DE TANTE. Vniuu m iHMlnxi. UIT HENSBROEK. IM bestuur van de gymnastlekvereeniging U. d'. S. heeft aan d'e adspiramten afdeeling een recht gezelligen. dag bereid en daarmee voldaan aan een lang gekoesterden wensch van dat jonge volkje. Bijeengekomen in de kolfbaan van den heer Mantel', werden de adspi ran ten en de talrijke belangstellenden verwelkomd dooi den eere voorzitter van U. d. S., den heer Jac. Groot, die d'e feestelijke bijeenkomst opende met een hartelijke toespraak en een opwekking aan de jongens en meisjes om nu in de onderlinge wedstrijden hun rapheid en behendigheid te tonnen'. In verschillende groepen wei-den nu de jon gens en meisjes verdeeld naar hun leeftijd. Ontzettend leuk had! de directeur, de heer jn. Schotsman, ie Alkmaar, de wedstrijden voor het jonge volkje in elkaar gezet, en het bij zonder was dit het geval met de wedioopeu n hindernisbaan. Het hardtoopen op muilen door de meisjes leverde een vermakelijk ge zicht op;de eeue groep scharrelde vooruit, terwijl de andere achteruit slofte. En dan die onwillige muilen., welke juist verkozen te rus ten als de voeten zich het meest wilden rep- >e.n. Ook de knotsen, die door de oudere rncis- es verzet moesten' worden, leken ditmaal be- ïept mut een vahkensnatuurtje: zóó had je er eentje netjes rechtop neergezet, of hij' liet zich „ijskoud1" weer vallen. De hindernisbaan voor de jongens was eveneens grappig: kaarsaansteken, vlug over de brug, achter een stoel om, over het paard springen en de aangestoken kaars weer uitbla zen. Wat repten zich de grootere jongens! De kleintjes beijverde zich om handig een hemd aan te 'dekken om dan, halfweg de baan fluks onder een tafeitje dóór „te kruipen. On bedaarlijk werd dikwijls door de talrijke toe schouwers gelachen om de vermakelijke too- nceltjes, die zich bij' deze wedstrijden afspeel den. Natuurlijk werden de kinderen flink ge traceerd. De wedstrijden werden afg* wiaselo door oefeningen van de dames- en hceren le den van U. d. I. Te ruim 7 uur had de uit trekking der prijzen plaats, die uit allerlei kunstvoorwerpen, spelen, enz. bestonden, be nevens een stuk chocolade. 1 roost'prijzen werden ui „gereikt aan do nu i winners. De uitslag van de verschillende wedstrij den is als volgt: Hoogspringen en vèrspringen (tweekamp) Jongens t/mi 10 jaar le pr. P. Koning, 2e pr'. Ja. de Boer, 3e pr. Jn. leegwater. Jongens boven 10 jr.,: Ie pr. P.. Kok, 2e pr. C. Kort, 3e pr. K. Gelder. Meisjes t/m. 10 jr.: Ie pr. I. Druif, 2e pr. A. de Vries, 3e pr. N. Schrooder. Meisjes oudter dan 10 jr.: Ie pr. A. Kol der, 2e pr. G. Schreuder, 3e pr. A. Schaak. Hindernisbaan, jongens: le pr. L. Gun- der, 2e pr. Jb. Leegwater, 3e pr. C. Over- man. Hindernisbaan, meisjes: le pr. A. van Leijen, 2e pr. B. de Vries, 3e pr. C. Druif. AANDBBC7JEN: Een gebruikte, goede KACHEL. Langestraat 36, Alkmaar. NET MEISJE GEVRAAGD voor de morgenuren. NIEUWPOORTSLAAN 5 Wie nu een koopje wil I Een EIKEN MEUBLEMENT voor 125, een LINNENKAST voor 13,—, een 9 ELS KARPET voor 10,—, 2 CRAPEAU'S met groen bekleed, enz. Adres: W. TIMMERMAN, Kooltuin 9. DAVID DE GROOT, Hofstraat. Nieuwe driegaats gegoten FORNUIZEN, KACHELS en PIJPEN, ELLEBOGEN, NIEUWE SCHOENEN, alles leer. IJZERSTERKE SCHOOLLAARZEN worden het goedkoopst verkocht in den GOEDKOOPEN SCHOENWINKEL St. ANNASTRAAT 27. Beleefd aanbevelend, D. A. DEKKER. GEVRAAGD