HET WITTE HUIS Firma H S CLOECK, LUI I. HET BEZOEK AAN ONS MAGAZIJN OOET ZIEN, DAT ONZE PRIJZEN IN OVEREENSTEMMING ZIJN MET DE KWALITEIT. ©or© sa."» ai ÜKL i si d, o r 3sl 1 d. A n |g^, gemaakt en op maat. Zie onze ótalag-e. Rechtszaken. Luchtvaart. Stadsnieuws. Marktberichten. worden lastig gevallen met verzoeken, waar aan zij niet kunnen en niet mogen voldoen, maar in de gemeentelijke inkomstenbelasting worden aangeslagen, overeenkomstig hunne aangiften. CONGRES VAN ARBEIDERS IN HET BAKKERSBEDRIJF. Voor Zaterdag tot verdere behandeling der congres-agenda werd overgegaan, werd bij monde van den afgevaardigde van Ruiven uit Schiedam hulde gebracht, voor de wijze, .vaarop de zaken 2ij u geleid. Spr. noemde a;», iual de hecren Hillebregt, Roeg en Goud smit. LX heer Goedhart sloot zich voor Am sterdam üii het iprokene aan, daarbij her innerend ae tijden toe 'nog werkwèken van 114 en 124 uren gemaakt werden, tegen 4 ct. pet uur, Nog verschillende anderen complimenteer den liet hoofdbestuur, waarbij de toezegging werd gedaan als dank daarvoor duizenden nieuwe leden aan te werven. Namens de buifenlandsche afgevaardig den sioot Alkmaar zich bij deze hulde aan. Hij noemde de wijze, waarop het congres de b idszaken had behandeld, verheffend, zooais b.v. bij! de aanneming der voorstellen tot contributieverhooginghij had dit zelden zoo bijgewoond. Ook Nigard (Noorwegen) dankte voor de ontvangst en verklaarde, dat voor allen veel was te leeren geweest. De toespraken werden beantwoord door den bondsvoorzitter. Daarop werd overgegaan tot afhandeling van het resteerende deel der congres-agenda. Tot leden van het dagelijksch bestuur A. Hillebregt, voorzitter; I. Goudsmit, secreta ris; B. Roeg, peningmeesterJ. Kurk, J. de Vries en A. Draak. Het bondsbestuur werd aangevuld met den heer J. Kreijnen. Als verspreide bestuursle den werden herkozen Wils, Enschede; van Putten, Den Haag; van Hiel, Rotterdam; en Ferwerda, Leeuwarden. De voorzitter deelde nog mede dat verschil lende zusterorganisaties blijk hadden gegeven ;elegenheid van het zilve- van ren •athie, ter van den akkersgezellenbond. De Sigarenmakers- en Tabaksbewerkersbond schonk een staand klokje voor het bondsbu- reau, en de Typografenbond het werk „De Socialisten" van prof. Quack. Na hiervoor dank te hebben betuigd en waardeerende woorden te hebben geuit aan het adres van het gemeentebestuur, voor den Vrijdagmiddag aangeboden boottocht, sloot de voorzitter Eet congres, waarna de leden staande den cocialistenmarsch, het 8-uren- lied en de Internationale zongen. De Zaterdagmiddag werd besteed aan een feestelijke receptie in Parkzicht. Zondag was er eeri 'feestelijke bijeenkomst in het Concert gebouw, waar de heer Hillebregt de feestrede hield, tiet lid der Tweede Kamer, de heer J. li. Schaper, de secretaris van het Interna tionale Bakkersverbond O. Allman, uit Ham burg en de secretaris der Belgische Voedings- eentrale Jef Lauwers, uit Brussel, spraken eveneens.' ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. In de 15e zitting kwam het rapport yan groot, oud Engelschman." De soldaten zetten de kolven van hun geweren op den grond met zulk een vastberadenheid, alsof zij van plan waren ten koste van alles den optocht tegen te houden, en het volk begon het schouwspel gade te slaan. Eerst kwam de muziek, die het lied speel de, dat door de gestadige herhaling van den zelfden zin verondersteld kan worden uit te drukken de aanmatiging, eerlijkheid, dom heid, sentimentaliteit, het gebrek aan ver beelding, het doffe vertrouwen op het verle den, de blinde aanbidding van orde, die in den titel verheerlijkt worden. De muziek werd gevolgd door schoolkinderen, kleine meisjes in witte jurken met linten en strikken, en jongens, die banieren droegen met de woor den: „Vooruitgang", „Kracht", „Verlich ting," „Wetenschap en Arbeid". Toen kwa men vischers met netten, de reddingsboot op zijn wagen, mijnwerkers met houweelen en schoppen, de ambulance en brandweer, de ge meenteraad en op het laatste Rosewarne, blozend over de verheelijking, die door de muziek aangeduid werd, mevrouw Rosewar ne, mooi en glimlachend aan den arm van lord Lounceston, de Trevelyans, Deken Pol- kinghorne, de Blanchards, de Kitto's, de ar chitect en bouwmeester van het instituut, de heer Leventhorpe en de hulpgeestelijken. De geweren knalden in een verward vreug devuur, een lichte nevel, en de prikkelende reuk van kruit hing in de heldere lucht. De menschen gingen op hun teenen staan en riepen luide, en veegde kleine zwarte vlokjes van hun gezicht. Het was een prachtige op gewondenheid. Achteraan den stoet voerde Sammy Lugg, midden tusschen reclameborden en smoor dronken, een plechtigen dans uit t midden op den weg. I „Juicht, broeders, juicht!" riep hij. „Geeft 1 je zweet en krijgt het terug in geleerdheid, n Leve de volle hoofden en leege magen n Twpg politieagenten kwamen op hem af, Hen u.j werd dansende wegebracht. EINDE. dr. Deeleman over het vrouwenkiesrecht aan de orde. öp grond dat verleden jaar deze zaak uit voerig is behandeld, maar door de hoofdelij ke stemming der leden van de Prov. Kerk besturen is verworpen, waren verschillende leden, hoewel voorstanders van het vrou wenkiesrecht, er tegen de zaak weer in be handeling te nemen. Met12 tegen 7 stem men werd besloten de zaak van het vrouwen kiesrecht niet te behandelen. De heer H. M, Tromp bracht rapport uit over het zoogenaamde veto-recht van de pro vinciale Kerkbesturen, d w z. dat een door de Synode in tweede lezing aangenomen regle ment of reglementswijziging nog moet on derworpen worden aan de hoofdelijke stem ming van de leden der Provinciale Kerkbe sturen. Het rapport werd' voorloopig ter visie ge legd. De heer de Haan rapporteerde over het verslag van de schriftelijke kerkvisitatie over het jaar 1918. Uit het verslag bleek, dat het totaal der catechisanten bedroeg 254.388. Opmerking verdient, dat er door de kerkera den slechte één godsdienstonderwijzeres te genover 135 godsdienstonderwijzers belast is met het godsdienstonderwijs. Het aantal lidmaten, dat werd aangenomen, bedroeg 24.353. De rapporteur wees er op, dat de in komsten van de diaconieën bedroegen de som van 6.608.810,14, de uitgaven een dito van 5.918.214,48. Nog altijd moet geklaagd worden over de voortwoekering van 't Neo-Maltusianisme. De rapporteur wees er op, dat er, niette genstaande veel gebrek, in de kerk zeer veel gedaan is op geestelijk en stoffelijk gebied. De heer Veerman bracht rapport uit over de consideratién en adviezen omtrent eene toepassing van art. 147 van het Synodaal Reglement voor de Kerkraden van dezen in houd Het binnen acht dagen na het uitreiken van eene attestatie geven van bericht hiervan aan den Kerkeraad der gemeente, waarheen de lidmaat is vertrokken. Op grond van de gunstige adviezen stelde de commissie voor deze toevoeging definitief vast te stellen en aan de hoofdelijke stem ming van de leden der Prov. Kerkbesturen te onderwerpen. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd de conclusie van het rapport aangenomen. De heer Picard bracht rapport uit over de consideratién en adviezen omtrent eene wij- zigjng van art. 18 van het reglement op het fonds voor noodlijdende kerken en personen, van dezen inhoud: De Algemeene Synodale Commissie is be voegd tot onderhandsche aanbesteding toe stemming te verkenen, op voordracht van de betrokken kerkelijke besturen, of van den bouwkundigen raadsman, na de betrokken kerkelijke besturen te hebben' gehoord. Deze wijziging heeft ten doel de gelegen heid tot onderhandsche aanbesteding te ver- mimen. De conclusie van het rapport was, op 'i md van de gunstige adviezen de wijziging vast te stellen en aan de hoofdelijke slem- ij,sag van de leden der Provinciale Kerkbe sturen te onderwerpen. De conclusie van het rapport werd met al gemeene stemmen aangenomen. De heer Cremer bracht rapport uit over een schrijven van de Synode der Evang. Lu- thersche Kerk, om aan te dringen bij de re geering op verbetering der rijkstoelagen voor de predikanten. Het rapport werd ter inzage gelegd. De heer van Druten bracht rapport uit over een schrijven van het classicaal bestuur van Sneek om het houden van eene collecte voor de algemeene weduwen- en weezen- beurs verplichtend te stellen. De conclusie van het rapport was, om op dit voorstel niet in Te gaan, welke conclusie werd aangenomen. In de 16e zitting kwam aan de orde het rapport over het zoogenaamde veto-recht. De conclusie van het rapport was dat voortaan de Synode bijl tweede lezing de reglementen en reglementswijzigingen kan vaststellen bij meerderheid van stemmendat evenwel 2/3 van de stemmen van de leden der Synode bij wijziging van het Algemeen Reglement noo- dig is. Een der leden was er voor het recht van veto over te brengen bij' de classicale verga deringen. Verschillende leden wilden ook bij verandering van het Algemeen Reglement eenvoudige meerderheid. Met 10 tegen 9 stemmen werd aangenomen het voorstel om bij alle veranderingen, ook van het Algemeen Reglement, de eindstem ming bij de Synode te brengen en dan met meerderheid van stemmen. De heer Tammens bracht rapport uit over de afschriften van besluiten enz. Naar aan leiding van de weigering van ds. H. Bakker te Amsterdam om als lid van het Prov. Kerk bestuur van Noord-Holland een uitspraak te teekenen, werd besloten te verklaren, dat de Synode net betreurt dat de heer Bakker deze uitspraak niet heeft onderteekend en daar door heeft veroorzaakt, dat niet kan voldaan worden aan art. 24 al. 3 regl. voor kerkelijk opzicht en tucht. ZWEREN MET DEN HOED OP. Voor "het gerechtshof te Arnhem zal bin nenkort een el, worden behandeld. meineed-kwestie Voor de rechtbank stond iemand terecht wegens het vervoeren van goudgeld. Hij zag geen kans aan een veroordeeling te ontko men en daarom bracht hij een getuige mee, die hem uit den