e g i' bond ontving te dezer zake nimmer een be slissing. Toen de blokkade was opgeheven en het gerucht ging, dat de regeering de N.U.M. als consentenbureau wilde continueeren, wendde het Verbond zich opnieuw tot- den Raad van commissarissen met de vraag, of voor dit geval zekerheid kon worden ver schaft, dat de 1 percents heffing zou verval len. Het ontvangen antwoord hield in, dat van regeeringszijde nog geeuerlei offici eels mededeelingen waren ontvangen om trent de algeheelé of gedeeltelijke opheffing der N. U. M. Het Verbond maakt er den minister op at tent, dat het hem gewenscht voorkomt, bij ecfi evetueele bestendiging van de N. U M. als consentenbureau, bovengenoemde heffing te doen vervallen. Adressant spreekt ten slote den wcnsch uit dat de minister termen moge vinden om de kosten, welke op de N. jj. M. als consentbu reau komen te vallen, door 's Rijks schatkist te doen dragen. SIGARBNINDUSTRIE. Naar men mededeelt, is thans aan alle si- ;arenfabrikanten, welke zijn aangesloten bij et Noordelijk en Zuidelijk Verbond, een exemplaar van het ontwerp Collectief Con tract toegezonden, zooals dit aan de vier werklieden-organisaties in de sigarenindus- trie is aangeboden. Het contract bevat o. a. bepalingen omtrent verplicht lidmaatschap, de 45-urige werkweek en kindertoeslag. Ook is in dit contract gebroken met het oude stelsel van loon naar opbrengstprijs. KORTE BERICHTEN. Op de eerste publieke verkooping van appelen te Tiel besteedde men gemiddeld, naar schatting 8,per H.L. „op het hout". Het gewas is middelmatig. In Friesland -worden tegenwoordig lammeren opgekocht, om in October te leve ren. Lammeren, in het voorjaar gekocht voor 10 a 12, worden nu in voorkoop ver kocht voor 40 k 50. In geen jaren zijn in den omtrek van Oud-Beierland zulke hooge pachtprijzen voor appelen en peren besteed als dit jaar. Prijzen van 2000 tot 4000 per boom gaard zijn niet zeldzaam. Door onbekende oorzaak ontstond Za terdag brand in een arbeiderswoning te Nieuw Leusen. Met veel moeite gelukte het de kinderen, die reeds bewusteloos waren, uit de brandende bedstede naar buiten te trekken Een koe, een kalf en een geit kwa men in de vlammen om; het huis brandde geheel af. In een perceel aan de Bontekoestraat te Amsterdam is een brandkast, die geen gelds waarde bevatte, van haar plaats gehaald en geopend. Voor de dieven een tegenvaller! De politie te Amsterdam heeft de hand gelegd op een 25-jarige vrouw, die verdacht wordt een bezoeker van haar huis beroofd te hebben van 13000 Mark. Voor het examen hoofdacte slaagde te Zwolle mejuffrouw A. Fransen te Beemster. Te Barslo, gem. Aalten, heeft een gezin bestaande uit drie personen, bij gebrek aan woningen, zijn tenten opgeslagen in een kip penhok Naar de Tijd verneemt, overweegt de re geering om, met het oog op de blijvende duurte van verschillende artikelen, maximum prijzen vast te stellen. Te Middelburg doet zich bij een vol wassen vrouw een geval van meningitus epi- demica (nekkramp) voor; de patiënte is in het gasthuis opgenomen. met 325 hout 1' i 11iiia 1 N I I'll V UFT AARTSWOUD. Alhier is een drieling geboren, twee jon gens en een meisje. UIT CASTRICUM. