G. GEUS' bekende 3 guldens Tabak vanaf heden Een dienstbode gevraagd Verder groote prijsverlaging in de diverse kwaliteiten. Zie de prijzen. I Infifpzondeii Stukken. Provinciaal Nieuws. Sport Rechtszaken. Amstordamsclio Beurs Noordhollandsch Landbouwcrediet. ja Openingskoersen van heden. Marktberichten. Adyertontiën. ffe). de Weduwe J. Mulder-Hellings, GESLAAGD. Onze oud-stadgenoote Mej. Jos. Kosters, vegwierf het certificaat voor Machine-schrij ven volgens het 10-vingcrsysteem Pont. BEROEPEN. Ds de Pree maakte gisteren aan zijne ge meente bekend, dat hij een beroep had ont vangen naar de herv. gemeente te Alblasser- dam. OP DE VOORDRACHT. De heer C. de Bruijn, leeraar aan de Hoo- gere Burgerschool alhier, komt voor op de voordracht voor de benoeming van leeraar in wiskunde aan de H. B. S. met 5-jarigen cur- sus te den Haag. KEGELEN. Gisteren is de le halfjaarlijksche onderlin ge wedstrijd van den Alkmaarschen Kegel bond weder begonnen. De wedstrijd wordt gehouden in het lokaal „de Unie", van 25 Mei tot en met 1 Juni. Reeds den eersten dag werd er druk ge bruik yan gemaakt, om zooveel mogelijk hout te werpen. De stand was gisteren: Korpewedstrijd: 5 korpsleden ieder 10 worpen) 294 hout. Hoogste korpswerper 67 hout. KampioenwedstrijoIeder 18 worpen, 120 hout. Vrije-Baan-wedstrijd: Ieder 5 worpen (43) hout. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Aan bovengenoemde inrichting zijn van 18 tot en met 25 Mei genomen 1472 baden door heeren, 487 door dames, 192 door onvermo- genden, totaal 2151 baden. Hoogste temperatuur van het water 68 gra den, laagste temperatuur 6 graden. CINEMA AMéRICAIN. „Aan de Oevers van de Allan Rivier" is een zeer mooie boeiende film. Met genoegen kijkt men naar de talrijke mooie natuuropnamen. De artisten, die er in optreden, zijn voor de meeste bezoekers onbekenden, want produc ten van de Engelsche Philipsfabriek hebben wij hier nog niet veel gehad. Maar Violet Leicester als de lieftallige molenaarsdochter en Basil Gill als kapitein Richard Wdrden, die in Schotland in zijn vacantie Elsie Crae- me leert kennen, zijn aardig op weg uitste kende filmkrachten te worden Treffend is de idylle, die wij daar aan de Allan Rivier mee maken en bijzonder mooi stelt Violet Lei- cester het meisje voor met haar kinderlijke onschuld en een toch zoo diepvoelend ge moed. De intrigeerende lady ontbreekt na tuurlijk niet. Verder kleinere nummers. Goede muziek. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Pe opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Alkmaar 24 Mei 1919. REVOLUTIE EN DE PAUS. Als antwoord op het stukje van den heer K" ij sper alleen dit: Het betreft hier twee kwesties. Aan hetgeen hij te berde brengt over -Katholiek of Roomsch is geen touw vast te maken. K. schijnt geen kennis te dragen van de omvang rijke literatuur, die over dit onderwerp be staat. En nu het punt Ebert en de Paus. Wat K hierover schrijft, beteekent: een knieval voor het succes. Zoolang een beginsel (het socia lisme bijv.) nog geen beslissend succes heeft, en nog strijden moet voor de overwinning, wordt het door de Roomschen gesmaad en gehoond, zoodra het succes heeft wordt het in den persoon zijner voormannen gevleid en gevierd. Zulk een zedeleer is de onze niet. Pascal zou haar Jezuïetisch noemen. Bij harde za ken passen harde woorden. Kan K. zorgen, dat mijn stukken over dit en dergelijke onderwerpen, zonder onder schrift van redactioneele zijde, in „Ons Blad" geplaatst worden, zie, dat zou mij bepaald aangenaam zijn. Een Papen-hater ben ik al lerminst. U, heer Redacteur, dankend voor de plaatsruimte, C. J. TJADEN. [Wij geven den heer Keijsper, desge- wenscht, nog gelegenheid tot het plaatsen van een antwoord en sluiten daarna deze dis cussie. Red. Alkm. Ct.] UIT OUDKARSPEL. De Begrafenisvereeniging