VERGADERING. van ilea Geme nW*ad HUIWOPZEOGTNGSWET. De HUUKCQALMiSSIÉ alhier brengt, voor zooveel noodi?, ter kornis van beiangheb- headec, uat AANVRAGEN OM VERLEN- C'YO VN DEN TOL-j?.>l ANEN HÜUS TLRMljN' bij «ie Commissie moeten woraen ingedl.tnd vóór flat gedeelte van diea ter- mijd ds vastiekes; Bij overschrijding van den bepaalden da tum is de aanvrager in zijn verzoek niet-oat- vaukeiiik. Lom/u lieren zijn kosteloos bij den Secreta ris der Commissie (ter Gemeente-Secretarie) vericrijgbaar. Alkmaar, 6 Juni 1919. De Commissie.voornoemd O. J. VERKERK, Voorzitter. F. H. VAN DIjK, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter openbare kennis, dat ALLE GEMEENTELIJKE BUREAUX op DINSDAG 10 JUNI a s. (Je Pinksterdag) VOOR HET PUBLIEK GESLOTEN ZUL LEN ifIJN Alkmaar, 7 Juni 1919. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, JAN DE WIT Dz., Voorzitter loco-Burgemeester. DONATH. Secretaris. TË' VOLK1N O. Ctoatn-Lwdf perzoon wendt verzocht zich ten spoedigste ter Secretarie dezer Gemeente acn ie melden (ardtriing Bevolking) TRIJNTJE rtlLLFGONDA DE BOER, Wed. Pieter Zwart, geboren te Heerhuga- waard d.d. 20 December 1893. niet weusdii te verlengen, üe minister ver langt vóór 1 Augustus te vemanen, of de gemeente bereid is, te onderhaedder over de voorwaarden waarop die gebouwen, lijnen, toestellen met ai les wat daartoe benoort, deor het Rijk zullen hunnen worden overgenomen. Naar men verneemt, kwam deze mededee- ling van de regeering niet geheel onverwacht voor Ce gemeente, daar men reeds lang ver moedde, dat er dergelijke plannen bij het Rijk bestouden. De cvunetulig van het telefoonnet door het Rijk beteekcut voor Amsterdam een scha depost. In 1917 bedroeg ae wiustuickeering uit de gemeente-telefoon 964,699.50)4bij de bigreoring 1918 werd de «instuitkeering op f 650.000 geraamd, ea die van 1919 op 1.450.000. nu'! HET CADEAU UiT ZlUD-AFRIKA. OistermorgeB is het stoomschip de „Boe- ton" der Maatschappij „Nederland" met een grocte lading, mafs die door de bevolking 'van Zuid-Afrika voor Nederland is beschik baar gesteld, te Amsterdam aangekomen. In 't geheel heeft Zuid-Afrik? 900 ton geschon ken ea de „Boeton" bracht de eerste zending ?an. Eer.ige uren nadat het vaartuig aan de Su- matrakade was gemeerd, had een kleine plechtigheid op het voorschip plaats. Daar hadden zich o. a. verzameld dr. Lovink, com missaris-generaal der productie, de heer G. J van Stipriaan Luiscius, directeur van het Graanbureau, beiden ah vertegenwoordigers der regëering, de vertegcuwooidigtsa der Ned.-Zuid-Afrihcansche Vereeniging, prof. dr. J. W. Pont, prof. dr. H. D. J. Bodenstein en dr. N. Mansvelt, alsmede eenige Zuid- Afrikaansche studenten. Dr. Lovinx, namens de Nedarlandsche re geering sprekende, meende, dat hier een woord van erkentelijkheid paste voor de be reidwilligheid, waarmede de Maatschappij „Nederland en de Roterüamsche Llovd een gedeelte der laadruimte belangeloos beschik baar hebben geoteiu, ten einde het geschenk van het Zuid-Alrikcansche volk aan Neder land te vervoeren. Spreker gal uiting aan de gevoelens, waarmede regesring en volk dit eerste schip bij zijn aankomst begroeten Prof Pont zeide, dat deze gave een daad voortkomt. Twee jaren geleden rees volk voorkomt. Twee iaren ge'eden rees da?r de spontane gedachte op, om noodlij dend Nederland te helpen. Dit werk is tot stand