Jcii 'lYLegniMiiien van heilon. Luchtvaart. Stadsnieuwe >g Ingezonden Stukken. Marktberichten. Amsterdamsf-he Bern» NoordhollandiHch Landbouwcrediet. OixMiiiurskoersen van de eigenaar, van het gedeelte van het terrein te Bergen, waarop thans het kamp voor vreemdelingen is gevestigd, dit terrein met het einde van het jaar in den oorspronkelijken staat terugverlangt, en het belang der mili taire oefeningen in de legerplaats bij Olde- broek vereischt, dat de aldaar vertoevende vreemdelingen worden weggevoerd. Zcodra het barakkenkamp te Harderwijk niet meer voor onderbrenging van bovenbe doelde vreemdelingen noodig zal zijn, kan het voor logies van Nederlandsche troepen waarvoor het ontegenzeggelijk vele voordeelen biedt worden aangewend. Een onderzoek betrefende het administra tie beheer, gevoerd over de spaargelden der geinterneerd gew-eest zijnde Belgische mili tairen, heeft aangetoond, dat dit beheer door den gepensionneerden kolonel-titulair Heshu- sius op onvoldoende wijze is gevoerd. In hoeverre er eenig verband moet worden gebracht tusschen de vermissing van genoem den officier en diens beheer, kan nog niet wor gden nagegaan. Intusschen is de leiding der administratie thans aan zaakkundige en ijverige handen toevertrouwd, zoodat verwacht mag worden, dat de spaarpenningen der gein terneerden spoedig geheel, zullen zijn uitbetaald." LASTIGE VKtE!EMLELINOEF Naar bet Ned, Oorr. Bur« uit zeer betrouw bare 'bron verneemt, bestaat de mogelijkheid, dat jonge Bussen uit Hamburg met Duitsch geld, valscbe bankbiljetten en bolsjewistische propagandaeohiriiften van uit Aken of Wesel zullen trachten de Holiandsehe grenzen te overschrijden met bestemming voor Botter dam. INKRIMPING 'TREINENLOOP. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt, zal ingaande 16 Sept. de treinenloop op d>. Ned, landsche Spoorwegen weder mgekrom pen worden. NEDERLANDER GERIDDERD. E de tweede gepubliceerde lijst van de per sonen die op den jaardag van den Koning van Engeland tot het ridderschap verheven zijn,n komt o.a. voor de Nederlander, de heer Joz. Duveen. De heer Joz. Duveen is in de kunstwereld bekend als het hoofd der firma Duveen Brothers te Londen, Parijs en Nieuw-York. Hij is de oudste zoon van wijlen Sir Joel Du veen, die een van Engeland's grootste kunst kenners en kunsthandelaren was. Deze Joel Duveen werd in Meppel geboren en begaf zich als eenvoudig jongmensch naar Enge land, alwaar hij lOituin maakte in de kunst- wereld. m LOONRAAD VOOR DE SPOORWEGEN. De Bond van Ambtenaren in dienst der Ne- derlandsche Spoorwegen heeft zich tot den Minister van Waterstaat gewend met een ver zoek, waarin wordt aangedrongen on onver wijlde instelling van den loonraad, zooals deze reeds maanden geleden werd toegezegd, onder opmerking, dat oplossing kwesties van loonregeling 1919' door personeel met onge duld wordt tegemoet gezien en door ver traagde instelling loonraad nieuwe loonrege ling 1021 in gevaar wordt gebracht. In verband met motie-Hermans, die over puwe loonregeling ingaande 1920 sprak, personeel welke redenen, een voor "<pvi ^personeel zoo hoogst belangrijke kunnen vertragen. 