Stadsnieuws PUBLICATIE. HET PLAATSELIJK STEUNCOMITÉ brengt ier kennis van belanghebbenden DAT ALLE' IN OMLOOP ZIJNDE HUUR- BONS MOETEN WORDEN INGEWIS SELD vóór 1 OCTOBER 1919. Na dien da te aasgeboden hyurfcons kucaea Biet meer worden ingewisseld. Alkmaar, 17 September 1519. Hei Plaatselijk Steuncomité. De Secretaris. JOH. WILTJER, BENOEMD. - Bij Koninklijk besluit is benoemd tot twee de-luitenant bij het 4e regiment veld-artille- rie de vaandrig-titulair L. T. Franse. NATIONALE KOLFWEDSTRIJD. De uitslagen van de in het hotel Nachtegaal'" alhier gehouden kolfwedstrijden zijn als volgt: A. Korpswedstrijd 1. Een groote verguld zilveren medaille, als 1ste korpsprijs (voor gummiballen) met 3 zilveren herinneringsmedailles voor Iers van Recht Door" te Alk- agenaar, J. Halff, J. Swaag, 401 kleine de maar: C. punten. 2 Een groote verguld zilveren medaille ais le korpsprijs (voor sajetba/llen) met 3 kl. zilveren nerinneringsmedailles voor, de korpsspelers van Barsingerhora, 368 punten, j. Schenk, C. Smit en J. ePetoom. 3. Een groote zilveren medaille als korps prijs (voor gummiballen) met 3 kleine ebron- zen herinneringsmedailles voor de korps- spelers van „Stavast" te Bovenkarspel, 450 punten, C. Bakker Jz., C. Bakker Dz., J. Boon. 4. Een groote zilveren medaille als 2de korpsprijs (voor sajetballen) met 3 kleine bronzen herinneringsmedailles voor de korpsspelers .van „Mik wis" te Koog a. d. Zaan, 348 punten. D. Tiemeijer, P. Dil en P. Roos. Deze medailles werden uitgeloofd door het Hoofdbestuur. B. Personeele wedstrijd. 1. Een zilveren medaille van H. M. de Ko ningin met een groote zilveren medaille als lste prijs,' uitgeloofd' door het Hoofdbestuur: A Berkhout, Zuid-Scharwoude, 157 punten. ~2 Een zilveren medaille, als 2c prijs, aangeboden door Z. K. H. Prins Hendrik: W van Vliet, Krommeniee, 104 punten. 3. Een bronzen medaille, als 3e prijs, aan- eboden door H. M. de Koningin-MoMeder: Reijne Krommenie, 153 punten. 4. Een verguld zilveren medaille, als 4e prijs, aangeboden door het gemeentebestuur van Alkmaar: M. Buisman, Bovenkarape!, 153 punten. 5 Een zilveren medaille, als 5de pij», aangeboden (foor „Alcmara", Vereeaiging tot bevordering van het Vreemdelingenver keer te Alkmaar: P. Hagenaar, Zuid-Schar- woude, 152punten. 6e prijs C. Wagenaar 147 p. 7e prijs J. Vlug, 142 p. Alle prijswinnaars ontvingen een kunst voorwerp. Afzonderlijke prijs: 6 Een verguld zilveren medaille voor den speler met „sajetbal", die ehet hoogste aan tal punten slaat, mits geen medlewinnaar zijn de van een der korpsprijzen. Aangeboden door den WelEd. Heer Th. R. Lunenburg, voorzitter van de kolidub „de Prins van Oranje" te Goes: C. Wagenaar, Alkmaar, 147 punten. C. Eerie-prijzen. 1 Een zilveren medaille, aangeboden door den heer H. v. d. Slecsen, voor den spe Ier die de meeste punten slaat in de lste se rie: R Luiting, Zuid-Scharwcude. 2 Een verglud zilveren medaille, aange- boden door het bestuur van „Rechtdoor", voor den speler die de meeste punten slaat in de 2e serie: J. Smit, Alkmaar. 3. Een verguld zilveren medaille, aange boden door een liefhebber van het kolfspel, voor den speler die de meesje punten -iaat in de lste en 2de serie te "t1 P. Schtidde- boom, Koog a d. Zaan. D. Bijzondere prijzen. 