Distribute m Lerensmlddelen Mi Btu. Schoten-Alcmaria. Provinciaal Nieuws. Wij yernemen nader/dat yolgens de bere kening van tiet Centraal Stembureau, onze verkiezingsuitslag de juiste is. om den Zondag a s. TploirniirntiPit van lmlen HollandiarN eerlandia. Stadsnieuws. Gedunsde de week van 17 tct en met 23 Mei ïkn ëcv He. 53 .zn <U peuIvmtM gram cmtjjtwta. Ben Mo 54 vaa de peulvruchtoakaSrt 250 gram bruine booncn. Bnn No. 41 van de suikerkaart 350 gram sui ker. Bon No. 51 van de vleeschkaart 2 ons spek. Boa No. 85 van de aardappelenkaart 4 K.O klei-zandaardappelen, prijs 7 cent per K.O. Bon No. 53 van ae zeepkaart 50 gram kali- zeep. Bon No. 54 van de zeepkaart 100 gram klei zeep. Bon No. 46 van de kaaskaart 200 gram jam. MARGARINEKAARTEN. Gedurende het tijdvak van 20 tot en met 27 Mei is geldig Bon No. 2 van het 4e tijdvak der Rijks Margarinekaarten .De Waam. Directeur van het Distributiebedrijf C. H. SCHNEIDERS den langen frein geraaVen buiten de «paren. Geen persoonlijke ongelukken. Te Nieuw-Weerdinge (Dr.), ia in het veen bewusteloos gevonden de zwaar gewon den T. Niekaaip yet'klasrdf hij,' dat oe dada» waren m hmém k, sa «.d. Da toestand v«s N. Ls «orgfwefekeGi m vemoedeiijke dadetn ontkennen alw schuld, Gisteren in het nieuwe Rijn- en Schieka- naal, dat Rijn en Schie verbindt, voer de scheepvaart opengesteld. Uit Parijs is te Den Haag de eerste be zending electrische klokken ontvangen. Veertienhonderd Nederlandsche vrijwil ligers hebben zich bij het uitbreken van den oorlog in het Vreemdelingenlegioen van het Fransche leger geëngageerd. Elfhonderd wer den gedood. Het hoofd eener school te Oudebildtzijl (Fr.) is wegens het onverzorgd achter laten van zijn dochtertje, bij rechterlijk vonnis uit de voogdij! over dat kind ontzet. van de United Pre® meldt de totstandko ming van een vrede tusschen de Polen en Oekraniërs. Dit betekent dat de troepen van gene raal Halter. A\% ti.atj? waar Polen worden g&dttóe»; ael k-moea wdss san* giWSad K^en de aanvailend® Beisiewisken. Voorn ae«!t deselfde eerregpondest me de, dat aaa de Oostenrijkste waarschip5"1' een week tijd zal worden gegeven na de iigli Dit oordeelde de heer Van der Eist aller minst een voor eer. man van Christelijke huize oii bare uitdrukking. Hij verklaarde echter met genoegen te zien, dot de regeering Van der Koiks m du gemeente ten doode was gedoemd zooals bij de Raadsverkiezingen wel blij ken zou. Driftig verlaat hierop de heer Van der Kolk de vergadering. De burgemeester trachtte de gemoederen te sussen:" hij betreurde het, dat Raadsleden zich tot het bezigen van uitdrukkingen als de ge noemde, lieten verleiden, en sprak de hoop uit, dat de heeren zich voortaan niet meer door hun drift zullen laten meesleepen. Dergelijke incidenten leiden lot niets. De rest van de agenda ia verder rustig af gewerkt TREÏLER VERGAAN? De sleepboottreiler „Noordster 3" van de reederij Lsst en Hol, schipper Jozef Zwarte, ia als verloren te beschouwen. De treiler is vermoedelijk op een in de Noordzee gerapporteerd drijvend wrak ge- stooten, waarop reeds meer sleepbooten zijn verongelukt. VOEDINGSMIDDELEN UIT ENGELAND N.O.T. VRIJ. De Board of Trade bericht, dat voedings middelen thans weder kunnen worden uitge voerd naar de Scandinavische landen en Ne derland, zonder de bemiddeling van officieele lichamen in deze landen. Voorts kunnen uitvoervergunningen van buitenlandsch gemunt en ongemunt zilver we der verleend worden. ONBEHEERDE RIJWIELEN. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft in een circulaire de commissarissen der Koningin in de provinciën uitgenoodigd, den gemeentebesturen te verzoeken maatregelen te treffen tegen het stelen van rijwielen, b.v. in dien zin, dat tegen de eigenaars van onbe heerd bevonden rijwielen proces-verbaal krachtens verordening zal worden opge maakt De minister wijst er in die circulaire op, dat die maatregel in Den Helder reeds wordt toegepast eu aldaar goede resultaten ople vert. KORTE BERICHTEN. De steenengooierij in de Joan Maetsuyc- kerstraat te den Haag heeft zich in en afge- loopen nacht niet herhaald. De politie Had uitgebreide maatregelen genomen. Er is geen steen gevallen. Te Holten gebruikte de 45-jarige mole naarsknecht L. op een bruiloft zooveel ster ken drank, dat hij aan de gevolgen is overle den. De bakkersvereeniging te Heerenveen besloot den prijs van het brood te verhoogen met 7 cent wittebrood met 3 Y> ct. en het brui ne brood met 3 cent. De directe treinverbinding Amsterdam —(BrusselParijs is gisteren in werking ge treden. Des morgens 6.20 is de eerste trein naar Parijs vertrokken. Er waren veel reizi gers voor Brussel en Parijs. De Fransche regeering heeft den heer J J. Blussé, secretaris van de hoofdcommis sie van de Nederlandsche ambulance in Frankrijk, benoemd tot ridder in het legioen van eer. De Haarlemsche rechtbank veroordeel de den 20-jarigen kantoorbediende, de L., die te Bloemendaal in September zijn kind van vier weken vermoordde, - tot 1 jaar gevange nisstraf overeenkomstig den eisch. In het waterschap De Tjamme onder de gemeenten Finsterwolde en Beerta, zijn de waterschapslasten verhoogd tot 30 per H A. In de vergadering der Kamer van Koophandel te Deventer werd critiek geoefend dat de regeering het controleeren van haar graan-iskoopen in Argentinië had opgedra gen aan een electro-technisch ingenieur. In Friesland zijn de vooruitzichten op een ruimen hooioogst zeer gunstig. Bij gun- st'g weer denkt men over een paar weken met den hooioogst *m te vangen. Te Miste dam voeren de bakkersgezel- Iw, een' loonactle. De Staatscommissie ter voorbereiding van algemeene wettelijke regelen betreffende den rechtstoestand van burgerlijke ambtena ren, welke was ingesteld bij Kon. besl. van 21 Mei 1917, ia ontbonden. Het verbod tot cor.serveeren van wild en wilde konijnen en pluimvee alsmede de re geling voor het invriezen van wild en wilde konijnen zijn ingetrokken. Blijkens bij de autoriteiten ingekomen bericht van den Spaansdien gezant te 's-Gra- venhage zal het Spaansche oorlogsschip AI- phons XIII. dat te IJmuiden verwacht werd, niet naar ons land komen. Volgens te IJmuiden ontvangen offici eel bericht, is de beperkte invoer van versche zeevisch in het onbezette gedeelte van Duitsch- land opgeheven en de invoer door tuséchen- komst van de Algiiflex van nu af onbeperkt toegestaan Dt trein der 2e N -Hol!. Tramweg-Mpij. is Woensdagmiddag ontspoord bij Broek-in- Waterland toen hij den dijk van den Broeker meerpolder opreed. Bijna alls waggons van UITSLAG VERKOOPING gehouden door Johann W. C. Kroon, notaris gevestigd te Zuidscharwoude, op Dinsdag 13 j Mei 1919, des avonds 6 uur, in de herberg „de Schelvisth" te Zuidscharwoude. Onder Zuidscharwoude: 1. Een huis met twee woningen, bergpas-® en erf cp de prinsengracht," serfs P. Koe- per P. T. Sohuffe'eni voor ƒ.1310. b. de" Westelijkste, no. 1062, greet 1 are, 29 centiaren. In hur bij A. Bergen voor 1.75 per week. Kooper A. Bergea voor 1300. j Onder Koedijk: 2. Twee akkers bouwland aan de Saksu- mersloot, sectie A, nos. a. 1084, bouwland en water 41 aren, 90 centiaren (18 sn.) Kooper P. Kramer Jbz. voor 66 per snees. b. 1058, bouwland1 en water, 46 aren, 50 centiaren (20 sn.) Kooper P. Kramer Jbz. voor 64 per snees. 