Ctëro.QPKd Meligs, Met de ym ét feriterwSto- ProTinciaul Nieuws. (7. j- 33mm im *30 K.Q. kte (*A 22284 K G.) en 27364 stuks vee (v, i. 35161 stuks.) Marktberichten. AmsterdamschO' Beurs «e. ^ciober 1919. Noordhollandsch Landbouwcrediet. m Openingskoersen van heden organiser den. De minima gelden voor den meest gewo nen kantoor arbeid, dien ieder kan verrichten, dié zijn gewoon onderwijs heeft genoten. Zoo iemand moet op 25 jarigen leeftijd 1500 kunnen verdienen. Spr. zette uiteen, dat deze minima voor een zeer groot deel der bedienden een beduidende verbetering zal brengen, zoodat een ieder uit solidariteit verplicht is aan het verkrijgen ervan mede te werken. De patroons hebben tot dusver steeds nagelaten de positie van hun personeel uit eigen beweging te verbete ren, en daarom moeten we nu zelve er op aan dringen. Hierna stelde spr. de vraag of doorvoe ring der gevraagde minima mogelijk is en beantwoordde deze bevestigend. Als de pa troon de hoogere salarissen niet zelve wil be talen, kan hij immers de kosten afwentelen op het product. De Incassobank te Amster dam had een voorbeeld van afwentelen gege ven wat betreft de Incassokosten. Zij schreef aan hare cliënten, dat die kosten verhoogd dienden te worden om het loon der loopers te kunnen verhoogen. De cliënten hadden daar vrede mee, maar de loopers kregen niet het in uitzicht gestelde loon. Hier werd dus af gewenteld wat niet werd uitgekeerd. Spr. meende dat de bedienden hunne pa troons qr maar eens op moesten wijzen, dat het hoogere loon wel kan worden afgewen teld, als het niet van de winst af kan. En ais de patroons dan zeggen, dat er bij inwilli ging' bedienden op straat zullen moeten wor den gezet, moet men dat niet al te zwaar op nemen. Bij het doorvoeren van het arbeids contract in het meubelmakersbedrijf werd zooiets ook gezegd, en toch zijn nog geen tien man deswege ontslagen. Als er zaken zijn, die niet meer zullen kunnen bestaan als behoorlijke loonen worden uitgekeerd, doet de patroon zichzelf en de bedienden een weldaad als hij dan deze „door het personeel gesubsi dieerde zaak" gaat sluiten. Of doorvoering der minima-eischen noodig is? Zeker, zorgen en nood hebben in de gezin nen van vele handels- en kantoorbedienden hunne intrede gedaan. Spr. weidde hierover niet uit, omdat hij zulks niet noodig achtte. Dan legde hij er den nadruk op. dat de 1500 op 25-jarigen leeftijd stellig moot stijgen bij ouderen. De eischen zijn beschei den, want vergelijkt men ze b.v. bij de loonen der Amsterdamsche bouwvakarbeiders, dan merkt men, dat deze méér noodig achten. De loonen moeten zoodanig zijn, zei spr., dat men er eerlijk en fatsoenlijk kan komen, ook bij hoogeren ouderdom of invaliditeit. Spr. wees op het praatje over den vici- vele patroons moeilijk is om geschikt perso neel te krijgen. Dat wijst er al op, dat er op onvoldoende gesalarieerd het oogeublik wordt. Spr. wees of het praatje over den vici- euzen cirkel, waar langs alle loonsverhoo- fingen gaan. Hij ontkende, dat salarisver- oogingen der kantoorbedienden de duurte' hebben mee veroorzaakt. Immers de duurte was reeds lang opgetreden, toen zij beschei den om een duurtetoeslag vroegen, dien zij lang niet allen hebben verkregen. Wij hebben lang genoeg gewacht en nu moeten we vol houden, zei spr. Ook voor net vrouwelijk kantoorpersoneel is het gevraagde minimum beslist noodzake lijk. Immers ook voor hen, die in eigen on derhoud moeten voorzien, zijn kamerhuur en alle levensbehoeften veel duurder geworden. Hierna hield spr. een krachtig pleidooi voor aaneensluiting voor den strijd, die zal moeten worden gevoerd, daar de organisaties en hare besturen het doorvoeren der gestelde eischeii ab een eerezaak beschouwen. Een ieder zij in dezen strijd georganiseerd, het is in het belang van het personeel zelve. De komende tijd cischt organisatie op elk ge bied. In de toekomst zal er nog veel voor de organisaties te doen zijn. Maar eerst de sa larissen herzien. We hebben betoogd, dat het mocht, dat liet kon en dat het moest; zegt gij nu, dat we zullen slagen, aldus besloot spr. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd geen gebruik gemaakt, waarom de heer Burger na een korte pauze de bijeen komst sloot met een woord van dank aan spreker en publiek eji een opwekking tot de ongeorganiseerden om als lid van een der kantoorbedienden-vereenigingen toe te tre den. INTERN. CONFERENTIE VAN OVERHEIDSPERSONEEL. Een commissie van 3 leden werd aangewe zen tot het nazien van het financieele gedeel te. Hieraan wenschten'de Franschen en Bel gen niet deel te nemen. Aan de orde was daarna de bespreking van een werkwijze dér nieuwe internationale inrichting n de benoeming eener commissie die op grond dezer besprekingen ten spoedig ste nieuwe statuten voor de Internationale zal ontwerpen. De voorzitter achtte het wenschelijk, dat de groote lijnen werden aangegeven, waarna de statuten kunnen worden samengesteld. De heer Vérmeire (België) meende, dat de commissie moet bestaan uit één gedelegeerde voor ieder land. De nieuwe I ntemationale moet het centrum der actie zijn voor de ar beidersklasse. De heer Heckmann (Duitschland) vond, dat men de beslissingen van de conferentie te Zürich tot basis moest nemen voor de nieuwe statuten. De kosten voor de nieuwe Internationale zullen voorloopig gering moeten zijn. Een correspondentieblad, verschijnende om de 2 of 3 maanden, is voldoende. De kosten kan men bestrijden met een contributieheffing van drie pfg. per lid en per jaar. De zetel van de Internationale behoort in Berlijn te worden gevestigd. Maar de Duit- sche delegatie zal zich niet verzetten wan neer er een voorstel komt om den zetel naar Amsterdam te verplaatsen, omdat de Hollan ders het vertrouwen meer bezitten dan de Duitschers. In de middagzitting verklaarde de heer Ltihr (Nederland), dat er bij de Nederland- sche delegatie geen bezwaar bestaat tegen een verplaatsing van den zetel van de Internatio nale van Berlijn naai Amsterdam. Vervolgens behandelde hij het ontwerp der statuten. Spr. pleitte voor een ruimere contributie en waarschuwde tegen te groote inkrimping. VTjS g. -pat M sa «por *mt M mi gevraagd kan worden. De voorzitter deed mededeeling dat de „Svenska Koramunalarbetare förbundet" (Zweden) een resolutievocrstel heeft L nge- diend, dat tegelijk bij de thans aan de orde zijnde punten behandeld zal worden. De heer C. Nordgreen (Zweden) lichtte de resolutie nader toe. In Scandinavië zijn ver schillende organisaties van gemeente-werk lieden die niet verecnigd zijn. In Zweden is het gelukt de organisaties saam te brengen. In Noorwegen is dit bijna gelukt, maar in Denemarken is nog geen sprake van een Centrale. Centralisatie is ten zeerste gewcnscht. vandaar dat Zweden dit in een resolutie, door deze conferentie wil laten uitdrukken. De heer Noordhoff (Centr, Ned. Ambte- naarsbond Nederland) merkte op, dat deze re solutie de ambtenaren-organisaties uitsluit. In het buitenland heeft men blijkbaar geen afzonderlijke ambtenaren-organisatie en zijn de ambtenaren daar in andere organisaties opgenomen. Spr. drong er op aan, dat een commissie de opdracht krijgt om te onderzoeken hoe het hiermede in 't buitenland staat. Dit rapport zou dan overgelegd kunnen worden op de tweede conferentie. De heer Edo Fimmen (secretaris van het Internationaal Vakvereenigingsverbond) gaf de conferentie in overweging een commissie in te stellen, waarin alle landen en alle stroomingen zijn vertegenwoordigd, die tot taak heeft de statuten te ontwerpen, welke dan op het eerstvolgend congres kunnen worden voorgelegd. Dan zou spreker willen adviseeren de nieuwe Internationale op ruimeren grond slag in te richten dan de vroegere. Spreker drong er op aan dat in de nieuwe statuten uitkomt dat de nieuwe Internationale zich kan wijden aan den grooten strijd. Den heer Copigneaux (Frankrijk) deed het en, dat Holland zich bereid verklaari e den zetel van bet Intern, bureau te Am sterdam te aanvaarden. Door den oorlog is overal opleving van het vereenigingsleven te constateeren. In Frankrijk hebben o. a. de kantoorbe dienden, die zich altijd afzijdig hielden, zich bij het Vakverbond aangesloten. Men