brand zou helpen door het afleggen van een valsche getuigenis. Dit spelletje was echter te doorzichtig en zoo kwam ten slotte ook deze getuige, zekere Joseph Z., terecht te staan als beklaagde en wel wegens meineed. Nu kwam echter Z. met een verdediging voor den dag, die hem den dans deed ont springen. Hij beweerde n.l. niet wettelijk den eed te hebben afgelegd, want hij is Israëliet en het 'is den Joden verboden anders te zwe ren dan met gedekten hoofde en hij had im mers voor het afleggen van den eed zijn hoed afgezet. De rechtbank te Almelo had tegen deze verdediging niets in te brengen en sprak den beklaagde vrij. Het heeft er allen schijn van, dat deze per soon opzettelijk aldus handelde, in de over tuiging, dat hij zijn hoed afzettend voor den eed, best aan de gevolgen van meineed zou kunnen ontkomen. De officier van justitie heeft appèl aange- teekend, en of het gerechtshof er evenals de rechtbank over denkt is nog een andere vraag. Vrijdagavond landde op de terreinen der Luchtvaartafdeeling te Soesterberg een' En- gelsch B. A. T .-vliegtuig. Aan boord bevon den zich vier personen, waaronder onze oud-landgenoot, de heer Koolhoven, direc teur der B. A. T.-fabrieken. Het vliegtuig was om 5 uur te Londen op gestegen en volbracht den tocht naar Soes terberg in 3 uur. Het toestel biedt plaats voor 6 personen; terwijl de zitplaats voor dep bestuurder zich achter in het toestel bevindt. De vierbladige schroef wordt gedreven door een Rolls Royce-motor van 400 pk. Het toestel, dat bestemd is voor de E. L. T A., bleef door benzinegebrek te Soester berg en is Zaterdagmorgen naar dè E.L.T.A. vertrokken. INGEKOMEN PPERSONEN. W. G. E. Jansen, N.H., Langestraat 23, Amsterdam, kantoorbediende. G. van Sta veren, R.C., Schelphoek 12, Castricum, huisr schilder. A. van der Horst, N.Isr., Lange straat 81, Rotterdam, control, arts R. V. B. W. F. H. Wiegman, N.H., Koorstraat 4, Amersfoort, kantoorbediende. J. M. Bos man, Voormeer 35, Amsterdam. A W Scholten, R.C., Overdiestraat 7, Echt, dienstbode. L. Igesz, E.L., Bierkade 16, Voorschoten. M. F. H. Doggenaar, N.H., Geest 18, Amsterdam, stuurmansleerling, J van der Sluis, N.H., Hoeverweg 15, Zuid en Noord-Schermer, landbouwersknecht. W. Dorreman, N.H., Snaarmanslaan 32, Am sterdam, huisschilder. A. G. A. ter Berg, R.K Tienenwal 6, Beverwijk, onderwijzer. M. F. Zee, N.H., Noorderkade 18, Nib- bixwoud. A. Schepper, N.HFriescheweg 2, Vlissingen, stuurmansleerling. W. Stop pelsteen, N.H., Tuinstraat 55, Bloemendaal. E. M. M. Swillens, R.C., Luttik-Oudorp 14, Velsen, dienstbode. A. A. M. J. Kraakman, RC., Verdronkenoord 104, Bergen (N.-H.) J. M. Martijn, R.C., Laat 83, Arnhem, huishoudster. A. Mulder-Asjes, N.H., van Teijlingenstraat 10, Krommenie. J. N Stegerhoek, R.C., Baansingel (keet), Amster dam, bouwkundig opzichter. S. P. Wokke, R.C., Omval 53, Heiloo, tuinier. J. C. Go- vers, N.H., Stationstraat 62, 's-Gravenhage, kantoorbediende. J. Vlaanderen, N.H, Langestraat 97, Texel, stuurmansleerling. A. van Loenen, N.H., Kooltuin 21, Apel doorn, strijkster. P. C. M. Stuit, N.H. van Everdingenstraat 7, Utrecht. P. J. Boeij kens, R.C., Luttik-Óudorp ,13, Amsterdam, machinedrijver Wed. L. Velthuis-Bakker, D.G., Westerhofje 22, Mijdrecht. J. 