OVERJARIGE HENNEN VAN ZWARTE RAB'SEN. TE KÓÓP: EF.N BESTE VULKACHEL. OUDEGRACHT 208. Er biedt zich aan een flinke DIENSTBO DE, voor dag en nacht, P. G. Informaties bij Mevr, A. W, J. Schoonhoven-Vetter, Verdronkenoord 45. AANGEBODENEen zoo goed als nieuw FORNUIS, slechts enkele dagen gebruikt. Te bevragen Bureau dezer Courant. TÉ KOOP200 MlJDZAKKENT65a-7~ 200 H M.PMUDZAKKEN a 35 cent. EIKEN INLEG VA AT [ES a f J. BROUWER, Fnidsen 6. Gevraagd] Eene nette jonge VROUW, die 1 dag per week een WASCH van klein gezin kan doen Adres Bureau dezer Courant. TE KOOP: Een SCHOTSCHE HERDER (Reu), prachtbeest, voor 35. Adres Verlengde Landstraat 37. ALLE SOORTEN RAS- EN SIERDUIVEN TE KOOP AANGEBODEN. ENIDSEN C 51. door ELISE RUTGERS. (Nadruk verboten.) „Dat gaat zoo niet langer!" prevelde Karei Willink triestj staande bij deu kinderstoel, waarin zijn éénjarig zoontje zat, van onder tot boven besmeerd met de pap, die bestemd was geweest voor zijn maagje. Hij belde het dienstmeisje on verzocht haar, kind en stoel schoon t.e maken. Ach, sinds Annie te bed lag, liep alles in huis mis; de gezelligheid was verdwenen c.i de jongen verwilderde nu er niemand toezicht op hem hield'. Karei schoof de piepende klep van zijn schrijfhui eau open en schreef paastig een briefje, waarmede hij, toen het gereed was, de trap afliep, nagegalmd door het. driftige stemmetje van J<" je, die zich aiet scheen te kunnen vereenigen met de manipulaties vau het hem reinigende dienstmeisje. Voorzichtig keek hij in de slaapkamer, waar Annie's blonde hoofd op het witte kus sen lag, de oogen wijd open. „Waarom schreit Jantje?" vroeg ze op een toontje van nervoziteit. „O, het is niets, hij wordt gewasschen!" stelde de vader gerust. „Hoe gaat het van daag?" „Gocd'i" antwoordde ze opgewekt. „Ik ge loof werkelijk, dat de dokter zich vergist met zijn voorschrift van een paar weken liggen; ik voel mij, alsof ik ik gerust zou kunnen op staan." „We zullen de proef maar niet wagen P glim lachte hij „Wat hco je daa; 7' vrwg t met etn blik naar den brief in zijn hand. „Ik heb aan tante Marie geschreven, of zij hier wil komen, om de huishouding te doen, zoolang jij Haar oogen vulden zich met tranen. „Toe, wees nu verstandig!" overreedde hij. „Het gaat zoo niet langer. Je ziet toch zelf wel, dat Jantje „Ja, dat zit ik natuurlijk wel", gaf zij ver drietig toe. „Hij wordt niet verzorgd, zooals het behoort." „En met de huishouding gaat het nog veel slechter dan met hem; als het nog een poosje zoo dóórgaat, vindt je de meubels en de klee- den vol vlekken terug. Je weet, dat tante Ma rie het graag vpor ons doen wil en ze is zoo gezellig en hartelijk, dat het overdreven van je is, je zoo tegen haar komst te verzetten" „O, liever zij dan ieder ander Ik vind het alleen maar zoo'n ziek idee Maar", sneed zij zijn verdere argumenten af, „je zult wel gelijk hebben, ik verzet mij niet langer; vraag haar maar, om te komen." Tante Marie kwam en in wonder korten tijd waren alle ongerechtigheden uit het klei ne huis gebannen; Jantje zag er even proper en wèlverzorgd uit, als hij onder de handen van zijn moeder had gedaan en wende spoe dig, soms even een pruilipje trekkend, allerlt. kleine stoutigheidsjes en nebbelijkheidjes at, die hij zich in de periode van regeeringloos- heid had eigen gemaakt; de meubels glommen als van ouds, het eten werd smakelijk