pui. Zit- en Slaapkamer ;mg onnaar een beer [GÉtiini De Algene Vergadering Sneldood. Dames- en Heeren-RIjwielen alle Maniilacturen. saw?sraa«n Nette woning Een WOON-WINKELBOIS. Motorfiets, 2 Huizen te koop, Woningruil. costuumrokken Mej. Ei. ZWEEKHORST. Zwarte Sajet, Rechtszaken. stadsnieuws. Alleenstaand huisje Uit de hand te koop witte Bakplanten TE KOOP Te koop jeen tuinameublement Uit de hand te koop Te Itoop 1 groot WINKELHUIS 1 klein WINKELHUIS Te koop gevraagd: Vergunning. L IJ N O L I E. Algemeens Onderlinge Schermer Paarden-Yerzekering Maandag 19 Mei e.k., Reukloos Hoofd-Eau de Cologne. Volksdrogisterij Luttik Osdorp 53, JAN HE VRIES. Haast XT. Ratten, Muizen, Kakkerlakken, Mieren, Wandgedierten. De Eerite Ansteid. ZMeg Mil.. Singel 143. DM. F. E BESZELZEH. Extra aanbieding per knot 80-90-125-160. Hullen-Banten en Scfirootjesgaas. belangen ran ana gewest in rate opzichten ten goede zal komen, door velen der Staten leden blijkt te worden gedeeld. In die overtuiginng is dan ook geen veran dering gekomen door het betoog der leden, die van oordeel waren, dat uit hoofde van de grootere centralisatie, die van de voorstellen het gevolg zal zijn, het beoogde doel niet zal worden bereikt, en dat van ae oprichting van het Hoogheemraadschap integendeel zelfs varen zijn te duchten. Het College is geens zins blind voor de waarde van het historisch gewordene, maar schaart zich toch geheel aan de zijde van hen, die meenen, dat men zich bij de pogingen om de nadeelen van den bestaan- den toestand, die door gewijzigde omstandig heden of opvattingen aan het licht zijn getre den, weg te nemen, niet te angstvallig aan de historie moet vasthouden, doch zoo volledig mogelijk rekening moet houden met de ei- schen die in verband met de werkelijke belan gen, welker bescherming het geldt, redelijker wijze kunnen worden gesteld. Oedep. Staten hebben getracht aan te too- nen, dat de wensch tot meer centralisatie ten opzichte van het dijkbeheer, die in de laatste jaren van verschillende zijden werd geuit, in derdaad gerechtvaardigd was en mochten uit het verslag met voldoening bemerken dat hun betoog bij zeer velen der leden ingang heeft ;evonden. Zij twijfelen niet, of -van de een- ,ei'd in beheer der dijken van het Moorder- kwartier, welke het Hoogheemraadschap zal meebrengen, zullen grootcre veiligheid en ver betering der zeekeering het gevolg zijn. Om aan enkele bezwaren te voldoen, stel len Oed. Staten voor, een artikel aldus te doen luiden: „Voor zoover dit voor eene behoorlij-1 ke vervulling zijner taak noodzakelijk is, is] het Hoogheemraadschap verplicht te trachten zoo spoedig mogelijk, desnoods langs den weg van gerechtelijke onteigening, den eigen dom van de in artikel 1 genoemde zeewering en binnen-waterkeeringen en van de daarbij gelegen dijkputten te verwerven." Na nauwgezette overweging van de daarte gen aangevoerde bezwaren moeten Ged. Sta ten hun voorstel met betrekking tot de verde diging van de Noordzeekust ongewijzigd handhaven Zooals de toestanden zich daar ontwikkeld hebben, is eene andere r<_ dan die, welke zij zich hebben gedacht, h niet voor verwezenlijking vatbaar. De kosten. Op eene vraag, die reeds eerder in het ver slag is gesteld, of n.l. de oprichting van het Hoogheemraadschap voor ócd. Staten niet alleereerst eene financiecle kwestie is geweest, omdat zij gemeend hebben daardoor een mid del te hebben gevonden om ten opzichte van de verdeeling der watersnoodkosten eene bil lijke regeling te treffen, moet beslist ontken nend worden geantwoord, daar hét voorstel in de eerste en voornaamste plaats een gevolg is van hun overtuiging, dat aldus de verde diging onzer kusten in de toekomst beter