Provinciaal Nieuws. Ingezonden Stukken, Marktberichten. AiH8terd',uiscbe Beurs Noordhollandsch Openingskoersen van crediet. heden 8fej>i Op wat :ba4 itótZi geen antwoord gekregen. Spr. geloofde, da wel gebleken was, dat er van een veroordee ling van deze beklaagde heelemaal geen spra ke kan zijn. Spr. beroep bracht niet mede, aan te toonen, dat de Belg het gedaan had. 't Was zijn beroep, om. als 't mogelijk was, de menschen vrij te pleiten. Wanneer deze beklaagde straks zal worden vrijgesproken, dan zal ze 9 maanden hebben gezeten in het Huis van Bewaring, terwijl ze er niet had behooren te zitten. Gezien het afgrijselijke van de misdaad, was het begrijpelijk, maar het was gewenscht dat men daaraan zoo gauw mogelijk een ein de maakt. Spr. verzocht de rechtbank, haar dadelijk in vrijheid te stellen. De ellende, die zij met haar kinderen had doorgemaakt, was groot. De vrouw was zwak, haar zenuwen hebben veel geleden en ze is er niet tegen bestand om nu weer 14 dagen in de gevangenis op de beslissing te moeten wachten. De rechtbank begaf zich hierop in raadka mer. De beklaagde onderhield zich gedurende dien tijd met haar verdediger en wisselde blikken van verstandhouding met haar fami lieleden en bekenden op de publieke tribune. Na terugkeer uit de raadkamer deelde de president mede, dat de rechtbank in den stand van het geding geen termen had ge vonden, om beklaagde in vrijheid te stellen Het onderzoek in deze zaak wordt geschorst en hervat ter terechtzitting op Woendag over 8 dagen, om prof. Magnus uit Utrecht en zoo noodig Dr. Schoo te hooren. De publieke tribune ontruimde zich. Nog lang werd de zaak besproken. Algemeen was de twijfel. De beklaagde had nog gelegenheid, in de wachtkamer van de Rijksveldwacht verschil lende familieleden te omhelzen, die haar al len bemoedigende woorden toevoegden. WOESTELINGEN. De rechtbank te Heerenveen veroordeelde de polderjongens R. B. en J. S., die het café van Dijk te Donkerbroek bombardeerden en den kastelein met messen in 't hoofd sneden, ieder tot 2 jaar gevangenisstraf. De andere vijf, die aan het bombardement meehielpen, werden tot 1 jaar en 6 maanden veroordeeld Voltallige zitting van den raad dezer ge meente op Dinsdag 21 dezer. Aan de orde was benoeming van een on derwijzeres-waarvoor de volgende voordracht was opgemaakt: 1. Mej. Wissd, tijdelijk te Broek op Lan- gendijk. 2. Mej. G. Niks te Haarlem. 3. Mej. M. T. v. d. Zande te Zandvoort. 4. De heer P. Bosman, tijdelijk te Koedijk. 5. De heer L. J. v. d. Kuil te den Helder. No. 1 werd met algemeene stemmen be noemd. De heer Vlug werkte hierbij op dat het volgens de inlichtingen van het hoofd der school een uitstekende onderwijzeres geldt. Ware dit niet zoo zou hij deze plaats liever door een mannelijke kracht bezet willen heb ben. Vastgesteld werd hierna de acte van over dracht van water in het Zuiderdeel aan de H. IJ. S. M. ten behoeve van de uitbreiding van de laadplaats. Van Ged. Staten kwam bericht in, dat de goedkeuring op de wijziging inzake de ge meenschappelijke regeling voor de gasfabriek verdaagd is. Ter tafel kwam wederom het adres van den Nat. Bond van Gemeente-ambtenaren, welk adres in de vorige vergadering naar de gascommissie verwezen was. Het is in de gascommissie besproken en overwogen en ten slotte met 13-—2 stemmen er