f Wie zeker wil zijn van succes, adverteere in de volgende bladen: Provinciale («elderscbe en Nijmeeasche Courant Arnhemsche Courant Provinciale Drqntsclie en Asser Courant Zutphensche Courant Provinciale Noordbrab. en 's-Hertogenb. Courant Alkmaarsche Courant Provinc. Groninger Courant Nieuwe Groninger Courant Schiodamscho Courant JDordrechtscbo Courant Leidscb Dagblad Delftsche Courant Middelbnrgsahe Courant Dagblad van Gouda Provinciale Overijsselsche en Zwolsche Courant Leeuwarder Courant Oprechte Haarlemsche Courant Telegrammen van heden. Luchtvaart. Rechtszaken. i.'i ovinnaai JSi*iuws Stadsnieuws. Amsterdams he Beurs Noordhollandöch Laudbüuwcrediet. OpuuiiigNkuorxeu van heden. NIEUWE HOUTSNEDEN VAN GAUGUIN. In het Praagsche Kunsttijdschrift Volné Smery worden een aantal houtsneden van Gauguin afgebeeld, die naar de kortgeleden vrij wonderlijk gevonden blokken van den kunstenaar gedrukt zijn. De ontdekker was de Tsjecho-Slawaaksche minister van oorlog, Stefanik, die, als astronoom eenigen tijd ob- servatiën van den komeet van tialley op Ta hiti verrichhtte, daar Gauguin's vrouw leerde kennen en in haar familie de blokken van vele onbekende houtsneden van den meester vond, die reeds voor vreemdsoortige doeleinden ge bruikt werden, o.a. voor herstellingen aan een varkenstrog en een omheining. Stefanik bracht ze naar Europa en de eer ste afdrukken zijn thans verschenen. EEN MONDIGE HOND. Een. bedelaar bezocht reeds sedert een jaar een slager in Amsterdam. Die bedelaar was een vrij groote hond, welke zich eiken morgen in den winkel vertoonde om daar beentjes en stukjes vleesch op te loopen. Als hij genoeg naar zijn zin veroverd1 had, ging hij fluks tien winkel uit, om zich niet vóór den volgenden dag weer te vertoonen. Op zekeren dag kwam de slager op het denkbeeld, op een kaartje, dat hij om den hals van het dier bond, den eigenaar van den hond te verzoeken, zijn-naam eens op te geven, daar zijn hond reeds een jaar iang zonder geld in ziin winkel kwam ontbijten. Den volgenden dag bracht de hond bij zijn gewone bezoek een ander kaartje mee, dat met een touwtje om zijn hais gebonden was en waarop de slager het volgende antwoord las: „Schulden, die mijn houd maakt, betaal ik niet. Hij moet voor zijn eigen schulden opko- mij, daar hij mondig is." EEN MERKWAARDIGE ONTDEKKING Prof. Falter te Weeneh maakt, volgens Vox Medicorum, melding van een merkwaar dig geval in zijn practijk. Hij had een 33- jarig patiënt die aan chronische bloedvergif tiging leed. De temperatuur steeg tot 40 gr. en voortdurend had de man rillingen. Prof. Falter meende dat slechte tandwortels de oor zaak waren. Noch door Röntgenstralen, noch door een tandspecialiteit kon dit echter gecon stateerd worden. Toch liet Falter de wortels trekken. Onmiddellijk werd een verbetering in den toestand waargenomen, de koorts nam af en binnen enkele weken was de patiënt ge nezen. Het schijnt, dat vele ziekten aan ont steking der tandwortels moeten1 toegeschreven worden, zelfs kan dit rheumatiek veroorzaken. DE UITZETTINGSKRACHT VAN KALK. Het bleek noodig om zware blokken van 3.6 X 3.6 X6 meter, die tusschen machines stonden, weg te nemen. Met dynamiet werken ging niet om de machines niet'te beschadi gen en wegbreken zou zeer veel tijd en geld kosten. Men boorde toen over de geheele blok ken diepe gaten van ongeveer 7.5 c.M. dia meter en vulde deze op met brokken kalk, die nat gemaakt werden, terwijl de bovenkant van het gat goed dicht gestopt werd. Na ongeveer tien minuten ontstonden overal barsten, zoo dat