DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN No. 187 1919 MAANDAG 10 AUGUSTUS. Buitenlandsch overzicht. Dit nummer beitaat'uit 2 bladen, Honderd een en twintigste Jaargang Deze Courant wordt eiken avond, behalve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bjj vooruitbetaling per U maanden voor Alkmaar f 1.65, franco door het ge heele Kïjk f 1.90. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 Cents. Prijs der gewone Advertentiën Per regel f 0.15. BJ) groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de NA. Boek» en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voor dam C 9. Binnenland. Gemengd Nieuws. Telefoonnummer 3. is begrijpelijk, dat men ifl Hongarije langstelling den loop van zaken volgt Het is met bel WÊÊ 1^1 en dat velen vreezen. dat het onder aartsher tog Joseph met snelle schreden weer naar de Monarchie zal gaan. Daarvoor behoeft volgens minister-presi dent Stefan Fricdrich evenwel geen vrees te beslaan. Di min i ter tyerft in een Interview ver klaard, dat men er slechts op bedacht was, ren -geconsoInteerden toestand te scheppen tot de Nationale Vergadering een definitief besluit zal hebben genomen. Met twee vertegenwoordigers van de vroegere tegenregeering van lzegedin wer den op vriendschappelijke wijze onderhande lingen gevoerd en men hoopt deze moeilijke kwestie tot een goede oplossing te brengen. Socialisten en communisten zullen niet om1 principieels redenen vervolgd worden. Wat betreft het interneeren van een deel der manschappen van het Roode Leger door de Roemenen, daarop kan de Hongaarsche re geering geen invloed uitoefenen. De regee ring zelf zal slechts die communisten ter ver antwoording roepen, die zich aan moord en roof hebben schuldig gemaakt. Nog deelde de premier mede, dat hij niet kon begrijpen, dat 200 intelligente socialis tenleiders zich aan het hoofd van dit met bloed bedekte systeem konden stellen. Lr waren onder dit systeem heel wat wan daden gebeurd en minister Friedrich herin nerde o. a. aan het lijk van een majoor, dat met afgescheurde armen en vol steekwonden uit den Donau gehaald was. Inputten vond men de lijken van menschel), die men reeds lang vergeten had, Eerst na de verkiezingen, zoo verklaarde de minister ten slotte, zal een definitieve re geering worden ingesteld. Hongarije hoopt met Oostenrijk in de meest vriendschappelijke nabuurschap te le ven. Het vertrek van Hoover naar Boeda-Pest, waar hij zich persoonlijk van den toestand op de hoogte wilde stellen, schijnt reeds gunstige gevolgen te hebben. Volgens het Hongaarsche correspondentie bureau is de blokkade van Hongarije opgehe ven en verwachtte men een Amerikaansch lcvcnsmlddelentransport van 450 ton, waar onder een groote hoeveelheid gecondenseer de melk voor de Boedapester kinderen. De Roemenen sc|iijnen dan ook als barba ren huisgehouden te hebben en zij hebben duchtig geprofiteerd van de omstandigheid, dat zij liet eerst in de Hongaarsche hoofd stad waren. Zij hebben beslag gelegd op alles wat de moeite van liet meenemen waard was en wanneer de Entente niet spoedig tusschenbei- de was gekomen, zou het er met de voedsel voorziening in de hoofdstad treurig voor slaan. Nog steeds gevoelen de Roemenen zich ge rechtigd als overwinnaars op te treden. Het commando van de Rocmeensche bezet tingstroepen stelde de censuur in voor per soonlijke en ambtelijke postzendingen en te legrammen zoowel van als naar Boeda-Pest en verder voor lokale en intercommunale fdephoongesprekken. Van de brieven worden alleen de open brieven toegestaan en de Roe- mcensche censuur kan tevens verdachte post pakketten openen. In Roemeensche kringen te Parijs zegt men, dat Roemenië na het sluiten van den vrede de nauwst mogelijke betrekkingen met Hongarije wenscht te onderhouden. Of de Hongaren na al het dezer dagen voorgevallene