Telegrammen van heden. ^Stadsnieuws. lfc^oekaaIlkondigi■ng^. Luchtvaart. Sport Kmiston en WptonspliaT>ppn. "Igmöndsciie kunsTkring. Marktberichten. meening gehad, ia dit zelfs zeer veel voorge komen, doch hebben zaken van personen we ten te scheiden, waardoor we vriendschappe lijk hebben samengewerkt. Wanneer ik thans terugga tot mijn benbe- ming tot burgemeester en voorzitter van uw college en zie daar nog hier Aanwezig de hee ren Kroon, Butter, Hansen, Over, Kalverdiik, Rootjes en Bouwens, dan is in deze enkele ja ren liet oude college aanstonds geheel verdwe nen om plaats te maken voor een nieuwen raad. Zoo zult u dus aanstonds buiten dit college staan en zal dit voor u niet minder en voor mij zeer zeker vreemd zijn, doch ik weet zeker dat u met onzp gemeenschappelijke zaak zult meeleven. Mij bij u steeds aanbevelende in uw vriend schap, sluit ik deze, onze laatste vergadering UIT BEROEN. Zaterdagavond vergaderde een tiental in- fezctenen, voor 't meerendeel ouders van inderen, die in Alkmaar school gaan, om hun gemeenschappelijke onderwijsbelangen te bespreken. Na uitvoerige gcdachtenwisseling waren de aanwezigen nagenoeg eenparig Van oor deel, dat 't mogelijk en wenschelijk is in Ber gen van particuliere zijde een school te stichten, die opleidt voor H. B. S., Gymna sium en Handelsschool en waaraan tevens M.U.L.O.-klasscn verbonden zouden wor den. I Het werd evenwel gewenscht geacht plan nen daartoe eerst ill ruimer kring te bespre ken en behalve belanghebbende ouders, met het oog op de gemeentelijke schoolplannen, ook het gemeentebestuur uit te noodigen de bespreking bij te wonen. UIT EGMOND AAN ZEE. Benoemd is tot onderwijzer alhier de heer W Swier te Enkliuizen. UIT WIERINGERWAARD. Bij het hevige onweer, dat Zaterdagavond boven ons dorp woedde, sloeg de bliksem in een grooten boom voor 't café van den heer Schenk. De splinters vond men later bij de buren op 't en. Vier personen, die op 1 Meter afstand stonden werden omlaag gedrukt, doch kre gen geen letsel. UIT OPMEER. In de vergadering van de afdeeling Op meer en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw zijn benoemd tot leden van het be stuur de heeren J. Oostwoud, Wij denes te Abbekerk en K. Bos te Opmear en tot Secre taris-Penningmeester de heer A. H. Bak ker te Lambertschaag. Tot afgevaaf d'gde naar de algem. verg. werd gekozen de heer K. Slagter te Hoogwoud en tot plaatsvervan ger de heer K. Bos te Opmeer. GROOTE BRAND. ENKHUIZEN, 18 Augustus. Te Groo tenbroek is hedenmiddag omstreeks 2 uur brand uitgebroken in een landbouwershuis. Op 't oogenblik staan reeds 8 huizen in brand. DE TYPOG RAFENSTAKING TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 18 Augustus. Ofschoon bij eenige firma's de staking der typogra fen tegen gekeele of gedeeltelijke inwilli- fiag der typografen is opgeheven, duurt zij ij verschillende drukkerijen nog voort. Door de directieën van „de Volharding" en de „Beursdrukkerij" worden onderlinge be sprekingen gevoerd. VERKIEZINGEN TE PETROGRAD. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 9655 1500, Ns. 9623, 14971 400. Ns. 2108, 6528, 8901, 15251, 20483 100. 