■■■■■■■■■■Pil "us- sum, Bloemendaal, Heemstede, Rijswijk en Wassenaar een request gezonden aan de mi nisters vau binnenlandsclte zaken en finan ciën, waarin zij na uitvoerige toelichting en documenteering. mei den meesten aandrang verzoeken ten aanzien der belasting van de fo rensen den toestand te laten gelijk d re is en niet door handhaving van de voorgestelde wijziging eene verandering in het gemeente lijk belastingstelsel in te voeren, welke zon der dc groote steden veel te baten, noodlottig zal blijken voor de financiën hunner gemeen ten. ycnORöf.NiNïi te* ftef der te- looningen van bet Onderwijzend Perso neel can de Gemeentelijke Avondschool voor Ambachtslieden en aan de School voor Voorbereidend Middelbaar Tech nisch Onderwijs te Alkmaar, VAN KINDERLEED. Stadsnieuws. Provinciaal Nieuws. Telegrammen yau heden Ingezonden Stukken. BURGEMEESTER «n WETHOUDERS vaa ALKMAAR brengen ter algemcene ken- ni.e, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar, No 525, is opgeoowén M baiult van den Rfv1 titer Qcxiuak r>*& 33 7ekWBi' 19J0, v.«a/V;j te eesr welke Verordening, heden afgekondigd, ge durende drie maanden ter Gemeente-Secreta rie ter lcïing is nedergelegd cn aldaar tegen betaling van 0.12 Y-, in afdruk is verkrijg baar gesteld. Alkmaar, 1 Mei 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. GEVONDEN VOORWERPEN, Uitsluitend te bevragen aan het Bureau van Politie, alleen op werkdagen van 9 tot 1 uur. Zes poriemonnaie's met en zonder inhoud, een inèntingsbewijs, een broche, twee huis sleutels, twee rozenkransen, twee bankbiljet- tei een springtouw, twee boorden met strik, eet pakje stempels, twee zilverbons, eenig geld, een kocdek, twee glacé handschoenen, een manchetknoop, een étui met schrijfgereed- echap, een beleeubriefje en twee fantasie plaatjes. Alkmaar, 30 April 1919. De Commissaris van Politie. W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. sa maakte *i«H bagriipsliikerwjfj» aa fee daad ijlings uit de voelen Politie, die inmid dels toegeschoten was. achterhaalde hem ech ter en bracht hem onder levendige belangstel ling D«®r ?i«t Ssssaa Pe Jyureuw wa» fanwhfefeia iwhyw W5.5 een dreg 9? vond dew in of bij ést optüliggssds gjaf it- bei dros? s te 5® iwisc! sas tui" den Aenklburgwfi bfenenssdïagtn- Daar Hst. ffie op sadere wüze das eewigaaaemde gesloten was, hebben de onverlaten niet kun nen openen. Era koperen plaat, yermeldende naam, datum van geboorte en overlijden, werd *cht?ï vas itfc*! afgerukt Men ring voerde daarna een niet predikant het woord, n.l. de heer Mortier, uit Wageningen. als voorzitter van Üe vereeniging van kerk- achra kerkeraad ra kerkvoogdij-, die nu vaak voogden der Herv. kerk, opgericüt in October 1919. Hij sprak over de predikantspênsioenen Spreker bepleitte meer samenwerking tus- tegenover eikaar staan, want hef gaat bij bei den om bevordering van den eeredienst. Geld is er wel Maar de noodeu moeten meer be kend gemhakt worden. De rijkstractemratra zijn in de verte niet voldoende. Van. de tracte- mentra van vele predikanten kan een arbeider tegenwoordig niet rondkomen. En met de pensioenen is het nog treuriger gesteld. Maar dan moet de gemeente het ook weten. In de gerei, kerk is een onderzoek inge steld, welk tractement absoluut noodig is om te. bestaan, -en men is tot de conclusie geko men dat 3257 noodig