Telegrammen yan lieden. Stadsnieuws. KunstenenJ Wetenschappen. ■P p.; C. van „Turnlust": Ch. Habiccht 110'/. N. Termaat 109 p.; C. Habiecht 108 Ingezonden Stukken. AmstordamscliQ Beurs. Noordliollandscli Landbouwcrediet. Openingskoersen yan heden. Adyertentiën. Marktberichten. 4 yaten (200 K G.) m let KamerFd Staatew alt cwïHBreclear der veremig ing. Beiden wekten daarbij ep dezen talc van sport te steunen, UIT WIJDENES. Gekozen is tot lid van het Dugclijksch Be stuur van de Drieban (Venhuizen, Hem en Wijdenes) de heer L. Schekkerman. Als voor zitter van de banne Wijdenes en Oosterieek moest deze nu aftreden (niet herkiesbaar en in diens plaats werd Vrijdag als zoodanij gekozen de heer P. Harden. Ook onze zuivelfabriek is toegetreden tot de G. E. S. T. A. N. De afd. Wijdenes van de Ned. Ver. tot Afsch. van A'lc. iDr. heeft bij den Raad een adres ingediend orn tijdens de kermis het tap pen van sterken drank te verbieden. Nia een kort bezoek schijnen de ooie vaars voorgoed heengegaan. Zouden de aan het nest aangebrachte veranderingen hun misschim niet naar genoegen zijn geweest? UIT VENHUIZEN. Gekozen is als bestuurslid van de afd. Ven huizen voor Vrouwenkiesrecht in de plaats, van Mevr. Kollewijn, die de gemeente gaa verlaten, Mej. de Wed. MolNobel. Dit jaar zal de vereeniging „Floralia" alhier haar 40-jarig bestaan herdenken. UIT WIERINGEN. Openbare verkooping ten overstaan van no taris Obreen alhier, ten verzoeke van D Lont Jz. Perceel 1Land. Kooper Gebrs. Enge Jacu. 3522. Pere. 2. Land. Kooper C. Lont Jbz. ƒ1210 Perc. 3. Land. Kooper S, Mostent Jbz. 1175. Perc. 4. Laad. Kooper C. Lont Jbz. 1380. Perc. 5. Land. P. Kooij Hz. 1207. UIT HENSBROEK. Het ziekenfonds „Helpt elkander" hield Zaterdagavond een buitengewone vergade ring voor het behandelen van den beschrij vingsbrief der Bondsvergadering, welke a.s Dinsdag te Alkmaar zal worden gehouden. Toegejuicht werden de punten betreffende het treilen, van een overeenkomst met den Zuid-Hollandschen Bond, inzake overname van leden bij vertrek en dito betreffende de overname van leden om dezelfde reden van aangeslotenen bij andere ziekenbonden. Dat ieder aangesloten fonds een renteloos voorschot geve voor het steunfonds, vond bij üe meesten instemming, indien het bedrag voor onze vereeniging de 20 niet te boven gaat. Het voorstcl-Nieuwe Niedorp om iedere af deeling jaarlijks 5 te doen bijdragen voor salaris secretaric-penninguc-cster van den Bond vond geen gunstig onthaalkleine ver- eenigingen als de onze met een 40-tal leden, zoudan dan behalve de 5 cents contributie nog extra 12 lA cent per lid moeten bijdragen, een verhooging van 150 pet. alzoo. Wensche- lijk achtte men het, dat een regeling werd ge troffen, waarbij ook rekening werd gehouden met de grootte der afdeeling. Of het punt van „Hulp in Noord" te Oud karspel betreffende vroegere toezending van den beschrijvingsbrief, zou worden gesteund, zal afhangen van de verdere toelichting op de algemcenc .vergadering. Afgevaardigden naar deze vergadering zijn de hccren W. Los en P. v. d. Gracht, plaatsvervanger de heer J. Ko ning. SCHERMERHORN. (Maart). Geboren: Aagje, d. van Dirk de Bood en Trijntje van 't Hof Overleden: Comelis Alles, 69 j., echtgen. van Mietje Konijn. Johanna Keet baas, 86 j., echtgcn. van Jan Meijer Jan netje Tr ntje, d. van Doet Doets en Grietje Beers, lj. Aagje, d. van Dirk de Bood en Irijntje van 't Hof, 1 j. HET