25->ARIG PRIESTERFEEST VAN PATER VAN ORIE. Vrijdag 15 Augustus herdacht de WelEw. pater fr. J.A. D. Orie (pater Augustinus) den dag dat hij voor 25 jaar priester werd gewijd in de orde van den H. Dominicus. Gedurende de eerste 2 jaren van zijn pries terschap werd hem als standplaats Utrecht aangewezen, doch in 1896 werd hij tot kape laan benoemd in de parochie van den H. Do minicus te Alkmaar (pastorie Breestraat) al waar hij o. m. ook werd belast met de geeste lijke bediening der Kapel van de Eerw. zusters der congregatie van Onze Lieve Vrouw van Amersfoort en als almoezenier der strafgevangenis en Huis van Bewaring te Alkmaar. Van deze laatste functie is pater Orie de laatste jaren ontheven. Al spoedig bleek, welk een eminent man, zoowel op sociaal als op religieus gebied, er stak in pater Augustinus Orie. Vooral schitterde zijn ijver en volharding uit in arbeid als directeur der mannencongre- gatie van de H. familie die hij tot grooten bloei en uitbreiding wist te brengen. Hij richtte verschillende onderafdelingen op, waarin oud en jong een plaats kon vinden, o. m. 't mannenverbond van 't H. Sacrament, .met onderafdeeling de Ziekenkas „St. Marti- nus". Voorts1 de ontwikkelingscursus „St. Jo- zeph;' met onderafdeeling de tooneelvereeni- ging De Jonge Club". Ook mag pater Orie de grondlegger genoemd worden van bet jongenspatronaat. Gedurende geruimen tijd wist hij met hoogst bescheiden middelen de roomsche mannelijke jeugd in de tuinzaal van Harmonie des Zondagsavonds aangenaam en nuttig bezig te houden. Gedurende de 23 jaren die pater Orie onaf gebroken voor het zieleheil van zijn parochi anen en andere geloofsgenooten heeft ge werkt, heeft deze geleerde en gulhartige pries ter zich een onnoemelijk tal van toegewijde vrienden gemaakt, wat in de gulden dagen van zijn priesterjubilé op cordate wijze is ge bleken. Reeds op den feestdag van Maria Hemel vaart, den herdenkingsdag voor zijn priester wijding, werd hem, -nadat hij des morgens in de Kapel der Ew. Zusters van O. L. V. aan de Oudegracht de II. Mis had opgedragen, door overste en zusters een zeer aangename huiselijke efcstdag bereid, die als het ware ren voorsmaak kon genoemd worden van het geen deze ijverigen priester als blijken van hoogachting en toegenegenheid nog zou wor den aangeboden. Gister, Zondag 17 Augustus had de plech tige viering plaats van pater Orie's zilveren priesterjubilé in de door den heer P. v. Kcssel smaakvol versierde parochiekerk van den H. Dominicus. Om half elf voormiddags droeg de jubila ris de solemneele hoogmis op, daarin bijge staan door den ZeerEerw. Heer Pastoor J. A. F. Heijs o. j. als presbyter assistens den WelEerw. p. fr. j, Knippenburg o. p. als dia ken en den WelEerw. p. fr. Eisensohn o. p. als sub-diaken. De kerk was geheel met belangstellende ge- loovigen gevuld. Het zangkoor der Parochie, wegens uitstedigheid van den dirigent, den heer J. H. Oushoom, ditmaal onder leiding van den muzikaal goed ontwikkelden dilet tant, den heer Rein Moeskops, voerde zeer geniet baar Uit: het „Veni Creator van Jos. Beitjes de Missa Sanctissimae Trinitalis van Hubert Kuypers, Senantibus illus van Halier, Benedictie van? en Laudate Dominum van Gransjean. De heer J. F. M. Endel, tenor, en G. Smits, bariton, vervulden de voorkomende solopar tijen verdienstelijk en de heer v. Langen, or ganist der parochie, beheerschte als gewoon lijk meesterlijk zijn heerlijk instrument. Eenige familieleden van Pater Orie waren eveneens aanwezig. In de eerste plaats trad de heer Joh. Kui per, welbekend door zijn volkszangavouden, op met een knapenkoor, dat allerliefst ten gehoore bracht een feestlied, op toepasse lijke woorden getoon licht door bovenge- melden koorleider, alsmede de feestcantate „Jubilate" van Philip Loots. Vervolgens nam pater B. v. d. Sande het woord om den jubilaris namens de feestcom missie te huldigen en hem de feestgave van zijn parochianen aan te bicden. 