'de Jong, R.C., Oudorperdijkje 8, Wognum, riet dekker. E. Smit N.H., Koningsweg 61, Leeuwarden, kok. C. H. Smorenberg, R.C., Schoutenstraat 4, Leiden. J. Westerdijk, E.L., Westerlaan 24, Amsterdam, kastenma ker. Geertje Borsten, N.H., Kennemer- straatweg 81, Broek op Langen dijk. dienst bode. Weintje de Boer, Geref., Kennemer- straatweg 103, Broek op Langendijk, dienst bode. Joh. Snijders, N.H., Lombardsteeg 4. Baam, huisknecht A. C. Visser, Wed. van D. de Groot, N.H., Mient 22, Zwolle, huishoudster. J. H. van Wilpe en gezin, N.H., Westerweg 144, Helder, hoofdcommies posterijen. J. Bakker, R.C., Klein Nieuw- land 2, Hoorn, arbeider. G. Hollander, N.H., Schoolstraat 5, Hoorn, kruideniersbe diende. M. F. Spruijt, R.C., Emmastraat 56, Kerkrade. M. L. van de Borne, R.C., Maastricht, dienstbode. L. H. Verhoeven, geene, Westerweg 11, Amsterdam, dienstbo de. G" B. ter Brake, N.H., Varnebroek 4, Leeuwarden, kantoorbediende. B. L. Rei ziger, Apost., 2e Tuindwarsstraat 2, inw Sneek. C. Bijl, Apost., Ie Landdwarsstraat 22, Helder. E. Fekkes, N.H., van Everdin genstraat 11, Amsterdam, dienstbode. J. C. Deuveling, R.C., Keizerstraat 22, Am sterdam, grondwerker. M. Koppes, R.C., Westerweg 58, Amsterdam, koopman. O. P. H. van der Klei, R.C., Luttik-Oudorp 94, Roermond, horlogemaker. J. A. de Rooij, R.C., Hofstraat 10, Gemert. Trijntje Vonk, wed. Duinker, D.O., van der Woude straat 29, Velsen H. van Zonneveld, D.G., Laat 148, Helder, concierge. N. J. Schim mel. R.C., Spoorstraat 64, Hoogwoud, sla gersknecht. C. A. van Latum, R.C., Luttik- Oudorp 58, Zoeterwoude, winkeljuffrouw. M. S. R Kuhlmann, R.C., Nieuwesloot 77, Leeuwarden, modiste. VERTROKKEN PERSONEN. Th. M. van Baal, N.H., Wagemakerstraat 1, nsierdam.. J. Bood, N.H., Stationsweg 104, Duizel c.s._—- F. van HBelj, R.C., Geest 52a, Breda Tr. Muller, N.H., Wilhelmina' laan 12, Deventer Tr. van der Jagt, N.H., Omval 42, Kampen. H. Bakker, Geref., Doelenstraat 27, Slopen. D. Beets, N.H., Oudegracht 127, Oosthuizen. A. L. de Gelder, Emmastraat 1, Teteringen. M. R. Dekker, N.H., Scharloo 39, Amsterdam. G. C. P. Braun, R.C., Fnidsen 121, Bever wijk. J. H. Schucktnan, R.C., Dijk 19, Am sterdam. J. C. Streicher, N.H., v. d. Wou destraat 57, Haarlem. C. Jonker, N.H., schildersknecht, Velsen. M. Muller, N.H, boekbinder, Amsterdam. Anth. Brouwer, N.H., opzichter Rijks Watèrstaat, den Haag. Chr. Luk, R.C., dienstbode, Verdr. Oord 94, Bergen Mr. C. H. van Dillen, RC., advocaat, Rotterdam. J. Broertjes, Baptist, Emmastraat 48, Hoorn. J. N. C. Beerends, R.CVerdronkenoord 80, Helder. Joh. Verver. R.C., Luttik-Oudorp 14, Limmen. Wilha. Kuijper, R.C.. Oudegracht 46, Eg- mond aan Zee J. P Th. Pieterse, R.C., on derwijzeres, Bergen (N.-H.). Jb. Bruin, N.H., arbeider FL S. M., Zwaag. C. P. Groenland, R.C., ploegbaas, Berkhout. T. Prins, N.FL, metselaar, Purmerend Jaco- ba Muller, R.C., dienstbode, Delft. E Kamp, dienstbode^ Hoorn. J. Hacquebord, N.H., werkman, Apeldoorn. A. C. Balder, N.H., dienstbode, weesp. F. W. Witmer, N.H., besteller, Amsterdam. J. B. G. Lef-, fef, N.H., huishoudster, Abcoude. Tr. de Jong, R.C., dienstbode, Amsterdam. F. O. Al, R.C., broodbakker, Warmenhuizen. C. Dop. N.H., Amsterdam. Joh. W. Bekker, N.H., Verl. Landstraat 34, Amster dam. Joh. Tak, R.C., treinpoetser, Roo sendaal. A. Kamminga, N.H.,dienstbode, Groningen. Jan