afwijzend op beschikt op grond dat pas in Mei tot aller genoegen ook van de betrok ken ambtenaren geregeld is. Besloten werd afwijzend te beschikken. Van den Rijksontvanger was een schrijven ingekomen, dat aan den gemeente-ontvanger 622,67 afgedragen is. Op verzoek werd aan P. v. d. Molen 7 maanden afschrijving verleend op de H. O. wegens zijn vertrek naar St Pancras. Klaar aanleiding van de opmerking van den heer Kostelijk in de vorige vergadering wat betreft het smalle gedeelte van de vaart achter de smederij is mej. wed. Kroon ge schreven en van haar dato 11 Oct. een schrij ven ingekomen waarin gevraagd wordt hoe veel grond de gemeente noodig heeft en voor welken prijs. Verder werd gevraagd of wet- hij recht van spreken had. Het kwam haar voor dat 'het hier geen algemeen doch een persoonlijk belang geldt, temeer waar er wel meer smalle gedeelten zijn. Voorzitter: We dienen te besluiten of we den wee van verbreeding uit willen, want ze wijst ook op andere punten. Het beste zal zijn het in handen te stellen van B. en W. voor nader onderzoek. De heer Kostelijk was daar niet tegen doch zou een bespreking willen uitlokken of ver breed zal worden of niet ook op andere pun ten. Ik wil zei spreker er wel op wijzen dat met het oog op de fabriek van Kostelijk dat j punt wel het eerst voor verbreeding in aan merking komt. De raad sprak zich hierna zoodanig uit dat ter gelegenertijd de vernauwingen m de Achterbuygracht opgeruimd worden. De heer R. Slot merkte zoo terloops op dat 10 jaar geleden een dergelijk besluit ook al eens genomen is. Hierna deelde de voorzitter mede dat na de laatste herziening yan het salaris van de hulpkeurmeester, deze is vertrokken en op het gestelde salaris geen sollicitanten zijn inge komen van den bond was reeds een schrijven ingekomen dat er op het salaris 1300 1800 geen gegadigden zullen komen waar door dit zou gebracht moeten worden op 1800—2300. De commissie stelde nu de volgende rege ling voor: Tot 2 dienstjaren 1500, 2—4 dienstjaren 160Ó; 46 dienstjaren 1700; 68 dienstjaren 1800; 810 dienstjaren 1900 en daarboven 2000. Daarenboven 50 vergoeding voor de fiets, zoodat de regeling 250 hooger wordt. De regeling zal dan kunnen ingaan op den dag dat de nieuw benoemde in functie treedt. A.s. Maandag zullen 7 sollicitanten hier aankomen om zich aan de commissie voor te stellen. De raad keurde de nieuwe regeling goed. Hierna kwam ter tafel een voorstel van wethouder Kostelijk inzake progessieve hef fing H. O. welk voorstel in de vorige verga dering reeds is aangekondigd. Het voorstel was geheel uitgewerkt en gaf aan een aftrek voor noodzakelijk levenson derhoud van 600 en 50 aftrek voor elk kind bdneden 14 jaar (was 40 beneden de 15 jaar). Er is verder op gerekend dat de 50 opcenten op de personeele belasting ko men te vervallen. Het heffingspercentage is bij den aanvang 0.8 telkens met 0.2 opklim mende tot 3 pet. Met een belastbaar inkomen van b.v. 900 betaalt men 2 pet. of 13.50. 