MES. OROESBEBK, 28 April. Zendagavond omstreeks 10 uur werd zekere Corn. G., wo nende op Spekkenberg, bij het verlaten van een café, onverhoeds met een mes aangeval len en werd hem de hoofdslagader afgesne den. Hij' bloedde direct dood. De vermoedelijke dader is gearresteerd, MINDER IARIG MEISJE AAN- GEHOUDEN. Te Amsterdam werd gister aangehouden een minderjarig meisje uit Alkmaar, dat naar hier overgebracht is en ter beschikking van de ouders is gesteld. GEARRESTEERD, Zaterdagavond werd door de recherche al hier aangehouden zekere B. H., wegens dief stal van zakken. Hij zal naar het Huis van Bewaring worden overgebracht. WAARDIGHEIDSPROEVEN GYMNASTIEK. Gjster werden door den Turnbond „Alk maar en Omstreken", in het gymnastieklokaal van de school aan-de Snaarmanslaan, de jaar- lijksche vaardigheidsprocven afgenomen voor leden-van aangesloten verccnigingcn. >f5choon het aantal deelnemers grooter lmd kunnen zijn, mag deze dag, evenals het vonge jaar, als goed geslaagd worden be schouwd. De maximum tc behalen punten wa ren voor dames 130 en voor heeren 120. De (Inmcs kwamen m aanmerking voor een len prijs, wanneer zij minstens 104 punten behaalden, terwijl 86 a/, voldoende was voor een Jen prijs. Dit was voor heeren resp. 96 en 80 punten. Na beëindiging der oefeningen kon, door liet vlugge werken der telcommissie de uit slag bu monde van den voorzitter, den heer Joh. wijdcinan, bekend gemaakt worden, die tevens mededeelde, dat aan hen die 4 maal een diploma Ie prijs le graad behaalden, in het bezit zou worden gesteld Van een draagme- daille. In aanmerking kwamen voor: le prijs le graad afd. dames van „De Halter": M. Ver ver 119 tf p.; C. van Lobbrccht 11ÖH p; p,; 2e graad de dairiesvan „De Halter" M. Ter- nvci 113 p.; C. Zwart 1Ö6'/» p.; T. Langen- berg 105 p.; van „Kracht cn Vlugheid": M. Bakkum met 105 M p. le prijs 1c graad heeren: van ,De Halter": J IR,nis 104 p.; O Admiraal 96)4 p.; van „Turnlust": S. Budding 102 p. en D. Lan- gvaberg met 94 'L p, een 2e prijs; van „Kracht ca Vlugheid": Vermeulen met 86 p. em 2e prijk. le prijs 2e graad heeren: „De Halter": P. Bosman 110 p.: H. Licher 103p.; J. N, Brief jes 100p.; „wacht en Vlugheid": W. Bur- dorf 94 p. Voorts werden nog behaalde 2e prijzen in de 2e graad en wel door4 dames, 6 heeren „De Halter"; 4 dames, 3 heeren „Turnlust"; 7 da mes „Kracht en Vlugheid"; 4 dames „Voor waarts", Stompetoren; 3 dames, 4 heeren „Voorwaarts", Koedijk; en 2 heeren van „Sport staalt spieren", Wcst-Graftdijk. [NiATUURH ISTO RI SOI JE VEREENIGING. Op Hemelvaartdag houdt de Natuurhisto rische Vereeniging een excursie naar de Naardermeer. De afd. Alkmaar zal, uit ie maken door loting, 10 leden tot de excursie toelaten. In de advertentie in ons Zaterdagnummer staat dat opgave tot deelname voor 1 Mei ge daan moeten worden bij den secretaris, den heer Hannivoort, dit moet zijn bij den secre taresse mevrouw Hannivoort, Emmastraat alhier. BUREAU VOOR ARBEIDSRECHT. Men schrijft ons: Door den heer J. Westerhof, ambtenaar van het Bureau voor Arbeidsrecht te Alkmaar is aan den Alkmaarschen Bestuurdersboud het volgende jaarverslag verstrekt. In 1918 werden 51 zittingen gehouden en 341 adviezen verstrekt, terwijl voor 1917 de cijfers zijn aangegeven van 50 en 291. Van dc 341 adviezen werden 192 als zaken be handeld, waarvan 14 geen resultaat hadden door onjuiste inlichtingen, terwijl 3 van de 14 voor den kantonrechter verloren gingen; 143 zaken hadden voor werknemer? of advies- vragers een gunstig verloop. Minnelijke schikking werd getroffen voor 29 werknemers. 