DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No 209 191J9 VRIJDAG DII nummer bestaat utt 2 bladen, Honderd 6611 611 fcWÏlltïgste Jaargang Deze Courant wordt eiken avond, behalve op Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bfl vooruitbetaling per a maanden voor Alkmaar f 1.65, franco door het ge- lierle Hp f 1 00. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 Cents. Prijs der gewone Advertentiën: Per regel f 0.15. Bij groote contracten rabat. Groote letters naar piaatsrnimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HEBMs. COSTER ZOON, Yoordam C 9. 5i SEPTEMBER. Beleefd verzoek aan onze adverteerders om hunne medewerking, Buitenlandse!! overzicht. Buitenlaiid. Telefoonnummer 3. In verband liet bet invoeren van den vrijen Zaterdagmiddtg, verzoeken we beleefd adver tentiën voor [ei nummer van Zaterdag zoo mogelijk /rijdagavond, uiterlijk Zater dagmorgen 9 uur in te zenden; indien dn toevloed van advertentiën op Zaterdag te groot ia kunnci we voor opname van deze advertenties niet instaan. Df •"ivcrtriUipu in de publiek „Vraag en Aanbod" moeien uiterlijk Vrijdagmiddag 4 uur worden ingezonden, Voor advertentiën die later mociltcü inkomen kunnen wo de plaatsing niet garandeeren. DE DIRECTIE Men weet, dal de Roemenen in Hongarije huishouden, alsof ér geen wapenstilstand be stond. zij requiteeren voorraden en materiaal in fact uitgeput» land, onder voorgeven, dat zij schadevergoeding zoeken voor het leegha len van hun eigen land. De Entente heeft reeds twee keer een nota gezonden aan de Roemeeuschc regeering met de dringende uit- noOdiging om zich aan de bepalingen van den wapenstilstand te houden, maar zij ont ving daarop geencflei antwoord. Daarom zal nu ecu afgtzam naar Boekarest worden gezonden met ten ultimatum, waarin geëiseht wordt, dat Roetucnié onmiddellijk Hongarije zal ontruimen in al het in dat land gcrequi- reefde overgeeft aan de geallieerden, die dit dan zullen kunnen verdeden onder Honga- rije's schuldeischers. Indien Roemenië aan de in dit ultimatum gestelde cischen binnen den vaslgesldden lijd niet voldoet, zullen de di plomatieke betrekkingen tus&chen de gealli eerde en geassocieerde mogendheden en Roe menië worden Afgebroken. Met den afgezant der geallieerde eu geassocieerde mogendhe den Allien dan uit Boekarest ook de diploma tieke vertegenwoordigers van de genoemde mogendheden tfrudesereü. Mocht Roemenië de voorraden geheel of gedeeltelijk lu bben verbruikt en de materia len versleten, dan zal liet de waarde daar van hebben te vergoeden aan de geallieer den. Volgens den Matin zon de Roemeenache premier Braiiaitu, hebben verzekerd, van de vorige notai geen enkele te hebben ont vangen en dat hij daarom zich geërgerd had aan pers telegrammen die hem bereikten, waarin Roemiiië'a halsstarrige houding werd afgekeurd De radio-telegrammen, de laatste paar weken door de Roetrtecusche de legatie uit Parjjs verzonden, hadden hunne bestemming exenmin bereikt als de langs detizelfdcn Wed verzonden nota's der gealli- i den, zootlat tiij niet kon antwoorden. Bra- tianu zou dit doen, zoodra hij den inhoud dier nota's kende. Als de Roenwensche regecring nu ook nog die beide nota's zal moeten bestudeeren, kan het nog wel even duren voor zij hare hou ding ten opziclite van Hongarije veran4ert. Misschien vindt Bratianu nog wel een ander middel om de kwestie op de lange baan te schuiven, b.v. door af te treden als minister president, welk plan hem trouwens reeds wordt toegeschreven. De eisch der Entente aan de Duitsche re geering tot het buiten werking stellen van art. 61 alinea 2 der nieuwe grondwet van de republiek zal nog maar niet zoo voetstoots worden Ingewilligd. De Duitsche regeering zul, naar het schijnt, er op wijzen dat in de zelfde grondwet een artikel is opgenomen (ui17b), waaritt wordt gezegd, dat de bepa lingen dei wet flt'ep geldigheid hébben voor znovei Ij' In sn ijd mochten zijn met het vre desverdrag van Versailles. Vanzelf sluit dit, naar d< meerling der Duitsche rege'erlng, dus de geldigheid uit vau een bepaling, dat Dultseli-Öostenrijï In den Dultschen rijks raad zal vertegenwoordigd zijn, ter-wijl ten overvloede art. 61 die vertegenwoordiging afhankelijk maakt van den Volkenbond. 