St J»/, 27 133 1481* lngezonden Stukken. Sport .Rechtszaken. Marktberichten. Amsterdamsche Beurs Noordhollandsch Landouuwcrediet. Openingskoersen van hedon poraaiu-Ji'xi £?g<ib3 nÉgsée wor «01 veMb gen werkkracht 62 cent per uur, terwijl in aangenomen werk sommigen een weekloon van 45 en meer maakten. Nu de 26 timmerlieden staakten, weiger den ook de metselaars te werken, omdat zoons van den patroon bleven doorwerken en he besmetten, Zoo omvat de staking 56 man, terwijl de volgende weeek ook nog 10 grond werkers gedwongen ged'aan zullen krijgen. De staking staat onder leiding van een co mité en gesnciedi met toestemming van de moderne en R.-K. organisaties. KLEINE! PAKKETTEN". KORTE BERICHTEN. Uit het Wilhelmmakanaal te Tilburg is opgehaald het lijk met gebroken ledema ten en andere kwetsuren van een onbekend manspersoon van middelbaren leeftijd. Zijn identiteit kon niet worden vastgesteld. De politie heeft het lijk in beslag genomen. In verband met de nieuwe wapenwet hebben in Ede 600 personen vergunning ge vraagd voor het mogen, hebben van een. vuur wapen. Op de koninklijke Nederlandsche zoutln dustrie te Boekelo is een stoomketel gesprom gen zonder persoonlijke ongelukken te ver oorzaken. De Leidsche gemeenteraad heeft ver worpen het door de communisten ingediende voorstel, om van gemeentewege een 1000-tal woningen te doen bouwen, zulks hoewel in 1921 1300 nieuwe woningen beschikbaar zul len zijn. De wethouder becijferde de kosten op acht millioen. De gemeente Rijesen verkoopt thans driemaal m de week groenten en fruit van prima kwaliteit en tegen prijzen, welke be langrijk lager zijn dan de handelaars vra gen. De staking aan de Haarlemsche Scheeps- bouw-Maatschappij is geëindigd. De stakers hebben erkend contractbreuk te hebben ge pleegd. Qp de oude voorwaarden werd he den het werk hervat. Nu de consumenten-vereeniging te Ede zelf het slachten van runderen en varkens heeft ter hand genomen, hebben de slagers hier de prijzen van het varkensvleesch be langrijk verlaagd. Te Rotterdam is een groentekoopman aangehouden als verdacht medeplichtig te zijn aan oplichting van gedistilleerd ten na- deele van de firma H. te Schiedam. Te Zeeland (N.B.) is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning van v. H. Het pand werd geheel in de asch gelegd. Eenig vee kwam om. Ondanks de minder gunstige resultaten dit jaar opgedaan on het tuinbouwbedrijf is te Heemskerk de huur van een stuk tuingrond met meer dan 100 pCt. verhoogd en alzoo van 0.22 po 0.50 per H. B. roede ge bracht. dgr- De Veenkol. Strookarton-fabrieken heb ben de eerste bezending van 100 waggons stroo uit Noord-Duitschland ontvangen. De prijs 5 per 1000 K.O. lager dan de Gro- ningsche noteering. (Btdicn verantwóórdelijkheid van tè Rêdeéüe De opname in deze rubriek bewijst géèriddcrts, dat de Redactie (r trïéde iristèmtj) Mijnheer de Redacteur, Wij verzoeken U beleefd eenige ruimte in Uw veelgelezen blad, voor onderstaand inge zonden stuk. In December 1918, werd door de vier Lan delijke Bonden van Kantoorbedienden een enquête ingesteld1, naar de salarissen der le den, en hoewel wij1 weten dat cijfers dor zijn, zullen wij toch enkele cijfers noemen, om U ana te toonen de wanverhouding die bestaat, tussohen de loonen van kantoorbedienden en andere irateteeea. Uit het gehouden onderzoek bleek dan, dat volgens opgaven van patroonszijde, 60 pet. der bedienden; minder verdienden dan 1000 per jaar, en hieronder waren werknemers van 23 jaar en ouder. Het gemiddelde salaris der kantoorbedienden (ook de flinken er on der begrepen) was, volgens opgaven der le den van bovengenoemde Bonden, op 19 jari gen leeftijd! 