Dlstlllllltlll Hl üo Twintigste Jaargang. Vi ijflu 6 S< pteiubfT. Uitreiking Broodkaarten Provinciaal Nieuws. Kaaascommissiën. FEUILLETON. Ui ul Gedurende de week van 6 September tot en met 12 September 1919 zal verkrijgbaar worden gesteld op Bon No. 57 van de SUI- KERKAART: 350 Gram SUIKER. MARGARINEKAARTEN. Gedurende de week van 6 September tot en met 15 September Is geldig Bon No. 3 van het 5e tijdvak der Rijks Margarinekaar- ten. De Waain. Directeur van het Distributiebedrijf, C. H. SCHNEIDERS. De Waarn. Directer van het Distributiebe drijf deelt aan belanghebbenden mede, dat zij, die verzuimd hebben hun Broodkaarten, af te halen, deze alsnog kunnen halen op WOENSDAG 10 SEPTEMBER a.s., des na middags van TWEE TOT VIER UUR, op de Nieuwesloot, hoofd der school de heer A. Wijn. De Waarn. Directeur van het Distributiebedrijf, C. H. SCHNgIDERS. Door Charles Garvice. Vrij naar het Engelsch. 21) „Nu is het genoeg," zei hij plotseling kort af. „Ga nu naar beden laat je onbijt tnxorgen boven brengen." Zij stond op van haar pianostoeltje en ruimde de muziek op. „Ik ontbijt niet in bed of ik moet doodziek zijn," zei ze. „Goeden nacht." „Goeden nacht," zei hij norsch. Sir Ralph bleef dien avond laat opzitten en rookte de eene sigaar vóór en de andere na. Hij dwong zich zelf aan Agnes te denken ja, hij moest er zich toe dwingen, want ip hoe buitengewone wijze dan pok, Constance kwam er steeds tusschenbeiden. Hoe flink was ze geweest met dat omvallen van het rijtuig! De meeste meisjes zouden een heele drukte ge maakt bobben, dadelijk naar bed zijn gegaan en een dokter laten halen. Letty Browne had gejammerd en geschreid, maar Constance had geeu zuchtje geslaakt of geen woord van klacht geuit. Ja, ze had zich goed gehouden, heel goed. Tegen het aanbreken van den dag ging hij pas naar bed. Constance kwam beneden ontbijten evenals gewoonlijk ;/ze scheen even wakker, even kalm te wezen als altijd. Zij spraken haast geen woord onder het ontbijt en sir Ralph rookte een pijpje in de bal, toen een knecht de deur opondecd daar ff gebeld werd, en Clarence binnenliet. Hij was even zorgvuldig gekleed als altijd en had een kostbare orchidée in zijn volmaakt correct morgencoituum. „Hallo 1" zei si' Ralph. „Hoe gaat het? Ik hoop, dat de gesihiedenia van gisteren geen kwade gevolgen gehad heeft I" „In 't geheel niet," antwoordde Clarence. „Ik kwam eena informeeren naar de lieve Con stance en naar juffrouw Waring." „Met „de lieve Constance" gaat het uitste kend en juffrouw Waring is er ook best af gekomen zei sir Ralph norsch. „Maar hoor eens Clarence, mijn jongen; als ik jou was zou ik les nemen in het rijden met een vier span van een bekwaam man. Er is een in El- fa ury Street „Heel vriendelijk, beste Ralph," viel Cla rence hem in de rede met een blos; „maar ik geloof volkomen goed in staat te zijn met een vierspan om te gaan zonder eenig onder richt. Ik ben vanmorgen echter niet gekomen om over dat ongeval te spreken. Ik wou je spreken over over een zeer delicate zaak." „Best; ga je gang," zei sir Ralph kortaf. „Maar niet hier de bedienden" mom pelde Clarence met een air Ralph geamu seerd zou hebben, als hij bij toeval niet in een slecht humeur was geweest. Hij haalde de schouders op en liet hem voorgaan naar de bibliotheek en tegen den schoorsteen geleund, met de handen in de zakken, zei hij: „Nu, wat is er? Heb je iets op wat je je gemoed noemt?" Clarence kleurde richtte zich op en keek of hij zich gekwetst vielde. „Ik kwam je spreken over de lieve Constan ce zei hij. „Je bent haar voogd, het is dus mijn plicht bij je te komen. Beste Ralph ik twijfel niet of je begrijpt al wat ik je kom zeggen; en ik vertrouw ten ^iUioiig antwoord van je te zullen ontvangen. <u. 