bereid en keurig opgediend en het jonge vrouwtje kreeg de zorgvuldigste oppassing, die men zich 'denken kan. „Wel", vroeg Karei Willink op een middag triomfantelijk aan de zieke, die genoot van een kop geurige bouillon, „spijt het je nog, dat ik tante Marie gevraagd heb, hier te ko- men?" „Neen", gaf ze eerlijk loc, „maar. zeg Ka- rel". Ta?" „Weet je, wat ik ogemerkt heb? Dat de dokter met bijzonder welgevallen naar onze knappe, jeugdige tante kijkt 1" „Och Jtom „Ja heusch, het is waar, ik heb het al een paar maal gezien!" „Hij zal toch geen ernstige plannen heb ben?" schertste Karei ©rgeloovig. „Waarom niet? Hij is immers weduwnaar en heeft vijf kinderenwaarom zou hij niei uitzien naar een flinke vrouw, die in leeftijd met hem over „enkomt en die zeker een heel geschikte moeder voor zijn kinderen zou zijn Karei'» gezicht werd ernstig. „Dvi zou ten ledijke streep door onze reke ning zijn 1" Wat ben je zelfzuchtig!" „Niet meer dan ieder ander, denk ik!" weerde hij af. „Tante Marie ie gefortuneerd, dat weet je; het was in de familie al zoo'n beetje uitgemaakt, dat zij nooit zou trouwen en zijzelf heeft daar ook meermalen op gezin speeld, ik ben de eenige, die in de termen valt voor erfgenaam en ik heb er ook eigenlijk op gerekend, dat te zullen worden. Hoe dikwijls nebben jij en ik al niet samen overlegd „Maar beeft zet het je dan beloofd Neen, beloofd; wat je noemt ronduit be loofd, neen, dat niet, maar toch Karei begreep spoedig, dat Annie goed had gezien en dat er in den korten tijd van hun kennismaking sympathie was ontstaan tusschen tante en de dokter. Hij was, zooals hijzelf tegen zijn vrouwtje zeide, niet zelfzuchtiger dan een ander, hij gunde tante Marie, die altijd moederlijk liet en goed voor hem was geweest, gaarne haar geluk, maar toch meende hij, dat iedereen nem gelijk zou moeten geven, als hij vond, dat dit gciuk voor hem een leelijke tegenslag beteeken de. Rekenen, hopen op iemands erfenis, wel, het klonk niet inooi, dat moest hij erkennen, maar het was immers alleen terwille van hef kind, dat hij hebzucht in zijn binnenste toe liet; hij en Annie begeerden niet meer dan zij bezaten, maar voor de toekomst van den jon gen had hij de schitterendste luchtkasteelen gebouwd, waarvoor tante fórtuin, dat eens het zijne zou worden, een hechte fuudeering vormde. Zich allerlei gesprekken van vroeger te binnen brengend, kon hij niet anders dan vol houden, dat Marie hem alle grond had ge geven, zich als haar erfgenaam te beschou wen, ja zelfs herinnerde hij zich, au hij er goed over nadacht, dat zij bij zijn huwelijk) --- hij v/as dien dag te zenuwachtig geweest, om aan i Heren naar al wat hem in den urn van gelukwenschen werd toege sproken a zoo iets had gezegdja natuur lijk,, en nu wist hij hei weer.... hij wist het zeker"...., op zijn trouwdag had zij ronduit gezegd, dat hij, als er zorgen kwamen, op haar kon rekenen, later zou hem immers toch toebehooren, wat zij bezel 1 Hoe llad hij zoo dom kunnen zijn, zulke gewichtige woorden te vergeten? Zij hielden immers een bepaalde belofte in! Maar wat nu? Die hartelijk gesproken en op dat oogen blik ook volkomen gemeende woorden kon den haar toch niet verplichten, ongetrouwd te blijven, als zij toevallig, tegen haar ver wachtingen in, een man ontmoette, aan wien ze haar leven zou willen verbinden? Karei Willink geraakte hoe