegen Go-Ahead I. Een kwartier na de rust stond 't 60 voor Alcmaria. Toen kwam een In zinking, waarvan Go-Ahead profiteerde om drie tegenpuniten te maken, Alcmaria maakte er nog één en won met 73. Enkele voorhoe- despelers van Alcmaria zoo als rechtsbuiten en linksbinnen speeldm heel goed. De eerste wedstrijd om het kamp. van Ne derland is gisteren gespeeld te Amsterdam tusschen Ajax en N, A. C. uit Breda, kam pioen Zuid, Ajax won met 21. Verder won B. W. met 21 van.; Haarlem. U V. V. in Rotterdam met 4I van Sparta. Hercules in Dordrecht met 1—0 van D. F. C. terwijl Quick tegen H. V V. 2—2 speelde. Het Oostelijk Kampioenschap werd1 gisteren gewonnen.door Gó-Ahead uit Deventer die A. C. met 40 klopte. De Stormvogels verloren hun eersten pro motiewedstrijd1 tegen: Hilversum met 21. De wedstrijd Oost-Zuid bleel met 2—2 on beslist. J z en-do or.u te herkennen aan zijn eigenaardi- gen oogopslag, een ander beweert, „nee, 't is Hekker" en zoo wordt verder over 's mans naam gedebatteerd; totdat de persoon in kwestie bij niemand bekend blijkt te zijn. „Ze ker de een of andere Westelijke grootheid, hij ziet er nog al leep uit", meent iemand. In- tusschen is de aanvoerder der groen-zwarten naar voren getreden en- noemt onderdanig zijn naam. Even wordt t stilzwijgen door allen be waard. Dan laat de arbiter door een druk op •den knop zijn city-bag openspringen en brult de D. ff. C.-ers toe: „Kwatta heeren!" 't Was de chocolade-koopman Abraham U-t. .„Delftsch Sportblad." ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 1 ApriL (Vervolg). DIEFSTAL. Een dame, Jacob* T., en 2 heeren, Sijfert en Jan Bakker, hebben te Hoorn op 20 Janu ari twee houten balken weggenomen, eigen dom vaft den timmerman Spoelder. Ze hadden geen brandstof, was het excuus. Eiseh voor Sijfert 1 maand en voor de 2 anderen ieder 14 dagen gevangenisstraf VERBODEN VlRVOER. Tegen Herke M., arbeider te Breezand, werd gevorderd wegens verboden vervoer van aardappelen, 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring. DIEFSTAL VAN KOPER. De smelter Corn'. Joh. R. stond terecht ter zake diefstal van koper van de rijks marine- weif. i iet feit gebeurde op 4 December (fes avonds en hij, werd nagenoeg op heeterdaad betrapt Bij fouilleering vond men op hem 7 stukken gietkoper, die hij uit de werkplaats had ontvreemd. Eisch:)l maand gevangenisstraf. Avondzifiting. In de avondzitting konden wij ons in de eerste plaats bezig houden met de zaak van Luens Tj.. landbouwer te Aana-Paulowna, die zich had schuldig gemaakt aan verboden vervoer van aardappelen. Eisch5 boete of 3 dagen hechtenis plus verbeurdverklaring. Daarna verscheen Jan D., landbouwer te Wijdenes, die aldaar had afgeleverd een par tijtje Wijker vale erwten, waarvoor hij geen vergunning had. fegen hem vorderde het O. M. 500 boete subs. 50 dagen hechtenis. VERKOOP BOVEN MAXIMUMPRIJS VAN 3yt K.O. BRUINE BQONEN. Aan dit feit hebben zich in Oct. schuldig gemaakt Jan en Harm de B. te Enkhuizen. Ze hadden de boonen verkocht voor 0.65 j liter aan den Urker visscher Molenaar. Eisch: 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. VERBODEN VERVOER. Willem L. en O. van W., een paar inwoners van den Helder, heboen in een bootje vervoerd naar den Helder van Koe gras een hoeveelheid aardappelen: 90 K.G. Eisch: 5 boete subs, voor le beklaagde 7 dagen tuchtschool, voor 2e beklaagde 2 da gen hechtenis met verbeurdverklaring van de 6 April. Adriaas Aatomus, z. van Cornells Michielse en Cornelia Bessdinc1. OVERLEDEN: 5 April. Hermanns van Engelen, 43 jaar. 6 ApriL Lijsbeth Hooijberg, gehuwd met Pieter Rol, 59 jaar. Jansje Tjeer- tes, 6 jaar. ALKMAAR, 7 Apr. Aangev. 