1.XTBA UITKEERING. In verband met het voorïieméh. der Regee ring am op 1 October a.s. aamalle mjikswerk- lieden een© uitlkeering te doen, gelijk aan één maand salaris, heeft de Minister van Oor log ook opgave verzocht van het aantal \®s- te- en losse-burgeroorveeërs, die thans in dienzijn. Voorwait de losse-corveeërs be treft, omen voor vorenbedoelde uitkeer^? slechts in aanmerking zij, die. op dien datum ,3 maanden of langer in rijksdienst zijn en minstens 400 uren hebben gearbeid. UIT WIJ^ENES. De veilinc „vereeniging, „Tuindersbelang'', is ingeschreven bij het Bijks'lcantoor voor Groenten en Eruit. KORTE BERICHTEN. Te Zuid-Beierland is de 10-jarige Tui- nis Vos, van een wagen gevallen en onder de wielen geraakt. Hij werd terstond naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd', waar hij aan de gevolgen is overleden. Twee Italiaansche watervliegtuigen verschenen Dinsdag te Heeg (Fr.) waarbij de vliegers op het meer aan het publiek staal tjes van hun kunst gaven. Voor veulens, 4 maanden -oud, wordt in Maas en Waal besteed van 400 tot 500 per stu'k. Te Nieuwefr-Almstel zijn op de algem.ee- ne'begraafplaats „Zorgvl'ied" van verschillen de graven een twaalftal gegalvaniseerde ijze ren 'kettingen ontvreemd. Dader onbekend. Met het oog op de vi'ering van den ver jaardag van de koningin op 1 September a.s. is bepaald, dat de trekkingen der staatslote rij in plaats van op 1, 2, 3, eni 4 September 1919, zullen worden gehouden op 2, 3, en 4 September. Naar het Haagsche Corr. Bureau met zekerheid verneemt zal mr. A. baron van Wijnbergen worden benoemd tot voorzitter van den binnenkort ijl te stellen Midden- slandsraad. Te Harlingen is sedert Zondag de IVjarige kleermakersbediende M. spoorloos verdwenen. Tot nog toe zijn alle nasporingen zonder resultaat. Niet-gepensionneerde weduwen en wee zen van militairen beneden officiersrang krij gen een jaarlijksche gratificatie. Alle staatspensioenen zullen wegens waardevermindering van bet geld verhoogd' worden. De minister van financiën wil met de Kerkbesturen de verbreking van de financiee- le band tuschen Kerk en Staat bespreken. De minister van landbouw heeft opge heven de afdeeling vleeschvoorziening en eervol ontslagen als hoofd van die afdeeling prof dr. H. Remmelts, inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst. Te ,,'t Veld" wordt 1 October a.s. een K Par. school geopend. De O. L. S. te ,'t Veld") zal geheel „ont- R Zijdewind (nabij volkt" worden. TEBTTGGEEEEBD. BERLIJN, 29 Augustus De Duhscly» Afrika-reiziger Wlbtrol, die in Januari Ï911 met prof. Jöger naar Afrika vertrokken is, is na 't vervullen van zijn onderzoekin gen in goeden staat weer teruggekeerd. ONLUSTEN IN ELZASVLOTHARINGEN. BERLIJN, 29 Aug. Volgens de Fran sche bladen hebben in Elzas-Lotharingen botsingen plaats gehad tusschen Fransche soldaten en Duitsche ingezetenen. De laatsten werden door de soldaten mis handeld, zoodat de commandant von Vol- mar zich genoodzaakt zag met strenge straffen te dreigen. E. L. T. A. De gisteren gehouden Elite-dag is niet tegenstaande het dreigende weer zeer goed geslaagd. Het woei, er-viel van tijd tot tijd regen, maar de vliegers lieten zich door niets afschrikken en gingen onophoudelijk de lucht in, hetzij om passagiersvluchten te maken, hetzij om demonstraties te houden, hetgeen door het publiek, dat in grooten