Lijsten. „Cronentaf en,,Heemstede" ALGEMEENE VERGADERING Openbare Vrijwillige Verkooping. 1 Provinciaal Nieuws. Ingezonden Stukken. BEKENDMAKING. op DONDERDAG 15 REI 1919, Castricum 1919. do Wei- en Hooiland, be«tur«n en kerkbesturen. Alleen rooi gede- mobilieeerdea zouden de comité'* moeten blij ven. De voorzitter was het grootendeels met dit schrijven eens, maar vond het moeilijk voor de Kamer om daarover voor verschillende plaatsen te oordeelen. Alleen voor Alkmaar zou zij kunnen antwoorden. De neer Cloeck zei dat het antwoord te laat zou komen, het was immers reeds tegen 30 April verwacht. De voorzitter was van oordeel, dat toch nog wel adhaesie kon worden betuigd, waar bij de heeren Cloeck en Henneman zich aan sloten. De heer Messelaar vond het beter eerst te onderzoeken hoe het in Alkmaar staat met de uitkceringen en met den aanvoer van grond stoffen. Bij gebrek aan grondstoffen wil men de uitkeering laten doorgaan, en naar spre- ker's meening geschieden de meeste uitkee- ringen door gebrek aan grondstoffen. En bo vendien, of ae menschen nu ondersteund worden door burgerlijk armbestuur en kerk bestuur of steuncomité, vond spr. zusje en broertje. Dit idee vond tegenspraak van den heer Cloeck, die meende, dat de steunverleening ontaard is. Velen worden gesteund, die ei- nlijk bij het armbestuur tnuisbehooren. Bij e sigarenmakers is dit anders, die zijn wer keloos door grondstoffengebrek. De heer Potgieser merkte nog op, dat de steuncomité's meer geven dan burgerlijk arm bestuur en kerkbestuur. Ten slotte werd1 besloten instemming te be tuigen met het schrijven, onder mededeeling, dat eerder antwoord niet mogelijk was door dat de Kamer in April niet vergaderde. (De heer Van der Kleij kwam ter vergade ring). b. Brief van de vereeniging Handelsrecht, met afschrift van een aan den minister en de Kamers van Koophandel en Fabrieken ver zonden schrijven, waarbij wordt gewezen op de moeilijkheden, die de handel ondervindt door verschillende omstandigheden, nog ver hoogd doordat 't Wetboek van Koophandel is verouderd, in het bijzonder wat betreft de wetten op de Vennootschappen1, 't zegel, het wisselrecht en het verzekeringsrecht. Noodig is daarom dat dit wetboek worde gewijzigd en vooral de wetgeving op de genoemde za ken. De voorzitter zou aan dit adres adhaesie willen betuigen. De heer Henneman zei, dat het Hollandsche recht nog niet het slechtste is, alleen loopt 't niet vlug genoeg. Maar daarom zou hij toch vóór verbetering zijn. In Duitschland had men noga! vlug recht, maar in Frankrijk en Engeland b.v. is het duur en slecht. Besloten werd met algemeene stemmen ad haesie te verkenen. c. Verzoek van de Vereeniging van lm- en Exporteurs om adhaesiebtuiging aan een in hare algemeene vergadering aangenomen mo tie tot opheffing van de N. O. T., de N.U.M. en crisis-instellingen. De heer Henneman zei dat op alle vergade ringen van handelaren over opheffing van deze instellingen wordt gesproken,. „Geen Nood geen NLO.T., geen N.O.T. geen Nood", heet het. Bij de N.U.M. wordt het echter nog steeds drukker. Tot opheffing daarvan zal het vooreerst nog wel niet komen, omdat de N.U.M. papieren heeft, die door den Staat ge waarborgd zijn. Totdat deze op zijn, zal de N.U.M: voortgaan belastingen te heffen. Besloten werd adhaesie aan de motie te be schrijven van het bestuur der vereeni- tuigen. a. Sc ging Handelsrecht over het nog steeds uitblij ven van de wet op het handelsregister. De voorzitter vond, dat men moest afwach ten, de reorganisatie die van het handelsrecht zal komen en daarbij zal het handelsregister ook behooren. De Kamer