zal zijn geregeld. Niet een financieele kwestie, doch eene vraag van rich tig dijkbeheer heb ben Ged. Staten dus getracht in het aangebo den ontwerp-reglement op bevredigende wijze op te lossen, doch dit neemt niet weg, dat zij het, evenals een aantal leden der vergadering, als een voordeel beschouwen, dat de oprich ting van het Hoogheemraadschap tevens een middel aan de hand blijkt te doen, om de uit den watersnood voortgevloeide kosten over de verschillende belanghebbenden te verdee- len naar billijkheid. Op dit laatste wenschen Ged. Staten in dit verband den nadruk te leg gen, omdat zij, hoezeer in het algemeen tot tegemoetkoming bereid, in hetgeen in het ver slag te berde wordt gebracht, geen argumen ten hebben aangetroffen, die er h. i. toe zou den moeten leiden, gevolg te geven aan den op hen uitgeoefenaen aandrang om de bijdra ge der Provincie in de watefsnoodkosten te verhoogeu. Het is van den aanvang af de bedoeling ge- doen. Tal van polders en gemeaitm, ffie plaatselijke voorzieningen hebben aange bracht, zouden dan aanspraak kunnen maken op vergoeding der daarvoor gemaakte kosten uit de Provinciale kas en daarvoor bestaat h. i. niet de minste aanleiding Inderdaad is de Anna Paulownapolder zwaar getroffen en zullen de lasten in dat waterschap nog stij gen boven het reeds niet lage bedrag, waarop zij thans zijn gesteld. Daarmede is echter bij de voorstellen betreffende de oprichting van het Hoogheemraadschap rekening gehouden en het zou tegenover de andere waterschap pen niet billijk zijn, genoemden polder n< verder tegemoet te komen. Ook de reeds verstrekte bijdragen van an deren moeten volgens Ged. Staten op de bij drage der Provincie in mindering worden gebracht. Kwijtschelding voorschotten. Ten slotte stellen Ged. Staten nog voor, om, indien hun besluit tot oprichting van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noor derkwartier en tot vaststelling van een regle ment van bestuur voor dat Hoogheemraad- schftp de koninklijke goedkeuring zal hebben verkregen, aan het Hoogheemraadschap Wa terland, Dammeesteren van den Nieuwendam bij Monnikendam, de Broekermeer, den pol der Westzaan, het waterschap de Wijde Wor- mer, het waterschap de Purmer, den polder Katwoude, den Zuidpolder bij Edam, den polder de Zeevang, het Heemraadschap van den Schardam co Keukendijk, het Ambacht van Wes'tfricsland, genaamd Drechterland, het tfriesland, genaamd de Vier .Ier Waard ea Groet, den pofder Wieringerwaard, den Anna Paulownapolder en de gemeente Purmerend kwijtschelding te verleenen van de verplicht- ting tot terugbetaling der voorschotten, hun op dat tijdstip uit de provinciale waters- noodleening verstrekt, respectievelijk ten be hoeve van de herstelling en verbetering hun ner zeeweringen, voor den aanleg van nood- waterkeeringen of voor drooglegging vad hun gebied. Ambacht van Westfriesland, Noorder Koggen, den pole n noldi (ïrhiontrtl ru weest, dat een voornaam deel dezer kosten ge dragen zou worden door de van ouds schuld- slichtigen, die daartoe hunne uiterste krach- Pl ten zouden hebben in te spannen. Het daarna elijk bracht ten laste van"de achterliggende, tot spa overschietende zou gedeeltelijk worden ge- dusverre niet dijkplichtige, eigendommen, thans in het Hoogheemraadschap vereenigd, terwijl ten slotte de rest, behoudens eene eventueele rijksbijdrage, voor rekening der Provincie zou komen. Aan dit plan de cam pagne moet, meenen Ged. Stiften, worden vastgehouden. Zij zijn van oordeel, dat de aanvankelijk door hen voorgestelde nadere uitwerking daarvan om nl. de van ouds dijkplichtige en achterliggende eigendommen met niet meer dan 60 pCt. der kosten te belas ten en de overige 40 