getale was opgekomen, op hoogen prijs werd gesteld. Een groot aantal bezoekers maakte gebruik van de geboden gelegenheid om het vliegter rein en de hangers te bekijken en daar de ver schillende toestellen te bezoeken. Vooral' de groote "Caproni-driedekker dezer dagen ge arriveerd, trok op bijzondere wijze de aan dacht. Onder de bezoekers bevond zich o.a. Prins Hendrik, die vergezeld van zijn adjudant, kapt. luit. ter zee Von Mühler, nog eens na der met de Elta kwam kennismaken en door de heeren Plesman en Hofstee werd rondge leid. De Italiaansche majoor Laureat', die aan Z. K. H. werd1 Voorgesteld, had het genoegen, den Prins een en ander omtrent het groote Caproni-toestel mee te deelen. Verder bracht Z.Exc. de minister van Oor log, de heer Alting von üeusau. vergezeld van Lt.-kol. Fiirstner en jhr. Roëll, een bezoek aan de tentoonstelling. De minister maakte een vlucht in een Blackburn. Verder bevond zich onder de bezoekers mr. dr. W. F. van Leeuwen, vice-president van den Raad van State, oud-burgemeester van Amsterdam, die rondgeleid werd door den heer Fuld. Het was een drukke middag met -veel leven in de lucht. De groote B. A. T. die, bestuurd door ma joor Draper, gistermiddag met drie passa giers uit Soesterberg kwam, brak bij de lan ding op de Elta het linkerwiel, dat een eind in den grond drong. De staart van het fraaie toestel werd licht beschadigd, de inzittenden bekwamen geen letsel. Gistermiddag kwam op de Elta een één- persoons-sporttoestel van de Carley-fabriek uit Ede aan. De Carley-fabriek is de vierde Nederlandsche fabriek, die op deze tentoon stelling vertegenwoordigd is. PREDIKBEURTEN. 31 Augustus. Alkmaar. Oroote kerk10 uur, Ds. Vinke, Herden king v. d. jaardag v. H. M. de Koningin. Avond, 6 uur, Ds. de Pree. Kapel, Evangelische Unie, 10.30 uur, Ds. v Wijngaarden, Voorganger b. d. Vrije Ge meente te Amsterdam. Evang. Luth. kerkgeen dienst. Doopsgezinde kerk, 10 uur, Ds. Westra. Remonstrantsche kerk, geen dienst. Gereformeerde kerk, 10 uur, Ds. Meijer, Voorbereiding H. Avondmaal. Avond, 5 uur, Ds. Meijer, Heid. Cat. Zondag 43. Hersteld Apostolische Gemeente, 10' uur en avond 5 uur, benevens Donderdagavond 8 uur, godsdienstoefening. UIT DE OMGEVING. Hervormde Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Bosch. BERGEN, 10 uur, Ds. Spaargaren van Oterleek- Kapel Elim, 10.30 uur, Ds. D. E. Boeke van Schagen. BERGEN AAN ZEE, 11.15 uur, Ds. J. J. van de Wall van Spijkenisse. BROEK OP LANGENDIJK. Herv. kerk. 9.30 uur Ds. Stehouwer. 6 uur Ds. Stehou- wer( doop). Geref. Kerk. 9.30 en 2.30 uur Ds. de Jong. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 2.30 uur Ds. ae Bruin. Doopsgezinde Kerk. 9.45 uur Ds. A. de DEI KAASMARKT. De aanvoer was alhier op do markt bevre digend. De prijzen waren: hoogste markt 70en gemiddeld 68—i. Nog steeds is er geen uitvoer van kaas toegestaan omdat de minister alle zekerheid wil hebbeen van den winter voldoende ©on&umptiemelk te heb ben. Het 'heeft er allen schijn van, dat hij, om dit te bereiken, wil, dat alle fabrieken zich combineeren en zich een' leider kiezen voor den export. Wanneer deze regeling tot stand 'komt, dan zal dit tengevolge hebben dat de handela ren worden uitgeschakeld, dat hun perso- neelen