gebracht, dank zij de samenwerking van alle stroomingen in Zuid-Afrika. Aan 't hoofd der commissie, die zich hiermede be lastte, heeft Botna zelf gestaan. Het is werke lijk aandoenlijk, zoö vervolgde spreker, op de lijst de kleine gaven te zien. Deze maïs is een volksgave. Zuid-Afrika reikt Holland twee gevulde panden toe. We kunnen niet anders doen, dan die handen schudden Met een „Afrika leve hoog!" besloot prof. Pont. Namens de Zuid-AfriLaansche studenten «prak de heer Duprpez. Hij noemde dit een gewichtig oogenblik, daar het den band tus- schen Holland en Afrika versterkt. De „Boe- ton" zal door deze reis even historisch be kend worden als de „Gelderland", die eens Paul Kruger hierheen bracht. Spreker eindig de met zijn medestudenten uit te noodigra een driewerf hoera uit te brengen op het Hoüandsche volk. Door de sprekers werd nog dank gebracht aan den gezagvoerder der „Boeton", die den wensch uitsprak, dat de Nederlandsche vlag in de toekomst meer dan ooit in de Afrikaan- sche havens vertegenwoordigd zal zijn. GEEN GROENTEN VOOR „BOLSJE WISTISCH RUSLAND"? De heer Wijnkoop heeft de volgende vra gen gericht tot den minister van landbouw: „Is het juist, dat de N. U. M. heeft bepaald, dat de uitvoer van gezouten groenten en groenten in azijn geheel vrij is, uitgezonderd naar bolsjewistisch Rusland, of althans een nesluit in dezen geest heeft genomen? „Zoo ja, wil de minister dan mededeelen, hoe dc juiste inhoud is van het desbetreffen de besluit, en of dit besluit in overleg met deu minister is genomen? „Kan de minister ook mededeelen op wei keu feitelijken staatsrechteüjken grondslag de uitsluiting van „bolsjewistisch Rusland" in bovengenoemde bepaling berusi? „Acht de minister ten slotte deze uitslui ting yan den uitvoer van levensmiddelen naar een volk van meer dan honderd millioen zie len waartegenover ons volk immers in geen enkele vijandige verhouding staat moreel en politiek te verantwoorden?" (Corr -Bur!) EEN TELEPATISCHE SéANCE. Men schrijft ons uit Amsterdam. - Dezer dager, ontvingen wij een uimoodi- giug van prof. Rubini onj een seance bij te wanes in het Amei ka*, Hotel Met ae gedach te dat zal wel weer de esa o2 andere goochel toer zijn, waarmee we voor deu gek gehou den worden, gingen we naar deze (bijeen komst. Niets bterf cccteï raimsr waar te rtjo dan dat. Wat wt op het gibLd van tetepaüie tt Titen helften gekregen was eenvoudig ver- bb'fJend. De garnde wereld; bad ook belang gesteld in ders voorstelling se niemand min der dan de bcvTen profeseóren j. van Rees en H. Burger benevens de doctoren Van Biye- üien ea A. Roseuzweig boden zich aan als commissie van controle. Na een korte uiteenzetting, dat prof. Ru il ini door overbrenging van de gedachten' van een ander aan allerlei opdrachten uitvoe ring kan geven had het eerste gedeelte van de séance m de zaai plaats. Eerst door ver binding met een persoon door een metalen staaf werd een horloge uit de zak van een be paald, van te voren aangewezen persoon ge haald en gebracht naar een tweeden, even eens van te voren aangewezen persoon. De leider moest daarbij rijn gedachten stak con- centreeien op wat de heei Rflbirk te doen had Hierop berustten, het spreekt vaü zelf, alle volgende opgaven, die telkens ingewikkelder werden. De volgende proeven werden uitgevoerd zonder dat er vaste verbinding bestond tus; schen den heer