langer hoe meer uit zijn gewone stemming; hij gevoelde teleurstelling, dat viel niet te ontkennen, en die teleurstelling wekte schaamte over e«gen baatzuchtigheid; die schaamte trachtte hij weg te redeneeren en daarbij geraakte hij in zijn eigen ingewikkelde gedachten en gevotv k verward zijn stemming was verstoord en hij was bijna bóos op Armie, die de zaak zooveel luchtiger opnam en mét echt vrou welijke belangstelling de stil bedaarde hof makerij, waarvan zij dagelijks getuige was, aanzag. „Ja, natuurlijk", gaf ze toe, „ik zou het dok wei* prettig gevonden ehbben, ais wij over Jantic's toekomst nooit zorg behoefden te hebben." „Zooais het nu is, z,al het ons moeite koe ten, hem te laten atudeeren." „Maar hij is nog niet eens twee jaaf!" wierp zij met een glimlachje tegen. „Zorgzame ouders denken vooruit!" „Hij kan ook zonder kostbare studie wd tot een flink, bruikbaar mensch opgroeien." „Met jou is geen praten!" sputterde hij; zich grievend verongelijkt voelend, nu zijn eigen vrouw hem niet eens onverdeeld bij viel. „Ik htiop, Jat zij heel gelukkig word, zei Annie, em likje sentimenteel. Het was een vreugdedag in het kleine huisgezin, toen hel jonge vrouwtje voor de eerste nn weer haar hulskamer binnen* kwam ia Ju t volk- geluk van lire kregen ge zondheid; glimlach? ad' nam ze haar gewone plaaisje aan de koffietafel in op haar met bloem. stoel en liet zich bedie nen door de vaardige handen, die zoo lan gen tijd haar werk hadden overgenomen. „Kinderen", sprak tante Marie, toen de maaltijd afgeloopen was, „ik heb je wat. te vertellen." „Eeu nieuwtje, tante?" vroeg Annie los* jes. „U doet zoo plechtig, alsof wij heel wat bijzonders zullen te hooren krijgen!" schert- te Karei, zich inwendig zeggend, dat nu ze kerheid worden zou, wat hij al eenigen tijd als een dreigende onweerswolk boven zijn hoofd wist hangen. "Zaï iic eens raden, tante?" hielp Annie luchtig, haar lieve, hartelijke verzorgster over haar lichte verlegenheid willende heen helpen. „Neen, neen", lachte deze. „Ik zal met de deur in huis vallen. ïk heb mij verloofd met „Met dokter Wen tink!" viel Ann ie in. „Hoe weet je .,0, dat was gemakkelijk te raden! Harte lijk geluk gewenscht, tantetje!" Ook Kamel sprak in vriendelijke woorden zijn goede wenschen uit; hij wist, dóórdat de slag niet onverwacht kwam, zijn teleur stelling meesterlijk te verbergen. „Je verheugt je dus beiden werkelijk over mijn geluk?" vroeg tante Marie, haar zachte oogen van den een naar den ander wendend. „Maar tante, wat een vraag!" „Het zou toch geen wonder geweest zijn. als KareiNeen! Laat mij uitspreken! Niemand kan je dat kwalijk nemen, ik kon niet denken, dat deze groote verandering in mijn leven zou komen; ik ben van dokter. Wentink gaan houden en het lijkt mij een heerlijke taak, een moeder voor zijn kinderen ÜÏT BOCÜK'DBOS^Ï-.. JO®. De raad dezer gemeente vergaderde Vrij wel wat mialeid' is, N!