op straat komen te staan en dat aan de gemeenten Hoorn, Purmerend en Alk maar groote schade wordt toegebracht als marktplaatsen. De burgemeesters van deze gemeenten ■brachten den minister reeds een 'bezoek om deze ramp voor hun plaatsen te voorkomen, doch de minister toonde zich onverzettelijk. Voor de producenten zit er dit gevaar aan, dat de firma van Lijk, Gouda, praiutisck de ikaas voor don eJcpofi geheel in .handen krijgt, waardoor zij njet den prijs In het buitenland halen di$.zij met een vrije markt, zouden be komen. Het bestuur van de vereeniging van .Kaas handelaren in N.-H. hield over de aangele genhei'd heden in het lokaal van den heer Koetsveld een vergadering met de vertegen woordigers van een 30-tal kaasfaibriéken die voor de vrije markt zijn. Besloten werd een audiëntie fcij 'den minis ter aan te vragen, die 'bereids op morgen is vastgesteld. Doel van' deze audiëntie is, te vernemen, of Z.Ex. organisatie van de producenten wenscht met het oog op de melkvoorziening. Verder wérd besloten een afwachtende hou ding aan te nemen en de kaas te blijven markten. GESLAAGD'. Gisteren slaagden te Haarlem voor het exa- nfen hoofdonderwijzer B. Hoestra van Sijbe- kairspel, J. Klover van Zuid Scharwoude en H. Zaadnoordijk van Alkmaar, allen leerlin gen van den gem. hoofdakteeursus alhier. BENOEMD. Bij beschikking van den minister van land bouw zijn voor het tijdvak van 1 Oct. 1919 tot 1 Oct. 1920 wederom benoemd tot leeraar aan de rijkstuinbouwwinterschool alhier de heeren J. N. van Beek en A. Sellemans. Tot tij'di onderwijzeres te Oudkaxspel is be noemd mej. W. Bennink alhier. KONINKLIJK GOEDGEKEURD. St.ct. no. 187 bevat de statuten van de afd. van het Roode Kruis alhier. ONZE BIOSCOPEN. In de bioscoopthéaters worden hedenavond weer nieuwe programma's vertoond. In de Cinéma Américain zal gegeven wor den De Koerier van Lyon of de Noodlottige gelijkenis naar het bekende drama van dien naam. Een film vol spanning! In het A. B. T. geeft de cowboy-uitbreker tot en met Zondag zijn succesvolle toer te zien, terwijl als film zal vertoond wordenDe wedren naar den dood. Een spannend dra ma in 5 acten. In „Novum" zal het duo de Rooy o.m. op voeren de succesklucht: de verliefde soldaat. De film „Apachenliefde" is zeer mooi. Ham en Bud zullen ook voor de vroolijkheid zor gen. CALLANTSOOO', 10.30 uur, Ds. France. DRIEHUIZEN 10 uur, Ds. Bocrendonk. EG'MONDIBINNEN, avond 7 uur, Ds. Ie Gras. GRAFr, 10 uur, Ds. Boers. GROET, 10 uur, Ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 10 uur, Ds. Caste- lein. HEERHUGOWAARD, 9.30 uur, Ds. Broekema. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur Ds. v. d. Hoe ven van Enkhuizen. HENSBROEK, 10 uur, Ds. Dorgelo. HOOGKARSPEL, 9.30 uur, Ds. Kastein. HOOGWOUD, 10 uur, Dr. v. Beek. KOEDIJK, 10 uur, Ds. v. Meurs. LIMMEN, geen dienst. NOORD9CHARWOUDE, 9.30 uur, Ds. Staal. i OBDAM, 10 uur Ds. Kruizinga. OOSTG'RAFTDIJK, 10 uur, Ds. Franck. OTERLEEK, 10 uur, Ds. Sinnighe Dam- sté. OUDKARSPEL, 9.30 uur, Ds. de Leeuw. OUDORP, geen dienst. DE RLJP, 10 uur, Ds. Groot. SCH'ERMERHORN, geen dienst. Gereformeerde kerk, 9.30 uur, preeklerm. ST. PANGRAS 9.30 en 3 uur, Ds. Lam- mers. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. URSEM, 10 uur, Ds. Dardenne Ankringa. WARMENHUIZEN, geen dienst. WINKEL, 10 uur, Ds. Nijenhuis Ock- huizen. ZUID-SCHARWOUDE. Herv. Kerk. (Niet ontvangen). CIRCUS CARRé. Het was gisteravond weer meer dan vol bij Carré, wel een bewijs dat het circus nog altijd trekken blijft. Het programma werd vlot afgewerkt en doordat er ditmaal geen pauze werd gehou den was de voorstelling op behoorlijken tijd weer afgcloopen. Na onze uitvoerige verslagen behoeven wij over deze voorstelling weinig meer mede te deelen. Op het gebied van paardendressuur staat natuurlijk het optreden van den heer Albert Carré bovenaan. Hij weet»zijn prachtige die ren, waarvan er eenige kort geleden in Neder land zijn aangekocht, volkomen aan zijn wil te doen gehoorzamen. Het gelijktijdig optreden van het school- paard en de danseres verwekt steeds veel enthousiasme. Vrij vel alle nummers voldeden goed en het waggelende Phauomen heeft weer heel wat toeschouwers kippevri bezorgd. Herhaal de uitroepen als „man schei er uit" of „man kom nou naar beuejen" bewezen, dat het pu bliek tijdens dit nummer in groote spanning verkeert. Bijzonder goed zijn de I.ampey Troupe en The Heinrygths. The Six Musical Stars mo gen wel eens voor wat frischere costuumpjes en uniformen'zorgen. La dame blanche blijft 'een zeer mooi num mer en de Arabische manouvre vormt een pas send' slot van een genotvollen avond. HET NEDERLANDSCHE TOONEEL. Maar 'n droonblijspel in drie bedrijven van Lothar Schmidt. Het fijn-geestige blijspel van Lothar Schmidt heeft niet alle bezoekers gisteravond in dezelfde mate geboeid. En toch hoe eenig gedacht-is dit stukje. Tengevolge van den zoelen Meinacht en de bowl raken Sribrin en zijn vrouw Anna Sponholz en Giscla de vrouw van prof. Haussman in zeer overmoedige stemming. Strabin wordt zijn vrouw ontrouw met Giscla. Anna haar man met Sponholz. Anna vertelt haar man den volgenden dag den droom dien zij,gehad heeft, (in werkelijkheid haar avontuur met Sponholz) Stabrin lacht er har telijk om. Voor hem loopt de zaak echter min der goed af. Prof. Haussman weet alles en Stabrin moet getuigen in het echtscheidings proces. Hoe zit hij nu in angst dat Anna al les te weten zal komen I In 't derde bedrijf moet hij haar de geheele geschiedenis wel vertellen. Anna gevoelt zich na de bekente nis ook schuldig en zegt dat haar droom ook waarheid is. Stabrin gelooft er natuurlijk niets van. Dit maakt Anna zeer kwaad. Dan zal Sponholz zelf moeten getuigen. En als deze alles bekent, wordt hij èn door Stabrin èn door diens vrouw hartelijk bedankt. Anna is blij, omdat zij meent haar man overtuigd te hebben. Stabrin is blij dat zijn vrouw naar zin heeft gekregen. Zoo eindigt het stuk zon der tragiek, maar vol ironie. Om van dit schijnbaar eenvoudige stuk een in alle opzichten uitmuntende opvoering te geven zijn zeer goede krachten noodig, want als speelstuk stelt het zware eischen. Dat al len gisteravond aan die eischen hebben vol daan, kan niet gezegd worden. De opvoering was voldoende maar niet meer Ret begin van 't stuk, het Meibowl-tooneel gaf bij lange niet de vereischte zwoele Meistemming. Met wat druk doen en hard lachen is dit niet voor elkaar te brengen. Ko Arnoldi speelde voor Carl Stabrin. Met alle respect voor zijn