S! E Provinciaal Nieuws Telegrammen van heden. Ingezonden Stukken. Stadsnieuws. AarK L btfrieütüii. paald, dat ingaande Woensdag het veilen verplicht is. 25 pCt. is besterad voor het bin nenland, de rest voor het buitenland of voor fabrieken. Aan het Stille Strand te Schevenragen redde Zaterdag iemand een roekeloozen zwemmer, die nog door raiddel van een zuur stof-apparaat werd bijgebracht. De redder was inmiddels vertrokken en is dus onbekend gebleven. wen UIT OTERLEEK. Onder het genot van heerlijk zomerweder ïira de kermis in ons dorp Zondag druk be zocht. Tegenstanders van dit jaarfeest mogen in hun Nurksheid zich ergeren aan enkelin gen, die wat al te luidruchtig hun vreugde uiten, wie onbevooroordeeld medeleeft, geniet reeds als hij, dorpeling, kennissen, familiele den of oud-scholieren weer eens kan begroeten op Ma feest gehouden. Twaalf paren vermaakten zich tot gróót genoegen van belangstellenden met ringsteken en hoedhangen, gezeten in bespannen karretjes. Voor hoedhangen volgorde gewonnen door de dames en zich op de hoogte kan stellen van hun wel en wee. Maandag werd een echt Hollandsch oor hoedhangen werden de prijzen in ..gorde gewonnen door de dames A. Nool, M. Hottentot-Bakker en A. Kooiman-Kay. Voor ringsteken behaalden de heeren J. Slinger, P. Hottentot en JbSKooiman de prij zen, "bestaande in contanten. De heer Pasteurs van Amsterdam hield des avonds de kennisvierenden in 't lokaal de Vries met muziek en voordrachten aange naam bezig. Heden, Dinsdag, den laatsten der cirie kermisdagen heeft een wedstrijd in het ring steken op fietsen door jongelieden beneden 16 jaar plaats. UIT HOOKN". In die Zaterd a,gmi<l d a'g igehouden raadsver gadering hebben wederom de «temmen ge- etaiakt over die twee voorsteden, waarover in de voriige bijeenkomst evenmin een beslissing 'Jscrn genomen worden. De beide voorstelden zijn nu dus verworpen. Zooais men weet be trof het de bestrating van de Veenenlaan en de bijldrage van de gemeente voor het Plaat selijk Comité voor uitzending van Nedor- landsche kinderen. De voorstellen van E. en W. werden aange nomen; aan bedoeld comité zal .een bedrag van ten hoogste 420 worden uitgekeerd, berekend naar den maatstaf van 0.2S per dlag en per (kind. Ten slotte hield de voorzitter zijn af scheidsrede tot 4 raadsleden, 'die in den nieu wen Raad geen zitting zullen hebben, de hee ren Sdhotte de Vriesi, mr. A. A. Hkiizinga, M. Stam en Wilmes. Dank werd gebracht voor laü hun toewijding voor de belangen van Hoorn en diens burgerij. UIT WINKEL. Mejuffrouw H. Oudt, werkzaam geweest bij de distributie alhier, heeft met gunstig ge volg examen afgelegd als kantoorbediende bij de posterijen en telegrafie en zal als zoodanig 16 September a.s. te Amsterdam in dienst worden gesteld. In de jongste raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. De voorzitter deelde mede, dat het schil derwerk van de veldwachterswoning ia ge gund aan O. Bakker te Veenhuizen voor 1192, en voorts, dat omtrent het voorzien van de Streek van electrisch licht is gevraagd of dit mogelijk is, waarop bevestigend is ge antwoord en nacfere voorstellen zijn te ver wachten van het Provinciaal Electrisch Be drijf. Ook is geïnformeerd te Hoogwoud ten opzichte van de Langereis, doch daaromtrent is nog geen bericht ontvangen. Omtrent de