's niet zooals het behoort over mijn positie te sp. „O, dat kan je allemaal wel laten. Je wou zeker met Constance trouwen niet waar? Wel waarom niet, als zij er niets tegen heeft?" Clarence glimlachte en sloeg de oogen neer.' „Ik behoef niet te zeggen, dat ik hoop heb geen tegenkanting van Constance te zullen ontmoeten," zei hij met een verzekerdheid en Ik betwijfel zolf» ol genaenmSe heer Öawftoe In de raadsvergadering van Diusdng leg den'na de opening de leden de ceden af, waarna ae voorzitter hen n'liciteer de en de verwachting uitsprak, dat de in lij zenen met denzelfden ijver zouden voortgaan met het behartigen der gemeentebelangen. Van- den heer Van Kampen, nieuw lid, hoopte spreken dat hij het vertrouwen der kiezrs niet zal beschamen. Voorts sprak de burgemeester zijn beste wenschen uit .voor den bloei der gemeente. Hierop werden met algemeene stemmen als wethouders herkozen de heeren M. Ut P. Bakker. De voorzitter sprak hierover zijn blijd schap uit, dankte de wethouders voor oen steeds ondervonden steun en uitte den wensch, dat in de toekomst dezelfde aange name verstandhouding zal blijven voortoe- staan zooals die tot dusverre bestond. Tot leden van de gascommissie werden ge kozen de heeren M. Duif en J. van Kampen en tot plaatsvervangers de heeren D. Kloos terboer en I. Slijker. Bij monde van den heer Schuit werd hier na medegedeeld, dat de gemeenterekening 1918 in volkomen orde is bevonden. De reke ning werd hierna vastgesteld met een nadee- lig saldo groot 2690,89 IC De begrooting voor de lichtbedrijven werd zonder opmerking goedgekeurd. Aan de leden van de gascommissie werd opgedragen, latere straatverlichtnng te be pleiten. Verder werd besloten een lichtpunt aam te brengen, aan het postkantoor. Met het voorstel van de gascommissie om ,ln het huishoudelijk reglement een kleine wij ziging aan te brengen, ging de raad accoord. De begrooting voor ae gemeente werd be handeld en vastgesteld in ontvangst en uit gaaf op 26023,57 met een post onvoorzien groot 374,75 De begrooting van het levensmiddetenbe- drijf werd vastgesteld in .ontvangst en uit gaaf op 1500. Een ingekomen adres van de afd. Noord holland van den Ned. Bond van Gemeente- Ambtenaren, om aan Ged. Staten voor te stel len de salarisregeling een klasse hooger te bepalen als het voorstel van Ged. Staten, werd voor keninsgeving aangenomen, omdat deze reeds in de vorige vergajdering haar be slag gekregen beeft. De heer van Kampen zet zich hiermede niet te kunnen vereenigen en achtte de jaar wedden van burgemeester en secretaris te laag tegenover b.v. het hoofd der school en dra directeur der gasfabriek. Z. I. is er geen enkele reden, waarom de burgemeester daar bij achter moet staan en hij stelde daarom voor wel op het adres in te gaan. Hierop ontspon zich een breedvoerige dis cussie, waaruit bleek, dat de raad de mee ning van de nheer van Kampen* wel is toege daan, doch m tehet oog op de financiën niet durft meegaan.