Marktberichten. Büftag oreer die acxnahaCae mprtfk dte ÏTswr Bij man, afgevaardigde van België, 'het congres toe. Hij hoopte dat dit congres er toe zon bijdra gen nat ook België spoedig een centrale raad ran bedrijven nou -reiden gesticht. De verschillende bedrijfsiaden trokken hierna hun amendement in, behalve bedrijf »- naad 19 om bij een gelijk aantal rerknemera en -werkgever» in het leohtscollege een onpar- tójdigen voorzitter te benoemen. Dit amendement werd schriftelijk in stem ming gebracht en na een afwijzend advies van het bestuur verworpen met 213 tegen 34 stemmen. Na een pauze werd namens het congres een telegram van hulde gezonden aan den Paus, Koningin Wilhelmina en den Aartsbisschop van Utrecht. Hierna werdi békend gemaakt de uitslag der stemmingen over de conclusies, -waarna ook schriftelijk werd gestemd. Bij conclusie I werden uitgebracht 277 stemmen, waarvan 273 stemmen vóór en 4 tegon. Na deze bekendmaking werd ook nog een telegram van hulde gezonden aan den minis ter van Arbeid, mr. P. J. M. Aalberse. Gonclusie II werd aangenomen met 290 te gen 4 stemmen. Over de gewijzigde conclusie III werden 281 stemmen uitgebracht, en wel 272 stem men vóór en 9 togen. Over conclusie IV waren 280 stemmen uit gebracht, 266 vóór en 14 tegen. In behandeling kwamen nu de volgende conclusies. V. In de collectieve arbeidsovereenkomst wordt het minimum loon voor de volslagen werknemers geregeld. De bedrijf «raden doen voorstellen voor be paalde minimumloonen voor de volslagen werknemers aan het bestuur van den Centra- len Raad. Dit bestuur leidt daaruit af een algemeen minimumloon dat tot maatstaf kan dienen bij de onderscheidene oollectieve arbeidsover eenkomsten, daarbij rekening houdende met de uiteenloopend® economische toestanden van verschillenden gedeelten des lands. Het minimumloon voor de niet volslagen werknemers wordt in verband met het mini mumloon voor de volslagen werknemers op gelijke wijze geregeld. VL Het minimumloon van den- volslagen werknemer wordt genoten door de werkne mers, die naar het oordeel van den bédxijfs- raad als volslagen moeten worden aange merkt, en in ieder geval door de werknemers van 25-jarigen leeftijd. VIL Ten nadeel van het loon mag niet wórden afgeweken van het bepaalde in de ar tikelen 1638 c. en d. van het Burgerlijk Wet boek (Wet op het Arbeidscontract.) Als inleider dezer conclusie trad op de heer mr. L. G. Korten'hoxst, die zijn conclusies uit voerig toelichtte. In zijn prae-advies over deze conclusies merkte het bestuur op dat de bedoeling van alinea 2 van conclusie V is, dat hier te lande hetzelfde gepoogd wordt als in Engeland, n.l. een algemeen bestaansminimum voor alle werknemers te zoeken. Het bestuur van den Oentralen Raad zal het er heen sturen, dat zooveel mogelijk alle collectieve arbeidsovereenkomsten dit be staansminimum opnemen. Wat conclusie VI betreft, meent het be stuur dat elk bedrijf ten minste op den 25-ja rigen leeftijd aan den werknemer de mogelijk heid moet bieden een gezin te grondvesten. Een leeftijd) van 25 jlaar moét, blijkens de er varing, als algemeene enorm blijven dienst doen. Wat conclusie Vil betreft stelt het bestuur voor „ten nadéele van het minimumloon" te veranderen in „ten nadeele van het loon". Eenige ingediende amendementen werden door de verschillende voorstellers ingetrok ken, waarna de conclusies 6, 6 en 7 met over- groote meerderheid van stemmen werden aan genomen. De minister van Binnenlandsche Zaken hield Donderdagmiddag op het congres van de R.