worden de lessen hervat Fallllssemtist H. H. BACKMAN. HARE LESSEN HERVATTEN. DIENSTBODE. GERTRUDE BLOM, KITTY BLOM, Luchtvaart. Kunsten en Wetenschappen. Ingezonden Stukken. Amsterdamse he Hears ftoordhollaudsch Landbouwcrediet. OiK'uintrakoergen van heden. Marktberichten. Ad verten tiën. Vanaf 1 September Voor direct gevraagd een net MEISJE Gevraagd een WERKVROUW In verband1 met de doo: de aMaeling Alk tnaar der S. D. A. P. ontvangen mededeelin- gei# van de burgerlijke partijen inzake de wethouderszetels, is door bovengenoemde af deeling de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen: „De afdeeling Alkmaar der S. D A. P., op Woensdag 27 Augustus 1919 in huishoude lijke vergadering bijeen; constateerende dat geen der burgerlijke partijen1 wil medewerken tot verwezenlijking van haar urgentieprogram, en dus zoowel de linksehe als reditsche partijen afwijzend staan tegenover haar pogen de Alkmaarsche Gemeentepolitiek in de vaste denfbcratische banen te leiden; verklaart onder deze omstandigheden gee nerlei verantwoordelijkheid tè kunnen dragen voor de samenstelling van het college van wethouders en dat de konsekwentie van dit standpunt medebrengt, dat haar vertegen woordigers in den Gemeenteraad bij de wet houdersverkiezing blanco zullen stemmen." Ter toelichting inzake het urgentieprogram deelt men ons mede: Er blijkt eenig misverstand te zijn bij de burgerlijke partijen over het begrip „mini- muitT-program, wat blijkt uit de door de af deeling ontvangen brieven. De bedoeling is, dat het program het minimum bevat van het willen en verlangen der S. D. A. P., maar houdt ter gelijkertijd in, dat, indien er een meerderheid voor "wordt gevonden en zij daardoor een wethouderszetel zou opeischen, de medewerkende partijen hunne voorstellen te berde zouden kunnen brengen en bij over eenkomst hieromtrent, wat uiteraard alleen mogelijk zou zijn als ze niet in strijd zijn met het program, deze voorstellen naast het pro gram een plaats zouden krijgen op het ge meenschappelijk program. 'Bovenstaande aangelegenheid is tevens ter kennisse gebracht van de rechtsche, liberale en vrijz -dem.-partijen, met het verzoek voor Zaterdagavond 30 Augustus a.s. bericht te doen toekomen aan den waarnemenden secre taris G. Veen Bloemstraat 31. R KLN1NG VAN HET DISTRIBUTIE- BEDRIJF VOOR SAJET, WOL, KLOM PEN EN SCHOEISEL, DIENST 1919. Nu met ingang van 1 Februari 1.1. boven genoemd bedrijf als zelfstandige afdeeling is opgeheven, wordt den Raad aangeboden een rekening over de maand Januari. Uit genoemde rekening blijkt, dat minder is uitgegeven op: sajet reductie 1240.71, kantoor- en pakhuishuur 494.algemeene onkosten 11.42, drukwerk 1145.32, adver- tentiën 158.presentiegeld 308.95, sa larissen 3942.90, rente 625.—, aflossing 24200.1114, samen ƒ.32126.4114. Tegenover deze mindere uitgaven staan ook mindere ontvangsten, n.l. opverkoop goede ren 23433.63 en bijdrage gemeente 8788.50, samen 32222.13, terwijl het kas saldo 95.71 meer bedroeg, blijft dus min der 32J 26.4114. De voorraad goederen is verkocht voor 1391.37, de waarde waarvoor hij voorkomt op de balans d.d. 31 December 1918, terwijl de uitgaven hebben bedragen 862.20 en het saldo bij den gemeente-ontvanger is gestort. De uitgaven alle behoorlijk door kwitantiën gestaafd zijnde, stelt de Commissie tot de be- '"«tingzaken den Raad voor de rekening, 1919 goed te keuren en vast te stellen l '12.0814 in ontvang en uitgaaf, met een m 799.88% gestort ten kantore van ii meen te-Ontvanger, zoodat het verlies heeft bedragen 862.20 en