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 Augustus 1919 bij de Koninklijke Marine- Reserve bevorderd tot luitenant ter zee 2e klasse de adelborst le klasse A. Rommel te Castrigum. UITSINT PANCRAS. Ds. J. M. Lammers alhier ontving beroep naar de Nea. Herv. Gemeente te Eist. UIT WARMENHUIZEN. Het eerste buitenconcert, Zondagavond door het Fanfarecorps „T.A.V.E.N.U." al hier gegeven, is uitstekend geslaagd.. On danks het minder zomerachtige weer was er veel belangstelling. De verschillende num mers werden correct uitgevoerd en met aan dacht door een groote menigte gevolgd. Te genover het podium, achter een winkelraam van den heer Faber, waren de behaalde me dailles (verguld zilveren en zilveren) en di ploma's, behaald op het concours te IJmui- den, vöor het publiek ter bezichtiging ge plaatst^ Stadsnieuws. prijs met 311 hout (verg. zilv. med.) In den gecombi- neerden wedstnjd verwierf dezelfde club met 636 hout den eersten prijs (zilv. lauwertak) De heer Joh. Husken, lid van „Koekoek", verwierf als hoogste korpsgooier een eere- prijs (78 punten, 10 treffers.) De eerewedstrijd in dit kegelconcours heeft a.s. Zaterdag plaats. We wenschen onzen stadgenooten dan weer evenveel succes. Ingezonden 81 ukken. Buiten vraat woordelijkheid, van ie Redactie 'e opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) WEGGELOOPEN. Uit Purmerend werd aangebracht een min derjarige uit Bergen, die aldaar weggeloopen was. Hij is naar Bergen teruggebracht. FIETSONGELUK. Gisteren na afloop der wedrennen kreeg de 7-jarige K. J. uit Den Helder een ongeluk met zijn rijwiel. Door de politie werd een noodverband amgelegd. Op last van Dr. van Dam werd K. J. naar het stedelijke ziekenhuis overgebracht. POGING TOT ONTVLUCHTING. Vanmiddag heeft een verpleegde in het Rijksopvoedingsgesticht een poging tot ont vluchten gedaan. Tijdens de Vlucht is hij aan de pols verwond, daar hij een ruit insloeg. Een slagader is doorgebroken. Per brancard is hij naar het Rijksopvoedingsgesticht terug gebracht. BENOEMD. Den heer D. J. Hagtingius alhier is met ingang van 1 Augusths 1.1. benoemd tot rijksveldwachter te Amsterdam. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 27 Juli tot en met 3 Augustus zijn ge nomen door heeren 142, door dames 95, door onvermogeaden 45 baden. Totaal 282 baden. ttoogste temp. 63 gr., laagste 61 gr. KEGELEN. In het Nat. Kegelconcours te ijinuiden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de club „Alle Negen" aldaar (19 Juli4 Aug.) behaalde ut de korpswedstrijden „Koekoek" Geachte Redactie, Gaarne wenschte ik een plaatsje voor het volgende. Bij voorbaat mijn dank. Nu de aanslagen uitgedeeld worden, blijkt dat niet genoeg kan worden geprotesteerd tegen het onrechtvaardig aanslaan. Wat is het geval toch, dat het praatje van: „zij doen maar wat", een bedenkelijke zijde krijgt. Verscheiden menschen zijn, trotsch hunne opgaven, welke wel degelijk zijn te controleeren en waaruit blijkt, dat zij veel te hoog zijn aan—1 raadsel brief is toegestaai levensverzekering, enz. "in mindering te bren gen, dit gewoonweg door velen aan hun laars gelapt wordt. Nu zal het aantal recla mes welke ingezonden worden legio zijn, wat hopelijk niet ten gevolge zal hebben, dat zij ook ongelezen ter zijde worden ge legd, doch aan een degelijk onderzoek wór den onderworpen. Dankend voor de plaatsruimte, EEN ABONNé. Geachte Redactie. Gaarne wenschte ik eenige plaatsruimte in Uw veelgelezen blad. Is het niet treurig dat een gemeente als Alkmaar zijh werklieden zoo behandelt, als men