g* Provinciaal Nieuws. Stadsnieuws. Rechtszaken. lntjQZGütioa Stukken. Marktberichten. Amsterdamsclio Beurs Noordhollandsch Landbouwcrediet. Openingskoersen van heden leu ->!»>,■ *süj -fcaaajsl voer V«au»s tndMortdOk koken» eu molen». Dit schip wa» noch van buyten mst een yzeren wal omringt en met bol werden toegerust; en op der eynde, ach ter en voor, stonden twee torens. Over 't ge- heele schip stonden verscheyde kxygsigebou- wen in plaets Van ons geschut, en onder an deren een dat door kracht van tegenwicht een steen van 800 ponden 'kon uytwerpen en noch een ander, dat pylen van 36 voeten langh, wel 600 voeten verre wierpbeneffens noch vele andere dingen, de welleken van Athenena met groots verwonderingh geschre ven worden." UIT BERGEN. Zondagmidag hield dp' schietvereenniging „Diana" iter gelegenheid van haar 25-jarig instaan de den 20sten jaardag der Koninklij ke goedkeuring een huishoudelijk concours op de baan iii de duinen. Het weer was bij zondergunstig en er was dan, ook veel animo. De uislag der wedstrijden was als volgt: Personeele baan, afstand 150 M. lste prijs, B. de Jonge; 2e pr. E. Rensink; 3e pr. G. Meijer Cz.: 4c pr. J. G. Dekker. Vrije baan, afstand 150 M. lste prijs, W. J. v, d. Steen; 2e pr. B, de Jonge; 3e pr. J. C. Punt; 4e pr. E. Rensink. Bukswedstrijd, afstand 12 M. lste prijs J!. C. Dekker; 2e pr. Chr. Meijer Cz.3e pr. E. Rensink. UIT CA'STRICUMi. In de vacature van dr. T. Kuiper aan het gesticht Duin en Bosch is benoemd dr. J. Kruyiebosch; tot wnd. geneesheer-directeur de heer dr. Mees. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdagmiddag kwam de timmerman W. S. zoo onzacht in aanraking met een hollend paard, dat hij zich vrij ernstig be zeerde en onder geneeskundige behandeling gesteld moest worden. Zondagavond hadden we hier een stoornis in de electrische verlichting. Tot driemaal toe zaten we in 't donker, soms een half uur. In de gesloten winkels werd het druk met den verkoop van kaarsen. UIT imERHUGIOWAARD. De catechisaties zijn in do consistorie der herv. kerk "aldus begonnen: UIT AKERSLOOT. Door den heer D. Bakker, candidaat te Doetinchem, is de toezegging van beroep als predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier aan genomen. UIT OBDAM. Onder voorzitterschap van den heer A. Kroon, hield de tuinbouwvereeniging „Tuin ders Welvaren" een algfcmeene vergadering voornamelij ter bespreking van de regeling van de afname en prijs van de bewaarkool omi den verbouw van de wiaterkool altihans loonend1 te dben zijn. De voorzitter leidde de besprekingen in en lichtte de regling toe welke de vierbond: Noordermarktbond. Langeudijker Groente- Centrale, Warmennuizen en obdam, waren voorgesteld en gat nog eens de hoofdlijnen aan: tot 1 Jan. vrij koolvellen; half December inventarisatie houden van de bewaarkool. Na 1 Jan. de kool procensij ge wijze aan de veiling aanvoeren. De minumumprijs vaststellen voor A. B. en zoo noodig voor C kwaliteit. Zoo mogelijk om de 14 dagen deze prijs verhoogeu. Drukke discussies volgden. Algemeen was men van gevoelen dat men, goed georgani seerd, moest waken voor prijzen, die ver be neden den productisprijs «tonden. Met op één na algemeen stemmen werd dan ook door de houders van bewaarkool besloten met de regeling accoord te gaan. Vervolgens deelde de voorzitter mee, dat van den polder en banne Obdam en