't la nu maar de vraag of de Opperste?' Raad met een dei-gelijk antwoord genoegen zal nrincu, hetgeen zeker niet zoo heel waarschijnlijk genept mag worden. Verschillende Duitsche bladen, o. a. de Deutsche AUgemdie Zeltung, olijven dai eisch der In rente veroordeelen. Het blad "ineent dal door de vroeger gewisselde nota's elk jnlsverafcand ovjr de Dultscli-Oostenrijk- sdu' kwestie uit dei weg is geruimd. De itsche rijkaregeerjug heeft haar standpunt 2(Jeii Mei voldüaide vastgesteld met de verklaring, dat Duitschland nooit het plan had of zal hebben, de Üuitsch-Oostenrijksche rens met geweld te verleggen. Zou echter de evolklng van Oostenrijk, welks geschiedenis cn cultuur sedert KXJO jaar zeer nauw met den Duitschen stamboom is verbonden, wen- schen het eerst in den jongsten tijd door oor- logsbesHssingcn losgemaakte staatkundige verband met Duitschland te herstellen, dan kan Duitschladd zich niet verplichten zich te verzetten tegen den wensch van zijn Duit sche broeders hl Oostenrijk, daar het zelfbe- stemmingarecht der volken algemeen en niet enkel ten nadeele van-Duitschland moet gel den. Een andere handelwijze zou in strijd zijn met de beginselen van de congresrede van president Wilson van 11 Februari 1918. De Duitsche Allg. Ztg. wijst er op, dat de geallieerden den 16en Juni antwoordden, .-li-Ie ii lu-bben genomen van deze verklaring, en meent, dat het Duitsche standpunt daar mede is erkend. Nu Intusschen de Fransche legerautoritei- ten militaire maatregelen in de Paltz hebben enomen, zoogenaamd met het oog op de aar voorgekomen onlusten, meenen sommi ge Duitsche bladen daarin reeds den eersten stap te moeten zien voor de bezetting van het rechtsch-Rijnsche gebied, waartoe overge gaan zou worden, als de Duitsche regeermg aan den eisch der geallieerden niet mocht voldoen. Niet reeds morgen, zooals een telegram uit Weenen aankondigde, zal de onderteeke- ning der vredesvoorwaarden door Duitsch- Oostenrijk plaats vinden, maar pas Dinsdag. Aan den staatskanselier Renner zijn name lijk nog twee dagen uitstel voor de beant woording toegestaan. De Rocmeensche regeering schijnt besloten te hebben het Ooistenrijksche verdrag niet te teekenen, daar het van oordeel is dat dit be palingen bevat, welke Roemenië op een wij ze behandelen, die zijn waardigheid en sou- vereinitcilsi echten ernstig aantast, aldus ver neemt het Hbld. uit Parijs. Het verdrag ver schaft dm geallieerden de contröle over de wettelijke maatregelen, welke Roemenië moet nemen ten aanzien, van de buitenlandsche minderheden, terwijl Roemenië zich bij voor baat onderwerpen moet aan de eischen der Seal,lieerden ten opzichte van de handelsver- ragen. De gevolgen van een breuk, die, naar men hoopt, kortstondig zal zijn, kunnen ernstig zijn, daar het Roemcensche leger de eenige georganiseerde strijdmacht tegenover het bolsjewisme in Oost-Europa is. De Eclair verneemt, naar de Parijsehe cor respondent van de N. R. Ct. meldt, dat het zoo goed als zeker is, dat Roemenië het vre desverdrag voor Oostenrijk niet teekenen zal, maar dat het niettemin vast besloten is zijn politiek in het Oosten naar die van de Enten te te richten. De Echo de Paris meent te we ten, dat de Opperste Raad er over denkt om de diplomatieke betrekkingen met Roemenië af te breken. Een telegram, hedenmiddag ontvangen, zegt, dat ook Servië zal weigeren het vredes verdrag te onderteckencn. STIJGEND ALCOHOLGEBRUIK IN