0 paar den f 0—0 a ^0, 1 koeien f —0 a 700, 148nucht. kalveren f 16 a 35,— Om. schapen, f a 105 v. varkens f 1.80 a 2.24. biggen f a bokken f a kipeieren a ct., boter 0— kop f 0.—, 2 vette kalveren f 130 a 180, per ned. pond f 1.10 a 1.20. LANOED1JKER OROENTEVEILINÜ 5 Apr. Bloemkool le s. f 0.— a 0.—, roode le soort 'f 13.—, 2e soort f 0.— a 0.—, stort f 0.— a 0.—, gele le soort f 12.75, 2e soort f a— a 0.—, stort f 0.— a 0.—, witte f 6.2e soort f 0.a 0.—. Rammenas f 0.— ier '00 Kg., Uien f 7.70 a 10.breekpeen f 6.50 NOORDSCHARWOUDE 5 Arp. Wortelen f 6.50 a 0.— per 100 bos Roode kool f 13.— a 0.0, Qele kool 12.75 100 K.O. Roodekool buit. f 0 a 0, gele f grove uien if 8,— Detnsche witte f 7.—. a 8.—. WARMENHUIZENJ 5 Apr. Aaidappe- len f 0, drlel ingon I 0, kriel 1 0.—. Nep (buitenland) f 0.— a 0.—, Rooda kool f 0.— a 13.—, Oele f 0,— a 12.75, Witte f 0.—, Rhabarber f 0,—, Wortelen f»0 Deensche wittekool f 0.—, uitschot id. f 0.a 0.—, Id. roode f 0.a 0.—, id. gele f 0.— a 0.—, uien f 7.20 a 10 30. van 5 April 1919. Opgave van aardappelen. Mr. roi ockema, voor le beklaagde optreden de, vroeg clementie. DIEFSTAL VAN EEN STUK KAAS. De Urkcr werkman Jan O. heeft op 14 De cember een stuk kaas, toebehoorende aan den winkelier Gerzen, weggenomen. Beklaagde was dronken en volgen* zijn eigen aandoen lijke verklaring erg flauw. Toen de veldwach ter bij hem kwam om de zaak te onderzoeken, zat Jan nog smakelijk aan de gestolen kaas te kluiven. Eisch15 boete aubs. 10 dagen hechtenis, DIEFSTAL VAN 2 STUKKEN VLEESCH EN BOTER. Een andere Urker, de 18-jarige visscher Riekert K., had zich schuldig gemaakt aan diefstal van 2 stukken vleesch en wat boter uit de botter U. K. V. van den visscher J. Post. Deze grap gebeurde op den Oudejaars avond. Hij heeft het vleesch voor 1.75 ver kocht en het geld gedeeld met zijn makker Pieter P. Later is het geld op het raadhuis weer teruggegeven. Tegen hem vorderde het O. M. f 10 boete subs. 5 dagen hechten ia. HELING. Pieter P., die voordeel had getrokken uit den hiervoren vermelden diefstal, stond nu voor dit feit terecht. Hij had 0.88 alt aan deel van de opbrengst genoten. Eisch 1 week gevangenisstraf tegen P., die al een tuchtschéolstraf heeft ondergaan. Hierna werd' de openbare zitting omstreeks twart over 8 weer gesloten en ging de rechtbank over tot een zitting met gesloten deuren, ter behandeling van eenige kinder- wettenzaakjes uit Urk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 7 April. Medegedeeld' door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avónd van 8 April. In het gebied van de waarneming is de loogste stand van den barometer 762.0 te Maastricht. De laagste stand van den barometer 749.8 te Lerwick. VERWACHTING. Zwakke tot matige winden uit zuidelijke richtingen, meest zwaarbewolkt, wellicht eenige regen, zelfde temperatuur. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: April. Cornelia Antonia Maria, d. van Matthijs Kloefen en Maria Oerarda Peperkamp. - Pieter Johannes, z. van Franciscua Ever» ea Pictertje Nieuweabof. 71V» 41/4 Mededeeling-en; van Maandag 7 Amerika bij opening van de markt wat te rugkopende, evenals dc - 'i arden. Cultu ren onveranderd met weinig affaire. Scheep vaarten over het algemeen wat vaster. Tabak- een zonder affaire. e 8V< 919-. In plaats van kaarten. De heer en mevrouw BOSSERT-^ VAN DER HORST berichten de geborten van hun zoon Jaoobns Willem Frederik. Alkmaar, 6 April 1819. rpff- STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. pCt. Oblig. .MW.S. v. f 1000 1918 Oblig. N.W.S. vsn 500/1000 1917 4 dito vsn f 1000 i Oblig. dito 3K dito dit® 3 dito dito *-• 234 Ned. Ind. 1915 f 1000 5' dito 1916 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jsn,«Juli 4 RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500—5000 5 fwangorod Dombr. GR. 625 4J4 Nicolai Spw. 100 4 Geconsol. 1880 GR 625 4 Rothschild (consols) GR 625 4 Hope en Co. 1889-90 GR 625 4 6e Emissie, 1894. GR 625 4 TURKIJE. Bagdad Sp-w le eerie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotteidam 1915 5 Bank- en Credlet-Inttelllngea. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. Holl. IJze^ Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl; 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4M Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 100) 3 BELGIE. Antwerpen 1887 2)4 Prolongatie pCt. Vorige koers 93l'/ia 85 8OI/4 691/4 63»/s 53 927/, 921/, 22'i/is 361/, 22 331/s 235/8 24 24»/w 23 59 667/!, 95 9514/i, 1887/, 1887/, 1427/, 951/, 955/4 865', 1078/4 94 84 a/i 80 Vu 63 Vs 52i/, 921/, 921/, f 245/u 37 327/8 24'A» 24 24'As 22 Vu 86 187 95 9S8/4 86»/, 41/» Atchi». Top. S Fé C. v. g. A Denv R, Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South, Railw. Cy. g. dito Pref. A Missouri Kans. Tex. C. v. A. Mexican 2e Pret. A. Southern Pac. Comp. Couth. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C, e. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car. Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Lesther Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Geo. Hoil. Petr. Cert. r. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. Orion Petrol. Mi}. Steaua Romana Petr. Mij, A. Cornpania Mercantil Argentina Cult. Mij. der Vorstenlanden id. id. id Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. v. A. NederL Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. Mfj, Aand. Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. Id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Ned. Stoomb. My. Aand. Idem Nieuwe Aand, Kon. Paketvaart My. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. My. Nederland A. A'dam Del! Comp, Aand. Deli-Maatschappy Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand, Senembak Tabak«My. Aand. Vorige koers 94 8'/!, 217/b 21 20% 201/, 51% 52 7i/i 12»/4 12»/, 100 28% 281/t 137 137 134 134 9H/4 91»/» 96% 97 971/4 96 291/1, 283/4 136»/4 136 2741/, 272 6461/, 6471It 825/4 151 s/b 2631/4 2648/4 14% 1481/4 f 122.20 4305/4 430 1S8 i/a 189 226 228 1871/, 186 1051/4 412 410 3901/, 190 3101/, 310 1713/, 174 220 219 2103/4 210 246 243 2577/, 258 2831/, 285 3101/, 314V» 2431/, 4891/, 220 291 469«/4 April

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3