verbouwing van de school te Lutjewinkel wordt overleg gepleegd met den districte-schoolopz,iener. Ingekomen stukken; Van Gedeputeerde Staten was goedge keurd terg ontvangen de begrooting op het heffen van begrafenisrechten, het doen van betalingen uit onvoorziene uitgaven 1918, de begrooting 1919, het besluit tot verlaging van den g&prijs. Alle voor kennisgeving aangenomen. Een besluit van Gedeputeerde Staten tot verdaging van het besluit tot het aangaan van een kasleening van 10.000. In verband daarmede hebben Gedeputeerde Staten ge vraagd waarom het kohier Hoofdelij ken Om slag niet wordt opgemaakt, waarop is be richt, dat de oude' raad niet bereid is daaraan nog mede te werken. Een proces-verbaal van kasopneming 30 Juli i.l., waaruit blijkt, dat was ontvangen 128.673,96 en uitgegeven 126.339,97 X zoodat in kas behoort te zijn de som van 2333,98 X Overeenkomende met de getoon de gelden, terwijl boeken en bcseheiden orde zijn bevonden. Een dankbetuiging van P. Blaauboer, voor verhooging van zijn jaarwedde. Voor kennis geving aangenomen. Een mededeeling van Ged. Staten, dat de op 29 Maart vastgestelde salarisverordening voor de onderwijzers niet voor goedkeuring vatbaar is en een oproeping zal worden ge daan op de bij de Wet. gestelde jaarwedde. Besloten werd een.onderwijzer op te roe pen met hoofdakte en akte wiskunde, terwijl het bezit van een taaiakte tot aanbeveling zal strekken. De te benoemen onderwijzer zal bestemd zijn voor M.U.L.O. Door den beer A. Zeeman te Winkel is ge- rotesteerd tegen zijn ontslag als ambtenaar iij de distributie, omdat een ander deel van het personeel in dienst is gebleven. Besloten werd dit protest ter zijde te leg gen, aangezien het ontslag op zoodanige wijze is verleend, dat elke grond voor protest ontbreekt. Op een verzoek van den heer A. Zeeman, om een vergoeding voor het gebruik van zijn rijwiel in dienst der distributie gedurende het eerste half jaar 1919, werd besloten 25 toe te kennen. Een voorstel van Ged. Staten tot herzie ning van de salarissen van burgemeester, se cretaris en ontvangen, werd gesteld in han den van burgemeester en wethouders om ad vies. De gemeente-rekening 1918, 1918, distributiebedrijf 1918 en armbestuur werden gesteld in handen van commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Breebaart, Wit, Spaans en van Holthe. Bij de rondvraag sprak de heer Over over de doode boomen in de Weere. De voorzit ter zal den wegwerker opdragen ze weg te halen. De heer Meurs klaagde over het slecht op schieten van den bouw van de veldwachters woning. Besloten werd den aannemer ernstig aan te cshrijven en op de boetebepaling te wijzen. De heer Breebaart klaagt denpad in den Lutjewinkelder weg. Besloten heer Breebaart klaagde over het paar- werd om proef te nemen met een gedeelte zonder paardenpad. De heer Wit achtte het wenschelijk dat de wegboomen worden op- gesnoeid.' De voorzitter zegde voorziening toe. De heer Spaans vroeg verlaging van een gedeelte berm langs den straatweg te Lutje winkel, dat hooger gelegen is dan de straat. De voorzitter zegde voorziening toe. Daarna sluiting. UIT SCHAGEN. Zondagnamiddag geraakte de auto van de heer P. Meurs Sr. te Schagen aan het West einde, gem. Anna Paulowna en het Noord- Hollandsch kanaal. Het ongeval had als volgt plaats. De pont, die