635 en op 25 jarigen leeftijd 1412 per jaar. Wanneer wij nn eens een greep doen uit db andere vakken, dan bemerken wij pas, hoe bitter slecht de kantoorbedienden gesalari eerd worden.. Werklieden in Veendam con tracteerden op 19 jarigen leeftijd een loon van 28 per week, een kolensjouwer bij de koopvaardij;, verdient boven logies en kost 100 per maand en zoo zouden wij kunnen doorgaan. Onwillekeurig rijst de vraag: „Hoe komt dat?" Deze vraag is gemakkelijk te beant woorden. De arbeid van dé kantoorbedien den is Voor het productie-proces van even groot belang als de arbeid van andere arbei ders, dus daar zit het niet in. Neen de andere werknemers hebben begrepen, dat elk per soonlijk niets vermag, dat individueel elke ar beider te zwak staat, om meer te kunnen vra- fen. dan hem door den kooper van zijn ar- eidskracht (den werkgever) gegeven wil worden. Daarom vormden zij groote bonden, d'ie In staat waren loondschcn te formulee ren en dOor te voeren. De kantoorbedienden meenden er echter anders over te moeten denken; organisatie was alleen goed' voor „Jan Boezeroen", maar niet voor „heeren". Langzamerhand zijn ech ter ook! de kantoorbedienden-bonden ge groeid!, en nu tellen de vier samenwerkende Bonden, samen ongeveer 30.000 leden, zoo dat het nu tijd is de groote trom te roeren. Het uit vier Bonden gevormde Comité van actie, heeft de volgende eischen geformu leerd1: Minimum-eischen. (De plaatsen in Nederdland in drie groe pen verdeeld). Jongste bedienden een aanvangsalaris A. 300, 250, 200. Salaris op 18 jaar, B. 700, 650. 600. Salaris op 21 jaar, C. 1200, 1150, 1100. Salaris op 25 jaar, D. 1600, 1550, 1500. Verhoogingen minstens 100 per jaar. "De salarissen van mannen en vrouwen zijn Deze minima zijn voor zeer eenvoudig werk. Moeielijke, meer verantwoordelijke ar beid, moet relatief hooger betaald worden. Deze eischen zijn redelijk en daarom moet elke kantoorbediende zijn steun verleenen. Iedere nog ongeorganiseerde collega moet zich onverwiijld als lid voor één der Bonden opgeven. Dezer dage% worden in verschillende plaatsen van ons land, vergaderingen' gehou den, om Onze eischen alom bekend te maken. Te Allonaa wordt op Woensdag 22 Oct. a.s een vergadering belegd, waar als spreker zal optreden de heer J. van Altena van Am sterdam. Heden zal door den R.-K. Bond van H. K.-bedienden, een vergade ring gehouden worden in 'het café van den ïeer Bos, Waagplein, waar spreken zal de ïeer Scheerboom van Amsterdam. Iedere kantoorbediende moet aanwezig zijn, om te getuigen van zijn vasten wil om de Besturen der Bonden bij te staan en den werkgevers duidelijk te maken', dat het ernst., bittere ernst is. Beseft, dat als alle bedienden medewer ken de salarissen in een geheele branche op één d!ag herzien kunnen worden. 't Gaat nu om de belangen van U, van Uw gezin en van Uwe vakgenooten. Kantoorbe dienden! werkit allen mede. Op voor lotsver- jetering U M.H. dé Redacteur dankend voor de gastvrijheid. Het plaatselijk Comité van Actie voor dé verbetering der salaris sen van de Kantoorbedienden. INCIDENT ALCMARIA VICTRIX— Z.V.V. Als oud-voetballer en staande buiten beide vereenigingen, waardoor in 't onderhavige geval vrij van club-chauvinisme, vestigt on- dergeteekende de aandacht van Alkmaarsch voetbalminnend publiek op 't onbenullige en uitermate ontactische optreden van den scheidsrechter in den