bijzonder op het aanhouden van die nieuwe betrekkingen gesteld zijn, mag op zijn minst twijfelachtig genoemd worden. Te Chemnitz duren de levensmiddelen onlusten voort. Zij hebben een politiek ka rakter aangenomen. De oproerlingen namen een kleine troepcnafdeeling gevangen. Aan bcjdc zijden werden personen gedood en ge wond. Den rustverstoorders vielen wapenen in handen. Zij bezetten het station en seichten Opheffing van den'Staat van beleg, het terug trekken der rljksweerbaartteidetroepen en ver betering van de Icvensniiddclenvoorziening. Volgens een Wolff-telegram zou de toe stand te Chemnitz thans verbeterd zijn en houden de troepen thans de voornaamste gebouwen bezet. I iet grootste deel der troe pen is achter de lijn Anerswaldo—Ober Lich- teiipu terug getrokken. Een commissie uit de betoogers en der raadsleden van Chemnitz en de commandant dei troepen zijn thans aan het onderhande len. Lr zijn maatregelen genomen om zoo noodig gewapenderwljs de orde te herstel len, maar de regeering tracht de vakvereni gingen te bewegen hun leden tot rede te oretigen, opdat de onlusten niet langer een bloedig karakter zullen dragen. B u.ücui au li. Dlu KONINGIN VAN ZWEDEN. Mout aai cioh herinner»», dat tijden» den wring Koningin Victoria van Zweden, een zuster van den «roottiertog van Baden, te Karlsruhe -gevaar heeit geioopeu, tijdens een aanval van Entente-vliegers gedood te wor den. Bommen vielen in het paleis. Na den oorlog heeft zij daar nog eens haar leven in gevaar gezien. Naar graai Douglas, een Zwovdsch kamerheer, aan 'n verslaggever van titouikhoixns l'idningen vertelt, vielen toen do revolutie uitbrak, soldaten het paleis te Karlsruhe aan. Achthonderd1 schoten werden er <op gelost, 's Avonds vluchtten de groot hertogelijke familie van Zweden naar d'en Zwingenburg, een klein kasteel ten Noorden van iiüideJherg. Spoedig werd 'echter hun Veiligheid ook daar bedreigd, waarna het graai Douglas geiuke, met toestemming van de revolutidanaire rebooting, de koningin en haar verwanten «aar het kasteei Laagensteia in het Zuiden van Baden te brengen,. ELiMER EN SENAAT VERDAAGD. Vrijdagavond had de Erunsche Senaat het onderzoek geëindigd' voor do gewone begroe ting der oivioie diensten over 1919. Zaterdag kwam het ontwerp in de Kamer terug, welke het tot twee maail toe wijzigde. Eindelijk 'kwamen tegen het einde van den namiddag de telde Vergaderingen tot overeenstemming. Da begroeting 11)19 is dus definitief goed gekeurd, en het.zal niet meer noodig zijn, dat 'de regeering, zoo ais zij tot nu toe moest doen, vooriwpige credieten aanvraagt vootr het in gang houden der civiele diensten. De Senaat is vervolgens bot 4 September, de Kamer tot 2ö Augustus uiteengegaan. Qp dien datum zul zij een aanvang maken met de bespreking van het vredesverdrag. HOE HET DRANKVERBOD ONTDO KEN WORDT. De staat Nieuw York in Amerika heeft ook een drankverbod afgekondigd, maar wat de wet eigenlijk beheist weet het publiek niet goed of veinst liet niet te weten. De bepalin gen zijn zoo talrijk en zoo verward, dat in veel bars en restaurants nog bier en lichte wijn verkpcht worden alsof er niets verboden was. Alleen ia men het er over eens, dat whis key en andere sterke drauken niet verkocht mogen worden, maar ook hier wordt het ver bod vaak overtreden door café-houders, die voortgaan met verkoopen tot zij gesnapt wor den. ,,IJan betaal ik mijn boete, zei er een, sluit mijn zaak en ga in Europa wonen." Er worden allerlei trucs toegepast om de wet te ontduiken. De meest gewone is deze Men komt een bar binnen en vraagt een glas witte wijn. „Witte wijn verkoop ik niet, zegt de bar-houder, wel sherry" en zet een glas met een lichtbruin .vocht voor den bezoeker neer. De klant herhaalt, dat hij Rijn-wijn wil. Dit is even goed" antwoordt de caféhouder, Pro beert u maar". De klant