'Daarop herdacht de heer C. Schipper, na mens de congregatie der H. Familie, afd mannen, de deugden en verdiensten van pater Orie als directeur van genoemde Congrega tie en bood hem een enveloppe met iiihoud aan, welk geld door de leden der Congrega tie door wekelijksche contributie was bijeen gebracht. Vervolgens werd pater Orie door een ver tegenwoordiger der Jongens-Congregatie der H. Familie een fraaie banier aangebo den. Zichtbaar aangedaan dankte daarop de ubilaris in een kort en eenvoudig woord al en die hom dezen feestdag tot een onvergete- lijken hadden gemaakt en wenschte hen allen Gods beste zegen toe, waarna het zangkoor der H. Familie (afd. mannen), onder directie van den heer v. Langen, den jubilaris nog toezong: ,,Tu es Petrus" (Tu es Petrus et su per ham'- Petram flcdificabo ecclcsiam meaml „Gij zijt Petrus en op deze s-teenrot» zal ik mijne kerk bouwen"), feiwij! intusscheo dc wachtende schare gelegenheid kreeg den ju bilaris te complimentei en Des namiddags ten 6 ure werd de feeatcon- gregatie van de H. Familie gehouden, waar Eater Aloisius Meijer feestpredicatie ield en het zangkoor onderscheidene mooie nummers en een fraaie feestcantate ten ge hoore bracht. Wij mogen ook niet onvermeld laten, dat vele vereerders van den Eerwaarden jubilaris Zondag de driekleur hadden uitgestoken. Dinsdagavond heeft in het lokaal van den heer Mooij de huldigingsavond plaats van Pater Orie hem aangeboden door de jonge club „St. Jozeph". Wij willen dit verslag niet eindigen zonder den algemeen, door katholiek en niet-katho- liek geëerden en hoog geschatten kloosterling van den H. Dominicus eveneens onze be scheiden felicitaties aan te bieden. OVERPLAATSING. De sergeant J. A. Edens, van het 10de re giment infanterie te Haarlem, is overge- plaat stbij de Cadettenschool te Alkmaar. BENOEMD. De heer E. Braaksma, alhier, is benoemd tot onderwijzer te Oudendijk. CONCERT IN DE GROOTE KERK. We vestigen er nog evèn de aandacht op, dat de heer J. Zwart morgenavond het orgel in de Groote Kerk zal bespelen. Aanvang half 8. KRACHT EN VLUGHEID. Van het eere-comité voor de a.s. feesten van de turnclub „Kracht en Vlugheid", is, behalve de reeds in het vorig no. genoemde nog lid de heer W. F. Slinger. ALKMAARSCH BIOSCOOP-THéATER. De bekende Amerikaansche filmactrice Clara Kimball-Young geeft deze week den bezoekers ophieuw de gelegenheid haar spel te bewonderen en wel in het hoofdnummer „Alles weten is alles vergeven". Na haar succesvol optreden in „de Wettige weg" zai men haar zeker graag nog eens zien, Zara Zenova meent ten onrechte dat Lord Tan- cred haar alleen om haar geld heeft ge trouwd. Doch aan 't slot blijkt het tot haar groote vreugde, dat zij zich heeft vergist. De twee mannelijke hoofdpersonen, baar oom ea haar man, worden vertolkt door twee ac teurs, die voor Mevr. Kimball niet behoeven onder te doen. Te bewonderen vallen de mooie costumes der actrice. „Historische kasteelen in Frankrijk" is van bijzondere beteekenis door de opnamen van de grootsche waterwerken van Versailles, waar zooveel over gesproken en geschreven is, toen de vrede gesloten werd. Toen