-K. Bedrijf ara den een rede, wélke hij besloot met de woorden Ik houd mij overtuigd, d!at onder 's-He- mels zegen dit congres een wéldaad voor het Nederlandsohe volk belooft-te zijn en ik breng in deze laatste zitting den warmen dank der regeering aan de voormannen die diaartoe het initiatief namen. SUdNllifMI V s, KOLONIEHUIS „OP 'T WOUD". voldoen, zijn ze op betonplaten gebouwd en van 3 houten wanden, met een- laag asphalt- papier er tusschen, opgetrokken Met den trein van 1.08 arriveerden eister- middag een groot aantal Amsterdamers, waaronder burgemeester Teilegen en. diens echtgenoote, de leden van Ged Staten Hu- brecht en van Lennep, de Prov. Statenleden Korthals Altes en Jan van Zutfen, de inspec teur van den Gezondheidsdienst, de heer Kep- ier van den Woningdienst en tal van anderen met hun dames en per extra-tram ging het naar Egmond aan den Hoef, waar rijtuigen gereed stonden om de bezoekers naar het Ko loniehuis te rijden. De meesten gaven echter de voorkeur aan een .wandeling van 20 mi nuten. Na aankomst hteld dr. Waijenburg uit Am sterdam een rede, waarin hij de noodzakelijk heid van de tuberculosebestrijding uiteen zette Dank zij het initiatief van de Haagsche commissie tot uitzending van Nederlandsche kinderen naar buiten, was de vereeniging in staat de kinderen in gezinnen naar buiten te r '..-n o hen te geven wat het leven voor dv ontwikkeling "raagt: „voeding, licht en zon" Het aantal gezinnen was ev. uwé! nter 'Sc haar en ook het werk van trein 218 en van het Centraal Genootschap was voor de groote stad niet voldoende. Wij zagen de zee, de blonde duinen, de ruime lucht en het licht in deze omgeving en vroegen ons af hoe wij dat naar ons toe kon den halen Wij zagen het eenige goede, dat de oorlog als een vloedgolf over ons land had gegooid: „de houten loodsen", en begrepen, ''at deze omgezet konden worden tot slaap plaatsen eetzalen, keukens en bijgebouwen, 'jok begrepen wij, dat wij den zomer niet voorbij mochten laten gaan. Met spoed, over- cg, veiligheid en op aangename wijze moest gehandeld worden. Wij begrepen het woord uit Goethe's „Faust": „voor alles is de tlaad" En dit vond weerklank bij den man, die voor Ons met. een nobel gebaar het ge bouw en het terrein kocht en ons het recht verleende daar onze loodsen tot Koloniehui zen te transformeeren. Spr. releveerde de angstige momenten toen er groote bestellingen met een leege kas ge daan moesten worden. Spr. sprak verder woorden van dank tot den architect, den heer Verstraeten, tot de aannemers, dé heeren de Waal en Houwing, en tot de werklieden, voor den door hen ver richtten snellen arbeid. Aan de secretaresse bracht spr. dank voor haar ongelooflijke energie en werkkracht. Zonder iets af te doen aan de deugdelijk heid van de uitvoering van Staat, Provincie en Gemeente, geloofde spr. toch, dat de mil de, eenvoudige wijze, waarop een van de da mes-bestuursleden zeide: „als het dan noo- instelling der Stichting damsche Kolonieverpleging van Kinderen en staat onder leiding van de directrice zuster de Bruijn. Vóór enkele maanden kocht deze instelling het mooie buiten van den kunstschilder v. d. Arend met 1 H.A grooten tuin, gelegen aan den weg BergenEgmond vlak naast het romantische „Schuilenburg", waar voorheen burgemeester Holland van Bergen en Eg mond woonde, maar dat nu geheel verwaar loosd en verlaten ligt en daardoor nogmeer romantischer aandoet. Onder leiding van den architect Verstraeten werd de garage tot badhuis omgebouwd en