3. Twee akkers bouwland nabiji de Klei- meermolen, sectie A, nos. a. 261, bouwland, 35 aren, 60 Centiaren (15 snees); b. 262, bouwland 23 aren, 30 centiaren (10 sn.) Kooper Jb. Zijp Dz. voor 66 per snees. Aanvaarding land met Kerstmis aa. Eigendom van Mej. de Wed. en Erven G. Kramer Jbz. UIT URSEM. In de jongste gehouden Raadsvergadering was de heer J. Stam met kennisgeving afwe zig. De heer J Ruiter werd beëedigd. De voor zifter weuschte hem, als geboren Ursemmer, met deze onderscheiding geluk en hóópte, dat hij tot den groei en bloei der gemeente zou willen medewerken. De geïnstalleerde dankte voor de hem tot gerichte woorden en vleide zich, dat, al mocht hij misschien maar enkele maanden als raadslid fungeeren, hij, als mid denstander, zou pogen de verwachting, die men van hem koesterde, niet te zullen bescha men. Daarop volgende de gebruikelijke feli- citatiën. Een groot aantal stukken van Ged. Staten teruggekomen, waren goedgekeurd. De personeele belasting, voorheen met 25 pel. voor de Gemeente, was thans tot- 50 pet. opgevoerd. Een suppletoire begrooting ad 3500 kon eveneens de goedkeuring verwerven. Een cir culaire van 't Witte Kruis ter bestrijding van de vlektyphus zou ter kennis van de H. v. scholen gebracht worden, daar de scholieren overbrengers der besmetting kunnen zijn. Tot leden van 't Armbestuur werden her benoemd de heeren G. Kodemeij en A. Tessel. De jaarwedde van den ambtenaar ter se cretarie werd met 250 verhoogd, het salaris der hooistekers, na eenige discussie, op voor stel van den voorzitter tot 75 opgevoerd en aan G. Kooij zou voor het opruimen van het vuilnis 6 in plaats van 3 worden uitge keerd. Aan de Gebr. Evers zou een toeslag op de vroege aardappelen, aan de Gemeente gele verd gegeven worden als die voor 13 Juli 1918 waren aangeboden of verkocht. Aan den heer Loos werd, wegens opheffing van het distributiebedrijf., eene gratificatie van 100 gegeven hem tevens dankzeggende voor zijn actief en accuraat beheer. Aan den lijn werker werd een som van 25 toegestaan wegens betoonden ijver en groote bereidwilligheid. Opnieuw zou men een kasleening aangaan van 1500. Alvorens tot geheime zitting, over te gaan, vroeg de oudste wethouder het woord, den heeren dank zeggende voor het prachtige ca deau, hem bij gelegenheid van zijn gouden jubilé geoffreerd. UIT SCHERMERHORN. Op 22 Mei a.s. is het 25 jaar geleden, dat de heer H. Fransen, te Schermerhorn, ploeg baas aan de Noord-Holl. Tramweg-Maat schappij, bij genoemde Maatschappij in dienst trad. overhandiging van het verdrag om dit te onderzoeken. SOCIALISTISCHE DELEGATIE NAAR DUITSCHLAND. De uitnoodiging van de Dultsche socia listen om een delegatie naar Duitschland te zenden is aangenomen. Henderson, Wibaut en Mis Tral zullen worden afgevaardigd Henderson zal te vens naar Amerika "reizen voor besprekin gen met de Amerikaansche Dem. Arbei derspartij van Groot New-York. DIEFSTAL. AMSTERDAM, 16 Mei. De kaslooper T. v. M. en de kellner W. v. W., die den looper van de Incassobank een pakket met 25.000 wisten afhandig te maken, wer den overeenkomstig den eisch veroordeeld respectievelijk tot 9 maanden en 1 jaar ge vangenisstraf. De koopman 0., die het geld in bewa ring nam, wetende dat het van diefstal af komstig was, werd tot 5 maanden gevan genisstraf veroordeeld. De eisch was 1 jaar. TWEEDE KAMER. HET TRACT A AT van 1839. '#rGRAVENIH AGE16 Mei. De tijdelij ke