1Een zilveren medaille, aangeboden door den WelEd. Heer Dr. G. C. van Balen Blanken, voorzitter van den Ned. Kolfbond' te Spanbroek, vopr den speler van „Recht door", die de meeste twaalven slaat in de 2 •eerste series en geen anderen prijs behaald heeft: K. Jonker, Alkmaar. 2. Kunstvoorwerp, anageboden' door een liefhebber van het kolfspel, voor den speler van „Rechtdoor" die de.meeste punten'slaat in de twee eerste series en geen andere prijs behaald heeft: C. Zomer, Alkmaar. E. Juniores-prijs. Kleine zilveren medaille, uigeloofd door het Hoofdbestuur. C. Balder, N.-Scharwoude. AMBACHTSSCHOOL. Cursus in eledrotechniek voor volwassenen. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie en voldoen gaarne aan 't verzoek van den directeur der Ambachtsschool om een kleine uiteenzetting «te geven Van bedoel den cursus in electrotechniek voor volwasse nen. Nu als nieuw leervak aan de Ambachts school ook opleiding gegeven wordt als elec- tricien en speciaal voor dat vak een gediplo meerd leeraar is benoemd, achtte het bestuur dier school het niet onwaarschijnlijk dat vele volwassenen, die dit vak beoefenen of door cle omstandigheden gedwongen zijn dit bedrijf aan hun reeds bestaande werkzaamheden toe te voegen, het zullen betreuren dat ze niet in de gelegenheid geweest zijn hier ter plaatse de noodige «theoretische ontwikkeling op tc deen, die voor dat bedrijf zoo hoog noodig eaent kan worden. Aan veler wensch meen- e men tegemoet te kunnen komen door ge durende de wintermaanden van October tot April een1 cursus te openen in electrotechniek waar ook volwassenen in de gelegenheid ge steld worden lessen te volgen, die hen op een voudige begrijpelijke wijze in de geheimen van hun vak zullen inwijden. Deze cursus zal dezen winter gehouden worden op Vrijdag van 's avonds 7 uur tot 814 uur In het gebouw der Ambachtsschool. Er zal getracht worden in twee wintercursus- §en de leerstof te behandelen. Het programma der lessen omvat in het eerste leerjaar: Eledridtdtsleer Beginselen: begrippen arbeidsverme; spanning, stroomsfakte en weerstand. Een heden. Werkingen: stheOnmdigts, magnetische-, warm te.werking, inductiestroomen. Toepassin gen als: galvanische baden, elementen, accu mulatoren, electrische schellen, gloei- en booglicht, telefoons, meetinstrumenten en de daarbij voorkomende hv.Ipteestellen en scha kelingen.. Oelijkstroomwerktaigen: dynamo's, moto ren en daarbij yoorkomende hulptoeateüen en schakelingen. Tweede leerjaar: Eledridteilsleer. Beginselen wisselstroom: begrippen frequen tie, spanning, stroomsterkte, inductie, phase verschuiving en arbeidsvermogen. Wisselsfroomwerktuigen: wissel- en draai stroomdynamo's, motoren en transformatoren en de daarbij voorkomende hulptoestellen en schakelingen. Installaiie- theorie. Leidingen: buiten-, binnen-, ondergrond- sche leidingen en de daarbij voorkomende onderdeden, schakelingen, bewerkingen1, sto ringen en voorschriften, Toestellen: tampen, schakelaars, zekeringen, schakelborden. Werktuigen: montage, in bedrijfstelling, onderhoud en storingen van dynamo's en motoren. Van af heden zal dagelijks, behalve Zater dags, 's avonds van 7 tot 9 uur de gelegen heid opengesteld worden zich voor deelne ming aan dien cursus op te geven in het ge bouw der Ambachtschool. Bergcrweg l bij den directeur der school, den heer J. v. Reijen- dam. Het leergeld bedraagt 5 per leerjaar. OPENING NIEUWE ZAAK. Heden opende de heer Ned'erkoom