daar de rijtuigen over het kanaal brengt bestaat uit drie halen. De eindstukken worden door scharnieren aan het middelstuk verbonden. Door een ketting krijgen deze stukken eene helling, zoodai de rijtuigen van den hoogen oever, op de pont kunnen komen- Daardoor krijgen evenwel die rijtuigen eenige vaart. Zoo ging het ook met de auto, die van de A. P. zijde op de pont kwam. Waarschijnlijk heeft de rem niet voldoende gewerkt, en bleef de auto te veel vaart houden. Door de zwaarte van liet rijtuig, werd de kettinv van het voorstuk strak gespannen en brak. Het opstaande stuk ging omlaag en de auto volgde het. In de auto zaten drie jongelui, een logé van Terschelling, Dirk Duif, en twee meisjes uit Schagen. De heer P, Meurs Jr. vervulde de plaats van chauifeur. Duif zag het ongeval aankomen en sprong er uit. Hij kwam voor op het middelstuk neer, C. de Graaf werd over de kap, nog op het middenstuk te komen. Geen vaa teiden liep bij deze buitengewone toeren eenig letsel op. De heer Meurs en Antje Roggeveen kwa- mep m ihet kanaal terecht; ongeveer drie me ter van de pont. Al zwemmende wisten zij de pont te bereiken. Zoo liep dit ongeval zonder persoonlijk ongeval af. De auto lag op den bodem van het kanaal, waar zij Maandag is gelicht, en verder „per auto" naar Schagen is vervoerd. Met de nabij gelegen huizen werd terstond alle hulp geboden. De drenkelingen werden van droge kleeren voorzien en nadat allen wat opgekwikt waren, werden ze per rij tuig naar Schagen gebracht. Bij dit ongeval is aan het licht gekomen, dat de pont geen veilig overzetmidael meer was. De kettür waai aan het voorstuk hangt was doorgeroes; ook ontbraken de kettingen voor de voorstuk ken. Was alles in de vereischte soliede staat ;eweest, dan was het ongeval zeker niet ge- lurd schappij, aan hei station Herenwal, alhier, hoopt 22 Augustus a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst van deze Maatschappij trad. Zeker zal het den jubilaris dien dag niet aan belangstelling ontbreken. HET VIJF-EN-TWINTIG JARIG BE STAAN VAN DE ONTSMETTING»- INRICHTING' VAN DE N. HOLL. VER HET WITTE KRUIS TE ALKMAAR. Zaterdag a.s. zal het 25-jarig bestaan van bovengenoemde inrichting herdacht worden. Des middags te half drie heeft in de boven zaal van „De Unie" een bijeenkomst van ge- noodigden plaats en zal dr. Degenaar net woord voeren nadat door de secretaris-pen ningmeester de heer Loman een overzicht over de geschiedenis der inrichting tijdens haar bestaan is gegeven. Vervolgens wordt de ontsmettings-inrich- ting bezocht om ook den jubileerenden hoofd- ontsmetter den heer W. J. Bieman geluk te kunnen wenschen. In de vergadering in De Unie zullen de plannen van den heer Loman voor een nieuwe inrichting ter bezichtiging aanwezig zijn. OP DE VOORDRACHT. Ter benoeming van een leeraar in de ge schiedenis en het Nederlandsch aan de Kon. H. B. S. Prins Hendrik der Nederlanden te Apeldoorn wordt als No. 1 voorgedragen mej. dr. G. Coops te Alkmaar. HET NED. TOONEEL IN DE HARMONIE. Voor de liefhebbers van de echte kunst, zal er op tooneelgebied in de Kermisweek heel wat te genieten zijn. Door de eigenaar der „Harmonie" is n.l. een overeenkomst gesloten met de Kon. Ver. Het Ned. Tooneel uit Am sterdam. onder hoofdleiding van Eduard Verkade, om de geheele week hier voorstellin gen te