weet dat een vakman in particulieren dienst een loon geniet van 28 30 per week en dat zij haar werklieden met loonen van 19 tot 23, waarvan nog ƒ1 1.20 afgaat voor pensioenstorting, 'naar huis stuurt. Is het met treurig dat het gemeente bestuur dan nog wordt gehuldigd door te zeggen, dat zij ae belangen zijner werklieden begrijpt en behartigt door de invoering van den S-urendag, maar tevens zorgt dat de werklieden de overige 16 uur thuis het ge klaag aan kunnen hooren van de vrouw, die hoe zijl zich keert of weert, het niet anders kan brengen dan tot een tekort. Nu kan men wel zeggener wordt aan gewerkt, maar dat lijkt anders wel niét zoo vlug te kunnen gaan, als met gasprijsverhooging, belasting of als een som van 250.000 moet wezen voor een stelletje woningen. Is er nu geen wég te vinden door deze menschen te helpen met een voorschot, zooals bij spoor en Rijk reeds eeni ge malen is geschied. Alle oogen der Ge meentewerkers waren gericht op de j.l. gehou den raadsvergadering, doch nu gaan zij maar weer met wanhoop de toekomst tege moet. Als men zijn oor eens te luisteren legt en vraagt de arbeiders naar hun gemoed dan hoort men al woorden als staken, welke, hoop ik, niet in daden moeten worden omgezet want dat kan toch niet de bedoeling wezen. Gaarne hoop ik, nadat ik hier ie het open baar de toestand geschetst heb dat het Ge meentebestuur krachtig ingrijpt, want de geest onder de arbeiders is niet best. U dankend voor de plaatsing. EEN BELANGHEBBENDE. CORRESPONDENTIE. Korporaals en manschappen van het be wakingsdetachement te Bergen. U gelieve ons hei adres van een uwer op te geven, dan zullen wij u antwooruen. Red. Alkm. Ct. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden No 9088 20.000. Ns. 13264 5000. No. 12196 2000 No. 15287 1500. Ns. 11695, 15124, 2902 1000. No. 17280 400. No. 9501 200. Ns. 1840, 1909, 11828, 17957, 18934 100. Spoil ZEILEN. Gisteren werden de Nationale en Onder linge Zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer vanwege de Zaanlaadsche Zeilvereeuiging aangevangen. Er stond een stevige westerbries op het Alkmaardermeer en toen des morgens tegen 10 uur de wedstrijden een aanvang zouden nemen, golven met witte koppen. Een groot aantal vaartuigen had zich vol gens de gewoonte laten sleepen waarvoor door de Zaanlandsche Zeilvereeraging een boot be schikbaar was gesteld, doch onderweg was hfet ongeluk gebeurd dat de tros gebroken, zoodat een deel losraakte en achter bleef en daardoor te laat op het wedstrijdterrein aan kwam. Er werd gezeild onder de reglementen der verbonden zeilvereenigingen (uitgave 1919.) De afvaart geschiedde ouder zeil, zonder tijdopname. De lengte der baan bedroeg voor de klei ne vaartuigen 10 Eng. zeemijlen, voor de grootere de dubbele afstand. De uitslag van den wedstrijd" was als volgt Vrijbuitersklasse. Van de twee ingeschreven vaartuigen gaf een den kamp op en ver scheen de andere niet aan den start. 45 Ma. kruiser-klasse. 1. „Boekanier" van W. Ruijs, Amsterdam in 1.36.38. 2. „Violet" van H. J. PluijgeTs, Warmond, in 1.39.30. Handicap klasse V. „De Vrijbuiter" van K- Rot, Westzaan, walk over, in 1.31.5. 60 Ms. kruiser-klasse. Hiervoor was alleen ingeschreven de „Irda" van Gebr. Dussel- dorff, Scheveningen die nu had te kampen te gen de deelnemers in de klasse C, doch zich met een verschil van 8 sec. den prijs zag ont gaan. Tijd 1.34.41. 