werk ten zij n.l. weer voor 't eerst na vier jaar. Het journaal geeft o. a interessante opna men op sportgebied, draverijen, wielerwed strijden enz. Ella Hall treedt op in een een voudige dramatische comédie. „Het zwakke geslacht" een klucht in twee acten, bevat zeer komische momenten, doch is, vooral wat de eerste acte betreft, niet ge schikt voor kinderen. ZWEM1-WED STRIJD VAN DB ALK M AA KSC tIE WATERRATTEN. ONS NOORDERKWARTIER. In het -nummer van 14 Augustus wijdt de heer Esser een artikel aan den heer A. A. de Jongh, burgemeester vón Hoorn. Verder komt in dit nummer voor „Nieuwe Banen", het sjot van „De electrificatie van ons Noorderkwartier" en „Medische Brieyer V". D. Pijper geeft een gedicht over „Het Heidensche Kerkje." DRAVERIJEN TE BOXTEL. Bij de gisteren gehouden draverijen te Boxtel trad de jury zeer streng op. Onzuiver draven werd onherroepelijk met diskwalifi catie gestraft. Den leerling-pikeur Ringelerstein werd met 100 boete en diskwalificatie gestraft wegens het kennelijk inhouden van zijn paard (Trederika B). „Joebert" van stal Gel derland, gereden door J. G. de Boer, won de eerste course. De heat werd gewonnen door „Adria", daar „Dolly Wilkes" werd gediskwalificeerd. De prijzendraverij le klasse 3600 M. werd gewonnen door „Dalila", die 3900 M. liep in 6.05lxt K.M. tijd 1.32 ruim. VOETBAL. Alcmaria heeft het gisteren in Wormerveer niet tot een overwinning kunnen brengen. Met 10 bleef Amstel in de meerderheid, hervatting werd door Amstel 't eenige doel- En deze verdiende de overwinning in alle opzichten. Alleen in de laatste tien minuten vatte Alcmaria de zaken wat ernstiger op. Toen spanden de spelers zich flink in. Een paar mooie kansen gingen toen verloren. Wat Alcmaria anders gister presteerde gal weinig reden tot blijmoedigheid. Vooral de voorhoede was slecht op dreef. Verband was er heele- lemaal niet. De achterhoede werd overladen met werk. De middenlinie moest geregeld mee helpen verdedigen zoodat er van eenig ver band tusschen voor- en middenlinie heelemaal geen sprake kon zijn. Wij hopen dat de wed strijd van gisteren de spelers wat geleerd zal hebben. Er moet regelmatig geoefend worden. Laten de spelers toch vooral voor zich zelf uitmaken of het minder goede resultaat ook wellicht aan hun eigen tekortkomingen moet worden toegeschreven en niet de fout bij an deren zoeken. Er kan nog zoo veel verbeterd worden. K. v. d. Pol speelde uitstekend in de mid denlinie. De reserve-doelman voldeed heel goed en hield er een paar moeilijke ballen op soliede wijze uit. Backs voldoende. Amstel bracht een fonsche vlugge ploeg in 't veld. Stand met rust 0—0 Zeer gauw na de punt g' maakt *t Was geflulddg dat de Am- sterdamsche voorhoede slecht schoot en dik wijls buitenspel stond. Anders waren er ze ker meer goals gekomen De regeling was bij W. F. C. weer uitste kend. Dat het gisteren, wat de temperatuur be trof, bepaald voetbalweer was, kon niet ge- Zaterdagavond j.l. heeft de Egmondschê Kunstkring in hotel „Welgelegen" de tweede kunstavond gegeven, waarvoor de medewer king was verkregen van mei. Dl Moorlag, sopraan, en de heeren Hendrik C. van Oort, bas, cn Johannes Röntgen, klavier. Ook dezen avond kan met het volste recht „kunstavond" genoemd worden, want wat er gegeven is, heeft daaraan geheel en al vol daan. Zoo waren er liederen van Tosti, gezon-' gen door mej. M., een zangeres met een goed