geen bijdrage uit de gemeentekas noodig is geweest. BIJ CARRé. Gisteravond ving de voorstelling precies 8 uur aan. De tent was geheel gevuld Het programma werd prompt afgewerkt. Het pu bliek volgde met groot? belangstelling de voorstelling en gaf herhaaldelijk door ap plaus van zijn instemming blijk. Marino, liet waggelende luchtverschijnsel, gaf in den nok van dc tent ditmaal ook zijn acrobatische werkzaamheden ten beste. Het aanschouwen van zijn levensgevaarlijke ver richtingen geeft een gevoel van beklemming. Steeds bedenkt men, dat één enkele misgreep den man te pletter zal doen vallen en een 'gevoel van verlichting ontstaat, als hij zijrj luchtwerkzaamheden heeft geëindigd. t Morgen schrijven wij over de voorstelling wat meer uitvoerig. .HET NEDERLANDSCH TOONEEL." „Mademoiselle de Belle-Isle*. Ook gister avond was het in de Harmonie goed bezet. Dat de zaal niet geheel uitverkocht was, valt te betreuren. Het stuk en het spel hadden dit volkomen verdiept Van het 1ste tot en met het 5de bedrijf zit er spanning in het stuk. Dit tooneelspel van Alexander Dumas speelt te Chantilly den 25 en 26'Juni 1726. Het is een stuk waarin de hoffelijkheid uit dien tijd en de eigenaardige opvattingen van het huwelijk in die kringen, als gevolg van de ledigheid in hun bestaan, goed geteekend worden. De heeren bespreken de verhoudingen aan het hof en besteden den overigen tijd aan spel en het kleeden om de vrouw te veroveren. Ook komt sterk uit hoe zij hun doel trach ten te bereiken, maar toch hun gegeven"woord nakomen. Fransche geest van die dagen was toch zoo j-idderlijk, dat ten slotte ook de per soon die men voor een geraffineerd individu houdt, daardoor sympathiek wordt. Marquise de Prie, echtgenoote van den Hertog de Bourbon, minister van Lodewijk die Vde staat in een liefdesverhouding tot den Hertog Due dg Rickeliere. Na 8 dagen deelt hij haar mede dat hij haar niet meer be mint en slechts een vriend voor haar kan zijn en zij, hoewel hem wel beminnende, zegt hem dat dit met haar ook het geval is, aangezien zij des morgens verliefd is geworden op den luitenant Chevalier d'Aubigny. De Hertog zegt daarop dat dit ook met hem het geval is op Mademoiselle Gabrielle de Belle-Isle de a.s. van Chevalier d'Aubigny die ook des morgens uit Bretagne is overge komen om den steun van Marquise de Prie in te roepen voor de bevrijding van haar vader en drie broeders die reeds 3 jaar, onder val- sche beschuldiging in de Bastille, zijn opge sloten. Marquise de Prie doet tegenover den Her tog alsof zij het meisje haar bescherming zal verleenen. Zij biedt Gabrielle de Belle-Isle twee apar- tementen in haar paleis aan, maar weet daar- dooi te bereiken, dat de Hertog Due de Ri chelieu op grond van een dolzinnige wedden schap het meisjëNoor een eerlooze houdt, met het gevolg dat er een breuk tussehen het meisje en haar aanstaande ontstaat en deze met den Hertog om zijn leven speelt en ver liest. Een half uur voordat Chevalier d'Au bigny een einde aan zijn leven maakt, komt, tengevolge van een paleisrevolutie, waardoor de Hertog van Bourbon, Marquise de Prie en Due de Rechelieu in ongenade vallen, uit, dat Mademoiselle Gabrielle de Belle-Isle het slachtoffer is van de intriges van de Mar quise de Prie. Hoe sympathiek wordt ons aan het einde de Hertog de Richelieu, daar hij geen moeite na liet om Chevalier d'Aubigny te verklaren dat Mademoiselle Gebrielle het reinste meisje ter wereld is. Welk een spel weet Marie Holtrop als Ma demoiselle Gabrielle de Belle-Isle te geven. Haar zielenleed weet zij