talent wij zien in hem nog steeds één onzer beste typeurs kunnen wij hem niét de meest gewenschte ver tolker vinden voor die'rol. Wel waren er vele fijne trekjes in zijn spel, o.a. in het tooneel met de zijden rok, maar vooral in 't eerste be drijf, was" hij niet de Stabrin zoals wij ons die voorstellen. Wij voor ons hadden Arnoldi liever gezien als prof. Haussman. Deze klei ne prachtig geschreven rol, werd nu zeer verdienstelijk weergegeven door Hans Brü- ning. Zijn optreden in 't tweede bedrijf bracht ons een mooi tooneel tje. Verkade als Sponholz kon ons weinig vol doening scheuken. Er zijn rollen, waarin zijn ;oede-kwaliteiten heel wat beter tot hun recht omen. Waar wij van genoten hebben, dat was van 't spel van Marie Holtrop als Anna. Voor ons was dit 't beste van den avond. Zij zag er allerliefst uit en wist door opmerkelijke routine aan vele tooneeltjes een bijzondere be koring te geven. De veel kleinere rol van Gisela werd in fraai costuum door Fie Carelsen op levendige wijze gespeeld. Lize Servaas en Anton Ruys speelden de kleine röuetjes van Bertha en Kanichy. Zij gaven niet veel moeite er iets aparts van te maken. In de tooneelaankleeding herkenden wij aan enkele kleine dingen wel de regisseur Verkade. Dat het tooneelarrangement anders deed denken aan een „luxueus materieel be staan" zooals Stabrin zegt, vonaen wij toch niet. Ruim kwart over acht begonnen, was het stuk reeds voor half elf geëindigd. Er was tamelijk veel publiek. T Is voor Alkfiaar wat 't tooneel betreft een bezwaar dat de kermisweek juist valt in 't laatst van Augustus. Dan heeft er bij de ge zelschappen altijd mutatie plaats, want 1 September begint 't nieuwe seizoen. Zoo Rika Hopper en Emmy Morel b.v. het Tooneel verlaten. Emmy Morel heeft gister avond voor 't laatst bij 't Ned. Tooneel in „Peggy m'n kind" gespeeld. En nu kan de voorstelling van dit stuk hiér Zaterdag niet doorgaan. Wat zeer jammer is. inplaats van dit vroolijke spel krijgen wij dan één der zwaarste drama's van Ibsen, n.l. „Spoken", en voordeelige ruil. Maar voor de liefhéb- ers van zware kost is er nu wat te genieten. BIJ TER HALL. - Voor een meer dan uitverkochte zaal de menschen stonden zelfs naast de banken ging gisteravond weer Henri ter Hali's Re vue' in de tent op de Laat. Dat zij weer evenveel succes had als de vorige avonden, bewees wel het onbedaarlijk lachen telkens 3p< tje en G. Buriau als Sjareltje en het applaus na de balletten en koren. luide om 't spel van S. A. Nieuwenhuis als Karèl- als ld hartelijk lachen wil, ga n^ar Ter Hali's tent. Sjareltje iplaus na üe nanetten en k Wie de revue nog niet gezien heeft en eens (Buiten vrantwoordelljkhetd van de Redactie De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Alkmaar, 29 Augustus 1919. M. de Red., voor het volgende een plartsje in uw blad. De heer Carré heeft zich volgens uw ver slaggever bereid verklaard een einde te ma ken aan de mogelijkheid om aan opkoopers kaarten in handen te doen spelen. Hij heeit zijn bureaulist gewaarschuwd', gedreigd met ontslag, welnu als de héér Carré een man van zijn woord is, dan is m. i. het oogen- blik voor dat ontslag, voor ingrijpen van den lieer Carré gekomen. Toen namelijk gisteravond omstreeks 6% uur de bureauilst