Provinciaal Nieuws Kunsten en Wetenschappen. Sport Marktberichten. Na aturituuiart ran éc Vetera >ywnte» in de B. A. T. en andere toestellen fraaie demon straties te zien gegeven, waarbij het gemis aan een goede Tribune nogal gevoeld werd. Onder de demonstreerende toestellen, bevond zich de Vickera, bestuurd door Mr. Coque- ril, die o. a. generaal Snijders, majoor Hoog en den heer Van Ginkel, benevens eenige Enr gelsche vliegers, als gast had. Het werd een fraaie demonstratie, die har telijk werd toegejuicht. DE TENTOONSTELLING VERLENGD. Naar vernomen wordt, zal de Elta niet op 1 September, maas op 15 September eindi gen DE ACTIE VAN HET POST- PERSONEEL. Zaterdag kwamen de besturen van den Centralen Nederlandschen Ambtenaarsbond eu den Centralen Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel te Amsterdam bijeen ter bespreking van eventueele samenwerkmg in zake de 10 Juli ingezette saliarisactie van het i iikspersonee! en ier vaststelling van de aan te wenden strijdmiddelen •lledige PT' vastgesteld. De uitvoering daarvan werd op- Er werd volledige overeenstemming verkre gen, waarna een ogram van actie werd gedragen aan een Uitvoerend Comité, be staande uit de nee-ren Noordboff en Luberti van den C. N, A B. en Van der Baan en Roos van den C. B, P. T. T. T. Besloten werd de regeering te verzoeken dit Comité 6 of 7 Augustus in gehoor te willen ouivangen ter bespreking van de regeerings- circulaire van 26 Juli, welker inhoud de be sturen onaangenaam had getroffen. Men had wan de Regeering verwacht, dat zij naar hei voorbeeld van buitenlandscne overheden, er prijs op zou hebben gesteld overleg te plegen met de voornaamste organisaties over maat regelen welke genomen zouden kunnen wor den om de onrust onder het personeel te doen verdwijnen. Nu de regeering zulk overleg blijkbaar onnoodig heeft geacht, werd het te meer betreurd, dat /ij door in haar circulaire - zonder voldoende aanleiding zoo dui delijk op een staking van het postpersoneel te zinspelen, de publieke opinie tegen het per soneel had trachten in te nemen. Met het oog hierop werd besloten in een manifest van de Nederlandsche burgerij de situatie van het oogenblik duidelijk uiteen te zetten en het publiek juiste inlichtingen te verschaffen omtrent de salarieering van het postpersoneel, welke veel ongunstiger is dan de regeering in baar communiqué van 19 Juli laat voorkomen. Dit manifest zal in de voornaamste plaat sen van het land worden verspreid. Voorts zullen over het geheele land open bare vergaderingen worden uitgeschreyen, waarvoor door het Uitvoerend Comité spre kers zullen worden aangewezen. Het ligt verder o. m. in de bedoeling in Rotterdam, Amsterdam en 's-Gravenhage op nader vast te stellen data groote straatbetoo- gingen te organiseeren. De voorbereiding van een en ander zal geschieden in overleg met de afdeel in gsbesturen der samenwerkende bonden. Len ingekomen verzoek van de Onderoffi- cieren-vereeniging „Ons Belang", om samen werking, werd in handen gesteld van het Uit voerend Comité. DE COMMUNISTEN TE ZAANDAM. In de verwachting van een herhaling der relletjes van de vorige week was het Zater dagavond weer zeer druk op de markt. De communisten hadden nu echter vooraf ver lof gevraagd