ENGELAèJD. Volgens de „Times" is het alcoholgebruik in Engeland sedert 't sluiten van den wapen stilstand voortdurend toegenomen. In Janu ari 1919 bedrpeg het aantal bekeuringen we gens dronkenschap 450, in Juli was dit getal reeds 1122. Beide seksen gaan zich te buiten, ofschoon de toename bij de vrouwen1 minder groot was dan bij het z.g.n. sterke geslacht. Waarschijnlijk moet het verhoogde cijfer toe geschreven worden aan de abnormale tijden; de terugkeer van een reusachtig aantal solda ten, die overal onthaald werden (en het zijn sterke beencn, die de weelde dragen kunnen) en ook de ondersteuningskassen zijn in de zen belangrijke factoren. IDE WAARDE VAN DE WOORDEN HAVANA EN CUBA. Wegens het gebruiken van valsche merken stond gisteren voor de rechtbank te 'sGraven- hage terecht de sigarenhandelaar J. J. V. te 's-Gravcnhage. Hem is ten laste gelegd, dat hij in April van dit jaar ten1 verkoop heeft aangeboden sigaretten, die van merken waren- voorzien, waarop de woorden „Havana" en „Cuba" voorkwamen, terwijl de sigaretten niet uit Cuba kwamen, doch in Holland wer den, gemaakt uit Cubaansche tabak. Bekl. erkent dit, doch meent, dat men deze namen zeker op de helft van alle verpakte sigaretten e.d. vindt. Bekl. wijst er nog op, dat het publiek nu eenmaal sledits Z.g. buiten landsche sigaretten wil koopen, daarom had hij voor zijn merken ook den buitenlandsch- klinkenden naam „Juan de Vargas" aange nomen. welke wettig was gedeponeerd. De lclacht in deze is ingediend door den zaakgelastigde van Cuba. De officier van justitie, meent dat alle ele menten voor het strafbaar feit aanwezig zijn. Spr. eteebte 25 boete snba. 25 dagen hecht. Bekl.'s verdediger, mr. Oppenhehner, her innerde eraaig dat voor deze zaak eerst bekl.'s zoon was gedagvaard, doch is vrijge sproken. Spr. meent, dat ook hier vrijspraak zal moeten volgen, omdat in de dagvaarding staat, dat de sigaretten in bekl.'s fabriek wa ren vervaardigd. Dit is niet juist, want de fabriek behoort aan bekl's zzon. Ook an dere gronden concludeerde pi. tot vrijspraak. DE HONOAARSCHE REGEERING. Het Houg, Corr. Bureau meldt d.d, 4 Sept. Daar de vroegere minister van buitenland sche zaken Martin Lovaszy met de motivee ring, dat het derde kabinet Friedrich door de entente niet erkend is, in functie is gebleven en bovendien de verzending van het verzoek om uitlevriug betreffende Bela Kun c. s. aan de Oostenrijksdie regeering vertraagde, ver schenen heden in opdracht van den minister raad de ministers Rubinek en Haller, bene vens staatssecretaris Beniczky Lu het ministe rie van buitenlandsche zaken en sommeerden Lovaszy onverwijld af te treden en de leiding van het departement over te dragen aan den hoogst in rang zijnden ambtenaar. Lovaszy antwoordde, dat zijn mininsterschap uit de zelfde bron voortkwam als dat van minister- Eresident Friedrich. Sedert het aftreden van et kabinet leidde hij de zaken verder krach tens een van de entente-missie ontvangen Opdracht, evenals de minister-president. Het zoogenaamde derde kabinet Friedrich beschbuwde hij echter niet als regeering, daar de door Friedrich aan de entente voorgeleg-. de ministerllijst niets anders dan een voorstel was, dat geenerlei bekrachtiging verkreeg. Hij protesteerde tegen den eisch om zijn func tie neer te leggen. Daar hij echter zijn stand punt geen ingang konn doen vinden, droeg hij zijn functie over aan den hoogst m rang zijnden ambtenaar, staatssecretaris Drasche Lazar. De ministerraad besloot de entente- missie ervan in kennis te stellen, dat het mi nisterschap van Lot.