eenige houten oorlogsbarakken zoo bewerkt,, dat men er thans een 170 kinderen kan huis vesten. De villa is voor de zusters ingericht en een der kamers is tot ziekenzaaltje in orde ge bracht Ook een observatie-barak ontbreekt niet. Dank zij de activiteit van de secretaresse, Mevrouw van Straaten-Povel die tal van le veranciers wist te bewegen het benoodigde tegen minimumprijzen af te staan en van an dere veel cadeaux wist te verkrijgen en dank zij de sympathieke daad van een ambulanc;- trein, die haar ingrediënten, waaronder een prachtig fornuis van een 1400, aan de in stelling schonk, is men thans zoover, dat men alles bij elkander voor een 110.000 heeft tot stand gebracht. Dat dit wat beteekent, zal men begrijpen, a's men verneemt, dat de villa nu eenvoudig gemeubileerd is, dat men buiten de bedden voor de verpleegsters een 170 keurige bedjes voor de kinderen bezit, een uitstekende keu keninrichting heeft, een zindelijke eetzaal heeft ingericht en een speelzaal voor elkan der heeft gebracht. De barakken zijn voor zomer- en winterver blijf ingericht Om aan de te stellen eischen te met het samengestelde organisme deze groote lichamen mogelijk is. Toch wilde spr. niet gaarne de medewerking van die lichamen missen. In de opening ziet spr. een samenwerking van het particulier initiatief, het Rijk, de Ge meente Amsterdam en de Provincie inzake de hygiëne en volkswelvaart, om de goudmijn, die er in het lichten de zon ligt, voor de groote stad te ontsluiten. Spr. ging na wat daarvoor in Denemarken gedaan wordt en concludeerde op grond daarvan, dat de Hollandsche leeuw wel wat te veel in zijn kooi blijft Spr. bracht hulde aan Ged. Staten, die het voorstel van de heeren van Zutfen en de Roode inzake het uitbreiden van de sanatoria beantwoord hebben met een voorstel om een commissie te benoemen tot reorganisatie en de tuberculosebestrijding in studie te nemen. Dat het te openen Koloniehuis in deze als een dageraad beschouwd mocht worden, waarborgde de heeren van Lennep en Hu- brecht door hun tegenwoordigheid. Dat het kleinood goed bewaard zou wor den, mocht geconcludeerd worden uit de te genwoordigheid van den burgemeester van Egmond Binnen. Ook tot den heer Kepier» richtte spr. het woord, alsmede tot den directeur van den Ge neeskundigen Dienst. De tegenwoordigheid van den burgemeester van Amsterdam stelde spreker mede op prijs. Spr. was overtuigd, dat hij als man, die meent dat de groote staat niet beheerd kan worden door het hart, toch voor het Koloniehuis ook zijn hart had laten spreken. Na nógmaals een woord van dank te heb ben gericht tot de secretaresse en de direc trice, noodigde spr. den. burgemeester van Amsterdam uit het Koloniehuis te openen. (Applaus). De heer Tellegen verklaarde, dat het ge meentebestuur van Amsterdam het aange naam vond bij de plechtigheid tegenwoordig te zijn en dat het voor hem aangenaam was aan het verzoek te voldoen. Het gemeentebe stuur stelt groot belang in stichtingen als dit er een is. Reeds jaren is het er van doordron gen, dat een van de eerste zaken van het ge1 meentebestuur is, te zorgen voor de volksge zondheid en speciaal voor die van Amster dam. Hoe grooter Amsterdam wordt, hoe meer blijkt, dat de voorvaderen Gijsbrecht van Amstel en zijn visschers Amsterdam niet hebben gelegd op een plek die als woonplaats voor menschen een ideale is. Wil men vol doen aan de eischen, dan is het noodig om te zien naar gronden buiten het gebied van Am sterdam. Daarvan waren ook de personen doordrongen