tot het houden van toespraken op den openbaren weg. Dat verlof was hun, zooals door burge- meesier Ter Laan in den raad was toege zegd, ook verleend, onder voorwaarde, dat het niet op de markt mocht geschieden. Als plaats was hun aangewezen de Burch. Daar echter aldaar geen publiek aanwezig was, Moven toibprakn achterwege en was de kans op rustverstoring geweken. IETS VOOR HEEMSCHUT. Te West er-Blokker staat een merkwaardige boerderij, een 17e-eeuwsch gebouw (Anno 1659)van slooping daarvan is sprake. Het is te hopen, dat de inzichten van den eigenaar, omtrent dit oude huis, veranderen mogen! Anders zou dit zoo zeldzaam speci men van boeren-woning-bouw in Noord-Hol- land door slooping verloren, gaan I EEN WEDDENSCHAP. Zondagmiddag 6 uur liep uit een herberg te Veenendaal een beschonken man geheel naakt het dorp rond, om een weddenschap ten bedrage van één gulden. Verscheidene vrouwen en kinderen vlucht ten de huizen binnen, met een krankzinnige te doen te hebben. De man is door de politie in voorloopige bewaring gesteld. DE DUURTE. Op vragen van den heer Polak, lid der Eerste Kamer, in zake kunstmatig hooghou den en opdrijven van prijzen van levensbe hoeften, neeft de minister van landbouw ge antwoord dat hij' ter gelegenheid van het jongste debat in de Tweede Kamer in zake de levensmiddelenvoorziening, reeds medege deeld heeft dat het in zdjh voornemen lag te bevorderen, dat weldra een staatscommissie zou worden benoemd, welker taak.het zal zijn een onderzoek in te stellen naar de oorzaken der duurte van de voornaamste levensbehoef ten en voorstellen te doen, die er toe kunnen leiden de of althans artikelen te beperl KORTE BERICHTEN. Het Zondagmorgen te Rotterdam aan gekomen Duitsche stoomschip „Weichsel" neeft in de Noordzee gered ae bemanning van den Rotterdamschen sleepboot-treiler gersbank", die door onbekende oor zaak Begon te zinken. Op den Laanweg te Amsterdam is door verkeerd uitwijken een 62-jarige dame door een auto aangereden, waardoor zij een hoofdwonde bekwam. Een ontboden genees heer kon slechts den dood constateeren, ver moedelijk ten gevolge van hersenschudding. De aanmelding voor het toelating» «urnen tot de rijkstuinbouwwinterschool te Mwm moet geschieden uiterlijk 1 September a.s. bij den directeur der school. De directie en de commissie van het gasbedrijf te Steenwijk hebben aan B. en W. eadviseerd, den zes-urigen arbeidsdag voor et personeel der gasfabriek in continube drijf in te voeren. De uitvoer van paarden via Zevenaar is in het vervolg weer iederen Dinsdag toege- De fruitplukkers te Druten bedingen 60 cent plukioon pei uur, dat is per dag 6. Te Oude Pekela is wegens gebrek aan brandstof tengevolge van de schipperssta king de cartonfabriek Free Co. stopgezet en daarna ook de cartonfabriek „Brittania" aldaar. Vóór 31 jaren terug werd door den ar beider A. v. I .te Eist een portemonnaie ver loren met circa 8. Dezer dagen nu werd een en ander door den vinder terugbezorgd. Bij het insetken van koolzaad is te Moercapelle zekere K. V. door de dorsdima- chine gegrepen en ontzettend verminkt. Bijna onmiddellijk trad de dood in. De ongelukki ge is ongeveer 50 jaar, niet gehuwd en de kostwinner van zijn oude moeder. Sinds in de "laatste jaren het land van Maas en Waal watervrij is geworden, heeft men opgemerkt, dat de wildstand aanmerke lijk verbeterd is. Eenden en patrijzen zijn er dit jaar zeer veel. -- Ged. Staten van Gelderland hebben niet goedgekeurd liet raadsbesluit der gemeente üorssel tot toelating der op 20 Mei gekozen raadsleden, daar huns inziens de nieuwe raad de geloofsbrieven moet onderzoeken. Ingevolge de bemoeiingen van de R.