75 Ma. kruiser-klasse. 1. „Sally" van M. de Wit, Zaandam, in 1.31.16. Door den eige naar van de „Trintel" was protest ingediend op grond van artikel 30c. Groote Goudels. le prijs „Vijf Pieters" van P. van Calear NznKoog a/d Zaan, in 2.24.552de prijs De Gebroeders" van J. de Boer, westzaan, in 2.35.48' 3e prijs „Ma ria" van P. Slop, Koog a/d Zaan, in 2.45.58. Kleine Gondels. Wegens het indienen van protesten, moet ook in deze klasse nog nader recht worden gesproken. Handicao Groot Sloepen, le prijs „Eun- jer" van C. Walig, Zaandijk, in 2.1-502e prijs 2.3.40; 3e prijs ,{Anna Marie" van P. van Houten, Zaandijk, in 2.8 31. Handicap kleine sloepen, le prijs „Nejo" van Jb. Loon, Zaandijk, in 1.9.45; 2e prijs „Union" van D. Landsman, Zaandijk, in 1.20.45. Scheldejollen. le prijs Willy" van G. de Vries Lentsch, Nieuwendatn, in 1/5.10; 2de prijs „Watergeus" van J. van de Stadt Jr., Zaandam, in 1.56.52; 3e prijs „Lizette" van M. van Orden Wzn., Zaandam, in 1,56.53. Nationale Middenzwaardklasse, le prijs „Rana" van J. Latenstein, Zaandijk, in 1.44.47; 2e prijs Juliana" van C. v. d. Wou- de, Zaandijk, in 1.46.50; 3e prijs „Maria Jeannette" van H. van Zanen, Koog a/d Zaan, in 1.47.32. Handicap-klasse W. le prijs „Hannie" van G. Heijrf, Zaandam, in 1.38.50 2e prijs „Loga" van P. Bon, Zaandam, in 1.40.7; 3e prijs „Cherry" van P. van 't Kaar Dz., Zaan dam, in 1.42.35. 6 Meter-klasse, le prijs „Helena" van R. Alten, Zaandam, in 1.44.42. Handicap klasse C. le prijs „Wilhelmina" van J. H. M. Lefebure, Amsterdam, in 1.34.33. Handicap klasse D. le prijs „Lida" van P. Ero, Amsterdam, in 1.35.4!, Regenboogklasse, le prijs „Wielewaal" van G. de Vries Lentsch Jr., Amsterdam, in 1.39.10; 2e prijs „Wonderkind" van D. G. van Heteren, den Haag, in 1.39.39; 3e prijs „Satan" van M. de Wit, Zaandam in 1.43.6. 12-voets Standaard Jollen, le prijs „Loods je" van H. J. Pluygers, Warmond, in 1.2.38 2e prijs ,,'t Zaantje" van Jos. v. d. Horst, Zaandijk, ni 1.3.10; 3e prijs „Boreas" van M. de Wit, Zaandam, in 1.3.24; 4e prijs „Inge- borgje van Gerbrand Vis, Zaandijk, in 1.3.31. Voor de berekening der voorgiften werd handicap B. toegepast. Tijdopnemers waren de heeren H. van Wijk en M. de Wit. Heden worden de wedstrijden vervolgd. DE DRAVERIJEN VAN ZONDAG. Verschillende factoren hebben samenge werkt, om den dag van gisteren (Zondag) voor de Kennemer Sportclub minder succes vol te maken dan andere door haar uitge schreven en aan de paardensport gewijde da- fen wel .geweest zijn. Ongetwijfeld heeft de L.T.A. een schadelijken invloed gehad op het bezoek, terwijl de draverijen op Hout ust die denzelfden dag werdén gehouden, oorzaak waren dat er zoo weinig paarden liepen. Het minder gunstige weer (het regende wel niet, maar er stond toch een flinke bries) deed na tuurlijk vele menschen thuis blijven. Voor de eerste course, Bergerpriis, prijzen- draverij 4e klasse, afstand 1700 M., waren slechts vijf paarden aangegeven van wie niet aan dén start verschenen Godfried R. S. van J. Schoon te Medemblik 1650 M. en Erna van H. Goeminne te 'Haamstede 1715 M. Er liepen dus drie mee, t w.Paulowna, eigenaar N. Staromes te Nieuwe Niedoip, 1715 M., berijder B. ten Hagen; Gaar, eigenaar P. C. Appel te IJsselmonde, 1715 M., berijder T. Witteveen en Gardenia van Stal A. B. C., 1745 M, berijder