zoo uit te beelden dat men het met haar medevoelt. De heer Kemmer Kleyn was als de cheva lier d'Aubigny ook itstekend. Henri Eerens beeldde de elegante gracieu- se, ridderlijke Hertog de Rechelieu uitnemend uit. Rika Hopper, als Marquise de Prie, toonde de rol volkomen te kunnen vervullen. Charlotte Kohier als Mariette was een bij zonder geestig kamernieisje. Dat het spel van Marie van Warmels, Paul Huf en Eug. Gilhuys uitstekend was, behoeven wij zeker niet te zeggen. Ook door de keurige costaums, waardoor men een inzicht in de rijke kleeding van den tijd kreeg, was het gister een genotvollen avond. Wat men te Alkmaar des winters op too- neelgebie'd mist, werd, door hen die gister in de Harmonie waren, wel sterk gevoelt. Het uitstekende spel en het schitterende stuk werd door hen geregeld met een warm applaus beloond. HET' MEID TOO.VEEL IN DE IIAIiMO-NTE. Gisteravond had op het vliegterrein der Regata een minder gelukkige landing plaats met de gisteren uit Duitschland aangekomen L. V. G., bestuurd door den Duitschen pilot Heidemeyer. De aviateur was met twee Am- sterdamsche passagiers voor een korte rond vlucht opgestegen en probeerde omstreeks halfnegen te landen. De zeer sterke wind stond dwars van het veel te smalle en door slooten begrensde weiland, dat als landings terrein dienst doet. Bij de eerste landingspo ging rolde het toestel te ver, maar door een handige manoeuvre wist de bestuurder weder om in de hoogte te komen, zoodat de staart van de L. V. G. slecüts even het water van de sloot raakte. Bij de tweede poging om te gen den wind op de breedte van het weiland neer te komen, gleed het toestel wederom door en' schoto' met qen 25 K.M. vaart in de onge veer drie meter breede sloot, waar het met den neus in de modder bleef steken. Pilot en passagiers kwamen ongedeerd uit het toe stel, dat eveneens geheel onbeschadigd bleek. Laat in den avond was men bij het licht van eenige lampen bezig het toestel, dat met de breede vleugels de sloot overbrugde, te lichten. De motor lag boven water. Door middel van' takels slaagde men er in 'het toe stel vrij te krijgen. Volgens mededeelingen van het technisch personeel zal de machine morgen weder gereed zijü om op te stijgen. Het was een fantastisch gezicht, die groote lichtplek te midden van de donkere weilan den, Waar de machine als een zonderlinge nachtvogel neergestreken was en waar onder het rumoer van de nabije kermis de werklie den bezig waren het gevaarte uit zijn be narden toestand te verlossen. Het wordt ech ter tijd dat de Regata maatregelen treft het landingsterrein zoodanig te verbeteren, dat de machines bij elke windrichting veilig kunnen dalen. DEUTSCHE VLIEGDEMONSTRATIE. Te Ede zijn uit Duitschland aangekomen en naar de Carley's-vliegtuigenfabriek over gebracht een vijftal vliegtuigen, merk „Rump- ler". Binnenkort zouden er vliegdemonstraties gehouden worden. EEN NOODLANDING. Een Nederlandsch vliegtuig, bemand met twee officieren, heeft wegens gebrek aan dën motor eene noodlanding gedaan onder Anke veen. Het vliegtuig kwam van Soesterberg en was op weg naar de Elta. Na herstel van den motor toerde het vlieg tuig naar Soesterberg terug. gelijke kennfsgelegenheden, noopten berich ten van anderen mij, hier toch eens binnen te gan met het gevolg, dat ik niet kan nalaten er iets over te schrijven. Want het gaat hier om de volkskanker, de geslachtsziekten. In al hun vreeselijkheid worden de gevolgen van het zwijgen in sexueele zaken ten toon gesteld. Het is een inrichting, die zeer zeker niet op een kermis