-K. Reclasseeringsvereeniging te den Bosch zul len vanwege het departement van justitie kruisbeelden verstrekt worden om in de straf- gestichten te worden opgehangen in cellen, waarin R.-K. gedetineerden verblijven. Nabij de Laakhaven te den Haag sprong een 9-jarige jongen van een zandtrein. Hij viel ai via wagens gingen over zijn lichaam. De Eerste Hulpdienst vervoerde hem naar een politiepost, waar hij bij aankomst reeds gestorven bleek. Vrijdagmiddag stortte te Deventer een schutting voor een in aanbouw zijnd nieuwe bioscoop in, met het gevolg, dat 10 personen omlaag geslingerd werden. Drie werden ern stig gewond. Het koren valt over 't geheel in Twen te nog al mee. Het stroo is wel wat licht, daar de chili er te laat op gekomen is. De aardappelen staan zeer goed. De gemeenteraad van Druten besloot, niet toe te laten als raadslid den heer J. Kla- renbeek, een arbeiderscandidaat, die door fou tieve overdracht van stemmen door het Gen- .traal Stembureau ten onrechte gekozen was verklaard. De minister van landbouw heeft opgehe ven de commissie van advies inzake de rege ling tot uitvoer van zachte zeep, onder dank betuiging aan de leden van' deze commissie voor de in die functie bewezen diensten. Nabij Valkenburg is een auto door een goederentrein overreden. De auto werd ge heel verbrijzeld. Persoonlijke ongelukken vielen niet te betreuren. De arbeiders der firma Ter Horst te Rijssen ontvingen Zaterdag voor elk jaar dat zij werkzaam waren aan ae fabriek, 15,60 als aandeel in de nalatenschap van 300.000, hun door wijlen den heer J. ter Horst J.Hzn. vermaakt. Er waren er bij met 40 h 50 dienstjaren. Ds. F. J. Deierkauf, predikant der Ev. Luth. gemeente te Breda, heeft tegen 1 Octo ber ontslag aangevraagd. Hij is benoemd tot directeur van de Naamlooze Vennootschap Broese Co., te Breda, en tevens als hoofd redacteur der Bredasche Courant. Te St. Oedenrode kwam Zondag het rijtuig, waarmede mej. van den B. en haar zoon uit de kerk terugkeerden, in botsing met een kar en sloeg voorover. De vrouw werd ernstig gekwetst. Haar zoon is na eenige uren overleden. Het zeiljacht van den directeur der 'schelde", do; heer Smit, te Vlissingen, is hij proefvaren in het kanaal bij Souburg om eslagen en gezonken. Alle opvarenden wer en gered. De heer Visser, directeur der boterfa- briek te Wolvega, is met zijn motorfiets op een wielrijder gereden. H Brak Beide schou ders. Te Someren (N.