- Het voorstel werd dan ook met 6 stemmen tegen verworpen. een schijn van nederigheid, die sir Ralph noodzaakten hem even voor 't hoofd te stoo- ten. „Wees daar niet al te zeker van", zei hij. „Maar 't is beter dat je het aan haar zelf vraagt. Zij is in den tuin: je kunt je geluk dadelijk gaan beproven." Clarence was een van die ongelukkige jon ge mannen, dien nooit los kunnen laten; in plaats van Ralph te bedanken en- heen te gaan was hij dwaas genoeg op te merken „Er is natuurlijk geen bezwaar voor de in richting, beste Ralph. Ik meen, dat als de lie ve Constance geen geld van zich zelf heeft wat er in 't minst niet op aan komt ik voor de inrichting zal zorgen „Je moest liever gaan en voor je eigen be langen zorgen dan over het inrichten van een ander te praten", zei sir Ralph bijna woest en met de roode streep duidelijk in zijn oogen. „Hier, je kunt deze deur uitgaan." Het was haast of hij de deur wordt uitge zet. Maar hij verzamelde zijn zelfgenoeg zaamheid en liep het grasveld over naar den bloementuin, waar Constance's witte japon schemerde. „Lieve Constance", riep hij. terwijl hij haar hand met warmte vatte; „ik oen zoo blij, zoo innig verheugd je zoo gezond te zien. Ik heb een slapelooze nacht doorgebracht, een aller ellendigste nacht I" „En ik heb geslapen als era roos", zei Con stance. „Dat klinkt ondankbaar niet waar? Ik hoop, dat je ie niet bezeerd hebt I" „O, neen, in t geheel niet, dat wil zeggen, niet erg; een beetje ontdaan en geschokt; maar dat was niets vergeleken bij mijn angst over jou. Lieve Constance, ik kom je zeggen vragen Maar je hebt het zeker wei ge zien en begrepen hoe het met mij ge steld is. Ja, ik kom je vragen, of je mijn vrouw wilt worden." Met al zijn verwaandheid was hij toch ont moedigd door den vasten blik van de grijze oogen en de verrasing, die er iu te lezen stond. Daarop fldlde de vnorzlfter mecfe, flat er 17 reclames tegen den Hoofdeiijken Omslag zijn ingekomen en waai' de reclamecommis sie uit slechts drie personen' bestaat, oordeel den B. en W., dat de verantwoordelijkheid dezer commissie te groot is, waarom beslo ten werd den geheelen raad aan te wijzen. Alleen de heer Gootjes was hier tegen. Op een verzoek van het hoofd der school, om de 10 als hoofd van het heitalingson- derwljs over te brengén op de vergoeding voor onderhoud van den tuin, werd met al- gemeente stemmen afwijzend beschikt Hierop comité voor behandeling supple toir kohier H. O. Zij bloosde niet, liet het hoofd niet hangen, zooals zij natuurlijk bad behooren te doeu. „Je hebt liet geweten, niet, waar?" ging hij voort. Liefde verkondigt zich zelf iu de oogen, in de stem; en ik heb me reeds weken geleden te welsprekend tegenover je getoond, ik heb je hartelijk lief Constance. Ik zal niet van mij zelf spreken. Ik bied je mijn hart en hand aan; en ik wou, dat je mij aanzag ais een doodgewoon man Dit klonk nu niet zoo heel aardig, daarom ging hij haastig voort: „Ik meen je moet niet denken aan mijn positie of aan iets anders dan mij zelf en dat ik je liefheb. Je zult „ja" zeggen, nietwaar lieve Constance?" Constance had een roos in haar hand, zij hield er strak de oogen op gevestigd en trok er een blaadje af. Zij was niet geheel onvoor bereid op de liefdesverklaring die er echter niet welkomer door was. „Is dat niet wat al te gauw, Clarence", vroeg ze; en ze kon zich nauwelijks ernstig houden over het banale van dio vraag; „ik meen, je kent mij zoo weinig u hebt mij zoo weinig gezien, behalve den allerlaatsten tijd." „Ik heb je genoeg gezien om te weten, te gevoelen, dat je de eenige vrouw ter wereld voor mij bent",' zei Clarence, een weinig aan matigend; want hij