öpiifë Vorkooping Opmito Verkooping if re Koffiehuis INBOEDEL, te Schagerbrog. Boerenplaats, J. van der Veen, Kunsten en Wetenschappen. Ingezonden Stukken. Marktbericht ''li. te Limmen, Mr A. P. H. de Laage, Rentenierswoniug Inboedel, Notaris C- L» VAN DEN BERGB een perceel BOSCH, van een Kapitale Wei- en Bouwland, J. van der Veen, Vijf perceelen i. VAN DER VEEN, NOTAROHALKüüAAR, J. van der Veen, te Broek op Laogeodijk. te lossea 1b ®«n «ratal Jams,. Os bsstifldaa: om te bereiken, dat toekomstige leden ook bijdra* gen in de kosten daarvan. Dit werd goedge» vonden. Goedgevonden werd ook om de kosten over den dienst 1919 aan het eind van het dienst» jaar te verrekenen en deze kosten voorloo» pig te bestrijden door het aangaan van een kasleening by een financiëele instelling. Met het bestuur van het Boter»controle«sta« tion in Z.»Holland wss overleg gepleegd in» zake het oprichten van een dergelijk station voor N.aHolland. Dat station zal daardoor haar leden met zien verminderen, doch is, ondanks dat, bereid haar medewerking te ver» leenen. Zij hebben geen bezwaar, dat het sta» tion in N.»Holland zal beginnen met 1 Januari. Zy verlangen echter, dat wy den controleur, den heer D. de Boer van Twisk, overnemen en dat hebben wy toegezegd. Op het Zuivelfonds, groot 22000, laten zy echter geen verhaal toe. Dit is sneu voor N.»Holland, maar overeenkomstig de statuten en dus begrijpelyk. De vergadering vereenigt zich tenslotte met deze regeling. De leden werden verzocht om per 1 Januari uit te treden als lid van het Bo» ter»controle»station voor N.»Holland. De voorzitter zeide nog dat op grond van toezeggingen van den heer Lovink, men ge» dacht had met 1 September te kunnen begin» nen, doch nu blijkt het, dat de merken niet klaar »yn. Voor Friesland zijn nu 1 millioen merken klaar voor 30 en men is ook bezig met het maken van 40 doch ook voor Friesland. Wy vernamen dit Dinsdag en hebben daar» over onze ontstemming te kennen gegeven. Wy zullen nu per 1 October 30000 merken krijgen en met November weer 3000. Dr. Swasink gevoelt dat men tegen ons te kort is geschoten en streeft er naar om ons spoedig te helpen. De controleurs en analisten zullen nu met 1 Sept. in het werk gesteld worden om aan alle fabrieken de noodige inlichtingen te geven over de boekhouding. Ook zullen zij komen om behulpzaam te zyn by het opleggen van de merken. Deze regeling werd goedgevonden. De voorzitter deelde nog mede dat voor «1» ie stations een speling van 2 pet. is vastge steld. De kaas van 40 moet dus op 42 pet. gemaakt worden. De kon. goedkeuring is spoedig te verwach» ten. De door den directeur ontworpen boeken zijn reeds in principe goedgekeurd. Het woord was hierop aan den directeur, de heer de Waai, die allereerst by de aanvaar» ding van zyn taak, aller medewerking inriep en wel in de eerste plaats die van Dr. Schey. Spr. gaf hierop een uiteenzetting van de in te voeren boekhouding. De heer Schuurman te Graft gaf in over» weging, de administratie niet te gecompliceerd te maken. Applaus. De voorzitter zeide, dat er nu gestreefd was, om deze tot het noodzakelyke te beperken. Aan de voorschriften door de regeering aan het verkrygen van een ryksmerk moet echter voldaan worden. Ds Schey deed uitkomen, dat de kaasma» kers aan de kleine fabrieken volkomen in staat waren, om de administratie te voeren. Zy kregen daardoor meer werk en grooter verantwoordelykheld. Men diende hen daar» voor assistentie by het melkonderzoek te ge» ven. Op een vraag zei de voorzitter, dat het be< stuur, wanneer blijkt dat de kaas niet met op» zet 40 is, altijd tegemoetkomend zal handc» len. Nog deelde spreker mede, dat de regeering niet zal medewerken om aan het station ook het merk voor volvette kaas te