«ifiT an leiding van d!e notulen merkte (Je heer lie Geus op» dat de raad inzake het be palen van de huurwaarde voor de woning van het hoofd der school in de vorige vergadering dagvónd voltallig. In een ingezonden stukje van dón heor Horsman bleek wel dat er geen ■welwillondr •keid ten deze opzichte jegens hem gebruikt is. Elr werd in d'e notulen gezegd dat beslo ten was de huurwaarde op 300 te bepalen of 10 pet. Dit laatste is echter niet bepaald1. De heer Keizer d'oold'e mede dat toen de rodachto gewekt ie dat het salaris- hooger was dnu 3000. Niu het edhjer 'blijkt slechts 2770 to zijn hebben we hot bedrag te hoog bepaald. Wo mogen niet hooger dan 10 pet. Do voorzitter zeidó dat de igomonte vrij zoker in oen hoogere klasse komt, waardoor het salaris meer dan 3000 wordt. Het ie dus niet moedig het- besluit te wijzigen. Van do Bografenisvereeniging was het ver zoek ingekomen om de afrit in do Kerkelaan te verbeteren waardóór gevaar voor uitglij den za.ll worden weggenomen. Besloten word dit in handen te stellen van B. on W. om het zoo mogelijk in samenwer king met 'het 'kerkbestuur te verbeteren. Wethouder Ootjers mer'kte hierbij op dat het jammer i», dat de wethouders niet mot de ingekomen stukken bekend' zijn. Ik althans heb er geen inzage van gehad. iDe voorzitter Ik heb gevraagd of u wat vroeger wou "komen. De heer Ootjers: Die voorafjes 'kennen we I'k kreeg om 3 uur bericht of ik om half zes wou komen. I'k kon wel, doch had er geen trek in. Deze manier van zakendoen lust me niet langer. Als de 'begrooting ter tafel komt, kunt u ook wel zeggen diat die door B. en W. wordt ingediend. De voorzitter: Die kunnen we nu toch punt voor punt behandelen. Do beer Ootjers: Dat is toch niet de ma nier Vindt u wel? De heor De Geus ging volkomen met de opmerking van wethouder Ootjers acooord. De voorzitterHebben wo dan alle kosten niet behandeld'? •De hoor Ootjers: Op een ellendige manier. Toevallig zijn we enkele dagen terug nog een poosje hijeen geweest. Ik zei toen dat 'het noodig was nog eens bijeen te komen, doch daarvan kwam niets. Do voorzitter: Zijn de stukken dan zoo belangrijk Do heer Ootjers: Dat weet ik niet. De heer Keizer was blij dat de oudste wet houder deze puniten ter sprake bracht. Het is noodzakelijk dat de wethouders' de stukken onder oogen krijgen. Wij hebben steun aan oen advies van B. en W. en liet kan ook de besprekingen bekorten. Ook wethouder Barton vond1 bet noodig eerst de stukken onder de oogem te krijgen. Wat de begrooting betreft, deze is wel dun netjes door ons behandeld. De burgemeester heeft 'het overloopend druk dat weten wo, dodi dit mag niet tot gevolg hebben dat de zaken minder goed worden afgedaan. Stukkon die wat laat inkomen kunnen tot dó volgende vergadering blijven liggen. Do heer Ootjers: Het zal moer voorgeval len zijn dat. stukken te lang bleven liggen en dan te gauw werden behandeld: Ook du andere heeron vonden het gewonscht dat da wethouders voldoende inzage 'krijgen. Do heor Keizer: Bij mijn opmerking om de stukken bij d'e raadsleden te laten circulooren werd gezegd dat zo ter inzage liggen. Ik wil mo graag den gang naar 't Taadhuis getroos ten als ik zeker was d'at de deur van 12 en van 24 niet gosloten was. De voorzitter kon dit niet beloven, doch zal do opmerkingen tor harte nomen. Ingekomen wa» een adres van de afd'. Ileerhugowiiard van den B. v. N. O. mot ver dook ook hier, evenals te Oudkarspol en Hugo waard, do rijksbijdrage uit te koeren. iDe voorziter zoide dat dit nog geregeld moet w of don. Hot is slechts een enkele ge meente d'ie dit reed» gedaan heeft. Do heer Barton) zeide d'at het christelijk schoolbestuur het oo'k gedaan heeft. Deze moest er ochtor het geld voor opnemen waar voor d'ó onderwijzers de Ten te betalen. Van den heer W. de Groot, keurmeester, wa» dankbetuiging