wedstrijd van gister, welke persoon in dit onsmakelijke relletje vrij wel geheel de schuld treft. Tevens echter op de zeer onsportieve houding vandat pu bliek zelf. De wedstrijd verliep rustig tof op een cwartier voor 't einde. Beide partijen speelden ::orsch maar fair; Alcmaria fanatiek met 't degradatiespook voor oogen en de Zaanmen- schen robust in 't bewustzijn van hunne meer dere kracht. Deze meerderheid hinderde den aanhang der plaatselijken, 't publiek begint in zulke gevallen 't spel der tegenstanders zijner favorieten partijdig te beoordeelen haat' nu bovendien de tegenpartij, zooals de Zaandammers beschikken over een ploeg doortastende, zware spelers, waar tegenover de plaatselijken bijna uitsluitend lichte spe lers stellen kunnen en wanneer dan ook nog enkelen der gasten te veel gebruik maken van hunne meerdere lichaamskracht, dan begint "t te koken onder de toeschouwers Zoo ook gister. Iedere vrijen schop, dien de scheidreehter regen Z. V. V. wegens ruw spel uitdeelde, werd met gejouw en gejoel verwelkomd en ondersteund door de omstanders. En hierin igt nu mijns inziens de hoofdfout van den scheidsrechter in dezen wedstrijd. Hij had on middellijk den Alkmaarschen aanvoerder op straffe van schorsing v. pl. wedstrijd moeten verzoeken, het publiek attent te maken op de uitdagenae houding, die 't aannam tegen over de zooveel beter spelende bezoekers Dan was de wedstrijd in zijn handen geble ven. In stede daarvan was echter hij juist door zijn weifelende houding indirect aanleiding, dat een forsch en ruw, maar niettemin door beide zijden fair gespeelde wedstrijd kort voor tijd. ontaarde In een doelloos trappen en omverioopen der spelers onderling. Werke lijk, Z. V. V. was hierin niet de éénige schul dige. Verscheidene Alkmaarders begonnen mee te doen en ik zag zelfs enkele gevallen, waar heerlijk gehaakt werd. De hartstochten onder 't publiek laaien op niet alleen op de zoogenaamde populaire rangen, vsaa aS dfe Müw» werd dea Zaandammers liefelijkheden als „bootwer ker" naar 't hoofd geslingerd - en de scheidreehter begint uit simpel machtsver toon te fluiten, m.a. w. hij is de leiding ge heel kwijt. Plotseling 6traft hij een Z.v.V.er, die den geheelen wedstrijd aan geen enke vergrijp zich schuldig maakte, met Verwijde ring. Jan Rap en zijn maat verkneutert zich! De bewuste speler gaat door de menigte naar '1 kleedlokaal worat geslagen, verdedigt zich en geboren is jereinste relletje. Hoewel dadelijk gesmoord, benadeelen zul ke stoornissen niet alleen de onderlinge ver standhouding tusschen de vereenigingen, maar de sport in 't algemeen lijdt er door. Alcmaria-Vitrix zorge voor orde-commis sarissen op alle rangen, en 't Alkmaarsch pu bliek beseife dat aanmoedigingen der spelers welkom zijn. doch tevens dat nog nooit een voetbalmatch is gewonnen door hoonen en verkleineerën der tegenstandera. Ten slotte zende de Bond scheidrechtere, die in staat zijn e n spelers e n publiek in be dwang te houden. L. HUIZINQA. 1 tSjd m waa §3 gij® twsflfoefcoigtm DESERTIE. Bij vonnis van den Krijgsraad in het eer ste militaire arrondissement is J. de B., landr stormplichtig-soldaaf van het 21e regiment infanterie, schuldig verklaard aan tweede de sertie in tijd van vrede en deswege veroor deeld tot eene militaire detentie van drie maanden, met aftrek van preventieve hechte nis. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 17 October. G. B. te Alkmaar, overtreding Spoorweg reglement, 5 boete of 3 dagen hechtenis. C. H. te Egmond aan zee, C. J. te Alkmaar, loopen over verboden grond, ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. E. L. te Castricum, G. N. M. te Alkmaar, overtreding Distributiewet, de le 300 boete of 60 dagen hechtenis, de 2e 30 boete of 15 dagen hechtenis. J. de W„ A. J. K. en J. P. J. P. te Alk maar, H. Z. te Castricum, P. V. te Oudorp, C. O. te Heerhugowaard; dronkenschap, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. E. S. Jz. en C. J. Z. te Egmondbinnen, J. S. Jz., P. G. Jz., E. G. Dz. en W. B. k Egmond aan Zee, S. S. te Wijk aan Zee en Duin, J. M., A. J. C. en J. K. te Amsterdam, J. C. v. d. S. te Schermerhom, overtreding Jacht- en Vischwet, de le en 2e ieder lS boete of 7 dagen hechtenis, de 3e 8 boete of 6 dagen hechtenis, de 4e en 5e ieder 7 da gen hechtenis, de 6e voorwaardelijke plaat sing in een tuchtschool voor den tijd van 3 maanden met een proeftijd van 1 jaar, de 7e 20 boete of 10 dagen hechtenis, de 8e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 9e en 1 le ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 10e 4 boete of 2 dagen hechtenis. T. W., B. v. E., J. J. C. W., A. H. A. de J., M. G., J. W., W, J. S. en P. P. te Alkmaar, D. V. te Heerhugowaard, P. L. v. d. P. te IJsselmonde, J. J. de V. te Nijmegen, A. P. D. te Amsterdam, P. P. te Heiloo, J. N. te Limmen, W. M. te Oudesluis, overtreding Politieverordening, de le, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e en 10e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e en 13e ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis, de 3e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 9e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 11e 1,50 boete of 7 dagen tuchtschool, de 12e, 14e en 15e ieder 0.50 boete of 1 dag hechtenis. J. G. te Kolhom, G. S. en H. v. B. te Beemster, C. B. de B. en C. v. d. M. te Scher merhom, W. L., J. P., L. E. en A. de G. te Casatricum, D. de B., J. W. en H. S. te Heer hugowaard, C. V. te Hoogwoud, M. J. H. te Assendelft, A. v. C., A. v. T. en C. T. W. te Uitgeest, J. B. en M. D. te de Rijp, T. N. M. te Bergen, J. B en D. de J. te Broek op Lan- gedijk. G. J. W. te Alkmaar, J. H. M. te sloordscharwoude, J. O. en J. O. te St. Pan- cras, N. M. P. te Warmenhuizen, A. J. V., J. M., P. J. B. en P. J. B. te Limmen, C. M., J. S., M. B. en J. S. te Zuidscharwoude, J. R. te Oterleek, overtreding rijwielreglement, de le, 2e, 3e, 5e, 8e, 10e, 11e, 12e, 16e, 17e, 18e, 21e, 22e, 24e, 25e, 26e, 28e, 29e, 30e, 31e, 32e, 33e, 34e, 35e en 36e ieder 4 boete of 2 dagen hechenis, de 4e 3 boete of 14 dagen tuchtschool, de 6e, 7e, 9e, 14e en 19e ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 13e ƒ1 boete of 7 dagen tuchtschool, de 15e 3 en 9 boete of 2 dagen hechtenis, de 20e 2 en 8 boete of 2 en 5 dagen hechtenis, de 23e en 27e ieder 2 boete of 2 dagen hechte nis. tot Ï.Sri, <Mé köoï 8t,90f 4.00, Witte kdol 0.90—1.30, Wortelen 2.20—2.60, Aardappelen: Schoolmeester» 6.20, Blauwe 7.45, Btravo 6.10, Rammenas 1.20, Bie ten 2—21.80, Géle Nep 1L40—12, Uién 7.10, Rapen 2.803.10, alles peor 100 KGv van 18 October 1919. Opgave van STAATSLEENINOEN. NEDERLAND. pCt. Obng. N.W.S. v. 1000 1918 Oblig. N.W.S. van 500/1000 1917 dito vaa 10QÖ Oblig, dito dito dito eert dito Ned. Bad. 1915 f dito 1916 f 1009 BUITENLANR HOSTEN RIJK. Vorige koers 91 Vu Mededëelingan van Maandag, 20 October 1919. Oliewaarden en Scheepvaarten zeer vast met veel handel; Culturen vast voor Handelsvereeniging Amsterdam. Tabakkeu zonder affaire. 