de massieve blokken gebroken werden in stukken die gemakkelijk weg te nemen wa ren. EEN JEUGDIGE MOORDENAAR. De Loc. verneemt uit Medan: Op de onderneming Bindjei vermoordde een Javaansche jongen, oud1 twaalf jaar, een zevenjarig meisje. Hij had haar naar een stille plaats gelokt en geslagen, zoodat het kind viel. Vervolgens heeft hij haar een stomp stuk bamboe in de keel gestoken, totdat de dood er op volgde. De jongen heeft het lijkje daarna begraven, doch niet diep genoeg, zoo-, dat de honden het half' hebben verslonden. De oorzaak Van de daad is dat de vader van het kind den jongen had gestraft wegens het slaan van zijn dochtertje. KORTE BERICHTEN. De administratie van het Natiónaal Zeemansfonds te 's-Gravenhage ontving van N. N. een bedrag van 2000, ten bate van de nagelaten betrekkingen van de zeelieden en visschers, die door oorlogsomstandigheden op zee zijn omgekomen. Binnenkort zal te Arnhem een R. K. leeszaal geopend worden. Op de staatsmijn Hendrik is een schiet- meester onder afvallend gesteente geraakt en ernstig aan beide beenen gewond. Te Beek bij Nijmegen kwam een auto in botsing met een motorfiets. De motorrijder werd ernstig aan een been verwond en zijn motorrijwiel zwaar beschadigd. Onder Eede is door de soldaatkomiezen een Belg uit Mialdeghem aangeschoten, toen hij sterken drank uitvoerde en op hun aan roepen niet bleef staan. De man is in het hos pitaal te Maldeghem overleden. De onderofficiersmenage te Assen is gedurende een achttal dagen opgeheven, om dat de keuken en eetzaal moeten worden schoon gemaakt De minister van koloniën bracht giste ren een bezoek aan de Koningin op het Loo. Te Delft zijn Zondagnacht twee paar den gestolen uit het weiland van den land bouwer Van den B. Vanaf Maandag 18 Augustus a.s. zul len alle op de veilingen aangevoerde aardap pelen alleen voor het binnenland geveild worden. De Ned. Uitvoermaatschappij heeft het veilen van vroege aardappelen op monster verboden,. Even voorbij Delft is Zaterdagavond een naar Rotterdam vertrekkende trein tot stilstand gebracht door een reiziger, die aan de noodrem trok, omdat in zijn comparte- ment een man en een vrouw handgemeen wa ren geraakt De reiziger werd geverbaliseerd. De minister van landbouw heeft met 15 Augustus de thans nog bestaande afdeelin- ;en van het Rijkskantoor voor Vetten opge- leven. DUITSCHLAND EN POLEN. BERLIJN, 12 Aug. Naar men van wel ingelichte zijde verneemt, zijn in de com missie voor de onderhandelingen tusschen Duitschland en Polen door den Oppersten Raad als Entente-vertegenwoordigers aan gewezen voor Frankrijk: gen. Dupont, voor Engeland: gen. Marcold, voor Italië: gen. Benebenga. Verder heeft de Opperste Raad aan de commissie voor de Duitsch-Pool- sctie onderhandelingen een Japansch offi cier toegevoegd. MUITERIJ? BERLIJN, 12 Aug. Volgens de „Avan- ti" zouden de te Bakoe gestationeerde Engelsche zeelieden aan het muiten zijn ge slagen. Op de schepen werd de roode vlag gehc schen en gedacht werd.de onmiddellijke te rugkeer naar het vaderland. Daarop zou hef schip met onbekend doel la zee zijn ge gaan. DE TOESTAND TE CHEMNITZ. CHEMNITZ, 12 Aug. Gisteren zijn van uit Berlijn 2 regimenten regeeringstroepen naar Chemnitz vertrokken, ter versterking van het garnizoen aldaar. Deze troepen zullen onder Saksisch commando worden gesteld. TOCH EEN NEDERLAAG? HELSINGFORS, 12 Aug. De regeering te Omsk meldt, dat de stad Perm door de Bolsjewisten zou veroverd ziin. Het roode leger zet de vervolging van de troepen van Költsjak in Oostelijke richting voort. De