heeft er het het overheidspersoneel het stakingsrecht willen ontnemen. Wij heb ben ons er echter niet aan gestoord. Met de Zweedsche resolutie kon spreker accoord gaan. De heer Tevenan (Engeland) drong aan op het vormen van één machige organisatie voor alle groepen van overheidspersoneel. De conferentie werd verdaagd tot den volgenden morgen 9 uur. Gistermorgen werden de debatten voort gezet over de grondslagen der nieuwe statu ien. De voorzitter deelde mede. dat door Co- nigneaux (Frankrijk) het volgende amende ment is ingediend op de resolutie der Scandi navische delegatie: „Verder steunt zij elke resolutie, welke tot doel heeft middelen aan te wijzen, die leiden kunnen tot verovering van volledige vrijheid op alle gebied, naast de verwezenlijking der afzonderlijke belangen der verschillende or ganisaties, zulks met het doel, met voorbij gaan der onmiddellijke vakbelangen, te gera ken tot een algemeene internationale actie." De heer Uytroever (België) betoogde, dat men zich geldelijke opofferingen zal moeten getroosten, wil men de Internationale hande lend laten optreden. België wil gaan tot 1Ü centimes per lid en per jaar, waardoor men jaarlijks 43.000 francs zou ontvangen. Voorts drong hij aan op aanneming der Scandinavische resolutie met het Fransche amendement. De heer Tevenan (Engeland) merkte op dat in Engeland de ambtenaren der overheid bij zijn bond zijn aangesloten. Wordt er een actie gevoerd van handels- cn kantoorbedien den van particuliere werkgevers, dan steunt de gelieele bond hen. De heer Albin Mohs (Internationaal Se cretaris) achtte bijdrage van 3 pfg., door de Duitsche delegatie verdedigd, voldoende. De verantwoordelijkheid tegenover de overheid moet onder de oogen worden ge zien. Staking moet slechts in het uiterste ge val worden toegepast. Ten slotte drong spr. aan op het opnemen in de statuten van voor stellen betreffende den ontwikkelingsarbeid. De heer Noordhoff (Centr. Ned. Ambte- naarsbond, Nederland) stelde een amende ment voor op de Scandinavische resolutie, waardoor het mogelijk wordt, dat ook „klas- sebewuste ambtenarenorganisaties" kunnen toetreden. De Scandinavische afgevaardigden konden zich hiermede vereenigen. De voorziter zegt dat er geen verschil van meening meer bestaat over de uitbreiding van de taak der Internationale. Vooits is men vrij algemeen van gevoelen dat de zetel van het Internationaal Bureau naar Amsterdam moet worden overgebracht. Wat de bijdragen aan de Internationale be treft, de contributie zal minstens 5 pfg. moe ten bedragen. De inkomsten zouden dan op 12.000 per jaar komen. Als blijkt dat er niet genoeg geld binnen komt zal het bestuur der nieuwe Internatio nale de bevoegdheid moeten hebben bij de verschillende landelijke organisaties aan te kloppen. Tegen de Scandinavische resolutie zal geen bezwaar meer bestaan Nu het amendement- Noordhof is toegevoegd aan de resolutie, kan het voorstel van den Nederl. Ambtenaars- bond, om een onderzoek in te stellen in het buitenland naar de ambtenaarsorganisaties, vervallen. De te benoemen commissie voor de statu ten zal zich in verbinding moeten stellen met de landelijke organisaties, om zoo spoedig mogelijk een tweede congres te kunnen sa menroepen. Deze commissie zal tevens de plaats moeten bepalen waar dit congres zal worden gehouden. De heer Nordgreen (Zweden), zei, dat de fundamenten van de internationale zóo breed moeten zijn, dat ook de ambtenaren kunnen worden opgenomen. In Zweden zijn echter groepen ambtenaren ook werkgevers en deze kunnen, natuurlijk nooit tot de nieuwe Internationale toetreden. De heer R. Heckmann (Duitschland) ver klaarde dat de Duitsche organisatie geen bij drage kan geven naar den huidigen koers van den Mark. nale naar Amsterdam kon de Duitsche dele gatie zich volkomen vereenigen. De heer Uytroever (België) zei, dat het verlies der valuta niet door elk land, maar door het Internationaal bureau gedragen moet worden. Ieder land moet volgens zijn munt bijdragen. Het zou onrechtvaardig zijn de koersverschillen door één land te laten be talen. De debatten over