pCtafgezien .van de Rijksbijdrage, geheel voor rekening der Pro vincie te nemen reeds van een zeer vrijge- DL NIEUWE SPELLING. De commissie van toezicht op het L. O. te Deventer heek na een rede van dr. J. Berla- ge, rector aan het Gymnasium alhier, beslo ten, zicit per motte tot den minister van On derwijs te wenden, met het verzoek, om de spellingregeling als door dd staatscommis sie voorgesteld, ten spoedigste bij het onder wijs in te voeren, echter met deze wijziging, dat in de afdeeling handelende over 't gram maticaal geslacht,1 wordt bepaald, dat de tot di sver gevolgde regels voor de verbuigings uitgangen met n ook, niet meer van kracht blijven met betrekking tot namen van manne lijke personen en diernamen, die slechts een mannelijk individu aanduiden, maar, dat men zich ook hier overal richt, naar de beschaafde taal. KRANIGE REDDING. Een dertienjarig zoontje van den inspecteur van politie Reyenga, te Amsterdam, zag Don derdag dat twee kinderen van 11 en 8 jaren te water waren geraakt. Zonder zich een oogenblik te bedenken, sprong hij te water en zwom naar den overkant, waar hij beide •knaapjes ophaalde en ze aan het publiek toe reikte. Daarna zwom hij weer terug en begaf zich kalm naar huis. DE DUBBELE MOORD TE RETRANCHEMEN1. Donderdag is gevankelijk naar Middel burg overgebracht de 42-jarige veekoopman T. C. D. uit Retranchemeut, ais verdacht een der daders te zijn van den dubbelen moord pp het bejaarde echtpaar Perrels aldaar, in den nacht van 19 op 20 Januari. Hij was eerst bij aanhouding ontvlucht, doch is op nieuw aangehouden. LUCHTVAART. In verband met het ongeluk van de militai re vliegers, de luitenants Perk en Duinker, te Oldenburg (Duitschland), zijn de vlieg- oefeningen te Ede voorloopig gestaakt. De begrafenis van beide genoemde slacht offers zal met militaire eer geschieden. Lui tenant Duinker wordt begraven te Amster dam, terwijl de teraardebestelling van luite nant Perk te Zeist zal plaats hebben. De da tum is nóg niet vastgesteld. EEN BIJSLAG OP DE MARK. De gemeenté Aalten zal met het oog op de lage markenkoers aan de arbeiders uit de plaats, die in Duitschland werkzaam zijn, een toeslag van 10 cent verleenen op de Mark. waarvan de helft door de gemeente en tuigde. Niettemin hebben zij, toen hun bleek, dat de aanvankelijk op 20 millioen geraam de kosten der werken aan de zeeweringen van het Noorderkwartier ten slotte waarschijnlijk 1.500.000 meer zouden bedragen, vrijheid ;evonden voor te stellen, de bijdrage van het .oogheemraadschap tot 60 pCt. der oor spronkelijk noodig geachte 20 millioen te beperken en het aandeel der Provincie nog met de rente en aflossing van dat geheele meer benoodigde bedrag van 1.500000 te verhoogen. Omtrent de vraag, of het Rijk eene bijdrage in de kosten zal verleenen en zoo ja tot welk bedrag, kan uit den aard der zaak geen zeker heid worden verschaft voordat daaromtrent door de wetgevende macht is beslist. Van den minister van Waterstaat is echter de toe zegging ontvangen, dat hij zal bevorderen, dat aan de Provincie tot aan de aflossing der watersnoodleening een jaarlijks afloopend subsidie zal worden verleend, dat beschouwd kan worden als de rente en aflossing van een zoodanig bedrag dier leening, als het Rijk voor zijne rekening zal willen nemen. Daar naar de overtuiging van Ged. Staten de last, die volgens hun voorstel op het Hoogheem raadschap zal worden gelegd, de draag kracht daarvan niet te boven ga.t, bestaat er h. i. geen aanleiding die eventueele Rijksbij dragen ook gedeeltelijk aan het Hoogheem raadschap ten goede te doen komen. Regeling kosten noodwaterkéeringen en be maling. de Mark blijft beneden den koers van 40 cent en de inkomsten