üvzy definitief geëindigd was. Het verzoek otfh uitlevering van Bela Ku nc.s. zal binnenkort tot de Oostenrijksche regeerlngn worden gericht. Naar het H. K. B. van bevoegde zijde verneemt, had Lovaszy de verzending van het verzoek om uitlevert hangende gehouden, omdat hij er bezorg, over was oi Bela Kun c.s. aan de Hongaar- sche grens wel door een voldoende gewapen de macht konden overgenomen worden. De ministerraad beschouwt deze opvatting als even weinig steekhoudend als het standpunt van Lovaszy in de kwestie van zijn minister schap. Friedrich heeft de tegenrevolutie ge maakt; hiji in uit aartshertog Joseph aange zocht als rijksbestuurder op te treden en na het aftreden van dezen is de openbare macht volledig op hem teruggegaan. DE MILITAIRE EISCHEN DER BELGEN. De Brusselscke bladen publiceeren een ge' lijkluidend artikel over het vraagstuk van Bel' gië's politieke en militaire zekcriieia en het Nederlaudsch standpunt dienaangaande. Verklaard wordt, dat de Belgische gcdelc» geerden to Parijs gvraagd hebben om militaire overeenkomsten met Nederland aan te gaan, en tevens dat in oorlogstijd België zijhe ver» dodiglng zal kunnen steunen op den gebeden loop van de BenedennSchelde. Deze oplossing werd door de Nederland" sche delegatie onaanneembaar geacht. De Nederlaudsche delegatie, zegt het arti» kei, wil dus niet hooren spreken van herzie ning voor wat betreft het gedeelte der ver* dragen van 1839, dat de veiligheid van ons land omvat. België's economische en militaire eischen stellen slechts grenzen aan de Neder' landsche souvereiniteit, doch maken daar gen inbreuk op. Zij zjjn dus niet in strijd met het besluit van 4 Juli. Verder tracht het artikel aan te toonen, dat de Belgische eischen door het charter van den volkenbond worden gerechtvaardigd. Verschillende artikelen daarvan leggen nadruk op de noodzakelijkheid van doeltreffende vers dediging en gemeenschappelijke actie der sta' tea COÖPERATIEVE INKOOPEN IN AMERIKA. Nu de winkeliers, door welke oorzaken dan ook, blijkbaar niet ln staat zijn hunne winst» marge op verschillende artikelen binnen rede» lijke grenzen te brengen, zoodat hot publick fantastische prijzen moet botalcn, worden van verschillende zijden stappen gedaan om inkoopen in hot buitonland te doen met voor» bfjgnun van den tusschenhondel, aldus schrijft de Haagscho oorrespondent van do Tel. Te Amstordam heeft hot gemeentebestuur 20.1)00 paar Bchoonon gokocht. In Den Iinag zijn het particuliere organlsa» tios, dio als importeur optreden. Zoo heeft de Haagscho Bostuurdersbond reeds goruimen t(jd geloden 10.000 paar hocrcnschoenen in Amoriku gekocht, die binnen enkele dagen in ons land zullen aankomon. De schoenen, dlo van voortreffelijke kwaliteit zijn, zullen het publiek ongeveer negon gulden per paar kos« ten. Men vergelijke dezon prijs eens met wat in de winkels wordt gevraagd I Het behoeft wel niet te worden gezegd, dat deze schoenen reeds voor het grootste dool zijn verkocht aan de leden der arbeiders'or» ganisaties, aangesloten bij den Haagschen Be» stuurdersbond, nog voor ze zijn aangekomen. De mcnscken vliegen er letterlijk op af. De fnkoop'combiuatie van Haagscho ambr tcnaren heeft eveneens 1000 paar van deze schoenen in Amerika gekocht en naar wij vernemen zijn andere organisaties in onder» handeling. Aangemoedigd door het eerste succes heeft de Bestuurdersbond ook een partij vrouwen» kousen in Amerika gekocht, ruim 200,000 paar. Dezo kousen zullen het publiek ongeveer de -helft kosten van den tegenwoordigen winkel» prijst Tal van andere inkoop»plannen zijn in voorbereiding. Indien de winkeliers niet spoedig de bakens verzetten, eveneens gemeenschappelijk gaan Inkoopen en hun winstmarge zeer sterk ver» minderen, zullen zij ras bemerken, dat het pu» bliek hunno winkels voorbijgaat cn zich op andere, veel goedkooper, wijze van kleoding en straks ook van levensmiddelen voorziet, De tijd van de opgeschroefde tusschenhan» delwinsten loopt ton einde. TE KORT AAN WERKKRACHTEN EN WERKKRACHTEN TE VEEL. Over dit onderwerp schrijft Ch. H. Stu art in de „Daily Chronicle" zjjn