vergaderde Za terdagavond ten locale van den heer Buck- man met 18 leden. Uit de rekening bleek, dat er een batig saldo was van 138,52. Uit het jaarverslag bleek, dat 22 begrafenis sen hebben plaats gehad, waarvan 10 maal voor niet-leden. Het aantal leden is gestegen van 594 op 669. Medegedeeld werd, dat het bedrag voor het uitkleeden door het bestuur bepaald is op 5,Er werd nog eens uitdrukkelijk op gewezen, dat dit bedrag door den aanvrager zelve betaald moet worden, doch het Vliet verplichtend is van de door de vereeniging aangestelde personen gebruik te maken. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Swager een KI. Schuit en in de plaats van den heer G. de Geus, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer A. Timmerman. Voor het nazien der volgende rekening werden aangewezen de heeren W. Koordes en C. Klinkert. Bij de rondvraag werd er op gewezen, dat bij het paseeren van een lijkstatie nog zoo weinig de vormen van beleefdheid worden in acht genomen. In de Bondsvergadering zal daarom wor den voorgesteld aan de gemeentebesturen te verzoeken een artikel in dc politieverordening op te nenjen, waarbij verboden is bij heir pas- seeren van een lijkstatie met fietsen of rijtui gen door te rijden. Ook met het oog op de veiligheid is dit zeer gewenscht. Door den bode werd nog een overzicht ge geven van de werkzaamheden in de 7 jaar dat de vereeniging bestaat. Daaruit bleek," dat 113 begrafenissen hebben plaats gehad, waarvan 6 maal afgehuurd ene 67 maal voor een lid. De vereeniging werd opgericht met 561 en telt nu 669 leden. UIT NOORDSCHARWOUDE. Naar we bij geruchte vernemen bestaat bij de vier nieuwgekozen vrijz.-democratische raadsleden het plan, onder ac tegenwoordige omstandigheden geen wethouderszetel te aanvaarden. UIT HOORN. E)e Hoomsche Courant deelt mede, dat het bericht, als zou het Rijk het huis aan het Gr. Oost, waarin vroeger de heer Van Slogteren woonde, hebben aangekocht ten behoeve van den directeur der Rijks H. B. S. aldaar, ge heel uit de lucht is gegrepen. Wij maakten onzen correspondent te Hoorn reeds op deze onjuistheid opmerkzaam, maar ontvingen nog geen nadere mededeelingen. UIT DE SIGARENINDUSTRIE. Naar wij vernemen zullen de wenkloffren, die in een ander bedrijf werk hebben gevonden verplicht zijn om dit loonbedrag nauwkeurig aan de regelings-commissie op te geven en daarvan 50 pCt. te storten: in het fonds van de wachtgeldregeling. Bij nietnakoming de zer verplichting kan het recht op uitkeering uit de W. R. worden verbeurd. De vertegenwoordigers der vier werklie- denofganisaties in de tabaksindustrie hebben in een onderhoud met den Minister van Land bouw gevraagd den uitvoer van sigaren naar dc Centrale landen te bevorderen en het voor de geallieerde landen toegestane exportkwan tum t verhoogen. De Minister antwoordde, dat deze zaak zijn volle aandacht heeft, dat hij zou trachten: deze industrie uit de impas se te helpen, doch dat bij deze kwestie ook de Minister van Financiën en van Buiten!. Za ken in niet geringe mate betrokken waren. VOETBAL. Dezeer belangrijke^ kampioenswedstrijd gespeeli wonnen. Het verloop van den wedstrijd in de tusschen Ajax en A. r. C. gisi dam gespeeld werd door Ajax met 20 ge- tweede helft was echter van dien aard, dat niet minder dan vier spelers van 't veld wer den gestuurd, waaronder twee internatio naals. Naar aanleiding van dezen wedstrijd en' het incident schrijft het M. O. Blad het volgende, dat wij hier gaarne laten volgen omdat het volgens Alkmaarders die den wedstrijd bij woonden zoo juist en' onpartijdig de zaak weergeeft. EEN RUMOERIGE WEDSTRIJD. De Ajaciden hebben Zopdag met 20 van hun stadgenooten gewonnen in een wedstrijd, die zeer goed begon, in de tweede helft bedui dend verslapte en toen plotseling, zonder dat er eenige waarschuwende