'Amerika onveranderd. Teneinde aan de hooge koeten van kleine pakketten tegemoet te komen heeft'de Kamer de Ned. Spoorwegmaatschappijen in overwe ging gegeven het thans geldend tarief voor gewoon vervoer van pakketten tot 1 kilo zijnde 20 cent uit te breiden tot pakketten van 10 'kilo, desnoods van 5 kilo, De controleur S'ch., der 35. Si M, belast met het afrekenen van den controle-sta ten van de conducteurs der N. Z. H. T., is in ver band met ontdekte 'knoeierijen, geschorst. Na 25 October 1919 zullen geen ver gunningen voor den uitvoer van peren wor den verleend. De Minister van Landbouw 'heeft be paald, dat het uit-voerpereenta.ge van de pro ductie van gecontroleerde boter over d'e weck van 5™11 Oct. voorloopig wordt vast gesteld op nuk HET GEMEENTELIJKE ELEOTIHOITEITSiBEDRIJF. Wij zijn weer in de dagen dat het 'e avonds spoedig donker is en d'e lamp vroeg op moet. Niu 'heeft Al'kmaar electriseh licht. Dan brand en werkt men veilig; dit moest ten minste zoo zijn, doch helaas is dit niet het geval. Er béstaat hier in onze stad geen groeter raadsel dan heft electrisch licht. Zoo brand het en zoo is 't uit. Dit ondervonden Zaterdagavond een massa neringdoenden en particulieren. Om 8.10 uur kwam men tot de conclusie dat op twee vaas een spanning stond van 55 volt. Wat dit wil zeggen weten degenen, die van electrische kracht gebruik maken, de motor stuk draaien of stappen. Na 10 minuten ging alles uit. Nu is er in andere plaatsen eens een enkele keer storing, doch hoogstens vijf minuten. Dit kan in Al'kmaar niet gebeuren daar duurt het maar ruim anderhalf uur en dat op Zaterdag avond. Voor mij zegt zooiets dat mijn bedrijf stil ligt. Ons bioscoop theater was bijna ge heel bezet en nu moesten wij bet publiek la ten gaan1, nadat die van 8.15 tot half tien hadden gewacht. Wie is nu aansprakelijk voor de schade? 't Is toch treurig, dat één zoo vooraanstaand bedrijf, hier in Alkmaar, zoo slecht is. Op geen ééne plaats in ons land komt zooiets voor. Zondagavond' was 't ook weer vijf minuten, doch dit lag gelukkig niet aan de gemeente. Ik zeg gelukkig, omdat de provincie d'irect overschakelt, 't Wordt hoog noodig tijd', dat wij met gerustheid ons bedrijf kunnen uit oefenen en niet voor debacles komen te staan zooals j.l. Zaterdag. U dankend voor de verleende plaatsruimte. Uw. dw. dr. Dir. A B. T. YOETBAL-OVERZICHT. Het volgende overzicht geeft het M. O. B, De wedstrijden van gisteren hebben heel wat verandering in d'en competitie-stand ge bracht. Zoo is H. B. S. door H. V. V. gesla gen, wat ten gevollge heeft, dat H. BI. 8. van de eerste plaats i® verdrongen door V. O. O. dat met 20 van A. F. O. won. Te Utrecht 'hebben de Roodwitten weeT hun beste beentje voorgezet. Onomstootelij'k staat nu vast, dat U. V. V., hoewel ongeveer steeds met hetzelfde elftal spelend, er feite lijk twee ploegen op na houdt, één ploeg, die uit en één die thuis speelt. De thuisspelende ploeg maakt steeds een uitnemenden indruk. Het elftal, dat naar buiten trekt, geeft maar matig «pel te zien. De wedstrijd van gisteren wa® hiervan een sprekend bewijs. In langen tijd is er in Utrecht zoo'n goede wedstrijd niet gespeold. Het waren twee volkomen ge lijkwaardige ploegen, die in vlugheid en han digheid niet veel voor elkaar onder deden. Als goheol was U. V. V. eohter een beetje doortastender, een tikje geraffineerder en dit kleine verschil heeft de twee punten in Utrecht gehouden. Ajax bewees Zondag tegen Sparta dat het, ondanks het mindere suoces in d'e laatste