312.25 werd verkregen, hen toekomend door het van de zijde der werkgevers niet in acht nemen van den wettelijken opzegtermijn, leoninhouding of wel inhouden van percen tages of tantièmes. Van deze 312.25 kwam 162.25 ten bate van 16 leden van bij den Alkmaarschen bestuurdersbond aangesloten organisatieties, 150 kwam ten goede van 13 ongeorganiseerden. Van de 106 verzonden belastingbezwaar schriften hadden 92 succes, met een belasting vermindering van •487.26, waarvan 375.12 in goede kwam van 71 léden van bij den A. B. aangesloten organisaties 112.14 aan 21 ongeorganiseerden. Van de 3 ongevallenwetzaken hadden succes, waf voor de ongeorganiseerden 196.60 per jaar meerdere rente beteekent Een schuldvordering van 45 aan een on georganiseerde; 7 aanvragen schadevergoe ding geeft voor 6 leden van den A. B. B. aan gesloten organisaties een cijfer aan van 125 en 35 voor 1 ongeorganiseerde. Het totaal geeft een cijfer aan van 1201.11 voor 131 personen, w.o. 93 leden van bij den A. B. B aangesloten organisaties 662,37) en 38 ongeorganiseerden 538.74). Van de 31 verzoekschriften inzake hoogere uitkeering aan gemobiliseerden, hadden 23 succes. De verhooging ging van 10 tot 25 cent per dag, waarvan enkele nog fceduidenc meer. Het totaal der verhooging was 44 per 10 dagen, waarvan 30 voor 15 leden van bij de A. B. B. aangesloten organisaties en 14 voor 8 ongeorganiseerden. Van de 341 verstrekte adviezen warén 292 voor leden van den bij den A. B. B. aange slotene organisaties, verdeeld over 12 bak kers, 18 fabrieksarbe'ders, 35 gemeenteweric- lieden, 8 handels- en kantoorbedienden, 16 kleermakers, 24 metaalbewerkers, 10 meubel makers, 23 timmerlieden, 36 transoptrtarbei- ders, 21 typografen, 13 schilders, 34 siga renmakers en 42 spoorwegbeambten Verder aan 2 R. K. transportarbeiders, 2 vrije trans portarbeiders, 1 R, K. typograaf en 2 chris telijke bouwvakarbeiders, benevens 42 onge organiseerden. De onderwerpen van advies betroffen: wet arbeidersoïcreenkomst, levensonderhoud, hu welijk, militiewet, strafzaken, testament en erfrecht; huur, kinderwetten, voogdij, enz. In het eerste kwartaal 1918 werden 92, 2e tvrartaal 88, 3e kwartaal 101 en 4e kwartaal 60 adviezen verleend. Voorts werden er 352 geschreven stukken verzonden, en 205 ontvan gen. Als rechtskundige adviseurs fungeeren de ïeeren mr. J. Sandman te Nijmegen en mr. A. Offers te Alkmaar iet verslag eindigt met de volgende regelen „Een gids in den doolhof van het recht „Een hulp voor verdrukten „Een wapen tegen onrecht" fraor LmpóM Meylmk, Tftmvm RéhalÏÏo- Siewe e. a. xn. ZANGUITVOERINO. Maandag 5 Mei a.s. zal er onder leiding van den heer Joh. Kuiper eene uitvoering plaats hebben van de cantate „Michiel Adr aanz. dc Ruyter", van A Liiscn en W. H. Has sdbach. Eene uitvoering, hoofdzakelijk door kinderen, waarvoor de heer Kuiper een koor van ongeveer 200 jeugdige zangeressen en zangers heeft gevormd. Orkest cn klavier zor gen voor de begeleiding. Dit werk heeft .getoond levenskracht te be zitten, want er is reeds een vijfde druk van verschenen en wat is er aantrekkelijker dan een goed geoefend zangkoor van kinderen? Dat de uitvoering goed zal zijn, daarvoor staat den naam van den heer Kuiper borg en hij hoopt dat vele ouders hunne kinderen zullen