bevolking van Perm was reeds eer der gevlucht. E.L.T.A. Men heelt gisteren geprobeerd de Handley Page te laten vliegen. Maar bij de landing kwam het toestel weer in den grond vast te zitten, zoodat besloten is, met net oog op den toestand, van hét veld, geen passagiersvluch- ten met dit toestel te doen maken. Gisteravond is het vuurtoren-draailicht op een der torens van den ingang der Elta ont stoken. Regelmatig draaide het toestel rond, zijn felle lichtschijnsel naar alle zijden wer pend. Precies om ae twee seconden is de lamp rond. Eind van deze of begin van de volgende VLIEGTUIG GELAND. Vrijdag is bij Aardenburg een Engelsch geland, een Handley Page-toestel. De landing had zonder ongelukken of be schadiging plaats. Het terrein, waarop de machine is gedaald, was echter niet voldoen de hard om weder op te stijgen. Een luitenant-vliegenier van de Lucht- vaartaf dee ling kwam Zaterdag uit Soester- berg te Aardenburg, ter bespreking van eventueel te nemen maatregelen. DIENSTWEIUERINO. Bij door het Hoog Militair Gerechtshof in appèl gewezen sententie is de laudstorin- plichtige soldaat W. B., geboren tc Pur- merend, soldaat bij liet bewakingsdetache- [N.-H.), schuldig verklaard dier militaire gevangenisstraf, zulks onder aftrek van pre ventieve hechtenis. ment te Bergen (N.-H.), schuldig verk aan opzettelijke dienstweigering en te zake veroordeeld tot twee manden mil week zal de Handley Page een geregel den passagiersdienst tusschen Londen en Amster dam instellen. De bedoeling is, 's morgens naar Londen te vertrekken en dm volgenden dag van Engeland naar het Elta-terrein te rug te keeren. Het tarief AmsterdamLonden vice-versa met de Handley Page bedraagt 15 pd. st. Gister 12 uur arriveerde generaal Sykes met tien officieren op Schellingwoude. Van avond biedt het Elta-bestuur den gasten, een diner aan, waarna de nachtvluchten plaats hebben. De Vickers Vimy, die een tocht zou maken met passagiers naar Soesterberg, is wegens slecht werken van de motoren weer spoedig gedaald. De groote Handley Page maakte gistermid dag om half vijf de eerste tereinvlilcht. DE AVIATEUR GODEFROY. In het tentoonstellingsgebouw „De Zee ster" alhier wordt th^ns o.m. een expositie ge houden van werken, van 11. Bcers, rëldniann, Kort en Grégoire, terwijl Tjipke Visser er werk exposeert in hout en porselein. LICHT OP.. Rijwielen moeten voorzien zijn van een brandende lantaarn gedurende de volgende uren: 12 Aug. 9.02 n.m.5.09 v.m., 12—13 Aug. 9.n.m.5.11 v.m., 1314 Aug. 5.58 n.m.5.12 v.m., 14—15 Aug. 8.56 n.m. —5.12 v.m., 1516 Aug. 8.54 u.m.—5.15 v.m., 16—17 Aug. 8.52 n.m— 5.16 v.m. REORGANISATIE BURGERAVOND SCHOOL ENZ. Behalve voor de vakken genoemd in het voorstel van B. en W. van 30 Juli 1.1. (Bij lage no. 118) zal, teneinde met 1 September a.s. te kunnen aanvangen met het onderwijs aan de gemeentelijke avondschool voor am bachtslieden en de school voor voorbereid ud middelbaar technisch onderwijs, welke inrich tingen op dien datum zullen worden ge opend, voor de vakken wiskunde, Nederland- sche taal, natuurkunde en vak-theorie voor timmerlieden enz. het noodige personeel nog moeten worden aangesteld. De directeur heeft aan B. en W. ter zake voorstellen gedaan, waarmede zij zich geheel kunnen vereenigen, en die de wegdragen van de commissie van toezicht van het Middelbaar Ouderwijs, den betrokken in specteur van het Middelbaar Onderwijs en den mi:dater van onderwijs, kunsten en weten schappen. Kan ook de Raad zich met genoemde voor stellen vereenigen, dan geven B. 