flTTTi n«i»r jm» 1 DAGBLAü VOOR ALKMAAR EN UiVk5ÏKi~i\i~i*. Distributie van Lsvensmielan f IT fff 239 ïfoü^eré en twintiwt» Jaareanr 19^9 10 OCTOBER V R IJ I)A® Lruviiiciaal Aieuw». I Eli I LLET0 2L Bit nummir kastaal uit 2 fcladan: Vereeniging voor Volkshuisvesting „Schoorl" te Schoorl, beide stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Schrijven was ingekomen van het bestuur der vereeniging voor Landbouwhuiahoudon- derwijs. Deze Vereeniging denkt in Schoorl een 2-jarigen cursus te geven, waarvoor zich 12 leerlingen hebben aangemeld. Voor dit doel vraagt ze aan den Raad 200 subsidie per jaar alsook een verlicht en verwarmd schoollokaal. Ook do Tuinbouwvereeniglng „Schoorl al hier vraagt een-verlicht en verwarmd lokaal tot het geven van een tuinbouwwintercursus B. en W. stellen voor, haar machtiging te verleenen tot gratis in gebruikgeving van ge meenteeigendommen, mogelijk makend 't doen houden van cursussen boven bedoeld. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tevens stellen B. en W. voor om voor de cursus in Landbonvvhuiahoudkunde 200.— subsidie per leerjaar te geven, waardoor aan 12 leerlingen minstens, gedurende 42 weken, ééns per week 5 uur, in deze vakken onder richt zal worden gegeven. De heer Bijl vond de gevraagde subsidie wat hoog. Hoe kan dat? Voorzitter licht toe dat voor deze cursus sen tneer geld noodig is, dan b.v. voor een Tuinb. Wintercursus. Voor minvermogenden is 't bijwonen der lessen en 't verstrekken der leerboeken kosteloos. Trouwens indien b.v mindere subsidie wordt toegedacht gaan de lessen niet door. 't Is hier alles of niets. De heer Lührs vindt 200 niets te hoog en juicht 't toe dat aan minvermogenden gratis lessen worden gegeven. Met algemeene stem men wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. Van den h'eer A. C. Sillevis te Schoorl was een schrijven ingekomen d.d. 8 Augustus ver zoekende ontheffing van de betreffende be palingen in de Bouwverordening waardoor t adressant mogelijk is zijn houten landhuis te verplaatsen naar Aagtdorp en tevens deze woning een blijvende beteekenis te geven. In verband hiermede, en gehoord de mee ning van de gezondheidscommissie en den Inspecteur van Volksgezondheid, stellen B. en W. voor 't verzoek van adressant in te willi gen. Algemeen goedgevonden. Volgend punt was behandeling van de Consept-Verordening tot regeling van de uit betaling van onderwijskrachten aan de Open bare Scholen. De Voorzitter leest 't ontwerp in zijn ge heel voor. De heer Bijl maakt de opmerking dat, waar gesproken wordt van gedeeltelijke uitbe taling aan de gehuwde onderwijzeres bij zwangerschap, hij 't wenschelijk zou vinden dat de onderwijzeres bij 't aangaan van een huwelijk uit hare functie zou worden ontsla gen. Den heer Duin acht een gehuwde onder wijzeres heelemaal geen .bezwaar, en den heer Lührs vindt zoodanige leerkracht, voor al wanneer ze moeder zijn, menschen die meer gevoelen voor 't onderlijs dat ze aan de kinderen geven. Deze heer informeert tevens of B. en W. bij 't opmaken vand eze verordening de mee ning hebben gevraagd van de hooger onder- wijsautoriteiten en vindt 't niet prettig om te oordeelen oyer dit uitgebrend stuk zonder 't te kennen. Spreker zou 't gaarne eerst thuis hebben gehad. Om deze en andere reden werd 't punt ver daagd tot de volgende vergadering. Voorzitter deelt hierna mede dat de Ge- meentebegrooting dienst 1920 spoedig aan de leden zal worden