Rubini en zijn „leider." Er werden b.v. vier spelden in üe zaal, ver borgen en 'rijm zender aarz-l.ug werden de ze uiterst kleine voorwerpen, «illccu. dooi over brenging der gedadrie gevonden. Zelts een uurwerk werd' op CvU van te vu ren bepaald uur verzet. Na al deze uitstekend geslaagde proeven kwam de groote opgave. De heer Rubini had zich bereid verklaard een van te voren vastgesteld voorwerp in Am sterdam te vinden binnen deu tijd van twee uur. Door de hetven prof. Van Rees, prof. H. Burger, dr. A. Roseazweig en dr. M. W. Woerdeman was een plan in elkaar gezet. Dat plan was op schrift gesteld en n' een ver zegelde enveloppe gedaan. Aan vier vertegen- woordigers van dagbladen werd eveneens, me- dedeeling van het plan gedaan. De overige bezoekers mochten meegaan op dien tocht die bi auto's werd volbracht. Niet minder dan een veertiental wagens stonden gereed om het gezelschap te bren gen naar.... Ditmaal werd weder door middel van den metalen smaf verbinding gebracht tdssehen prof. Rubini en den leider, den man die den ken moest straat voor straat hoe den weg ge nomen moest worden. In de eerste auto naast den chauffeur nain de heer Rubini-plaats, zonder hoed en in rok en witte das trok hij nogal de aandacht te meer daar nu en dan de geheele stoet op be vel van den jongen'man stilhield opdat hij, toch kon „bedenken". Liet publiek begreep van dezen optocht niets. Men lachte, enkelen schreeuwden, maar iedereen bleef even staan. In den beginne scheen de opdracht niet te zullen slagen, omdat naar de heer Rubini meende de „leider" zijn gedachten niet goed concentreerde. We dwaalden daardoor vermoedelijk om het aangewezen doel heen. Prof. Van Rees nam toen de „leiding" over en 'dadelijk ging de jonge man als het ware op zijn doel af. Op het Joh. Daniel MëSjerplein 3, waar ge vestigd is het hibtologisch laboratorium liet prof. Rubini stil houden, stapte op de deur toe, schelde aan an ging, gevolgd door prof. Van Rees zonder bedenken op een deur toe waarop de woorden „hoogleeraar histolo- logie". Deze kamer is het vertrek waar prof. Van Rees gewoonlijk vertoeft. In de kamer haal de de „geleide" in enkele minuten van een plank in een boekenkast een doos met enve loppen en daaruit een welke verzegeld was. Her voorwerp was gevonden 1 Echter, die enveloppe moest nu verder ge bracht worden naar'een plaats die men zFch te voren had uitgekozen. De auto's werden weer bestegen en na eenige omzwervingen door de drukke straten, nagestaard door een talrijk publiek hielden we stil op de Keizers gracht 489, waar gevestigd is het Instituut voor physische thorapie. Daar werd de brief gedeponeerd in de ka mer van dr. Van Breemen waar een dergelij ke brief aanwezig was. De geheele tocht had ongeveer een uur geduurd. In het American Hotel teruggekeerd las prof. Van Rees de verzegelde opdracht voor, die letterlijk was uitgevoerd. Men stond verbluft en allerwege hoorde men zeggen: Sterk!, buitengewoon interes sant. Binnenkort hoopt prof. Rubini voorstellin gen in het openbaar te geven, die zeker een g^ooten toeloop verdienen. TECHNISCHE OPLEIDING VAN OFFICIEREN. Ten aanzien van de toekenning van eené te gemoetkoming in de studiekosten is bepaald, dat aan officieren der artillerie, die voor hun ne technische opleiding worden gedetacheerd bij de constructie-werkplaatsen en in verband daarmede colleges moeten