verschaffen. Binnenkort zal er niets anders dan gemerkte kaas uit mogen. De directeur deed nog uitkomen, dat op een klacht uit het buitenland niet wordt Ingegaan wanneer de kaas niet wordt opgezonden en daardoor aan het station niet kan worden vastgesteld, dat de conclusie van het buiten» land juist is. De heer Back verklaarde, dat dezs regeling hom zeer aanstond. De heer Zwaan gaf nog in overweging om^ een regeling uit te geven, hoe de administrs» tie moest zyn. Hierop werd de vergadering gesloten. Maar de opera's m de «fsfonie-ccaicerten rijn niet de eenige getuigen van de ontwikke ling van het muzikale leven in de Unie. Elke groote Amerikaansche stacj die zich zelve res pecteert houdt er haar eigen conservatorium en een respectabele hoeveelheid van goed ge schoolde muzikale krachten op na. Evenals in België en in Duitschland is het aantal zangvereenigingen in de Unie bij zonder groot en kan men op concerten waar de een of andere beroemdheid zich doet hoo- ren, geen plaats onbezet zien, zelfs wanneer de entrée's fabelachtig zijn, zooals in de ge vallen wanneer zich bijv. een Caruso of ande re sterren doen hooren. In de concertuitvoeringen staan Mozart en Beethoven vóóraanj in het oratorium doen de ^Messias" en de Schepping" het gemoed der toehoorders bij voorkeur trillen van hooger genot en in de opera zijn Wagner en Gounod boven allen en alles geliefd. Reeds in de eerste dagen van het ontstaan van Nieuw-Engeland, toen de puriteinsche geest heel het openbare leven in Amerika be- heerschte en de wereldsche muziek in den ban deed, kwam het psalmgezang, dat innig met den eeredienst verbonden was, op om het ge voel voor de muziek op te wekken en toen het orgel en de strijkinstrumenten hun intrede deden bij de godsdienstige gemeenten en in haar dienst gesteld werden, zag men overal vereenigingen ontstaan die zien er op toe legden het koor- en het sologezang zoo hoog mogelijk op te voeren. Maar dat alles heeft slechts betrekking op de uitoefening der muziek en niet op ae schepping van een eigen muziek. Eigenaardig is het dat de Amerikanen, die in verloop van tijd zulk een krachtig ontwik keld nationaliteitsleven kregen elk inheemsch product met een schuw wantrouwen aanzagen en niet eerder iets van hun eigen componisten wilden weten vóórdat deze in Europa gewo gen en daar goed betonden werden. Eerst dan, maar ook niet eerder, waren zij bij het Amerikaansche publiek „re^u". Toch heeft het den Amerikanen niet aan eigen componisten ontbroken die geheel los waren van Europeesche invloeden. Vóór den'Amerikaanschen opstand stond de muziek, evenals zoovele andere uitingen van kunstgevoel, geheel onder Engelscnen invloed, maar niet zoodra had Nieuw-Fnge- land zich van het moederland losgemaakt of men begon zijn eigen weg te bewandelen. Al les wat typisch-Engelsch was, werd op zijde geschoven en men legde zich toe op een eigen muziek, al was dit dan ook uit den aard dér zaak van middelmatig gehalte, laatst der vorige eeuw kw, Eerst in het amen er komponis- ten op den voorgrond met werkelijke diepe en ernstige aspiraties op muzikaal terrein. Op mannen als Chadwick, Parker, Mac-Dowell e. a. zien de Amerikanen thans met eefc ge rechtvaardigden trots op. Door hun composi ties in ons land nog zoo weinig bekend is de Amerikaansche naam in de muziekwe reld tot eer gebracht. Zeer populair in de Vereenigde Staten ia alles wat betrekking heeft op volksgezang. Er is geen Amerikaan die daar niet veel voor gevoelt, wellicht een gevolg daarvan dat be paald muzikaal aangelegd is. De kleinste straatjongens kunnen het niet nalaten om thuis, op straat of bij hun werk allerlei deun tjes te fluiten of op een harmonica of eenig ander eenvoudig muziekinstrument te spelen waarbij1 zij in den regel een