thuis komt. Beter op haar plaats HET HOESTADTOOMEEL. De Ned. Rotogravure-Mij heeft een serie van vier briefkaarten uitgegeven, welke ver vaardigd zijn naar teekeningen door H. M. de Koningin aan het strand te Scheveningen en Katwijk gemaakt. H. M. stond deze teekeningen af om ze in briefkaartvorm te doen reproduceeren ten einde de opbrengst van den verkoop van deze kaarten te doen strekken ten bate der nagela ten betrekkingen' van de gedurende den oorlog omgekomen visschers in Scheveningen, Kat wijk en Noordwijk. Er is veel geld noodig en het is een sympa thieke daad om te helpen dit geld bijeen te brengen. En ieder kan er aan medewerken door de bedoelde vier kaarten te koopen, welke te en 0.15 per stuk in den boekhandel verkrijg baar zijn. Zoo er vereenigingen, comité's of personen zijn, welke zich met den verkoop willen be lasten, dan zal dit ontegenzeggelijk als een prijzenswaardig iets moeten worden be schouwd. De Nederlandsche Rotogravure Mij. te Leiden, welke den verkoop der kaart in op dracht van H. M. op zich nam, geeft gaarne alle inlichtingen, welke verlangd worden. (Bulten vrantwoordelïjkheld van de Redactie De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) CIRCUS CARRé. Twee rijen netjes achter elkaar in de rij ge plaatste personen verb :iden 't moment dat hun beurt daar zal zijn om oen kaartje te be machtigen. De bureaulist van het loket voor de avond voorstelling heeft zich. bepaald verslapen want te half elf is geen voortgaande bewe ging te bespeuren in 't wat ongeduldig wor dende publiek, dat met angstige blikken de zware regenwolken gadeslaat* die zoo aan stonds boven hen zullen ontlasten: „Einde lijk", „Goddank", ,,'t wordt tijd" al deze ver zuchtingen bereiken 't adres van den bureau list, die 't moet gezegd, handig en welwillend hard werkt. De regen stroomt neer, de weini ge pan duies beschutten velen, die dicht óp- eengedrongen zachtjes voorwaarts gaan. Spoedig klinkt het: 3e 'rang uitverkocht, wat menigeen die lang wacht zeer ontstemt. Daarna 2e rang uitverkocht en de 1 e rang zal spoedig dezelfde eer genieten. Daar na dert langs de rijen een goede bekende van den bureaulist, roept dezen om 't hoekje van 't loket toe „je koffer heb ik hier ach'ter neergezet" zwaar hoornen volgt over de koffer, de invita tie voigt: Kom achterin, de deur gaat open", de bureaulist roept tot 't wachtende publiek terwijl hij het loket sluit „een halve minuut geduld" en achter het matglas gaat de stem pel. hard heen en weer van 't kussen op 't boek en pl.m. 4 of meer vellen van 5 plaatóen hoort men scheureuit het uitverkochte le, 2e of 3e rangs boek. 't Loket gaat open, kwasie heeft men 't nog over de koffer, de vriend van den bureaulist verlaat 't bureau, neemt zijn plaats weer in vóór bij 't hek en roept luid dat bij hem 1 e en 2e rangskaartjes verkrijgbaar zijn. 't Idee uit verkocht geeft zóó wel te denken en steller dezes meent goed te doen de aandacht hier op- te vestigen, opdat zulks voor de volgende da gen worde voorkomen. U Mijnheer de Redacteur dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. ,\Een der in de rij geplaatsten." ("Wij hebben de directie van het circus met deze klacht in kennis gesteld en zij deelde vol komen onze meening dat dergelijke onder- handsche verkoop aan opkoopers niet mag voorkomen. Het is door het ontbreken van een desbetreffende politie-verordening hier ter stede evenwel uiterst moeilijk de opkoopers, die het circus nareizen, te weren. De bureaulist is op zijn verplichtingen ge wezen en bij herhaling van het gebeurde