50 belastbaar beaalt 0.40; 100 1.50; 400 5.60; 1000 6.50; 4000 99, om slechts enkele getallen te noemen. Met het laten vervallen van de opcenten voor de personeele belasting zullen de lagere inkomens meer ontlast worden. Voorzitter vreesde, dat dit niet zoo direct klaar zou zijn, voorts achtte de voorzitter het een presentje om de regeling uit te voeren. De 'heer C. Slot was het met dit laatste niet eens. Wethouder Kostelijk zei zijn voorstel gaar ne voor beter te geven. Hij heeft als basis ge nomen het kohier voor 1919 en komt tot een eindbedrag van 18,256.70, waarvan afgaat 2000 door de 50 opcenten en 400 voor den Mjfl êra IMoSjTO. Het kohier 1919 "was 16000 De raad aanvaardde Sn principe de voor gestelde regeling. UIT HENSBROEK. De vakteekenschool alhier is haar nieuwe cursus aangevangen met 10 leerlingen uit deze en omliggende gemeenten.'. Ofschoon Ged.-Staten besloten hebben de afdeeling „Hensbroek, H. H.-waard, Ursem, Obdam en Ooterleek" geen subsidie te ver leenen over 1918 wegens te weinig steun der betrokken gemeenten, hoopt het hoofdbestuur van de Vereen, ter bevordering van het Vak onderwijs in W.-Friesland dat zijn verzoek tot intrekking van dat besluit niet té vergeefs zal zijn, te meer, omdat de afdeeling juist door dien geringen gemeentelijken steun zich in financieele moeilijkheden bevindt en al haar krachten inspant om daaruit te komen. Uitgeschreven door een voorloopige commissie, is hier een vergadering gehouden ten einde te 'komen tot de oprichting van een „Nut". Meermalen toch was de wensch ge uit, om naast de talrijke vereenigingen, die voor onze materieele belangen opkomen of voor ontspanning zorgen, van die echt gezel lige onderlinge plaatavondjes in het leven te roepen waarop tevens gezorgd wordt voor nuttige lezingen of aardige bijdragen. Daar al de aanwezigen zich als lid opga ven werd de vereeniging opgericht, die zich hoogstwaarschijnlijk zal aansluiten bij de Maatschappij' tot Nut van 't Algemeen, wan neer de contributie daarvan bekend is. Voor- loopig werd de contributie voor onze vereeni ging bepaald op 3.50. Nadat de heeren Kooiman, De Haan en Jac. Groot om ge gronde redenen de benoeming tot voorzitter niet konden accepteeren, was de heer L. Groot bereid die functie te vervullen, terwijl de heer G. den Das tot secretaris-penningmeester werd' gekozen. De eerste bijeenkomst werd nu bepaald op Woensdag 29 Oct. Nadat in overleg met de beide kasteleins de consumptie voor de nutsavonden was ge regeld1, sloot de voorz. de vergadering met de oede hoop dat ook deze vereeniging er het are zal bijdragen om de eendrachtsband in de gemeente te versterken. UIT NOORDSCHARWOUDE. Men deelt ons mede, dat door het bestuur van café „Concordia" pogingen in het werk festeld worden om een tooneelwedstrijd te ouden. Reeds moeten enkele zeer goede ver eenigingen hunne medewerking hebben toe gezegd. Waar ook reeds te Oudkarspel een too- neelwedstrijd wordt gehouden staat ons dus in den komenden winter wel wat te wachten. Ook dezen winter zullen evenals de vo rige in het hotel „Concordia wederom bios- coopvoorstellingeng egeven worden. De ope ningsavond zal geheel een officieel karakter dragen. De burgemeesters, leden vand en raad en bestuurders van anaere officieele lichamen alsmede de pers zijn tot het bijwonen van de zen avond uitgenoodigd. Naar men ons meaedeeld strekken de uit- noodigingen zich uit over den geheelen Lan- gendijk. Aan den heer J. Joman is met ingang vau 27 Nov. eervol ontslag verleend als brieven gaarder. UIT ANNA PAULOWNA. Uitslag der verkooping bij toeslag ten over staan van notaris C. L. v. d. Bergh, gehou den te Anna Paulowna op 21 Oct. van een boerenplaats genaamd „De Hoop", gelegen aan de Zandvaart te Anna Paulowna, groot 16.600 H.A.. eigendom van den heer F. de Graaf te Scnagen. Kooper de heer J. Ro- mar te Anna Paulowna voor 29,475. 