dankbaar gehoor vinden. Kerkelijke hymnens en liederen die een sterk sentimenteel karakter vertoonen zijn bij een groot deel van het publiek zeer geliefd. Anderen daarentegen zijn dol op luchtige, vroolijke marschen, van dat soort dat wij zou den noemen: kapelmeestersfabriekswerk. On- noodig mede te deelen dat in de Vereenigde Staten de gramofoon's bijzonder talrijk zijn. OVER HET MUZIKALE LEVEN IN DE VEREENIGDE STATEN. In geen land ter wereld zijn zooveel „richards" die financieel zoo royaal zijn als in de Vereenigde Staten wanneer het geldt kunsten en wetenschappen te steunen. Wat door die steun verkregen kan worden leert ons de ontwikkeling van het muzikale leven in de Unie. Typischi bijv. was de ontwikkeling van het Synfonie-orkest in Boston dat heden ten dage nog aan de spits staat van de Amerikaan sche muziekwereld. In 1880 bezat deze ver maarde stad wel is waar twee synfonie-or- kesten, maar beiden waren van middelmatig gehalte, de leden hadden het zoo druk met het geven van privaatlessen ten einde aan de eischen des levens te kunnen voldoendat hen de tijd ontbrak voor eigen studie. Toen kwam zich een „richard" die zich zeer voor het muzikale leven interesseerde, met zijn welgevulde beurs aan de directies dier orchesten aanmelden voor een zoo flinke sub sidie dat de beste krachten uitgekozen konden worden die zoo royaal betaald werden dat zij a 1 hun krachten aan eigen studie konden wijden, met het gevolg dat het centrale or- chest dat uitstekend geleid werd, zich weldra met de beste orchesten uit Europa kon meten. Dit voorbeeld uit Boston wera in Nieuw- York, Chicago en andere groote steden ge volgd zoodat de Unie thans synfonie-orches- ten bezit wier uitvoeringen de scherpste cri- tiek kunnen verdragen. Op dezelfde wijze hebben Nieuw-York en enkele andere stéden hun opera's gekregen; dhhr kan men om beurten Duitsche, Fran- sche en Italiaansche opera's hooren. Zoo kan men zonder bevreesd te zijn voor tegen spraak gerust beweren dat de Parcifal- uitvoeringen in Nieuw-York uit een artistiek oogpunt niet achter behoeven te staan voor die van Bayreuth. De beste zangers en musici uit Europa maken bijna zonder uitzondering kunstreizen naar de Vereenigde Staten1 waar het publiek de opvoerende kracht dier uitvoe ringen zoo zeer weet te waardeeren, dat de diréoties daarvan enorme honoraria aan de srtiatan kunnen betalen. echter dat in de Vereenigde Staten bijna geen enkel volkslied ontstaan is. Wat velen in Europa nog steeds aanzien als het Ameri kaansche volkslied! bij uitnemendheid, het Yankee Doodle Dandy dat van onbekenden oorsprong is wordt door geen enkelen Amerikaan als zoodanig erkend. Evenmin het ouderwetscheflail Columbia}" Als nationale hymne geldt bij de Amer! kanen alleen het ruim een eeuw geleden ge dichte lied: de „Star spargled Banner". Het voorbeeld van dit lied moet een oude Engel sche melodie geweest zijn. De andere liederen die de echte oudere Amerikanen het meest dierbaar zijn, zijn diegenen welke ontstaan zijn uit den tijd van den burgeroorlog, de tijd dus van een geweldige worsteling. De echte muzikale producten van het land al hadden zij dan ook een meer of minder sterke locale kleur, moet men zoeken in de zuidelijke door vele negers bewoonde Staten van de Unie. Niet dat de negers zelf in staat waren iets op muziekgebied te pres- teeren, maar zij zijn geboren zangers be gaafd met den aanleg om de oude balladen en melodiën die zij in hun slaventijd op de plantages en op de rivierboófen hoorden weerklinken, in zich op te nemen, die te bewa ren en op de speciaal aan hen eigen rythmi- sche en melodieuse wijze weder te geven. Aan alle zulke in de Zuidelijke Staten- in neger centra gehoorde gezangen ligt een duidelijk hoorbare zwaarmoedigheid