begint te merken, uit welken hoek de wind waaiL en drinkt een glas whiskey In restaurants gaat men anders te werk. De bezoeker vraagt of hij voor het diner nog een cocktail kan krijgen. De kellner weet er niets van, maar hij zal eens gaan informeeren. Na eenige oogenblikken komt een andere kellner den bezoeker vertellen, dat men hem aan de telefoon wenscht te spreken. De klant gaat in de telefoon-cel en vindt daar een cocktail op het plankje staan. Verder is de toevoeging van het woordje „speciaal" bij de bestelling voldoende om den inhoud van koffie-koppen en sherry-glazen in cocktail^ te veranderen. Toch heeft het drankverbod natuurlijk een groote vermindering van den drankverkoop tengevolge gehad, in sommige hotels is de da- gelijksche omzet met 2500 gulden achteruit- gegaan. Op het pass en-bureau zijn 50 personen een pas naar Havana komen vragen. Als reden van de reis gaven zij opHet drankverbod. DE BOLSJEWISTISCHE PROPAGANDA ÏN ENGELAND. De Londensebe geheime politie heeft ont- hulilimgon gedaan over propaganda van Rus sische boljowi'kl om in Engeland revolutieon- nnire propaganda te voeren. Een Noorache journalist zou verklaard hebben een bolsje wistische koerier te zijn, en 6000 pond ster ling naar Engeland te hebben meegenomen. Hot schijnt, dat.de voornaamste koerier dor Russische bolsjewiki een nog jonge vrouw is, Angelica Balahanof geheefen. Zij schijnt naar hot uiterlijk te oordeel en, een Russin te zijn. Het is een voordeel voor haar, dat het thans niet meer zoo moeilijk is, om in Engeland te komen, als gedurende don oorlog. Daardoor kan het gebeuren, dat ver- daohte personen ongemerkt het land binnen komen. De politie verklaarde ver dm nog: Wij ver namen onlangs, dat een zeker aantal perso nen van Rotterdam overkwamen all „stow away»" met medeweten van de scheepsbe manning, die van elk dezer gratis-passagiers vijf pond zou krügon. Wij slaagden or ia oil van deze poruonen in East-End te ontdekken, liet waren allen mousohen, die wisfcsn, dat zij geen pospoort kondon'krijgen, DE NOODZAKELIJKHEID VAN HARDEN ARBEID. Herbert Hoover, de directeur-generaal voor de levensmiddelenvoorziening in Europa, heeft Parijs veriaten op weg naar middel-Eu ropa. De officieuze nota deelt mode, dat het een studiereis geldt. Hoover zal een onder zoek doen naar de mogelijkheid de productie cup te voeren, zoowel wit de levensmiddelen ala de brandstoffen der voornaamste state» van Middel-Europa betreft. „Ik zal," zöide Hoover voor zij» vertrek, „bot de arbeiders van Polen en den Balkan" hetzelfde zeggen als iik juist tot dt> arbeiders van het Wosten gezgd heb. Ik zal beu» be zweren, door noesten en gestdigen arbeid de product!® te verhoogen. Alleen op die wijze kan do crisis, waaraan thans 'de wereld ton prooi is, worden bezworen. Hoover zai een bezoek brengen aan de strook van 'i'esehen, eea der belangrijkste wijmlistricten van Europa, waarover de na tionale bestemming,- gelijk men weet, nog niet door <ie vredesconferentie is vaetgeste-Ul. POPULARITEIT VAN WILSON. In heel het Szechinische land is thans geen man zóó populair als President Wilson. Het groote spoorwegstation te Praag is herdoopt in Wilson-stahon. Op de spijskaarten in de restaurants en hotels is alies „a la Wilson". Pasgeborenen worden gedoopt met den naam Wilson. Te Pilsen heeit de groote brug den naam van Wilson-brug gekregen. Dé zang verenigingen hebben den tekst der oude volkswijzen veranderd en zingen thans; „lleil, Wilson, heilI" De leden van het Ame- rikaansche Roode Kruis ontwaren overal waar zij komen ten behoeve van de voedsel voorziening der noodlijdenden, portretten van den President, en in a de boekwinkels liggen foto's van Wilson uitgestald, in een klein dorp van 83 huizen, bleken er 79 als voor naamste wandversiering de beeltenis van den grooten Amerikaan te hebben. KORTE