geschoold orgaan ook krachtig dat in een zaal, grooter dan deze concertzaal, nog beter tot zijn recht zou komen. Liederen van Schumann, gezongen door den heer van Oort, heel mooi o. a. „Du bist wie eine Blu- me", met kracht en overtuiging, „die beide Grenadiere". Later nog liederen van Schu bert. waarvan apart vermelding verd'ient „Erlkönig", dat schitterend van uitvoering was van zanger en pianist en de jeug dige klavierspeler Johannes Röntgen, jong ste zoon van den bekenden kunstenaar en paedagoog Julius Röntgen Sr., die een bi zonder zware en uitgebreide opgave had door uit het hoofd de vertolking van de „Etudes symphoniques" van Schumann op zich te nemen, en op virtuose wijze zich van die opgave kweet. Ook zijn begeleiding der zangnummers verraadde 'den intelligenten musicus. Aldus een opsomming die rechtvaardigt wat wij in 't begin schreven dat er kunst ge geven 18. 't Speet ons zeer, dat we de stukken Hollandsche liederen, de ballade „Archibald Douglas" van Löwe, en een Sonatine van Joh. Röntgen, met een prelude van Henrietta Bosnians niet konden hooren. Het werd iijd de tram op te zoeken, het concert was laat begonnen door een onweersbui, maar meer nog door een verrukkelijke zonsonder gang, die, toen dat bekend werd, de bezoe kers naar buiten dreef, waardoor men eerst om half negen beginnen kon. A. KL ELEORAFISCH WEERBERICHT. 18 Augustus. Medegedeeld door liet Kon. Nederiandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 19 Aug. In het gebied van de waarneming i9 de hoogste stand van den barometer 768.9 te Frankfort. De a lags te stand van den barometer 758.9 te Stockholm. VBRW ACHTING. Matige, aan de kust tijdelijk krachtige zuid westelijke tot westelijken wind, zwaar tot halfbewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, aanvankelijk koeler. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Aangevoerd: 371 vette koeien le kw. 2.15—2.40, 2e kw. 1.80—2.00; 3e kw. 1.101.60 per K.G., 75 melk- en kalfkoeien 450—850 per stuk, 113 gras kalveren 50120 j>er stuk, 68 nuchtere kalveren 15—36 per stuk, 99 schapen 6080- per stuk, 14 lammeren 20 tot 40 per stuk, 284 vette varkens le kw.-/ 2.75, 2e en 3e kw. 2.552.65 per K.G. ge slacht gewicht. AMSTERDAM, 18 Aug. 1919. De aard appelprijzen waren heden: Andijker muiz'en 4, And. bonten 6, And. blauwen 66.20; And. eigenh. 4.805, Friesche borgers f 3.504, Langedijker blauwen 5.206, School meesters 5.205.60, IJpolder borgers 3.754.10, Hilleg. eigenn. 6.007, Zeeuw. bi. eigenh. 5.206, Zeeuwsche eigenh. 3.504.50, Zeeuwsche bonten 5.756.00, Zeeuw, blauwen 5.756. Aanvoer 7 ladingen. BROEK O'P LANGENDIJK (Langedij ker Groenteveiling, 18 Aug. 1919. In de heden gehouden veilingen werd be taald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 12.50 k 20, 2e soort 5 k 8.30. Roode kool 2.70 a 3.90. Gele kool 4.10 k 4.60. Wortelen 1 a 1.40 per 100 K.G. Aardappelen: Schotsche 6.60 k 7, Schoolmeesters 7 a 8.30, Blauwe 7.60 a 7.90, Eigenheimers 3.80 a 6.40, Drie lingen 3, kleine 1.90 per 100 K.G. Aanvoer 3125 st. bloemkool, 111250 K.G. roode kool, 3450 K.G. gele kool, 8175 K.G. wortelen, 17950 K.G. groote aardappelen, 150' K.G. drielingen. NOORDSCHARWOUDE, 18 Aug. AardappelenSchotsche muizen 5 a 6.50, Schoolmeesters 7 a 7.80, Eigenheimers 5 a 6.80, blauwe 7.90 k f 9, drielingen 2 a 3.10, wortelen 1.10 k f 1.30, roode kool 3.10 k f 4.90, witte kool 2.70 k 3.20, spercieboouen 10 a lip. 100 K.G. zegd worden. *t Was voor de spelers een zwaar werkje. Sommigen waren ongeoefend en ongetraind en daarom mag men door deze kleine nederlaag niet al te pessimistisch ge stemd worden Maar in de competitie zal er hard gewerkt moeten worden. De boottocht heen en terug naar Wormer veer was met zulk prachtig weer met recht een pleizierreis. Uitslagen Wormerveer. 