kwam, werd hij direct om stuwd door opkoopers, die hem hielpen, bij de opening van het bureau. Een dezer heeren verdween met den bureaulist in het hokje. Degenen die voor het loket stonden, konden toen zien, dat de bureaulist kaartjes stempel de en uitscheurde en ze den opkooper ter hand stelde, die daarop spoedig het hokje verliet, om de aldus verkregen kaarten aan den man te brengen. Den heer Carré is meermalen bekend ge maakt. dat deze dingen bestaan. Ook heden- avona weer. Zal hij nu ingrijpen? Of moet hem op andere wijze bekend worden gemaakt dat het publiek van dergelijke zaken niet ge diend is? Een viertal mij bekende personen hebben mede de bovengenoemde handeling aan schouwd. Aan den heer Carré om te toonen, dat hij van dergelijk geknoei in zijn zaak niet of wél gediend is. v. D. Mijnheer de Redacteur, Langs dezen weg wenschte ik instemming te betuigen met het door H. in uw courant van 28 dezer ingezonden stuk Betreffende het niet toelaten van vrouwen in het Anato misch Museum van het op de kermis alhier staande Panopticum. Teekenend vond ik het, dat wél vrouwen worden toegelaten in de afdeeling „gruwe len", om het nu zoo maar eens te noemen, te weten b. v. afgesneden tongen, uitgestoken oogen en wat dies meer zij, welker Tentoon stelling toch, dunkt mij, van absoluut onnut is terwijl genoemd anatomisch gedeelte din gen tentoon stelt welker bekendheid niet ge noeg kan worden doorgevoerd. Hier echter: „Verboden voor vrouwen"Hee klein en conservatief van wie van onze autoriteiten dit verbod dan ook heeft uitgevaardigd. Met dank voor de plaatsing, MUNTINGA. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 29 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Geldig tot den avond van 30 Aug. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 761.1 te Memel. De laagste stand van dén barometer 746.8 te Lerwick. VERWACHTING. Matige zuidelijke tot westelijken wind, zwaar tewolkt met regen- of onweersbuien, koeler. 4 BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: 28 Aug. Hendrikus Ranzijn en Anna Raves. Dirk Koning en Maria Wallaart. Wilhelmus van Best en Cornelia Elisabeth Hoeben. AT KMA AT?, 29 Aug. Kaasmarkt. Aange voerd, 109 stapels, wegende 76144 Kilogram men. Fahriekskaas. Kleine 70. Boerenkaas. Kleine, 69.50. Commissie 68—. ALKMAAR, 29' Augustus. Ter graan markt waren aangevoerd 655 zak. Tarwe /31a/ 33, rogge 18 a 29, gerst 22 h 24, id. chev. 24 h 26, ha ver 29,h 34, citroen boonen f 22. f 35, witte boonen 45, groene erwten 40, vale 31 h 32. PURMEREND, 28 Augustus 1919. Op de afslagmarkt werd vehaudeld: Aardappelen 1.10 h 2.25 p. zak 25 K.O. Tuinboonen 0.28 a 0.31 per zak 15 K.G. Slaboonen 1.05 h l.löper zak 15 K.G. Snijboonen 0.75 h 1,65 per zak 15 K.G. Peren 10 h f 32 per 100 K.G, Appelen 11 f 38 per 100 K.G. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK A (Lan, ker Groenteveiling) 29 Aug. 19l9. In den gehouden veilingen werd betaald voor Bloemkool le soort (per 100 st.) 19.70 31.90 2e soort 7.60 h f 9.80. Roode kool 3.30' h 4.60, gele kool 4.80 h 6.30, Witte kool 0.70 1. Wortelen 1.30 h 1.70 per 100 K.G. AardappelenSchoolmeesters 7.40 f 9, Blauwe 7.60 9.20, Eigenheimers 6.20 h f 7.20, drielingen 3.10 h f 4.10, kleine 2, alles per 100 K.G. Slaboonen 9.90 h f 11 per 100 K.G. 1 Aanvoer: 4775 st. bloemkool, 146400 K.G. roode kool, 13400 K.G. witte kool, 22850 K.G. gele kool, 18675 K.