had verwacht, dat Con stance, al sprong zij niet direct op van vreug de bij zijn voorstel, hot toch zou aanvaarden met eenige aandoening. „Er zijn zooveel vrouwen in de wereld," zei ze, „en wij zijn beiden nog zoo jong. Weet je wel zeker dat je dit zoo vurig wenscht?" ,,Ja zeer zeker", antwoordde Clarence, die zien ongerust begon te maken. „Ik hoop zoo lieve Constance, dat je fa zult zeggen, Ik heb al gesproken met sir Ralph" Zij keek dadelijk op. „En wat zegt sir Ralph er van?" vroeg zij op gedwongen toon. „Sir Ralph heeft ziiu toestemming gegeven; hij heeft my naar je toegezonden." wel ws! zal f-ras yonr EMS r<i worden aangesloten, daar een aparte leiding te duur zal worden. Hierna sluiting. UIT. SCHERMERHORN De bouwvereeriiging heeft aan den Minne- meerweg in de Schermer een terrein aange kocht waarop eenige woningen zullen worden gebouwd. DE NOORD-HOLLANDSCHE KAASHANDEL. Onze Hoomsche correspondent schrijft: Donderdag werd in het gebouw van het Departement van Landbouw door de belang hebbenden bij het behoud van de vrije kaas markt een belangrijke bespreking gehouden, in een audiëntie hun verleend door den mi nister van landbouw, nijverheid en handel. Mede waren tegenwoordig de heeren dr. Lo- vlnk, voorzitter van de commissie van ad vies in de zulvel&angelegenheden, en de heer L. Bückmann, referendaris bij het depar tement. Ter audiëntie waren aanwezig de heeren A. A. de Jongh, D. Koolman en Th. C. P. M. Kolfschoten, burgemeester resp. van de ge meenten Hoorn, Puimerend en Edam, terwijl de lieer A. F. Thomsen, wethouder van Alk maar, die gemeente vertegenwoordigde. Ver der de heeren G. Grondsma te Alkmaar, voorzitter der vereeniging van kaashandela ren in Noord-Holland, P. Kool, A. Henna- uian ra J. C. Keg van Alkmaar en C. Kroon van Hoorn, allen vertegenwoordigende dut kaashandel, de heeren Jac. Met van Hieevhu gowaard, A. Schrooder van Ifensbroek en O. Smit te Breezand, als vertegenwoordige; a van de producenten en de lieer S. H, A. l a ser, als secretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Hoorn. Deze audiëntie had ten doel den Minted een nadere uiteenzetting te geven van dc grondtfl, waarop de vrije markt in den kaai.- handel te verkiezen is bovcfl de kaasai t- combinaties, die gevormd zijn, omdat dit volt- gene liet aclvies van het bestuur van defi Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland de wensch van den Minister zou zijn gc weest. De heer A. A. de Jongh, burgemeester der gemeente Hoorn, leidde de besprekingen iu. In een uitvoerig en duidelijk betoog werd door dezen de stand van zaken nagegaan. Gewezen werd op de resultaten, die verkre gen werden door het valscbe gerucht, als zou de Minister de grqepenvorming der fa brieken als eiscli stellen voor den uitvoer van Uitvoerig werd stilgestaan bij de nadee- len, die de vier gemeenten met kaasmarkten, de producenten ra de kaashandelaren zouden ondervinden bij de vorming der z.g. afzet- combiuaties; maar mede werd uitdrukkelijk betoogd, dat, zonder het berokkenen van schade, een regeling ware te treffen, waar door de regeering verzekerd zou zijn vdu... een voldoende hoeveelheid consumptiemelk en van de voor het binnenland benoodigde hoeveelheden kaas, tegen door haar vast te stellen prijzen. De lieer de Jongh gal de volgende rege ling, die den normalen kaashandel niet zou verstoren, in overweging. Melk., De zoetboeren kunnen, evenals v,roeger, door de Regeering. gedwongen worden, hun