zijn zaak, welke geheel naar de eischene des tijds is ingericht. Bij de opening hiervan wordt er tevens gelegenheid gegeven de schilderstuk ken te zien van den heer Stikvoort, die bij de opening dezer zaak een zeer goede kijk had om zijn werk tentoon te stellen. Bij het zien werdten wij> dan ook niet te leurgesteld, doch onze bewondering was groot. Onder de schilderstukken bevond zich o. a. ook een groot landschap, welke met de gepaste kleuren als het fijnste van het geheel tot zijn recht kwamen. Ook zagen we „Paard ip Sneeuw", wat zeker een kunst mag ge'- noemd worden. Verder zagen we geschilderd „het Witte Huisje", „een Kinderkopje", enz. Toen we al deze schilderijen hadden geziene, was onze verwachting verre overtroffen en na naar de prijzen te hebben geïnformeerd, zijn we er zeker van, dat deze kenners en liefhebbers niet zullen beletten om er een uit die collectie van onzer Alkmaarder mee te ne men. Wij wenschen den heer Stikvooxt gropt succes toe, hetwelk, gezien deze tentoonstel ling', stellig zal ondervinden. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. De landbouwtentoonstelling, door velen zoo iang verbeid, zag zich heden door goed weer begunstigd. Het aantal Buitenmeneschen, dat onze ge meente voor de tentoonstelling bezocht, was bijzonder groot en zeker is deze dag voor Alkmaar een goede. Het aantal buitenmenschen, dat onze ge- het vorig jaar, al was er niet zooveel hoorn vee als wij te Alkmaar op een ree toonstel lingsdag wel eens gezien hebben. Het weer opkomen van het mond- en klauwzeer en de hooge prijzen van 't vette vee, waardoor de beesten als er wat aanzit, reeds verkocht worden, aren hiervan wel de oorzaak. Ook misten wij eenige inzenders, die stel lig aanwezig zouden geweest zijn, wanneer het vervoer per spoor en tram niet zoo slecht geregeld was en bovendien de rundveedag hier de volgende week niet gehouden werd. Het is ih ieder geval verblijdend, dat het aantal inzendingen na den oorlog zooveel grooter wordt. Het ingezonden rundvee was van bijzon der goede kwaliteit en telkens staat men verbaasd over den kolossalen omvang en he enorme gewicht dife een stier in een paar jaar bereikt, m het gras van de -weilanden moet toch een hooge voedingswaarde aanwezig zijn, al krijgen deze beesten er ook nog wel wat anders bij. De knorrende viervoeters zijn ook weer in grooten getale aanwezig, De hokken waarin ae beeren geplaatst zijn, bezorgen wel de grootste zorg. De beesten staan zoo ge plaatst, dat rij elkander niet zien. Zij ruiken elkaar echter èn omdat zij elkanders bestaan niet dulden, wringen zij steeds zoo aan de hokken, dat .een timmerman geregeld werk heeft om de hokken weer vast te spijkeren. Als zij werkelijk kwaad worden, zoo verze kerde ons een beerenhouder, dan zijn ze niet te houden en rusten zijn niet voor de een den ander heeft overwonnen. Zoo is-het met de menschen toch nog niet. Een zeug met een aantal biggen leverde een kostelijk schouwspel en deed ons denken aan de bekende ets van Dake. De inzending schapen, rammen en lamme ren is zeer groot. In de Doorbraak kan men «thans 'n zeer groot getal wolproducenten be wonderen. De rammen, die elkander in het weiland niet dulden, staan hier althans rusr tig naast elkander. De inzending Lincoln-schapen van de hee- ren Jb. Zuurbier te Alkmaar en R. Visser Lz, te Berkbout, leden der firma