evenens van B. en W. toestemming was verkregen tot het aanleggen van de smalspooroverhaal aan den Obdammexdijk. De werkzaamheden wa ren thans zoo ver gevorderd dat binnenkort de officiëele openstelling kan plaats hebben. De kosten voor het gebruik van den overhaal zijn vastgesteld loor leden 1 cent, voor dona teurs 1 cent en voor anderen 3 cent per 100 K.G,, Toestemming daartoe zal worden ge vraagd aan de Kroon. Daar een aantal aan deden nog niet geplaatst zijn, hoopte de voorz. dat zij, die nog geen aandeelen had den genomen, daartoe zullen overgaan om dat men anders genoodzaakt zou zijn voor het restant een leening te sluiten. Verder werd meegedeelde dat den eersten Maandag in November veiling zal worden gehouden van de leger paardenmest. Besloten werd alle aangeslotenen circu laires te zenden om daarop hun bestellingen te doen voor den aankoop van turfstrooisel en kuntsmest. Op voorstel van den voorz. werd besloten de jaarvergadering te houden in Spanbroek. Ten slotte werd er op aangedrongen dat ieder lid of donateur zooveel mogelijk zijn producten meegaf met deq schipper. BOND VAN GEPENSIONNEERDEN Gisteravond vergaderde in „Het Wapen van Munster" bovengenoemde bond. De voorzitter opende de vergadering met een woord van spijt, dat de opkomst niet tal rijker was, daar de vergadering zeer belang rijk zou worden. Spr. merkte op, dat het voor velen een pak van 't hart was, dat zij nu de ouderdomsrente krijgen. Men was nu dankbaar, maar nog niet tevreden. De bond van gepensionneerden in Noord-Holland vooral voert echter een actie om verhoogd pensioen. Spr. was in de vorige vergadering als plaatsvervangend voorzitter opgetreden, nu was hij echter door 't bestuur benoemd als definitief. Spr. hoopte op de medewer king van allen. (Applaus). Daarop sprak hij den wensch uit, dat binnenkort het zoozeer gewenscht verhoogd pensioen gegeven zal worden. Vervolge??* %s de secretaris de notulen voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was o. m. een schrijven van den Nederl. Bond van Gepensionneerden, waar in een voorstel werd gedaan tot verhooging met 50 pet. van de pensioenen Een request is aan den minister gezonden. Het. schrijven en de memorie van toelichting daarbij werd voorgelezen, hetgeen geruLmen tijd in beslag nam. Daarop nam de voorzitter weer het woord. Hij was van mmiing, dat, wanneer de minis ter en de Tweede Kamer de memorie van toelichting gelezen zullen hebben, zij niet anders kunnen zeggen, dan dat het verzoek billijk is. De heer Delvaux zeide, dat in de vorige vergadering besproken was nog meer actie te voeren. Hij begreep niet, wat voor actie dat zou zijn. Hij wilde geen actie meer. Men moet in rekening nemen: Waar niet is, kan niet gegeven worden. De afdeelingsmenscheu kunnen tevreden zijn met wat gebeurt. Verder was een schrijven ingekomen uit Kolhom, waarin gevraagd werd om een ge drukt verslag. Dit zou echter te kostbaar worden. De voorzitter stelde voor de couranten, waarin het verslag opgenomen is, aan de verspreide leden rond te zenden. De heer Delvaux stelde voor, dat ieder lid mede moet werken om propaganda te maken voor de vereeniging. Er zijn heel veel uitga ven en zoo zal het drukken laten van verda gen te kostbaar worden. Bovendien is de contributie niet hoog. De secretaris gaf een uitlegging van den financieelen toestand van den Bond. Op de spaarbank