BERICHTEN. Het „Hamburger Fremdenblatt" ver neemt uit Kopenhagen; Een bericht van het Ritzaubureau uit Stavanger meldt, dat veer tien dagen geleden in de Noordzee twee Ame- rikmnsche. mijnvegers op een mijn zijn geloo- pen en in de lucht gevlogen. De bemanning van beide vaartuigen, ten getale van ongeveer 100 man, is om het leven gekomen. Alvorens uiteen -te gaan heeft de Fran- sche Kamer het wetsontwerp op de salaris- verhoogirigen der ambtenaren aangenomen. De jaarlijksche kosten worden op 1.370.000.000 francs berekend. De Senaat zal het ontwerp waarschijnlijk in de eerste dagen van September in stemming brengen. Poincaré zal Zondag het Legioen van Eer aan de stad Duinkerken overhandigen. De kwestie der aansluiting van Oosten rijk bij Duitschland schijnt voorloopig van de baan. Lorguet en de D.-onafhankelijken eisch- ten vereeniging van het proletariaat en van alle revolutionnaire krachten. Een hotel te Atlantic City heeft zich twee vliegtuigen aangeschaft, om de gasten, die meerendeels uit Philadelphia komen, af te halen en voor de deur neer te zetten. De Franschen nemen tegenover de ge beurtenissen in Boedapest een gereserveerde houding aan. De Amerikanen zijn ontstemd. De Daily Chron. verdedigt de Roemeniërs en noemt Jozef een noodhulp. Het vredesverdrag voor Afganisian maakt een einde aan eiken invoer van wape nen en munitie in Afganistan van Indië uit liet verklaart de toelage aan den emir voor vervallen, die de Britsche grensafbakening voor het geheele grensvak ten Westen van de Klyberpas, waar de onlusten plaats vonden, verklaart te aanvaarden, de Britsche troepen zullen zoolang hun tegenwoordige steijingen bezet houden. Er is kans op een regeeringscrisis in Duitschland. De strijd gaat om Erzberger. De socialisten willen de democraten in de regeering. Aartshertog Jozef heeft Clemenceau zijn regeringsprogramma medegedeeld en erkenning van de nieuwe regeering gevraagd. Koning Albert en koningin Elizabeth zullen in den loop der volgende maand naar Amerika gaan. Gemeld wordt dat de Entente de Roe meniërs te Boedapest door een Hongaarsch leger zal vervangen'. In Amerikaansche kringen zegt men dat generaal Pershing naar de Vereenigde Staten teruggeroepen is in verband met de arbeiders-onlusten aldaar. De cijfers over de kolenproductle en den graanoogst der wereld zijn onbevredigend. Een kolencrisis lijkt onvermijdelijk. Uit Bazel wordt gemeld, dat de alge meen/- staking is opgeheven. De Pruisische minister van spoorwegen wtjat ia, een oproep aan het personeel op het gevaar, dat uit de sfakingsvereeniging voor de democratisatie van het spoorwegpersoneel j voort kan vloeien voor de economiscne positie j des lands en wekt het personeel op niet aan die vereeniging deel te nemen. Wilson heeit in het Huis van Afge vaardigden en den senaat een rede gehouuen over ae hooge prijzen. Wilson beveelt als middel tegen de duurte ae voonzethng der controle op de, le vensmiddelen aan. tiet transche leger zai tegen het eind van September geheei gedemobiliseerd zijn, d.w.z. een rnaanü vroeger dan eerst gedaent was. Ter gelegenheid van zijn bezoek aan Belgie heeit luioni verschillende onderschei dingen uitgereikt, waaronaer het ooxiogskruis aan kardinaal Mercier. De soc.-dem. eontereatie te Luzem heeft uitvoerig den vrede van Versailles besproken. De recruteeringsdienst voor het Ameri kaansche leger is op groote schaal begonnen j met de werving van vrijwilligers voor Ku3- land. Volgens berichten uit Zweedsche bron zou Koltsiaks leger in staat van ontbinding verkeeren. Prins Max van Baden gaf een overzicht van de voorgeschiedenis van den troonsaf stand des keizer Het denkbeeld van een nationale loterij van 30 milliard in Frankrijk is van de baan. ln Engeland wordt emigratie van oud- soldaten naar West-Austraiie overwogen. in Hongarije zijn alle dagbladen