2. Dubbel woonhuis met ongeveer 21 aren tuingrond aan den Stoomweg te Anna Paulowna, ten verzoeke van den heer H. Naastenpad. Kooper den 'heer S. Raven te Anna Paulowna voor 1970. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Zeer geachte Redactie, Het spijt mij, dat ik genoodzaakt ben, nog eens een beroep te doen op uw gastvrijheid tot wegneming van een misverstand. Mijn ver weer kan ditmaal heel kort zijn. De heer Jan sen bedoelt n.l. een ander adres dan bij' mij- werd aangevraagd'. Mijn opgaaf was niet een adres te zoeken, gericht aan Regenten, maar een adres, door Alkmaarsche ingezetenen ge richt aan den Raad. Zoo de heer Jansen zich mocht willen over tuigen, dat in 1863 wel degelijk zulk een adres bij' den Raad inkwam, dan ben ik gaar ne bereid, hem, hiervan inzage te geven. Met dank voor de plaatsing, Uwe dw. C. E. C. BRUINING. Wortelen 1.60—/ 2.60; Aardappelen Bravo f 3.30- -/ 8.9Q, IBWta» 1.7D—&6Ö, Gele Nep 11.3012!, Drielingen 7.80. Uien 9.8011.30, 2de soort 2.20, Ka pen 3.40, alles per 100 K.G.. van 21 October 1919. Opgave van Mededeelingen van Woensdag 22 Octobes. Oliewaarden vast, vooral voor Koninklijke Olie. Culturen en Scheepvaarten wat lager. Tabakken stil. Amerika onveranderd. 9UA 83V, UIT HEILOO. Dinsdagmiddag1, vergaderde de raad dezer gemeente. Aanwezig waren alle leden. Nadat de notulen voorgelezen en onver anderd goedgekeurd waren, werden de inge komen stukken behandeld. lo. Schrijven van de inwoners van Tuin dorp om hun dank te betuigen voor het plaatsen van een lantaarn. 2«'. Schrijven van Gedeputeerde Staten, die meldden, dat ze de 'bestaande aanslag handhaafden. 3o. Proces-verhaal, dat volgens boekverslag 5 Sopt. 1019 5221.38 in gemeentekas was en 17 September 30.1'5)4 in kas van de G.E.W. Ingediend waren de volgende rekwesten: Een verzoekschrift van de bewoners van den Heerenweg, die klaagden, dat de hoornen aan genoemden weg zoo dicht op elkaar groeien, waardoor het licht tegen gehouden werd. Bovendien was de straatverlichting er slecht en verkeerde de weg in een allesbehal ve goeden stand. Verzocht werd om omkap ping der boomen en opknapping van den weg. De -voorzitter was van meening, dat. het omkappen der boomen jammer zou zijn. Het zou wel voldoende zijn als in 't najaar door deskundigen flink gesnoeid werd.. De toe stand der weg was niet zoo slecht en de straatverlichting voldoende. B. en W'. haddeh besloten op het verzoek niet in te gaan. De hoer Vahl zeide, dat als de boomen weg zijn het een aardige weg blijft. Hij achtte opsnoeien niet voldoende. De voorzitter merkte op> dat in de kruinen zware takken zijn, die wel weggenomen kun nen worden. De heer Vahl dacht, dat hei misschien wel mee zou vallen. De heer Maas Geesteranus merkte Op, dat verleden jaar de boomen aan den straatweg Ook niet omgehakt waren, waarom de men schen, die het destijds verzocht hadden, nu blij waren. De voorzitter vond dat wanneer bleek dat de besnoeiing niet voldoende was nog altijd tot omkappen kan jvorden overgegaan. De heer Metselaar had een rekwest inge diend, waarin hij om toeslag op zijn pensioen vroeg. De voorzitter deelde