bijwonen aan de Technische Hoogeschoo! te Delft, ter tege moetkoming in de kosten van aanschaffing van boeken jaarlijks ^en bedrag van 150, wordt toegekend. Eéne zelfde tegemoetkoming wordt geno ten door de officieren van de Genie, die aan gewezen zijn tot het volgen van een cursus in de electro-techniek aan die Hoogeschool. Deze vergoedingen'worden eventueel ge noten boven en behalve de verblijftoelagen, wegens verblijf buiten de vaste standplaats. KORTE BERICHTEN. De 72-jarige Jausen, Dubbele Buurt te Haarlem, is gisteren dood in zijn kamer ge vonden, tengevolge van gasveratikking. Het gaskraantje stond open. Te Heemstede is aangehouden een 23- jarige huisknecht uit den Haag, verdacht .«u diefstal van 5000 kronen, ten nadeele van zijn heer te 's-Gravenhage. Te Rotterdam is de 11-jarige P. Oost hoek, wonende Meermanstraat, uit een dak goot, waarin hij eenige plantjes kweekte, omlaag gestort en terstond overleden. Provinciaal Nieuws UIT SCHOORL. Onze vroegere plaatsgenoot de Heer H. Seihoraj Jr., thans opzichter-teekanaar bij ue Gemeenewerken te Snoek, is met 1 Juni, 1.1. als zoodanig benoemd iu de stad Groningen. UIT SCHAGEN. Alhier bestaan thans drie woningbouwver- eerjgingen te den Raad we'd de wensch mt- yr**®nrokc? ZïCJi zonden cplc^sen. B en vV. namen daartoe het initiatief moedigden de besturen uit tot eene bespreking. Het gevelg is geweest, dat de vereeniging '„Schagen" zich tot samenwer king bereid heeft verklaard, de Arbeiders- vereeniging besloot daartoe voorwaardelijk, terwijl de vereeniging „St. Christophorus" 't wenschelijk achtte hare zelfstandigheid te be waren. Een paar geboren Schagers, thans N elders woonachtig, werden in hunne woonplaats tot lid van den Raad verkozen. De heer J. Boe kei Pz. werd als vrijz.-dem. te Delfzijl geko zen, de heer J. Buis Jz. als vrijzinnig te Ur- sem. De heer C. Aij te Schagen slaagde voor het aanvullings-examen als kantoorbediende bij de Posterijen (móderne talen). De heer M. Roggeveen Jz„ onderwijzer te Zaandam, die dezer dagen slaagde voor het diploma boekhouden, is aangesteld als assis tent-boekhouder bij de Roteerdamsche Bank te Amsterdam. Alhier had tusschen A. Svan Barsin- gerhom. en H. Buit Harencarspel, eene bloedige vechtpartij plaats, waarbij oe laat ste met een mes eene ernstige wonde in de linkerzijde ontving. Bij de geneeskundige be handeling bleek evenwel, dat de wonde niet doodelijk was. "tegen den dader is proces verbaal opgemaakt. UIT WINKEL. Voor heemraad van den polder Waard en Grote is door hét bestuur het volgende drie tal opgemaakt1A. Vis, 2. K. Breebaart Dz 3 M. Vetman, al^n in den Waardpolder. UIT OTERLEEK. De tot secretaris-penningmeester van den polder Oterleek gekozene is, naar men pns mededeelt, niet de heer C. Dekker Jbz., maar de heer G. C. 'Dekker Cz„ aldaar. UIT OPMEER. Benoemd tot hoofd der openbare lagere school alhier de heer J. Schippers, onderwij zer te Egmond aan Zee. UIT HEILOO Met de Pinksterdagen opent de heer Mid delbeek een melk- en ijssalon. Waarschijnlijk zal 't aan bezoek op dit gunstige tijdstip niet ontbreken. Waarschijnlijk ook zal zelfs de zaak, die nu 'eenmaal niet grootsteedsch ruim is, te klein voor de minnaars van plombièren en dergelijke ververschingen blijken. Het terras vóór den banketwinkel is met een net hek afgezet en groen maakt 't aanzicht prettiger. Met een temperatuur zooals