geven van de meest succesvolle stukken van het seizoen. Er is de laatste weken voor en achter het jooneel in de Harmonie hard gewerkt om bet publiek en acteurs zoo geriefelijk mogelijk te maken. In de zaal is alles flink schoon ge maakt en opgeknapt en heeft men gezorgd voor een beter scherm. Het meeste werk is gebeurd achter 't scherm. Alle verlichting is daar electrisch geworden ook op de kleedkamers. Het touwwerk van alle decors is vernieuwd. Ook komen, er twee pri vaten achter het tooneel, die na de kermis week vervangen zullen worden door closets; Nu kon dat niet meer klaar. Een groote ver betering, die door de menschen van het too neel zeker gewaardeerd zal worden. En met het electrisch licht zal men prachtig kunnen werken. Het programma voor de eerste vier avo i idem is reeds bekend. Zondagavond wordt geopend met j,Hein Roekoe" van J. Fabricius, waarin de titelrol vervuld wordt door Louis Bouwmeester. Van 19 Aug. Allda WiHwtaina Sophia, d. van Harmen van Raalte en Martij ntje Johanna Petronella Bulens. OVERLEDEN: 17 Aug. Feikje Mann, 71 jaar. (Buiten vrantwoordelijkheid van de Redactie Qe opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) GEEN LEVENSMIDDELENAANKOOP MEER IN NEDERLAND. BERLIJN, 19 Aug. Naar gemeld wordt, heeft het Rijksministerie voor Economie, met het oog op de reeds gedane groote in- koopen in het buitenland en de tegenwoor dige daling van de Duitsche valuta in 'ver band met speculatiën, de Duitsche Rijksin stellingen medegedeeld, thans geen inkoo- pen meer te doen in Nederland en De nemarken. EEN INTERNATIONAAL MIJNWER KERSCONGRES TE AMSTERDAM? BOCHUM, 19 Aug. Naar aan den Mijn- werkersbond uit Manchester wordt mede gedeeld, zou het Internationaal Mijnwer- kerscongres den 25en Aug. te Amster dam plaats hebben. DE TOESTAND IN HONGARIJE BOEDAPEST, 19 Aug. De Stadscom- mandantuur heeft bevolen, dat meer dan 3000 personen voor het gerecht moeten verschijnen. Het gezamenlijk vermogen van de voormalige volkscommissarissen zal m beslag worden genomen. DE RUST IN LUXEMBURG HERSTELD GENèVE, 19 Aug. Een bericht uit Luxemburg meldt, dat de rust in alle ko- lengebieden wëer is hersteld. STAKING GEëlNDIGD. WASHINGTON, 19 Ag. Aan de direc tie der spoorwegmaatschappij is medege deeld, dat de staking der arbeiders in de spoorwegwerkplaatsen geëihdigd is. Haar is verzocht om de loonregeling der man nen in onderzoek te nemen. DE VOLKSSTEMMING IN NOORD-SLEESWIJK. BERLIJN, 19 Aug. De Entente-commis sie tot het houden van een volksstemming in Noord-Sleeswijk heeft zich te Kopen hagen geconstueerd en is haar werk be gonnen. EEN EIGEN SCHIPPERSBEURS GEOPEND. AMSTERDAM, 19 Aug. De binnen scheepvaart is hier ter stede hedenmorgen weer begonnen. Het bestuur der afdeeling Amsterdam van den Algemeenen Schip- persbond heelt in het afdeelingsgebouw aan de N. Z. Kolk een eigen sdiippers- beurs ingericht en daarvan wordt naar het bestuur dier afdeeling ons mededeelt, door den handel druk gebruik gemaakt voor het afhalen van vrachten. Om 11 uur heden morgen waren over deze Amsterdamsche Schippersbeurs reeds 5 schepen bevracht, met hout, olie, papier en andere artikelen, met bestemming voor Apeldoorn, Lobith, Huizen, Monnikendam en Delft. HET DRAMA TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 19 Aug. De arbeider Nyziel, die