Bakker, N.H., stoker, Koog a. d. Zaan. L. W. van der Eerden, R.C., Breestraat 29, Helmond. J. F. van der Worp, N.H., Bergerweg 2, Kedirl. P. J. Leemeijer, N.H., Uitènboschstraat 21; Batavia. C. V. Buter, R.C., Raaks je 15, Rotterdam. E. V. R. Delachaux, Nassaur laan 21, Ned. Oost-Indië. J. Oosthoek, v. Everdingenstraat, Ned. Oost-Indië. G. Blok huisvr. van J. Kaal, Kanaalstraat 8, Rotterdam. J. J. Ranzijn, R.C., Luttik- Oudorp 91, Edam, kantoorbediende. B W. Zonderhuijs, R.C., Middenstraat 7, Helder, scheepsbouwkundige. -M. de Fouw, N.H., Kennemerpark 10, Batavia. G Oudes, N.H., Spoorstraat 47. Naarden, rijwielhersteller. H. J. Meulink, N.H, Tuinstraat 41, Rheden, R. H. A, de Kroes, D.G., Lamoraalstraat 6. Ferwerderadeel. H. J van Mastbergen, huisvr. van de Brauer, geene, Stationsweg 184, Oldenzaal. D Dekkeri R.C., Nieuwpoortelaar, 50, Haan- tem, kantoorbediende. C. H. Beekhuis, N H., Schelphoek 17, Hillegersberg, rechter. M. A. van Kooi, N.H., Schelphoek 17, Hil legersberg, kinderjuffrouw. N. Compaan, N.H, Schelphoek 17, Hillegersberg, dienst bode. D. W. Stap, N.H., Schelphoek 17, Hillegersberg, dienstbode. L. W. van den Bos, N.H., Uitènboschstraat 32, Helder. A. van der Linden, N.H., Geestersingel 29, Amsterdam, ambtenaar tel. G. F. Middel man, N.H., Baanpad 32, Rotterdam, metaal draaier. -F. Bolte, N.H., Korte St. Jacob- straat 1, Uithoorn, arbeider. A. D. J. H Pekelharing, R.C., Schermerweg 62, Arnhem, C. M. Brouwer, R.C., Nieuwpoortslaan 142, Parijs. G. A. M. Winkel R.C., Ka naalkade 31, Amsterdam. J C. M. Kos ters, R.C., Nieuwesloot 75, Hilversum. P. A. de Bert, N.H., Lamoraalstraat 6, Apel doorn. HEILOO. Juli. Geboren Geertruida, d. van L. de Graaf en A. de Boer. Jacobus, z. van N. van Diepen en B. Swart. Getrouwd: J. M. Zonneveld en M. Schouten. Overleden: C. Out, echtgen. van J Eeken, 58 j. WARMENHUIZEN. Juli. Geboren: Johannes, z. van Frans Stam en Euphemia Punt. Jacobus, z. van Dirk Sikking en Trijntje Groot. Jan netje Maria, d, van Pieter de Groot en Wil- helmina Cornelia Vooijs. Johannes, z. van Hagger Duinmeijer en Trijntje Mink. Anna Elizabeth, d. van Dirk Berkhout en Elizabeth de Moei. Overleden: Antonia Adriana, d. van Jan Kraakman en Aaltje Zuurbier, 8 j. Dieuwertje, d. van Jan Barsingerhom en Grietje Kuiper, 6 j. Engeltje, d. van Jan Barsingerhom en Grietje Kuiper, 2 j. KOEDIJK. - Juli. Gehuwd: Klaas Appelman, weduw naar van Trijntje Kaag, en Sijbregt de Boer, weduwe van' Hendrik d'Hont. Simon Hoogeboom en Alida Paulina de Wit. Geboren: Nicolaas, z. van Pieter Zuurbier en Cornelia Tesselaar. Alida Cornelia, d. van Pieter Buur en Mijntje War- menhoven. Elisabeth, d. van rrederik- Hart en Catharina Hart. Theodora Mar- garetha, d. van Johannes Theodoras Verheij en Dina Clasina Buter. Martinus Paulua, z van Nicolaas Staadegaard en Catharina Bergen. Qeertrudes, d. van Johannes Smit en Neeltje Kunst. Overleden Martinus van Zandber gen, 28 j., echtgen. van Hermina Visser. rlendrika Adricaem, 42 j., echtgen. van Frans Hes. Jan de Waal, 63 j., weduwnr. van Sieuwtje Veer, eerder vaii Carolina Conradina Wilhelmina Jobben. Pieter van der Woude, 73 j., echtgen. van Neeltje Visser, overl. te Alkmaar. GeborenCatharina, d. van Dirk Brugman en Margaretha Johanna Beijne- veld. Gehuwd: Simon Pieter