van daag zu llen de meeste oezoékers wel binnens huis een plaatsje opzoeken althans over dag. Aanlokkelijk om er heen te gaan, zal 't zijn, óók door den gunstigen stand, óók eindelijk door de in onze dagen bovenmatig-billijke tarieven. Stadsnieuws STAKING IN DE BOUWVAKKEN." Van arbeiderszijde wordt ons het volgende medegedeeld: Tot heden hebben wij ons over de staking niet tot het publiek gewend, doch nu van pa troonszijde in het Dagblad voor Alkmaar en Omstreken van 5 Juni wordt geschreven, dat er nog niets in den stand van zaken is ge wijzigd en zij daarom hun ingenomen stand punt, wat tot staking aanleiding gaf, blijven volhouden, wordt het tijd voor ons om aan te toonen dat die mededeeling onjuist is. De organisaties van werklieden zijn tegen een arbitrage geweest, zooals die door de pa troons was voorgesteld en daarvoor hebben de volgende gronden: Beide partijen waren aan het onderhandelen en zijn gekomen op 52 tegen 56 cent per uur. Laat dat verschil nu worden onderworpen aan het oordeel van een arbitrage-commissie, zeggen de patroons Neen, zeggen de werklieden, wij kunnen in zoo'n zaak geen arbitrage toestaan, omdat er geen verschil is over grondidee van het con tract. Wij willen onderhandelen, maar mogen dat recht niette it onze handen geven aan an deren. Veronderstel, zoo'n arbitrage-commis sie stelde de patroons inrtiet ongelijk. Dan zouden de leden van de Patroonsvereeniging niets meer hebben te zeggen over hun eigen zaken in hun eigen vereeniging Zij zouden dan hebben te slikken wat werd opgediend. Zoo staat het precies hetzelfde voor de arbei ders. Het is verkeerd in principe, dit zelfde kan worden bereikt door ondernandelen en daarvoor zijn de arbeider^ steeds bereid Za terdag 31 Mei waren partijen mtgenoodigd door den Edelachtbare heer de Wit. De arbei ders waren vertegenwoordigd door hun hoofdbesturen en afdeelingsbesturen en had den vrij mandaat De patroons hadden geen vrij mandaat en mogen van hun ledenverga dering niet onderhandelen. Het resultaat was, dat doof die afgevaardigden aan hun le den mandaat zou worden gevraagd, wat be- teekent een rekken van den strijd. Nu lezen wij, dat de ledenvergadering van dè patroons dat wederom heeft geweigerd, met de mede deeling, dat de stand van zaken niet is ver anderd Dat is piet waar, de stand is wèl ver anderd, de arbeiders aanvaarden de bemid deling en- daardoor kan het geschil worden opgelost. Neem eens aan dat door die onderhande ling een zelfde resu Laat werd bereikt als een arbitrage-commissie zou hebben bereikt. Dan is het verschil dit, dat de leden der vereeni ging van beide partijen geen afstand hebben gedaan vari hun eigen recht, maar door stem ming uitspraak kunnen doen. Het komt ons voor, dat het hier een vergissing geldt aan den kant van de patroons, dat hetzelfde wordt bedoeld' maai de vorm waarin de be doeling gegoten is, principieel niet aan te be velen is. Wij vertrouwen dat de patroons dit zullen inzien en de bemiddeling door voor noemden bemiddelaar aangeboden, zoo spoe dig mogelijk zal worden aanvaard. De arbei derspartij in deze is daar eiken dag voor be reid. DE 'NOORD-HOLLANiDSCHF LAND- BOUW-ONDERLINGE. Te Amsterdam1 is een algemeene vergade ring gehouden van de Noord-HoHandsche Landbouw-Onderlinge onder leiding van den heer H. j. Avis Uit het jaarverslag over 191-8 blijkt, dat op 31 December waren