ten grondslag. Ten slotte nog de vermelding dat het over bekende, door alles wat Engelsch is met bij zondere voorliefde gezongen „Home Sweet Home" hoogst waarschijnlijk van Amerikaan sche oorigine is Buiten vrantwoordelijkheid van de Redacüe le opname in déze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) BERGEN'S KATHOLIEKE RAADSLE DEN EN DE WETHOUDERSBENOE MING. „Wat gij niet wilt dat u geschiedt doet dal ook aan een ander niet!" Mijnheer dé Redacteur, Waar ik mij met de verkiezing, die geleic heeft tot de tegenwoordige samenstelling van Bergen's gemeenteraad in het geheel niet heb ingelaten, anders dan door he; plichtmatig uitbrengen van mijne stem, is het mij zeker wel geoorloofd, mijne meening te zeggen inzake de voorbereiding voor de keuze der nieuwe wethouders, zooals die te mijner kennis kwam uit uw bericht in het nummer van Donderdagavond. Mijne meening en een waarschuwende atem. Hst most aikr doel trfja, odk b* growt vk- schil van opvatting, samen te werken, zoo maar eenigszins mogelijk, tot het welzijn en den bloei der gemeente, waarvan men de be langen heeft te behartigen, en daartoe heeft de nieuwe geest van evenredige vertegen woordiging, die de kieswet ons bracht de gelegenheid in hooge mate bevorderd. Nu is bij de jongste verkiezing voor den raad hier gebleken, dat er twee domineerende racties in den raad zijn gebracht: de verte genwoordigers van „Bergen's Belang" en die der katholieken. De derde groep kan geen rechten doen gelden, omdat zij slechts bestaat uit één lid, en er maar twee wethouders zijn te benoemen. Nu eischen zeer terecht de katholieken een zetel voor zich op, en. natuurlijk, zouden wij zeggen, laat „Bergen's Belang" aan de ka tholieken over, wien zij deze eer waardig keuren. Ook „Bergen's Belang" verlangt in het wethouderscollege vertegenwoordigd te zijn, dat recht heeft zij evengoed als de katholie ken, niet waar? Wat doen nu echter de ka tholieken? Vierkant weigeren, wat vanzelf sprekend het recht van de tweede sterkste raadsfractie is! Ik geloof niet, dat onze katholieke raads leden zich ernstig rekenschap gegeven heb ben van de gevolgen, die dit hun stellig on billijk optreden hebben kan en hebben moet, niet alleen onbillijk, doch ook in lijnrechten strijd met den geest van de wet, die evenre digheid wil. Dat dit nog niet gebiedend is voorgeschreven voor de keuze aer wethou ders, ligt slechts hieraan, dat deze materie niet bij de kieswet wordt geregeld, doch in de gemeentewet. Het valt niet te betwijfe len, dat bij eventueele herziening dezer wet de evenredigheid ook voor het wethouders college gebiedend wordt voorgeschreven. De geest der kieswet wijst echter, dat is volkomen duidelijk, op den emstigen wil van de groote meerderheid van het Neder- landsche volk tot evenredige samenstelling der vertegenwoordigende colleges. Mogen nu de katholieken m lijnrechten strijd hier handelen met dien uitgesproken geest der wet? Moet men zich ook hier, al zijn wii geen groote stadsmenschen, niet doordringen van den geest der nieuwe kies wet? Zoo achterlijk is men hier in ons goede Bergen, naar ik hoop en vertrouw, niet! Zooals de katholieken nu handelen, be vorderen zij niet den geest van samenwer king, dien wij tot opbouw onzer gemeente, in den raad zoo dringend behoeven. Kome men bij hen nog tijdig tot inkeer, en bedenke wat hun zelf te wachten staat, als een volgend maal eens een andere vertegen woordiger eener derde groep er eens anders over dacht. Beseffen zij wel, dat, bij weer wraak, zij dan, op hun beurt, in het geheel niet vertegenwoordigd worden in het wet houderscollege? Met dank voro de plaatsing Mijnhfeer dé Redacteur, Uw dw., H. SIEBERT COSTER. Bergen, 29 Augustus 1919 Alkmaar, 29 Aug. 1919. Mijnheer de