J. Witteveen. Gardenia zette zeer slecht in, zij wou niet recht beginnen, zoodat de andere twee al heel wat meters hadden gtkopen, vóór zij goed aanzette. Maar toen deed zij 't ook goed. Reeds in de tweede ronde passeerde zij Caar. Do. -dat Paulowna even uit den draf raakte, steeg Gardinia's kans nog meer. Op één moment was zij zelfs vlak achter Pau lowna, maar toen werd zij een oogenblik on willig, waardoor zij1 er niet in mocht slagen voor Paulowna aan te komen. Uitslag: le prijs 300 Paulowna (3.01), 2e prijs 100 Gardenia (3.03»/»), 3e prijs 50 Caar (3.04.) II. Augustitsprijs. prijzendraverij 2e en 3e klasse, afstand! 2400 M., om prijzen van 400. 100 en 50. Van de vijf aangege ven paarden kwam niet op Colorado van J. Klarenbeek te Nieuwer-Amstel (2475 M.) zoodat in de baan kwamen: Paulowna 2415 M., berijder ten Hagen; Directrice van Stal Bergen 2460 M., berijder J. Oosterwijk; Hol- landia van Stal Lansier 2475 M., berijder I.'. Ensinig; Dorathea van Jb. Plevier, te Alk maar 2520 M., berijder Tj. Witteveen. Dorathea ging zeer slecht van start en verspeelde rrrieen daardoor alle kans op een prijs. Het leek eerst of er geen verandering in de volgorde van vertrek zou komen, maar eindelijk gelukte het de anderen om Paulowna te passecren. Holïandia deed dit op zóó'n manier dat Paulowna daardoor hinder on dervond. De berijder Easing werd daarvoor dan ook beboet met 25. Wijl echter Holïan dia de concurrent Directrice hare plaats aan den kop wist te ontnemen, zai deze boete nog zoo erg niet zijn. Tweede werd Directrice, derde Paulowna. De gemaakte tijden waren resp. 4.18j/6, 4.23*/,, 4.30. III. Emmaprijs, heatdraverij handicap le klas, afstand 1600 M., prijzen 500 en 150 voor den no. 2 aankomende in de be slissende heat. Zes aangiften, vier deelne mers: Barones van M. D. Bos te Beemster 1600i M., berijder B. ten Hagen; Amie van K Hoek te Hém 1610 M., berijder Tj. Witte veen Bandage van J. A. Bakker te Wierin- gerwaard 1630 M., berijder eigenaar; Ciam- pi van Stal Lansier 1650 M., berijder L. En sing. Niet opgekomen Dolly Wilkes van C. A. Comelissen te Halfweg (1600 M.) en Ca- thriena R. van J. Schoon te Medemblik (1630 M.) Er moest drie keer geloopcn worden eer de beslissing was gevallen. Bandage vertoonde de eigenaardigheid van dikwijls te gaan springen als hiji vlak bij een ander paard was. In de eerste heat kon hij! het daardoor niet verder brengen dan tot de derde plaats. Barones werd gedistanceerd. Eerste was Amie (2.37'/<s) en tweede Ciampi. De tweede heat was zeer spannend, vooral de laatste ronde gaf mooie sport te zien. 't Was alleen maar jammer, dat Witteveen zijn paard zoo sloeg. Op een oogenblik waren alle drie paar den zóó dicht ot> elkaar, dat Ciampi als opge sloten was. Nommer ëén Bandage (2.361/,), nó. 2 Amie. Ia do beslissende heat kwam Bandage ea twee ronden vdór en wisrt aan bet faooW te blijven, waardoor hij den eersten belangrijken prijs in dezen zomer won. De gemaakte tijd was 2.38. De tweede prijs was voor Ciampi. IV. Kortebaanprijs, draverij korte baan, maximum-afstand 800 M., om prijzen van 400, 200, 75 en 25. Twaalf paarden waren aangegeven, waarvan niet opkwamen: B. Bolw" C. Appel te IJsselmonde (730 M.), Edelman van J Schoon te Medemblik Co lijn van "B."Bol wijn te Uithuizen (700 M. Cathiena R (740 M.), Catharina L, van veenBarones berijder B. ten Hagen 710 