Zuurbier en Zoon, verdient bijzondere aandacht. Deze heeren zijn dezer dagen uit Engelanc teruggekeerd, waar door genoemde firma fokschapen zijn aangekocht, om te voorzien in de zoo hoognoodige bloedverversching van het Lincoln-scbaap. Deze dieren kan men nu 'voor een deel 6p de tentoonstelling als enorme wolproducten bewonderen. Gedurende de oorlogsjaren is, voor zoo ver bekend, niet geïmporteerd. Vóór den oorlog hebben de heeren Zuurbier en Visser reeds verscheidene malen in Engeland met hezelfde doel fokmateriaal aangekocht. Zoowel toen als nu, hebben genoemde heeren zich gewend tot de voornaamste fok kers ih Engeland, ten einde er voor te zor gen, dat eerste-klas materiaal in ons land ter Beschikking zou komen. Het spreekt vanzelf, dat niet die prijzen konden worden besteed als gemaakt zijn voor sommige rammen op de groote jaar- lijkBche verkóoping van de „Lincoln Long- wool Sheep Breeders Association'^, ditmaal 11 Augustus j.l. te Lincoln gehouden, waar bij één ram voor 1600' guinjes (ongeveer f 20.000) en verscheidene exemplaren voor meer dan f 1200 per stuk werden verkocht. Genoemde firmanten hebben zich overeen komstig de erfelijkheidsleer er toe bepaaic dieren te koopen, waarin het bloed voorkomt van de eerste-prijs-wlmaars op de groote Engelsdie tentoonstellingen. Van de 21 geïmporteerde 1 -jarige ram men zijn er 5 afkomsig uit de Nicholson, wier rammen fokkerij van den heer Clifford dit jaar op de groote Royal Show te Cardiff met den Champion en. Reserve-Champion benepens vele eerste prijzen werden be kroond. Zeven stuks zijn aangekocht uit de fokke rij van den heer Turton, die in 1917 rammen gebruikte, afkomstig Uit de fokkerij van den heer Joseph Brocklebank, fokker van den reeds meergenoemden ram van 20.000. De 9 overige dieren zijn betrokken uit de fokkerij van den heer William B. Swallow, waarvan reeds vroeger velé exemplaren nhar ons land zijn geëxporteerd, één van de oud ste en meest beroemde fokkers van Engeland. Het pluimvee kan men thans ook weer eens bewonderen. Het valt sterk op, dat er ditmaal weer zoo veel gevleugelde vrienden en konijnen te zien zijn. Dat nu hel voer voor deze dieren tegen een billijken prijs 12 per 100 pond) te bekomen is, het vori« jaar was het nog niet anders dan in den smokkelhandel voor 40 te verkrijgen - zal wel de grootste oorzaak zijn dat de eierenleggende kakelaars in zoo grooten getale op het Hofplein .aan wezig zijn. Om 11 uur sprak de heer J. Swaag, voor zitter van de afd. Alkmaar der Hol'. Maat schappij van Landbouw, op liet Waagplein, onder enorme belangstelling (voor het ge meentebestuur waren de wethouders Mr. D Sluis en de loco-secretaris, de heer L. v. d. Vegt aanwezig). Ook merkten wij de commis saris van politie en dfe eere-voorzitter den ïeer G. Bos, op, de volgende openingsrede uitte: Geachte dames en heeren, Zoo is dan de dag, die zeker uw aller niet geringe belangstelling heeft, daar. Ik heer u allen namens de afd. Alkmaar van de Holl. Maatschappij van Landbouw hartelijk wel kom te dezer plaatse. Een bijzonder woord van welkom' richt ik tot het gemeentebestuur van Alkmaar, wier tegenwoordigheid ik in niet geringe mate apprecieer. Ook wensch ik een woord van dank te brengen voor den financieelen steun. Een bijzonder woord van welkom roep ik ook de geachte feestcommis sie toe, die op de eerste aanvraag zich