mede, dat de man 103 krijgt. Hiij werlkt daarbij voot verschil lende menschen. Spr. stelt voor Mietselaar een tegemoètkoming van 2.50 per week te geven. Daarvoor kan hij dan één dag per week voor de gemeente werken. De heer Van 't Veer vroeg of 't niet beter zou zijn deze man schoonmaker van school 2 te maken, welke post juist vacant is. De voorzitter achtte dit meer een vrou- wenbetrekking. Bovendien zou Metselaar niet in staat zijn iederen morgen de kachels aan te maken. De beer Sengers merkte op, -dat de man geen werk vraagt maar een toeslag op zijn pensioen. De heer Vahl zeide, dat zijn verzoek maar ingewilligd moest worden. Metselaar was toch invalide geworden m gemeentebetrökking. Hij vond het voorstel van B. en W. heel aardig, maar was van meening dat deze man beter geholpen zou zijn met de gevraagde toeslag. De heer Klaasse informeerde, hoe het mo gelijk was, dat de man maar zoo'n klein pen sioen had. Hij begreep bet niet: een man, die zoolang in de gemeente werkzaam ge weest was. De voorzitter deelde mede, dat het pensi oen bepaald was door de pensioenwet. De heer Vahl stelde voor Mietselaar een toeslag van 100 te geven. Het voorstel werd met algemeen© stemmen aangenomen. Daarop werd een rekwest behandeld van Öorn, Morseh, telegrambesteller, zijn inko men was onvoldoende voor detijdsomstan digheden. De voorzitter deelde mede, dat Morsch een inkomen had van QÖ0 al zijn verdiensten bij elkaar gerekend. Van de gemeente krijgt h'ij een toeslag van 100. B. en W. vonden het lastig het salaris van Morsch nu te regelen, daaT binnenkort een nieuw telegraafkantoor komt. De besteller is dan niet neodi#. Het gaat wel lastig eerst I hri «rlaïüs jNHihrW <s» Ikn èm aisa «cdsTaaa. Morsch zou geholpen kunnen worden als 't telegraafkantoor er wae Dit werd goedgekeurd. Hanser had een schrijven' gesonden om te vragen zijn jaarwedde voor het schoon maken der kachels van I 18% te brengen op 200. Goedgevonden. Veldwachter Vos vroeg herziening van zijn salaris. Op 't ©ogenblik verdiende hij 800, waarbij kwam 100 voor kleeding en gebruik van rijwiel'. Hij wenschte zijn salaris op 1200 ingaande 1 Januari 1019 en 150 voor kleeding en gebruik van fijwieL De heer Vos stuurde tevens een schrijven van den Alg. Ned. bond als bijstand. De voorzitter zeide, dat B. \en W. reeds lang plan gehad hadden het sa'laris van Vos te verhoogen. 't Vorige jaar was 't op 800 gebracht. Nu wilden zij 't op 1000 brengen en voor Meeding en gebruik van rijwiel 100 te geven. Voor pensioen zou dan 1100 ge noemd worden. B'. en W, stellen voor 't sala ris op 1100 te stellen en vrij wonen. De heer Sengers vindt de eischen van Vos niet hoog en stelt voor ze in te willigen. De voorzitter zeide, dat Vos vele neven baantjes heeft, 't Zou veel beter zijn bij voorbeeld als Vos 1600 of 1800 maar dan geen bijbaantjes had. Dit zou natuurlijk niet gaan, De heer Vahl vond de ei'sohen van Vos niet onbillijk. Hij stelde voor het Salaris op 1200 te brengen met, 100 voor vergoeding van Meeding en rijwiel. Met algemeene stemmen werd dit aange nomen. Daarna werden goedgekeurd enkele jaar wedde verhoogingen. Die van de concierge van de raad werd' van 100.50 gebracht op 150. Van den schoonmaker van school 2 van 132 op 175. Van de vroedvrouw van 450 op 500. Van Tax van 800 op 1000. Alle verhoogingen