aangesloten 2826 landbouwers. Er hadden m 1918 plaais 357 ongevallen. Hiervan bétrofien 19 paL'öoneongcVallca en 4 gevallen van bedrijisriekten. In 191S werd 1 malen aaifgirte gedaan van ern afge val met doodelijken afloop. .Van de nagela ten betrekkingen werd een blijvende uitkee- ring verleend, waarvoor een reserve-kapitaal noodig was van 4624. Aan drie der door een ongeval getroffen arbeiders moest een blijvende uitkeering wor den toegekend, terwijl l5 patiënten op dit oogenblik nog een tijdelijke*uitkeering genie ten. In hoeverre het noodig zal zijn aan deze een blijvènde uitkeering toe te kennen, valt thans nog niet te zeggen. Met inbegrip van deze 15 waren 31 der getroffenen langer dan 2 maanden invalide. Als oorzaken van de ongevallen worden ge noemd: voertuigen 33, paarden 18, hoornvee 18, landbouwmachines 22, vallen van den arbeider 70, vallen van het voorwerp 9, be knelling 16, krachtinspanning 40, snijdende werktuigen 36, infectie 63, oogkwetsingen 8, •brandwonden 4, breken van gereedschap 3, bedrijfsziekten 4, diverse oorzaken 12. De onkosten die voor de patroons op deze verzekering komen, bedragen over het ver slagjaar 1.35 per 100 jaarloon. Voor een knecht, die 500 per jaar verdient, worderf de kosten ruim 12 cent per week. voer deze kleine uitgave worden ook dc geldelijke ge volgen van de zwaarste ongevallen gedekt. De ziekte-verzekering voor inwonend per soneel heeft zich gedurende het verslagjaar wederom uitgebreid. Het aantal deelnemers steeg tot 816. De gemiddelde kosten per ver zekerde bedroegen 8.46 per jaar. BENOEMING STADS-APOTHEKER. B. en W. stellen den raad voor, ter vervul ling der vacature ontstaan door het verleend eervol ontslag aan Mejuffr. J. A. van Too- renburg, te benoemen tot Stads-apothejter Me juffrouw Li. C Br onder horst te Ara- hem, en het bepalen van den datum der in functietreding aan hun College over te la ten. EERSTE ZOMERUITVOERING IN DE GROOTE KERK. Met een enkel woord maakten wij reedis melding van de plannen- die bij eenige mu ziekliefhebbers bestonden om in navolging van de Zomeruitvoeringen te Naardem, ook dergelijke uitvoeringen- in de Groote Kerk te Alkmaar te geven. Deze plannen hébben thans vasten vorm aangenomen zoodat de uitvoering 89 „Elias" definitief bepaald is op 16 Juli. Het zangkoor, bestaande voor het gróótste gedeelte 'uit dames en heeren van „Toonkunst" wordt gevormd door 150 per sonen terwijl Haarlem's symphonieorkest van Kriens zijn welwillende medewerking zal ver kenen. De leiding dezer uitvoering is in hamden van den heer J. Henri Oushoom en als solis ten hebben zich bereid verklaard op te tre den. Mevrouw Lise Ohms, alt, Zeist, mej. Ganna Brandsma, sopraan, Amsterdam, Jac. v d. Kempen, tenor, Bloemendaal en Max Kloos, bariton-bas, Hilversum. Een eerecomité is in wording, verschillen de subcommissies zijn in actie, de repetities in'vollen gang, en, last not least, oo het ga rantiefonds iS flink geteekend! INBRAAK TE EG MOND-B INNEN. Naar wij vernemen zal op 17 Juni alhier voor -de rechtbank behandeld worden de zaak tegen drie Leeuwarders van geboorte, een let terzetter, een broodbakker, en een zeilmaker, die op 9- Maart j.l. te E'gmcnd-Binnen in braak hebben gepleegd en daarna ten nadeéle van. Anna- Bruinenberg 5 k 6 hebben ont vreemd en ten nadeefe van J. Bruinenberg een bedrag van 365 aan bankpapier hebben gestolen. In