ingekomen voor verleen de duuxtetoeslag. Goedgekeurd was terug gebomen een be sluit tot het aangaan vam oen kasgeldlee- ning groot 7O0Ü, Bericht wae ingekomen dat door dón heor 0. Brinkman, opnieuw als 'burgemeester foe- nemd, de vereiaohte eeden waren afgelegd. Van den heer O. Brinkman was een ver zoek ingekomen om ontslag uit zijn 'betrek king van secretaris. Het werd a'l drukker en goede hulp was niet te 'krijgen. De heer B. had de betrekking vanaf 1901 vervuld. Het ontslag werd zonder meer verleend. De voorzitter: Kan de nieuw te benoemen ecretaris 1 Januari in functie treden en zou het niet gewenscht zijn een gediplomeerde te benoemen. Dit is wel een eiseh van' den tijd. De heer Keizer: Hebben B. en W. deze zaak al besproken of hebben ze daaromtrent een voorstel? Wethouder Ootjers We hebben dit even min behandeld' als de andere stukken. Wel heeft de voorzitter mij er mede in kennis gesteld en mijn oordeel gevraagd doch overigens niet. De voorzitter: We kunnen toeh hier be spreken of er een gediplomeerde moet wezen of niet. De 'hoer Ootjers: Daar gaat het niet om, we kunnen nu niet met een voorstel komen. De heer De Geus; De beer Ootjers gaf slechts antwoord aan. den heer Keizer. De heer KeizerHet wa» niet mijn bedoe ling de zaak opnieuw aan d'e orde te stellen doch de heer Ootjers legt er de klemtoon op dat het gewenscht is met een voorstel te komen. Een gediplomeerde acht ik overigens zeer gewenscht. Het is op het oogenblik wel wat lastig om een besluit te nomen. Een na dere conferentie in comité was betei. Wethouder Biarten vond dit niet noodig. De voorzitterLaten, we het maaT doen. De heer Bar ben: We zijn toch wel over tuigd' dat een bekwame kracht gewenscht is en het salaris is van dien aard dat er ook een goede kracht geëisdht kan worden. Besloten werd' dit punt in comité af te handelen. Hierna kwam de begrooting aan de orde, waarbij wc cpmn/Ltan iL: de vergead'.ig voor elk der wethouders gebracht is van 2S op 100 en het presentiegeld voor de leden j Van den rand is gebracht p 25. Bij de post onderhoud raadhuis en secre tarie die door de noodzakelijkheid van schil deren wat hoog genomen is merkte wethou der Ootjers op dat die secretarie feitelijk on bewoonbaar is. De voorzitter meende dat het nog zeer goed' kan. Wethouder Bar ton vond' het ook niet zoo bijzonder gescbilkt meor doch meende dat hot voor verbouwing nu geen tijd was. Do heer Heeman vroeg of hot niet ge wenscht was eon ibrandkluis aan te brengen. Do heer 'Ootjers vroeg waarom een inge komen ad'res van den veldwachter van den Berg, niet in behandoling kwam. 'Do voorzitter wilde dit tot do volgende vergadering laten wachten omdat het wat laat is ingekomen. De heer Ootjers vond hiervoor geen ter men aanwezig omdat Bi en W. ook d'e ande re stukken niet behandeld hebben. Het 'komt na d'e begrooting in behandeling. De heer Keizer vroeg of de post verlich ting, verwaming en schoonhouden met 700 niet te laag geraamd1 was. Er is het vorig jaar 1088.93 uitgegeven, 1000 voor de telefoondienst zal ook niet voldoende zijn. Nadat allo posten onder de oogon gezien waren deelde de voorzitter mede dat do uit gaven geraamd zijn óp 37875.31Vi, de uit gaven zonder den H. 0>. op 22708.83ld, wordt nu dó H. op 17000 gebracht dan zal de post onvoorzien 1881.81% zijn. Wethouder Ootjers: Gezien de dingen die in de