voorzitter van den ministerraad, minis ter Ruys de Beerenhrouck, heeft heden met betrekking tot de kwestie der herziening van de verdragen van 1839 in de Tweede Kamer breedvoerig mededeefng gedaan waarin hij zeide dat de Fransche minister van Buitenlandsche Zaken thans bericht heeft dat de opperste raad der Geallieerden besloten heeft zoo spoedig mogelijk een conferentie bijeen te roepen bestaande uit Ministers van Buitenlandsche Zaken der Geallieerden en Geassocieerde groote mo gendheden en vertegenwoordigers van Ne derland en België teneinde de kwestie van de revisie der tractaten van 1839 te onder zoeken. De conferentie is blijkens nader be richt bepaald op Maandag aanstaande. De -vraag der herziening van de verdragen van 1839 zal dus door een aparte conferentie worden overwogen. De Regeering is bereid aan deze bijeen komst, waar zij op voet van gelijkheid verschijnt, deel te nemen. In verband daar mede heeft de minister van buitenlandsche zaken zich heden naar Parijs begeven. Geen wijziging van de voorwaarden waar op indertijd de scheiding met België tot stand kwam, kan nu natuurlijk worden op gelegd, doch de Regeering is tot bespreking en overweging bereid, voor zoover zulks met onze rechten en belangdh overeenko mend is. Desidarata van Belgische zijde zullen aan een onbevangen onderzoek wor den onderworpen. In ons vtflgeaO nummer zullen «f® den ver kiezingsuitslag nader bespreken. Wij laten hier oog volgen de vervanging bij tusschentijdsche vacature. Hiervoor ko men naar volgorde in aanmerking: Voor de lijs» der C. H. en anti-rev.Jf. Rin gers, Wolzak, Bres, Van der Borden, Qroada- ma, w. Bruin, Vonk en Bruijn. Voor de Van den Bosch lijst (kath.) Klaver, Pannekeet, Telleman en Van Dillen. (kath.) Oeels, Voor de Leesberg lijst (kath.) Keesom, Klaver, Jacobse en Quax. (De heer H. E. Bosman, die allereerst in aanmerking zou komen, is reeds op een ande re lijst gekozen en valt dus uit). Voor de lijst der S. D. A. P.: Plevier, Bergman, van den Burg en Oukes. Voor de lijst der Unie-Lib. Mr. W. C. Bos man, Prins, Preijer, Offers en Leguit. Voor de lijst der Vrijz.-dem. Lubbe, Lee- meijer, Frese, Oudt, Van Vuure, Zijlstra en De Boer. Voor de lijst van de club der soc.-dem. Van Drunen, Zwart, Rus en JorritsmaSjoers. VERKIEZINGSVARIA. Op een der stemkaarten was het volgende versje geschreven: Stemit men hier? Stemt men daar? •Men. stemt overal Doch wien men stemt, Ziet toch goed toe, Is doorgaans half mal!! EEN) ANTI-STEMMER. Een ander biljet bevatte de volgende ont boezeming: Op dit biljet staan 50 dwazen Die allen op een baantje azen. Op een der stembureaux werd een biljet met 3 tegen 1 stem goedgekeurd. MONUMENTENZORG—SCHER MERHEK. De heer G. Th. M. van den Bosch, lid van den Raad, heeft in verband met het al of niet herplaatsen van de beeldengroepen van het Schermerhek, het volgende voorstel inge diend: De Raad, zich verheugend dat door de goe de zorgen van het College van B. en W. zeer goede afgietsels zijn gemaakt van de fraaie en waardevolle beeldengroepen behoorende bij het Schermerhek, gezien de verschillende adviezen ter zake, besluit: de origineele beeldengroepen na de restau ratie van bedoeld hek weder op hun oude E laats te doen brengen en de afgietsels eene un passend* plaats te geven in den binnen tuin van het Raadhuis, waarvan zij alsdan eene voorname en waardige versiering zullen zijn, en als „afgietsels van zeer waardevolle kunstvoorwerpen" kunnen worden getoond aan de bezoekers. DE VREDE. PARIJS, 15 Mei. Men is van meening, dat door Amerikaansche invloed