deze zaak zullen 20 getuigen worden gehoord, terwijl Mr. A. A. Huizinga uit Hoorn als verdediger zal optreden. REGELS VOOR DEN WEG. Maakt het u tot een gewoonte om op de wegen en in de straten zooveel mogelijk rechts te rijden, ook wanneer gij meent het geheele wegoppervlak tot uw beschikking te hebben. Moet gij links afslaan of om de eene of an» dere reden links houden, duidt dit dan voor andere weggebruikers aan door het uitsteken van uw linkerhand. Moet gij rechts afslaan, duidt dit dan aan door het uitsteken van uw rechterhand. Doe het niet anders, want dan kunt gij aan» rijdingeü veroorzaken, welke gij juist door het handsuitsteken -wildet voorkompn. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Laat 143. Td. 645. Geopend op alle werkdagen van des voorin. 911 uur en bovendien des Maandagsavonds van 78 uur. Aangeboden: 7 bakkers, I banketbakker, 1 bankwerker, 1 betonwerker, 1 bierbrouwer, 1 bloemist, 7 boerenarbeiders, 1 colporteur, 1 fundeeringwerker, 19 grondwerkers, 2 jon- gens voor licht werk, 1 kellner, 1 (kistenmaker, 1 klinker, 1 landbouwer, 3 loodgieters, 75 los se werklieden, 3 machine-bankwerkers, 1 ma chinist, 1 machinist-stoker, 1 magazijnbedien de, 1 metaaldraaier, 5 metselaars, 1 meubel maker, 5 pakhuisknechts, 2 reizigers, 1 schil der, 6 schippers, 2 schoenmakers, 5 slagers, 5 smeden, 1 steenbikler, 1 steenhouwer, 3 stokers, 1 stucadoor, 24 sigarenmakers, 1 ta baksbewerker, 4 timmerlieden, 2 tuinlieden^ 2 veedrijvers, 1 voerman en 1 winkelbediende. Gevraagd: Agenten voor eene L. V. M., I broodbakker, 1 dienstbode in klein gezin, 1 kellner, 2 losse werklieden, I schilder, 1 rei ziger en 1 ijzerwaker Alkmaar, 7 Jlum 1919. De Directeur: C. DEKKER. BERICHT. Voor eenige heden ingekomen stukken was in dit nummer geen plaats. Red. Alkm. Crt. o|> Uuuderdiig 13 Juni, 's nam. 1 uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering Mededeelingen. Ingeko men stukken. 2. Voorstel tot benoeming van een zetter (Bijlage No 75). L 3. Alsvoren tot benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het lager pnderwijs, (Bijlage No. 78) 4. Alsvoren van een Stads-apotbeker. (Bij lage No. 84). 5. Alsvoren tot wijziging der Verordening op het heffen van haven- en kaaigeldea, (Bijlage No. 55). 6. Alsvoren tot wijziging da verordenin gen op het heffen en invorderen van be- grafenisrechten. (Bijlage No. 56). 1. Alsvoren, naar aanleiding van een adres van den Bond van Neda'l ondawijtzas. (Bijlage No 57). 8. Alsvoren, inzake beeldengroepen van het Schermerhek. (Bijlage Ns. 58 en 66). 9. Alsvoren, inzake indeelingsplan terrein oude gasfabriek. (Bijlage No. 60). 10. Alsvoren, inzake een adres van de kaas dragers. (Bijlage No. 64). 11. Alsvoren, tot vaststelling da slot-bouw- rekening van de. gasfabriek. (Bijlage No. 12. Alsvoren, tot het verleenen van een twee tal gratificatiën. (Bijlage No. 76). 13. Alsvoren, inzake herziening jaarwedden der ambtenaren. (Bijlage No. 72). 14. Alsvoren, inzake bezoldiging naaij'uf- frouw in het Burgerweeshuis. (Bijlage No. 74). 15. Alsvoren, omtrent het verkrijgbaar stel len van ijs uit de gemeentelijke ijsfa briek (Bijlage No 77). 16. Alsvoren, tot het maken van een ducdalf bij de Rootorenbrug. (Bijlage No. 79). 17 Alsvoren, iifzake ontheffing van eene be paling der Bouw- en Woningverorde ning (Bijlage No. 80). 