die Amsterdam een ziekenhuis schonken van groote waarde. Het verheugde het bestuur van Amsterdam, dat het bestuur van de stichting Amsterdam sche Kolonieverpleging voor het Koloniehuis dit mooie punt vond. De toekomst is aan de jeugd, en wil het Ned. volk na de moeilijk heden, die achter ons liggen, de kracht blij ven behouden voor de taak, die haar wacht, dan is vóór alles noodig, dat er voor ge borgd wordt, dat de jeugd lichamelijk en in tellectueel opgewassen is voor dien taak. Het gemeentebestuur is daarom dankbaar voor het hier verrichtte. Spr. was verwonderd over hetgeen men in zoo n korten tijd tot stand haa gebracht en wilde laten uitkomen, dat ook aoor de groote liefde van den voorzitter voor het Amsterdamsche kind, de hinderpa len overwonnen werden. Spr. hoopte, dat het Koloniehuis in de eer ste plaats een weldoende voor de Amster damsche jeugd zal zijn en voegde er den wenach aan toe, dat het den voorzitter gege ven mocht zijn nog vele jaren zijn krachten aan de instelling te kunnen geven en dat het voor de vereeniging niet bij de eene stichting zal blijven. Met deze woorden verklaarde spr. hét Ko- Icniehuis voor geopend. De burgemeester van Egmond-Binnen her innerde er aan, dat op de plek, waar thans het 'mis geopend werd voor de zwakke Amster damsche kinderen in 1135 een oud kapelletje stond, waar men ook voor de kinderen voor het eerste'onderwijs zorg droeg. Spr. dacht ■rug aan het roemrijk verleden, toen Egmond de luister was van Holland. Spr. hoopte, dat hot heden nieuwen luister zou bijzetten aan den ouden victorienaam. Met een angstig hart vernam spr. de plan nen voor het te stichten Koloniehuis. Hij dacht aan de vele Koloniekinderen, die de straten van Egmond vullen, maar aan het kind is dé toekomst en daarom jubelt spr. hetgeen voor de kinderen gedaan wordt, t< en als oud-Amsterdammer klopt zijn hai nog warmer voor het Amsterdamsche kind. Spr en zijne echtgenoote juichten het plan dan ook van harte toe en hij zegde hun mede werking toe voor het welslagen van het werk der vereeniging. De heer van T ennep sprak hierop èn als lid van Gedeputeerde Staten èn als voorzitter van de Noord-Ho llandsche Vereeniging tot Bestrijding van Tuberculose, woorden van gelukwenschen voor de totstandkoming van het bereikte. Spr verzekerde, dat Ged. Staten, ter bestrijding van de tuberculose in1 de pro vincie, met wat goeds zullen komen. Uitvoerig zette spreker uiteen, waarom het bestuur voor het tot stand komen de eigen schappen van de vier edellieden Bredero, de edelste, Wassenaar, de oudste, Esmond, de rijkste en Van Arkel, de stoutste in zich ver een igd had Ten opzichte van het rijkste dacht spr aan de gelijkenis, waarin verhaald wordt van den man die alles verkocht om een parel, die hij wilde bezitten, te koopen. Spr.'s definitie van rijkdom was: Het is de macht om te bezitten wat men noodig heeft en men wenscht. Spr. hoopte, dat hét huis voor de stichting de parel van groote waarde was. De voorzitter sprak hierop nog woorden van dank voor het gesprokene en noodigde hierop de bezoekers uit een en ander in oogenschouw te nemen. In de eetzaal werden de bezoekers thee en versnaperingen aangeboden. Wij vernamen nog, dat van den minister de goedkeuring op'een te houden verloting was ingekomen met als le prijs een door den kunstenaar Maris te schilderen portret. Wij eindigen met de opmerking, dat men in deze barakken het bewijs kan zien, hoe het onder artistieke leiding nog mogelijk is van deze leelijke dingen nog iets