staat 95, terwijl de penningmees ter 10 in kas heeft, er gaat echter weer een gulden of twaalf af voor verschillende uitga ven, als zaalhuur, enz. De voorzitter zeide, dat het bestuur zal zorgen1, dat zoo zuinig mogelijk huisgehou den zal worden. Zuinigheid zal een eerste vereischte zijn om de zaken te besturen. De voorzitter vroeg daarop aan de verga dering of zij machtiging wilde verleenen aan twee leden om de kamerleden in Amsterdam, Zaandam en Den Helder te gaan bezoeken, teneinde te spreken wer de pensioensverhoo- ging- De vergadering stond het toe. Daarop moesten twee afgevaardigden ge kozen worden. Een der leden wilde, dat de afgevaardig den uit het bestuur gekozen werden, daar dat de stemming eenvoudiger zou maken. De heer Delvaux was het daarmede niet eens. Hij was er voor, dat één uit 't bestuur en één van de leden gekozen werd. De voorzitter stelde voor den heer van de Velde te verkiezen. Om persoonlijke redenen wilde de heer van de Velde liever niet gekozen worden. De heer Delvaux vroeg of er vrijwillige candidaten waren. In de eerste plaats wilde hij candidaat stellen een fid van het bestuur. Allereerst de heer Snoeb, die zich candidaat stelde. Daarop vroeg hij, of er leden waren, die in aanmerking wilden komen. Niemand voelde lust. De heer Van de Velde vroeg of er nog een bestuurslid zich verkiesbaar wilde stellen. De heer Van de Velde vroeg den voorzitter of het bescheidenheid was van hem, dat hij de functie niet op ziüh wilde nemen. De voorzitter zeide zich om gezondheidsre denen niet beschikbaar te kunnen stellen. Eeveneens de heer Devaux. Hij zou heel graag meewillen, temeer daar de toestand zoo dringend is; zijn gezondheid laat het echter in geen geval toe. De voorzitter vroeg of de heer Kuyper zich wilde belasten. De heer Kuiper stelde zich bereid, indien de leden niet te veeleischend wilden zijn. De secretaris bracht in het midden, dat in Amsterdam twee kamerleden zijn, eveneens, dn Zaandam, terwijl in Den Helder ook één ia. Hiji stelde voor'Den Helder té laten lig gen, met oog op den financieelen toestand. Besloten werd schriftelijk te vragen wan neer de Kamerleden te spreken zouden zijn en één en ander aan den secretaris over te la ten. Daarop deed de secretaris mededeeling van de samenstelling van het afdeelingsbestuur. Vervolgens werd rondvraag gehouden. Een der leden wenschte inlichtingen om trent de ouderdomsrente, die gegeven werden door een ander lid. Daarop werd de vergadering gesloten. 15 boete aufos. J-? Bulten verantwoordelijkheid van de Redactie De opname in dez.e rdariek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur Den len October 1919 ontstond door het vertrek van Dr. Assmann eene vacature voor de oude talen aan het gymnasium te Alk maar. Daar zich voor deze betrekking geen enkele sollicitant aanmeldde en een tijdelijke plaatsvervanger, ondanks alle daarvoor aan gewende moeite, niet kon worden gevonden, namen de drie andere classici, Dr. Greebe, Dr. Moltzer en ondergeteekende, zooveel mogelijk het werk van Dr. Assmann over, waardoor Dr. G. 8, Dr. M. 5 en ondergetee kende 6 lesuren, alle in de hoogste klassen, per week meer kregen dan in normale om standigheden (2' uren werden door andere docenten overgenomen). Daar deze regeling werd gemaakt geheel in 't belang van het onderwijs, hadden ondergeteekende en zijn collega's verwacht, daarvoor