-B.) is opnieuw inge broken in. het raadhuis. De lessenaars zijn geopend doch de dieven hebben er niets in gevonden. Uit de kast werden 13 medailles der fanfare meegenomen. Visschers uit Reiderwolder-polder (Gr.) hebben in den Dollard een bruinvisch gevan gen. Het vet wordt gesmolten, het vleesch op gegeten. Naar het heet kondigen bruinvis- schen warm weer aan. UIT HEERHUGOWAARD. Allerlei diefstallen werden de laatste da gen in het Noordelijk deel van onzen polder geconstateerd. Ten nadeele der zuivelfabriek „Excelsior" werden uit een koolschuur aan den Westdijk ongeveer 250 kazen ontvreemd, bij den landbouwer Nieuwland aan den Has- selaarsweg 6 zak aardappelen en een mod- derbeugel; bij O. Oudeman aan denzelfden weg een rijwiel. Door de bewoners van het Noordeinde is een adresbeweging op touw gezet voor het verkrijgen van een telefoon- en telegraaf kantoor. UIT OUDKARSPEL. Bij den heer P. Eiland alhier is twee jaren geleden-een postduif komen aanvliegen en tot heden heeft hij het beestje nog steeds in zijn bezit. Nu hij j.L Vrijdag met zijn Zoon tje naar Alkmaar moest voor een kleine ope ratie, kwam hij op het idee de postduif mede te nemen. De reis werd gemaakt per spoor, daarna werden enkele winkels te Alkmaar bezocht, om ten slotte in het ziekenhuis te arriveeren. Om twee uur was alles met goed gevolg achter den rug en het men de duif vanaf de Frieschebrug vliegen met een briefje aan zijn poot. Om half drie reeds was de boodschap door de duif te Oudkarspel overgebracht. Voor hen, die tegenwoordig veel met de telefoon te maken hebben om van te watertanden. De onlangs opgerichte voetbalclub B!auw-Wit hield Zondagmiddag hier haar eersten wedstrijd tegen G. O. Ahead III te Alkmaar. Bferuw-Wit won met 6—0, atouo een reuzensuccea. Onlangs kampten dezelfde vereenigingen te Alkmaar met als uitslag 22. Pogingen worden aangewend om te komen tot oprichting van een korfbalclub. UIT OUDE NIEDORP. De omslag voor het Veefonds alhier is over het afgeloopen kwartaal bepaald op 0.1 pet. per maand. Dit is ongeveer ƒ1,— per rund. Van de 376 rundereu werden 2 af gekeurd. Het fanfarecorps „Crescendo" alhier behaalde Zondag te Amsterdam in het Natio naal Concours in de 2e afdeeling, onder lei ding van den heer P. Pranger, een 3den prijs met 106 punten. Geboren: Pieter, z. van P. Pijper en Neeltje Raven. Johanna Carolina, d. van A J. de Sonnaville en A. C. Groot. Cor nells Jacobus, z. van H. P. Kager en C. Bij waard. - Ondertrouwd: A. Ursem en J. M. Kok. OBDAM. Juli. Ondertrouwd: Johannes Augusti- nus Bos, te Wervershoof, en Maria Agues Schneiders. Geboren: Wilhelmus Johannes, z. van Jan Wester en Marijtje van Schagen. Divera Johanna, d. van Johannes Koning en Aafie Floris. Tijmen, z. van Aris Blauw en Grietje Toereppël. Overleden: fan Loos, echtgen. van Antje Peerdeman, 65 j. Jacob Luken, we duwnaar van Marijtje Ots, 78 j. Dirk Groot, weduwn. van Antje de Haan, 73 j. BROEK OP LANGENDIJK. Juli 1919. O e b o r e n Rempje, d. van C. Smit en M. Schram. Jacob, z. van O. van Nijen- daal en G. HuiSers. Aart, z. van A. Troost en A. Blom. Aaltje, d. van Jb. Glas en G. Slot. Guurtje, d. van H. Wa genaar en T. Trompetter. Levenloos aangegeven kind van C. J. Den- neman en O. Vreeker. Overleden Aafje Kroon, 61 j., we duwe van A. Dirkmaat. Bregje G-las, 58 j., echtgenoote van J. de Groot. Ondertrouwd en Getrouwd: Arnold Post en Neeltje Jong, weduwe van Albert Dubbeld. ORGELCONCERT. Organisten en andere belangstellenden in het orgelspel zullen zich nog wel herinneren dat verleden jaar de heer Jan Zwart, orga nist da Hersteld Luthasdie gemeente te Amsterdam, in de Groote kerk alhia