M., Gardenia 700 M., berijder J. Witteveen; •igenaar, FIo- Bandage 740 M., berijder de eigenaar, ris V van J. Schmidt te Beemster 710 M., be rijder M. Slderius; Aanie 720 M., berijder Tj. Witteveen en Vitesse van N. Schermerhorn te Alkmaar 760 M„ berijder B. ten Hagen. Er werd in twee series gereden, waarvan tel kens 2 werden geplaatst. In de eerste rit wa ren no. 1 en 2 resp. Bandage en Long Ago, in de tweede Vitesse en Flons V, zoodat deze vier iu de beslissing liepen, wat een span nende rit gaf. Vitesse wist fieslag te leggen op den eersten prijs. Floris V kreeg den twee den, Bandage den derden en Long Ago den vierden. HIPPISCHE FEESTEN TE BEEMSTER. Te Beemster werden als gewoonlijk tijdens de kermis hippische feesten gehouden. Zaterdag was er een ringrijderij voor pa ren, met paard en kar en een harddraverij. Dank zijl het goede weer was er veel belang stelling/ook voor deelname aan de ringrijde rij. Door 45 paren werd' hieraan deelgeno men. De uitslag was: le prijs mej. G. Brou wer en de heer M. Witkamp te Jisp, 2e prijs mej. G. Ott'en de heer J. Veerman te Beem ster, 3e prijs de heer Jb. Mars en echtgenoofe te Beemster, 4e pr. mej. B. Reijne en de heer J Visser te'Beemster. De prijzen bestonden uit geld of kunstvoorwerpen terzelfder waar de Na afloop van de ringrijderij werd n.m. 3 uur een hardrijderij gehouden voor paarden die nimmer meer dan 60 ineens op de korte baan hadden gewonnen. Aan dezen wedstrijd werd door 10 paarden deelgenomen: Jonge Eva. van P. DonVer te Avenhom, Juliana van D Davidson te Ooster-Blokker, 'Geertje D. van T. Vos te Benningbroek. Emma van R. Bakker te Beemster, Fedora D. van K. Dekker te Beemster, Ideaal van C .A. Cornelisse te Halfweg, Caspar van J. Koning te Kwadijk Beleg van stal Everts te Amsterdam, Neli\ van A. Blokker te Heer Hngowaard, Evert A van L. Boots te Beemster. De uitslag was: 1. Fedora, 2. Geertje, 3. Nelly. Kunsten en Wetenschappen KUNSTAVOND. Het zomerseizoen brengt elk jaar bekende kunstenaars naar onze mooie omgeving. Mevr. Krauss-Adema woont te Egmond a. a. Hoef, de heer Julius Röntgen Sr., directeur van het Amsterdamsch conservatorium brengt de vacantie te Schoort door en de heer Hendrik C. van Oort, concertzanger-bas- zangleeraar aan genoemde conservatorium vertoeft te Egmond aan Zee. De Egmondsche kunstkring, onder leiding van de heer Mr. Paul van Sonsbeeck en Ernst Krauss. heeft van de tegenwoordigheid de zer artisten partij weten te bekken en had hun medewerking verkregen voor de kunst av& den die 1 A ug. in badhotel Welgelegei te F g mond aan Zee, en 2 Aug. in de iooneel- zaai van de Rustende Jager te Bergen gege ven is. De heer Van Oort zou eerst alleen te Eg mond optreden en de heer Röntgen Sr. de vio list te Bergen. Door ongesteldheid echter eenige dagen te voren bekend gemaakt van laatstgenoemde nam de heer Van O. zijn plaats In, zoodat hetzelfde programma voor beide avonden dienst deed. Te Egmond was zooals wij vernamen de zaal eivol en het publiek zeer enthousi ast. Tc Bergen had men 'n flinke opkomst en een publiek dat nu wel niet zoo buitengewoon hartelijk applaudisseerde, maar toch de ar tisten meer dan tens terugriep en mevr. Krauss. die bij deze concerten als sopraan- zangeres optrad tweemaal bloemen liet aan bieden. Het programma was zeer aantrekke lijk, voornamelijk door nieuwe werken van der pianist, wiens