regelin gen zullen wórden getroffen tusschen de Polen en Oekraniërs, waardoor deze zullen besluiten tot staking der vijandelijkheden over te gaan. 1 De Temps meldt, dat er een neiging be staat, om betreffende de kwestie Fin me half officiëel mecningen te wisselen tusschen Italië en de Yongo-slaven. STAKING. PARIJS, ,16 Mei. De ,„Matin" meldt, dat er een algemeene staking is uitgebro ken onder de geëmployeerden van het Su- ez-kanaal. Het kanaal is versperd door de vele schepen. Het verkeer is hierdoor ver broken. TEGEN HET BOLSJEWISME IN HONGARIJE. BERLIJN, 16 Mei. Volgens hier ont vangen berichten heeft zich te Arad, onder voorzitterschap van graaf Caroli, een re- gcering gevormd, met het doel het bo'.sje- wistiscn bewind te Boedapest te verwijde ren. HET VREDESVERDRAG. NEW-YORK,MS Msi. De cerreepoodest 2—3 uur 3.154.15 uur Ie RANGTERREIN 35 ct., 2de 20 ct. Voorverkoop fa.-DE FRENNE alleen Zaterdagavond 30 en 15. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Dat er gisteravond groote belangstelling voor den uitslag der verkiezing was, laat zich begrijpen. Reeds tegen half acht verzamelden zich vele belangstellenden voor ons bureau en na dat de cijfers van het stembureau aan de Snaarmanslaan, die het langst op zich lieten wachten, ons bekend waren, werd onmiddel lijk ons bulletin, dat een overzicht gaf van de in alle bureaux uitgebrachte stemmen, bene vens van de op elke lijst uitgebrachte totalen, in ruime mate verspreid. Inmiddels werd op het redactie-bureau zoo snel mogelijk de stemmingsuitslag berekend, zoodat spoedig ons tweede bulletin volgde, waarop, naar onze voorloopige berekening, de verdeeling der zetels over de verschillende lijsten en de namen der gekozenen gemeld werden. Vooral voor dit bulletin was de belangstel ling natuurlijk groot en terwijl onze loopers den uitslag in de stad verspreidden werd men bijna handgemeen om de voor onze deur uit gegeven bulletins machtig te worden. Het is begrijpelijk, dat de vaststelling van den totaal-uitslag in den korten tijd daarvoor beschikbaar, een. lastig en ingewikkeld werkje is, waarom wij dan ook bij onzen uitslag ge meld hebben, dat deze volgens onze voorloo pige berekening geschiedde. De totaal-uitslag welke later op den avond door het katholieke blad „Ons Blad" gemeld werd, verschilt hierin van den onzen, dat volgens „Ons Blad" niet de Vriiz.-dem. me vrouw Aukes-Timmèrs maar de katholiek H Klaver zou gekozen zijn i De vergadering van het Centraal stembu reau, die hedenmiddag plaats heeft, zal wel uitmaken welke uitslag de goede is geweest. Wij hebben geen reden aan de juistheid van ons Sulletin te twijfelen. BOUWEN VAN PAKHUIZEN TEN BEHOEVE VAN DE EXPORTVEILING VAN LAND- EN TUINBOUW PRODUCTEN. B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten, aan de N. V. Alkmaarsche exportveiling van land- en tuinbouwproducten, als beschik king op h<*ar adres d.a. 2 April 1.1. te berich ten dat de gemeente niet geneigd is als borg op te treuen *roor een bedrag van 200.000, doch zich bereid verklaart een nader te be palen bedrag aan adressante te verstrekken onder hypothecair verband, op dezelfde voor waarden als waai op de gemeente zelve zal blijken te kunnen leenen, ook wat de aflossing betreft, verhoogd met 1 pet. interest, ter ver goeding van de door haar tb maken onkosten en eventueel te lijden verlies. AANKOOP VAN GROND BIJ DE ZES WIELEN. In verband met de in overweging zijnde Elar.nen voor den bouw van een nieuwe sluis ij de Zes Wielen en ten einde dien bouw eventueel naar behooren te kunnen onderne men