melk voor de consumptie te blijven leveren tegen een vastgesteld"!l maxi mumprijs, waarop voor zoover uoodig een toeslag kan worden gegeven, uit de opbrengst der uitvoerconsenten, voor kaas. Het tekort aan consumptiemelk kan wor den aangevuld door daar voor aan te wijzen kaafabriekeu, die op gelijke wijze zijn scha deloos te stelten. Kaas. Van dit product 'kan het noodigo voor binaralandsch verbruik tegen door ue Regeering bepaalden prijs worden opge- eischt, waartegen bij de kaashandelaren hoe genaamd geen enkel bezwaar bestaat, indien de rest van het product mag worden uitge voerd. Zij willen daarvoor gaarne oen zoo danig consentrecht betalen, dat daaruit de toeslag op den melkprijs en alle administra tiekosten der Regeeriug kunnen worden be kostigd. Bij de hooge prijzen der kaas in het bt'T tenland zien zij clan nóg kans een redelijke winst te maken. En zelfs, indien zij tijdelijk verlies moesten lijden, zouden zij dit nog liever zien dan vernietiging van hun bedrijf. De bmeelinering aldus vervolgt de lieei' de Jongh ontstaan door de vorming der afzetcombmaties, schijnt ongeweuscht om de volgende redenen: Constance trok de wenkbrauwen samen en greep haar onderlip met de tanden, maar ze zei niets en Clarence ging voort:'" „Je ziet, lieve Constance, hij begrijpt hoe uitstekend dit huwelijk voor ons beiden zou zijn. Zoo echt geschikt 1 Hij weet alles van mij af, hij weet hoe uitstekend je de positie zult vervullen die je als mijn vrouw wacht, mijn vrouw, de toekomstige gravin van March- mont, En mijn vader en moeder zullen beiden verrukt zijn. Mijn moeder beschouwt je als haar dochter. Waarom aarzel je? Zeg dat je de mijne wilt worden, dierbare Constance." Constance bleef doodstil staan, 't was of zij mijlen ver weg keek over het hoofd van Cla rence heen. Zij dacht na. Indien zij het aan bod aannam, zou zij, zooals hij gezegd had, de toekomstige gravin van Marchmont we zen, ze zou rijk zijn, ze zou alle dingen bezit ten, waar de meeste jonge meisjes naar ver langen. En ze zou af zijn vpn sir Ralph, van zijn tyrannieken wil en toezicht. Zeker, hét zou heel verstandig zijn als ze Clarence aan nam. Maar haar ziel kwam er tegen op. Zij had hem niet lief, ze kon hem nooit liefheb beu. Maar dat kwam er tegenwoordig immers niet meer op aan. Een meisje trouwde om een rang, om rijkdom en macht, en dat alles zou haar deel zijn. Zij weifelde nu dezen en dan dien kant uit en dat terwijl Clarence (hetgeen een ongeluk was voor hem) haar hand vatte en met een glimlach zei „Kom Constance, zeg nu ja. Ik zie 't woord trillen op je lippen." Een huivering, een echte huivering ging Constance door cle leden en zij trok haar hand terug. „Neen," zei ze haast heftig; „ik moet tijd hebben om na te denken. Ik zal je je aan bod hl overweging nemen. Je nebt mij een groote eer aangedaan. Daar ben ik zeer. ge voelig voor. Je moet mij tijd geven. Neen, jó moet nu niets meer zeggen." (Wordt vervolgd.) 800 1010 UIT ZU1D.SCHARW0UDE. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen tor algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente, In zijne op September j.l. ge» houden vergadering heeft benoemd: a. tut leden dor commissie voor het ontwer» pen uu tt rat verordeningen, waarvan de Burgemeester ambtshalve voorzitter is, de Hoeren Mr. D. Sluis, Mr. W. G. Bosman, C, W. Koijsper en J. Westerhof; b. tot leden der commissie tot de belasting» zuken ou eenige andere onderwerpen van linancieelen aard, de heeren H. E. Bosman, A. Oskam, Mr. D. Sluis en Mevr. A. AukesTimmers, en tot voorzitter dezer commissie den heer A. F. Thomson; 0. tot leden der eommissie van bijstand voor de publieke werken, de heeren G. T. M. van den Bosch, J. Ringers, K. van 't Veer en Mevrouw A. AukesTimmers, de voor» zltter zal nader door B. en W. worden aan» gewezen; d. tot leden der commissie van bijstand in be» trekking tot het en onderhoud van de wandelwegvU, de beplanting van stra» ten, wegen er „..en uer gemeente, de» zelfde personen als sub o genoemd; e. tot leden der oommissie van bijstand voor de llchtbedrjjven, do heeren Mr. W. C. Bos» man, J. Cloeck, J. Westerhof en O. J. Ver» kerk; tot voorzitter is door B. en W. aan» gewezen de Burgemeester; f. tot leden dor commissie van bijstand voor het gemeenteslachthuis, de heeren F. Bak, D. Covers Jz. en G. Veen; de voorzitter zal nader door B. en W. worden aangewezen; g. tot leden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioenfonds en ongeval» lenfoads, de heeren Mr. W. C. Bosman en G. Veen en Mevr. J. WesterhofKoopal; de voorzitter zal nader doör B, en W. won den aangewezen; h. tot leden dor eommlssio van bijstand ln het beheer van de gemeente»reinigings» dienst, de heeren H. E. Bosman, G. van Veen, D. Govers Jz, en Mevr. J. Wester» hof—Koopal; tot voorzitter is door B. en W. aangewezen de Burgemeester; 1. tot leden der commissie van bijstand voor het» marktwezen, do heeren F. Bak, D. Go» vers Jz., U- W. Keijsper en A Oskam; de voorzitter zal nader door B. en W. worden aangewezen; j. tot leden dor commissie van bijstand voor het distributiebedrijf, de heeren J. Cloeck, Mr. D. Sluis, F. Bak en O. J. Verkerk, de voorzitter zal nader door B. ee W. worden agpgcirozen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. E. VAN DER VEGT, Io»Secr. Alkmaar, 4 Sopt. 1919. karakter. De Raad dezer gemeente yergaderde Dlns» dagavond. De heeren Kroon, Dekker, Groen en Kra» mer lagen den eed af, de heeren Berkhout, de Jong en Zeeman de belofte. De voorzitter deed een dringend beroep op aller samenwerking en hoopte dat men stede het gemeentebelang en niet het politiek be lang voor oogon zou hebben. Hier, -oJade benoeming wethouders. De ht V-tau vroeg of een openbare bo» spreking '"»'»oudersbenocmlng gei rechtvaart" :gd is. ue, ter bevordo» ring van een goede haiu>onle, over dit punt desnoods in comité van gedachten willen wis» selen. De voorzitter kon geen openbare bespre» king toestaan, wel eene ln comité. De heer Berkhout steunde het voorstel, doch het werd met 4 stemmen tegen verwor» pen. Tegen de katholieken en de heer Kroon. Hierna werden als wethouder gekozen de heeren J. Kroon (lib.) en G. Bakker (R,«K.). Van de Holh spoor kwam bericht in dat aan de wenschen zooveel mogelijk tegemoet ge» vomen is en de treinen nu zullen vertrokken van Broek op Langendijk om 7.36, 9.58, 11.51, 2.16, 5.—, 6.35 en 9.11 en van Alkmaar om 7.—, 8.54, 10.31, 1J0, 4.30, 6.05 en 8,08. Dc de en de 4e echter op Zon» cn fecstds» gen niet Van den heer W. do Groot waa een ontslag» aanvrage ingekomen als hulpkeurmesster. Dat ontslag werd op de meest eervolle wjj» ze verleend. De voorzitter merkte op dat de heer da Gsoot altijd nauwgezet zijn plicht vervuld heeft. Een oproep om sollicitanten is Inmid» dels gedaan. Van Ged. Staten kwam bericht dat ze zich met de gemeenschappelijke) regeling in» zake de Muloschool ten volle kunnen veree» nigon. De voorzitter stelde voor dit schrijven, ge» zien de bespreking, ln een naburige gemeente voorloopig voor kennisgeving aan te nemen. N.»8charwoude schijnt nuderu maatregelen te willen nemen en eerst te willen onderzoeken of er een voldoend aantal leerlingen zullen komen. De heer Berkhout: De zienswijze van N.