wedstrijden, bij het Ameterdamscbe publiek nog niets van haar populariteit heeft inge boet, want vóór den wedstrijd tegen Sparta was het in den Middenweg weer het bekende drukke gedoe van auto's en andere vervoer middelen, terwijl op het veld «geen plaatsje onbezet is gebleven. Het elftal heeft door een fraaie 41 overwinning zich overigens weer een heel stuk- gerehabiliteerd'. Spelende zoo als op den jangaten Zondag is en blijft Ajlax nog steeds een der sterkste elftallen uit de competitie. Deze eerste overwinning zal Ajax misschien weer het noodige zelfvertrouwen teruggeven en dan kan men nog verrassende dingen zien 'gebeuren. Sparta is iets meer bet Sparta van vroeger. De Korver, Martin, Steeman en Klip deden nog aan die vroegere dagen berinneren, maar de rest is van goede tweede klas capaciteit, meer niet Blauw Wit is er in geslaagd bet ongesla gen record te behouden door Haarlem op eigen terrein te kloppen. Wel heeft het hier bijzonder gespannen, maar de verdédiging der Amsterdammer» hield tot het einde stand. De wedstrijd) van V. O. O. tegen A F. O. heeft bijzondere belangstelling getrokken, er werd ten minste voor een uitverkocht hnis gespeeld. De toeschouwer» hebben hier van een interessanten wedstrijd genoten, daar d'oor beide partijen goed voetbal werd ver toond. Met 20 bleef V. O. O. in de meer derheid!, waarbij de 0 hoofdzakelijk het ge volg was van het minder goed schieten van den Amsterdamschen aanval. Dank zij hun d'oelgemiddelde «taan de Rotiterdamsche Roodzwarten thans op de eerste plaats, wat men na hun falen in den openingswedstrijd tegen U» V. V. zeker niet verwacht zal heb ben. In Den Haag was H. F. O. met een zeer zwak elftal op bezoek bij H. V. Y. Met B0 wonnen de Geelzwarten, een resultaat, dat voor een groot deel aan de zwakte der tegen partij is te d'anken. In Dordrecht werd een wedstrijd gespeeld, die van bijzondere beteekenis was voor dé be zetting dar laatste plaatsen. D. F. O', wist met 30 van Quick te winnen, waardoor de Dordtenaretn voor het ©ogenblik weer wat veiliger staan. Alcmaria YictrixZ. Y. V. 1L De met zooveel spanning verbeide ontmoe ting heeft ten slotte het publiek in onbevre digde en opgewonden stemming het veld deen verlaten, 't Was een emotievolle wed strijd, zooals wij die in lang niet op 't Alc- maria-terrein hebben medegemaakt. Voor een wedstrijd tegen Z. Y. V. is een alleszins bekwame scheidsrechter 'n eerste vereischte: de functionaris van gisteren was niet de aan gewezen man. De Zaandammers spelen forsch, soit, dat kan men van flink gebouwde jonge kerels verwachten. Maar zij moeten in toom gehouden worden en voelen, dat ex niets ongeoorloofds door den beugel kan. Iaat de leiding te wenschen over, dan wor den er trucs toegepast, die krachtig onder drukt moeten worden. De tegenpartij begint ten slotte ook mee te doen en conflicten zijn niet te vermijden. Zoo ook gisteren, 't Begin was aardig: gelijkopgaand spel met spannen de momenten voor 'beide doelen. Voor Alc maria'» keeper moest toen even gepauzeerd worden. Na de hervatting werd 't spel for- seher, vooral van Zaandamsche zijde. De scheidsrechter trad daar niet afdoende tegen op. Eindelijk na een half nur doelpuntte Z. V. V. tweemaal in één minuut. Een gewoon moment van verslapping bij Alcmaria. De rechtsbuiten van Alcmaria moest uitvallen. Voor de rust kwam er nog een derde doel punt bij. Stand' rust 30 voor Z. V. V. Na de pauze vulde een invaller 't elftal aan. Reitsma bracht direct met een mooi schot den stand op 31. Het