Redacteur. Qaame wenschte ik, dat u onderstaande regelen plaatste in uw courant aangaande den kaartenverkoop van het circus Carré. Ik ben namelijk aangesteld voor den voor verkoop van besproken plaatsen, welke door mij terzijde gelegd worden. Wat bleek nu, wanneer de avond er was? Dat velen de kaarten niet afhaalden en ik ze overhield. De bureaulist gaf mij steeds een groot kwantum kaarten. De bedoeling van dit schrijven is, dat ook bij het publiek fouten worden begaan. Mijn dank voor de opname J. GROOTHUIZEN. Sigarenmagazijn Langestraat hoek Schoutenstraat. Bestellingen worden door mij opgenomen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 29 Augustus. In de heden gehouden veilingen werd be taald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 22.50 34.90, 2e soort 10 a 20. Roode kool 4.10 a 6. Wortelen per 100 bos 4.60 A 7.20. Rabarber per 100 bos 3.40 A 8.10. Uien per 100 bos 4.60 A 6.80. Slaboonen per 100 K G. 4.60 A 11.70. Andijvie per 100 stuks 1.20 A 3.80. Kropsla per 100 st. 2.10 A 4.50. Komkommers per 100 st." 4.60 A 9.80. Pieterselie per 100 bos 1.80 A 3.60. Postelein per ben 0.21 A 0.30. Snijboonen per 100 K.G. 8.90 A 16.80. Selderie per 100 bos 0.50 A 1.80. Tomaten per K.G. 0.06 A 0.16. Appelen pgr K.G. 0.03 A 0.34. Peren per K.G. 0.04 A 0.36. NOORDSCHARWOUDE, 29 Aug. Aardappelen: Schotsche muizen 5.50 A 7, Schoolmeesters 7 A 8.70, Eigenhei mers 5.70 a 6.90, Blauwe 7.50 A 9 Drielingen 2.20 A 3.80, Roode kool 3.30 A 4.20, Uitschot 1.30 a 1.70, Gele koo 3.70 A 4.50, Witte kool 0.70 A 1.10 Spercieboonen ƒ7.50 A 8.80, Grove Uien 8.20, Nep 10.10, Peen 1.70 A 1.90 VENHUIZEN, 29 Augustus. Veiling de Zuiderkogge. Peren Dirkjes 8.30 A 11, F. suiker 8.40 A 17.80, G. Ballen 9.60 A 17 Tros 5.40 A 10, Claps 20 A 36.80 Kamfer 7 A 9.90. Appelen 3.60 A 10. Druiven 68, alles per 100 K.G. WIJDENES, 29 Augustus. Veiling Tuin dersbei ang. Fr. suikers 4 Y,5 ct., goudballen 44'/i et., dirkjes 2 ct., Clapp's Favorite 815 ct druiven 3238 ct., slaboonen 45 ct., alles per pond, roode kool 5 ct. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw" 29 Aug. 1919. Heden besteedde men voor- Bloemkool I 22 A 24, II 15 A 17 III 8 A 10. Roode kool 3.75. Witte kool 0.70. ZWAAG, 29 Aug. Bessen 1726 ei, ■ziken 1218 ct., t20 ct., pruimen l maten 11—12 ct. druiven 30—50 en 322 ct., ai 35 ct., uien 7 ct ten overstaan van den Notaris op Dondordag 2 October 191®, en wel a. des morgens 9 uur. in de her berg van den heer N. KROON, van Een zoo >»O0d als nieuwe bij den Kerkweg te Limmen, kadaster sectie A No. 1281, groot 2 aren 37 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. b. des morgen» 10 uur, in voor melde woning, bij den Kerkweg, van den volledigen als: tafels, stoelen, kasten,spie gels, bedden met toebehooren, kleeden gordijnen fornuis kachel, zeil brandstoffen, enz. Te bezichtigen op 23 September 1919, des namiddags van 2—5 uur. Alles behoorende tot de nalaten schap van Mej. de Weduwe W. DEKKER—Admiram. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voornoemden Notaris, Breedstraat te Alkmaar. te SGMOORL. te 8CHAGEN, zal op Vrijdag 19 September 1919, 's morgens half 11 (zomer tijd), in 't café „de Roode Leeuw" van den heer TIMMERMAN te Schoorl, ten verzoeke van de Erven van Mevr. de Wed. A. E. ROUFFAER, publiek verkoopen nabij den Heerenweg onder de gemeente Schoorl, uitmakende een deel van het „Joden Kerk hof", kad. sectie C, no. 388, groot 49.30 A. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen op 31 Oct. 19 L9. Lasten vanaf 1 Januari 1920. (gemeente Zijp»), op Woenadag 8 October 1919 bij opbod en op Woensdag 15 Ootober 191® bij afslag en combinatieëa, telkens des morgens 10 uur, in het Koffie huis „Mat Wapen van de Zijpe", ten overstaan van den notaris Mr. A P. H. DE LANGE, genaamd „de Vereeniging", bestaan de uit flinke Hnlsmanswottlng, voorzien van brongas, met Erf, Tnin, Ierkolder, Schaar, en diverse perceelen uitmuntend bijzonder geschikt voor kool- en groentencultuur, staande en aanean- gelegen aan de Groote Sloot nabij de Keinsmerbrug, in de gemeenten ZIJPE en SOHiGEJf, samen groot 23.73.75 H.A. Thans in huur bij den Heer C. DE MOOR. Te aanvaarden, vrij van hnur, 't land Kersttijd 1919 en de ge bouwen en erf 1 Mei 1920. Inlichtingen en teekeningen wor den verstrekt door voornoemden Notaris te Alkmaar. te KOEDIJK. notaris te Alkmaar is voornemens op DOSDEBD1G 2 OCTOBER 1919 des voormid- dags 9 uur in het café „HET VERGULDE PAARD" van den heer J. Groot te Koedfjk, in het openbaar te verkflopen i te Koedijk, kadaster Sectie A nummer 2 --oot 2.35.40 Hectaren. Aanvaarding Kemsiis 1919. Eigendom van den heer J. HUIBERS te Broek op kangedijk. Inmiddels uit de hand te koop, te bevragen bij den eigenaar. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris Oudegracht 291 te Alkmaar. ia voornemens op MAANDAG 15 SEPTEMBER 1919 des avonds 6 uur in het café „de Rustende Jager" van den heer E. ZWART te Heiloo, in het openbaar te verkoopen Een voor 6 jaar geleden nieuw ge bouwde genaamd „Buena Vista" te Heiloo aan den Rijksstraatweg met tuin, groot 12 Aren, 72 Centiaren. Eigendom van den heer J. P Leguit. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van notaris S. Scheffelaar Klots te Bussum en ten kantore van genoemden notaris van der Veen aan de Oudegracht 291. notaris te Alkmaar, Is voornemens op ZATERDAGEN 20 SEPTEMBER 1919 bij opbod en 27 SEPTEMBER 1919 bij afslag, telkens des middags 12 uur, in het café „de Tabakshandel" van deni heer N. Schermerliorn te Alkmaar in het openbaar te verkoopen De gunstig bekende aan de» PM?*"*»'-~ --erweg en Hui- gendijl ue Schermeer, gemeente Ursem, bestaande uit HUIS, SCHU REN, ERF, BOOMGAARD, TUIN en WEI- en-BOUWLAND, kadas traal aldaar bekend, Sectie D num mers 216, 15, 14. 13, „u, j, 21, 33, 31.281, 282, samen groot 21.32.70 H. A. De plaats Is uitstekend ge schikt voor bouwerij. Aanvaarding huis, schuren en erf 1 Mei 1920 en de landerijen Kerst mis aanstaande. In huur bij den heer D. Schermer- hora tot Kerstmis 1919 en 1 Mei 1920. De kooper der geheels plaats kan 50 procent der koopsom op de perceelen ter leen behouden tegen 5 procent rente voor 10 jaren vast. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris OUDEGRACHT 291 te Alkmaar, bij wien tijdig teekeningen verkrijg baar zullen zijn. notaris te Alkmaar, Is voornemens op DINSDAG 10 SEPTEMSïF.Jï 191®, des avonds 6 unr, in nateneemea koffiehuis, in het openbaar fa verkoopen Het gunstig bekend staande genaamd „de Witte Zwaan" met nieuw gebonwde flinke Kolf baan aan den Dorpsstraatweg te Broek op Langendijk, kadaster Sectie A nummer 1737 groot 4 aren. November 1919. Eigendom van den beer N. DE WAARD. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden notaris Oudegracht 291 te Alkmaar. J. van| der Veen, notaris te Alkmaar, is voornemens op MAANDAG 8 SEPTEMBER 1919, des voormid dags 9 uur, in het lokaal „Harmo nie" te Alkmaar, in het openbaar te verkoopen, wegens sterfgeval een zeer goed onderhouden en volledigen benevens een1 brandkast, compleet kapstel, bloedkoralen-kettingen met gouden sluiting, juweelen broche, gouden dames horloge, zilveren theelepeltjes, eetlepels en vorken en hetgeen verder ten verkoop zal wor den aangeboden. Te zien in voormeldt lokaal op Zondag 7 September 1919 van 12 tot 3 unr. Inlichtingen worden verstrekt door den makelaar A. OUDES, Spoor straat 47 en ten kantore van ge noemden notaris aan de OUDB- GRACHT 291 te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 10