en uitvoeren achten B. en W. het wen- scheliik, dat de gemeente zich den eigendom verzekere van de gronden, waarop en waar langs kunstwerken zullen moeten worden aan gelegd. Zij stellen daarom den Raad voor te besluiten van het bestuur van den polder Heerhugowaard te Heerhugowaard aan te koopen de gronden, omvattende de perceelen Aan den heer v. d. Stok werö hierop ala vertegenwoordiger van den tuinbouw stem recht verleend. Deze wees er op, dat de geen aansluiting wenschende tuinbouwvereenigin- gen plaatselijk werkten. Zij hadden wel sym pathie, maar voelden het belang niet. Met 34 tegen 4 stemmen voor Hoorn werd hierop besloten het Landbouwhuis in Alk' ntnar ie vestigen. Voor Hoorn stemde slechts de Coöperatie ve Bond van Coöperatieve Vereenigingen en de Varkensfokvereeniging in Noord-Holland. Met algemeene stemmen werd op voorstel van het voorloopig bestuur ia tegenstelling mei het Hoornsche voorstel, besloten om voorloopig een pand te huren, inplaats van er een te bouwen. De ontwerp-statuten en 't huishoudelijk re glement werden behoudens enkele redactie wijzigingen vastgesteld. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren G. Nobel, Lutjewinkel, Dr. D. L. Bakker, Alkmaar, H. K.'Koster, witringerwaard, P. Stapel, Hoogkarspel en D. de Boer, Stompe- toren. Aan het bestuur werd machtiging verleend eventueel gewenschte wijzigingen der statu ten voor de Kon. goedkeuring aan te bren gen en de verdere werkzaamheden inzake het gebouw te nemen. WOLHANDEL IN NOORD-HOLLANU. Het bestuur der Vereeniging tot verbete ring van den Wolhandel in N.-rl. meldt, dal op de vergadering d^l. 12 Mei U. van het be stuur der Vereeniging tot verbetering van den Wolhandel in N.-h. met de commissiën uit de wolproduoten uit den omtrek vau Pur- merend, Schagen, Alkmaar, Hoorn en Texel, welke op slechts 1 na geheel voltallig was, met algemeene stemmen werd besloten het plan tot gezamenlijken verkoop van wol door te zetten. Uit de voorafgaande mededeelingen door den secretaris bleek, dat tot 11 Mei door 236 wolproducten hunne medewerking was toe gezegd, terwijl pog dagelijks dergelijke be- reidsverklaringén binnenkwamen. Besloten werd dan ook de gelegenheid tot deelname nog tot nader datum open te stellen. Bij een zeer voorzichtige raming, n.l. op s/, van de op 1 Aug. 1918 aanwezige schapen, kon aan genomen worden, dat de tegenwoordige deel nemers over 9000 vliezen beschikken. Even wel zal wel blijken, dat deze raming belang rijk te laag is. Overeenkomstig het plan zal de wol ont vangen worden te Alkmaar, Purmerend, Scha gen, Hoorn en den Burg, op de plaatsen en datums door de districfcommissiën te bepa len. De wol wordt bij ontvangts in tegenwoor digheid van den leverancier door een deskun dig en volkomen onpartijdig persoon (een der leden der firma Gebrs, v. a. Vlies te Amster dam) gesorteerd en op weegschalen tot in K G. juist gewogen. Voor het Noord-Hollandsche vasteland zal kadastraal bekend gemeente Oudorp, Sectie A, No. 220, geheel en No. 221, gedeeltelijk, en wel Oostwaarts reikende tot tegenover den in- laatduiker aan het einde van perceel Sectie A, No. 220; Geschiedende deze koop en verkoop onder de volgende voorwaarden: a. de koopster betaalt bij het verlijden der akte van overdracht in handen van den ver- kooper eene vergoeding van 200; b. de kosten van overdracht komen voor re kening van de koopster; c de koopster verbindt zich geenerlei be lemmering in den weg te zullen leggen ten aanzien van den afvoer van het water van Raaksmaatsboezem op Schermerboezem, zulks ten genoegen