meenemen, te meer, omdat hij met dit concert ook een tweeledig doel beoogt: le. zooals in het voorbericht der laatste uitgave staat, om den zin voor eendracht en gezonde vaderlandsliefde aan te kwecken, 2e. door deze uitvoering bij de jeugd liefde voos de muziek aan te kweeken. En daarom een krachtige opwekking aan ouders met hunne kindcym dit concert, te gaan bijwonen, dat na ae cantate geeft een werkje, eveneens vol vroolijke cn mooie me lodieën, n.ra. „Een. vrije dag", van Bart Ver- hallen. En nu we toch bezig zijn met het doen van ecnigc mededeelingcn, willen v/e ook herinne ren aan de a.s. KAMERMUZIEKUITVOERING op Vrijdag 2 Mei. Dit concert zou reeds eer der gegeven zijn, doch moest door ziekte van den heer Zimmerman worden uitgesteld. Het Amsterdamsch Strijkkwartet, bestaande uit de heeren Loui3 Zimmerman, Joh. Herb- schleb, Herman Meerlos en Truus Gaillanrc vier lste-rangs-kunstenaads dus zal zich dien avond voor het eerst in Alkmaar doen hoaren en de aanwezigen ongetwijfeld in staat stellen door eene vertolking, hunnen naam waardig, onverdeeld te genieten van de meesterwerken Dvorak, Beethoven en Schu bert, door hun voor dezen avond gekozen. A. K. en KLASSIEKE ZANGSPELEN Onder deze vlag heeft zich een klein ge zelschap gevormd met het doel meesterwer ken van het „Singspiel" cn der „Opéra Comi- que" (Mozart, von Gluck, Pergoles, Bach, Boeildicu, Auber enz enz) op te voeren. De leiding van het ondernemen ligt geheel in handen van Anton Sistermans, Paulinastraat 33, Den 1 laag, die dit gent'c ook in Duitsch- land reeds cultiveerde 'cn wordt gesteund door cenige Rottcrdamschc kunstminnaars. Daar hoofdzakelijk werken zonder koor geko zen worden en zoodoende een opera-avond eeds door drie solisten kan uitgevoerd wor den, is het zelfs voor kleine provinciesteden mogelijk zulk een avond ook met finantieel succes te ondernemen. Voor de leden van con cert- en zaugverccnigingcn biedt een dergelij ke avond de aangenaamste afwisseling tus- schen de gebruikelijke solisten- of kamermu- ziek-concerten. Opvoeringen in Den Haag cn Rotterdam in het vorige seizoen hadden zeer groot succes en dezen winter sloten zich reeds verschillende provinciesteden aan. Zoo engageerde bijv. de Middclburgsche Zangvcr- etmging „Oefening en Uitspanning" (J. Clcu- ver) het gezelschap voor eene uitvoering. De Vereniging „Concordia" Breda noodigde de zangers na de eerste uitvoering onmiddellijk voor èen tweede, 5 weken later, uit. Voor dezen zomer heeft de Kurhaus-directie te Scheveningen het gezelschap ook voor 2 opvoeringen geëngageerd. De voorstellin gen kunnen in kleine plaatsen zeer wel met pianobegeleiding gegeven worden; zc wor den in de oorspronkelijke talen gezongen, doch er ziin ook reeds een paar werken'in het Nederlanusdi vertaald. Overal roemt men het fijne, geacheveerde samenspel, den luchtigcn humor, den beschaafden zang, de gesoigneer de cosruums. Trouwe medewerkers van Sis- terman» Mevrouw im Wiuen-Blok, de (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) MANIFEST AAN HET NEDERLANDSCHE VOLK. Meer dan ooit ;s het thans noodzakelijk, dat alle welgezinden samenwerken om Gezag, Orde en Tucht in den Staat te handhaven, waartoe ieder naar zijn vermogen moet me dewerken. Evenals van alle leden der Tucht-Unie en van de 53 bij haar aangesloten Bonden en Vereenigingen, noemen wij dit de zedelijke plicht van alle goede Staatsburgers. Handhaaft overal de