gezonden, en kan zeggen dat 't eindcijfer van ontvangst en uitgaaf is 84533.92. Hierna volgt de rondvraag. De heer Lührs vraagt oi de Voorzitter dui delijk kan maken hoe de plaat selijke brand- stoffendistributie werkt, en of hem mogelijke inzage van die werkzaamheden kan worden verstrekt 't Sctieen spreker niet duidelijk o.a. wat de circulaire die de Brandstotfencommissie deze week rondzond, bedoelde, etrwiji de u,hem ontbrak om bij de commissie te bifonneeren. De Voorzitter deelde mede dat de Plaatse lijke Brandstoffencommissie een rijkslichaam is Alleen benoemt en ontslaat B. en W. nare leden, en krijgt ze ééns oer jaar inzage van de balans-, Winst- cn verliesrekening. Overigens staat deze commissie gehel bui ten de invloedsfeer van liet plaatselijke be stuur en van de Raadsleden. Voorts vraagt de heer Lührs of B. en W inzake steun en salarisregeling overleg willen plegen met organisaties. De Voorziter: Op zekere hoogte is daar niets doch B. en W. zullen ten alle tijden ha re zelfstandigheid bezwaren. De heer Lührs vraagt of hier nog een steuncomité bestaat en zoo niet, of B en W. dan stappen willen doen om tot oprichting te komen met 't oog op de komende werkeloos heid- De Voorzitter: Een steuncomité bestaat hier nog en tot geruststelling kan tk zeggen, dat we inzake werkeloosheid in correapon- _ar q maanden f 2 00 franco per pos! f 2,50 Bewijsnummers 5 et. Advertentieprijs 20 ct. per regel, grootare letters naar plaatsruimte. abonnementsprijs b.J vooruitbetaling per 3 nde.sd.ukke-ll v b H.rms Coster A Zoon Voord.ro C 9 Telef. 3 UIT SCHOORL. Hedea vergaderde de Raad van deze ge meente des voormiddags te 10 uur. Afwezig met kennisgeving, den heer Polle. De Voorzitter doet bij de opening de mede- deeling dat op de agenda o.a. staat: Vaststel ling kohier, noofdelijke omslag, en waar dit punt heel wat tijd in beslag zal nemen had hij gemeend 's morgens reeds te vergaderen. In de vervolge echter zal zoo veel mogelijk in de namiddag worden vergaderd. De notulen werden onveranderd en onder .dank vastgesteld. Ingekomen stukken. Mededeelingen De Voorzitter deelt mede dat Wethouder van Lienen als Voorzitter van de Commissie van Bijstand, de zorgen voor het Electrici- teitsbedrijf'op zich zal^ nemen, terwijl Wet houder Wognum meer In 't bijzonder met het toezicht op 't onderhoud en de werken der wegen is belast. Ingekomen van Ged. Staten a. Goedkeu ring van eene geldleening a 6000.— en b. Goedkeuring van een Raadsbesluit tot ver koop van grond door de gemeente aan de 46) Door <Sh*ite3 Gaiyice. Vrij naar bet Engelscb. „Ja, ik was verplicht heen te gaan," stem de Constance toe met een zucht. „En te denken, dat je op de Grange had kunnen komen!" zei hij k'agend. „Je moet al heel weinig yan mij gehouden hebben, het denkbeeld verfoeid hebben mijn vrouw te worden, om dit soort leven te verkiezen. Luis ter eens, Constance, ik wil je niet lastig val len, maar denk je niet, dat je de zaak nog eens moest overleggen, dat je je veel gelukki ger zou gevoelen als mijn vrouw dan je we zen kunt met het pleegzusterspelen of wat je anders doen moogt." Constance voelde zich zeer gedrukt. Zij voorzag dat zij telkens, als zij Clarence bij toeval ontmoette, een huwelijksvoorstél van hem te meer een manier om het hem in de toekomst te beletten. „Je bent erg lief voor mij, Clarence," zei ze, „erg vriendelijk en geduldig en ik ben er je dankbaar voor. Het zou met mooi van mij zijn