is voor een gezin van 6 personen. Spr. stelde voor dat ale classicale en ande re beurzen zullen worden omgezet in één groote beurs voor weduwen en weezen; met behoud van verborgen rechten en plichten. In de middagvergadering sprak dr. j. A. Cramer, pred. te 's-Gravenhage, over de vraag, of er Christendom mogelijk is zonder dén persoon van Jezus Christus. Ook op dit referaat volgde debat. In het moderamen zijn gekozen prof. Ob- bink en dr. Berends, beiden van Utrecht. Gistermorgen werd de vergadering voort gezet. De voorzitter herinnerde aan den ge boortedag van prinses Juliana, en stelde voor een telegram van gelukwensch te zenden aan H. M. de Koningin. Dit werd met applaus be groet, en de vergadering zong staande enkele coupletten van het Wilhelmus. Nog deelde de voorzitter mee dat de pre sentielijst door 319 personen geteekend was. Het woord was nu aan da. Noordmans, die eprak over: Gemeenschap en persoonlijkheid. 'Na een uitvoerige discsie werd de verga dering door dr. Bronsveld gesloten, na het z.ugen van Gez. 96 en dankzegging door mr. Schokking. HERVORMDE BROEDERSCHAP. Gisteren vergaderde te Utrecht de Her vormde Broederschap onder leiding van ds. Wagenaai van Rotterdam. De eerste spreker was dr. Riemens, van Leiden, over: „De oplossing van het Kerke lijk Vraagstuk". Na eeu uitvoerige bespreking werd de ver gadering gesloten. VEREENIGING VAN DIAKENEN IN DE NED. HERV. KERK. Onder leiding v?n den heer G. J. A. Ruys te Utrecht werü gistermiddag in het Gebouw voor Kunsten eu Wetenschappen aldaar een diaconale conferentie gehouden. De voorzit tecHieette in zijn openingsrede alle aanwezi- gSi hartelijk welkom, speciaal den vertegen woordiger van den minister van binneuiaud- sche zaken. Daarna verkreeg het woord da. A. J. A. Vermeer, predikant te 's-Gra-enhage, ter be handeling van liet onderwerp: „Kerkregee rii en Diaconie". letzelfde onderwerp werd vervolgens be handeld door da H. C. Briet, hervormd pre dikant te Utrecht. Nads'- cnkvlc aanwezigen den Ix.'den refe icniec eenigc vragen banden gesteld, welke door de sp. okers werden bcantvvoord, eu aan de koninklijke familie een t&egrsm van felici tatie ter gelegenheid vah den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana was gezonden, werd de vergadering gesloten VERDACHTE SCHEPEN. Te Harlingen zijn uit Duitschland via Delf zijl aangekomen de schepen Amicitia, Bonafi- da, Volkerak, Voorwaarts cn Johanna, gela den met houten spoorleggers, welke schepen gesleept werden door de sleepboot Cornells. Deze schepen worden verdacht ook gevaai- lijke cgederea voor het bolsjewisme a»n booiatc hebben, in verband waarmede zij onder bewaking van militairen eu rijKsbeamb- ten zijn gesteld, die zich aan boord bevinden. Heden verdekken de schepen naar Amster dam, de piaats hunner bestemming, onder toezicht van militairen cn kommiezen. DE MOORD TE St. OEDENRODE. G,, uit Luijk3gestel, die, in verband met de misdaad te bt. Oedenrode reeds Zaterdag was gearresteei d, is sedert weer op vrije voe ten gesteld, wijl gebleken is. dat hij met uezra moord niets uitstaande heeft. LIEFDE. In den nacht van Woensdag op Donder dag gooide een man op de Nieuwe Zijde Ach- terourgwal te Amsterdam eene vrouw, met wie hij het niet secs kon worden, in de gracht de ziekenauto niet verscheen, 'naaide» eenige agenten zelf een brfencard, waarmede