ervarhtsui, ,,'t Zal wel een week of zes duren voor we u helpen kunnen," zeide de jonge dan™ ach ter de lessenaar, „Maar," zei ik, „dit ia mijn eenige egort- jas, ik kan daar niet zes weken...," ,,'t Spijt me wel, maar vlugger gaat 't niet. We hebben handen te kort weet u." „Dan zai ik 't ergens anders probeeren", zei ik en vertrok naar een andere winkel. De jonge' dame daar waa nog korter aan gebonden. „We kunnen u niet helpen. Wr. worden overstroomd inet ordera eu wij nemen geen nieuwe ordera meer aan. Te kort aan werk krachten weet u. Ala u over een maand of twee eens terug wilt komen...." ik was reeds weg. 't Zelfde overkwam me toen ik mijn schoe nen wilde laten herstellen, 't Was nog erger toen mijn motorrijwiel in orde moest gebracht. Ik denk dat we moeten wachten tot een nieuw geslacht is groot geworden. Terwijl ik hier over schreef, kwam oud-korporaal Smith op- loopen. Smith is een type vm den liandigen Lu; :elschen soldaat, cn in Frankrijk kreeg ik de overtuiging dat Smith allea herstellen kon van een pijp tot een houwitser, „11c oen blij je weer eena tc ontmoeten, Smith," zei ik. „Ik hoop dat je haantje in het civiel je bevalt. „Dank u meneer, maar ik heb nog geep werkkring.. Ik kan geen werk krijgen. Werk krachten te veel. ziet u." „Wat zeg je, riep ik verbaasd. „Kan je geen werk krijgen en je bent al maanden ge leden gedemobiliseerd.'' ,,'t Is toch de waarheid meneer. Ik ben niet van het soort dat om ondersteuning vraagt, ik heb mijlen geloopen om werk te zoeken, ik heb honderden brieven geschreven om een baantje te krijgen. Alles vergeefs. Ik denk er over het land uit te gaan...." Emigratie, terwijl het gansche land weer moet hersteld en opgebouwd I Emigratie, terwijl mijn sportjas, mijn schoenen, mijn motorrijwiel,,..! Korporaal Smith ia met mijn motorfiets bezig. IN DEN TIJD VAN DEN HUIZEN- NOOD. Een zekere Petrikowski de naam klinkt Russisch is eigenaar van een groep hui zen in het East End aan Whitecbapel-Road een der meest bevolkte buurten van Londen. In die huizen wonen sinds jaar en dag een kleine honderd en vijftig menschen. De heer Petrikowski inde de huren, maar kwam tot de ontdekking dat hij meer profijt van zijn grond kon trekken als hij de huizen neerhaalde en op die plek een bioscoopgebouw deed ver rijzen. Zoo gedacht, zoo begonnen. Den bewoners werd aangezegd binnen één week de woningen te verlaten en toen een oud-strijder, die juist van het front terug, zich weer in zijn oude instrument-winkel had geïnstalleerd, aan den last geen gevolg gaf, begon uien het dak boven zijn hoofd weg te breken. Maandagavond liet de huismelker om een der andere huizen de schutting zetten. Dat deed de maat overvloeien. De bewoners ver sterkt door een groot aantal buren, liepen te hoop en haalden de schutting omver. Met veel moeite herstelde de politie de orde. Thans hebben de bewoners besloten den wettelijken weg tc bewandelen, weshalve zij hun klachten nebben voorgebracht bij hei „Ministry of Health" de „Londen Country Council" en een der parlementsleden. En dit in een tijd dat de huizennood zoo groot is, dat een zeker soldaat tijdens den oorlog weduwnaar geworden, zich tot het ge meentebestuur van Oxbridge moest wenden om een woning te vragen, daar hij veie hu welijksaanzoeken ontving, maar geen huis kon vinden en zelfs zijn kinderen sinds het be gin van de oorlog over verschillende families verdeeld waren, „en mekaar ternauwernood en hem heelemaal niet kenden." „Ja"; antwoordde de burgemeester: „vrou wen zijn tegenwoordig goedkoop, maar hui zen duur," Doch tot 's mans' meerderen troost beloofde hij de zaak voor het „Mini stry of Health" te brengen. EERBIED. Gelijk bekend is zal geert L' .,r w een moskee geschoeid bmmidrgen kaai de Japanees zijn houten achoeDei uitga da deur van elk woonhuis. Europeanen die een Mohjnjedauascfc gebe- denhuis bezoeken willen, moeten dan ook eerst de schoenen uittrekken ere als een Japansck huis willen binnentreden moetgft fi ten minste vilten pantoffel* over hm schoenen aantrekken. Do eerbied eu éi «iade» liikheid die deze pos: y y. ojaj Westerlingen eischcv m.l .