deze punten werden ge sloten PLANNEN TOT STOPZETTING VAN TRAMBEDRIJVEN. Bij vele tramwegmaatschappijen bestaan plannen om in verband met de drukkende re- geeringsmaatregelen tot gedwongen* voort zetting van de exploitatie en voorgeschreven hoogere arbeidsloonen het bedrijf binnenkort geheel stop te zetten. In de jongste vergade ring van 14 voorname tramdirecties is dit plan ernstig besproken. VIERDE NEDERLANDSCHE JAAR BEURS. De, in het voorjaar 1920 te Utrecht te houden, Vierde Nederlandsche Jaarbeurs be looft, wat de deelneming betreft, wederom een succes te worden. Liet aantal verhuurde monsterkamers is thans reeds de 1000 over schreden. De terreinen Vredenburg (groep machinerieën en metaalwerken) Maliebaan Noórd (voedings- en genotmiddelen en che mische producten) en Maliebaan-Zuid (tex tiel cn confectie) zijn reeds geheel bezet. Laatstgenoemde groep heeft zich dusdanig uitgebreid, dat wederom een gedeelte op Maliebaan-Noord zal worden ondergebracht. Ditmaal zullen in grootere mate dan ter vo rige beurzen collectieve inzendingen aan de beurs deelnemen. Met het oog op den bouw van het Eerste Vaste Jaarbeursgebouw dat in 1921 in ge bruik genomen zal worden en in verband met de zeer hooge kosten, waarinede de uitbrei ding van het provisorisch materiaal gepaard gaat, zal het aantal deelnemers ditmaal be perkt moeten worden tot de van de vorige beurs beschikbare gebouwen. ZONDAGSARBEID EN KERKELIJKE TUCHT. Eenigen tijd geleden weigerde de raad van een Gereformeerde kerk twee postbeambten toe te laten als lid der kerk, op grond, dat zij Zondagsarbeid moesten verrichten. In „De Bazuin" vertelt prof. Bouwman, dat hem meer gevallen bekend zijn, in welke niet alleen postbeambten, maar ook trein conducteurs. spoorwegarbeiders en anderen, die in publieken dienst zijn, niet worden toe gelaten als lid eener Gereformeerde Kerk. Zoodoende worden uitgesloten menschen, die met de volle liefde des harten den Heere wenschen te dienen, en op wier leven niets is aan te merken,, dan dit eene, dat zij op Zondag eenigen arbeid moeten verrichten. Indien men de consequentie trekt van deze daad, zou iemand, die in publieken dienst eenige werkzaamheid moet verrichten, waar aan Zondagsarbeid is verbonden, kunnen toe gelaten worden als lid der gemeente. Het is dan ook herhaaldelijk voorgekomen, dat een kerkeraad iemand, die werkzaam was aan een gasfabriek of een melkfabriek, of eenigen an deren arbeid moest doen op Zondag, niet toeliet tot het sacrament des Avondmaals. En dit leidt tot geheel verkeerde gevolgen. Indien het nu vast stond dat naar Gods Woord het verrichten van zoodanigen arbeid zonde was, zou men volstrekt niet mogen aafzclen die overtreders uit te sluiten. Waar God spreekt, daar moet de mensch zwijgen. Doch nu hebben wij ten opzichte van de Zondagsrust wel algemeene lijnen in Gods Woord, maar niet een bepaald voorgeschre ven regel, wat wij in een of ander geval moe ten doen. Ten slotte is prof. Bouwman bang, dat „de publieke dienst geheel in handen van onge- loovigen" zou komen. UIT HOORN; Aan het verslag der Kamer van Koophan del en Fabrieken te Hoorn ontleenen we het volgende: Door de steeds klimmende prijzen der bouwstoffen was 1918 voor de bouwvakken verre van gunstig. De toestand voor de borstel-industrie was zeer treurig. In 1918 hebben de fabrikanten nagenoeg in 't geheel geen bruikbare grond stoffen ontvangen. Van de geleverde rotting vezels kon slechts een minderwaardig pro duct worden gemaakt. Het zadelmakersbedrijf heeft in 1918 groo te moeilijkheden ondervonden. In de laatste maanden gaven leveranciers en looiers den raad geen tuigleder meer voor nieuw werk te gebruiken, doch den voorraad voor reparatie beschikbaar te houden. Op het einde van het jaar is hierin eenige verbetering gekomen. De goud- en zilver-industrie heeft zich in 1918 weten staande te houden. Ze werd wel gedrukt door gebrek aan kolen en gas en duurte van half-fabrikaten, chniscaliën, enz., doch de grondstoffen bleven verkrijgbaar, zoodat het bedrijf geen ernstige belemmering ondervond. De houtbewerkings-industrie