men de inmiddels weder bijgebrachte drenkeling r.aar het Binnengasthuis transporteerde. HET GESCHENK DER ZEEUWSCHE VROUWEN. Gistemamiddag overhandigde eene depu tatie van Zeeuwsche dames, bestaande uit me vrouw Dyckmeester, echtgenootc van den commissaris der Koningin, mevrouw Dumon Tak, echtgenoote van den burgemeester van Middelburg, en mejuffrouw E. C. Dyckmees ter, ten paleize Huis ten Bosch aan de Prinses het geschenk der Zeeuwsche vrouwen en kin deren, bestaande uit: twee zakdoekjes van Sluissche kant, een gouden armbandje van Zeeuwsche knoopjes; een gouden halsketting met Zeeuwsche knoopjes; een broche met het Zeeuwsche Wapen in "goud: Zeeuwsche blou seknoopjes j een zilveren bonbonnière; een gouden knipjfc; een kinder-latafel en een ge ïllustreerd album met de namen, van de leid sters der inzamelingen. Bovendien verzocht de depuatie aan Hare Majesteit om eene bestemming te willen aan wijzen voor het overgebleven- bedrag van on geveer 2000, Het plan tot het aanbieden van deze ge schenken is tot stand gekomen met krachtige medewerking van alle Zeeuwsche gemeenten zonder uitzondering, terwijl ook vele elders gevestigde Zeeuwsche vrouwen zich hebben aangeslc m Dit reeds h?tre'4'dijk herten tijd de derde of vierde keer dat op dit kerkhof grafschennis gepleegd wordt. KOELBLOEDIGHEID VAN VLIEGERS BIJ HET VALLEN. Een Engelsch aviateur verhaalt van zijn er varingen een en ander betreffende het feit, dat op het oogenblik van een ongeluk de vlieger absoluut geen vrees voelt en met de grootste koelbloedigheid allerlei onbelangrijke bijzon derheden in zich opneemt. De natuur schijnt hem in dat uiterste oogenblik te hypnotisee- scn en de opmerkzaamheid van hef gevaar af te leiden. Zoo verhaalde de vlieger bij een ge vaarlijken val, waarbij hij ernstig gewond werd, geen ander gevoel gehad te hebben dan: „Wat zal ik dat mooie grasveld daar be neden toetakelenIk zal er bij sterven, maar wat jammer van dat prachtige grasEen ander aviateur vloog bij een oefening tegen een aviateur op, hij hoorde, dat de pro peller gebroken was. Zijn eenige gedachte was: „Nu val ik op den grond, wat ziet die er hard uit." Maar absoluut geen gevoel van angst viel waar te nemen. Hij kwam er goed af, maar kreeg eea heftige zenuwaanval «ls reactie. aangesloten bij het huldebetoon. DE CONSENTENFRAUDE BIJ DE N. U M. Naar de Tel. in verband met de consenten- fraude bij de N. U. M. verneemt, ik gearres teerd zekere R. M., een Duitscher, die met en kele andere firma's in deze grootscheepsche knoeierij betrokken moet zijn. Voor zoover tot nog toe is nagegaan, zijn consenten ver- valscht voor den uitvoer van 700 koeien en een waarde van 9 millioen gulden aan manu facturen. Een zekere S. zou hiervoor één procent commissieloon hebben ontvangen of meer dan 90.000. In totaal zouden slechts 42 koeien over de grens zijn gegaande juiste hoeveel heid manufacturen is nog niet bekend. Nog moeten twee nieuwe knoeierijen met consenten van sigaren ontdekt zijn. Ook hij werd gearresteerd. BEGRAFENIS SERGEANT-KONSTA BEL KNF.IFER. De begrafenis van het tweede slachtoffer bij het vliegongeluk te De Kooij (Den Helder) had gisteren onder groote belangstelling plaats. Bij het graf werd gesproken door den kap. s luit. ter zee A. F. Hansen, den luit. ter zee D. Vreede en den commandant van den