gisterenmorgen zijn vrouw en zoontje vermoord heeft en daarna zich zelf van het leven heeft willen berooven, is he dennacht ten gevolge van de bekomen ver wondingen aan den hals in het Wilhelmi- nagasthuis overleden. EEN JUBILEUM. De heer L. J. P. ter Berg, chef van de Tweede Noord-Hollandsche Trainweg-Maat- de verdere optredenden noemen wij Rika Hop- ide lion", dat m Amsterdam nog steeds volle za- per, Lilly Bouwmeester en Fred Maandagavond het len trekt, ral' 'ogeding. beroemde „Pygma- irollf hoewel 't er reeds meer dan hon derd «aaien is gespeeld. Dit geestige spel van den bekenden ïerschen schrijver G. Bernard Shaw, zal ook hier zeker voldoen. Dinsdagavond een stuk van het Fransche moderne repertoire „De Schuilplaats" (le Refuge) van Dario Nicoclemi, met Mevr. Mann-Bouwmeester en Qimberg in de hoofd rollen. t Woensdagavond een Fransch stuk van wat ouderen dattim. De Romantiek is dan aan 't woord. Het werk van Alex. Dumas „Made moiselle de Belle-Isle,;, Het graven en mar kiezinnen, met prachtige costumes en witte pruiken, zal dan de aandacht vragen. Rika Hopper als de markiezin de Prie, enz. opper al Óver .„Hein Roekoe" en „Pyginalioü" ho- ?en wij Zaterdagavond nog iets naders mede ie deelen, want vooral het laatste stuk kan wel eenige verklaring velen. De talrijke tooneelliefhebbers in Alkmaar zullen zeker medewerken om die week van goede kunst tot een succes te maken. STEDELIJK MUZIEKKORPS Directeur de heer H A. M a a s. CONCERT op Woensdag 20 Aug. 's avonds 810 uur, in Den Hout. Programma: 1. Oranje Nassau marsch Jos. Kessels. 2. Ouverture Zampa Herold. 3. Le der nier sommeil de la vier ge Massenet. (Andante religioso) 4. Heimkehr aus der F remden Mendelssohn—Bartholdy. (ouverture tot het zangspel) 5. Heil' 't S. M. Marsch H .A. Maas. 6 Espana Wals Waldteufel. 7. Fantaisie de l'opera L'Africaine Meijerbeer. No. 3 en 4 zijn de concours-nummers af deeling uitmuntendheid Ned. Fed. WONINGBOUW. Bij koninklijk besluit zijn aan deze ge meente voor de vereeniging tot bevordering der volkshuisvesting Alkmaar, verhoogde voorschotten toegestaan tot ten hoogste 11.691 en 241.309 en zijn de aan de ge meente toegekende buitengewone bijdragen verhoogd tot ten hoogste 395.17 en 5133.79. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 11 tot 16 Augustus zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 133 kuipbaden, 138 regenbaden le klasse, 188 regenbaden 2e klasse, te zamen 459 bar den. DE VLUGGE POST. Er wordt menigmaal over langzame be zorging geklaagd, maar dat de post ook wel eens actief kan zijn en de brieven bezorgt vóór den datum der verzending, is ons he denmorgen gebleken. Een klein jongetje toonde ons een heden ontvangen briefkaart die het poststempel van 19 September 1920 droeg. DE SALARISSEN DER GEMEENTE-AMBTENARENN. De besluiten, door den Gemeenteraad in zijne op 14 Augustus 1.1. gehouden vergade ring genomen ten aanzien van de salarissen der gemeente-ambtenaren en die der gemeen te-werklieden en agenten van politie, hebben onder het korps ambtenaren een groot mis noegen teweeggebracht. Wat toch is het geval. De werklieden cn agenten van politie heb ben met ingang van 1 October 1918 eene loonsverhooging gekregen plus een kinder toeslag van ƒ1,voor elk kind beneden den leeftijd van 16 jaren; eerstgenoemden komen de vorige