« Scharwoudo verwonderd mij ten zeerste. De heer Zeeman merkte op dat het zeer goed mogelijk is, dat de nieuwe raad van N.»Scharwoude een andere meening is toege» daan. Het komt spreker voor dat N.»Schar< woude gepolst móet wordon. Er mag met do school niet gewacht worden. Het is Jammer dat één gemeente roet in het eten gooit, 't is van veel belang voor deze streek van handel en verkeer. Na verdere bespreking werd besloten het antwoord van Noordscharwoude af te wach» ten. Als leden van de schatterscommisslo wer» den gekozen de heeren ,C. de Jong en M. Zijp. De heeren van Spengler en de Goede hadden voor deze functie bedankt. Als leden van de gascommfssle werden ge» kozen de heeren J. Kroon en G, Kramer, als plaatsvervangers de heeren F. Berkhout en G. Bekker. Allen namen hunne benoeming aan. Het huishoudelijk reglement van de gas» commissie werd zoodanig gewijzigd dat de leden in plaats van om de-5 jaar om de 4 jaar zullen aftreden. De heer Zeeman vond het wenschelfjk dat elk lid een afschrift ln bezit had, doch was voorloopig met ter visie legging tevreden, Bfj de rondvraag vroeg de heer de Groot, of het niet mogelijk was het bord op het Korkepad een stuk terug te plaatsen, waar» door het breeder!) gedeelto vrij komt, Lang werd over dit punt gesproken en ten slotte werd met 43 stemmen besloten het bord te plaatsen. De heer Zeeman wees op het gevaar, dat er geen hek staat bfj de brug achter de kerk. De voorzitter antwoordde dat daar al meer een hek gestaan heeft, doch dat het door de bowoners moedwillig vernield wordt. De heer Zeeman wees er op, dat het niet verantwoord is, waarop de voorzitter de toe» zegging dood het onder oogen te zullen zien. Do heer Zeeman vroeg verder of aangele» genheden van de gascommlsslo ook ln den Raad kunnen worden besproken. In dat geval zou hf] zfjn bijzondere afkeuring willen uit» spreien over de tergende wijze waarop op een adres van het gasfabriekpersoneel door den heer M. Does van antwoord gediend is. wel bevoegd ls. De voorzitter: Deze kwestie hoort In den raad niet thuis. De heer Zeeman: Misschien heeft u gelijk, doch het betreft de voorzitter van de gas» commissie. De voorzitter: De leden van den raad oefe« nen geen kritiek op den voorzitter van de gasoommissle. Dit hoort ln de gasoommlssie thuis. Do heoT Zeeman: 't Is mogelijk, dat u gelijk heeft, doch het kan ook de belangen van do gemeente raken. De voorzitter: 't Betreft niet de gemeente Z.rScharwoude, Do hoer Kroon: Heeft u het gelezen in een nieuwsblad? De heer Zeeman: Ik heb een afschrift van hetr officiöelo schrijven gezien. De heer Berkhout wees er op dat destijds het besluit genomen is om bordjes met de plaatsnaam aan te brengen. Tot nog toe is dit niet geschied. De voorzitter: Er is geen besluit genomen, doch B. en W. zouden het in overweging ne» men. We zullen echter zien of ze onder de bordjes maximum snelheid kunnen worden aangebracht. De heer Kroon sprak met respect over het aantal bekeuringen dat do poiitio doet bfj te snel rijden van motorfietsen. Gaarne zou spreker echter rtêg meer bckeu» ringen wenschen. liet helpt wol. Hierna sluiting van dc openbare zltirng