Marine- luchtvaartdienst. Hartroerend was 't afscheid dat ten slotte een broeder van den overledene nam, na de autoriteiten bedankt te hebgen. Bootsman Blankera en konstabel Kneifer zijn steeds de beste vrienden geweest, op de- 1 zelfde wijze omgekomen en hebben naast el- kaar hun laatste rustplaats gekregen. DE GRILLEN VAN HET WEER. „April doet wat ie wil", zegt 'n oud spreek woord en daaraan valt niet meer te twijfelen. Dit jaar toch gaf de grasmaand een opeenvol ging van temperaturen enweerverschijnselen, die aan alle jaargetijden eigen zijn. Na de wintersche koude der eerste weken kregen we langzamerhand een lenfe-idee van opklarende luchten en bottende boomen, met de heerlijke dagen der Goede week, die zomersche allures gaven aan mensch en natuur. Onmiddellijk daarop zaten we met de Paaschdagen weer in de gure grimmigheid van den herfst, terwijl na eenige dagen opklaring de climax bereikt werd met het terugkeeren van den winter, die ons, te Rotterdam althans, m ektorte onder brekingen gedurende twee opvolgende dagen met sneeuw verraste. Tusschen al die weder waardigheden door, namen wc nog genoegen met eenige dagen en nachten storm van het ouderwetsche orkaan-recept. Voor het weer van heden, nu de regen bij stralen uit de lucht valt en de vochtige kou onze beenderen verkleumt, hebben we heelemaal geen naam In deze wanhopige uren komt een abonné ons troost geven. De goede geest zendt ons eenige weer-aanteekeningen, waaruit we moe ten concludeeren, dat het ook vroeger jaren in April dikwijls hopeloos geweest is, doch dat bij den hoogden nood de redding vaak gloort. Volgens die ingezonden aantekeningen I was hot op 28 April 1913 zeer warm, n.l. 27 graden Celsius boven nul. van im raad, van die gelegenheid gebruik, om daarop in de richting van Buurse weg te rijden. De gemeenteveldwachter, direct op on derzoek uitgaande, zag zijn rijwiel staan voor een café en nam Set daar weer ia Bezit, terwijl het raadslid wegens dronkenschap in het amstantenlokaa! werd opgeborgen, AVIATRICE EN ACTRICE. In Engeland bestaat era vrouwelijk vlie gers-corps, the Women Royal Air Force. Zij schijnen niet veel dienst te hebben. Immers volgens een mededeeling van era der Engel- sche bladen, fungeeren verscheidene dezer R. A. F.-girls in liet koor van het Drury Lane Theatre. Overdag vliegen ze en 's avonds acteeren ze. A double usage. JAPANSCHE WIJSHEID OVER VROUWENLIEFDE. In een Engelsch blad deelt een Japansche schrijfster, Saito, mede, dat een groot gedeel te der Japansche spreekwoorden het „Ewig- weibliche" behandelt en zij citeert eenige der meest populaire: „Als gij vrouwenliefde wilt veroveren, be gin dan met van geld te houden". „Vrouwen en bergen ziet men het mooist uit de verte". „Vrouwen, die de vrijheid zoeken, verliezen haar dikwijls". „Vrouwen bewonderen slechts vrouwen van haar eigen type". KORTE BERICHTEN. De Eerste Luchtverkeertentoonstelling te Amsterdam wordt 1 Augustus geopend. De minister van landbouw heeft 1 Mei het rijkskantoor voor visch en het centraal bureau voor den afzet van vischproducten op geheven. (Op 2ö April 1919 sneeuwde het te Rotter- am bijna den geheelen dag en niet zuinig). In 1917 was de maand April ongekend 'rijzinnige i Kerk te Eibergen hebben eenigen tijd geleden GEEN VRIJZINNIG PREDIKANT. Ruim 100 vrijzinnige leden der Ned. Herv. koud: gemiddeld genomen