aangenaams te maken. INGEKOMEN PERSONEN. A. Dekker, Nieuwesloot 2, Bergen, dienstb. L. W. van der Eerden, R. C. Breedstraat 29, Stratum, schilder. A. Rietdijk, N.H., Huiswaard 8, Rockanje, tuindersknecht. M. C. Tromp, R. C. Oudegracht 204, Am sterdam!, onderwijzeres. E. C. J. Groene- weg, N.H., Juliana van Stolberglaan 2, Vel- sen F. F. Sehsttedt, R. C., Bloemstraat 6, Duitschlamd, varensgezel. H. O. Meijer, E.L., Langestraat 3/5, ambtshalve, koopman. P. Jl. M. Albers, R. C. Kerkplein 6, Ros malen, verpleger. C E. Leestemaker, N.H., Koorstraat 35, Hilversum, ambt. raad van arbeid. K. Popma, N.H., Bierkade 10, Am sterdam, ass. hrnsh. J. H. de Haas, N.H., Kennemerstraatweg 108,Uitgeest, kruidenier. J. J. Kramer, D.G., Tuinstraat 34, Haar lem, ass. iH, S. M. E. van Driesten, N.H., Jaagpad 38, Hilversum strijkster. R. Snel, R.C., van der Wouaestraat 43, Oudorp. H. Pijpers, NijHL/Rem,, Gccstersingel 8, Amsterdam, kant.-bed. N. Bloem, N.H., Heerenstraat 10, Oterleek, dienstb. M, Weeshoff, N.H., Spoorstraat 35, Rotterdam, onderw. W. Bakker, NjH., Nieuwlander- singc R.C., Emmastraat 11, dienstb Scharren', dienstb. R.C., Vamebroek 38, Kerkrade. J. A. Z.ur Miünlen, E.L., Metiuspracht 6, Texel, stuurm. gr. vrt. G. Hoogeboom, R.C., Oudegracht 33, Harenkarspel, huishoudster. P. van Oostrum, N.H., Spoorstraat 64, Utrecht, slager. O. A. Winkel, R.C., Stuartstraat 68, Echteld. O. van Helden, N.H., Baanpad 20, Amsterdam, verpleegster. H. H. E. Le vert, N H„ Hefcelstraat 33, Leeuwarden, ver pleegster. O. Igesz, N.H./E.L., Bierkade 16, Edam, grutter. J. van Aalst, R.C., Ka naalkade 18, Hoorn, musicus. N Bak, Uttuk-Oudorp 92, Oosthuizen, kantoorbe diende. C. M. J. U. Netten, R.C., Lange straat 15, Hazerswoude, onderwijzeres A de Boer, G.K., Emmastraat 19, Boek op singel _78', Hoorn, winkelbed. A. Bakkum, astraat 11, Egmond aan Zee, A. Struijff, NjH., j5. H. straat 48, M. C. Lalieu-Poyck, J. A. Z Hjettaaa. O. W. btum, R.C„ Hocrerped 1, Utrecht, veearts. P. Sieiiakus, D.G., Snaar- manslaan 45, Amsterdam. HL A. Peters, R.C., Vrouwenstraat 1, Alkmaar, R. O. G., tuinman. J. Polak, N.Isr. Verdronkenoord 79, Bathmen. G. M. E. de Wijs, R.C., Steijnstraat 45, Bergen. J. Kemp, Kwakel- pad 5, Bloemendaal, instrumentmaker K Molenaar, N.H., Vamebroek 7, Heerhugo- waard, veehouder. H. W Overkamp, N.H., Doelenstraat 1, Rheden, winkelbediende W Singeiing, N.H., le Tuindwarsstraat 55, Groningen, dienstbode. J. M van Meene-Sol, N.H., Wolfpad 3, Tilburg. H N Hart, C.G., Bierkade 19, Alphen aan den Rijn, bankwerker. F. Glastra, N.H Langestraat 590, Sneek, winkeljuffrouw S van der Veer, N.H Limmerhoek 8, Am sterdam, kantoorbediende. J. de Jonge, N.H, Snaarmanslaan 123, Zuilen. G. Pauw, N.H., Wilhelminalaan 5, Bergen, dienstbode Wed. J. Boon, N.HWilhel minalaan 5, Bergen. A. M. Rijser, RC., Oosterkolkstraat 9, Edam. J. Wit, N.H., Stationstraat 46, Helder, klerk H. IJ. S. M W. Pul, N.H., Fnidsen 36, Groningen, bouw vakarbeider C. A Bestevaer, N.H., Fnid sen 36, Groningen, dienstbode. L. Kreuze, N.H., Koorstraat 5, Meppel, dienstbode. A van der Burgh, N.H., Oosterkolkstraat 29, Schoten, poetser H. IJ. S. M. J. Bruin, N.H., Druivenlaan 52, Sijbecarspel^ arbeider H, IJ S. M, M. Heijnis, R.C., Heerenstraat 2, Bergen. J. Pol, N.H., Klein Nieuwland 2, Zutphen. W. M. Kok-Schoots, R.C., Westerweg 262, Tiel. VERTROKKEN PERSONEN. S. W. Vet, N. I., Verdronkenoord 5, Amster dam, koopman in goud. P. J. Borst, R. K-, Ritsevoort 30, Bergen, winkelbediende H. de Jong, N. H., Doelenstraat 