Vries en Guurtje Lange. Jilles Coljee en Jannetje Smit. TIJDSCHRIFTEN. „Ons Noorderkwartier" van Donderdag 31 Juli, orgaan van de Westfriesche Kanaal- vereeniging, tevens gewijd aan de belangen van Hollands Noorderkwartier op het gebied van verkeer, land- en tuinbouw, handel en nijverheid, onder redactie van den heer C. Nannes Oorter, bevat: Een artikel met portret van den heer Jac. Zuurbier, voorzitter van de Vereeniging tot Verbetering van den Wolhandel in Noord- Holland een vervolg op het artikel „Wat de West-Friesche Kanaalvereeniging beoogt door Mr. W. C. Bosman; een aardig artikel over „Heiloo Vooruit", met een paar leuke kiekjes uit het dorp Heiloo en omgeving. Verder vindt men er in: „Medische Brieven (vervolg), door Dr. J. W. Wicherink, en ten slotte een artikel „Stad en Land", van den heer J. Knoppers W.Kzn. ALKMIAAR, 4 Augustus 1919. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 12 koeien en ossen 450 h 700, 16 vette kalveren 80 240. per pond 2 2.50, 9 nuchtere kalveren 32 a 60, 96 vette schapen 50' 80, 63 vette varkens per d 1.6" pom .90 2.30. ALKMJAARSCHE EXPORTVEILINO. ALKMAAR, 4 Aug. Aardappelen: groote 7 h 7.80, Etrielin- gen 3.30 h 4.10. Aanvoer 50.000 K.Q. BOVENKARiSPEL „de Tuinbouw" 2 Augustus 1919. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 23.50 32, II 15 k f 18, III 8. Roode kool 9 h 11 cent per K.G. Witte kool 4 h 7.50. Aardappelen: Koksdie 3.80 3.90, Schotsche 3.50 4, kleine 1.60 2.10. PURMEREND, 2 Augustus 1919. Op de afslagmarkt werd verhandeld1: Aardappelen 1.75 2.02" p. zak 25 K.G. Tuinboonen 0.53 h f 0.63 p. zak 15 K.G. Slaboonen 3.50 3.70 per zak 15 K.G. Snijboonen 3.40 h 3.60 per zak 15 KX). Peulen 6 h 8 per 100 pond. apoes Hand lel vlug. NOOR'DSCHARWOUDE, 2 Atig. Aardappelen: Schotsche muizen 7 h 8.10, Koksianen 7.85 h f 8, Sdioolmeesters 7 a 8, Duken 7.85 8, Drielingen 4 4.50 per 100 K.G. Roode kool 10 12 per 100 K.G. VENHUIZEN, 2 Aug. Veiling dé Zuider kogge. Aardappelen: Muizen 3.50 3.90, kleine 1.05 a 1.50 per 50 K.G. Roode bessen 39 a 43. Witte bessen 22. Peren 13' a 16 per 100 K.G. ZWAAG, 2 Aug. 1919. Veiling Bangert en Omstreken. Prijzen waren heden: Roode bessen 18)22 ct. Witte bessen 1012 ct. Kruisbessen 18—22 ct. Appelen 1016 ct. Frambozen 3540 ct. Peulen 16 d. WARMENHUIZEN, 2 Aug. 1919. Vroege aardappelen: Buitenland groote 7.30 a 8 70, Drielingen ƒ2 3.80, Binnenland ƒ7 h f 9.50, Kriel 1.70 1.90. Roode kool 11.80, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK (Laogedij- ker Groenteveiling), 2 Aug. 1919. In de he« den gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 23 33.10, 2e soort 14.90. Roode kool 10 a 12.30. Wortelen 2.10 k f 2.30 per 100 K.G. Aardappelen Buitenland 7.50 8.30, Schötsche 7 k f 8.90, Schoolmeesters fik 8.30, Blauwe 8.30 a 9, Graafjes f Q k 11.10, Koks en Due 7 8, Drielingen 3.20 k f 4.50, kleine 1.80 k f 2.30, allea per 100 K.<L Aanvoer: 700 K.G. wortelen, 341250 K.G. oote aardappelen, 18000 K.G. Drielingen, 6275 K.G. roode kool, 2400 st. bloemkool. Slaboonen 32 per 100 K.G. VENHUIZEN, 1 Aug. Veiling de Zuider kogge. AardappelenMuizen 3.50 3.90, kleine 1.10 h 1,30 per 50 K.O. Roode bessen 40 k f 42.50. Peren 13 a 25. Appelen 16 30 per 100 K.G. PRIJSVERLAGING. ind.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6