was 't dagelijksch maximum 4 graden Celsius beneden normaal, j Op 29 April 1917 was het nog noodig de I kacnel ter verwarming flink te stokenen op 30 April 1917, daags daarna dus, werd het opeens 18 graden Celsius boven nul! .w», We helpen het den gcachten inzender ho- 7 hartje had begrepen, ze wist het nu. Vader gen, dat morgen de thermometer ons een flink £Pn£ van hen weg van moeder en van eind naar den zomer zal brengen. Door T. DE RIDDER. (Nadruk verboden). Boven in een klein kamertje van het groote huis lag ze, klein meisje van veertien jaar. Op den rand van haar bedje zat de pleeg zuster met een lief, zacht gezicht. „Zuster, wordt vader nooit meer beter? Is dat heusch zoo?" Zuster keek even op naar 't kleine, bleeke meisjeskopje met de donkere haren. „Vader is wel héél, héél ziek, kindje „Ja maar, zuster, zegt u 't me nou eerlijk: ik wil het weten, zuster; ik ben al zoo flink, dat weet u toch wel; moeder bepraat immers ook zooveel met me. Kan vader nooit meer beter worden?" „Neen, kindje, vader is zóó ziek de dok toren zien het heel ernstig in ra voor vader zelf is 't zeker beter zoo." Maar er kwam geen antwoord. Het don kere hoofdje in de kussens -weggestopt lag klein meisje daar en stil bleef ze liggen. Zus ter moest naar beneden naar vader en moe der, die beiden ziek waren. Ze kuste 't meiske zachtjes met heel veel liefde ze keek' nog eens om niets bewoog zou ze misschien al slapen? Toen sloot zuster de deur achter zich. Maar toen de deur dicht was, toen lag 't hoofdje niet meer stil, toen waren de oogjes niet meer toe. Wild richtte zc zich op in haar bedje cn onrustig keek ze rond ifl de donkere kamer. w Dus het kón niet anders vader moest sterven; wat ze al weken lang in haar eigen een verzoek aan den kerkeraad aldaar gericht om het kerkgebouw ook voor predikanten van vrijzinnige richting beschikbaar, te stellen. Dit verzoek werd nog gesteund door onge- bode om ^loor adhaesiebetuigin- Desniettemin zijn wij niet zonder vreeze. SCHIETOEFENING UIT DE' KERK. Naar aanleiding van het bericht onder bo venstaand hoofd in de Tel. schrijft de Maas- veer 200 andere leden gen. De kerkeraad is hiervoor evenwel niet ge zwicht en heeft op het verzoek afwijzend be schikt. EEN WOESTELING. 1 Te Velscroord is een bejaarde dame, die bij haar- kinderen logeerde, door een motorwiel rijder aangeieden en aan de gevolgen overle- -den. Doordat het nummer van het rijwiel be kend was, kon de politie den dader spoedig opsporen; uit het onderzoek is gebleken, dat hij zonder rijbewijs gebruik maakte van het aan een ander tocbehoorend motorrijwiel, HERZIENING GEMEENTELIJK BELASTINGWEZEN. Naar aanleiding der nota van wijzigingen inzake herziening van de gemeentewet wordt voorgesteld, dat forensen voortaan èn in de fomisaalgemeentc èn in de gemeente van hun hoofdverblijf in de belasting zullen bijd»agen voor van den aanslag over ecu vol ia, hebben dc gemeentebesturen van Beam, lil aar, Men zou van een ernstige redactie mogen i verwachten, dat' zij' een dergelijk onzinnig re- ji ,aas wel nader zou onderzoeken alvorens tot r publicatie over te gaan. Een schietpartij op Paaschdag door man nen ra vrouwen uit een Roomsche kerk; alle I gegevens waren aanwezig om er era relletje van te maken. We hebben ons de moeite getroost inlich tingen ter plaatse in te winnen en vernemen nu, dat de