ook eenige waardeering te mogen ondervinden van de zijde van het Gemeentebestuur en daarom wendden ze zich tot B. en W. met het ver zoek aan hen gezamenlijk uit te keeren het sa laris, dat zou moeten worden betaald, wan neer in de vacature Dr. Assmann wèl was voorzien. Op dat verzoek nu hebben B. en W. afwijzend beschikt, zich beroepende op de nieuwe salarisverordening (welke nog steeds niet door den Minister is goedge keurd), die zegt, dat aan leeraren de uren boven 26 per week worden vergoed door uit- keering van 1/2van hun salaris, welke bepa ling zij in dit geval willen toepassen. Daar van de betrokken leeraren alleen on dergeteekende 27 lesuren per week heeft, zou dus slechts aan hém van zijn salaris als vergoeding worden uitbetaald voor 6 extra uren, en aan de anderen niets (Aan den rec tor, wiens maximum aantal uren 15 bedraagt en die thans 20 lesuren heeft, willen B. en B. 6/2a van zijn salaris uitkeeren als vergoe ding, wat natuurlijk '/n zou moeten zijn). Met die uitkering van 1/28 voor elk lesuur boven de 26 zijn B. en W. formeel misschien in hun recht, maar desondanks is ze hoogst onbillijk. Toen ondergeteekende ongeveer een half jaar geleden het genoegen had met eepige collega s eene bespreking te hebben met Mr. Leesberg, die toen wethouder van onderwijs was, over de door B. en W. in te dienen nieuwe salarisregeling, hebben de leeraren er op gewezen, dat het maximum aantal lesuren van 26 te hoog was. Z.Ed. zeide toen, dit maxmum te willen behouden, omdat hij zooveel mogelijk de rijksregeling wilde volgen, maar hij. voegde er bij, dat het geenszips de bedoeling was „de heeren te exploiteeren". En, ziet, de eerste de beste ge legenheid, die zich voordoet, wordt aange grepen om dit wél te doen. Daarbij komt nog, dat B. en W., die zich nu zoo krampachtig vasthouden aan de nieu we verordening, zich in andere opzichten van die verordening al heel weinig aantrekken. Immers le. wordt aan de leeraren hun sa laris nog steeds uitbetaald volgens de oude verordening; 2e. mogen volgens de nieuwe verordening aan den rector nimmer meer dan 15 lesuren worden opgedragen, terwijl hij er nu 20 heeft, 3e. is het uitkeeren aan den 'rector van voor elk lesuur boven de 15 in strijd met de verordening. Het is clan ook al te duidelijk, dat B. en W. deze gelegenheid hebben aangegrepen om een klein geldelijk voerdeel voor de gemeente te behalen, door eenige ambtenaren het werk van een collega gratis of bijna gratis te laten verrichten. Nu is zuinigheid voor een ge meentebestuur, vooral in dezen tijd, een prachtige eigenschap, maar zij mag nooit, zooals in dit geval, ontaarden in krenterig heid. „Summum ius, summa iniuria". Met dank voor de plaatsing, C. W. KRINGS. P. S. Bovenstaande is geschreven zonder medeweten van de genoemde collega's. Wrcfen. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u eenige plaatsruimte naar aanleiding van het ingezonden stukje van den heer Huizinga in uw blad van den 20sten dezer. Het bestuur dei' voetbalvereeniging ,Alcma- ria Victrix" is den heer Huizinga erkentelijk voor zijn opmerkingen. Ik kan hem dan ook de verzekering geven, dat reeds de noodige stappen zijn gedaan om de reeds bestaande commissie van orde nieuw leven in te bla zen. Evenwel kunnen twintig ordecommissa rissen niets uitrichten, indien het publiek niet medewerkt. Het bestuur van „Alcmaria Victrix" doet een dringend beroep op de welwillende me dewerking van de Alkmaarsche voetballief hebbers, door bij wedstrijden de volgende bepalingen strikt in acht te nemen: 1. Blijft op het terreingedeelte, waarop u volgens uw toegangsbewijs recht heeft. 