UIT SINT PANCRAS UIT OUDKARSPEL. In Vrijz.»Dem. kringen ls men ten zeerste verbitterd over de houding die het pas geko» zen lid van den rand, de heer G. Hart, heeft ingenomen bij de wethoudersbenoeming. Deze moet tegen het besluit van hunne ver» eenlging in zijn benoeming tot wethouder hebben bevorderd. In de zeer spoedig te houden vergadering van de afd. V.»D. zal het voorstel worden gedaan bij den heer Hart er op aan te drin» gen dat hij als wethouder bedankt om alsnog het vergaderingsbestuur doorgevoerd te krij» gen. Mochten pogingen daartoe falen, dan zal vrij zeker het hoofdbestuur ln deze zaak ge» moeld worden. UIT HARENKARSPEL. De Raad dezer gemeente vergaderde Dins» dag voltallig. Do voorzitter heette ln het bijzonder de nieuwe leden Bakker, Francis en do Vries van harte welkom. Daarna had de beëediging plaats, waarna de voorzitter allon geluk» wénschte cn de hoop uitsprak dot op alge» moene samenwerking in het belang van do ge» meente gerekend kou worden. Een gemakte» lfjke taak, zei do voorzitter, zal hot voor» hands nog niet zijn, gezien do hoogo belastin» gen die geheven moeten worden. Laat ons echter hopen dat dit spoedig anders wordt. Ik hoop dat wo eendrachtig kunneu samen» werken en geen persoonlijko Invloeden zich zullen doen gelden, dan zal zeker onder Gods zegen ons werk wel good gaan, Dankbetuiging was Ingekomen van den keur» meester voor de salarisverhooging en tevens berieht van dezelfde, dat hij ontslag vraagt wegens benoeming to den Haag. De voorzitter deelde verder mede, dat de werkzaamheden aan het postkantoor vol» tooid zijn. Het verslag van ue gasfabriek zal clrculeeren. Aan den timmerman te "Waarland ls opgedragen daar nieuwe schoolborden te maken. Als wethouders werden benoemd de hoeren J. de Groot en P. Borst, beide met 6 van de 7 stemmen. De voorzitter feliciteerde de beide heeren met hunno benoeming cn hoopt dat de sa menwerking mag blijven zooals deze tot he» den geweest is. De gemeente»rekening en de rekening vnn het levensmiddelenbedrijf werden vastgesteld op de bedragen in ons vorig verslag reeds ge» noemd. In de vorige vergadering was aangehouden faet voorstel betreffende verhooging van de salarissen van Burgemeester en Secretaris. De Raad besloot met het voorstel van Ged. St. mee te gaan, waardoor (je salarissen zullen worden voor Burgemeester f 1400 tot f 1700, voor Secretaris f 1500 tot 1800, vóór ünt» vanger 800 tot 1000. Het salaris van den veldwachter werd op voorstel van B. en W. gebracht van 725 op 1000 mat vry wonen en 100 voor kleédlng. Dc heer de Vries mankte de opmerking dat het aalaris nu nog beneden dat van den rijks» veldwachter blijft en informeerde tevens naar de pensioenstorting. Do voorzitter deelde mede, dat de pensioen» storting 8 pCt. van hot salaris is. Dé heer Ho» man heeft nog al wat emolumenten, anders zou zeker het salaris nog te laag zijn. De pensioengrondslag werd vastgesteld op 1175. Nadat een commissie voor schouw der ge» meente»landerijen was aangewezen, kwam de rondvraag aan de orde. De lieer de Vries vroeg hoe het stond met de opleyerlng van het schoolgebouw te Waar» land De voorzitter deelde mede, dat or verschil» lende omstandigheden waren om eenige con» slgnatio to gebruiken. De heer Dekker informeerde naar de electri» citeit voor het Waarland. De voorzitter zei, met den inspecteur te heb» ben gesproken, doch deze -zeide, dat het nog

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 5