heele toedracht van dit „opwin dend gebeuren" is weer te geven in "de dood eenvoudige vermelding van het feit. dat op t weeden Paaschdag na de miadaggodsf dienstoefoning in de kerk van Hatert de bur- l gerwach: werd beëedigd. Een ander geschikt l vergaderlokaal was in het plaatsje met aan- wezig. En anders is er niets gebeurd. HET'NEDERL OPENLUCHTMUSEUM. De direc'eur van het Openlucht-Museum te Arnhetp is er in geslaagd een soortgelijk ooerenhuis als het onlangs'door brand ver loren gegane, te verkrijgen. Het staat op het „Erwe Dubbelink" In de van ORAFSCHENDERS. Uit Sterawijk meldt de correspondent het N. v. d. D.: Enkele laaghartige individuen hebben, waarschijnlijk door roofzucht gedreven, op het R. K. kerkhof alhier cm paar graven ge schonden Eerst hebben zij uit het baarhuisje, na dooi een raampje ingeklommen te zijn, een kant- schop en een vork gehaald. Met deze gereed schappen openden zij het graf van mejuf frouw K., voor ongeveer «n half jaar aan enoemd- boerscnap Leuningen, gemeente Losser, en is indijk liet verbrande Tiuis (afkomstig uit Vaasse, gem. Tubbergen). een 17de ceuwsch type van deze merkwaardige bouworde en vermoedelijk voor zoover is nn te gaan. het allerlaatste overgeblevene in Nederland. Hei- ia, als woonhuis, al lang niet meer in gebruik en dient nog maar als bergschuur. Het /al tra spoedigste worden overgebracht raar het Openluchtmuseum-park te Arnhem, waar de bezoekers het in den voorzomer reeds /uilen kunnen bezichtigen. haar en van klein zusje. Hij zou nooit meer met haar wandelen en fietsen. Hij zou nooit meer voor haar moeder zijn haar steun en haar sterke man. En.hoe kon dat nou toch; hoe kon m'oeder dan leven? 't Kon i mmers niet, dat hij wegging van haar? Maar de zuster had 't gezegd en zelf had ze 't ook begrepen, toen ze hem daar had zien liggen, bewusteloos met gesloten oogen, dat hij nooit meer beter zou worden, dat hij 't al niet meer was, die zonnige, vroolijlc^ vader van vroeger, die altijd stoeide met zijn twee tal. Ze zat rechtop in 't groote bed klein meisje van veertien jaar, vroegrijp door veel verdriet, dat ze had gezien in hun gelukkig huiselijk leventje. Onbewegelijk zat ze heel stil en haar oogjes vulden zich met tranen en steeds meer tranen kwamen er en ze snikte 't eindelijk uit, iiaar groot verdriet en haar kleine, tengere lichaampje schokte en trilde Zoo heel alleen lag ze daar moeder was ziek en vader lag te sterven en alleen boven in 't groote huis lag zij en snikkend, als deed ze een verwijt aan een onzichtbare, kwam het er uit: „Waarom, o waarom toch? Ik begrijp niets van Ood Spaansche griep overleden. Daar in ge graf het stoffelijk overschot van den n echtgenoot van genoemde juffrouw, zou wor den bijgezet, stond dat graf ten deele open en dekte slechts een dunne laag aarde de daarin aanwezige kist. Nadat de booswichten die laag aarde verwijderd hadden, werd het dek sel afgeschroefd, en waarschimliik na een onderzoek daar binnen weer 't ondersts boven op de kist geworpen, Vervolgens werd het daarnaast liggende MOORD. In den nacht van Zondag op Maandag is door H. P., oud 35 iaar, te Kesa 1 (L.) een moord gepleegd op P. M. J., aldaar. De oor zaak hiervan moet gezocht worden in een ou de wrok, die tusschen ben bestond Dc vcrsla- ;ene is Maandagnacht om half drie overle den. De dader is naar Roermond overge