ver boden. Vrijdag j.l. heeft te Bern een congres plaats gehad tusschen vertegenwoordigers der consumenten en producenten ter bespre king van de prijzen der levensmiddelen. De vertegenwoordiger van den Bondsraad gaf te verstaan dat dit licnaam indien noodig op zou treden tegen het opdrijven der pnjzen. Uit vele kleine plaatsen in den omtrek van Leeds (Engeland) komen noodkreten van voedselgebrek. Aan de verzoeken om toezen ding van levensmiddelen is tegemoet gekomen. Gemeld wordt dat groote ellende heerscht in vele mijngemeenschappen. Een volkomen stil legging van arbeid van de glasindustrie te Pomeuact en Kaselford laat zich binnen een dag oi twee verwachten. 12 van de grootste theaters in New- York waren gedwongen een plakkaat voor te hangen waarop vermeld „Geen voorstelling" als gevolg van de eerste staking van ac teurs. Li] zouden een verlies heboen geleden van 4000 Pnd. De voornaamste grièf van de stakers is, dat de directeuren-vereenigingen weigert contracten te accepieeren waarin de vakvereeniging wordt erkend. Zij eischen te vens dat 8 voorstellingen per week zullen worden gegeven en elke extra voorstelling ook extra zal worden betaald. OOMMISSLE VAN UITVOERING DER SGHEURWET IN N.-HOJLLAND. De minister van landbouw heeft op hun verzoek eervol ontslag verleend aan de heeren K. Breebaart Jzn., te Winkel, als lid en voor zitter en Jb. Kaan, te Wioringorwaard, als lid der commissie van beroep in zake uitvoe ring der Seheurwet 1918 in Noord-Holland, voorts benoemd tot voorzitter dér genoemde commissie het lid, den heer G. Kruserman, te Houtrijk en Polanen, tot leden de heeren N, D. Kaan, te Wieringerwaaxd, en K. Zijp Hzn. Wieringerwaard. KOSTEN VAN STEUN-COMITé'S. ij nota van wijziging op het wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk V (b.innen- landtehé zaïkèn), voor 1917 wordt voorgesteld het, artikel „Kosten ven vervoer van goede ren verzonden door of aan steuncomité's," uit to trekken op $35.000 in plaats van op 35.000. Nader is n.l. gebleken, dat nog be dragen (tot 300.000) moeten worden ver antwoord, welke buiten de voorgestelde ver hooging vallen. MAATREGELEN TEGEN DE DUURTE VERZOCHT. Door de Christelijk vereenigde werklieden te Maastricht, is aan den minister van Land bouw en den minister-president een telegram verzonden, met het dringend verzoek, maat regelen te willen nemen, tegen de hooge prij zen der eerste levensbehoeften. Ook de Chris telijke Mijnwertkersbond verzond een derge lijk telegram aan de regeering. DE POLITIE EN DE S. D. A P. Aan ,Het Volk" wordt uit Utrecht ge meld', dat op de aanvrage van den nachtpor tier eóner staalgieterij, ora tot onbezoldigd rijksveldwachter te worden benoemd, door door den hoofd-commiasuris van politie af wijzend. beschikt werd', op grond van het feit, dat bedoelde portier op 1 Mei j.l. in den op tocht der 8. D. A. P. te Utrecht had mede- geloopen en hij lid der S. D. A. P. was. Volgens den hoofdcommissaris zou al dus de berichtgever vo* „Het Vols" do minister van Justitie een schrijven gericht hebben aan alle hoofden van politie, inhou dende, dat ai wat tot de 8. D. A. P. behoort, uitt do rijen der politie moest worden ge weerd. DE NEDERLANDERS TE BOEDAPEST. De oorrespondent van de Tel. te Boedapest, schrijft: Voor zoover thans bekend;, hebben de be zittingen der Nederlanders, welke indertijd Boedapest verlaten hebben, weinig geleden. ln verschillende woningen ia niet gere- quireerd, terwijl inbeslagneming van meubels of voorwerpen van waarde niet, plaats had. DE BELGISCHE EISCHEN. De Kamer van Koophandel hield te Ter- aeuzen een spoedeischende vergadering cp verzoek van twee leden, dis van mceamg wa ren, dat de aan de Kamer toevertrouwde be langen noodig maken het-mogelijke te doen tegen de steeds luider klinkende Belgische eischen, gegrond op een scheeve voorstelling