forsche spel dér Zaandammers werd nu door de Alcmarianen met gelijken munt betaald, 't Publiek begon zich danig te roeren, 't Was soms ook meer dan erg. De scheidsrechter, voelende dat de leiding hem ontglipte begon nu zeer streng op te treden, gaf vele vrije f choppen, deelde waarschuwingen uit, maar daar hij niet al- bracht dit het publiek niet tot kalmte. Even nadat de linksbuiten van Z. Y, V, het vierde doelpunt had! gemaakt, constateerde de scheidsrechter weer een overtreding en stuur de den linksbuiten van Z. Y. Y. van 't veld, welke straf op dat oogenblik nu juist niet geheel gemotiveerd was. Op weg naar 't clubhuis dreigde een botsing tusschen speler en publiek, wat het geheele veld in opschud ding bracht. Dé Zaandamsche spelers verlie ten 't veld', de toeschouwers snelden toe: 't werd' een wanorde. Maar gélukkig liep 't ge' heel nog al kalm af en kon, nadat 't speel veld' ontruimd was; de match beëindigd wor den. Spoedig was 't tijd. Naar velpr meening was er toen weer te kort gespeeld1, wat mede oorzaak was dat er nog lang in greepjes1 ge- discusieërd werd. De onverkwikkelijke wed strijd werd ook natuurlijk druk besproken. Wij betreuren bet ten zeerste dat de wedstrijd zoo'n onaangenaam verloop heeft gehad. En kele dingen zijn ons weer ■«opnieuw opgeval len, b.v. 'bekwame scheidsrechters pijn bij de tweedeklas wedstrijden meer dan noodig. Eén prima referee en de wedstrijd was gisteren zonder eenig conflict verloopen. Laat verder het publiek toch trachten zich van elke in menging te onthouden. Wij weten wel', dat 't soms moeilijk is, maar het bespaart de thuis club vele onaangenaamheden. Wanneer hier binnenkort een, lezing wordt gèhoudén over de spelregels, hopen wij dat alle voetbalsup porters daar tegenwoordig zullen zijn. Want te leeren ié er nog veel. Wat spel betreft heeft de wedstrijd van gisteren ons zeker niet teleurgesteld. Êir werd soms werkelijk aardig gespeeld. Elr zijn nog zwakke plekken in 't elftal, maar d'e nieuwe spelers voldeden ons toch beter dan de eerste maal. Enkele spelers zij er nogmaals opge- wezen, dat ruw optreden van de tegenpartij niet rechtvaardigt evenseens grof te worden, ai 'kunnen wij ons voorstellen,- dat 't soms moeilijk ia zich te beheerschen. AMSTERDAM, 19 Oct. 1919. De aardap pelprijzen waren heden: Spnische pooters 4.4Ü, Spui scha eigenheimers 5, Zeeuwsche blauwen 6.507.50, Zeeuwsche bonten 6.807, Zeeuwsche eigenheimers 3.90 tot 4.60, Zeeuwsche blauwe eigenheimers 4.805.20, Anna Paulowna Zandaard- appelen 46.40. Aanvoer 5 ladingen. BOYENKARSPEL „de Tuinbouw" 18 Oct. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 25—33.50, II 11—15.75, m 1.404.80, T-ode kool 3.80—4.20, Witte kool 0.700.9v, 1? kool 4.25— 4.45, Bieten 13—23.50, Kleine 6.75 tot 9, Uien 4.104.40, Sla'boonen 2 tot 3.50, Aardappelen 3.753.90. BROEK OP LANX3ENDIJK (Langedij ker Groenteveiling)1, 18 Oct. 1919. In de he den gehouden veilingen werd1 betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 eti) 9 tot 18.70, 2e soort 2.506. Roede kool 2.30—A50, 2de eoort 1.60 Aanvoer: 2400 st. bloemkool, 121150 KG. roode kool, 97400 K.G. witte kool, 74700 K.G. gele kool; 65200 KG. wortelen, 1125 KG. aardappelen, 467 KG. uien, 226 KG. gele nep, 10850 KG. bieten, 1500 KG. Ram menas, 1600 KG. rapen. PURMEREND, 17 Oétober 1919. Op de afslagmarkt werd verhandeld: Aardappelen 1.402.10 p. zak 25 KG. Spruitjes 2.554.05 per zak 15 KG. Bieten 716 per 1000 stuks. Peren 3—30 per 100 K.G. Appelen 5—25 per 100 KG. Yeilingvereeniging „de Zaanstreek." 