weer welwillend heeft getoond en ons toezegde, waar de afd. zorg droeg voor het nuttige, het feestelijke op zich te bullen nemen. Ik breng haar daarvoor mijn welgemeenden dank. Ook past mij een bijzonder woord van wel kom tot de regelingscommissie, mannen van ervaring op dat gebied, van wien niet anders kon verwacht worden, dan dat rii et voor zouden zorgen, dat alles regelmatig zou ver- ok een woord van dank tot de geachte inzenders. Wij hebben in elk geval inzenders noodig om een tentoonstelling te kunnen houden en formeeren. Daarom een hartelijk woord van dank voor degenen,- die exposee- bouwgereedsdfeppen daar ook een goed) fi guur. Van den heer Slijker te Si Pancras zagen wij daar enorme witte kooien. De heer Boersen zond een paar zeer groote roode kooien in en behaalde daarmede den len prijs. De prijswinnaars in de verschillende af- deeiingen vermelden wij hieronder. De inzendingen ter- opluistering op hef Hofplein en de Nieuwesloot verdienen zeker aller belangstelling. De heer J. Met Sr., rijtuigfabrikant, komt met een prachtige inzending rijtuigen uit. De firma 'Ohmstede, Stoutjesdijk en Wigla ma doen ons door hun inzendingen zien welke werktuigen er in het moderne landi- en tuinbouwbedr f gebruikt kunnen worden. eerv. ram. P. v. d. OéH, Btoringerfnani. OOI met hare in 1919 geboren lam (meren), waaronder minstens 1 ramlam. le en 2e pr. en eerv. venn. D Hogetoorn, Noord-Beemster; 3e pr. P. v. di. Oord, Bar- singerhorn. OOI met hare in 1919 geboren lam(meren), - waaronder geen ratnlam(meren), le pr. D. Hogetoorn, Noord-Beemster, 2e en 3e pr. P. v. d? Oord. Barsingerhóra. c. Type Lincoln. RAM, geboren in 1917 of,vroeger, le pr. F. A. F. Gronemati, Wièringerwaard, RAM, geboren in' 1918. le er 2e pr. D» Appel Az,, Twisk, eerv. venn. F. A. F. Groneman, Wieringerwaard. RAMLAM, geboren' in 1919. le pr. K. Bregman Jz., Noord-Beemster, De heer Tjaden zorgde er voor wederom 2e pr. en eerv. verm. D. Appel Az.. Twisk. reu. Verder een woord van dank tot de geachte juryleden, mannen met een deskundig oordeel van wien wij weten, dat zij een onpartijdig oordeel uitspreken. Heeren aanvaart mijn hartelijken dank. Het verheugt mij, dat de feestcommissie wederom een overeenkomst heeft getroffen met het stedelijk muziekkorps. Wij weten, dat hun populaire muziek de stemming in niet geringe mate zal verlhoogen. Ook breng ik gaarne aan het politiecorps met zijn hoofden een woord van lof voor het- ;een het reeds gedaan heeft en nog zal doen. 'eer zeker zal de tentoonstel' »ng door hun toedoen een ordelijk verloop hebben. Mocht ik enkelen vergeten hebben een woord van dank te brengen, dan hoop ik. dat zij dit willen excuseeren en er genoegen me de nemen dat ik dit verder collectief doe. Fk dank al degenen, die het hunne gedaan hebben om dezen dag mogelijk te maken. Geachte dames en weren! Wie uwe.- de vorige jaren tegenwoordig warm, zullen zich herinneren, dat mijn vorige' collega's steeds moesten gewezen van den oorlog, waarvan het niet zelfcr was, dat wij er buir ten zouden blijven. Thans heb ik het onuitsprekelijk voorrecht te kunnen constateeren, dat de vrede is we dergekeerd en dat ons dierbaar vaderland buiten den oorlog is gebleven. Wie herinnert zich niet den llen Novem ber van het vorige jaar, den dag van de wa penstilstand, die elk hart met vreugde ver vulde. Enkele dagen daarna kwam de dissonant, waardoor alle vreugde en blijdschap werd overschaduwd. Het Nederlandsche volk is echter gelukkig paraat gebleven en wij bleven daardoor sou- verein. 