orde! Gehoorzaamt aan het Gezag en aan de Po litie! Bemoeit u niet met volksoploopen I Belemmert nergens het verkeer 1 Zaait geen ontevredenheid! Verzet u niet tegen wetten en verordenin gen! Tracht allen in uwe omgeving te bewegen, hetzelfde te doen Weest vreedzame en ordelievende burgers, dus: „Nederlanders"! April 1919. Het algemeen Bestuur der Tucht-Unie. OVER HET SNOEIEN ONZER PARK EN LAANBOOMEN. Wanneer we het werk nagaan en aanschou wen, dat door de gemeente Alkmaar verricht wordt tot het instandhouden en verbeteren van haar parken als de Hout en Singels, dan is er niets dan lof. Toch is er één ding bij al deze vooruitgang, waaraan ik mij (en zeker vele met mij) voortdurend erger, telkens weer, wanneer ik de gemeente bezoek. Het is nl. de manier van snoeien1 van de jongere en tegen woordig ook oudere boomen. De nieuwe snoeimethode is nog niet zoo lang in toepassing, misschien plm. 10 jaren, doch de uitbreiding is reeds zoo groot, dat thans bijna geen enkele boom aan de vernie lende werking van zaag en bijl ontloopt. Niet alleen in Alkmaar maar ook reeds in vele plaatsen in Nederland zooals b.v. Haar lem, Arnhem, Nijmegen, heeft de nieuwe me thode ingang gevonden, gezond verstand en kennis van de elementaire regels van de na tuurwetenschap ten spijiio Vroeger werden alleen de onderste takken van den boom weggenomen, daar de vrij- standsboom niet zelf zich van takken reinigt, zooals dit plaats vindt in gesloten bestanden Thans wordt ook in de kroon ingegrepen; met niets ontziende ongevoeligheid worden takken aigeza'agd en gekapt alsof het aangenomen werk is, niets overlatende dan een kale spich tige stam met hier en daar een twijgje, opdat men niet in twijfel gerake een levende boom of een telefoonpaal te zien. Worden takken weggenomen, dam zal het evenwicht tusschen kroon en wortelstelsel verbroken zijn. De vorming van talrijke wa- terioten vul. bij de wondplaatsen aan net ein de van afgezaagde takken treedt des te ster ker op naarmate meer gesnoeid is. Waar de boom als drager van gelijke weerstand zich evenredig, gelijkmatig ontwikkeld had, ont staat nu een onevenredige toestand: sterke takvorming op relatief zwakke plaatsen, daardoor is het weerstandsvermogen tegen storm verminderd. Daarbij komt nog de in werking van weersinvloeden en van schadelij ke zwammen' op de wondvlakte (ondanks cre osoot of-teer), die het steunvlak van de nieuw gevormde takken verzwakt. Een nieuwe kroon ontstaat langzamerhand, die wat inwendige bouw betreft sterk afwijkt met de oorspronke lijke. Men vergelijke de hier mishandelde boomen met die op den weg naar Heiloo! Niet alleen om aesthetisch redenen, ook uit rentabiliteitsoogpunt verdient dc snoeimetho de afkeuring. Waardevolle stammen, kunnen zich niet ontwikkelen, eerstens wegens het uitsnijden van den top, ten tweede wegens het groot aantal wondvlakte, die qualiteit van het werkhout vermindert. Wat eigenlijk wel de redeen zijn, tot toepas sing van de nieuwe snoeimethode is mij vol maakt onbegrijpelijk. Moge in de gemeenteraad' eens stemmen jehoord worden, die op het hier besproken [waad wijzen, zoodat aan de barbaarsche maaier van booms» mishandelen et» einde wtntR gpmaak?. W&xv jbonttrgrw^s meer® dere menschmgeneratie's overleeft, hebben I wij een plicht tegenover ons nageslacht. Heeft ons voorgeslacht ons boomindividuen nagela ten waarop wij' trotsch kunnen zijn, het nage slacht dreigt wanstaltige, kromme, mishan delde boomen te erven, de smaad faden wé daarom thans reeds op ons. J. L. W. BLOKHUIS. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 28 April Medegedeeld door het Kon. Nederlandsclt Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 29 April: In het oebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 757.8 te Haparanda. De lèagste stand van den barometer 749.4 te Vlissingeu. VERWACHTINO. Aanvankelijk zwakke veranderlijke, later zwakke tot matigen wind u;t noordelijke rich tingen, betrokken tot zwaarbewolkt, waar schijnlijk nog regen- of snccuwbuiën, iets zachter, vooral in het zuiden BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 26 April. Jan, z. van Jan Cornelia Knibbe en Necltie Hoogland. 27 April. Jacoba Margarctha, d. van Jan Meijer en Trijntje Kroon, OVELREDÉN: 20 April. Rinkje de Boer, gehuwd met Pleter Reinder Troost, 42 jaar. Janne tje de Moor, gehuwd met Cornelis Mooijman, 75 jaar. 27 April Frederik Johannes Antonius Vis ser, 2 dagen. Elisabeth Cornelia ïmpink, 19 jaar. 28 April. Cornelis Klok, 17 jaar. Sophia Paulina Stoel, gehuwd met Marie Louis Constant Pool, 54 jaar. van 26 April 1919. LANQEDUKER OROENTE VEILING 26 Apr. Bloemkool le s. 0.— a 0.—, roode le soort f 2e soort f 0.— a 0.—, stort f 0.— a 0.—, gele le soort IJ—.—, 2e soort f 0.— a 0.—, stort f 0.— a 0.—, witte f 0.—, 2e soort f 0.-— a 0.—, Rammenas f 0.— oer '00 Kg., Uien f 13.30 a 14.90, breekpeea I 6.50, wortelen f 3.10 a 3.40. 511«Ai I Mededeelingcn van Maandag 28 April. Koninklijke Olie zeer ygillig met veel han del. Geconsolideerde vast. Culturen alleen vast voor de Vorstenlanden. Scheepvaarten eerder iets aangeboden. Tabakken vast met nog weinig handel. Amerika levendigeu han del. Vorige koers n Den 2 Mei hopenjjnze geliefde Ouders, Behuwd-.^en Grootouder? 6SB4BDVS BüKHCSK en oithabiita vaartjes hun 50-Jarlge ^obtvcreeiilgtiig te berdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Alkmaar, 28 April 1919. Veerstraat 20. Receptie des namiddags 12—4 uur. Den 13den,,Mei hopen onze ge liefde ouders, behuwd- en groot ouders en A. H. HART hunne SH-Jarlge Echtrereenl® ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Alkmaar. Den 3den Mei hopen onze ge liefde ouders D. RUS en G. OUD hunne 15«jarl;e Echt vereeni ging te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. SchoorI, April 1919. Ondertrouwd: Jii. SCHROODER Sz. en D. E. STAM Cd. Alkmaar, Kenn. Straatweg 68. Koedijk, April '19, De Heer J. MEIJER en Mej. T. MEIJERKroon geven kennis vatj de geboorte van een dochter Jacoba XfargarelJaa. Alkmaar, 27 April 1919. Kanaaldijk No. 19. De Heer en Mevrouw BAINTS OOSTWAL betuigen hiermede hun hartelijken Jdank voor de belang stelling, bij de geboorte van kun Dochter ondervonden. Alkmaar, 28 April 1910. Heden overleed, na een lang durig geduldig lijden, onze ge liefde Vrouw, Moeder, Schuwd en Grootmoeder Sophia Paulina Stoel, in den ouderdom van ruim 54 jaar. M, l. G. POOL. J. W. VAN DER ESCH- P. VAN DER ESCH Jn. M. E. POOL en Kleinkinderen. Alkmaar, 28 April 1919, Verzoeke geen persoonlijk rouwbeklag. Heden overleed na eenkort- stondige ongesteldheid, geheel onverwachts, onze lieve Echt- genoote en Moeder, S. PARMA. O. S. PARMA en Verloofde. Zuidscharwoude, 27 April 1919. Heden ovsrleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefdt Moeder en Behuwdmoeder, Vrouwe (laaelte Johanna FeQent, wed. van den Heer Mr, P. W. H. VAN SONSBECCK,in den ouder dom van 83 jaren. Egmondblnnen, 26 April 1919. Mr. P. J. M van SON5BEECK. W. van SONSBEECK. ALKMAAR, 28 Apr. Aangev. 