Ö. wortelen, 17750 K.G. groote aardappelen, 900 K.G. drielin- gen. van 28 Augustus 1919. Opgave van STAATSLEENINGEN. NEDERLAKD. pCt. Oblig. N.W.S. v. 1000 1918 5 Oblig. N.W.S. van 500/1000 1917 4K dito van 10CO 4 Oblig. dito 354 dito dito 3 CSrt. dito 2Y% Nod. Ind. 1915 f 1000 5 dito 1916 f 1000 5 BUITENLAND^ OOSTENRIJK. Bel.vrïjo Kronenr, Jan.»JuD 4 RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500—5000 5 Iwangorod Domb'r. GR. 625 Nlcolal Spw. 100 4 Geconsol. 1880 GR 625 4 Rothschild (consols) GR 625 4 Hope en Go. 1889*90 GR 625 4 6o Emissie, 1894. GR 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeerftel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank» en Crediet»Instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 5 4K Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. t. Expl. v, Staatssp. Obl. Premieleenlngen. NEDERLAND. A'cMm Stad 1874, 100) 3 BF.LGIE. Antwerpen 1887 254 Prolongatie pCt. Atchis. Top. S. Fé O» v. g. A Denv R. Grande Spw. C. v. A. Eriè Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Railw. Cy. g. a. dito Préf, A> Missouri Kans, Töïi G, v. A Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g, A. tnaconda Copper G. V. A. m. Gar Sc Foundry Co. G-. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Mere. Marine Cy. afg. A» Int. Mero. Marine afg. pr. A- Geo. Holl. Petr. Cert, v. A Kon, Ned. Mij. t. v. Petr. ba A, Orion Petrol. Mij. A Steaua Romana Éetr. Mij. A. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. ld. ld Winstaand Handelsv. Amsterdam Aand Ned. Handel Mij. C. v. A. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Guit. Mij. Aand Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id. Gem. Eigendom A. Hoü. Stoomb. My. Aand. Java China Japan Lyn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand Kon. Ned. Stoomb. My. Aand Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart My. A. Ned. Scheepv. Uniö Aand Rotterd. Lloyd A. Stodmv. My. Nederland A A'dam Deli Comp. Aand. DeU»Maatschappjj Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Delf Aand. Senembah Tabak»My. Aand. Insulinde Oliefabrieken Mededeellnigen van Vrijdlaig 29 Aug. '19. Oliwaaxden beter vooral voor Koninklijke. Culturen onveranderd. Stehteepvaart-aandee- len oip vorige plrijzen. Amerika vast, vcor American Oar and Foundry. heden. KKKMIS. Vorige koen 94f/g 95 87 !6«7s 83Vu 8315/1, 685,7 611/4 61 527/3 527* 95'/, 955* 93T/g 931% 16% 16% 305/4 325/8 257* 241* 325/4 32 26 251* 261% 26 26 u/u 26 24 24 Vs 521/4 888/8 501* 931/4 945/4 1995/4 202 199»/, 1515/4 151 9fi8/4 905* "5 ij 871/i 853/4 105% 10515/11 681% 4 4 Vorige koers 981% lls/8 12 207/s 2d 2F% 22 531/ia 533/4 13% 131* 1013/i« 1023/8 267/8 271* 1385/8 1371* 1541/, 151 1301* 1381* 1231/4 1067/8 108% 575/4 59% I683/3 167% 325 331 7395/4 753 99 99 180 180 3281* 328 271 2731/s 263 -j- 5421* 5451* 2183/4 221 2701/4 270 2231* 1061* *- 443 443 423 425 2241/4 332 334 199 199 2511* 2501* 240 240 246 246 2931* 296 3058/4 306 3431* 343 324 584 - 2593,7 3333/4 5641* 260 2591*

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3