'ZAANDAM, 17 Oct.. Aardappelen Brave's per mud 5.40, Peen 7llü et. per bos; Bieten 314414 et per bos, groene kool 3148 ot. per stuk, An dijvie 0.30-2.30 per 100 bos, Prei 814 10 ct. per boa, Tomaten 2225 ct. per pond, Spruiten 1215 ct per pond, Roode kool 5141214 ct, per stuk, Postelein 7686 ot. per ben, Slaboonen 163421 ot. per pond, Snijboonen 2224 ot. per pond, Koolrapen 514 ct. per stuk, Spinazie 8894 ct. per ben, Uien 0 ct. per pond, Zure Appelen 45714 ct per pond; Zoete 614 ot per po neb WARMENHUIZEN, 18 October 1919. Blauwe aardappelen 8.50, Bravo's 5.80, Nep 9.30 6.00, Uien 9 9.80, Driel. Uien 750, Wortelen 2.30—2.70, Roode kool 44.60, Gele kool 4.404.60, Witte kool 0.90—1.10, alles per'100 KG. NIODRBSOHARWOUDE, 18 Oct Aardappelen: Eigenheimers 60.20. Blauwe 6.5O—7.90, Bravo's 6.80—0.10, Red Star 5.705.90, Roode kool 3.80— 4.30, Uitschot 1.10—1.40, Gele kool 44.80, Uitschot 11.60, Witte 11.20, Grove Uien 9—9.80, Drie lingen 88.70, Nep 1011.50, Peen 2.30—2.70, Kroten 2.20—2.90, Ram- imanas 1.60, alles per 100 KG. Bloemkool 1517 per 100 stuk», 2e eoort 3f 6 1f1ï> stuksi. Sel.vrije Kronanï, Jtn.rJuQ RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2509—5080 Iwangorod Dombrj, CR. 625 NlcoUi Spw. 109 GeeoBsol. 1SS9 «SR 625 Rothschild (consols) CR 625 Hope en Co. 1889.90 CR 625 6e Emissie, 1894. 6R 625 TURKIJE. Bagdad Spw. I» serie 1904 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 Provinciale en Gemeentel Leeningen. Amsterdam 1915 Rotterdam 1915 4* 3 214 5 5 5 414 4 4 4 Bank. en Crediet.InsUllingem Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank <5. V, A> Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorn. übl 5 MU. t. Expl. v. SUatssp. O BI. 5 M(j. t. Expl. v. Staatssp. Obl 4H Premleleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 100) 3 BELGIE. Antwerpen 1887 214 Prolongatie pCt. 82 801/s- 69 601/4 51V. 937/4 917/s 27 181/, 29 221/j 28 24 221/, 44*/. 83V. 901/, 94s/. 1911/4 1961* 1491/1 82»/* 1041/4 637/, 41* OU* 82 801/4 691/, 60'Vi, 5D/4 937* 9% 281* 201* 23 s/4 29», 25»/!, 241/* 89 1491/* 92»/, 921/4 828/4 41* li* 19 201/, 531/* 13 Atckls. Tep. S. F6 ffl. v. g. A Denv R. Grande Spw. G. v. A. Erie SpW. Mij. Gewone Aand, Kans. /.Jiilw. Cy. g. a. dito Pref. A, Missouri Kans, Sc Tex. O. V. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pao. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. 0. V. A, Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. G. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. Ire. A. Orion Petrol. Mlj. afgest. A. Steaua Romana Petr. My. A. Compania Mercantil Argentina A- Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. 0. V. A. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand Nederl. Rubber Holl. Amerika L«n A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Jeva China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Koa. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli'Maatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak>Mij. Aand. Insulinde Oliefabrieken i Vorige keen 96»/s 101* 19 201/j 537/4, 131* 10 1138/u 27VÏ, 1331* 1481/, 140 1471* 114»/, 65 175l/g 3371* 836 V, 9H* 161 303»/, 2927* 2851* 6121* 2297* 288 2498/s 119 506 V, 489 253 365»/* 210 2781* 265»/, 2671* 326 V, 3431* 388 3151* 500 2681* 3311/, 478 2491* 11.4VI 64»/* 172 3401* 8431* 92 303 292 616 •230 290 251 118 510 4921* 252 369 2091* 279V, 2691* 326 345 390 505 270 332 482 250

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6