besloot een afwachtende hou ding aan te nemen. e. Bijlagen tot de handelingen van den Raad, verslagen van andere Kamers, brochu res, stenografische verslagen van den Raad, maandbladen, enz. f. Schrijven van de Kamer te Breda met verzoek te steunen haar adres aan den minis ter om langer openstelling van post- en tele graafkantoren. Geantwoord zal worden, dat de Alkmaar: sche Kamer reeds een adres over deze zaak heeft verzonden aan dc directie der Posterijen en Telegrafie. g. Brief van de Kamer te Amersfoort met grieven over het staangeld voor spoorwa- ns. Daar de Kamer reeds een adres over eze materie verzond, zal zij geen adhaesie verleenen aan een door Amersfoort verzonden adres. Bij het opnoemen van nog verschillende bijlagen tot de handelingen van den Raad, merkte de heer Cloeck op dat een bijlage als die over de haven- en kadegelden aanleiding moest zijn voor het beleggen van een bijzon dere vergadering van de Kamer. Den 22 Mei zal deze bijlage in den Raad worden behan deld en vóór dien moet de Kamer er nog over vergaderen. Er is daarvoor heel wat te on derzoeken. De voorzitter wilde een commissie van on derzoek benoemen. De heer Cloeck achtte de heeren Bosman, Henneman en Messelaar de aangewezen per sonen. Laatstgenoemde en de voorzitter wil den ook den heer Cloeck benoemendeze zei echter onkundig in deze zaak te zijn en ook ;een tijd meer vrij te hebben. De drie genoem- en namen hunne benoeming aan en zullen zorgen tegen Maandag 19 Mei klaar te zijn met hurt onderzoek. Dien dag zal de Kamer dan over deze zaak weer bijeenkomen. Bij de rondvraag merkte de heer v. d. Kleij op, dat in de April-vergadering gesproken zou worden over de dienstregelingen van de trams. Spr. zou aan de directies willen ver zoeken dc diensten zoo te regelen, dat alle marktbezoekers de stad weer tegen ongeveer één uur zouden kunnen verlaten. Thans moe ten de menschen ten noorden van Alkmaar reeds om pl.m. half elf weer terug, zoodat zij eigenlijk de markten hier niet kunnen bezoe ken, en dit is zeer tegen het belang van Alk maar. Voordat nu nieuwe dienstregelingen worden vastgesteld, zoujnen moeten pogen te ver- krijgei op de vertrekken tusschen 1 en 2 uur des middags. Besloten werd een dusdanig verzoek te ver zenden aan de directie der Ifoll. Spoor, die *1 de trams exploiteert en ten overvloede ook gen, dat op Zaterdag en zóo mogelijk ook op de andere marktdagen trams van Alkmaar aan de tramdirectie* afzonderlijk. De heer Henneman bepleitte het geven van een resumé van lange ingekomen stukken, ter verkorting der vergaderingen, méde ten gerie ve van de pers. Voorts vroeg spr. of ook al weer iets was vernomen van de commissie van advies inza ke uitbreiding van handels- cn industrie-ter reinen. De zaak van de sluis aan de Zes Wielen scheen destijds zeer urgent, maar nu hoort men nergens meer van. De heer Cloeck deelde mede, dat de sluis in onderzoek is en zeker een der eerste zaken is, die de nieuwe directeur van gemeentewerken zal behandelen. Thans heeft de heer P. A. de Lange een plan voor veemen en ook dat is in onderzoek. Wat de heer de Lange in handen heeft, laat hij niet gemakkelijk weer slippen. Hierna vólgde sluiting. GEMEENTERAAD VAN HOORN. Wegens ziekte van den burgemeester stond de Dinsdag gehouden raadsvergadering, on der leiding van den wethouder M. Stam. Medegedeeld werd' dat de varkensmesterij in het winterhalfjaar een verlies heeft opge leverd van 124.58. Op een desbetreffend verzoek werd den heer H Kool eervol ontslag verleend als directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs, met dank voor de als zoodanig bewezen