niet meer bedragen dan 60 Mark fier week. EEN DIEVENBENDE TE WERKEN DAM. Ofschoon de burgerwacht 'van Werken dam trouw eiken nacht met een 20-tal man nen het dorp bewaakt, zijn er toch nog vijf inbraken in de laatste dagen gepleegd. Uit een winkel, tevens slijterij, werden 200 fl. li keur, oude klare en andere dranken ont vreemd uit de suikerfabriek verscheidene ma nometers; van een boerderij, gelegen in den Biesbosch, kostbare paarden, tuigen, enz. Men vermoedt ook, dat de oorzaak van den brand, die Zaterdagnacht aldaar woedde, aan de roovers niet onbekend moet zijn; al thans van de geredde inboedels werden ver mist twee veer en bedden en een kast, waarin 127 aan geldswaarde en verderen inhoud. De angst voor de bende is zoo groot, dat vele bewoners niet naar bed gaan of zich ge kleed ter ruste begeven. Intusschen stelt de politie te Gorinchem in verband met die rooverijen een onderzoek in, daar men vermeent, dat de handlangers daar gevestigd zijn of er zich ophouden. PROT. CHR. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Donderdag hield de landelijke Vakafdee- ling van wegpersoneel van den Prof. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel te Nu Ged. Staten reeds hebben voorgesteld Utrecht eene buitengewone vergadering ter de kosten van alle noodwaterkeeringen, die van meer dan plaatselijk belang zijn geweest, geheel en die van enkele andere keeringen bo vendien gedeeltelijk voor rekeninng der Pro vincie te nemen, kunnen zij aan den wensch cta ia dit opzicht nog verder te gaan niet vol- 'bes spreking De verg; van de nieuwe loonregelin. >- was zeer druk gezocht. Er werd o.m. met afgemeene stemmen een motie aangenomen waarin de afdeeling het bonds- bestuur in ernstige overweging geeft de direc ties der spoorwegen te verzoeken in deze ab normale ffjflen 8e uïfkeeiingen ras esïïa we ken bezoldiging te doen voortzetten, met dien verstande, aat het minimum dezer uitkeerin- gen op 25 per maand zal worden gesteld en haar verwachting uitspreekt, dat bij de behandeling van het loonvraagstuk in den loonraad alle aandacht zal worden geschon ken aan de bezoldiging van bedoeld perso neel, hierboven genoemd. EEN GEDENKTEEKEN. De Sociaal-Anarchistische Jeugd Organi satie te Amsterdam zal een gedenkteeken plaatsen op het graf van Wim Holthuis, die I met 4 anderen verleden jaar getracht heeft 't kruitmagazijn aan den Haarlemmerweg in de lucht te doen springen. De overledene is in de strafgevangenis te Goes gestorven. Aan staanden Zondag zal op Vredenhof het mo nument op zijn graf worden onthuld. KORTE BERICHTEN. Tijdeqs een onweder sloeg de bliksem in de woning van gebr. W., te Beugen. Een der huisgenooten werd doodelijk getroffen. De minister van buitenlanasche zaken is gisterenochtend per Holl. Spoor van 7 uur 38, vergezeld van drie ambtenaren van zijn departement, naar Parijs vertrokken. In Waterland is het met de vreterij door emelt veel gunstiger gesteld dan in het vorige jaar. Da vooruitzichten voor den hooi oogst zijn thans bevredigend. De gemeenteraad van Utrecht heeft een verordening vastgesteld betreffende de Zon dagssluiting van de barbierswinkels en kap perssalons. Uit de gemeente-secretaris, tevens distri butiebureau, te Berghem zijn 14000 brood kaarten gestolen. Op het voorbalcon van een tramwagen van lijn 11 te Amsterdam is aan iemand een bedrag van 800, dat zich in een porte feuille bevond, ontrold. De te Amsterdam gedetacheerde troe pen zullen tot op de helft worden verminderd, zoodat er nog 500 man overblijven. Te Utrecht is een bond van R. K. brand- stoffenhandelaren opgericht. Te Brunssnm zijn drie beruchte Duit- sche paardendieven aangehouden. Bij Abcoude reed een motorfietser te gen een hoop steenen, zonder letsel te krij gen. De man echter, die achterop meereed, viel, brak zijn been en kreeg ook nog inwen dige kneuzingen, zoodat hij in een gasthuis te Amsterdam weed opgenomen. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde den kantoorbediende en den kellner, die een looper van de lncassobank 25,000 afhan dig hadden weten te maken, resp. tot 9 maan den en 1 jaar gevangenisstraf, overeen komstig den eisch. De koopman, die het gestolen geld in be waring had genomen, werd tot 5 maanHpn gevangenisstraf veroordeeld. De eisch was j een jaar. De Tielsche rechtbank veroordeelde L. G. en J. W., beiden gedetineerd, resp. tot 1 en 1 jaar gevangenisstraf wegens diefstal I met braak in den nacht van 11 Maart, ten nadeele van den heer Izaks, te Tiel. ONJUISTE AANGIFTE. Het Gerechtshof te Arnhem heeft in hoo- ger beroep uitspraak gedaan in de zaak van J. J. V., fabrikant te Tiel, door de Tielsche Rechtbank, d.d. 20 Maart j.l., wegens het doen eéner verkeerde aangifte voor de Rijks inkomsten- en Oorlogswinstbelasting veroor deeld tot 1 maand voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd vaq 3 jaar. Dit von nis werd in zooverre vernietigd, dat beklaag de werd vrijgesproken van het hem ten laste gelegde met betrekking tot de Rijksinkom- tenbelasting en dat hij thans werd veroor deeld tot 1 week gevangenisstraf niet voor waardelijk). De Oiiicier van Justitie was in hooger be- roep gegaan. CINëMA AMéRICAlN', Suzanna Grandais, de fijne Fransche film-1 actrice in één barer beste creaties, een schitte rende natuuropname, een mooi journaal en oen goede Amepkaansche comedie, ziedaar het programma voor deze week, dat inder daad met recht in één van de drukste winter-1 weken zou kunnefi vertoond worden». In de „Veroveraars" is Suzanna Grandais I gewoonweg eenig. Haar bijzonder fijne spel (let b.v. eens op de geestige wijze waarop haar ernstige gezicht zich langzaam tot een glimlach plooit) is een voortdurende beko ring. Baron Jr. is één van de drie veroveraars die naar het kasteel van Suzanna Maxelin in de Pyreneën trekken, waar het lieftallige vrouwtje veel slimmer blijkt te zijn dan zij denken. Mooie sneeuwopnamen. Prachtig is de natuuropname van één der Zweedsche kanalen. Muziek was goed. Het programma is een bezoek zeker waard. De temperatuur in de zaal is zoo, dat men er heerlijk frisch zit. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Laat 143. Tel. 645. Geopend op alle werkdagen van des voorm. 911 uur en bovendien des Maandags-1 avonds van 78 uur. Aangeboden: 6 bakkers, 4 banketbakkers, 4 bankwerkers, 1 betonwerker, 1 bierbrouwer, I 1 bloemist, 1 boekdrukker, 2 boerenarbeiders, 1 colporteur, 1 fundeeringwerker, 18 grond werkers, 1 heibaas, 4 jongens voor licht werk, 1 vr.- en 1 mann.-kantoorbedicnde, 1 klinker, 2 koetsiers, 1 landbouwer, 1 letterzetter, 1 loodgieter, 1 loopknecht, 61 losse werklieden, I 1 machinaal-houtbewerker, 1 machine-bank werker, 2 machinisten-stoker, 1 magazijnbe diende, 3 metselaars, 1 meubelmaker, 6 pak huisknechts, 2 reizigers, I scheepsbouwer, schippers, 2 schilders, 2 schoenmakers, 3 slagers, 4 smeden, 1 steenbikker, 1 steenhou wer, 3 stokers, 33 sigarenmakers, 1 tabaks bewerker, 4 timmerlieden, 1 tuinman en 2 vee- drijvers. Gevraagd: Agenten voor L. V. M., 1 bar- biersbediende of noodhulp, 1 dienstbode in een klein gezin, 1 loodgietèr, 3 schilders, 1 smid, 1 timmerman en i tuinman. Alkmaar, 17 Mei 1919. De Directeur, C. DEKKER. te buur gevraagd, te Bergen, Heiloo of omgeving van Alkmaar, door echtpaar zonder kinderen. Aanv. uiterlijk 1 September a.a. Brieven adres No. U 189 Bureau van dit Blad. te huur gevraagd, Aug. of eerder tegen 2 A f 400.