je te laten voortgaan je te laten denken, dat ik van plan zal veranderen. Er is inderdaad een goede reden waarom ik dat niét zou kunnen. Ik ben verloofd of zoo goed als verloofd." Zij waren aan het eind van het Park ge komen; er waren niet veel menschen in. de buurt, zij hadden het terrein bijna voor zich zelf alleen. Clarence bleef eensklaps stil staan en keek haar aan, zijn gezicht was mod van verbazing en spijt. „Dat had je mij moeten vwtellen of sehrij- ven, Constance," zei hij dof, „je wist wat ik voor je v«el. En wie is het?" Constance beet zich op de lip. Het speet haar, dat ze het hem verteld had, maar nel was nu eenmaal gezegd en het was onmoge lijk om haar woorden te herroepen. Met ge bogen hoofd, haar onderlip nog vast in haar tanden, antwoordde zij: „Lycett Crayson." Clarence keek haar aan of hij het verkeerd verstaan had of was zij krankzinnig? „Mr. Lycett Crayson?" zei hij met een verbazing, getemperd door verontwaardi ging en verachting. „Meen je dat notarisje?" „Ja, mijnheer Crayson, de zaakwaarne mer," zei Constance half boos en half ge amuseerd door zijn toon. „Nu ik ik ben zei Clarence en hij staarde haar nog steeds aan alsof hij zijn eigen ooren niet vertrouwde. „Ca je trouwen met Lycett Crayson? Jij, een Des- brook. Het is te ongerijmd." „Waarom is dat zoo ongerijmd1?", vroeg Constance: niet verstoord, want zij was zich volkomen bewust, dat zijn verbazing niet on gegrond was; was zij zelf niet vei baard ge weest dien avond, toen zij Lycett Crayson half haar woord had gegeven, was zij niet steeds verbaasd geweest over zich zelf, tel kens als zij er aan dacht? „Mr. Lycett Cray son is een gentleman „Ik vraag je wel excuus; dat is hij vol strekt niet," zei Clarence met nog grooter verontwaardiging. „En dat weet je eveu goed als ik. Je moet niet geweten hebben wat je deedt, Constance, om ooit te denken aan een huwelijk met dien vent." „Ach, je vergeet al wat er gebeurd is, l.la ren ce De omstandigheden zijn veranderd se dert wij samen speelden als kinderen. Ik ben nog Constance Desbroo-k, dat is zoo. maar ik ben niet langer Constance Desbrook van de Hall. Ik ben eau arm meisje, dat genoodzaakt dentie zijn met betreffende autoriteiten. Nog wijst de heer Lührs op 't onrechtmati ge dat sommige menschen voor 'i electrisch licht nog volgens een oorlogstarief betalen, zonder meer. De heer Duin, lid van de Commissie van Bijstand, zegt dat dit al moeilijk anders ging doordat nop niet alle meters er zijn. 't Is wel niet zooals men 't gaarne zou wenschen, doch 't is eenmaal een noodzakelijk kwaad, t welk zoo spoedig er maar meters komen in orde komt. Er is nu eenmaal niets aan te doen, cn zij, die geen meters hebben, betalen in geen geval meer dan de anueren. De heer Lührs beaamt dit, doch vindt dat juist zij die geen meters hebben, in staat worden gesteld om misbruik te maken van hun stroom. Ook nog zou de heer Lührs wenschen, dat voor ieder die klachten had over gemeentelij ke toestanden of zaken, bij 't Raadhuis een 'bus disponibel was, waarin die klachten on schrift kon worden gedeponeerd. De Voorzitter wijst oen lieer Lührs op de deugdelijke brievenbus aan de deur van 't Raadhuis, welke gelegenheid biedt om de meest omvangrijke klachten binnen te laten. De heer Lührs zou 't echter beter achten, een afzonderlijke bus voor dit doel te plaat- sen. De wethouder Wognum vraagt, wat of de bedoeling is van vrager. Wil hij een bus voor niet-^ndergeteekende