symptomen- waren geweest, in een- betreurenswaardige vechtpar tij ontaardde, waarbij de heer Mutters niet minder dan 4 spelers van het veld moest zot- den. Dat droevige en voor Amsterdam geheel nieuwe slot van den wedstrijd was wel het feit van den dag temeer nog daar er 2 spelers in betrokken waren, die gekozen zijn voor het Nederlandsch elftal -tegen Zweden, twee spe lers, die thans tegenover elkaar stonden, maar die dan met elkaar zullen hebben te spelen. Na afloop van den wedstrijd zijn hierover harde woorden gevallen. Laten we eerst echter de be wuste incidenten bespreken. In de eerste helft en ook in het grootste gedeelte van de tweede helft, droeg het spel een zeer gemoedelijk ka rakter. De heer Mutters heeft enkele vrije schoppen moeten geven, maar geen enkel ver grijp van eenige beteekenis werd begaan, zoo dat de verstandhouding, zooals de heer Mut ters ons persoonlijk verzekerde, uitstekend was. De spelers van beide partijen spraken el kaar bij den voornaam aan, in één woord, het was een ontmoeting, zooals men die van goe de buren kon verwachten. Een kwartier voor het neide schijnt plotseling Kooy te zijn ge haakt, waarvoor de grensrechter appeleerde. Mutters liet evenwel doorspelen waarna plot seling Kooy opstoof en Delsen met den vuist in het gezich sloeg. Deze ebetaalde onmidde- lijk mea gelijke munt en eer men besefte, wat er ging gebeuren, hadden de spelers van beide partijen de vechtenden reeds gescheiden, ter wijl men de opgewonden gemoederen wat trachtte te sussen. Mutters zond beide spelers van het veld. Van alle kanten drong het pu bliek nu in het veld, door krachtig optreden van verschilende Ajax-officials werden- de menschen weer achter de lijnen gebracht waarna verder gespeeld kon worden'. Wat nu volgde was een. uiterst ruwe vertooning, er werd gegooid getrapt en gesmeten van bei de partijen dat het schande was. Misschien had de heer Mutters door strenger optreden in deze periode erger kunnen voorkomen. Plotseling werd vlak voor ons de Natris door een tegenstander geschopt,-even liep de Na- en hij den bal kwijt was ge- tris door, maar toen i raakte hij blijkbaar zoo opgewonden, dat ook ;ebruiken, wat vechtpar- De scheidsrechter hij z'n vuisten' ging tij No. 2 tengevolge zond de Natris en Addicks van hef veld. Het publiek werd steeds rumoeriger, hier en daar begonnen opgewonden supporters met de vuis ten te argumenteeren, blijkbaar het voorbeeld van de spelers volgende. Langs de lijnen was de spanning op het kookpunt, politie en offi cials wachuen met angstige spanning op het eindsignaal, daar men vreesde, dat enkele kwaadwilligen er op uit waren om.het uitspe len van den wedstrijd onmogelijk te maken. Binnen1 -de lijnen kwam nu de reactie. Nog 7 minuien' kregen we een onbenullig getrap der beide 9-tallen te zien, waarop Mutters tot ieders verlichting het einde aankondigde. We willen hier niet nader uitpluizen, welke partij de meest schuldige is, beide partijen treft een blaam, we vinden het alleen onverklaarbaar, dat spelers, die tal van jaren in de eerste klas uitkomen, die met hun vereenigingen het kam pioenschap eener eerste klas aiaeeiing heb ben weten te veroveren, blijk geven van een volkomen gebrek aan zeltbeheersching. De A. F. C. aanvoerder verklaarde onmiddelijk te gen den heer Mutters, dat hij het zeer betreur de, zich een oogenblik te hebben vergeten, waardoor hij oorzaak van een incident werd. Een dergelijke loyale bekentenis moet ge waardeerd worden en we vertrouwen dan ook, dat men van beide zijden zal vergeven, zooals dit aan goede sportlui betaamt. Een klacht zal door -den heer Mutters niet worden inge diend. van 24 Mei 1919. Opgave van OÏHff» N.w.s. V. 1000 1918 Cblig. N.W.S. van 500/1000 1917 dito vu 1000 4 y, Mededeelingen van Maandag Mei. Oliewaarden flauw, vooral voor