wordt hij onherroepelijk ontslagen. Overigens worden vrij wat meer kaarten aan het bekende adres hier ter stede dan aan het circusbureau zelf verkocht. De directie overweegt, teneinde het wachten voor het loket zooveel mogelijk te voorkomen, den kaartenyerkoop nog in meerdere winkels hier ter stede mogelijk te maken. Red. Alkm. Crt.) Geachte Rëdactie, Het lijkt mij een zaak van buitengewoon veel belang de aandacht te vestigen op het z.g. Anatomisch Museum, standplaats Paar denmarkt. Nu bepaald geen bezoeker van der- was zij in een openbaar gemeentelijk-, rijks- of particulier gebouw, waaronder medische leiding door een ieder, man en vrouw, gratis kennis inzake deze zoo belangrijke onderwer pen kan'worden opgedaan. Dit is in enkele plaatsen in binnen- en buitenland (den Hel der) reeds het geval, maar zoolang kortzich tigheid van autoriteiten dergelijke inrichtin gen uit z.g. zedelijkheidsoverwegingen niet wenschen in ite stellen, is het al van groot nut te achten, dat in een rondreizende kermistent de gelegenheid er toe wordt gegeven. Er zullen weinigen zoo verdorven zijn, dat ze met minder goede gevoelens het tentoon gestelde zullen aanschouwen, zoo overweldi gend is de indruk, als men zulke ellendige dingen nooit gezien heeft, wat toch wel oij de meeste niet-medici het geval zal zijn en men zal overtuigd worden, dat niets zoo zeer ten goede werken kan, dan een bezoek aan een dergelijke inrichting. Op bevel van de politie mogen geen vrou wen worden toegelaten, welk een misdadige kortzichtigheidalsof vrouwen niet het meeste belang er bij hebben In de hoop, dat er bij de hoogste autoritei ten andere inzichten bestaan vestig ik de aandacht hierop. Nog een viertal dagen zou den vele vrouwen er haar vordeel mee kun nen doen. En als de bezwaren te groot zijn, laat men dan probeeren afwisselend al leen mannen en alleen vrouwen toe te laten. Het algemeen belang eischt het! Alkmaar, 28, 8, '19. H. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 28 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 29 Augustus, In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 762.7 Breslau. De laagste stand van den barometer 747.0 Skagen. VERWACHTING. Matige tot krachtige zuidelijke tot westelij ke wind, betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, aanvankelijk iets warmer. van 27 Augustus 1919. Opgave van 32ifo Mededeelingen van Donderdag 28 Augus tus 1919. Culturen ieta beter. Scheepvaaraan- deelen lager voor Java China Japan. O be waarden onveranderd. Amerika lager. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 26 Aug. Pieter, z. van Willem Tromp en Dieuwertje Bakker. OVERLEDEN: 27 Aug. Wilhelmus Maria van den Idsert, 20 jaar. AMSTERDAM, 28 Aug. De aardappel prijzen waren heden: Andijker muizen groote 4.80, kleine 5.50 tot 6.70, bonten 6, Friesche borgers 4.50 tot 4.70, blauwen 66.50, Hillegom- mer eigenheimers 4.807.20, School meesters 4.205.95, IJpolder borgers 4.75, Zeeuwsche eigenheimers 55.25, Zeeuw, blauwe eigenheimers 5.505.75, Zeeuw, bonten 6.25, Zeeuw, blauwen 6.25. PURMEREND, 27 Augustus 1919. Op de afslagmarkt werd verhandeld: Aardappelen f 1.55 h f 2.25 p. zak 25 K.G. Tuinboonen 0.28 a 0.32 p. zak 15 K.G. Slaboonen 1.20 a 1.25 per zak 15 K.G. Snijboonen 1.30 a 1.95 per zak 15 K.G. Peren 8.70 h f 34 per 100 K.G. Appelen 8 h f 22 per 100 K.G. Handel vlug. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw" 27 Aug. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 21 a 30.50, 11 12 h f 17.25, III 3 a 4.25. Blauwe aardappelen 4 4.20, Borgers 3.10' h f 3.40. Den len September hopen onze geliefde ouders van dbn Idsert. P. POSTHUMA. C. VAN DEN IDSBRT. Alkmaar, 28 Augustus 1919. Toussalntstraat 2G. ALKMAAR. De schuldvorderingen in boven genoemd faillissement moe ten bij ondergeteekends werden ingediend vóór 16 September 1919. De verificatie-vergade ring zal gehouden worden ep Woensdag 8 Oct o'b e r 1919, voormiddags elf uur in 't Gerechts gebouw alhier. Alkmaar, 28 Aug. 1919. Mr. A. J. M. LEESBERQ Curator. Mej. A. WILH. SIEZEN, Nieuwlandersingel 43. OUDEGRACHT 134, zullen Maandag 1 Sept. voor de hnlahoudlug niet beneden de 20 jaar, zoo noodig genegen In het buflet behulpzaam te zijn. Adres Hotel-Gafé „Ceres" bij de Exportveiling. Mevrouw BOSMAN, Qed. Nieuwesloot 2, vraagt voor direct een nette Kt,KMI*. Het .grogiamma voor de tweede helft der week is evene.ens zeer interessant. Donderdagavond gaat het fijne blijspel: „Maar een droom!" waarvan indertijd een Duitsch tooneeil-igezelschap met Eugen Bür;g en Mirjam Horrwitz zoo'n schitterende op voering gaf. Ook het Ned. Tooneel heeft er 't vorig seizoen in verschillende plaatsen een beslist succes mee behaald. Vrijdag volgt dan het veelbesproken en ge roemde zedenspel van Charles Rann Kennedy „De dienstknecht in 'het huis". Deze moraliteit is interessant iq hooge ma te en maakt een blijvenden indruk. Eduard, Verkade speelt hierin één zijner beste rollen: de bisschop van Benares (de dienstknecht). Zaterdagavond „Peggy m'n kind", dat o.a. in Londen vele honderden malen werd opge voerd en nog steeds een successtuk is van *t N'ed. Tooneel. Een alleraardigst, onschuldig blijspel, waarin zeer goed «pel te genieten valt. Het bekende tooneelspel: „De Rechte Lijn" van Eabrieius, zal 't .besluit zijn. Men heeft dab tevens gelegenheid nog eenmaal het ster ke spel van Louis Bouwmeester te bewonde ren in de rol van Wilko de Hond. ENSEMBLE SLUI ITERS EN BRAAKENSIEK. Voor een geheel volle zaal ging gisteren „Alleen op de Wereld" ten vierden male hier ter stede. Hot publjek leefde geheel met het stuk mede en na ieder bedrijf werd qr warm geapplaudiseerd. DE REVUE BIJ TER HALL. Een overvolle zaal heeft zich gisteravond bij de revue weer 'kostelijk vermaakt. De schitterende costuuma en de uitmuntende zang verdienen terecht geroemd. Enkele ta- freelen mogen nog wel eens even genoemd. De koffer van Nic'k Carter, een aardige grap van Buzian en Nieuwenhuiijzen, de dwaal lichtjes, een keurig beeldt het 'korenbloemen ballet, het vrouwelijk ministerie, de empire- dans, de Egyptische dans, de 'feacosey step en de finales der drie anten. Verschillende heeren en dameskoren 'klonken fyijzonder mooi. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE s E. L. 1\ A, Gistermiddag 'halftwee arriveerden de Ko ningin en. de Prins aan het Centraalstation te Amsterdam. Aan den gewonen passagiers- trein was een «alonwagen aangehaakt. Ter ontvangst waren aanwezig burgemeester Tel- legen, de oudHlegercommanda.n't Snijders en luitenant Plesman, vertegenwoordigend het Elta-ibestuur en de stationschef, de heer Kra- pels. Toegejuicht door een groote menigte, bega ven de Koninklijke bezoekers zich naar de gereedliggende motorboot, die, begeleid door de booit der havenpolitie, naar het Blta-ter- rein afvoer. Ook hij dit vertrek was een groo te menigte aanwezig,, die de vorstelijke per sonen toejuichte. De heer Lebret heeft namens Vickers Li mited aan de Koningin bij bezoek aan Vic'k- ers Stand een photo aangeboden van het vliegtuig, dat de oceaan heeft overgevlogen met handteekening van sir