diensten. B. em W. stelden voor de jaarwedde van den directeur der gemeentelijke arbeidsbeurs, met ingang van een door B. en W. te bepalen datum, nader vast te stellen op 1800, met 3 tweejaarliiksche verhoogingen van 100, alsmede te bepalen, dat het den directeur zonder toestemming van B. en W niet geoor loofd -zal zijn, nevenbetrekkingen te beklee- den. De heer Wilson verzette zich tegen den grootschen opzet van de arbeidsbeurs en wees naar Alkmaar, waar de grondslag veel eenvoudiger is. Spr. wilde het salaris, 200, laten zooals het is em dus ook afzien van het voornemen er eem districtsbeurs van te maken. De heer Veldhuysen (S. D. A. P.) wilde het salaris verhooging tot 1000' met drie 2-j aarlij ksche verhoogingen van 50. De heer Pasman (S. D. A P.) stelde voor 600 als salaris. De voorzitter wees op Kei groote nut, dat het instituut arbeidsbeurs in deze nieuwen tijd zal kunnen afwerpen. De heer Van Buren Lemsmek, voorzitter van de arbeidsbeurs beval de uitbreiding van het instituut aan en betoogde, dat de functie van directeur den geheelen persoon vraagt. Ook de losse arbeid werd hier geregeld en de werking van de Hoornsche begrs werd als model beschouwd. Werknemers en werkgevers zijn over de werking tevreden. De zaak moet afdoende geregeld worden of men moet er mee uitscheiden. De heer S turn pel wilde een directeur voor één of twee jaar aanstellen en zieflJ hoe de beurs zich zal' ontwikkelen. De heer Huizenga vroeg of er niet iets van bekend is, dat door werkgevers van buitenge meenten gelden beschikbaar kunnen worden gesteld voor bemiddeling. De voorzitter achtte het niet onmogelijk. Als dit evenwel niet vaststaat, is de heer Huizenga tegen de uitbreiding. De toekomst is te onzeker. De heer Wilson stelde een salaris voor van 500. Na verschillende rc- en duplieken1 ging men tot stemming over. *B. ed W. nemen het amendement van den heer Stumpel over. Het werd met 7 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Huizenga, Veldhuy sen, Wilson, Pijper en Pasman. De aanstel ling zal gelden voor 2 jaar. iDe heer Wilson stelde voor het .reglement van orde zoodanig te wijzigen, dat bepaald wordt, dat de raadsvergaderingen: bij voor-; keur op Dinsdagavond worden gehouden. Dit voorstel werd in tfenden van B. em W. om advies gesteld. In verband met de voorstellen van den mi nister van onderwijs geven B. en W. in over weging thans niet 'tot reorganisatie van het onderwijs over te gaan en trekken hun desbe treffend voorstel in. De heer Pasman stalde niettemin voor de 9' maandelijksche klassen van school no. 2 te veranderen in jaarklassen, alsmede om aan school no. 2 een 7e leerjaar toe te voegen, waarin ook leerlingen van school no. 1 toe gang zullen hebben. Dit voorstel werd met 11 tegen 1 stem aan genomen. die van den heer Stam. In verband met de verhoogfde huurprijzen werd de wenschelijkheid betoogd, dat munt- gasinstallaties ook kunnen worden aange bracht in woningen met een huurwaarde hoo- ger dan 150. Aan de orde kwamen vervolgens twee in terpellaties; in de eerste plaats van den heer Hu'zinga inzake het gemeenteweekblad en om dit eventueel b.v. 1 Juli op te heffen. B. en W. meenen opheffing van het blad vóór het einde van het jaar ernstig te moeten ontraden, omdat, zelfs wanneer men de pu blicatie van stukken aanmerkelijk beperkt, het aantal daarvoor in aanmerking komende stukken nog zoo groot zal zijn, dat opneming daarvan in een of meer plaatselijke bladen ongetwijfeld belangrijk meer kosten voor de gemeente zou meebrengen, afgezien nog van de schadevergoeding, welke door den druk ker van het gemeente-weekblad zou worden gevraagd. Ook loopen veel jaar-abonnemen ten. De heer Huizinga wilde het blad wel be houden, maar waarschuwde er tegen te veel te doen uitkomen dat er behoefte aan stof bestaat. De heer Wilson stelde de volgende vragen 1. Is het B. en W. bekend1, dat aan de da mes De Goede en Zijp voor assistentie in de Centrale Keuken door de commissie voor die instelling een belooning van- 400 is uitge keerd? 