briefjes? Spreker voelt voor dit soort briefjes niets, doch behoorlijk onderteekende klachtbrieveu zullen toch altijd wel hun plaats vinden. De heer Lührs wenscht 't ook goed bekend gemaakt dat zulk een bus er is. De Voorzitter zegt toe. dat in ae eerstvol gende bijeenkomst van B. en W. er aan ge dacht zal worden. Hierna vraagt de heer Lührs of t finanti- eel verslag van de gemeente nog wordt inge zien. Spreker wenscht 't gratis of heel goed koop verkrijgbaar gesteld te zien voor de bur gers. De Voorzitter zegt, dat het steeds te beko men is doch dat er geen lieihebberij voor be- Ook vindt de spreker van zoo even 't vreemd geen notulen van de laatste vergade ring vau den ouden Raad tc hebben gehoord. Waarom niet? Heeft de nieuwe Raad daar niet meê noodig of is 't eene wettelijke bepa ling die lezing hiervan verbiedt? De Voorzitter licht spreker in deze toe waarom dit niet gedaan is, terwijl de heer Wognum zegt, dat toch altijd deze notulen ter secretary' ter inzage zijn. Niets is eenvoudiger en de secretaris is in deze wel gaarne ieder Raadslid ter wille. De heer den Das wijst op een noodig on derhoud der Boschmansweg benevens op een paar paaltjes op een hoek van de Omloon. De Voorzitter zegt dat wordt gewacht op onderhoudsmateriaal en dat de bewuste paal tjes zullen worden vervangen door hoogere. De heer D. Duin wijst B. en W. op 't gevaarlijke van de te korte duiker onder den straatweg bij de woning van J. Besse. Dit zal worden onderzocht en zoo noodig, verbeterd. Hierna sluiting der openbare vergadering en gaat de Raad over in comité tot vaststel len van het kohier van den hoofdelljken om slag. UIT OUDE-NIEIMDRF. Wbenidagmorgun. 19 uur vergaderd® de Raad dezer gemeente in voltallige zitting. Voorzitter was da heer J. Nagelhout. Na opening der vergadering en lezing der notulen deelde de voorzitter mede dat bij een gehouden kasverificatie bij don gemeente ontvanger, in bas was en moest zijn 677.83, ciat op een verzoek om do sneltrein te N.- Scharwoude te doen stoppen, afwijzend was beschikt. is haar eigen brood te verdienen. Kom, wees verstandig, Clarence. Mr. Crayson z^u als mijn gelijke beschouwd worden'door i .der, die hem kende. Daarenboven", ging zij een wei nig haastig voort, „hij is een hsp1 goed mensch, hij heeft een vriendelijk hart. Hij is hier in Londen geweest en ik heb zelf gezien hoe goedhartig hij is, hoe zelfopofferend en onzelfzuchtig. Clarence zette zeer groote oogen op en zijn onderkaak zakte. Hij was een vrij dwaze jon ge man, zooals de lezer reeds weet; maar een idioot was hij niet. Daarenboven, hij had re den, en daar wist Constauce niets van, om de ze getuigenis van Crayson's deugden met verbazing aan te hooren. „Op mijn woord van eer, Constance," stot terde en stamelde n „je praat alsof je wer kelijk niet goed bij het. hoofd bent. Je praat alsof Lycett Crayson een soort een soort van heilige was. Je vergist je totaal. Hij is dat geenszins." Constance lachte; een vermoeid lachje. Zij had het prettig, gevonden, Clarence te ont moeten, maar over Lycett Crayson praten vond ze heel onaangenaam en ze wou dat Clarence wegging. „Hoe weet je dat? vroeg ze. „Je bent vooringenomen tegen hem; het is niet heel mooi je ongunstig uit te laten over een man, waar je niets van af weet." De kleur verdween van Clarence's gezicht, hij zag er bleek uit en was niet op zijn ge mak. Met een merkwaardig onderzoekenden blik, een zonderlinge