een concat heeft gegeven, ten doel hebbende zijn uitgave van orgelwerken van Nedalandsche componisten bekend te maken, welke uitgave, te oordeelen naar de herdrukken van sommige „boeken" bewezen heeft levensvatbaarheid te bezitten. Die avond is toen uitstekend geslaagd. Niet alleen uit onze omgeving maar zelfs van verre waren de collega's gekomen, en het spel van den hea Z. wad zea gaoemd. De heer Z. verzoekt mij nu belangstelling te vragen.voor een orgelbespeling, vermoede lijk op Dinsdagavond 12 Aug. van 8 tot 9 uur, en wedaom in de Groote kerk. Nu echta geeft de organist werken uit de Duitsche en Fransche school (Toccata van Bach, sonate van Guilmant enz.) Maar behalve deze nummers komt de hea Z. met eigen wak, n. m. „Muzyk ova de Voysen der Psalmen Davids" te weten de psalmen 24, 51 en 146. Hij bericht mijl: Ik doe dit voor het eerst in Alkmaar in 't publiek, temea omdat eene be weging in de Hlervormde Gemeente gaande is voor rhijtmisch psalmen zingen en 2e. om dat ik geloof dat er in deze oude melodieën zooveel mataiaal zit dat voor uitwerking de schoonste gelegenheid biedt." De toegangspijs is 0.15, dus geen be letsel om het concat te bezoeken. Organisten, en voorts allen die wat voor artistiek orgel spel gevoelen, komt zooveel mogelijk a.s. in de Groote kak. A. KOOGER. WEDSTRIJDEN OP HET ALKMAAR- DERMEER. Tweede dag. Van deze wedstrijden meldt het N. v. d. Dag: Zondag was de wind zoodanig in kracht toegenomen, dat op sommige tijden wel van storm kon gesproken worden. Gevolg was, dat incidenten zooals met de Windewich, die zijn mast ovaboord zeilde, de Boeka nier, die door de Helena werd aangevaren en belangrijke averijbekwam, en Innominia- ta, die een jol overvoer, niet uitbleven. Dit buiten beschouwing gelaten slaagde de wed strijd van de Zaanlandsche Zeilvereeniging uitstekend en leverde hij meermalen uit spor tief oogpunt mooie momenten op. Van de door de vereeniging geboden gele genheid aan de leden om den wedstrijd op een boot te volgen, was een druk gebruik gemaakt. Ook waren tal van jachten naar de Mea gekomen om het zeilasfeest mede te maken. De wedstrijd had het volgende valoop Vrijbuiterklasse. Ie prijs Vrijbuiter van W. de Vries Lentsch, Nieuwendam, in 1.42.10. 45 vlerk. M. Kruiserklasse. Ie prijs Boe kanier van W. Ruijs, Rotterdam, in 1.34.44; 2e prijs Stokvisch, van C. D. Schuddeboom, Zaandam, in 1.35.6. Aangezien door het te laat op het wedstrtje terrein aankomen van de Greta II en de Stok visch deze partij Zaterdag niet tot zijn recht kwam,.werd vooraf overgezeild, met het ge volg, dat de Stokvisch won in 1.34.40, zooda-: aan deze de wisselprijs (Zaanprijs) were toegekend. (In 1918' wad de Zaanprijs be haald door Boekania. 60 vlerk. Af. Kruiser klasse* De Irda, van Gebrs. Dusseldorff, Scheveningen, het easte in deze klasse uitkomende vaartuig, dat te gen de C-klasse zeilde, gaf den strijd op. 75 vlerk. M. Kruiserklasse. Ie prijs Trin- tel, van H. W. de Voogt. Heemstede, in 1.28.7 zoodat de Sally, van den heer M. de Wit, Zaandam, ditmaal de nedalaag leed. Daar de Trintel den easten dag de baan niet ge- hwdl had afgelegd, de Sail van den Altanaardamea-prlts. I iet volgend jaar. d-an konut tief in naar bezit. Qroote Oondels. Ie prijs Vijf Pietera, van r houdster Ont zij' ook deze prijs defini- P. van Caicar Na., Koog aan de Zaan, in 2.22.38; 2e prijs 't Hoen. van S. Krom, West- zaan, in 2.26.49; 3e prijs Maria, van P. Slop. Westzaan, in 2.27.29. Kleine Oondels le prijs Gerrit Jan, van O Kaayk, in 1.22.46; 2e prijs Maria Enge- lina, van P. Buys Westzaan, 1.25.12. 