2de afdeeling. W. F. C. 3Meervogels 21. Q. C. CSteeds Voorwaarts 2 20. Asendelft—E. D. W. 2—1. Ie afdeeling. K. F. C. Wilhelmina Vooruit 40. Eere-afdeell-ng. AmstelAlcmaria 10. Door den uitslag Stormvogels V. U. C. 0-0 promoveerden Stormvogels en V. U. C. naar de eerste klasse. Voor Hilversum een' tegen valler. STOKÏÏOLM, 18 Aug. (Y. DL) Tijdens de laatste verkiezingen te Pettograd wer den uit 1270 af ge v aa-id I trd en 900 Commu nisten gekozen, terwijl de meesten dor an dere gekozenen sympathiseer en mdt de Bolsjewisten. Volgons de Rus1 is-che bl'ad'en werden geen sociaal revolutioinnairen als Monsjewiiki gekozen. Tb Petrograd1 nemen meer dan 330,000 menseden aan de verkie zingen deel. Volgens een particulier tele gram aan „Svensika Daigbl'adett" beginnen de Bolsjewisten zich te matigen. Volks commissarissen knoopen onderhandelingen aan met andere socialistische partijen en doen ooncessius betref fende binnenlandsc'he kwesties, maar .advistjeren diat de strijd moet worden voortgezet tegen, biutenland- sche vijanden. Er is een geheim drie man schap gevormd' bestaande uit Kalen-in, Ski jan Ski, Peters die vlugschriften over het land verspreiden van zeer gematigden en verzoenenden inhoud. Trotzky moet het het bed houden omdat hij gedurende een opstootje werd gewond en Lenin bemoeit zich met buitenlandisehe zalken. Walt eon heerlijk warm, zonnig weer gister middag; ideaal weer voor 'een zwom-Wed- strij'dJI Dit heeft er ook zeker toe bijgedragen, don wedstrijd1 uitstekend te doen «lagen. Het programma werd vfl-ug afgewerkt. De jury bestond uit de heeren IL Vis ser, voorzitter van dto Zaandamsehe Zwem en Po'lo-okvb „Noptiunus^, P. de Lan ge P. B. z. en W. M. H Pels, beiden uit Alk maar; de 'beoordeelirig bleek hun heel goed toevertrouwd! te zijn. De opkomst van d'e toe schouwers 'liet niets-te wenschen ever. Alleen wat een antiquiteit, onze „Bad1- en Zweminrichting!" Zelfs geen baan van 25 M:; om deze te verkrijgen, moest het lat werk aan 'het eind van het bad wo-rd'en' afge broken, en p'l. m. 6 MC. van die baan worden af gelegen onder de z.ig. „koffiekamer", waar de modder doo-r het bestuur was gereinigd1 van halfcen, emmers, en andere half vergane voor werpen, dicht bedekt -met doorntjes', die an ders de voeten opengehaald zonden hebben 1 Het was overigens wel -spannend', de deelne mers telkens voor eonigen tijd te zien verdwij nen 1 Precies -om 2 uur werdi begonnen met het le nummer: Borstzwemmen 25 M met han dicap voor jongens, le prijs, bronzen medail le: 8. Jonker2e prijs, bronzen medaille: P. Kr-om,; 3e prijs, 'kunstvoorwerpW. Burger. Nol 2. B'orstzwemmen, 25 M. met handi cap, vs-o-r meisjes. Ie prijs, bronzen medaille: Mientjo Visser; 2o iprijs, kunstvoorwerp Aatje Visser. No-. 