John Aloock en sir Atrhur Bromn, als erkentelijkheid voor de vriendelijke ontvangst, die sir John Al- coek in Amsterdam heeft mogen ontvangen. De photo is omlijst in houten lijst, gemaakt van een van de oorspronkelijke schroeven van het vliegtuig dat overgevlogen heeft. EEN MINDER GELUKKIGE LANDING OP DE REGATA. In verband emt bestaande ontevredenheid onder het personeel van het HofstadjtooneeJ heeft de heer Van der Lugt Melsert aan en kele leden in overweging gegeven het con tract met hem. te verbreken. Dit voorstel moet reeds door mej. Lous Chrisipijn zijn aanvaard, die vanaf 1 Septem ber niet meer aan het gezelschap verhonden zou zijn. TEEKENINGEN VAN H. M. DE KONINGIN. STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. pCt. Oblig. N.W.S. v. 1000 1918 5 Oblig. N.W7S. van 500/1000 1917 dito van f 1000 Oblig, dito dito dito eert. dito Ned. Ind. 1915 1000 dito 1916 f' 1000 BUITENLAND* OOSTENRIJK. Bel.v'rija Kroneat. JtrL»JuIi 4 RUSLAND. Obl. 1906 frs, 2500—5000 5 Iwauporöd Domb'r» CR. 625 454 Nledlaï Spw. sG Ï00 4 Ge, asol. 1880 GR 625 4 Rothschild (consols) GR 625 4 Hope en 00.1889.90 GR 625 4 6e Emissie, 1854. GR 625 4 TURKIJE. Bagdad Sow. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding La. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank. en Credlet.Instelllngen. Aanstetdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. Höfl. Ijzer. Spoosw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4y, Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 100) 3 BELCIE. Antwerpen 1887 254 Prolongatie pCt. 454 4 354 3 254 5 5 Vorige koers 95 87% 83 655/4 61% 52% 95% 94% 467/3 30% 257/s 25% 257/4 26% 247/» 32 88% 93% 94% 199% 2025/4 151% 04% 87 83%, 61% 527/3 .957/8 *94 167% 32% 26 261 Vu 26ls/i8 24 199% 102 151% 965/4 968/4 95 95 87% 105Vie 1057% 68iyi, 4 i/s 41/, Atchis. Top. S. Fé v. g. A. Denv R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Railw. Cy. g. a. dito Pref. A. Missouri Kans. Tex. G. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Ara. Car Foundry Co. 0. V. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Orion Petrol. Mij. A Steaua Romana Petr. Mij. A. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aaud. Ned. Handel Mij. C. v. A. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult, My. Aand Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Ned. Scheepv. Unie Aand.* Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. DelFMaatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak«Mij. Aand. Insulinde Oliefabrieken Vorige koers 979/16 121/, 11% 21% 211/4 211/2 21% 531/ie 53% 14Vl6 131/4 107/s 10% 103 267/8 27% 1387/8 133 1551/11 155 s. 133% 1261/4 109% 1081/8 60u/16 57% 168 167 326% 326% 740 7391/, 99% 99% 179% 179 330 330 270 272 260 540 546% 219 2201/, 270% 270 224% 221 1051/, 447% 450 425 428 224% 337% 330 199 200 254 253 241% 240 250% 250 296% 296% 309% 318 344 345 324 589 263% 334% 564% 262% 262 IJ. VISSER en A. KONING hunne I2i-j»rlge Kchtrer«enl- g)Hg te herdénken. Hun liefhebbende kinderen, KLAAS. AD RU. AN. Heiloo, Augustus 1919. Hedan overleed na een lang durig, doch geduldig lijden, na vóórzien te zijn van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Zoon en Broeder WILHELMUS KI AKI 4, in den leeftijd van 20 jaar. J. P. VAN DEN IDSERT A. S. VAN DEN IDSERT— Vermeülen. J. VAN DEN IDSERT. H. POSTHUMA— Leerarea Piauo, en Iieerares Vl«ol, om kantoren schoon te hon den. Zich aan te melden 9—11 voormiddags inspestie-belkstiugen, Doelenstraat.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3