2. Zijn B. en W. van oordeel, dat daarvoor aanleiding bestond? De heer Stam beantwoordde vraag 1 be vestigend, 't is zeker niet te veel in verhou ding van de bewezen diensten. Spr. meende, dat de commissie het recht had' die uitkeering tegenover de verplichting te stellen, 't Ware beter geweest, als de heer Wilson de kwestie niet in het publiek had gebracht, alvorens de commissie der keuken te hooren. Spr. stond uitvoerig stil bij hetgeen dc dames De Goede en Zijp voor de keuken hebben gedaan. De eerste trad! op als directrice, toen men' met den kok niet gelukkig bleek. Beide dames hebben 's zomers een groote hoeveelheid groente in gemaakt en 's winters de geheele exploitatie geleid. De vergoeding is een' zeer gematigde cn ook een zeer gerechtvaardigde. B. -en achten, dat voor de uitkeering alle aanleiding bestond. Spr. bracht nog hulde aan allen die tijdens de crisismaatregelen' zoo krachtig het gemeentebestuur ter zijde stonden. Ook aan de dames De Goede en Zijp had de gemeente groote verplichting. De heer Wilson vroeg of dit antwoord1 ge geven werd' namens B. cn W. of dat hier sprak de heer Stam als voorzitter der keuken. De voorzitter zeide, dat dit het antwoord van B. en W. is. De heer Wilson bleef ontkennen dat B. en W bekend waren1 met de uitkeering. De voorzitter zeide dat het feit, bij het in dienen der vragen noch bekend was bij den burgemeester, noch bij den heer Spaander. De heer Wilson protesteerde tegen het zelf standig optreden der commissie en zal de leden aansprakelijk stellen voor het uitbetaal de bedrag De voorzitter zeide dat de commissie steeds zelfstandig het personeel heeft benoemd en ook hier moest de commissie zelfstandig op treden De heer Wilson zeide dat men niet slaagde bij het benoemen van een1 directrice, maar de beide dames huddén daarbij de grootste zeg- gingsschap. De heer Veldhuysen, lid der commissie ver dedigde het optreden eu de uitkeering. Op verzoek heeft mevr. De Goede zich in April 1918 bereid verklaard, de leiding te houden, omdat men geen directrice kon krijgen, 't Is toer slechts een schadeloosstelling voor opof feringen en onkosten, die mevr. De Goede zich heeft getroost. Spr. protesteerde er tegen, dat deze kwestie hier in openbare vergadering is gebracht. Beter ware het dan in een geheime vergade ring de zaak te bespreken. De heer Wilson bleef protesteeren tegen het onder-onsje. Spr. Jicgreep niet, dat de heer Veldhuysen twee dames in bescherming nam, die den schijn op zich laden een liefde werk te verrichten en1 het voor te stellen, alsof dc 400' gegeven zijn voor slijtage aan kiee- ren, het nemen van een naaister, enz. Spr. zal later tegen de begrooting stemmen en ae commissie aansprakelijk stellen voor het bedrag. De heer Stumpel meende, dat in den crisis tijd de commissie niet gelegenheid had, goed keuring te vragen aan den 'raad. Spr. ver wonderde er zich over, dat de dames het geld hebben aangenomen. De heer Wilson vond, dat de dames onder- kruipersdiensten hebben verricht en is zeker, dat de dames het geld niet zouden hebben1 aangenomen, al ze wisten, dat de zaak in het openbaar zou zijn» behandeld. De heer Wilson vroeg, of soms van andere commissies ook nog verrassingen te