22, Den Haag. W. S. Engel, N. H., Koningsstraat 7, Zaandam, broodbakker. D. Buijsman, N. H., Zeglis 45, Heiloo. P. M. Kervel, N. H., Limmerhoek 40a., Leeuwarden, off. leger des Heils. J. Steenhuis, N. H., Zeglis 132, Egmond-Binnen, kaasmaker. G. van dei- Beek, G. K., Stationsstraat 21, Leeuwarden, banketbakker. S. W. P. Getstel, N. H., Fnidsen LÖ3, Hilversum. P. Wielinga, N. H., Houftil 34, Wonseradeel, kapper. J. van Bree, N. H., Nieuwlandersingel 30. Dub beldam, timmerman. C: Jalink, N. H., Vrouwenstraat 11, Purmerend, fraiser. W. J. Schepper, N. H., Friescheweg 2, Am- serdam, mach. bankwerker. C. Raves, R. K., Kinheimstraat 41, Bloemendaal. L. Boerman, N. H., lc Landdwarsstraat 4, Am sterdam, schilderskn. M. V. van Benthem- Minet, R. K., Toussaintstraat 2, den Haag. A. A. M. Smorenberg, R. K-, Breedstraat 7, Purmerend. C. J. Zonneveld, R. K., Liefdelaan 25, Castricum, dienstbode. G. van 't Hoff, R. K., Laat J.54, Egmond aan Zee, kappersbediende. G. Schoen, N. H., N. p. laan 119, Warmenhuizen. N. E. M. Korving, R. K., Vogelenzang 12, Rotterdam. W. Staakman, N. H., Uitenboschstraat 54, den Haag. A. Schenk, N. H., Langestraat 62, Sloten. M.P. J. Schouten, R. K-, Ver dronkenoord 121, Kampen. J. F. Scher mer, R. K. Heul 1, Boxtel, koetsier. J. Raab, N. H., Emmastraat 4, Haarlem, ge- zelsch. juffr. G. Pool, N. JH-, Fnidsen 111, Bergen, dienstbode. A. Koreman, R. K., Fnidsen 83, Velsen, metselaarsknecht. E. Groot, N. H., Doelenstraat 22, Hilversum. J. Langer, R. K., Kanisstraat 7, Ambtshalve, meubelmaker. J. Dolota, R. K., Kanis straat 7, Ambtshalve. A. Kaermareck, R. K-, Kanisstraat 7, Ambtshalve. A. A. Rohleder, E. L., kanisstraat 7, Ambtshalve, graai. M. ran dar Kop, N. I. Yertfcx»- kenoord 9, Bergen, koopman. P. Kleef, R. K., Achterstraat 29a Koedijk, jager. C. Veldhuis, N. H., Stuartstraat 6, Epe, ass. huish. Wed. j. Smit, N. H., rriescheweg 5, Egmond-binnen, ass. huish. T. J. Water, R. K., Paijglop 20, Bergen, winkelier. J. Smit, N. H., Kerkplein 2, Barsingerhom, koetsier. B. J. M. Schneiders, R. K., Mient 9, Heinkenszand, theol. stud. N. Kreijger, D. G., Lindengracht 4, Zijpe, huis houdster. C. B. van der Veen, D. G., Fnid sen 109, Warmenhuizen, huish. J. T. de Wit, R. K., Paardenmarkt 5, Valencia. H. Beets, N. H., Comp.straaf 22, Akersloot. I Nieuwenkamp, N. H-, Va^faig Bovenkar- spel. G. C. Riedeman, R. K. Kanaalkade 32a, Koudewater. G. Potgieser, N. H., Koorstraat 35, Zaandam, koopman in kol. waren. A. klopmanBaerselman, D. G., Verdronkenoord 38, Doesburg. M. de Wolff, N. H., Omval 52, ueu i ïaag, schipper. P. de Waal. G. K-, Verdronken oord 25, Kampen, boekhandelaar. C. A. Roskam, R. K., Laat 25, Purmerend. Wed. A. Boon, R. K., Stuartstraat 45, Haarlem. K. Schuffel, N. H., Baanpad 32, Avenhom. G. Kes, R. K. Kooltuin 15, Edam, dienst bode. Mr. A. Fockema, N. H., Kennemer- straatweg 91, Assen bankdirecteur. UITSLAG VEILING, gehouden bij opbod, op Woensdag 9 Juli 1919, ten overstaan van den notaris Mr. A. P. H. DE LANGE, van de volgende perceelen tc Alkmaar: Winkel- en Woonhuis met Erf, aan de Houttil No. 44, groot 62 c.a. 5020,— Winwel- en Woonhuis, aan de Houttil No. 46, hoek Magdalenen- straat, groot 75 c.a. 13310,— Pakhuis, aan de Magdalenen- straat No. 2, naast en achter de vorige perceelen 3840, Acht Huizen en Erven aan de Compagniestraat No. 3, groot 39 c.a. 625,- No. 5, groot 44 c a. No. 7, groot 44 c.a. No. 9, groot 44 c.a. No. 11, groot 44 c.a. No. 13, groot 44 c.a. No. 15, groot 44 c.a. No. 17, groot 