18. Alsvoren, inzake wijziging verkoops- voorwaarden van gemeentegrond aan de Van der Kaaystraat. (Bijlage No. 82). 19 Alsvoren, tot het verleenen van een af- loopendé subsidie aan de Huishoud- en Industrieschool. (Bijlage No. 83). 20 Alsvoren, tot het aanbrengen van trot- loirs op de Laat (Bijlage No. 85). BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 5 Juni. Egge Siekeiman en Vrouwtje Lui ten. Engelbert t#r Heegde en Oe- zina Willemsen. GEBOREN: 6 Juni. Johanna Catharina, d. van Antoniua van da Mee en Hermina Beeks Anthonius Hendricus, z. van Antho- nius Johannes Bemardua Lobman en Alida Maria Catharina Konijn TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 7 Juni. Medegedeeld door het kam. Nederlaridsch Meteorologisch Insttiilit te De Bildt. Geldig tpt den avond van 8 Juni. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 767.4 te München. De laagste stand van den barometer 7620 te Stockholm. VERWACHTING. Zwakke tot matige winden uit zuidelijke richting, meest licht tot halfbewolkt, waar schijnlijk droog behoudéns geringe kans op onweer, aanvankelijk wanna. Marktberichten. ALKMAAR, 6 Juni. Kaas Aangevoerd 101 stapels, weg. 104397 Kgr. Kleine fabrieks kaai f 70.kleine boerenkaas f 68.50, commissie boerenkaas f 68.middelbare boerenkaas f ALKMAAR, 7 Jnni. Aangev. 27 paarden f 300 a 1000, 27 koeien en ossen f 150a 500, 100 nucnt. kalveren f 20 a S5. 114 magere schapen f 40 a 70, 179 lammeren f 18 a 26, 6 m. varkens f 55 a 70. 97 biggen f 23.a 48.18 bokkeu en geiten f 8 a 30, 15 bokjes f 1.50 a 5.—, boter, l 1 55, I 1,50 f 1.45 aanvoer 2506 kop, eieren f 12 a 14. eend id. f 10,50 ALKMAARSCHE EXP )R I'VEILI". 6 Juni. Bloemkool le soort f a Bloemkoöl 2e soort f a Wortelen f 10. - a 70 p. 100 bos. Rhabarber f 2.— a 13.per 100 bos. Asperges wit f 58.a 75.90 p. 100 bos. blauw f 39.50 a 59.80. Kropsla per 100 f 1.a 2.30. Pieterselie 4.7011.80 per 100 bos. Prei t„l.— a 6.per 100 bos. Postelein f 1.80 a 2.30 pa ben. Radijs 0,a 0.per 100 bos. Raapstelen f 2.10 a 2.10 per 100 bos. Spinazie f 14 80 a 39.90 per 100 K.G. Selderie f 7.80 a 11 per 1<>U bos Aardbeien per Kg. f 1.61 a 1.98 U en per 100 bos f 1.40 a 6. Peulen per K-G. f 1.03. ,v..U l IJK i- EN] V 6 Juni Rabarber le soort t 3.20 a 4,20, 2e soort f 1.40 a 2.40 WIJDENES, 6 Juni. Veil. Tuindersbel. Aardappelen (muisjes) 27 a 30 p. pond, aardbeien 09 per pond, kropsla U/s a 3«t„ bloemkool 32 a 36 per stuk. knollen 47 a 49 per 100, wortelen 17 a 18 ot„ rabarber 31/2 a 4 et, per bos. ZWAAG. 4 Juni. Spinazie f 8—14, sla f 25, wortelen f 13—18, rabarber f 10, bloemkool f 1548, prei -( 0, radijs I 2 0, raapstelen f 0.—. postelein f 17. Aard beien 40—78, andjjvie 0. BEEMSTER, 4 Juni. Spinazie f 0.57 a a 1.15 per dubb. mand, raapstelen f 0. a 0.per 100 bos, rabarber f 590 a 10.90 per 100 bos. prei f 5 a 8.40 p. L>0 boa. sla f 1.90 a 3. per 100 krop Peulen f 30 a >6 per 100 pond. ZAANDAM. 4 jutu. Spinazie 8*/a9x/z Per pond. 3398 per ben. Sla f 1.05—3.50 p. 100 krop. Pieterselie 16—30 per bos. Peen 19—32 ct. per bos. Radijs f 2.00 3.00 per bos. Raapstelen 1.102.00 per bos Bloemkool I 39 50, I! 3036 per rtuk. III 18—29, IV 6—19 per stuk, Sjalotten 6 9J per bos. Postelein 165 220 per ben. Komkommers 1 9.13,—' id. 11 Andijvie 2\5 per struik. Meirapen 77J per bos. Rabarber 8—13 9 per bos Spinazie 46 78 per ben.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 2