üci - pa we- derkeerig. Zoo kwam eenige aagen. geleden eer. groeg Engelsch-Indische soldaten voor de St. Por'-: Kathedraal in Londen. Ze zetten zich m den stoep en trokken de schoenen uit. Een kleine jongen vroeg zijn moeder om inlich tingen en xoen deze in "gebreke bied ze te ge ven, wendde hij zich tot een der soldaten,' die hem niet verstond, maar in Hindoes- tousch vriendelijk antwoordde. „Wat zegt hij vroeg de jongen. „Dat je een aardige kleine jongen bent", antwoordde de moeder. „Ik denk, dat hij toch ook nog zei dat ze hun schoenen uittrekken om de kerk niet vuil te maken", was het antwoord. „We gingen allen de kerk in", aldus de oogt getuige, in de „Daily Chronicle", „en tracht ten de stappen onzer ruwe laarzen zoo min mogelijk hoorbaar te maken". DE ENGELSCHE ZONDAG. Do Engelsche Zondag staat vooral bij het reizend publiek in een reuk van buitengewone saaiheid. Een saaiheid; die toch met ware godsdienstigheid niets volstaande heeft. De „Daily Chronicle" vesfigt de aandacht op het feit, dat de Zondag vooral in het be lang der zoogenaamde „arbeidende" klasse zijn karakter van rustdag, van onderbreking van de wekelijksche routine zal moeten be houden. Met allen eerbied voor de Puriteinen, aan wier beginselvastheid het te dankt .vis, dat er nog geen werkweek van zeveii i, n ih ontstaan, meent het blad, dat de Zondag ook gewijd zal mogen worden aan uitspan ning en spel. liet blad wil allerminst vermeerdering van arbeid op Zondag, evenmin de rustenden doen genieten ten koste van het werken van ande ren. Immers: „Wij hebben niet het recht de Zondagsrust te ontnemen aan tram- en spoor- personeel en aan winkeliers, ten einde zelf een minder Puriteinschen Zondag te kunnen genieten. In het oog houdende de gulden re gel: „Wat gij wilt dat de menschen u doen zullen, doet hen desgelijks", mogen wij toch den Zondag wel maxen tot een dag van( ge paste vreugde en van lichamelijke en geeste lijke ontspanning na de inspanning der zes werkdagen." Nu het reizigersverkeer met Engeland weer normaal belooft te zullen worden, leek het ons van belang op deze .teekenen van een ken tering in de opinie omtrent „Zondagsrust" in Engeland de aandacht te vestigen. EEN ZONDERLINGE CLUB. Engeland schijnt het privilege te hebben van op zonderlinge clubs te kunnen bogen. Een der meest eigenaardige is de zoogenaam de Eeuwigheidsclub; hij telt I0O leden, welk getal nimmer overschreden mag worden. Steeds moet een Lid in de club aanwezig zijn; daartoe heeft men alle leden in wachten in gedeeld, die elkaar voortdurend aflossen, 'n Ander voorschrift is, dat de pijpen steeds aan moeten zijn. In de jaren van het bestaan werden in de club verbruikt niet minder dan 50.000 K.G. tabak, 30.000 liter bier, 300 va ten whisky en 572.00 flesschen port. Het schijnt er dus nog wel uit te houden te zijn. EEN BEDE OM HULP. De bekende 75-jarige revolutionnaire Kathe- rine Breshkowsky, de „grootmoeder der Rus sische revolutie'die onder de vervolgingen zoowel van de regeering van den Tsaar als van die der Bolsjewiki heeft geleden, heeft in de „Daily Telegraph" een bede om hulp tot Groot-Brittanje gericht, waarin ze na een historische uiteenzetting van Engeland vraagt „daden, geen woorden," opdat Rusland ein delijk erlange een waren hecht gegrondvesten democratischen regeeringsvorm. LLOYD GEORGE EN ZIJN DUBBELGANGER. Lloyd George heeft zijn dubbelganger Het is een Londensch gentleman, Clemmt Kinloch-Cooke geheeten en van „beroep" ILKMAARSCIB COnRlNT li,-- - - - -

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 1