1 Gaarne wensch ik daarom aan deze ope ning 'den wensch te verbinden, dat wij ons nog: vele jaren Inogen scharen om den troon van onze geëerbiedigde Koningin Wilhel- mina. Met dit woord open ik de tentoonstelling van dit jaar. Applaus. De muziek liet hierop fanfares volgen en gaf daarna eenige nummers ten beste. De menigte verspreidde zich tenslotte om de tentoonstelling m oogenschouw te nemen. De inzending groenten en fruit was üiftt zoo groot als wij in de Korenbeurs wel eens zagen. Vereenigingen hadden niet ingezon den. Handelaren, warmoeziers en kweekers had den er echter wel voor gezorgd goed voor den dag te komen. Honderden bewogen zich van en naar de Korenbeurs. De Zaadmarkt was één men- schenstroom. Van gemeentewege had mqp di K ren beurs een feestelijk aanzien gegeven, door in 't mid den een1 klein plantsoentje met een fontein fontein aan te brengen. De inzendingen vruchten en fruit waren om van te watertanden. De heer H. Boogh bracht het er met zijn inzending al bijzonder goed af. Hij behaalde den len prijs: De inzending van dfen Zaadhandel van Gebr. Stins te St. Pancras was een idealen stand voor eigenaars van kleine en groote bloementuinen. Men kon daar zoo goed als alle tuin- en bloemzaden bekomen. De heer W. Admiraal verdient voor zijn inzending kamerplanten, bloemen en versie ringen genoemd te worden. heer Stoutjesdijk sloeg met rijn tuin- met een flinken stand' Velo-Waschmachines present te zijn. Deze Werktuigen verlichten dezen noodzakelijken arbeid in de gezinnen en zeerste. Bij de vertooning proefwasschen die wij hedenmorgen bijwoonden, konden wij wel constateeren, dat het gewenscht is, dat de kinderen, die volgens de reclame de wasch kunnen doen, niet te jong zijn. De hefer J. Lind Az is met een mooie stand Zadelmakers-artikelen op de tentoonstelling aanwezig. De tuigen zijn zoc mooi, dat men er aan twijfelt of deze wel werkelijk gebruikt worden Deze twijfel werd hedenmiddag 2 uur geheel weggenomen, toen wij de deelne mers aan 'het ringsteken en het concours hippique, voorafgegaan door het Stedelijk Muziekkorps, dat zich dapper weerde en de rijtuigen met het bestuur, de commissie- en juryleden door de stad naar d«ea Bergerhout zagen trekken. e mooie bullen kwamen hierbij ook voor den dag. Van de inzendingen ter opluistering noe men wij nog de heeren Van Tiel landbouw werktuigen J. Masclé, rijtuigen, de Boen mandenmakersartikelen, Jongejans, een col lectie huiden en bontkragen en L. Cohen, zakken en dekkleeden. Lijst van Bekroningen. STIEREN, geboren in 1917. le pr. O. Wonder Jz., Berkhout 2e pr. J. Oovers Kz., Stompetoreiu 3e pr. P. Frans Jz., Heiloo. STIEREN', geboren in 1918. le pr. en zilv. mcj. C. Stapel Pz., Hoog- karspel, 2e pr. P. Wijdenes Cz., Twisk, 3e pr. P Koeman Jz., Westwoud. STIERKALVEREN, geboren in 1919. le «ern 2e pr. P. Jonges Dz., Beemster, 3e pr. D. Wit Cz., Nieuwe-Niedorp. Vet Vee. Het beste err fijnste Vette Vee. VETTE KOEIEN (afgewisseld), le pr. J. Smit, Groot-Schermer, 2e pr. C. de Jager, 3e pr. P. Smit Gz., Barsingerhora, 2 eerv. verm. P. Met, Beemster. VETTE KOEIEN (niet afgewisseld), le pr. D. A. Luiting, Alkmaar, 2e pr. P Met Pz., Beemster. VETTE