'oog-aan-de-Zaan, en 2. Trijntje, xan A. Mol, Westzaan. Handicap Qroote Sloepen, le prijs Nejoca, van Joh. Dil, Zaandijk, in 2.2.47; 2e prijs Augustus, van A. Latenstein, Zaandijk in 2.7.343e prijs Wipija, van W. F. Dil, Koog- aaii-de-Zaaii, in 2.13.12. Handicap Groote Stoepen, le prijs Nelly, van Cl. van Orden, Zaandam,, in 1.8.45; 2e prijs Nejo. van Jb. Loon, Zaandijk, in 1.9.50; "e prijs Welmoet, van Jacob Honig,* Zaan- in 1.11.12. 1.59.13; 3e prijs Willy, van G. de Vries Lentsch, Nieuwendam, in 1.59,18. De hoofdprijs voor het hoogst aantal pun ten in beide wedstrijden werd behaald door de Willy. Nationale Middenzwaardklasse, l e prijs Rana, van J. Lataistein, Zaandam, in 1.44.562e prijs Liesbcth, van H. Velthuijs, Zaandijk, in 1.47.20; 3e prijs Rouli-Rouli, van W. Smit, Zaandijk in 1.49. Handicapklasse W. le Hannie, icaptuasse w, le pnjs i lanme. van O. Heijn, Zaandam, in 1.37.49; 2e pnjs Lo- ja, van P. Bon, Zaandam, en Matchiehe, van de Kon. Marine Jachtclub, Den Helda, die beiden een tijd van 1.46.1-1 maakten. 6 Meterklasse. Hierin was een mooie partij verwacht n tusschen Windewich en Helena. Van de easte echta brak de mast, terwijl de tweede na de aanvaring met de Boekenier, het ook' op moest geven. Handicap Tjotters tot en met 5 WM. le prijs Hilda, van N. H. van Schelven, Gouda, in 2.23.282e prijs Pieter, van G. W. P. Stoutenbeek, Beverwijk, in 2.26.18. Handicap Tjotters van 5'tot 6 W.M. le prijs Lyna, van D. Schuitenmaka, Alkmaar, in 2.9.50. Handicap Tjotters boven 6 W. M. le prijs Geatruida Betsy, van D. Latenstein van Voorst, Westzaan, in 2.1.16. Handicap Boeiers 7.50 W.M. le prijs Rita II, van L. G. Appels, Amstadam, in 1.58.11. Handicap klasse C. le prijs Wilhelmina, van J. H. M. Lefebure, Amstadam, in 1.36.9. Oemengde klasse, le prijs Geatruida, van Th. Volma, Amstadam, in 1.46.39. Natioanele klasse. 1ste prijs Pinguin, van C. Junga, Amstadam, in 1.59.52. Handicap klasse D. le prijs Loes, van P. Molenaar, Zaandam, in 1.43.38. Regenboogklasse, le prijs Satan, van M. de Wit, Zaandam, in 1.46.47; 2e prijs Wonder kind, van O. G. van Hëtaen, Den Haag, in 1.46.57; 3e prijs Wielewaal, van O. de Vries Lentsch Jr., Amstadam, in 1.50 Standaprd van Bremen. Boreas, van 3e prijs Ingeborgje, vair Gerbrand Vis, Zaan dijk, in 1.14.48; 4e prijs Snapje, van H. W. de Voogt, Heemstede, in 1.17.18. De zilveren Molenbekasprijs, uitgeloofd voor de jol, uitsluitend door dames gezeild, vawierf mei. Peltenburg, uit Leiden, die de zen prijs ook in 1918 behaalde. Voor den hoofdprijs in de W-blasse komen in aanmerking Hannie, van G. Heyn, en Lo- ja, van P.. Bon, beiden van Zaandam, die een gelijk aantal (20) punten behaalden. Men meldt ons nog: De tjotta de Vlinder van de Alkm, Roei en Zeilvaeeniging die een voorsprong had van ongevea 10 minuten, wad aangevaren door een tjotta- van grootae klasse, die met zijn boegspriet hei zal vernielde. De Vlinda