0 paar den f —0 a -koelen f —0 a —0, 143 nucht, kalveren f 16 a 30,0— m. schapen f s 99 v. varkens f 2.50 a 1 80 4 vette kalveren I 110 ISO. p. ued. pond I I 0,80 a MO, sp Woensdag 80 April 1910, des nam. 8 nnr, ten verzoeke van en In de goederenloods vsn de H. IJ. S. M. te Alkmaar, van H. J. HAASBROEK, Deurwaarder t- Alkmaar, Opgave van STAATSLEENINOEN. NEDERLAND. pCt. Oblig. .NW.S. v. f 1000 1918 Oblig. N.W.S. van 500/1000 1917 4K dito van f 1000 4 Oblig. dito 3J4 dito dito 3 dito dito 2H Ned. Ind. 1915 f 1000 5 dito 1916 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.Yrije Kronanr. Jan.Juli 4 RUSLAND. Dbl. 1906 fra. 2500—5000 5 Iwan'gorod Dombr. GR. 625 4K Nicolai Spw. 100 4 Geconiol. 1880 GR 625 4 Rothschild (consols) GR 625 4 Hope en Co. 1889-90 GR 625 4 6e Emissie, 1894. GR 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank» en Credleblnstelllngen, Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. V. A» 185 1B2i/i Rotterd. Bankver. Aastd. 132 132 Spoorwegen. Holl. IJrer. Spoorw. Obi. 5 94i/i 94Vi Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 94 i/s 94i/i Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obi. 4J4 857/» 857/g Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 100) 8 105»/< 1071/4 BELGIE. Antwerpen 1887 2H 7H/s 67Vs Prolongatie pCt 4 3l/a Vorige koers 91»/ia 83 79"/,, 681/a 62»/,, 517/, 911/1 905/, 22'/., 34i/« 22i/4 301/ia 27 27 231/4 257/, 59 91»/,» 831/4 79»/,, 628/4 9U/4 908/, 231/, 341/e 25 32 278/, 27 29V» 261/, S5V* 93fh Atchi». Top. S Fé C. v. g. A Denv R. Grande Spw, Cl v. A. Erie Spw. Mtj. Gewone Asnd. Kans. City South. Railw, Cy. g, dito Pref. A Missouri Kans. Tex, C. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp, Couth. RIw, Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr, Cy, C. g. A. Anaconda Copper C. v. A, Am. Car Sc Foundry Co. G, v. A. Amer. Hide Leather Comp, Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A, Int. More. Marine Cy. «fg. A. Int More. Marine afg. j»r. A. Geo. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. bt. Orion Petrol. Mij. Steaua Romana Petr Mjj, A. Compania Mereantil Argentina Cult. Mij. der Vorstenlanden ld. id. id Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. v. A. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult, Mfj, Aand. Nederl. Rubbor Holl. Amerika Lijn A. Id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Ned. Stoomb. My. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon, Paketvaart My. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. I.loyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dxm Deli Comp. Aand. Deli'Maatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand, Senembah Tabak<Mij. Aand. 957/,, 98/8 10% 21»/i, 23 231/» 24 53 54 121/4 131/4 131/s 101 29»/» 39 136?/» 137 134»/,, 135 96"/,» 97 !04s/é 1058/4 938/4 991/» 37»/,» 375/4 1421/» 142% 292 300 7371/» 790 901/a 91% 159 165% 270 1641/, 166 f166.25 f172.— 455 4478/4 1898/4 190 2341/, 234 185 4 87V, 105* 105 416V» 416 3961/, 395 186 185 317 315 I68V4 163% 2131/, 214% 2051/» 207% 243 240 260»/4 250 2858/4 285 3161/, 315 2431/, 409 23M/4 305 4851/, J. ,T. d. BERG POOL. M«J. TBIJXTJEÏTEJT, in detijouderdom van 60 jaren.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3