'en W. in overweging te besluiten A. voor den cursus 1919/1920 aan de ge meentelijke avondschool voor ambachts lieden te benoemen: tot leeraar in na tuurkunde, den heer A. H. Bijlèveld; tot lec aar in het geven van .aktheorie voor timmerlieden, het lezen en verkla ren van bestekken en het maken van be grootingen den heer G. Vos, directeur van het bouw- en woningtoezicht B. met ingang van 1 September a.s. defini tief te benoemen aan da school voor voor bereidend middelbaar technisch onder wijs: tot leeraar in wiskunde, den heer H. C. Grosjean, leeraar aan de am bachtsschool to< leeraar in de Nederlandsche taal, den heer J. C. Franssen. C. voor den cursus 1919/1920 aan dp onder B. genoemde adhodl tot leeraar ln na tuurkunde, den heer A. H. Bijleveld. JUBILEUM PATER AUGU5TINUS. Naar men ons mededeelt, zijn voor het 25-jarig priesterfeest van pater Augustinus (pater Oriel hier te stede, welk feest Zondag a s. geviercï zal worden, vele vrijwillige bij dragen ontvangen, ook van prote3tantsche zijde. Het aal den bekenden geestelijke, die reeds ruim 20 jaren te Alkmaar werkzaam is, op zijn feestdag zpker niet aan bewijzen van ge negenheid en belangstelling ontbreken. PRIJS BEHAALD. Bij de draverijen, Zondag op „Dutndigt" ehouden, behaalde „Directrice" van stal iergen, berijder de heer Ti. Witbevecn, den eersten prijs in de ren om den grooten Rog- gewoningprijs, prijzendraverij le klas, 2000 Meter, in 3.181/,. AANBESTEDINO. Voor de aanbesteding, namens de directie van „Ons Blad" op j.l. Zaterdag van het af breken van een bestaand gebouw en het daar ter plaatse uitbreiden der bestaande drukkerij en toebehooren met bovenwoning, werd als volgt ingeschreven: B. Sanders 16888, H. Rljkenberg 16000, R. Kuiper 11050, P. Smit 10858, W. F. Nijmann 10125, Hoo- gervorst 10122 S. Butter 10030. v. La tum 10025, Verstraeten 9925, Verberne 9743, P. Messelaar 9700, H. Balder 9680, Jac. Bruin 9458, K. Rol 9040, J1 Bos 9200, Gebr. Tromp 9040, P. Voor- mann 8990, C. Noord 8822.50. De gun ning is aangehouden. („Ons Blad"): OPENING NIEUWE ZAAK. •Vrijdag heeft de heer J. Borsjes op "den Zij- dam zijn zaak in kruideniers- en grutterwa- ren, tabak en sigaren geopend. De winkel is geheel verbouwd en ziet er frisch en aardig" uit. Reeds 1 Mei heeft de heer Borsjes de zaak overgenomen, maar door de staking der bouwvakarbeiders, die de verbouwing natuur lijk zeer vertraagde, kon hij haar eerst Vrij dag openen. Merkwaardig is het, dat zelfs de oudste bewoners van Alkmaar het perceel niet an ders kennen dan kruidenierswinkel, niettegen staande het reeds in verschillende handen is overgegaan. Voordat de Zaadmarkt bestond, wera hot huis gebruikt om elkaar de granen te betalen en toen was er tevens een bekende tapperij en slijterij in gevestigd. B ADHUIS WITTE KRUIS. In de weck van 4 tot 9 Augustus zijn ln het badhuis van het Witte Kruis genomen 117 kuipbaden, 120 regenbaden le klas, 183 re- genbaden 2e klas. Te zamen 420 baden. MORINI KOMT. Naar we vernemen heeft de heer Weber, directeur van het Bioscoop Théater, Cinema Americain, den bekenden telephaat Morini geangageerd om op 20 en 21 Augustus voor stellingen te geven. Tal van bladen noemen de prestaties van Morini beter dan die van Rubini. Morini moet zekerder werken eni voert vele opdrach ten geblindoekt uit. Wij komen op deze voorstelling nader terug. VRIJWILLIQ BRANDWEERCORPS „KRACHT EN VLUGHEID". Woensdag 13 Augustus a.s. zal het Vrij wil w Brandweercorps „Kracht en Vlug heid" het 40-jarig bestaan herdenken. Het corps zal 's morgens 8.25 uur per Holl. spoor naar Amsterdam