ingaande 1 Jan. 1919. Daarop was aan de orde de begrooting 1920. De voorzitter zeide, dat daarover niet veel meer te behandelen was. De leden hadden een afschrift thuisgekregen. De heer Sengers wilde weten wat de uit gaven van 204.50 voor de G. E. W. was. De voorzitter logde uit, dat vroeger al de gelden voor de G. El. W. in de gemeentekas 'kwamen. Nu was er van bet bedrijf teveel in de gemeentekas gekomen en dit bedrag moet over een aantal jaren terug betaald worden. De begrooting gemeentekas word als volgt vastgsteld: 'Ontvangsten en uitgaven 69219.71, on voorziene uitgaven 553.17)4. De begrooting burgerlijk armbestuur werd vastgesteld op inkomsten en uitgaven 6302.70 en onvoorziene uitgaven 5.43)4. De begrooting van de G. E, W. werd vast gesteld op 21187.38 ontvangsten en uitga ven en jr 525.13 onvoorziene uitgaven. Besloten werd een geldleenmg te sluiten van 6000 tegen 5)4 pet. Ingékomén was een verzoek van de Mij. Nijenburg om een ri'eten dak van onbrand- vsn B. ®a "Wl. i'aecfc» drf bassjmlrsn wm Hij zou stappen doen. De heer Van 't Veer juichte dit zeer toe, 't maar niet ten koite van de melk ver een! ging ging. Na een lang® discussie tusschen de heeren Vahl en Van 't Veer en Mulder werd 'beslo ten, dat de burgemeester een vergadering met melkhandelaien zou houden, alvorens etappen te doen om de prijzen op 18 of 19 ct. te Mijgen. De heer Mulder vroeg nog inlichtingen over de verbetering der tolboomen. De voorzitter zeide, 'at er over geschreven zal worden. Nadat de heer Mulder nog een woord van dank uitgebracht had aan den secretaris werd de vergadering door den voorzitter gesloten. UIT BROEK OP LANGENDIJK. baar riet op een buis te mogen plaatsen. Vol- E houder Kostelijk zich wel overtuigd heeft of gens de bouwverordening was bet 'verboden maar de gemeenteraad mag van dit voor schrift onthouding verleenen. De heer Van 't Veer was bang, dat als dit toegestaan was, oo'k andere menschen toestemming gegeven zouden moeten worden. De voorzitter zeide, dat ieder geval afzon derlijk behandeld werd. Het verzoek werd daarop ingewilligd. Daarop was aan de orde de verordening regelende de uitbetaling van' jaarwedden van onderwijzers. E'en rekwest wfls ingediend door de on- derwijzer®(essen)i die de buitengewone les uren, zooals nuttige handwerken, met iets meer betaald wilden hebben. De heer Vahl zeide gehoord te hebben, dat de nuttige handwerken in Heiloo op laag pijl stond. De voorzitter eeide, dat de dames zeer ijverig waren. De heer Van 't Veer vroeg of aan 't einde van 't jaar door de onderwijzeressen geen rappoTt uitgebracht kan worden. De voorzitter zeide, dat dit de dames ge vraagd zou worden. Over 't opgeven van een verordening om trent het ontslaan van gehuwde onderwijze ressen zal in de volgende vergadering beslo ten worden. Daarop werd overgegaan tot de benoeming van een schoonmaakster van school 2. Op de voordracht stonden juffr. Haanraadis en juffr. Smits. Benoemd werd de eerste. De voorzitter bracht toen ter sprake de oprichting van een commissie van bijstand bij B. en W. voor openbare wegen. In de vorige vergadering was er reeds over ge sproken. Besloten werd een oommisöie in 't leven te roepen. De heer Van 't Veer zeide in deze com missie niet zitting te 'kunnen nemen, daar hij niet vakkundig genoeg was om den weg werker te