kon aan den verderen wedstrijd niet mea meedoen. ALKMAARSCIIE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 4 Augustus. In de heden gehouden veilingen wad be taald voor: Bloemkool le soort (pa 100 st.) 28.50 h 32.40, 2e soort 10 a 17.50. Roode kool 9.80 a 10.50. Wortelen pa 100 bos 4.90 8.50. Rabarba- per 100 bos 5.20 a 8.60. Uien pa 100' bos 5.60 a 10.40. Slaboonen per K.G. 0.24 a 0.31. Andijvie per 100 stuks 1.90 5.40. Doperwten per K.G. 15.20 a 24.50. Kropsla pa 100 stuks 2.20 4.40. Komkommas per stuk 0.07 h 0.15. Peulen per 100 K.G. 9 a 14.50. Postelein pa ben 0.52 h 0.75. Snij'boonen pa K.G. 0.31 0.54. Spinazie pa 100 K.G. 18.20 a 24.80. Selderie per 100 bos 0.70 a 1.80. Tuinboonen pa 100 K.G. 4.10 a 5.20. Tomaten per K.G. 0.10 a 0.50. Roode bessen per K.G. 0.41 a 0.78. Kruisbessen per K.G. 0.48 a 0.57. Appelen pa K.G. 0.40 a 0.54. Peren per K.G. 0 20 a 0.48. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Augustus. Groote aardappelen 7 7.80, Drielin gen' 3.40 h f 3.90, Kriel 3.60 1.80. Totaal aanvoa 65000 kilo. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ka Groenteveiling) 4 Augustus 1919. In de heden gehoudai veilingen wad be taald voor: Bloemkool le soort (pa 100 st.) 27.40 h 33.40, 2e soort 14.30 h 16.10. Roode kool 9,60 h 11.60. Wortelen 1.90 a 2.50 pa 100 K.G. Aardappelen: Buitenl. 7.50 h 8.30, Schotsche 7 8.80, Schoolmeestas 7 h 8.10, Graafjes 11.50, Kok en Due 7 h 8, Drielingen 3.60 h f 4.50, kleine f 1.80 h 2.20, alles per 100 K.G. Aanvoa 1900 K.G. wortelen, 132275 K.G. groote aardappelen, 3675 K.G. Drielingen, 30275 K.G. roode kool, 3870 stuks Bloem kool. BOVEN1KARSPEL „de Tuinbouw" 4 Aug Htedtu bswtwiMe aten wi Aardappelen: Koksche 3.90 b f 4.00, Schotsche muizen 3.50 h f 3.75. Bloemkool I f 24 26, II 13 18, III 9. Veiling „de Zaanstreek." ZAANDAM, 4 Aug. 1919. Bloemkool I 2229 ct. p st., II 12—20 ct. per stuk. Uim 4 Y> 9 ct. pa bos. Savoyekool 16—17 ct. pa stuk Roode kool 17IQ ct. per stuk. Slaboonen 12V21414 cent per pond. Andijvie 2.30 5.20 per 100 str. Peen 1(L—1314 ct. pa bos. Pieterselie IV2—3 ct. per bos. Selday 1143 ct. pa bos. Tomaten 27 ct. per pond. Komkommers I 10—16 ct. pa stuk, II 2)4 tot 9 ct. per stuk. Postelein 46—76 ct. pa ben. Spinazie 4056 ct. per ben. Tuinboonen 22)4 ct. pa pond. Sla 2.003.00 per 100 krap. Bieten 514—9 ct. per bos. Snijboon en 1714 ct. -per 100. Rabarber 914 ct. per bo3. Aalbessen 2914—3914 ct. pa pond. ZWA'AG, 4 Aug. 1919. Veiling 'Bangert en Omstreken. Prijzen waren heden: Roode bessen 2026 ct., witte bessen 14 16 ct., bloemkool 25—30 ct,, wortelen. 6—8 ct., frambozen 6065 ct., appelen 15—21 ct., peren 8—12 ct., kruisbessen 14—22 ct.. pruimen 25—30 ct., peulen 710 ct., sla boonen 20—22 ct., snijboonen 20—30 ct., tuinboonen 12 ct., uien 4—6 ct. WARMENHUIZEN, 4 Augustus 1919. Vroege aardappelen: Binnenland groote 7 9.80, Drielingen f 1.90 k f 4.10, Buitenland 7.50 a 8, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 4 Aug. AardappelenSchotsche muizen 7 8, Koksianen 7.50 Schoolmeesters ƒ7 7.80, Duken 7.50, Drielingen 3.50 h f 4.80, Graafjes 9 11,20. Roode kool 11.90 pa 100 K.G. VENHUIZEN, 4 Aug. Veiling de Zuida- kogge. Aardappelen: Muizen 3.50 h 3.90, kleine 1.10 1.35, kriel 1 pa 50 K.G. Roode Bessen 41 49, peren ƒ15 25 per 100 K.G. WIJDE NES, 4 Augustus. Veiling Tuin- dersbelang. Roode bessen 20—23 ct., prolëfieken 28r— 30 ct., kruisbessen 18 ct., morellen 18 ct., haantjesperen 8'11 ct., 1114 ct„ slaboonen 1618 ct., snijboonen 34 ct., to maten 17—20 ct., alles per pond, perziken 8 fct., witte kool 18 ct., roode kool 2428 ct., bloemkool 2428 ct. pa stuk. 421ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 4 Aug. 2e klasse, le lijst. Prijzen van 30. 