SCHOTTEN, le pr. en eerv. verm. J. Visser Kz., Rech- terstraat, De Rijp, 2e pr. C. Bleeker, Beem ster en eerv. venn. S. Laann, Ursem. Melkvee. MELKKOEIEN," gekalfd hebben vóór 1 Mei 1919. HHI le pr. P. Jonges Dz.. Beemster, 2e pr. J. J. Stroomer, Oudorp. MELKKOEIEN', geb. in 1916 (twinters) gekalfd hebben de vóór 1 Mei 1919, lste en 2e prip P. Jonges Dz„ Deemster OOI met hare in J919 geboren lam(meren), waaronder minstens 1 ramlam. le pr. K. Bregman Jz., Noord-Beemster, 2e pr. D. Appel'Az., Twisk. OOI met hare ia 1919 geboren lamjmeren), waaronder geen ramlam(meren). le pr. F. A. F. Groneman, Wieringer waard, 2e pr. K. Bregman Jz., Noord-Beem ster. DEKBEEREN, geboren voor 1 Juni 1918, ingeschreven in het fok- of hulpregister der Noordhollandsche Varkensfokvereeniging. le pr. P. Nooij Cz., Midwoud, 2e pr. Jn. Karsten, Oudijk, Westwoud. NGE BEEREN, geboren na 31 Mei 1918 en voor 1 Juni 1919, ingeschreven in het fok- of jongveeregister der Noordhollandsche Var- kensfokvereeniging. 1 le pr. J. Karsten, Oudijk, Westwoud, 2e pr. en 2 eerv. verm. P. Nooij Cz., Midwoud, 3e pr. Spierdijker Varkensfokvereeniging en eerv verm. Jb. Reek, Ward' .er ZEUGEN, ingeschreven in het hulp- of fokregister der Noordhollandsche Varkens fokvereeniging, minstens één jaar oud, met biggen niet ouder dan tien weken. 2e pr. L. yan Dam, Ursem. DE FIJNSTE VETTE VARKENS, onverschillig van welk ras. le en 2e pr. P. Frans Jz., Heiloo, In te zenden minstens 2 Kippen eri één Haan, minstens 3 maanden oud. Plnimgedl«"rie. HOLLANDSCHE HOENDERS, le en 2e pr. en eerv. verm. M. de Boer, LEGHORNS, wit. Ie en 2e pr. en eerv. verm. G. van der Meu- len, Alkmaar en eerv. verm. N. Timmerman, St. Pancras, P. Langeberg, Alkmaar, Firma H W. Holsmuller, Alkmaar, Stöve, Scbager- brug en Visser, Beemster. LEGHORNS, patrijs, le pr. T. Ranzijn, Alkmaar, 2e pr. F. P. Keijser, Alkmaar, eerv. venn. F. Jongejans, Alkmaar. LEGHORNS, andere kleuren, le pr. M. Hellingman, N.-Beemster. WYANDOTTE, wit. le pr. J. Harteveld, Alkmaar, 2e pr. en j eerv. verm. C. de Vries, Alkmaar, eerv. venn. C. Keeman, Koedijk. PLYMOUTH ROCKS, le pr. Altena, Alkmaar. KRIELEN, alle rassen le en 2e pr. C. Gutter, St. Pandras, HOENDERS, niet gevraagde rassen, le pr. J. A Stikvoort Alkmaar, 2e en I eerv. verm. J. Blaauboer, Alkmaar en eerv. ra. H. W. L Koch, Al: en C. Keeman, MELKVAARZEN geboren kalfd hebbende ge in 1917, vóór 1 Mei 1919. prijs P. jonges Dz., Beemster. HERFST KALVERS OF DIKKE KOEIEN (afgewisseld), vóór 1 December 1919 moetende «kalven, lste en 2e prijs en eerv. verm. P. de jager, Beemster. HErRFSTKALVERS OF DIKKE KOEIEN, (ntet afgewisseld), vóór 1 December 1919 moelende kalven. 2e pr. J. J. Stroomer, Oudorp. KALFD RAGENDE SCHOTTEN, geboren in 1917, vóór 1 December 1919 moetende kalven'. lste prijs P. Jonges Dz., Beemster.. 2e prijs C. Zeeman, Heiloo. KALFDRAGJEN'DÊ VAARZEN, geboren in en 1.918. lste prijs C. D. Kaaskooper, Oosthuizen. 