2. Blijft achter de touwen en loopt tijdens de rust niet over het speelterrein. 3 Mengt u niet in de leiding van den wedstrijd. 4. Moedigt uwe favorieten aan, doch hoont de tegenstanders niet. 5. Verlaat na afloop onmiddellijk en on- delijk het terrein. Naleving van het bovenstaande zal „Alc maria Victrix" en de voetbalsport in het alge meen ten goede komen. Hoogachtend, M. J. LUTTEROT, Secretaris. van 20 October 1919. Opgave van STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. pCt. Obüg. NAV.S. v. 1000 1918 5 Oblig. N.W.S. van 500/1000 1917 as dito van (f: 1000 4 Öblig. dito 3 f» serie 1904 Vorige koers 91 Va 9% l#4Vè Mededeelingen van Dinsdag 21 October 1QI9. Oliewaarden bij opening van de markt zeer willig, doch liepen naderhand wat te rug. Culturen en Scheepvaarten wat luier. Tabakken stil. Amerika onveranderd. 18% 19 20 _9 27 133% 149 143 115% 66 174 345% 850 92 191 290 608 228% 289 246% 5ÖÏ% 365 208 275% 263 266 325 341 389 514% 486 249 Woensdag 11 uur voor schoolkinderen der hotogste klas. Woensdag 7 uur voor jongens boven de schooljaren. Zondagn-am. 2.30 uur, meisjes boven de schooljaren. AJiBONDISSBktEWBEECHTBAhnK Uitspraken van Dinsdag 21 Oct. Petrus de V., arbeider, gedi., rijwieldiefstal, 8 maanden gev. meti 3 proefjaren en in vrij heid gesteld). Klaas de G., koopman, ged., verduistering, 14 dagen gevangenisstraf. lo. Jacobus K, werkman, ged., 2o. Leen- dert Daniel van der E1., id. id, 3o. Kl'aas B., id. id., diefstal en medeplichtigheid!, de lo. 6, 2e 10 en 3e 4 maanden gevangenisstraf. Dientje B,, z. b., Harenkarspel, diefstal, 14 dagen gevangenisstraf. A. N., opkooper, Alkmaar, heiing keur- .vetsbepaling, 50 boete subs. 40 dagen. Jan O., arbeider', Kolborn, diefstal van vee uit de weide, 6 maanden gev. voorw. Dirk de B., arbeider, Broek op Langendijk, verduistering, 1 maand gevangenisstraf. Ie. Antihonie At, timmerman, Alkmaar, 2e. Jilles van Velsen, schilder, Amsterdam, diefstal, le bekL 1 maand voorw., 2e 3 maan den gevangenisstraf. Marijtje S'., z. h., Elgmond aan Zee, dief stal, 7 boete subs. 7 dagen hecht. Maria G., huiavr. G., z. b., Helder, meineed, 6 maanden gev. voorw. Af,aria Catharina Jaoo-ba At, z. b., Helder, misdr. art. 297 W. v. 8., 6 maanden gev, Gerrit van der S.» stucadoor, Enkhuizen, 2 maanden gev. voorw. le. Frederik B., arbeider, Helder, 2e. Jan G., z. 'b., id., 3e. Jan P., visscher, id., dief stal en 3e heling, ieder 4 maanden gev. 2e en 3e voorwaardelijk. Afaaike S., z.b., Berkhout, heling, 14 dia gen gevangenisstraf. Pietje P., dienstbode, Hoorn, diefstal, 25 boete eubs. 25 dagen hechtenis. Berndina Erancisca Si., jruiavr. J. NI, Hoorn, diefstal, 25 boete subs. 25 dagen voorw. met 3 proefjaren, Haartje Ataria F., z.b. Helden, beleediging, Willem N„ koopman, Hoorn, wederspan- nigheid, 2 maanden voorw. Barend B.