vertrekken, om daar ongeveer 10 uur eene demonstratie bij te wonen van het brandweercorps te Amster dam, aan de N. Achtergracht. Na afloop dier demonstratie zal in hotel „Metropolen de lunch gebruikt worden, om daama-nog een paar uur in Amsterdam te verblijven en des middags 5.42 uur weder in Alkmaar temg te keeren, waarna het corps zich zal begeven naar de bovenzaal vau den heer Van Gijzen, aan de Breedstraat, waar om 7 uur een feest maaltijd plaais heelt. Voor belangstellenden zal van 0 uüï tót 6*/4 uur gelegenheid zijn om het corps te complimentecren. EEN ADRES. Aan den Raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Mijne Heeren. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen het Bestuur van de Afdeeling „Alkmaar" van den Centralen Ned'erl. Ambtenaarsbond; Dat het met groot genoegen kennis heeft ge nomen van het advies van het college van B. en W., neergelegd in bijlage 119, waarin ;enoemd college Uwen Raad voorstelt, aan ambtenaren een verlof te verleenen van 18 werkdagen per jaar; Dat genoemd Bestuur, hoewel ten zeerste waafdeerende de loyale houding van het Col lege van B. en W., te dezer zake meent te mo gen opmerken, dat een verlofregeling eerst dan aan haar doel zal beantwoorden wanneer 'e den ambtenaren in iden tijd mogelijk zal zijn, zich te kunnen ontspannen en te genie ten; thans echter heeft 't verlof voor de mees-' te ambtenaren slechts de beteckenis„vrij van den dagelijkschen arbeid te zijn" zonder meer; van ontspanning, een herkrijgen 'van arbeidskrachten kan onder de bestaande fi- nanciëele positie der ambtenaren in dien tijd geen sprake zijn. Heel juist gezien was liet vau den samensteller van 't „ontwerp-Amb- tenaarswet" dan ook, dat hij, om het doel van het verlof te bereiken, daaraan het verleenen van een vacantietoelage, ten bedrage van 2 pet. van het jaarloon met een minimum van 30 vastknoopte. Dat het college van B. en W. goedgunstig; adviseert over dep duur van 't verlof, netwel! voorgesteld wordt in het „ontwerp-Ambte- naarswet", heeft het Bestuur met voldoening geconstateerdevenwel hoopt het. dat het col lege van B. en W. zijn steun niet zal onthou den aan het bovendien toekennen ëener va- cantie-toelage als bovengenoemd; Redenen, waarom genoemd' Bestuur Uwen Raad beleefd verzoekt, bij de behandeling van de verlofregeling der ambtenaren, vervat ia bijlage 119, aan de voorgestelde regeling van. het college van B. en W. het toekennen, een er vacantie-toelage als bovenvermeld te willen toevoegen. 't Welk doende enz. Het Bestuur v. d. afd. Alkmaar v.'d. C.N.A B. w.g. B. HOEK, Voorzitter, w.g. S. Zwart, Secretaris. van 11 Augustus 1919. Opgave van Mededeelmgen van Dinsdag 17 Augustus. Cuturen met oploopende koersen. Amerika vast gestand voor American Car and Foun dry. Oliewaarden iets luier'. Scheepvaartaan deel en iets beter voor Koninkl. Nederl. Stoomboot. Parijs is toch geen schietterrein of een exercitieveld Welnu, laat het dan ook geen vliegveld worden. Werkelijk, de auto's zijn al gevaarlijk genoeg voor de voetgangers. Nader wordt gemeld, dat de justitie reeds heeft ingegrepen: et is proces-verbaal tegen Godefroy opgemaakt, terwijl dó veïtooning van oon filmo-pnoming van de vluoht is ver boden. mui i mu, outuoai uil irei uiwan.mg»uii Naar aanleiding van het! waagstuk van den sergeant-aviateur Godefroy, die, zooals we Zaterdag onder de rubriek „Luchtverkeer" hebben meegedeeld, Donderdagmorgen om 7 uur ouder do „Are de Triocmphe" ia door ge vlogen, bevat de „Humanité" een artikel, ge titeld „Grime ou folie", waarin