van belanghebbende Pol derbesturen. VEREENIGING „HET LANDBOUW HUIS". In de bovenzaal van café „Central" werd heden de vergadering van de vereeniging „Het Landbouwhuis" gehouden, om de agen da van de vergadering op 1 April te Schagen voort te zetten. Zooals men weet werd de vergadering des tijds geschorst omdat de vergadering besloot den tuinbouw alsnog tot deelname uit te noo- digen. De voorzitter, de heer G Nobel, deelde mede, dat van ae verschillende tuinbouwver- eenigingen berichten waren ingekomen, dat zij zich niet wenschten aan te sluiten. Alleen de Provinciale Commissie voor Veilingen in, Noord-Holland wenschte zich aan te sluiten, doch voorloopig voor één jaar tegen een con- 1 tributie van 100. Dit in afwachting dat de 1 algemeene vergadering definitief tot aanslui- ting besloot. Dr. Bakker lichtte dit nader toe. niet meer vertraagd kon worden. Óp zijn voorstel werd besloten voor deze commissie een uitzondering te maken, daar die organisatie geen vergadering meer had kunnen houden en erkende, dat de beslissing niet meer verhoogd kon worden. men daartoe de uitdrukkelijke wensch te ken nen had gegeven, de partijen ook voor den verkoop en uitbetaling zooveel mogelijk ge scheiden zullen worden gehouden. Vanaf het oogenblik van ontvangst zal de wol tegen brand- en transportrisico verze kerd zijn. De verkoop zal geschieden op nader te be palen datum in openbare veiling te Amster dam. STOOMBOOTDIENST „ALKMAAR PACKET." De dienstregeling der „Alkmaar Packet" ia weer uitgebreid en nu als volgt: Op dè Zondagen: Van Alkmaar6.10.2.30, 6.uur. Van Amsterdam: 6.30, 9.30, 2.15, 6 uur. Op de werkdagen Van Alkmaar 9 en 6 uur. Van Amsterdam: 8.30 en 5.30 uur. EEN BIJZONDERHEID. Eenige jongens van de H. B. S. kwamen hedenmorgen met de volgende verrassende mededeel ing op ons bureau Op het Hofje naast de bewaarschool is een jonge kat geboren met 1 kop. 2 staarten. 3 achterlijven. 6 achterpooten. 2 voorpooten. De oude kat is er ziek van. (Begrijpelijk 1 Red.) De jonge kat is voor vijf cent te zien. DE ALKMAARSCHE PADVINDERS. Zaterdag 17 Mei aantreden om 2 uur, in het troeplokaal. Otters en Tijgers met fiets. Vossen en Kraaien zonder fiets, doch *met elasso's. Voor troep II geen oefening. POLITIENIEUWS. VERNIELZUCHT. Gistermiddag omstreeks 1 uur heeft een zwerver, zekere J. G., vermoedelijk met het oogmerk om in de gevangenis te komen, een glasruit vernield bij Dr. Zijlstra, Langestraat, alhier. De vernielzuchtige werd onmiddelijk gearresteerd en nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, naar het Huis van be waring, alhier overgebracht. AANGEHOUDEN. Op verzoek van de politie te Purmerend, werd gisteren alhier aangehouden zekeren B., verdacht van diefstal met braak te Purmerend. Hij werd naar Purmerend overgebracht. CLUB VAN SOC.-DEMOCRATEN. - Men schrijft ons Gisteravond vergaderde de Club van Soc.- Democraten in het café van den heer Breed, aan het Hofplein. Door den voorzitter, den heer O. J. Ver kerk, werd de achter ons liggende verkiezing besproken en er op gewezen, dat z. i., nu het oogenblik gekomen is voor het P. B. der S. D. A. P. om, volgens den brief d.d. 15 April 1919, zich met de Alkmaarsche twisten te be- moeien. Spr. twijfelde er niet aan of het P. B. zal met hem scherp veroordeelen de wijze, waar op door de,afd. der S. D. A. P., hierbedoelde spreker vooral op het manifest dat den laat- sten nacht namens de afd. verschenen is, deze strijdwijs scherpt afkeuren. O»1*! TT W's-MOj WlVfj Vt5U MVt uui I

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 2