> scheepstimmerman, Kokhui zendiefstal, 20 boete subs. 20 dagen. Evert W,, visscher, Urlk, vernieling, 25 boete subs. 25 dagen. Willem Afeyers, boerenknecht, Texel, diefstal met braak, 5 maanden gëv. voorw. Pieter de W., landarbeider, Texel, mindarj-, 5 boete subs. 1 week tuchtsch. Johannes van der K., z.b., Helder, minder jarig, geen straf toegepast. Geachte Redactie. Haar aanleiding van het door mej. Brai ning ingezonden artikel het volgende. Niet in 1863 doch reeds in 1850 werd1 door 29 Aik- m'aarsehe ingezetenen een adres met verzoek aan de Regenten gezonden. Bij het snuffelen in oude familiepapieren vond) ik het vodgende afschrift van een hrief. 5 October 1850: Het is in het bellang der weezen aan Uwe zorgen toevertrouwd, 't is in den naam van den Barmhartigen Vader der weezen,' dat de ondergeteekenden zich rigten tot U, met een dringend en ernstig voorstel. Doordrongen van de overtuiging, dat het zedelijk welzijn der ouderloöze 'kinderen IJ innig ter 'harte gaat, durven zij zich met vrijmoedigheid en vertrouwen, op uwe heilangstelling en mede werking beroepen. Zij twijfelen niet of een veeljarige ondervinding heeft ook U allen het gebrekkige en heillooze doen gevoelen van een besteden der weeskinderen in bij zondere burgergezinnen, en het verkieselijke doen waardeeren van eene' verpleging in een afzonderlijk, welingerioht gesticht, onder onmiddellijk toezicht gesteld, huiten twijfel niet enkel tot aankweeking van nuttige en noodzakelijke 'kennis* maar ook tot bevorde ring van orde, tucht en goede zeden, onver gelijkelijk meer geschikt. Zij aichten 'het dan ook overbodig hun ge voelen, 't welk zij vertrouwen ook 'het Uwe te wezen, met redenen te staven en achtend, dat 't ook door U als uwe roeping wordt be schouwd, te waken, dat de kinderen, aan uwe zorg aanbevolen niet maar worden gevoed maar in waarheid worden opgevoed in de vreeze des Heeren. Koesteren zij de vaste overtuiging], dait' ge brek aan genoegzame middelen het eenige bezwaar is geweest tegen de opname der weezen in een afzonderlijk gesticht. Die mid delen intussohen zouden, naar het gevoelen der onder ge toekenden, kunnen worden ge- De wensch, die zij onderschrijven, wordt door zeer velen gedeeld en zij twijfelen noch aan de ondersteuning hunner «tadgenooten, noch aan de medewerking van Hem, die har ten en handen openen kan. Veel zoude er waarschijnlijk niet worden gevorderd otn het voormalig Weeshuis te herstellen en zoo 't ook veel ware te veel ban het niet zijn v or _peno eenparige, ernstige, werkzame liefde, die alles vermag. Steunende, niet op eigen bracht, maar op den weldadigen zin van de ingezetenen der stad, on boven alles op de genadige hulpe van den Vader des Hemels; willen ondergetedkonden dan ook, in afwachting van uwe goedkeuring, hunne pogingen aanwenden, teneinde gelden 'bijeen te brengen om het bestaande Weeshuis behoorlijk te herstellen en voegzaam in te richten buiten bezwaar van do aanwezige fondsen. Het is voor dit voorstel, dat zij uwe be langstelling inroepen en uwe medewerking vragen, terwijl zij met vertr uwen van U de toezegging wachten, dat bij aldien hun po gen met den gewensohten uitslag wordt be kroond, het herstelde Weeshuis door U aan zijne oorspronkelijke bestemming zal worden hergeven 1 Mocht de zegen, des Hoeren rusten op onze voornemens en het oude Weeshuis in deze stad opnieuw een gedenkteeken worden van geloofsijver en christelijke liefde, een Gods huis in den waren, vromen zin des woords en in den geest onzer Vaderen, die het voor kinderen en kindskinderen 'hebben opgericht en ieder onzer iet» hebben toegebracht, om ouderloozo kinderen