83 92 101 105 186 193 301 326 342 408 419' 435 493 505 603 711 712 734 753 907 908 950 *1032 1047 1100 1149 1163 1302 1305 1341 1407 1463 1487 1498 1555 1577 1592 1654 1671 1699 1712 1884 1807 2030 2064 2100 2109 2126 2144 2291 2305 2334 2377 2383 2391 2401 2449 2494 2592 2665 2669 2681 2714 2722 2735 2773 3085 3138 3141 3156 3233 3247 3259 3288 3309 3448 3472 3530 3539 3552 3560 3588 3618 3625 3790 3879 3918 3944 3990 4096 4105 4213 4234 4328 4457 4461 4583 4630 4652 4663 4681 4747 4754 4790 4792 4878 4898 4918 4958 4978 5057 5068 51^6 5134 5159 5177 5347 5359 5418 5423 5486 5623 5626 5666 5682 5703 5742 5773 5939 5942 6090 6220 6249 6330 6405 6484 6496 6548 6553 6605 6616 6626 6651 6683 6698 6719 6826 6973 6995 7235 7263 7296 7364 7384 7459 7505 7563 7759 7761 7779 7789 7819 7848 7852 7998 8024 8041 8047 8056 8123 8140' 8204 8221 8283 8292 8312 8361 8366 8393 8430 8440 8493 8523 8536 8551 .8596 8615 8711 8742 8928 8950 8955 8995 9007 9047 9096 9150 9167 9171 9200 9208 9233 9290 9421 9424 9445 9506 9526 9609 9621 9777 9800 9802 9863 10023 10146 10156 10213 10238 10308 10392 10403 10508 10513 10551 10572 10636 10640 10674 10889 10906 10913 10939 10974 10989 10992 11091 11234 11253 11256 11277 11284 11374 11384 11397 11425 11429 11464 11703 11705 11801 11818 11854 11869 11924 11950 11970 12099 12129 12131 12264 12349 12403 12422 12463 12532 12633 12681 12866 12911 13056 13114 13128 13203 13260 13298 13319 13357 13416 13504 13507 13525 13529 13532 13553 13587 13656 13709 13750 13819 13824 13849 13856 13931 13974 14088 14091 14108 14147 14279 14283 14327 14387 14394 14439 14472 14477 14502 14521 14535 14540 14544 14580 14646 14677 14746 14791 14809 14852 14902 14941 14952 15002 15008 15032 15048 15080 15096 15100 15152 15164 15205 15265 15339 15350 15353 15401 15538 15556 15589 15611 15612 15614 15632 15695 15704 15820 15824 15855 15866 15880 15893 15954 16011 16083 16093 16187 16205 16236 16276 16299 16392 16417 16548 16594 16649 16766 16780 16835 16851 16864 16892 17084 17131 17150 17157 17162 17166 17185 17227 17331 17382 17408 17428 17436 17498 17525 17566 17570 17604 17639 17716 17733 17741 17753 17902 17942 17960 18078 18099 18153 18236 18292 18304 18433 18471 18497 18526 18558 18622 18629 18695 18732 18825 18882 18916 18923 18997 19087 19121 19146 19199 19210 19316 19328 19404 19410 19474 19546 19547 19707 19714 19780 19901 20001 20005 20008 20038 20046 20185 20273 20284 20338 20359 20379 20484 20502 20533 20616 20633 20648 20651 20655 20659 20751 20796 20806 20818 20820 20S82 20958 20980 21053 21077 21111 21115 21126 21140 21182 21201 21217 21317 21337 21340 21354 21369 21399 21632 21659 21669 21673 21790 21853 21951 21975 21986

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6