— per jaar. Franco br. letter Z de ROOIJ's Boekhandel. TE HUUR QEVRAAGD tot einde Juli m. g. v. keuken, te Schoorldatn of omstreken, door echtpaar z. k. Brieven m. prijsopgave aan Boek handel SNOOIJ, IJmuiden, onder letter R. b|j K. 't HART, Bergerweg, gem. Bergen. voor den kost en den hooibouw. W. LODDER, Noordervaart, Stom- petoren. Te Bergen-binnen te huur gevraagd, bevattende minstens 7 kamers. Des gewenssht kan 5 jaar huur gega randeerd worden. Brieven met prijs en ligging, on der No. Z 192, Alkm. Courant. een BURGERWOONHUIS, staande aan den Benedenweg te St. Faiicrna, door twee gezinnen bewoond, staat leeg. Te bevragen bij S. LEK, Snaarmanslaan 14, Alk maar. Te koop ongeveer 12000 eerste pluk en 15000 roode bakplanten. Te bevragen bij A. OüDfcS, St. Pancras. Niet op Zondag. dertig duizend nieuwen steenfun- deering f 37, gevelsteen f 42, bin nenmuur f 33, trasraam f 46 per duizend. Te bevragen bij J. SNIJDER Oudorperdijk No. 2 Alkmaar. TAFEL, 2 STOELEN, LEUNING STOEL, geheel nieuw. OUDEGRACHT 163. TE KOOP wegens gezond- hsidsredeneu een annex kruidenierswinkel en brand- stoffenzaak. Brieven onder No. B 51, bureau van dit blad. met ERF en SCHUUR, te M I D- DEN-BEEMSTER, ook ge schikt voor RENTENIERS. Te bevragen bij Wed. J. MOLE NAAR te Midden-Beemster. ERF en PAKHUIS, Laat. Breedstraat. Te bevragen bij firma ZWAAN ZOON, Boekh. Ged. Nieuwe- sloot 77. aan de Straatweg ALKMAAR— HEILO. Opgave van grootte en prijs. Br. fr. DE VROOM, Hui denstraat 35, A'dam. TB KOOP GEVRAAGD een gewaarborgde VERGUNNING te ALKMAAR. Brieven met prijsopgave onder letter M 129, bureau van dit blad. Te koop; een in besten staat zijnde 41U p.k., merk „Simplex", bij A. WIT, Westdijk, nabij Akersloot. Aangeboden pl.m. 200 liter Schilders-Lijnolie, ook bij minder te verkrijgen. Brieven onder Ietter P 185, bu reau van dit blad. waarvan 1 te St. Pancras en 1 te Broek op Lnngendfjk. Te bevragen bij J. BRUIN, St. Pancras. Aan hetxellde adrea nlenvre en gobrnlkte VAARTUIGEN te koop. met zoo goed als nieuwe banden. Nieuwpoortslaan no. 103. van de xal worden gehouden op nam. 2 u u r, bi] C. RENTES te Slompetoren. Hiervoor wordt leder deel hebber opgeroepen, om Eich van den «tand der verzekering te overtuigen. Namens het Bestuur, M. GROOT Voorzitter. K. SPAAN, Secretaris. Onmisbaar voor schoolgaaade kinderen. ALOM VERKRIJGBAAR. Telefoon 824, ALKMAAR. Het la nw voordeel. Om ruimte te maken in mijn grooten voorraad, worden eenige p r i m;a met beate banden, OPGERUIMD TEGEN VEEL VERMINDERDEN PRIJS. Verder ruim voorzien van beste banden, verschillende maten en verdere Onderdeelen. Scherp concurreerende prijzen. 3eleefd aanbevelend, P M. DE VRIES, RIJWIELHANDEL. Wulppestkantoor Heer Hugowaard Zuid (N.-H.) Voor het verdelgen vaa deze plaag wende men zich tot: Wij zuiverden alle groote inrich tingen zooals gestichten, schepen, Rijks-, Gemeente- en Militaire in stellingen, waarvan wij attesten kunnen toonen. De behandeling is vrij van gift, stof en reuk en geeft geen bedrijf-stagnatie. De betaling is na verkregen resultaat. Direct na ontvangst van Uw aanvrage zal een onzer vakkundigen u ten spoe digste komen bezoeken, zondeft verplichting uwerzijds. Een fam. te ARNHEM zoekt in relatie te treden met een fam. te ALKMAAR of omstreken (strand) teneinde den tijd van half Julihalf Augs. wederzijds van woning te ruilen. Brieven franco onder Q 957 bureau van dit blad. Enorme collectie alle prijzen. J. H. WILLERS. Groote Prijsvermindering op VERDER RUIME KEUZE IN Aanbevelend, Firma FRANZ BRUNINO. Hekelstraat 22, Alkmaar. Irno+pn van qIIü nr\nH\irafr»rkAPrinrrpn Hip ,4i _._i? i

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 10