wachten zij. „Och, houdt je hatelijkheden' toch voor je", riep de heer Veldhuysen. „Ik zwijgen?" zeide de heer Wilson. „Die handelingen moeten bekend worden. Ik vrees niets. Ook voor jullie ben ik niet bangl" De heer Veldliuyzen wilde een motie indie nen'. De heeren Huizenga en Stam ontraden zulks. De heer Stumpel had een motie gereed, waarin de werkzaamheden der dames in hooge mate worden gewaardeerd, doch waar in afgekeurd werd, dat de dames de 400 hebben geaccepteerd en waarin ze werden uit- genoodigd het bedrag terug te storten in de gemeentekas, Spr. zou de motie echter niet indienen om de onverkwikkelijke wijze, waarop de discus sie was gevoerd en waarbij van geen waar deering is gesproken. De heer Niijüam (S. D. A. P.) erkende het recht der commissie zelfstandig op te treden, maar keurde het af, zoowel dat geld ia aan geboden, als dat het is aangenomen. Hierna werden de discussies gesloten. OEMEENTERAAD VAN SCHAOEN. In zijne Dinsdag gehouden vergadering heeft de raad op voorstel van B. en W- het adres van de afaeeling Schagen van den Ne- derl. Bond van werklieden in openbare diens ten en bedrijven, inhoudende verzoek om te- rhg te komen op zijn in eene vorige vergade ring genomen besluit tot invoeren van den 9-urigen arbeidsdag en alsnog te willen be sluiten tot invoering van den 8-urigen werk dag en de 45-urige werkweek, voor kennisge ving aangenomen. De plannen der woniirg- bouwvereeniging tot het stichten van 45 wo ningen werden aan B. en W. verzonden om prae-advies. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om de pensioenbijdragen van de onderwijzers en andere gemeente-ambte naren, tot heden bedragende 5 respect. 514 procent terug te brengen tot 2% pet. Op het verzoek van de wonmgbouwvereeniging St. Christophorus om van de gemeente een ter rein bij de gasfabriek in voorkoop te mogen hebben, werd afwijzend beschikt. Mede werd afwijzend beschikt op het verzoek van de Schager Winkeliersvereeniging- om een ge deelte van het batig saldo der gasfabriek ten bedrage van 6113 niet in de gemeentekas te storten, zooals vroeger was besloten, maar het geheele winstsaldo a 11113, over 1918 ten goede te doen komen aan de gasfabriek. In afwijking van het advies der lichtcom- missie werd besloten de gasprijs, tot heden 20 cent per kub. meter, te verlagen tot 18 cent. Op voorstel van B. en W. werd aan de ge meente-veldwachters een duurtetoeslag van 25 cent per kind beneden 14 jaar toegekend. Evenzoo werd aan den nachtwacht tevens doodgraver eene verhooging zijner jaarwedde verleend met 100 gld. Aan de bewaarschool- houderes, mej. C. Vemey, werd op haar pen sioen een duurtetoeslag voor 1919 van 3 per week verleend. Tot lid der schattings commissie werd met algemeene stemmen be noemd de burgemeester, de heer J. Cornelis- sen. In verband met den afnemenden omvang van het levensmiddelenbedrijf werd besloten, de aan dit bedrijf verbonden ambtenaren met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag te ver leenen, terwijl op voorstel van B. en W. be sloten werd tot intrekking van den toeslag op melk en gas, met ingang van 1 Juni a.s. Omtrent den verbouw van de bestaande openbare school, of de stichting van eene uieuwe kwam men overeen, bij de betrokken autoritelfen eerst nog nadere Inlichtingen In te winnen. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Zeer geachte Redactie, Mag ik voor enkele regels plaatsruimte verzoeken om allen, wien het vrij-godsdiensti- ge leven van ons volk ter harte gaat, op te wekken vooral de vergadering bij te wonen, die morgen. Vrijdag, te half acht in „De Unie" wordt gehouden? De zaak waarom het gaat: het brengen van meer eenheid in de verdeelde kerkelijke en buitenkerkelijke vrij-religieuze kringen, is van zoo uitnemend belang, dat ieder die zich vrij-religieus noemt, hiertoe moet medewer ken. Moge er aanstonds worden bijgevoegd, dat ook orthodoxen en ethischen, die ruim genoeg denken om ook anderer geloofsleven te kunnen waardeeren, tot medewerking wor- dfen uitgenoodigd. De beoogde federatie wil niet vrijzinnig zijn, maar wil samenbrengen allen die, met behoud van eigen inzicht in godsdienstige zaken, verder willen zien dan het enge cirkeltje van hun kerk of vereeni ging. De christelijke kerk kan veel leeren van de religieuse socialisten en omgekeerd; or thodoxen, vrijzinnig-godsdienstigen en theo sofen moeten elkander meer waardeeren, dan thans het geval is, Het is beter te letten op wat ons vereenigt, dan wat ons scheidt, vooral in dezen tijd van nieuwen maatschap- pelijken en geestelijken opbouw. De vergadering van Vrijdag a.s. getuige er van! Met beleefden dank voor de plaatsing, W. J. WEGERIF. Alkmaar, 8 Mei 1919! Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een plaatsje in uw blad voor de volgende regelen. Bij voorbaat mijn dank. AAN DEN SCHILDERSGEZEL. W. M. Daar gij in uw stukje van gisteravond de woorden bezigt „onze bestuursleden" ver moed ik dat gii lid van den Ned. Schildersge- zellenbond zijt. In dit geval raad ik u aan deze zaak op de eerstvolgende h.h. vergade ring der afaeeling ter sprake te brengen, daar dit toch de plaats is waar dergelijke za ken behandeld moeten worden. Ter opheldering zij medegedeeld dat deze W.l NEDERKOORN. SCHOUTENSTRAAT. werk verricht. H. HABICHT, een der bedoelde bestuursleden. 420ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 7 Mei. 4e klasse 3e lijst. Hooge prijzen. Prijzen van 60. 6 54 86 146 152 176 189 200' 201 242 246 299 344 383 452 520 568 697 741 780 881 882 898 902 920 1104 1132 1138 1143 1200 1209 1263 1299 1302 1349 1354 1385 1407 1418 1419 1426 1451 1549 1602 1614 164( 1756 1767 1789 1793 1805 -1871 2000 2129 2183 2227 2357 2362 2442 2643 2655 2815 2826 2846 2850 3001 3044 3097 3188 3207 3223 3296 3349 3368 3376 3380 3457 3466 3489 3538 3552 3572 3605 3711 3746 ■3765 3828 3860 3911 3989 4012 4017 4032 4122 4151 4157 4159 4164 4165 4179 4190 4219 4504 4549 4575 4577 4627 4656 4737 4800 4888 4901 4942 4952 5032 5045 5207 5265 5352 5357 5412 5492 5606 5620 5633 5697 5708 5714 5848 5849' 5923 5962 5979 5988 5991 6005 6012 6017 6026 6048 6144 6255 6457 6565 6620 6624 6640 6642 6673 6701 6714 6747 6781 6833 6835 6858 6883 6905 7028 7072 7075 7117 7162 7164 7187 7202 7267 7287 7304 7327 7328 7381 7385 7399 7410 7496. 7581 7617 7653 7677 7693 7783 7855 7857 7878 7921 7950 8056 811-7 8163 8201 8244 8261 8331 8347 8354 8512 8628 8698 8709 8796 8829 8839 8872 8915 8916 8960 9034 9070 9084 9112 9148 9162 9231 9241 9246 9307 9326 9333 9343 9404 9440 4497 9613 9701 9728 9790 9798 9818 9830 9835 9945 9977 10135 10235 10345 10358 10365 10371 10402 10404 10445 10469 10518 10572 10618 10640 10667 10671 10701 10736 10864 10890 10915 10952 10984 11028 11033 11052 11125 11143 11255 11270 11274 11296 11315 11355 11481 11545 11623 11679 11868 11990 12006 12022 12035 12042 12048 12118 12230 12239 12257 12309 12383 12462 12494 12628 12728 12739 12757 12793 12888 12951 13031 13086 13095 13146 13153 13202 13204 13206 13207 13235 13255 13258 13275 13356 13413 13491 13539 13547 13683 13728 13772 13936 13942 14000 14094 14097 14101 14186 14216 14257 14263 14278 14343 14411 14475 14552 14664 14701 14753 14803 14806 14811 14848 14881 14897 14966 14972 14988 