naam het geheele tweede gedeelte innam, want behalve de nog niet zoo heel lang geleden verschenen bundel klavier stukken „Buiten" geheeten, waaruit de pia nist vier nummers speelde, had men er een werk op geplaatst dat nog slechts in manus cript bestaat n.m. liederen of teksten van Bredero, daarom ,Brederoliederen genaamd een twintigtal waarvan de heer Van O. er elf zong Beide werken hebben een op dracht; de liederen zijn den zanger Joh. Mes- schaert bij gelegenheid zijner zestigste ver jaardag toegewijd; de klavierstukken, die, evenals de liederen te Schoor! zijn ontstaan, zijn opgedragen aan Sijfert en Neeltje de Moei, bij wien de familie Röntgen sedert verscheidene jaren zomerverblijf houdt. De liederen doen weer den bekwamen kun stenaar kennen, wiens streven het niet was geleerde- of quasi-geleer'de muziek te schrij ven, maar tonen heeft gevonden die op on gezochte wijze uit de pen zijn gevloeid en zon der onderscheid of de melodie opwekkend, treurig, leuk, fijntjes, lief of teeder is kunstwerkjes zijn en van 's kunstenaars rijke begaafdheid getuigen. De klavierbegeleiding verhoogd er de waarde nog van. De klavierstukken zijn van even waardevol le beteekenis. Zij heeten „Hollandsche jolijt", „Boerinnetje", „Boerenklucht" en „Duin vlinders" en werden gevolgd door de oud- Hollandsche hoerenliedjes: „Maurits Lang been" en „Contradans". Dat de componist pianist èn klavierstukken èn begeleiding magnifiek uitvoerde is iets wat men als van zelfsprekend wel wil aannemen. Maar hier mede was de taak van den heer R. nog niet volbracht. De begeleiding der liederen van mevr. Krauss uitgezonderd de twee liede ren „Schliesse mir die Augenzubeide", woor den van Th. Storm en „Höhenflug" gedicht van Ernst Krauss, mooi klinkende, talentvolle bijdragen van den heer Van Oort, die de zan ger zelf accompagneerde gaf de meester nog een prachtige reproductie van de Wald- stein, sonate van Beethoven, waarvan het al leen te betreuren was dat de introductie voor het rondo zoo kort is. Zóó gespeeld bad men b«t gaarne uitgebreider gewenscht. Zangne» en zanger, geen onbekenden, heb ben zeer medegewerkt om, èn in de liederen van Brahms van Oort, Pieger, Strauss, Wolf Ferrari, Dulieu Pierné, Weismann, Fiumgo Wolf de twee laatsten op huxhoristischen tekst èn in de liederen van den heer Rönt gen dezen avond ondanks de minder goe- een werkelijke den kank. in de zaal kunstavond te maken. tot A. K. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 3 Aug. Catharina, d. van Theodorus van Ba den en Johanna de Graaf. 2 Aug. Hendrikus Cornells, z. van Cornells Hendricus Ranzijn en Geertruida Catharina Jol. 'ELFGRAFISCH WEERBERICHT 4 Augustus. hm i! o. v Kim Nudei'laudsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 5 Augustus. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 765.3 Mün- chen. De laagste stand van den barometer 754.1 Memel. VERWACHTING. Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelij ke wind, aanvankelijk zwaar bewolkt met op klaringen, later zwaar bewolkt tot betrokken. Voorloopig weinig of geen regen, later toene mende regenkan8, zelfde temperatuur. Marktberichten AMSTERDAM, 4 Aug. 1919. De aardappelprijzen waren heden Andijker muizen groote 5.20 tot 5.60, kleine 2.80 tot 3.40, blauwen 7, Lange- dijker muizen 5.20 tot 6, Schoolmeesters 4.80 tot 5.60. Aanvoer 6 ladingen. AM9TERDAMSCHE VEEMARKT. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 351 vette koeien le kw. 2.252.50, 2e kw. 1.90—2.10; 3e kw. 1.20—1.70 p. K.G., 80 melk- en kal'fkoeien 450750 per stuk, 136 graskalveren 50—120 per stuk, 72 nuchtere kalveren 1836 86 schapen 50— 80, 26 lammeren 20 tot 40, 223 vette varkens le kw. 2.60, 2e en 3e kw. 2.40 tot 2.50 per K.G. geslacht. Amsterdams he Beurs van 1 Augustus 919 Opgave van Noordhollaudscli LandOuue cr 1917 42Ü <ffto van f 1000 4 Obüg. dito 3H dito dato 3 eert dito 2% Ned tad 1915 1000 5' dito 1916 f 1000 5 I BUITENLAND, OOSTENRIJK. Bel.Vïh'c Kronent, Jan.Huil RUSLAND. ObL 1906 £r», 2500—5000 Iwangotod Domhi. CR. 625 NieoLd Spw. 100 üoeonaoL 1880 GR 625 Rothschild (consols) GR 625 Hope en Go. 1889-90 GR G25 6o Emissie, 1894 GR 625 TURKIJE. 5rw. te serie 1904 5 4» 4 4"JS 23Vw et. Mg. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mjj. L ExpL v. Staatssp. Obl. Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 100) 3 104V, BöLGIB. Antwerpen 1887 254 66% Pïölengafie p®t 4 i ti't'iiiagskocj sen van heden Mededeelingen van Maandag 4 Augustus 1919. Oliewaarden vast voor Geconsolideer de Olie. Culturen vast met veel handel. Scheepvaarten verdeeld. Tabakken stil. Ame rika kalm. Vorige I O i rijd 71" - 1 11 AA I sLEENlNOEN. kUl KI.AM), i pCt Ubttg, N.W.S. v. 1000 1918 5 Ohlig. N.W.S. van 500/1000 Funding Ld 1898 C 20/100 5 Brovlnclale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank- en CredletcInatfiQingen. Axaaterdamsehö Bank i Nodorlandscke Bank C. v. A Roüotd. Banlvor. Aand. Spoorwegen. HötL User. Spoorw. ObL 5 5 koei 84 i/s «UI/b 68)/, 5si7/g 52), 'J 57, l)3 17»/, 411# 29 22»fe 23'Vi» 23»/n 22 57 V, 861/, 92 95 198 195*, 151»,, 73a/, 95 i/'a 86 V, 92)**, 84)»As 806/, 681* 601/, 52 l/K 95':, 93'/, 17»/, 23% 27 221/, 23)A, 50 87% 74 95)* 86 105'Vi, Atchïs. Tóp. S. Fé 0. v. g. A Doav R. Grande Spw. C. v. A. Brie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Railw. Cy. g, a. dïto Excf. A» Missouri Rans. Te3> O. V. A Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gcw. A> Union Pac. Railr. Gy. C. g. A. tnaconda Copper G. v. A. m. Car Foundry Co. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. tnt. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Gee. HoQ. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. V. Petr. br, A. Orion Petrol. Mij. A Steaua Romana Petri Mij. A. Coaapania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. v. A. NederL Ind. Handelsbk. Aand. Amsteïd. Rubber Cult. Mij! Aand. Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A» id. Gem. Eigendom A. HolL Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Ron. Holl. Lloyd. Aand. Ron. Ned. Stoomb. Mg. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoom v. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand, Deli-Maatschappij Aand, Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. Insulinde Oliefabrieken kooi. 1011/8 131/8 13% 22% 22 24 24 55s/„ 55 1311/16 14% Hl/8 11% lOSi/i, 30% 142 143 166 1201/, 122 138% 139 114% 115»/, 63U/!, 04»/, 165 165 348 354 773 774 103% 105 150 3371/, 347 2757* 289 f274 50 5521 -j 569 219 229 279 285 237 241 '07 470 473 448 452 224 346i, 352 281 i/s 203 261 260 248 245 253 253 297 203 361* 317 351 348 300 549% 240 315% 544% 265 270

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3