met nadruk de gerechtelijke vervolging van den waaghals wordt geöischt. Een dergelijke daad, schrijft het blad, heeft geenerlei middellijk of onmiddellijk nut. Al leen ter wille van eigen roem heeft Godefroy niet geaarzeld behalve zijn eigen loven, dat van een aantal voorbijgangers in gevaar te brengen. Het blad verzekert, dat vele vliegers scherp de roekeloos© daad afkeuren, en deelt als verzwarende omstandigheden nog mede, dat Godefroy sind1 zes maanden niet gevlogen had en dat dit zijn eerste tocht weer was. Zelf heeft 'hij verklaard, dat vlak voor de „Alrc" een geweldige windstoot hem een oogenhlik uit de richting dreigde te slaan. De „Figaro" schrijft: Onder de „Are" doorvliegon is prachtig, maar vólkernen nut teloos. Ook elders kan men zijn moed, zijn scherpen blik en koelbloedigheid tioouen. Wat zou men er van zeggen, indien morgen een regiment cavalerie chargeerde op de Champs Elysöes, of wanneer artilleristen van de for ten hun behendigheid tentoonspreidden door granaten in de Seine te „plaatsen" of oen sectie tanks plotseling een boulevard be- UIT BERGEN AAN ZEE. o i AA i iJUtt-rxllN UtXN. NEDERLAND. pCt. Obiig. N.W.S. v. 1UU0 1918 5 Obiig. N.W.S. van 500/1000 1917 to dito van f 1000 4 Oblig» dito ia dito dito 3 eert dito Sta Ned. IndL 1915 f 1000 5 dito 1916 f 1000 5 BUITENLAND». OOSTENRIJK. BeLvrlje Kronenr. JanjJull 4 RUSLAND. Obt 1906 frs. 2500—-5000 IWangorod Dombr. GR. 625 Nleolal Spw. te 100 GeConsol. 1880 GR 625 Rothschild (consols) GR 625 Hope en Go. 1889.90 GR 625 6e Emissie) 1894. GR 625 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 te 20/100 Provinciale en GemeenteL Leeningen. Amsterdam 1915 Rotterdam 1915 Bank. en Credlet.Instelllngen. Amsterdamschc Bank Nederlandsche Bank C. v. A. Rotterd. Bank ver. Aands Spoorwegen. HolL IJater. Spoorw. ObL 5 Mij, t. Expl. v. Staatssp. ObL 5 Mij. t. Expl. V. Staatssp. ObL to Premleleeningen. NEDERLAND. A dam Stad 1874 100) 3 BELGIE. Antwerpen 1887 2a Prolongatie pCt. oI ij;t- koers 93'/u 85 B/tó 8D/4 681/j 60 5D/« 95s/4 93Vs 17'Ai 417% 231/4 281/u 221/u 24 23 22 53 881/b j - 93 j - I 94»/* - ii 199 1951/4 199 i/a 151 .50«/4 931/g 851%, 817/s 68 ik 591/4 5D/4 93% 181/8 23 i/b 231/9 22 V» 52% 96% 96»/4 95% 868% 95 871/4 105»A* - 681%, 41/841/8 Atchis. Top. S. Fé C. v. g. A Denv R. Grande Spw. C, v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Railw. Cy. g. a. dito Pref. A. Missouri Kans. Tex. G. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Orion Petrol. Mij. A Steaua Romana Petr. Mij. A. Compania Mercantil Argentina A. Guit. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand, Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. v. A. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. Mij, Aand. Nederl. Rubber Holl. Amerika Hjn A, Id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand, Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Ned. Stoomb. My, Aand. Idem Nieuwe Aand, Kon. Paketvaart Mij. A. Ned. Scheepv. Unio Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. DeluMaatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak.Mij. AnnB. Inaulinde Oliefabrieken o/ige koers 99'%, 12% 21% 23 55 148/w IH/4 103 136% 159%, 129% '32%, 1 lOis /M 61%, 1657/8 151 7481/8 103 180 142 294% 293 579 229 291 252% 108 472% 440 224% 347 203% 252% 238 249 301% 3168/, 350 330 590 260 340 560 281% 12% 21% 23 54% 14 11 28% 137 160 1368/4 131 111 6OS/4 166 348 741 185 343 297 295 583 293 249% 473 440 347 204 256 243 250 300 313 350%

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3