bracht. DOODGESCHOTEN. Te Tubbergen waren eeu viertal jongens in eer K., Je buurtschap Mandervccn r.an het stroopen, waarbij de 16-jarige R. door den 17-jarigcn G. B. niet een schot uit een ouderwetsch ach- terlaadgeweer in het onderlijf werd getroffen eu dientengevolge is overleden. RAADSLID-RIJWIELDIEF. Terwijl de gemeenteveldwachter van Ulzen Zondagmiddag zijn rijwiel een oogenblik on beheerd voor 't gemeentehuis te Haaksbergen graf van dra feser J. K. opengelegd, Deze had staan, maakte era landbouwer, teven* lid BENOEMD. Benoemd tot inspecteur van politie te De venter de heer J. A. Wuijstcr, schrijver bij de politie alhier. Met ingang van 1 Mei is benoemd tot tij delijk verificateur bij het departement van ar beid, de heer J. Fortuin, alhier. GESLAAOD. De hperen joh. Kloos en D. van der Oord alhier slaagden heden te Amsterdam voor het examen van bouwkundig opzichter. Beiden waren leerling vau deu heer O Vos, inspec teur van het bouw- en woningtoezicht alhier. CADETTENSCHOOL. Benoemd tot tijdelijk leernar in aardrijks kunde aan de Cadettenschool, de heer E. .Co hen. Bij kon. besluit is bepaald, dat aan de Ca dettenschool mede onderwijs zal wordert ge geven in plant- en dierkunde en in boekhou den. Bij het toelatingsexamen tot deze inrich- j ting zal mede geëischt worden eenige kennis van pladt- en dierkunde; dit zal voor de eer ste maal worden toegepast bij het toelatings examen in 1920. DE 1 MEI-DAO De Rev Soc. Vrouwenclub onthaalde he denmorgen een 150 kinderen in het lokaal van den heer Mooij, aan de Koorstraat al hier, en maakte ua afloop een wandeling met de kinderen. Om drie uur woonde het jonge volkje een bioscoopvoorstelling in „Novum" bij. Aan den wethouder van onderwijs was voor de kinderen voor dezen dag vrij ge- vrugd, desk dmx had gemeend dit op grond van de wet te moeten weigeren. Het druilerige weer was mede oorzaak, dat er verder langs de straat van een Meiviering niet veel viel te bespturen. Op 't Dodenveld hielden de A. B. B. ra S. D. A. P. om twee uur een meeting. Na afloop trok men in optocht door verschillende stra ten. Het Rev. Soc. Comité organiseerde heden middag een vergadering in de Harmonie. NOORD-HOLLANDSCH LANDBOUW- CREDIET In de heden gehouden algemcene vergade ring van aandeelhouders werden de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd ett het dividend vastgesteld voor de gewone aandee- len op 6 pet. en voor de 6 pet. cumulatief preferente aandeden, die voor een half jaar deelgerechtigd zijn, op 3 pet. Voor bijzonderheden omtrent het jaarver slag verwijzen wij naar ons nummer van Za terdag j.l. De aan de beurt van aftreding zijnde com missaris, de heer J. M. de Sonnaville, als zoodanig herkozen. werd BIOSCOOP. Zooals onze lezers misschien reeds verno men hebben, is de meest bekende Duitsche filmactrice Henny Porten door de opstande lingen in Beieren als gijzelaarster gevangen genomen, 't Is daarom wel interessant te ver melden dat morgen in de Cinéma Américain deze filmster weer is te bewonderen en wel in het vroolijke genre, het genre waarin zij o.i. zoo bijzonder uitmunt, Zij zal de hoofdrol vervullen in het aller aardigste blijspel „Berglucht" een film in 4 aeten,_ die nu zeker wel aller belangstelling zal Lekken. la de bioscoop „Novum" zal men de be kende filmactrice Leda Gijs kunnen bewonde ren in het romatische