luc'ht hangen is het wel gewenscht de post, H. O. belangrijk hooger te brengen. We weten allen wat er gebeurd is. De heer Heeman1: Hoe hoog mogen we? De voorzitter: Tot 20.000. De heer Zut: We zouden dezelfde post weer op de begrooting kunnen brengen. Dan raken we langzaamaan van de schuld af. De voorzitter: Dan is het beter een flinke post voor onvoorzien te houden. Do heer Keizer: In verband daarmee dat een en ander niot serieus behandeld' is, zal liet goed zijn de begrooting nog eens in han den va B. o W. te stellen. Dan kunnen B. en W. tevens het bedrag voor den H. O. be palen. Er is nog 14 dagen tijd voor d'e be grooting definitief moet wordon vastgesteld. Wethouder Barten: De vraag is hoe we de schuld moeten aflossen mot een leening of met de II. O. voor 1920. M. i'. het laatste niet. De heer Heeman wilde de volle 20.000 H. O. innen. De heer Ootjers deelde mede dat de post „publieke vermakelijkheden" belangrijk ver hoogd zijn omdat heb de bedoeling is de be lasting op 20 pet. van de ent.reé's te brengen. De heeron Zut en Heeman vonden dit wel wat hoog. Besloten werd' de begrooting aan te houden. Ter tafel kwam nu het adres van don hoor v. 'dl. Berg, waarin verzocht werd zijn salaris te verhocgen in overeenstemming met dat van Oudkaxspel en Zuidscharwoudo en daar bij hem van de. posten schoon houden raad huis enz. te ontheffen. De heer Ootjers maakte or aanmerking op diat v. d. Berg een gedeelte van zijn werk zaamheden wilde uitschakelen. De heer Barten begon haast te krijgen want ;het werd 'knap laat. Het adres ging daarom in handen van B. on W. om advies. Rondvraag. De heer Ootjers 'heeft nog enkele punten voor oomité. De heer De Geus bracht oen verzoek van d'en heer J. Visser over om oen «loot.voor zijn huis te reinigen. Men meende echter dat dit iets voor Oud- karspel was. Do hoer1 Ototjers zeide in verband hiermede d'at er langs de Achterstraat een vuile sloot is die wel eens gereinigd mag worden. De heer Duijvis vroeg of er nog oen ver ordening bestond' op motorfietsen en motor- booten. Do voorzitter: Op het laatste wel, op het eerste niet. Do her Du Guus deold- nog .u d lat door do lange sleepen achter motorbooten de vastliggende vaartuigen veel iieb'bon te lij den. Do voorzitter: Ze mogen geen eigen dommen beschadigen. UIT WIERINGERWAARD. Donderdagmiddag werd in eene bijeen komst van de Raad en Polderbestuur door den Hoofdingenieur van bet Prov. Electriri- teitsbedrijf den heer Boon eenige mededeelin- gen gedaan betreffende Electriciteit in deze gemeente. In hoofdzaak werd uiteengezet waarom door hen hoogspanningsleiding meer werd aanbevolen dan kabelleiding. Vooral met 'het oog op ontsiering en het groote on gerief van al die palen op de landerijen ge voelde men hier veel meer voor ondergrond- sche leiding. Na de uiteenzetting door den heer Boon zullen echter velen tot de overtuiging zijn gekomen dat dit bijna absoluut onmogelijk is. Met hogspanningsleiding kunnen alle plaat sen worden bereikt, dit kan met kabel ook wel doch dan heeft inen veel meer lengte noodig, omrede dan steeds de weg moet worden ge houden. Ook kan met hoogspanningsleiding veel meer kracht worden ontwikkeld, wat voor polderbemaling en in een landbouwstreek zooals hier voor dorschen van veel belang kan zijn. De kosten van hoogspanningsleiding van Schagen tot Ewycksluis via Wieringerwaard