3. Borstzwemmen 100 M., voor Heeren. le prijs, verguld zilveren medlaille, aangebo den do-or het Bestuur van de Bald'- en Zwem inrichtingH. Lihd; 2e. prijs-, bronzen medaille: W. Pels; 3e. prijs, bronzen medail le, H. G. Lind. No. 4. Ru-gzwem-m-en 25 M., voor jongens, le. prijs, bronzen medaille: J. v. Zuijdam; 2e. prijs, bronzen modi.P. Visser; 3e. prijs, 'kunstvoorwerp: G. Valk No. 5. Ru-gzwommon 25 Ml. vootr meisjes en da-mes. le. prijk voör -diames, medaille aange boden -door -dten 'hoer S-tilkkelBartha van Die pen; le. prijs voor meisjes, bironz.med'.: An nie Kir-om; 2e. prijs vo-or meisjes, brtmz. med1.: Aatje Visser. No. 0. Borstzwemmen, 50 Ml met handi cap, voor Heeren. le. prijs zilveren med-., aan geboden do-or -den heer J. Lind: WL Pels; 2e. prijs, hronz med.: J. Wen tink; 8e. prijs, bx-o-nz. med.0 H Lind. No. 7. 8-dho-onzwammen, gewone school slag, voor meikjes- en dim le. prijs, zilve ren medaille, aangeboden door -den badmees ter, den lieer van. Diepen: Jo- StilkfceJ. No. 8. Borstzwemmen, 50 M. voOr jongens, le. prijs, zillVeren med., aangeboden door het bestuur van D, A. W.s P. Visser; 2e. prijs, bxonz. mod.: J. v. Znijdam; 8o. prijs, br-otnz. med.; G. V-alk. No-. 9. Borstzwemimen, 60 M. voor meisjes en dalmes. lo. prijs, voor dames, verguld zil veren medaille, aangeboden door het bestuur v. d'. Bad- en Zweminrichting: Bertha van Diepen; lo. prijs voor mei®jes, zilveren med1.: Annie Krom; 2e. prijs v -o-r moiisjes, bronzen mod.Titia Krak. No. 10. Ru-grwamrorn, 60 M. voor Heeron. le. prijs, zilveren mod,, aangeboden door de Sportclub van 'de Vereendging „V. O. K. Z. O O. H, lind) 2e. prijs, bronzen med. H. O. Lind. Ne. 11. Geklede pop-duiken, vrije deelna me, het -sensatie-nummer. De pop, die er zeer oomiarh uitzag, wou niet zinken, ondanks de veie steenen in zijn maag; men bond hem toen nog een zworen steen om zijn nek. De pop zonk, maar was een zeer zware drenke ling. De le. prijs voor de redding, een zilve ren med1., beha-a-lde H. O. Lind, de 2e. prijs, br-onz. med., W. Pels, -de 3e. prijs, bironiz. med. A. Vis-ser. Besloten werd, aan R. Elzas nog een medaille uit te reiken, daar hij er, als jongste deelnemer, -met' levensgevaar in slaag de, den zwaren drenkeling te reddten. Deze wedstrijd rnalg als een gr-o-ot succes vo-or de jbnige "oreeniging beschouwd wor den; reeds gaven zich enkele nieuwe dona teurs voor het volgend ja-ar op. We hopen, dat de zwemsport, waair -gisteren in Alkmaar zoo'ni m-o-oie Propaganda voor werd gemaakt, spoedig in onze s-ta-d tot b'ioei moge komen. Al-s bet Gemeente-bestuur nog maar eens aan een nieuwe Zweminrichting wilde denken 1 DE E. L. T. A. Het schitterende zomerweer, dut dagelijks opnieuw het Elta-bestuur begunstigt, had o-ok gisteren weer duizenidten en duizenden bezoe kers n'aar de tentoonstelling gebracht, o-m er getuigen te zijn van -de fraaie vluchten en schitterende demonstraties, die er boven het vliegveld plaats hald'dert, Zoo- kwam de gro-o-te De Haivilland met zijn twee Libarty-m-otoien, elk van 400 P.K. in de lucht, terwijl Gapt. Hammars-ley in zijn bout gekleurde Avr-odmby hteel het publiek weer in verrukking bracht 'met zijn- gewaagde evolu ties. Hammersley vloog in, zijn toestelletje met een -gewoon zomerhoedje op, zoo-al» een m-otox- rij-dW, düs esn fooodsoBap ha- de stad' éomt. Na zijn daling moest' de aviateur, die door het publiek hartelijk werd toegejuicht, een gr-oOten krans xn ontvangst nemen. Intusschen stoof een der Italianen op zijn toestel -d'e iu-ch!t in, terwijl ook B-oulard in zijn. sierlijk Oaud'ronnötje demonstreerde. Zijn vluchten werden besloten -met een- prachtige daling^ waarbij de Franschman van