met een adres inzake loonsverhoo ging en hun wordt terstond van 1 Januari 1919 af 3,per week gegeven, hetgeen blijkens het raadsverslag te beschouwen is als een voorschot op een opnieuw toe te ken nen loonsverhooging; de burgemeester komt met een voorstel om zijne agenten van politie hierin ook te doen deden, hetgeen zonder slag of stoot wordt goedgevonden. Nu is het niet onze bedoeling genoemde categoriën een en ander te misgunnen, inte gendeel wij juichen zulks van harte toe, om dat zij het beslist noodig hebben, doch wat zien wij nu gebeuren, dat zij thans reeds de zekerheid hebben, dat hunne salarissen se dert 1 Januari 1917 tweemaal eene verhoo ging ondergaan, terwijl de ambtenaren nog steeds op hun eerste verhooging sedert dien datum wachten, zoodat laatstgenoemden, in dien de hun toegezegde salarisherziening tot stand komt, daarmede althans eene verhoo ging bij de anderen ten achter zijn. De amb tenaren moeten dus nog steeds met het sala ris van 1 Januari 1917 rónd zien te komen, niettegenstaande de reusachtige prijsstijging der eerste levensbehoeften; doch dit niet al leen. Te vorigen jare ontvingen de gehuw den met een salaris van minder dan 1500,- per jaar, per week een duurte-toeslag van 3,en de ongehuwden met een gelijk sa laris 1,mef ingang van 1 Januari 1919 werd deze toeslag echter ingehouden, omdat de salarisherziening komen zou; deze amb tenaren moeten dus thans met nog minder salaris zien toe te komen dan verleden jaar.» (De inmiddels verleende voorschotten zijn bij de tegenwoordige duurte reeds lang wegge smolten als sneeuw voor de zon). Verder zal door het gevallen raadsbesluit de minst betaalde werkman zonder eenige vakkennis of verantwoordelijkheid bruto 22,per week verdienen, hetgeen verge leken bij het particuliere bedrijf toch nog zeer Laag is te noemen, terwijl er verscheide ne ambtenaren zijn aan te wijzen, wier sala ris veel lager is, en er zelfs zijn, die met een brutoiflkomen van 850,— per jaar, vol gens gemeentelijke verordening^ naar huis worden gezonden, wat nog niet eens 16,50 per week maakt en waarvan dan nog 1, pensioensstorting ai moet. Dit zijn toestanden, die niet langer besten digd mogen worden, en niettegenstaande het bovenvermelde werden de verzoeken der werklieden terstond ingewilligd, en werd een billijk verzoek van de ambtenaren, om hunne salarisherziening, die reeds verleden jaar October is toegezegd, nu eindelijk op 2 Sep tember a.s. eens \tast te stellen, voor kennis geving aangenomen, na mededeeling, dat iiet dan misschien wel in orde zou zijn, en zoo niet, dan zouden B. en W. met voor stellen komen. Met welke voorstellen? Wij vermoeden om weer een zeker voorschot te geven, ten einde de ambtenaren nog eenigen tijd zoet te houden. Maar een dergelijk lap middel (want anders is het niet) kan de amb tenaren niet meer bekoren, zij wenschen nu definitief hunne salarisherziening te zien tot stand gebracht, zoodat begin September het hun toekomende bedrag ten volle kan wor den uitbetaald, hetgeen toch zeker na zoo lang wachten en gezien al het bovenstaande, nief onbillijk kan worden geacht. Men zegt wel eens: driemaal is scheeps recht; welnu, de eerste maal hebben de amb tenaren een voorschot gehad, de tweede maal weer een voorschot, doch laat de Raad dan nu ten derde maal op 2 Sept. as. in