zullen ongeveer bedragen 60.000 welk be drag voor rekening van 't bedrijf komt. De kosten van het laagspanningsnet komen voor rekening der gemeente; dit bedrag is niet juist op te'geven omrede dit verband houdt met verschillende omstandigheden. Indien men nu een ondergrondsche leiding zou wil len hebben zouden de kosten ongeveer 65000 meer bedragen wat dan door be langhebbenden zou moeten worden betaald. Nog wordt breedvoerig gediscuseerd waar de palen zullen worden geplaatst. Vooral de betrokken landeigenaars hebben er niet veel idéé in dat ze die palen op hun land hebben en geven in overweging om ze langs den weg te plaatsen. Dit kan echter nog worden be sproken. Het is nu aan den Raad om deze zaak verder uit te werken. UTT teïiU. •'Trxr Het Schagur-inarktcfon d« ter verzekering van tuberculeus slachtvee verzekerde in het afgelocpen kwartaal 752 runderen, waarvan in de openbare slachthuizen 8 geheel en 87 gedeeltelijk werden afgekeurd. Dte ontvang sten bedroegen 7179,80 cn de uitgaven 6358.19%, zoodat eene kassaldo van 821.00% aanwezig was. De heer B. Hoep, van 'hier, gezaghebber op do Surgi eilj, Ncoriahds-Inidië, wordt als zoodanig overgeplantet. naar Muiang (Java.) Sehagorbrug voor 61706. UIT HMEIilH U'GGWAARD. Niot minder dan 05 personen 'hebben zich Donderdagavond opgegeven voor den vrij wil! igen landstorm. De aangifte tot deelname geschiedde na een 'krachtig woord van op wekking door kapelaan Van Dorp. Ds. De Pree was, wegen» ongesteldhoid, verhinderd het woord' te voeren. Bij pnblieken verkoop ten overstaan van notaris Gottmor, brachten do eigendom men van de erven Jb, Zwemmer in verschil lende perceelen totaal op do som van ruim 64.000. Het huis aan den Middelweg werd' het eigendom van den heer D;. Veldhuis voor de «om va.n 3400. UIT KOEDIJK, Donderdagavond had in het lokaal van den heer P. Struif een openbare verhuring plaats van negen perceelen bouwland, te zamen 111 snoes, voor acht jaren, voor rekening van d'e gemeente Koedijk- Er was veel 'lust tot hu ren. I)e perceelen brachten «amen op 731.80 per' jaar. De vorige acht jaar was de huur- soim 604.10 por jaar, zoodat d'e gemeente weer winst heeft gemaakt. Opmerkelijk was het dat niet één der vorige gebruikers éen per doei 'heeft gehuurd. Den len November e.k. zal het 25 jaar geleden zijn dat mej. W. D Mesman als on derwijzeres in onze gemeente in dienst trad. Fr. br. bureau van dit blad letter E 27. Jb. FfARTLAND, Koningsweg B 09. 'Handel in 2e hands Kinderwagens, Sportkarren, Ledikanten, Bedden, enz. Ook aan huts te ontbieden. Aan hetzelfde adres TE KOOP een best VEEREN BED, PELUW en KUSSENS, en een SPRINGVEEREN MATRAS (2 per- soons). Straatbezems, Potloodschuiers, Borstel werk, Zeemleer, Dweilen cn Sponsen. Aan het bekende adres HEKELSTRAAT C 10. P. W. N. NAP, Borstelmaker. TER OVERNAME AANGEBODEN: Een bruine duffelsche JEKKER, zoo goed als nieuw. Adres te bevragen Bureau van dit Blad. BRUILOFT- en FEESTARTIKELEN, Versiering- en Schertsartikelen, Voordrach ten en Cabaretliedjes. Steeds het nieuwste I Kinder- èn Gezelschapsspelen. Groote keuze. Beleefd aanbevelend, I. KOENOT, Hekelstraat 8. TE KOOP: Een mooie VULKACHEL voor 15,— 4 Stoelen met trijp voor 16,— 4 Stoelen met leerdeek voor 13,50; een ronde Tafel voor 9,en een Schuiftafel voor 10,50 HEKELSTRAAT 7.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6