groote ho-ogte met afgezetten motor dien grond be reikte. Een -stormachtig applaus bewees-, h-oezeor het publiek -deze evoluties apprecieerde en de populaire Bbul-ord' -bedankte met een vxiend'e- lijk h-andlgewuif voor de toejuichingen der aanwezigen. Een van de „-groot" nummers op h'et Z-ondagprogr-amma was de sprong -met -de parachute, een kunststuk, wa-arvoor velen den zwaren ganjg naar het Ellta-terrein 'ha'dlden ge mankt. Tegen h-alf vijf steeg -d© parachute-ar tist, de 'heer Kesner op in een Fokker en sprong -op gro-o-te hoogte naar beneden. Even 'n val, -dan -ontplooit zi'c'h de parachute en -langzaam komt 't voorwerp naar beneden. De landing geschiedde zeer vl-ot en had pl-aa't-s op d-e terreinen van db plantenboterfab-riek. Generaal Snij dors onderhield1 zich een oogenblik met Kesner en complimenteerde -hem met zijn onderneming. ImJkisschen 'kwamen er nog -m'oer toestellen in -de lucht, Draper in de groote B. A. T., dip den voiragen -dag een t-ocht boven Wierin- gen had gemaakt, de Auto's en- d'e Airco's, Men meidt uit Heemskerk: Onder de Egmon-den hebben onverlaten een mooi paard van den heer v. .d. P. -den bek zoodanig dicht gebonden dat het dier gestikt is. EEN ITALTAANSCHE DAG. Donderdag -a.s. zal een speciaal Italiaansohe dag wezen. De Itali'aanschle regeering 'had het niet alledaags©he plan opgevat onze rageering een v-nn de Itali-aansche toesteken ten ge schenke te geven en de over-d-r-acht van deze machine zal Dondteïidaig a.s. plaats hebben. In derdaad!, het gebeürt waarschijnlijk niet vaak, dat -die reigeeringen elkaar dergelijke vriende lijke attentie'-s bewijzen Dien dag zullen er ook geschriften -over d'e Italiaansehe aviatiek ver-spreid worden, waar van de -opbrengst' -besteed wordt ten 'behoeve van -d'e nagelaten betrekkingen van gevallen Btaliaansohe dliegera. T'on sl-otte 8aüJ de verhoogde entréo, welke d'ien dag geheven wordt, -gedeeltelijk worden afgedragen aan instellingen van liefdadig heid -in Amsterdam. EEN WEDSTRIJD IN KUNSTVLIEGEN. Het pl-an -bestaat om den 2 Sen Augustus een wedstrijd te honden in /kunstvliegen". EEN RONDVLUCHT. Verder bestaat het plan -om -bij voldoen de inschrijving een rondvlucht te houden -op 28 Augustu-a. Deze af-stanid's-vilucht loopt van hot Elta-ter- rein af over Haarlem, Zandvoort, Schevenin- gen, Hoek van Bolland', Rotterdam, Gouda, Utrecht en Hitver-sum -terug naar Amsterdam. DEMONSTRATIES MET DE G'OSPORT. Dö Ehgdl-ache vlioger Hope V«r5 komt Woens-dag uit En-geland -op 'het Elta-terre'in en zal imet de Gosport flying -boat eenige dö- mönetratiee. geven. EEN STERRÏT NAAR DEI ELTA. Bij eeniigo s-portsmen Is het plan gerezen een sterrit voor auto's en motorrijwielen te oir gnuiBoeren met d-e Eiita -als punt van- «amen- komst. LUOHTVAARTHUIS. In Den Haag -bestaan plannen voor een Lu-ehtva arthuis, op te riohtten, -op eon terrein gi-o-ot ongeveer 2600 c.A. aan -die Lam van Meerdervooxt. Het gebouw zou moeten bevatten een show room vo-or vliegtuigen en onderdeden daar van, een auto-garage, een bioscoop-zaal, voor opnemingen op het gebied van het vliegwe- aen, tevon-s VUogach-ool. B-ovendien allerlei in richtingen en woningen op d'e bovenverdie- -pin-gen, Dö plannen zijn opgedragen aan het Archi tecten-Bureau ,H'oek en Wouter»'' te 's-Gra- venhagq, en zuilen op de E. L. TL A. te Am sterdam worden tentoongesteld.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3