Koninklij ke Olie en Geconsolideerde. Culturen Hauw voor Handelsvereeniging Amsterdam. Scheep- vaart-aandeelen wat aangeboden. Tabakken vaat. Amerika vaat voor Anaconda Copper. PRINCIPIEELE DIENSTWEIGERING. Het Hoog Militair gerechtshof heeft uit spraak gedaan ui twee zaken tegen principi- ëele dienstweigeraars, waarin destijds mr. P. Tideman, te Haarlem, had gepleit, en wel te gen G. van E oud 19 jaren, geb. te Haarlem, en J. N'. v d. K„ oud 19 jaren, geb. te Hoorn, beiden milicien-soldaat bij het Depót Bataljon X, die ieder door den krijgsraad te 's-Graven- hage waren veroordeeld tot acht maanden mi litaire gevangenisstraf, met ,vijf jaren ontzeg ging, ter zake van het te Alkmaar weigeren om ae militaire uniform aan te trekken. Het Hof verminderde de aan beklaagden opgelegde straffen tot zes maanden militaire gevangenisstraf, met vijf jaren ontzegging, BURGERLIJKE STAND. OVERLEDEN: 24 Mei. Neeltje Molenaar, wed. van Klaas Gelder, 62 jaar. Antonia Hermi- na Voskamp, 4 jaar. 25 Mei. Christina Geertruida Kaal, 15 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 26 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 27 Mei. hoogste stand van den barometer 768.5 te Vlissingen. De laagste stand van den barometer 766.3 te München. VERWACHTING. Zwakke tot matige noordwestelijke tot noordoostelijken wind, hall tot zwaarbe-- wolkt, weinig of geen regen, zelfde tempera tuur. ALKMAAR26 Mei. Aangevoerd 8 koeien en ossen f 300 a 700, 19 vette kal veren f 80 a 190, per ned. pond f 1.80 a 2.60, 53 nucht. kalveren f 25 a 40, 16 ma gere schapen f 60 a 100, 106 vette varkens f 1.80 a 2.20 per K.O. AMSTERDAM, 340 vette koeien le kw. f 2.50 -2.60,2e kw.-f 2.2.20, 3e kw. f 1.50, —1.60, 41 melk- en kalfkoeien f 500—750, 38 graskalveren f 60110, 285 nucht. kal veren f 18—32,0 234 schapen f 5070, 367 varkens le kw. f 2.10, 2e en 3e kw. f 1.75 1.95, 675 lammeren f 10.— a 16.—. Met diepe droefheid geven wij U kennis, dat heden na een langdurige ongesteldheid is over leden, onze lieve oudste dochter Christina Geertruida op den leeftijd van bijna 16 jaar. C. KAAL. M. KAAL- Hofdijkstraat 3. Achterdam 30. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 28 Mei, des voormiddags elf uur. Verzoeke vin persoonlijk rouwbeklag verschoond te blijven Heden overleed onze innig geliefde Zuder en Behuwdzuster Mejuffrouw S. molenaar- Voor de vele bewijzen van deel name, ondervonden bij de ziekte en het overlijden orMtf geliefde moeder en dochter betuigen wij onzen hartelijken dank. Bergen, 26 Mei '19. ALIE MULDER. CITTY MULDER. Wed. C. HELLINOS- du Oardijn. bij Mej. OTTER, Toornburg 11. DRONKENSCHAP. Gisteren is alhier in arrest gesteld een drie» tai personen wegens openbare dronkenschap. Een hunner heeft de aardigheid gehad zijn boven» en onderkleeren geheel te verscheuren, zoodat hij vanmorgen niet kon worden vrijge» laten. KENNEMER SPORTCLUB. De lucht was den geheelen middag bedekt en soms was 't zelfs frisch op de baan. Maar 't weer was te goed, om niet een aantal belang» stellenden naar de draverijen te lokken, 't Aantal bezoekers leek ons iets kleiner dan de vorige maal. De velden waren maar matig bezet. In 't ge» heel kwamen 17 paarden uit. In den Toekomstprfjs, die drie paarden aan den start deed verschijnen, werd slecht ge» draafd. De concurrenten gaven elkaar echter weinig toe. Maar aan 't slot was er toch ont» stemming onder een aantal bezoekers. Paulow» na zou n.l. door de finish gesprongen zijn. De jury echter handhaafde de drie paarden en Paulowna, die net op 't laatst Innocence voor» bij ging, werd met sec. voor nummer twee. winnares. In d enLenteprijs werd veel beter geloopen. Wel waren er nu ook maar drie deelnemers, maar wat Clemence en Colorado te zien gaven was goed werk. Colorado hield zich prachtig, maar tegen Clemence, die na