van zaken. Tegenover die buiteniandsche ac tie, welke ten doei heeft stemming te maken voor bet hereiken van het door Beigijs beoog de doel, is het, naar bedoelde twee kden meende, noodig, dat ook uit Nederland stem men klinken, vooral behoorde verontwaardi ging te worden gesproken over de memorie door de Kamer van Koophandel van Antwer pen aan de geallieerden gezonden, die zelfs noodig acht de neutraliteit van ons land ia verdenking te brengen, zooais in die stad in Augustus 1914 van otticieele zijde geheel in strijd met de waarheid schending van onze grens werd bericht. Er kan niet genoeg gewe zen worden op de rechten van Nederland, niet alleen op den Zeeuwsch-Vlaamscüen grond, die voor het grootste deel in den loop dei- eeuwen door onze voorvaderen polder v«or polder op de zee is veroverd, maar ook op ae eeuwenoude rechten op de schelde. Dat even min souvereiniteit van België op het kanaal van 'Ier Neuzen toelaatbaar is, schoorde van de daken te worden gepredikt, want er heerscht hier een vrees, dat men ook in eigen land niet voldoende van den waren toestand doordrongen is, dat de regelingen, gemaakt bij het contract van 1839, in geen bnkei op zicht de ontwikkeling der haven van Antwer pen, noch die van Gent in den weg staat, l ot in Augustus 1914 toonde de statistiek een regelmatige ontwikkeling dier haven. De i sluizen te Ter Neuzen zijn juist door den in- i vloed der Nederlandsche ingenieurs op 18 j meter doorvaartwijdte gemaakt, nadat zij ia den aanvang der onderhandelingen met moei te haden verkregen, dat deze op 15.75 M. wa ren ontworpen, daar de Belgische belang- liebbenden, minder vooruitziend, een kleinere afmeting voldoende vonden. Ook op het ge bied van het loodswezen, de verlichting en be wapening komt Nederland steeds aan alle bil lijke verlangens te gernoet. Er is geen ankeie practische grond, waarom in dit opzicht over verandering van overeenkomsten noodig is. Belgische souvereiniteit over de monden der Schelde en de zuidelijke oevers zou geen en kel schip meer in de haven van Antwerpen of Gent brengen. Het zou alleen streeïend kunnen zijn voor het Belgische gemoed, dat men den overweg over het erf van den goed- willigen buurman zijn eigendom kon noemen. Practisch nut zou het niet brengen. Men wil blijkens hetgeen nu ook uit de betoogen van den afgevaardigde Seghers te Parijs is be kend geworden, bezitten wat sedert eeuwen aan een ander behoort. Men meent nu een goede gelegenheid te hebben om van de ge allieerden maar allea te mogen vragen, ook al zou de inwilliging een roof beteekenen te genover een vriendschappelijk land, dat in moeilijke oorlogsjaren voor het Belgische land er, volk van zooveel beteekenis is ge weest, hetgeen nog onlangs is uitgesproken door den koning van dat Belgische volk te genover onze koningin. Vreedzaam naast on ze zuiderburen, die thans onze belagers blij ken, willende samenleven, meende de Ka mer protest te moeten aanteekenen tegen iede re inbreuk op de Nederlandsche souvereini teit zoowel over ons land als over onze wate ren. Uit besprekingen bleek, dat alle leden het met de inleiders eens waren en de voorzitter, die er zich ook geheel mee vereenigde, uitte er zijn genoegen over, dat die zaak in de Ka mer ter sprake is gebracht. Besloten werd een protest te richten tot den voorzitter der commissie te Parijs en de Zeeuwsche Kamers te verzoeken daaraan steun te verleenen, zoo als men. overigens ook rekent op instemming in het geheele land. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREEN KOMST EN LANDELIJKE LOONREGE LING IN HET H'EERENKLEEDING- BEDRIJF. Van werkgeverszijde en werkuemeiazijde bericht men ons: De Federatie van Werkgpversbonder. in het Kkedingbedrijf, waarin zijn opgenomen de Bond van Kleedcrmaker-patroohs in Neder-

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 1