38 c.a. Heerenhuis, aan den Dijk No. 1, groot p.l.m 68 c.a. Winkelhuis, aan den Dijk, No. 625,— 625,- 625,- 625,- n 630-, 625,— 630,— 3, l.m. 47 c.a. 5230,— 4675,— Langendijk, dienstbode. H. van Eldert, R. C., Snaarmanslaan 36, Schoten, schipper. J. C. M. Kosters, R.C., Nieuwesloot 75, Hoorn. C. A. P. N van Bael, R.C., Verl Landstraat 21, Amsterdam, kantoorbediende. A. Zwart, N.H., Kennemerstraatweg 101, Egmond- aan Zee, dienstbode. W. F. El- sensohn, R.C., Breedstraat 9, Rotterdam, priester. A Brandon, R.C., Oosterkolk straat 11, Amsterdam, kantoorbediende L Blaauboer, N.H./R.C., Zeglis 45, Amster dam, gepensionneerd. A. Haasbroek, W H., Parkstraat 6, den Haag. J. B. Buis, N.H., Kennemerstraatweg 74, Hengelo, tee kenaar. E Stam, D.G., le Landdwars straat 24, Wormerveer. J. Waagmeester, N.H., Nieuwpoortslaan 91, Heiloo, koopman in boter en kaas. C. Rijf, N.H., Snaarmans laan 61, Akersloot, caféhouder. C. Mulder, R.C., Kennemerstraatweg 120, Bergen, dienst bode. S. Roelofsen, R.C., Verdronkenoord 121, Kampen B. Boomsma, N.H./DG., le Landdwarsstraat 21, Noord-Scharwoude. W. H. C. Mens, R.CEikelenbergstraat 52, Nijmegen, leeraar ambachtsschool. C. Wittkampf-Van Schijndel, R.C., Kennemer straatweg 124, Rotterdam. W. Lam-Van der Werf, N.H., Snaarmanslaan 143, Sneek. G. Schoelink, N.H., Lindenlaan 27, Zaan dam, letterzetter. J. M. A. Gooi, R.C., Druivenlaan 26, Oldenzaal, spoorwegarbei der E. van Hemert, N.H., Laat 83, Haar lem, strijkster. A. J. Hooft, Verdronken^ oord 45, Zaandam, stoffeerder. H. Carsten van der Blom, Baansloot 29, Brussel. M. A Scheffers, Noorderkade 68, Hoorn, tim- mach. bankwerker. R. Mattuszerijk, R. K Kanisstraat 7, Ambtshalve. A. Kruger, Kanisstraat 7, Ambtshalve. R. Riedel, Kannisstraat 7, Ambtshalve. J. Tuit— Veldhuis, N. H., Stuartstraat 6, Epe. A. de Bood, N. H., Westdijk 3, Akersloot, ar beider. P. A- Bakker, N. H., Westdijk 3, Amsterdam, betonwerker. A. Prins, O. R., Verdronkenoord 5, Egmond aan Zee, dienst bode. P. Kliffen, W. H., Schoolstraat 2, Koedijk, melkslijter. J. Doves, N. H., le Kabelstraat 5, St. Pancras, slagersknecht. W. Taekema, N. H., Limmerhoek 40, Zut phen, off. L. a. H. E. van der Hoes, N. H., Vamebroek 35, Haarlem. A. Zondervan, N. H., N. P. Laan 156, Heiloo, sectiechef I. S. M. P. Koopman, N. H., Stuartstraat 48, Helder, opzichter. J. C. A. Janssen, R. K. Geestersingel 58, Haarlem, mach. bank werker. A. M. de Lange, N. H-, Lange straat 84, Amsterdam. F. J. Wielage, R. K., Paijglop 14, Schoonhoven, manuf. K. van der Oord, N. H., Keizerstraat 22, Scha- gen, arbeider. A. Beemsterboer, R. K., Noorderkade 25, Bergen, dienstbode. A. M. C. Smorenberg, R. K-, Langestraat 94, Amsterdam, huishoudster. P. Brouwer, N. H., Langestraat 84, St. Pancras, dienstbode. C. Suik, N. H., Spoorstraat 59, Haarlem, bloemist. - M. H. Hunnekink, N. H., Wil helminalaan 28, Leiden, dienstbode. D. J. Memelink. N. H., Paardenmarkt 2, Schagen, electr. t. ing. A. A. Lamme, N. H., Wil helminalaan 24, Schagen, lijnwerker P. E. N. L. van Altena, N. H. G. K., Doelenstraat 22, Heiloo, banketbakker. J. C. Kramer, R. K-, Popelmanslaan 9, Noordwijk-binnen, huiskn. E. W. Fontijn, Rem., Heerenstraat 5, Hoorn, ass. huishoudsterC. Vries, N. H., Landstraat 30, Haarlem, dienstbode. F. W. C. van Mierlo, R. K., Achterstraat 37, Pannerden. G. van Helden, N. H., Baan pad 20, Amsterdam, dienstbode. A. Bak ker, R. K., Heerenstraat 6, Castricum, dienst bode. M. de Fouw, N. H., Kennemerpark 10, Amsterdam. W. Koppes, R. K., Wes