drama „Zijn Wraak". Nadat Paul Lausanne, eertijds de vriend van Laurent de Sarri, wegens malversaties veroordeeld is tot zes jaar gevangenisstraf trouwt Leda met de Sarri. Maar als Paul na zeven jaar weer in vrijheid is, besluit hij zich te wreken op den man, die hem in 't on geluk heeft gestort door hem zijn hulp 'e ^weigeren. Bijzonder interessant is het nu, de ze wraakpoging te volgen. Onze ruimte laat ons tot onzen spijt niet toe het geheele ver haal op te nemen, maar de bezoekefs zullen zeker de film in groote spanning tot het einde volgen. De ensceneering en liet spel der artis- ten zijn eerste klas. EEN NIEUWE ZAAK. In het perceel Ridderstraat 14, tot dusver kapperszaak van den heer Oudes, wordt he denavond door den heer J. S. Ruiter era rij wielmagazijn geopend. De heer R., die tot heden een dergelijke zaak aan het Zeglis dreef, heeft hier een ruime gelegenheid om rijwielen ra onderdeden goed te doen uitko men. HEROPENING ZAAK. De sedert 25 jaren bestaande confectiezaak van den heer Kuhl, op het Hof, is thans door diens zoon, den heer Johan Kuhl, overgeno men en zal morgen heropend worden. UIT WARMENHUIZER De heer J. A. Kool, onderwijzer te Doorn, heeft zijn benoeming tot hoofd der school te Schoorldam, gemeente Warmenhuizra, niet aangenomen. UIT ZUIDSCHARWOUDE. Uitslag publieke verkooping gehouden door notaris Joliann W. C. Kroon te Zuid-Schar- woude, op Dinsdag 29 April 1919, 's avonds 6 uur, in de herberg „Het huis te Brederode" te Oudkarspel, voor de gemeente Oudkarspel, van een huis, erf en water aan de Spoorstraat te Oudkarspel. Kooper A. Zuidscherwoude te Noord-Scharyoude voor 2485. HET VOLKERENBONDS-ONTWERP AANGENOMEN. FARIJS, 1 Mei. Het definitieve Volke renbond-ontwerp werd aangenomen. Ne derland was vertegenwoordigd door jhr. Loudon. DE 1 MEI-DAG TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 1 Mei. De 1 Mei-dag werd heden door de S. D. A. P. en de Re- volutionnairen gevierd. De laatsten hielden reeds in de morgenuren meetings Vanuit de vergaderlokalen werden des middags steaatdemonstraties gehouden. Om half twee had eengroote meeting van de S. D. A. P. en dc A. B. B. plaats op het IJsclub-terrein. Om half drie werd een stoet gevormd voor een betooging naar de middrastad. - DIEFSTAL. HAARLEM, 1 Mei. Ten nadeele van het levensmiddelenbureau alhier zijn 2 kisten, inhoudende een belangrijk bedrag aan pa pier- en zilvergeld, gestolen. Zij waren ver borgen in het onbewaakte gebouw der Melkcentrale aan de Olicslagerslaan. Het geld was bestemd voor de uitbetaling aan mclkhaudelarra. DE TWEEDE DADER HEEFT ZICH AANGEGEVEN. AMSTERDAM, 1 Mtd. De tweede dader betreffende den moord te St. Oedenrode heeft zich bij de politie te 's-Hentogen- bosch aangemeld. Deze man, die den bij naam had van Samuël Bikkm, en in werke lijkheid heette Samuël Lubig. woonde in de Lange Houtstraat. Bij de huiszoeking werd een broek gevonden, die in de blcek- poeder stond. (Bullen verantwoordelijkheid van de Redactie De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemi.) Alkmaar, 1 Mei 1919. Geachte Heer Hoofdredacteur, Met genoegen zien wij thans terug op de J.l. gehouden zangwedstriiden, welke waren uitgeschreven door de kwartet-vereeniging „Harmonie", maar wat wij tevens willen con- stateeren ia dit:

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 2