verlegenheid zag hij tot Constance op. Deze glimlachte bij zijn veel- beteekenend stilzwijgen. „Zie je nu wel," zei ze zacht, „je hebt niets tegen mijnheer Crayson in te brengen. Je houdt niet van hem, je bent bevoordeeld, om dat hij je mindere is ia rang, ia maatschap •djjlce positie." „Ik mag allerlei dingen zijn, op don keep toe een ezel," zei Clarence blozende, „maar ik bep ploert, Constance. Ik zie niet neer op een man of zeg, dat hij een slecht karakter heeft, omdat hij beneden mij staat in rang." „Waarom maak je dan toespelingen op dingen, die niet ten gunste zijn van mijnheer Crayson," zei Constance een weinig veront waardigd. „Toespelingen maken deed ik niet," ant woordde Clarence somber. „Je zei, dat hij zulk een goed en braaf mensen was en ik zei van niet. En dat zeg ik nog. Ik zeg, dat hij feen man is om jouw echtgenoot te worden, lij is geen man om de echtgenoot te worden van één enkel fatsoenlijk meisje, om niet eens te spreken van jou Constance Desbrook." Constance werd vuurrood het draaide om haar heen. Zij waren nu heel alleenmaar al waren zij omringd geweest door een menigte menschen, het zou voor haar geen verschil gemaakt lebbeu. Het was haar onverschil- fig. „Nu je iets bepaalds gezegd hebt, Claren ce, nu moet je ook ronduit spreken. Dat ben je aan mij en aan mijnheer Crayson ver plicht." „Ik geloof niet, dat je van hem houdt," zei Clarence, „iets schijnt mij dat te zeggen, en inderdaad ik geloof ook niet, dat het moge lijk is. Maar ik zal spreken als je er mij toe noodzaakt. Misschien had ik ia 't geheel niets moeten zeggen en mijn mond gesloten hou den; maar ik was zóó verbaasd, zóó kapot Als het een ander geweest was, een nette jon ge man van onzen eigen stana Maar die Lycett Crayson 1" „Ik ben in afwachting," zei Constance koel. „Wat weet je tegen den heer Crayson?" Clarence werd bleek, hij zag er uit als een muilezel, genoodzaakt te schoppen tegen zijn wil. „Hij ontyangt bezoeken van jonge vrouwen ef meujM mo jonge vmuw moest ik liever zeggen 's avonds op zijn kantoor" zei hij norsch. Constance Z4g hem een oogenblik in stille verbazing aan; toen lachte zij. „Is dat alles?" vroeg zij minachtend, „Je schijnt te vergeten, dat mijnheer Crayson ad vocaat en notaris is en dat hij waarschijnlijk menschen ontvangt op alle uren van den dag. Clarence, je moest je schamen," zei ze op berispenden toon, zooals een zuster op een broeder knort voor de een of andere onbe scheidenheid. Clarence wierp het hoofd achterover en stak zijn kin vooruit. Hij leek dat oogenblik zeer veel op zijn moeder. „Ik vraag je vergiffenis," zei hij niet zon der een zekere waardigheid. „Ik schaam mij volstrekt niet. Ik weet waarover ik spreek. Daarenboven een advocaat ontvangt vol strekt niet op alle uren van den avond. Dat is nonsens en dat weet je best, Constance." „Vertel mij dan meer. Ik zie dat je nog meer weet." „Ja, dat doe ik ook," zei hij norsch. „Ik had er misschien in 't geheel niet over moe ten opreken de woorden ontvielen mij in mijn verbazing toen ik hoorde, dat je met dien man wou gaan trouwen." „Maak nu maar geen verontschuldigingen meer, maar vertel mij wat je weet of wat je denkt te weten." „Nu dit dan", zei Clarence met een zekere beslistheid en weerzin tevens. „Ik was verle den op een avond uit dineeren geweest en kwam nog al laat thuis. Het was een mooie avond met maneschijn, ik zond het rijtuig weg en zei, dat ik wel te voet naar huis zou gaan. Ik had gedineerd bij de Trevors. Je kent dat weggetje door het veld door het laantje achter Lycett Crayson's huis, met waar?" (Wordt vervolgd 1 tj/i, 19 Gedurende de week van 18 tot «a met October 1919 is igökHg: Bon No. 2 van' de Rijks-Suiker'kasrt. M ARG ARIN EBA ART EN Gedurende het tijdvak van 10 tot en met 17 October 1919 is geldig Bon No. 7 van bet 6e tijdvak der Rijks MArgsirinekaartien. De Directeur van het Distr-Bed'rijf, C, H. SCHNEIDERS. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heelt bepaald: 1. Het is den bakker, d!ie rogeeringigrond- stoffen ontvangt; verboden, brood van andere dan rogeeringsggpndstoflen te bakken, met uitzondering van: a. krentebro-od'; b, -bruin- of tarwebrood, mits op do on gesneden bovenkorst gemerkt V. Deze broodsoorten mogen in dit geval Bonder innamo van bons verkocht worden. ZIEKEN RIJST. De Directeur van het Distributiebedrijf deeit mede, dat ZIEREN RIJ ST EK- KRIJGBAAR 18 GESTELD bij ander- staande winkeliers F. VENN IK, Nieuweslo'ot. W. GEERDINIG, üitenbotchstraat 1, GEBR. STUKMAN, Nieuwpoortolaan f Ik KREB, Liudeniaan. J. JOüSTEN, Nieuwesloot. F. VAN 'T HOE, Zeglis 61. De Directeur voornoemd, O. H. SCHNEIDERS. GEVONDEN VOORWERPEN^ Uitsluitend te bévragen aan het Bureau van Politie, Langeatraat, alleen op werk dagen tusschen 9 en 1 uur. Een pet, 1 sleuteltje, 1 lot (staatsloterij), 1 fluweelen zakje met inhoud, 1 vest, 1 voet bal, 1 portefeuille, 1 pakje lucifers, 1 xoze- krans, 3 armbanden, 1 duimstok, eenige ijzerzagen, 1 hondenhalsband met penning, 1 halskettinkje, 1 k'inderschoentje, 2 rozen kransen in etui, 2 broches, 2 portemonnaies mbet en zonder inhoud, 1 sier- of veiligheids speld, 1 koralen halsketting, 1 oorbelsteen, 1 handschoen, 1 band van een kinderwagen en een parapluis. Alkmaar, 9 October 1919. De Commissaris van Politie, W. TH. VAN GRIETHjUUBEN. uai vv v it.v »-• stclclt Ingekomen was van eenige ingezetenen een verzoek, om een telefoonkantoor te stichten in deze gemeente. Steeds moet men naar N.- Niedorp om te telefoneeren. Na eenige be sproking werd besloten eerst een# te infor- meoren naar do kosten d'ie hieraan verbonden zijn, en waar dan de gesohikste plaat» is. ü'e voorzitter meende van te Verlaat in bet hulp- post'kantoor. De heer J. Bakker meende dat de Weel ook wel geschikt zou wezen. Dan was ingékomen een verzoek van den heer H. P. Kagen, directeur van het kring- kantoor koolstreek van den bandelsraad te Leiden, om een stuk grond aan de Meel in eigendom dezer gemeente, te mogen koopen of in erfpacht te krijgen, om er een pakhuis op te bouwen. Deze grond is plan. groot 23 aren. Dit verzoek is pas gisteren ingekomen en nog niet bij B. en W. behandeld. In- het belang van Kager is het beter om het dadelijk te behandelen meende de voorzitter. Do voor zitter zeide dat in het belang van de gemeen te een goede prijs betaald moet worden. De heeren Over on Pluister meenden van 1 per M'. De heer J. Wit vond dit te veel, het is al les geen bouwterrein, «preker vond 1200 te zamen een goede prijs. De voorzitter had een prijs gedacht van 1250. Na eoulge bespreking werd met 5 te gen 2 stemmen besloten dez«n grond voor 1200 te verknopen. De heeren Over en Pluister wilden 1 per M.a. wat dan m.eer als 2300 werd. Van het Witte Brui», afdeeling N.-Nie- dorp, was een verzoek ingekomen om voor de wijkverplèging een «ubsidia te mogen ontvangen van ƒ600. De gemeente N.