een halve ronde zijn 15 M. al ingehaald had, was gisteren niet te loopep. De heat was vol emotie. Bandage kwam hier» io uit en was direct favoriet. Maar 't loopen wou niet: 't was een gespring van je welste en onderwijl won Barones de eerste heat. Maar ia de tweede zat 't haar niet zoo gemakkelijk. Wel wilde Bandage ook nu niet, maar Amie was goed op dreef. Barones scheen Iets aan één der pooten te mankeeren. Amie werd één, gevolgd door Bandage. Een toomgewicht had Bakker, de rijder van Bandage, in deze rit aan 't gezicht vlak bij 't oog verwond. Nadat dé wond verbonden was, kon de derde heat plaats vinden. Deze bracht de beslissing ten gunste van Barones, wier pootgebrek over was en die uitmuntend door Ockhorst werd gereden. Verwarring had er nog kunnen ontstaan, doordat men voor de laatste ronde vergat te bellen en de mand op te halen. Maar de jury had gelukkig goed op» gelet, en gezien dat na de vereischte ronden Barones één was. Sommige rijders reden echter nog door Tot slot werden de drie paarden na Rarones gediskwalificeerd. Waarom was dit met Bandage reeds niet na de eerste heat ge» schied? Dat was toch zeker geen draven. De Kortebaan»draverij was spoedig beslist. Twee series en een beslissing. Clemence won ook deze course in uitmuntenden stijl. Zijn te» genstanders in de finale, Barones, Vitesse en Bandage hadden geen schijn van kans. Vitesse, nu gereden door B. ten Hagen, kon niets op Clemence inloopen. Hij leek ons vorige maal sneller. Met den vierden prijs moest hij zich tevreden stellen. De verschillende uitslagen volgen hieronder: I. Toekomstprijs. Prijzendraverij 4e klasse, 1700 M. ingeschreven 5 paarden. Niet opge» komen Amalia II en Barones. De drie overblij» venden gaven op sportief gebied weinig moois te zien. Om de beurt waren de paarden er uit. 1. Paulowna (1700 M.) van N. Stammes, N.» Niedorp, rijder B. ten Hagen, tijd 3.04. 2. In» nocence (1665 M.) van stal Dolec, rijder de Vlieger, tijd. 3.041/». 3. Caar (1715 M.) van P. C. Appel, IJsselmonde, rijder T. Witteveén, tijd 3.10*/b. II. Lenteprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klas, 2000 M. Ingeschreven zes paarden. Opgekomen drie. Paulowna (2000 M.), Directrice (2090 M.) en' Bandage (2135 M.) bleven weg. Deze course werd zeer mooi geloopen door Clemence en Colorado. Toen de eerste een» maal voorgekomen was, was er geen winnen voor Colorado meer mogelijk, ofschoon de hengst tot 't laatst toe kranig volhield en maar */b sec. na Clemence door de finish ging. Do» rathea bleef ver achter. 1. Clemence (2075 M.) van D. de Vlieger, N. Vennep, rijder de Vlieger, tijd 3.25®/». 2. Colorado (2060 M.) van J. Klarenbeek, N. Amstel, rijder J. Witteveen, tijd 3.26. 3. Do» rathea (2105 M.) van J. Plevier, Alkmaar, rijder T. Witteveen, tijd 3.34*/». III. Gulden Vliesprijs. Hcatdraverij 1600 M. Vijf paarden Ingeschreven, van wie Doorlooper (1620 M.) niet opkwam. De eerste heat was van Barones, die met Amie, Dorathea en Bandage achter zich ver» trok. Die volgorde werd niet'gewijzigd. Ban» dage liep zeer slecht en men verwachtte dan ook diskwalificatie, maar dezelfde vier paar» den liepen ook de tweede heat. Nu werd Amie één en Bandage, hoewel weer slecht loopend, tweede, tweede. Ook voor de derde heat bleef het viertel gehandhaafd- Barones won heer tweede heat en daarmede de course. Ockhorst reed uitmuntend. 1. Barones (1600 M.) van M. D. Bos, Beem» ster, rijder C. F. Ockhorst, tijd 3e heat 2.381/». Gediskwalificeerd Amie, Doratha en Ban» dage. Kortebaanprijs. Slechts zeven paarden kwa» men uit. Niet opgekomen Doorlooper 770 M., Beelie 720 M., Amalia II 720 M. en Paulowna 700 M. Eerst werden twee series gereden. Eerste serie, Amie 760 M., Vitesse (800 M.), Barones (760 M.) en Floris V. 1. Vitesse. 