2e prijs P. Jonges Dz., Beemster. KUIKALVÈRÊN, geb. na 1 Jan. 1919. le pr. C. D. Kaaskooper, Oosthuizen, 2e pr. en eerv. verm. P. Jonges Dz., Beemster: Wolvee. I. VET VEE. BESTE FIJNSTE VETTE SCHAPEN, geboren in 1918, (10 stuks), le pr. J. Bleeker, Oudorp; 2e pr. Gemeen tereiniging, Alkmaar; 3e pr. J. Borst, Heiloo" eerv. verm. S. Laan, Ursem BESTE FIJNSTE OVERHOUDERS (geen rammenj, geb. ia 1919, (10' stuks), le en 2e pr. A: Raat, Zuid-Schermer; 3e pr. G. Fransen, Molenweg, Oterleek. a. Type Texelsch. RAM, geboren in 1917 of vroeger. Zilveren medaille uitgeloofd door de firma J. J. Bak Co. voor de fijnste wol, Jb. Eel- man Gz., Bargen, Texel, le pr. A. Bak Jr., St. Maarten, 2e pr. C. R, Keijser en Co., den Burg, Texel. RAM, geboren in 1918. le pr. A. D. Groneman, Wieringerwaard, 2e pr. C. D. Kaaskooper, Óosthuizen. RAMLAM, geboren in 1919. le pr. J. Buis Jz., Ursem, 2e pr. A. Brak Jri, St. Maarten, eerv. verm. H. E. J. v. Hoorn, Wieringerwaard. OOI met halt in 1919 geboren lam (meren) waaronder minstens 1 ramlam. le pi. A. Brak Jr., St. Maarten, 2e pr. j Buis Jz., Ursem. OOI met hare in 1919 geboren lam(meren), waaronder geen ramlam(meren) le prijs niet toegekend, 2e pr. E. Dz. Ge vers, Alkmaar. b. Type Wertsleydale. RAM, geboren in 1918. le pr. P. v. d- Oord, Barsingerhora, 2e pr. Wijbr. Groot Jbz., Starameer, eerv. venn. D. Rus, Stompe toren. RAMLAM, geboren in 1919. le pr. en eerv. verm. D. Hogetoorn, Noord Beemster, 2e pr. P. v Oord, Baraingerham, verm Koedijk. ALLE SOORTEN EENDEN, per paar. le pr. M. Hellingman, N.-Beemster, 2e pr. Caret Krak, Alkmaar, eerv. verm. J. A. Stik voort, Alkmaar. SIERDUIVEN per paar. le pr. M. Hellingman, N.-Beemster, 2e pr. F Praat, Alkmaar eery venn. C. Keeman, Koedijk. POSTDUIVEN per paar. le pr. en eerv. verm j Kamer, Alkmaar, e pr. en eerv. verm. J. A. Stikvoort, Alkmaar cn eerv. verm. C. feeman, Koedijk, C. de Vries, Alkmaar en Stöve, Schagerbrug. VLAAMSCHE REUZEN, haaskleur en ijzergrauw. le pr. N. Timmerman, St. Pancras, 2e pr. eerv. verm. C. Keeman, Koedijk, 3e pr. ri. Feldberg, Alkmaar en 3e pr. R. M. Moes kops, Oudorp en eerv. verm. J. H. Brink, Alkmaar VLAAMSCHE REUZEN, andere kleuren. le en 3e pr. H. Riepma, Haarlem, 2e pr. en eerv. verm. H. L. Koot, Alkmaar, 2e pr. C. Keeman, Koedijk, 3e pr. R. M. Moeskops, Oudorp en J. feijsper, Alkmaar, eerv. verm.- Wagemaker, Alkmaar. LOTHARINGER REUZEN, le, 2e en 3e pr. en eerv. verm. M. Helling man, N.-Beemster. WEENER REUZEN, le en 2e prijs G. J. Helleman, Alkmaar, 2e prijs A. van Iperen; Heemstede, 3e prijs J. Boots, Alkmaar. Eerv. verm. Joh. Vasbinder, Alkmaar. Eerv. verm. N. Wagemaker, Alkmaar. Eerv. verm. J. H. Brink, Alkmaar. HAVANA'S, lste prijs J. W. van de Poll, Alkmaar. 2ê prijs Joh. Vasbinder, Alkmaar. 3e prijs H. Riepma, Haarlem. Eerv. vrm. F. Jongejans, Alkmaar. Ram Eerv. verm. Jac. Buis, Alkmaar. JAPAN'SCHE DRIEKLEUR, lste en 2e prijs F. Jongejans, Alkmaar. ZILVERKONIJNEN, grijs en blauw, lste en 2e prijs M. Moskops, Oudorp. Eerv. verm. M. de Boer, Alkmaar. ZiLVERKONIJNEN, crème en bruin. 2e pr. R. M. Moeskops, Oudorp, 3e pr. F. Jongejans, Alkmaar. Eerv. verm. R. M- Moeskops, Oudo:p RUSSISCHE BRANDN'EUZEN'. lste prijs G. J. Helleman, Alkmaar. 2e prijs M. de Boer, Alkmaar. 3e prijs F. Jongejans, Alkmaar. Eerv. verm. C. Plomper, Alkmaar. BLACK AND TAN. lste n 2e prijs K. Hijnis, Zaandam. Eerv. verm R M. Moeskops, Oudorp. HAVANA EN BLUE AND TAN. le «en- 2e pr. M. de Boer, 3e pr. R. M. Moes kops Oudorp en S. Freeker, Alkmaar. HOLLANDSCHE, zwart en Blauw lstfe en 2e prijs J. F. Hannama, Arrna- Paulowna. 3e prijs en eerv. verm. Grietje Jonges, Beemster. fonrool" „de Rij4tl»r«u van znfver inlandseh raw. Varkens Alkmaar. .«OB IJ ncn.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 2