zeggen wat hij doen moest. De heer Vahl zeide, dat de commissie niets dan advies te geven had 'Overgegaan werd tot de verkiezing van twee leden. Gekozen werden de heeren Vahl en Sen gers, die het aannamen. Daarop werd rondvraag gehouden. De heer Klaasse vroeg of de kolen van de wagon niet direct aan de bewoners gedistri bueerd konden worden. Dit zou heel wat kosten besparen. De voorzitter zeide, dat dit beel bezwaar lijk gaan zou, daar de wagons in bepaalde tijd leeg moesten zijn, daar er anders booge kosten moesten komen. En de kolen direct naar de bewoners te brengen vorderde heel wat tijd. De heer Vahl zeide niets meer te hooren van straatverlichting en informeerde hoe dat kwam. De voorzitter gaf te beantwoording dezer vraag het woord aan den heer Maas Gees teranus. Deze zeide dat de 'kosten te hoog zouden worden. De 7 lantaarns aan den Westerweg kosten 160 en met de lantaarns aan den Straatweg erbij zouden de kosten 600 worden. B. en W. hadden besloten eftn leening hiervoor aan te gaan van f 10Ü0 te gen 6)4 pet. De heer Vahl vroeg of de burgemeester geen poging zou kunnen doen de maximum prijzen der melk op 18 of 19 ct. te krijgen, 20 cent was te duur voor Heiloo. In andere plaatsen waren de prijzen ook zoo. De voorzitter zeide dat in de vergadering PUBIMEBEND, 21 October 1919. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 840 runderen, w. o. 340 vette 1.80f 2.20 per kilo, 500 melk en gelde 350800 per stuk, handel matig, 24 stieren, 20 vette kal veren 2.1012.40 p. kilo, 105 nuchtere id. 3070 p. stuk; handel matig, 42 paarden 200700, handel matig, 1821 schapen 2890, handel matig, 125 bokken, 124 vette varkens 1..751.95 per kilo, 94 ma gere id. 60110 p. stuk, handel matig, 151 biggen 38—58, 399 ganzen 9—11, 20 zwanen 12, 1000 mand ap.pelen 0.75 tot 6 per mand, 900 mand peren 0.766 per mand. Kaas 10 kleine Fabr. 67 per 50 kilo; 9 kleine Boeren 70 p. 60 kilo, 1 commissie 66)4 per 60 kilo. e 418 kilo boter 3.50—8.70 per kilo. Kipeieren 1921 per UW stuks- BBÖÉK"OP "LANÖÉaT^TK (LTniidij'ker Groenteveiling), 21 Oct. 1919. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 10 tot 20.70, 2e soort 3.207. Bioode kool 2.004.70, 2de soort 1.85 tot 2, Gele 'kool 2.804.50, Witte kool 1—/ 1.30 per 100 K.G. Witte kool per wagon lü.000 K.G. 106 tot UOt Aanvoer 8240 st. bloemkool!, 165150 K.G. rood© kool, 95000 K.G'. witte kool, 111625 K.G. gele kool, 63875 K.G. wortelen, 2125 K.G. aardappelen, 5670 KG. Uien; 968 K.G. geile nep, 6700 K.G. bieten, 1600 K.G. rapen. ZAANDAM, 20 October. Gr. kool 4)4'10%, ct. p. stuk, rood© koel 311)4 ct. per stuk, Peen 611'A ct p. bos, andijvie 0.502.50 p. 100 str., bieten 4)46)4 ct. p. 'bos, 'koolrapen 4)47% ct. p. stuk, boerekool 2.503.60 per 100 str., radijs 3 ct.p bos; prei 8%9 ct. p. bos, pos telein 86 ct. peT ben, sjalot 7)4 ct. p. pond, savoye "kool 4)49 ct. p. stuk, spinazie 84 88 ct. p. ben, sla 1.802 p. 100 Ikr., uien 6% ct p. pond, zoete appelen 57 ct p. pond, maagdeperen 9% ct p. pond, zure appelen 46)4 ct p. pond, spruiten 1617 ct. p. pond, stoofperen 34 ct per pond. WARMENHUIZEN, 21 October 1919. Aardappelen: Eigenheimers 6.10, Red Star 5.10, Nep 9.90, Uien 10.30—10.60 Rapen 2.00, Wortelen 2.10—2.30, Roo- de kool 4.10—4.70, Gele kool 4.10— 4,40, Witte kool 0.90—1, alles per 100 K.G, BO' V kN KARSPEL „de Tuinbouw" 21 Oct. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 2081.50, II 913.25, III 1.404.70, Roode kool 3.904.90, Witte kool 0.600.90, Gele kool 4.10 4.60, Bieten 13—21.50, Kleine 5.75— 8.25, Uien 4.104.50, Slaboonen 1.20 tot 3, Aardappelen 3.754.15. NOORDSCHARWOUDE, 21 Oct. Aardappelen: Eigenheimers 66.50, Blauwe 77.80, Brave's 6'6, Red Star 5.506.20, Roode kool 3.904.60 Kleinere 1.802.70, Uitschot 1-1.50, *3®le kool 3.704.40, Kleinere 23.10 Witte 0.901.20, Grove Uien 99.80, Drielingen 89, Nep 1111.50, Peen 2.402.00, Kroten 2.102.50. BI emkool 15.80—/ 20 per 100 stuks. Wortelen 22.50 per 100 bos. Veilingvereniging „de Zaanstreek." STAATSLEENINGE:' NEDERLAND. pCt. Obllg, N.W.S. v. 1000 1918 5 ObÜ* N.W.S. van 500/1000 1917 dito van f 1000 Oklig. dito |)4 dito dit« eert. dito Ned. In'd. 1915 fft IDOÜ 5 dito 1916 1000 5 BUlTENEANEk, OOSTENRIJK. Bel.vrye Kronenr. 'Jan.*JuQ 4 RUSLAND. übl. 1906 fr». 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. 6R. 625 4)4 Nicoiai Spw. 100 4 Geconsol. 1886 6R 625 4 Rothschild (consols) GR 625 4 Hope en Ce. 1889.90 GR 625 6e Emissie; 1894. GR 625 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie sorte 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 S? 20/100 5 Provinciale en GemaenteL Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank. en Credlet.InaielUngen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank O. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Stsstssp. OHl. 444 Premleleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 (f 100) 3 BELGIE. Antwerpen 1887 2)4 Prolongatie pGt. Atchla. Top. S. Fé v. g. A Denv k R. Grande Spw. G. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. 6ity South. Raiiw. Cy. g. a dito Pref. A. MissoLu! U-" T Tix. v. A» Mexican Ze Pref. A. Southern Pae. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Cew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A, Am. Car Foundry Co. V. A. Amer. Hide Leather Comp. Central Leater Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. M»j. t. e. v. Petr. br. A. Orion Petrol. Mlj. afgest. A. Steaua Romana Petr. Mij. A. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. v. A. Id. Resc. Nederl. Ind. Handelshk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id. Gem. Eigendom A, Holl.'Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Ken. Ned. Stoomb. M3. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. Deli'Maatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak<Mij. Aand. Insulinde Oliefabrieken Ex-dividend. Vorige koen 92 82% 828/, 801/, 801/j, 68i/, 681/, ÉOiVi, 608/, 518/8 5U/g 937/8 938/J l»/4 92 9% 97* 29"/i, 30 23 237/i 33 241/, 231/» 301/, 298/8 261/, 26 25 23% 448/, 901/, 89 1918/, 191% 1961^ 149»/, 149% 92i/i 928fi, 921/b 91 628/8 83 1041/8 104% 637/, 4i/» 5 Verlge koen 96 lOii/i, 191/8 19 20i/„ 201/8 5316/1, 538/,» 12'Vl, 127/8 9s/, 10 113 27 268/, 1331/, 1331/, 1491/9 1427/8 150 116 1151fr 115% 66 66% 174 173 344 346 849 869 301/s 1811/, 195 289V, 185% 2891/, 288% 284 285 6051/, 606 228»/, 229 2291/, 229% 228»/, 289 2458/, 243 116 115 502 505 488 475 247 360 357% 208 273 271% 2591/, 259 2621/, 257 3231/, 320% 337 335 385 383 320 48U/, 478 5121/, 510 271 272% 3321/, 333 4867/g 484 247 249

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6