2. Barones. Nu Siderius niet achter Floris V zat, presteerde 't paard weer niets. Tweede serie. Bandage (770 M„ Catharina L (760 M.) en Clemente 770 M. 1. Clemence. 2. Bandage. Beslissing. Vitesse, Barones, Clemence en Bandage. Een mooi viertal. Clemence was ech» ter in schitterende conditie en gaf geenenkele van haar tegenstanders een kans. Zij won wel» verdiend den eersten prijs. 1. Clemence (770 M.) van D. de Vlieger, N. Vennep, rijder de Vlieger. 2. Barones (760 M.) van M. D. Bos, Beemster, rijder 'C. F. Ockhorst. 3. Bandage (770 M.) van J. A. Bak» ker, wieringerwaard, rijder eigenaar. 4. Vi» tesse (800 M.) van N. Schermerhorn, Alkmaar, rijder B. ten Hagen. Mooi op tfjd waren de courses geëindigd. Een uitstekende maatregel was het van de politie, dat zü de rijtuigen enz. in de Nieuwpoortslaan had verboden te staan of te rijden. De bezoe» kers konden nu veel geruster huiswaarts gaan. Wij hopen dat deze maatregel zal gehandhaafd blijven. REAATSLEENINGEN. NEDERLAND. pQt. N.W.S. v. 3K 8 2H Oblig» dit# dito dito dito dito Ned. Tad. 1915 1000 dito 1916 f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kroaonr. Jaa.»JuB 4 RUSLAND Obl. 1906 fra. 2500—5000 S Iwaagored Doubf. GR. 625 4K Nieelai Spw. dS 100 4 ffieeonsol 1880 GR 625 4 Rotbsehild (eensols) GR 625 4 Hope ea Co. 18S9»90 GR 625 4 6e Emissie, 1894. GR 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw le série 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en GemeenteL Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank» en Crediet»Instelllagen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. V. A. Rotterd. Bankver. Aand, Spoorwegen. Holl. IJzer. Spoorw. Obl, 5 5 Vorige koen 93 841/, 821/, 497ii 62Vi. 511It 92 92 28 39 28 371/, 281/, 311/, 30 291/s 57 871/, 96i/a 96 196*/» 208 1391/» 951/, 95i/, 90 93 841/, 827/ia 69Vi» ,511/, 92% 28% 40 291* S7 29 30 311/is 57% 861* 2071/» 1391/, 951/, 951/, Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 (f 100) 3 106% BELGIE. Antwerpen 1887 2 Yi 69»/, 67'/, Prolongatie pCt. 3 3 Atchis. Top. S. Fé C. v. g. A Denv R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw.. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Railw. Cy.' g. a. dit# Pref. A. Mjssouri Kans. Tex. C. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. Av Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Orion Petrol. Mij. A Steaua Romana Petr. Mij. A. Compania Mercantil Argentina A. Cült. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. v. A. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand. Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomt). Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Ko*. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Pak#tvaart Mij. A) Ned. Seheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli'Maatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak»Mij. Aand. Vorige koers f011* 11% IU/» 23"/,, 24 25 25 58% H% 11 133/8 13% 108 31% 3U/» 1431/a 144 150 153 105 1053/» 1211/2 121 i/a 1061 106*/» 513/», 50»/, 166% 165 357 i/j 353 i/s 893 880 i/s 973/» 981/» 160 160 3301/, 330 2201/» 2191/, 231 t/s 5031/, 230 492 203 203 250 249 205 205 114 114 379 379 359 360 191»/» 191 3291/9 330 169 169 2223/» 223 213 2131/1 2583/, 259 275 271 2991/, 295 289 292 2583/» 260 5101/, 512 2293/» 315 315 498 500 .li. .1 i. 1 ZWAKMAN, Broertjes en Zusjes. Alkmaar, 25 Mei 1919. S. MOI.KXAAK,, wed. K. Gelder, in den ouderdom van 62 jaar. K. MOLENAAR Saal. Alkmaar. 24 Mei 1919. Varnebroek 7 Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het over lijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vaderen Behuwdvader den Heer <Jar«l «Ie W11<1, betuigen wij onzen aprechten dank. Mevr. Wed. M. DE WILD— de Werd. H. K. DE WILD. J. A. M. DE WILD—Dirken. J. C. M. DE WILD. Alkmaar, Mei 1919.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3