15061 15143 15147 15232 15297 15318 15352 15356 15370 15431 15468 15505 15541 15605 15695 15717 15724 15748 15772 15822 15827 15838 15895 15922 15935 15966 15986 15990 16093 16109 16121 16171 16226 16228 16290 16395 16435 16501 16520 16525 16535 16547 16588 16614 16620 16847 16851 16873 16896 16922 16955 17028 17036 17059 17115 17201 17241 17319 17322 17335 17356 17396 17503 17510 17569 17573 17581 17708 17728 17797 17811 17831 17881 17918 17979 18037 18039 18054 18098 18100 18162 18187 18223 18298 18318 18366 18400 18408 18513 18562 18624 18678 18699 18707 18713 18740 18774 18776 18795 18803 18836 18881 18898 18938 18951 19006 19015 19016 19017 19037 19124 19147 19178 19259 19316 19323 19352 19414 19435 19450 19543 19669 19683 19716 19790 19815 19852 19899 19958 19962 20000 20029 20052 20154 20266 20288 20441 N20747 20647 20665 20699 20817 20843 20858 20877 20950 20951 20958 20982 20983 GEDEPUTEERDE STATEN v. NOORDHOLLAND, brengen ter kennis van belang hebbenden, dat door hen bij besluit van heden aan K. R E IJ N E Kz. te Zuid- en Noordscher mer ingevolge de wet van 13; Juli 1895 (Staatsblad no. 113) voorden tijd van 5 jaren, ingaande met de dagteekening dezer beschikking vergunning is verleend tot het ver venen van eenlge perceelen In de gemeente Zuid- en Noord- Ncliermer kadastraal bekend sectie F nos. 90-221-220-2:14- 104-223-102 en 222, liggende ln den Ellandspolder, dat van de voorwaarden, waar onder die vergunning is verleend, kennis kan worden genomen ter Secretarie der gemeente Zuid- en Ji oord-Schermer, en dat ingevolge artikel 5 der bo venaangehaalde wet het aan ieder belanghebbende vrijstaat binnen dertig dagen na de dagteekening van het nummer der courant, waarin deze bekendmaking is geplaatst, van die beschikking in beroep te komen bij Hare Majesteit de Ko ningin, welk beroep moet worden ingediend bij de* Commissaris der Koningin in deze provincie. Haarlem, 30 April 1919. Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, D. E. VAN LENNEP, Voorzitter. MEINESZ, Griffier. van deelhebbers der Onder linge Brandwaarborg» Maaisch. voor roerende goederen in de Schermeer des namiddags 3 VUB in het lokaal van den heer K. BRAK te Siompetoren. AOEN DAi Rekening over 1918. Vooraf van 1 tot 3 uur verkie zing van een Directeur wegens periodieke aftreding van den heer M. GROOT Jr. (voordracht: 1. M. OROOT Jr. en 2. J. SWART), en van een commissaris wegens perio dieke aftreding van den heer R. MUL (aanbeveling (alph.), J. BOON. M. J. KONING, R. MUL). De Directie. Os Notarissen Mr. A. P. H. DE LANGE te Alkmaar, en Mr. C. J. BOERLAGE te Heemstede, zullen op WOENSDAG 21 MEI 1919, des voormiddags 10 uur, in het Café van den heer L. A. VAN BENTHEM, publiek verkoopen: gelegen nabij het dorp Castricum en aan den Spoorweg Uitgeest Alkmaar, ter grefbtte van 57 Hectaren 36 aren 82c.A. En een perceel in de gemeente Uitgeest, genaamd „Pietjebuur", ter grootte van 1 hec tare 53 aren 10 centiaren. De landerijen zijn van uitmun tende kwaliteit en meerendeels bijzonder geschikt voor bloembel- ien- en groentencultuur. Te veilen in perceelen en com binatiën. De perceelen zijn thans nog in huur bij A, DIJKMAN en de wed. D. DIJKMAN en kunnen vrij van huur aanvaard worden, de lande rijen Kersttijd 1919 en de gebouwen en erven 1 Mei 1920. Het perceel te Uitgeest kan aan vaard worden bij de betaling der kooppenningen. Inlichtingen worden gegeven door de notarissen en de heeren REIN- DERS FOLMER te Amsterdam en te Heemstede. Veilingsboekjes en teekeningen worden tijdig verkrijgbaar gesteld. 4

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6