de ge legenheid worden gesteld riiet om voor de derde maal te komen met een voorschot, doch mei eene definitieve salarisherziening, zoo flink en royaal opgezet, dat ze voor anderen ten voorbeeld kan strekken en waarin de ambtenaren niet de dape zullen worden van den minder gunstigen financieelen toestand der gemeente, en deze salarisherziening vol gens de belofte te doen ingaan op 1 Januari 1919, want bij langer talmen zou men er wel eens toe kunnen komen te zeggen :de ambte naren zijn er tot dusver gekomen, zoodat de herziening wel op een later tijdstip kan in gevoerd worden. Het Bestuur der Afd. Alkmaar van het Nationaal \erbond van Qemeente- Ambtenaren in Nederland. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 14339 5000. No. 11501 1500. Ns. 646, 4490 en 10440 1000. Ns. 194 en 18896 400. Ns. 15562, 20293 en 21576 200. Ns. 1908, 4697, 12480 en 16112 100. Trekking van Maandag 17 Aug. Derae klas le lijst. 4656 5067 5314 5444 5611 5922 6419 6819 7199 7508 7805 8035 8184 8295 8424 8732 9060 9311 9594 10099 10506 10553 10757 10999 11030 11424 11732 11896 12042 12105 12258 12466 12686 13024 13159 13366 13583 13842 14173 14506 14683 14819 15220 15549 16041 16567 16805 17082 17417 17735 17869 18028 18231 18402 18516 18606 18844 19145 19332 19773 20054 20669 20837 20992 21380 21578 21824 4671 5092 5320 5503 5635 5973 6498 6823 7265 7544 7905 8076 8222 8321 8458 8759 9082 9328' 9654 10128 10510 10557 10808' 11049 11442 11744 11943 12059 12108 12262 12548 12743 13069 13165 13407 13671 13870 14184 14527 14719 14877 15247 15727 16044 16657 16858 17172 17571 17749 17939 18054 18261 18439 18529 18616 18866 19166 19561 19774 20131 20699 20856 20998 21410 21594 21865 4680 5129 5336 5515 5645 6014 6580 6876 7278 7578' 7961 8077 8276 8334 8478 8943 9181 9444 9666 10137 10522 1056*4 10882 11083 11490 11752 11968 12063 12123 12308 12593 12764 13086 13275 13488 13718 13876 14220 14572 14735 14919 15303 15810 16156 16692 16888 17344 17587 17817 17967 18129 18310 18453 18552 18631 18876 19179 19580 19844 20276 20734 20924 21034 21429 21611 21930 4736 5153 5338 5541 5721 6027 6600 6965 7428 7586 7995 8084 8281 8355 8492- 8974 9242 9475 9771 10149 10530 10584 10887 11138 11493 11776 11971 12068 12171 12359 12605 12920 13123 13333 13526 13730 14006 14275 14584 14740 15000 15311 15832 16242 16709 16924 17355 17641 17831 17970 18170 18326 18467 18562 18665 18967 19214 19593 19894 20339 20792 20940 21042 21495 21613 21942 4960 5194 5354 5563 5745 6272 6759 7155 7447 7700 8002 8125 8286 8391 8568 9027 9292 9527 9839 10176 10531 10600 10919 11161 11531 11822 11974 12083 12198 12429 12611 12958 13139 13355 13558 13742 44106 14432 14638 14776 15200 15356 15923 16533 16728 17000 17369 17708 17849 17974 18189 18338 18494 18565 18722 19058 19238 19751 19910 20543 20824 20941 21179 21561 21715 5058 5228 5383 5570 5806 6359 6799 7191 7506 7795 8028 8144 8287 8404 8584 9041 9294 9586 10052 10410 10550 10623 10971 11186 11596 11875 12035 12094 12254 12453 Ï2679 13001 13145 13362 13582 13797 14151 14441 14655 14813 15206 15527 16012 16566 16767 17013 17384 17734 17865 17977 18199 18393 18504 18584 18769 19099 19304 19771 19920 20555 20834 20964 21362 21570 21744 2e klasse, 4e lijst: 21596 moet zijn 20596. alkmaarsche exportveiling. Groote aardapelen 4.50 h 7.30, Drife-, lingen 1.90 a 2.90. Roode Kool 3a 3.60. Gele kool 3.30. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 18 Augustus. In de heden gehouden veilingen werd betaald vóór: Bloemkool le soort (per 100 st.) 20.40 32.10, 2e soort 8.20 a 16.50. Roode kool 5.80 a 6.90 Wortelen pór 100 bos 3 8.20. Rabarber per 100 bos 6.30 9.40. Uien per 100 bos 4.60 a 8.30. Slaboonen per 100 K.G. 12.10 h 16.60. Andijvie per 100 stuks 1.60 a 4.20. Doperwten per 100 K.G. 8.20 a 15.20. Kropsla per 100 stuks 3.40 a 6.30. Komkommers per 100 stuks 5.20 a 14.40 Postelein «per ben 0.30 a 0.65. Snijboonen per 100 K.G. 17.80 a 22.50 Spinazie per 100 K.G. f 8.20 a 12.50. Selderie per 100 bos 1.20 a 2.60. Tuinboonen per 100 K.G. 2.10 a 4.80. Tomaten per K.G. 0.10 a 0.22. Peren per K.G. 0.08 a 0.47. Peren per K.G. 0,08 a 0.44. ZAANDAM, 18 Augustus 1919. per per BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 19 Aug. Petrus Martinus Josephus Tielen en Henriëtte Casimira Johanna Jose- pha van Scherpenzeel. GEBOREN: 16 Aug. Maria Elisabeth, d. van Adrlanus Johannes de Reus en Maria Po- Land, Prijzen van 45. 135 227 236 264 297 336 355 392 420 507 547 561 582 642 644 658 663 693 735 827 844 854 882 884 1097 1115 1277 1315 1336 1416 1480 1502 1530 1605 1667 1788 1864 2039 2090 2117 2236 2260 2296 2297 2325 2327 2407 2409 2426 2465 2471 2479 2487 2508 2521 2537 2600 2607 2698 2744 2771 2811 2823 2860 2866 2895 2928 2959 3066 3090 3092 3119 3204 3210 '3217 3231 3234 3358 3452 3517 3602 3632 3661 3696 3704 3738 3881 3913 3928 4154 4258 4279 4411 4463 4491 4541 Veilingvereeniging „De Zaanstreek." Koiókommers Ie soort 9 X1014 ct. stuk, komkommers 2e soort 4147 ct. st., komkommers 3e srt. 12 p'. st., bieten4J4, 6, en 7 ct. per bos, selderie 2 ct. per bos, pieterselie 35 ct. per bos, slaboonen 6% 8% p. pond, uien 3%8% ct. per bos, roode kool 812 X15y2 ct. per stuk, savoye kool 78J4 ct. p. stuk, peen 12X15% ct. per bos, andijvie ƒ24.50 per 100, snijboonen 51134 per pond, tomaten 1215 per pond, postelein 1026 ct. per ben, sla 24.50 per 100 stuks, rabarber 434 ct. per bos, spina zie 3438 ct. per ben. BOVENCARSPEL, 18 Augustus 1919. Veilingvereeniging „De Tuinbouw". ITe- dtn besteedde men voor: Bloemkool le soort ƒ9 h f 14, 2e soort 3 7.50, 3e soort 2.5Q a 3.25, Roode kool 3 h f 5, Witte kool 1.50, Blauwe en Bonte 3.90 a 4.25, Schotsche 3.00 4:25, Koksche 2.10, Kleine 0.80, kleine blauwe 2.50. PURMEREND, 18 Augustus 1919. Op de afslagmarkt werd verhandeld: Aardappelen 1.32° a 1.40 p. zak 25 K.G. Tuinboonen 032 h f 0.40 p. zak 15 K.G. Slaboonen 2.05 a 2.40 p. zak 15 K.G. Snijboonen 1.80 a 2.50 per zak 15 K.G. Peren 0.08 h f 0.60 per K.G. Appelen 0.10 h f 0.45 per K.G Handel matig. ZWAAG, 18 Aug. Veiling Bangert en Omstreken. Prijzen waren heden: Bessen 1840 ct., pruimen 3040 ct., appelen 1020 ct., peren 415 ct., peulen 342 ct., bloemkool 38 ct., tomaten 9—11 cent. VENHUIZEN, 18 Augustus. Veiling de Zuiderkogge. Aardappelen: Blauwe 3.70 3.90, kriel 0.80 per 50 K.G. Peren 10.10 h 39.20. Apelen 20.20 h f 23.90 per 100 K.G. AMSTERDAM, 19 Augustus 1919. De aardappelprijzen waren heden: Fïiesche borgers 3.754, Fr. blauwen 5.50—ƒ5.75, IJpolder borgers 4.00' tot 4.30, Schoolmeesters 5.606. Aanvoer 7 ladingen. P 3 U Z 6

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3