op to leiden tot kinderen Gods en te vormen tot huisgenooten van het zalige Vaderhuis 1 Met die bede wordt ona nederig pogen aanbevolen aan uwe ondersteuning en aan Gods dierbaren zegen. w. ig. A. van Alaurik. J. F. L. Muach. AT. Cohen Stuart. J. Dorper A. J. Af a as Geesteranus. Herm. Coster. W. van Hogendorp, J. v. d. Bol F. Swart. J. J. Stehrieke. Js. de Veer. G. A. Ouwens. J. van der Swaaigh. Af. W. Hou'koop. G. Breebaart Pz. G. yan Leeuwen. B. Abbing. S. Blom. A. Botkma. J. Al Kluppel' P. A. de Lange. Joh. de Graaff, P. Duiyvesteijn. Jan Bakker. J. P. Nu'hout v. d. Veen. J. de Veer. Verhoeve. A. J. P. Oort. Precies één jaar later schreven dezelfde heeren weder een verzoek waarbij zij konden overleggen twee lijsten, de ééne waarop door 625 'burgers was geteekend voor een bedrag ineens of een jaarlijksche gift, de tweede van de Luthersche gemeente ook voor een gelde lijke toezegging. 24 dagen later zonden de bestuurders der Vereenigde Friesche en Waterlandsche Doopsgezinde en der Remonstmntsche Ge reformeerde Gemeente alhier eveneens een adres aan de regenten van het Weeshuis om het oude gebouw tot Weeshuis in te richten. Zij bieden daartoe de eerste 400 en de tweede 800 a&n, onder voorwaarde dat even tueel weezen van hunne gemeenten ook in dat Weeshuis zullen worden opgenomen. B. JAHSEH. ALKAfAARSiOHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 20 October 1919. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.)l 14.20 19, 2e soort 610. Roode kool 3.60—4, Gele kool 3.90 4,30, Witte kool, 0.80—1, ,p. 100 K.G. Wortelen per 100 bos 2.503.80. Bieten per 100 K.G. 2.302.80. Uien per 100 KG. 4.30—9.80. Slabo'onen per 100 KG. 6.8019.90. Andijvie per 100 stuks 2.103.40. Koolrapen per 100 KG. 2.202.80. Prei per 100 'bos 5.206.80. Sipruiten per 100 KG. 1825. Selderie per 100 hos 0.801.90. Appelen per KG. 0.050.20, Peren per K.G. 0.060.25, D(rui,ven per EG, 0.530.60. PURATEREHD, 20 Got. 1919. Op dö af- slagmiarkt werd verhandeld: Aardappelen 1.402:0714 p. zak 25 KG. Spruitjes 2.504.15 per zak 15 KG'. Bieten 10.50—18.50 per 1000 stuks. Peren 429 per 100 KG. Appelen 4—17-10 per 100 K.G. Handel matig. BROEK OP LANGEN, JE (Langedij- ker Groenteveiling)1, 20 Oct. 1919. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.), 10.50 tot 21.60, 2e soort 3.30—6.40. Roode kool 21604.60, Gele kool 2.704.70, Witte kool 0.80—1.20 per 100 KG. Witte knol per wagon 10.000 K.G. 107 tot 108, Wortelen 3.20—9.®, Aardappelen; Schoolmeester» A Eigenheimers 5.60, Bravo 5.30u-6.20, Bieten 1.40—2.30, Gele nep 11,5011.60, Drielingen 7.10, Uien 7.609.60, 2de soort 2.20—2.80* Rapen 3.00, alles per 100 K.G. Aanvoer 11366 st. bloemkool), 251200 K.GL roode kool, 65250 K.G. witte kool, 124578 K.G. gele 'kool, 00200 K.G. wortelen, 3723 KG. aardappelen, 3115 EG. uien; 107 EG. gele nep, 7225 EG. Bieten, 1400 EG. rapen. NGOBDSGHAEWOUDE, 20 Oct. Aardappelen. Eigenheimers 6—6.50, Bla/uwe 67, Bravo's' ,5.706.20, Red Star 6AIO, Roode kool 44.50, Eleinere 23.20, Gele kool 4—4.70, Eleinero 2—3.70, Witte 1—1.20, Grove Uien 9.20f 9.50, Drielingen 8 tot 9, Nep 10.70—11.70, Peen 2.40- 2.60, Kroten 2.202.50, Riamanas 1.70—1.90, alles per 100 K.G, Bloemkool' 17—18 per 10Q stuks, 2e soort 46 per 100 stuks. Wortelen L802 per 100 bos. WARMENHUTZEH, 20 October 1919. Bravo's 5.80, Wortelen 2.30—2.40, Roode kool 4.20—4.40, Gele kool 4.40, Witte kool 0.90—1, alles per 100 KG. ZWAAG, 21 Oct. 1919. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 25—30 et., Peren 1—16 ct., Ap pelen 1—10 ct,, Noten 1418 ct., Tomaten 67 ct., Snij boonen 24 ct,, Slaboonen 16 ct. WIJDENElSl, 20 October. Veiling Tuin- dersbelang. Peren 27 ct., Appelen 26 ct. p. pond, VENHUIZEN, 20 Oct. Veiling de Zuider kogge. Aardappelen: Blauwe 8.00, Bravo's 2.55—2.95, Red Star 1.96, per 50 KG, Slaboonen 1.50—1.80 per 15 KG. Peren 4.1014, Appelen 411.50 per 100 KG BOVENK ARSPEL „dè Tuinbouw" 20 OCt 1919. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 23—35.50, H 9.7514.25, Hl 1.40—3.70, Roode kool 3.70—4.20, Witte 0.70—0.90, Gele 3.704.60, Bieten 1423, Kleine 5.258.40, Uien 3.108 70, Slaboonen 23.50, Aardap) .i iaJ 2,40. dito dito 3 eert. dito MS Ned. Bad. 1915 rf 11500 S dit» 1916 f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kroneür. JanVJuIl i RUSLAND. Obl. 1906 fra. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. CR. 625 OS Nlcolai Spw. 'JS 10# 4 Geconsol. 1888 <SR 625 4 Rothschild (consols) GR 625 i Hope ea Co. 1889«90 GR 625 6e Emissie, 1894. GR 625 TURKIJE. Bagdad Spw. BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 Rotterdam 1915 Bank. en Credlet.Instellingen, Amsterdamschc Bank A Nederlandsche Bank O. V. A. Rottcrd. Bankver. Aand. Spoorweg!3- Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Öbl. 5 Mij. t. Expl, v. Staatssp. Obl. OS Premleleenlngen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 190) 9 BELGIE. Antwerpen 1887 214 Prolongatie pGt. 82 801/a 691/s 60"/i« 51 Vs 937/, 917/8 281/, 201/, 29 23% 29V, 25%, 241/4 44^ 831/, 901/» 89 191 S/4 1961 It 149$ 925/. 92$ 82 s/s 637/, 4 Va 91 82% 801/g 68% 6011/u 51% 937/» 91 S/4 9% 29% 23 33 24% 30% 26% 25 #9 149 s/a 12% 825A 4% Vorige koers Ateh'is. Top. S. Fê v. g. A 96Vw Denv R. Grande Spw. G. v. A. 10% Erie Sp' one Aand, 19 Kans. (Sity South. Railw. Cy. g. s. 20i/« dito Pref. A. 537/i, Missouri Kans. Tex; G. v. A> 127/, Mexican 2e Pref. A. 9% Southern Pac. Comp. A 113 South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. 273/8 Union Pac, Railr. Cy. C. g. A. 1331/8 Anaconda Copper C. v. A. 1493/, Am. Car Foundry Co. 6. V. A. 1427/, Amer. Hide Leather Comp. 149 Unit. Stat. Steel Corp. C'. g. A. 1141/4 Int. Merc. Marine Cy. afg. A, 64% Int. Merc. Marine afg. pr. A. 1721/, Gee. Holl. Petr. Cert. V. A, 342 Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. b'r, A. 842% Orion Petrol. Mij. afgest. A. 927 Steaua Romana Petr. Mij. A. 161 Compania Mercantil Argentina A. 301 Cult. Mij. der Vorstenlanden A 291% id. id. id. Winstaand. 283 Handelsv. Amsterdam Aand. 613 Ned. Handel Mij. C. v. A. 2297/, Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. 2893/, Amsterd. Rubber Cult. My. Aand 250% Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. 507 id. Gem. Eigendom A. 491% Holl. Stoomb. Mij. Aand. 249% Java China Japan Lijn A. ^66 Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mfl. Aand. Idem Nieuwe Aand. 265 Kon. Paketvaart Mij. A. 2681/4 Ned. Scheepv. Unie Aand. 325% Rotterd. Lloyd A. 343s/, Stoomv. Mij. Nederland A. 390 A'dam Deli Comp. Aand. 320 Deli»Maatschappij Aand. 509% Medan tabak Aand. 270 Rotterdam Deli Aand. 332% Senembah Tabak.Mij. Aand. 485 Insulinde Oliefabrieken 249 i

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6