terweg 58, Amsterdam, koopman in sig. R. de Jager, N. H., Druivenlaan 15, Ambts halve, sig. sorteerder. J. L. W. van der Meer, R. K., Mient 9, Amsterdam, musicus. S. van der Veer, N. H., Limmerhoek 8, Amsterdam, kantoorbed. J. Beunder, N.H,. Stuartstraat 73, Limmen, koopman in vee. S. Dik, D. G. N. H., Langestraat 93, Rotter dam, kapper. W. Klaver, N. H., Eendracht- straat 4, Amsterdam, boekbinder. U. Post, N. H., Oudegracht 247, Barradeel, boeren knecht. M. Schermer, N. H., Oosterkolk straat 11, Bergen. J. de Vries, G. K., Ken nemerstraatweg 38, Amsterdam. H. Pruim boom, E. L., Koorstraat 11, Amsterdam. J. C. Knibbe, G. K, Laat 71, H. H. Waard. M. de Boer, N. H., Laat 103, Zaandijk, dienstbode. J. Kaldenbach, R.K., Over- diestraat 11, Amsterdam, los werkman. H. Brans, W. H., Oudegracht 209, Goes, typo- Vier Huizen ea Erven, aan de Verlengde Landstraat: No 22, groot 95 c.a. 1550, No. 24, groot 98 c.a. 1670, No. 26, groot 97 c.a. 1700, No. 28, groot 101 c.a. 1720,— Huis en Erf, aan de St. Anna- straat, No. 16, groot 32 c.a. 1255, Winkel- en Woonhuis met Erf, aan de St. Annastraat, No. 3, groot 60 c.a 1230,— Huis en Erf, aan de Oudegracht No. 15, groot 75 c.a. 1500,— Huis, aan het Achter-Fnidsen, No. 25, groot 25 c.a. 700^ Huis, aan het Achter-Fnidsen, No. 23, groot 20 c.a. 690*— Vijf Huizen en Erven, aan de Eerste Tuindwarsstraat: No. 17, groot 65 c.a. 2100, No. 19, groot 69 c.a. 2005,— No 21, groot 69 c.a. 2005, No. 23, groot 69 c.a. 2000,— No. 25, groot 75 c.a. 2005,— Huis en Erf, aan de v. d. Wou- desfraat, No. 47, groot 79 c.a. 1755, Huis en Erf, aan de v. d. Wou destraat, No. 51, groot 78 c.a. 1760, Vier Huizen en Erven, aan de Westerkolkstraat: No. 6, groot 67 c.a. 1470,— No. 10, groot 68 c.a. 1365,— No. 12, groot 69 c.a. 1305, No. 14, groot 70 c.a. 1365, Negen Huizen en Erven aan het Overdiepad No. 20, groot 99 c.a. 1600, No. 22, groot 93 c.a. 1605, No. 24, groot 89 c.a. 1605, No. 26, groot 85 c.a. 1600, No. 28, groot 84 c.a. 1600, No. 30, groot 83 c.a. 1590, No. 32, groot 75 c.a. 1520, No. 34, groot 69 c.a. 1550,— No. 40, groot 101 c.a. 1235, Winkel- en Woonhuis met Erf, aan de V oormeer, No. 3, groot 80 c.a. 4335,— Totaal 86545* De afslag en combinatiën zullen plaats hebben op Woensdag 16 Juli 1919, des avonds 6 uur, in het café „Central", van den heer K. Willig, aan de Magdalenenstraat te Alkmaar. SCHAGEN, 10 Juli. Aangevoerd 4 paarden 400 k 750. 7 stieren 200 k 530,8 geldekoeien (mag.) ƒ300 a 650', 73 Idem (vette) 400 k 840, 20 kialfkoeien 400 A 650, 10 pin>- pen 150' a 300 52 nuchtere kalveren 20.k 40.50 schapen (magere) 38 a 45.—, 320 idem (vette) 42 a 74, 89 lammeren 18, a 29, 13 bokken en geiten 8.— a 17, 18 varkens (mag.) 80.— k f 110.—, 22 idem (vette) p. K.G. 1.60 A 2.60 biggen 30.a 45, 41 konij nen 0.50, A 1.75, 155 kippen en hanen 0.50 A 2.—, 325 K.G. boter 2.80 A 3—, 4019 kipeieren 15.— A 16.— per honderd, 1300 eendeieren 16.— per 100. HEILOO, 10 Juli. Exportveiling. Aard beien 0.51 A 0.58 p. K.O. BOVENCARSPEL, 10 JuU. „De Tuin bouw." Heden besteedde men voor: Koksianen buitenland 5 A 5.40, kleine buitenland 1.20 A 1.50, Schotsche mui zen kleine binnenland 1.20 A 1.60, groote binnenland 4 A 4.10, Bloemkool 1ste soort 25. A 28.—. 2de soort 24.— A 19, 3de soort 17.a 6. NOORD-SCHARWOUDE, 10 Juli. Schotsche muizen 8.— A 10.10, Koksi anen 8.— k j 10.—, Schoolmeesters 10.— A 11.—Duken 8.— A 10.—, Drielin gen 4.— A 4.60, Wortelen 6.25 A 7.-- per 100 K-O

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6