-Nie- dorp zou dan 900 bijdragen of althans verzocht worden. De begrooting van die afdeeling was ge raamd op 1800; 800 sou dan door andere verèeniginigen worden bijgedragen» Contri butie van particulieren zouden niet meer worden geheven. Verschillende leden meenden dat de zus ter niet meer gemist kan worden. Als hier niet op werd ingegaan neemt N.-Niodbrp d« zuster alleen, word gevreesd. Na nog eenige bespreking werd met algemeene stemmen besloten de gevraagde subsidie to verleenen voor 1920. De begrootinlg van de Protestansohe arm- voogdij werd goedgekeurd in ontvang en 'uitgaaf op 8617.40, met 122 onvoorzien. In verband met de opening van de nieuwe R. K. school ta 't Veld op 1 Oct* j.l., waar door geen enkel kind o:p de openbare «obool te Zijdewind overbleef, «tellen B. on W. voor die school tegen 16 November a.s. op te hef fen. Het hoofd dier school en een onderwij zer zijn overgegaan naar de nieuwe #ohool. Enkel mej. Bok bleef over. Met algemeene stemmen word de school tegen genoemde dattim opgeheven. De school opziener in dit district is van tevoren hier al over geraadpleegd en kon hiermede ac- coord gaan. Het voorstel van B. en W. om aan mej. Bok, onde»v reros aldaar, 'teor die ophef fing, tegen eergenoomde datum eervol ont slag te ge-werd met algom. stemmen aangenomen. De begrooting van bot burgerlijk armbs- ■tuur werd goedgekeurd met een ontvang sn uitgaaf van 2601. Er kwam nu in behandeling de gsmssnfo- begrooting. Deze werd' vastgesteld op san ontvang en uitgaaf van 27122.Oö1/» met sen post van onvoorzien van 770.64)4. De salarissen van de wethouders eerden verhoogd van 40 op 100 elk. Het presentiegeld van de Raad was 70 gezamenlijk. Werd nu gebracht op 2.50 per vergadering per lid. Het salaris van den ambtenaar van den burgerlijken stand, Booijman, werd van 60 op 100 gebracht. Het salaris van de veldwachter werd' van 860 op 1200 gebracht tevens 100 klee ding en vrij wonen, grondslag 1400 voor pensioen. .^5 Het uurloon van brandspuitlieden bij brand werd de helft verhoogd van 25 cent uurloon op 50. Wanneer de spuit uitgaat met een minimumloon van 1. De gratificatie voor ex tra-diensten voor de politie wilde de heer Tromp 4 inplaats van 2.50 per nacht geven. Na eenige be spreking werd' dit voorstel verworpen met 4 tegen 3 stemmen. De hoeren Tromp, Pluis ter en Ligthart voor. Bij de ontvangsten werd1 de hoofdei, omslag gebracht op 9000, vorig jaar was dit 14000. De opcenten op de personeel® belasting werden gebracht van 10 op 40 pet» De heeren Tromp, Rempt en Pluister wilden 10 pet. De heer Tromp stelde voor om het salaris van den veldwachter te laten ingaan met 191.9. De heer Pluister was hier ook voor dit met terugwerkende kracht te doen net zoo goed als bij de andere ambtenaren. De heer Wit was er tegen. De heer Tromp meende als Eooiman in do eerste maanden komt te sterven zijn nabe staanden zouden er de dupe van zijn met het pensioen. De voorzitter is het hiermede eens. De heer Ligthart vroeg naar de finanoien. De voorz. die zullen niet mede vallen. De heer Bakker vond dan het salaris van Groot ook. De heeren Pluister en Tromp vonden dit ook. De heer Over was er tegen. Koopman ver dient wel een extra en Groot wel wat extra op zijn bouw. (Het salaris van Groot is 100 wordt 150. Verslaggever.) Het voorstel werd afgestemd met 4 tegen 3 stemmen. Voor de heeren Tromp, Pluister en Rempt» Geen verhooging voor 1919 noch

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 5