leed niet al leen door bet gebrek aan grondstoffen, maar ook, omdat door het verbod van uitvoer de behoefte aan kisten, enz., zeer werd beperkt. Eén der bedrijven moest zelfs worden opge heven. Door het stopzetten van den invoer van azijnessenee is er het gansche jaar een zeer jroote vraag geweest naar azijn. Alle fabrie- en konden haar productie ten volle plaatsen. Ware het niet, dat slechts een beperkte hoe veelheid grondstof (alcohol) werd verstrekt, dan zouden veel fabrieken haar capaciteit vergroot gezien hebben. Voor de huiden- en vellen-industrie be hoort 1918 tot de middelmatige jaren. Groo te moeilijkheden zijn ondervonden door den geringen aanvoer van looistoffen. Vooral de scherpe en belemmerende maatregelen van het rijkskantoor voor huiden en leder waren oorzaak van de bedrijfs-moeiliikheden. De winkelstand heeft over het algemeen een minder gunstig jaar meegemaakt. Hoe wel de winkelier ook dit jaar had kunnen pro- fiteeren van de ruime inkomens der bewoners Voor de groenténveiling was het jaar 1918 unstig, Door de belemmering van den •vrijen andel was het bezoek ter graanbeurs be langrijk minder dan in 1917. Voor de visscberij was 1918 een uitmun tend jaar. De vangst, vooral van haring, was zeer groot. De totale besomming bedroeg 303576.28, of 183112,57 méér dan in 1917. De veehouderij heeft een zeer voordeelig jaar gemaakt, maar dit beperkt zich over het algemeen tot de eigen-geërfde boeren, die hun bedrijf machtig werden in den normalen tijd. Voor den huurboer brengen de winsten niet zulke groote voordeelen, raar de pachten zeer hoog werden opgezet. Ook zijn de" ar beidsloonen meer dan 100 pCt. gestegen en bedragen niet zelden 100 tot 110 per H. A. Dooreengenomen konden de huurboe- ren zich een menschwaardig bestaan verove ren. Het landbouwbedrijf ondervond veel belem meringen door gedwongen teeltregeling, door vorderingen en door vervoer-verboden. UIT OUDKARSPEL. Gisteren had de verhuring plaats van lan derijen voor het algemeen armbestuur. 3354 snees bouwland genaamd „Het Klei ne Zandje" aan den Harpsloot, huurder J. Kalverdijk voor 5.25 per snees; 54 snees cu- tó genaamd „Koudoord", huurder C. Koste lijk, voor 3 75 p. snees, 50 snees dito, dito, huurder W. Kostelijk voor 3.55 per snees. 34K snees dito genaamd „Marcusslijk" huurder Adolf Visser voor 4.25 per snees, 28 snees dito dito, huurder J. Nierop voor 3.70 p.snees, 7 snees dito gelijk in den pol der te Zuid-Scharwoude, huurder S. Beets al daar voor 5 per snees; een perceel dijk groot 675 meter onder Koedijk, huurder M. Rootjes alhier voor 68 totaal. De huur geschiedde voor 5 jaren. Van de gisteravond gehouden verkoo- pingen ten lokale van den heer Buckman is de uitslag als volgt: De schuitenmakerij met dubbel woonhuis, werkplaats en groot erf, eigendom van den heer D. Keppel, opgehouden op 8000. 10 Snees bouwland daarnaast gelegen van denzelfden eigenaar, kooper de heer Jb. de Vet te Noord-Scharwoude, voor 145 per snees. Een huis met 2 schuren en erf aan de westzijde der straat, eigendom van mej. Wed. J. Schagen, kooper de heer S. Ton voor 6872. Een huis met twee woningen, schuur en erf op de Liefdelaan, eigendpm van mej. G. Kas pers te Beverwijk, kooper de heer A. Moeyes voor 1660. UIT WARMENHUIZEN. Bij de op Dinsdag 21 October j.l., ten over staan van notaris J. van der Veen te Alk maar, alhier gehouden openbare verkooping der perceelen van den heer G. G. Vonk te Alkmaar, zijn in koop toegewezen: Bouwland en Water, sectie D Nos. 534 en 535, samen groot 93.20 aren, aan den heer C. Mink Kz., alhier, voor de soin van 2890, en een perceel Weiland, sectie D No. 536. groot 26.10 aren, aan den heer P. Morsch I) all^r voor de som van 660. UIT ANNA-PAULOWNA. Voor rekening van de Woningbouwveree- niging alhier zijn Dinsdag aanbesteed dertig woonhuizen op drie verschillende terreinen. Laagste inschrijvers voor het timmer- en met selwerk waren de heeren Bakker en de Vries te Dirkshom, gem. Harencarspel, voor 122.110. Laagste inschrijver van het verf- werk was de heer Meereboer te Het Zand voor 7000. uit de omliggende gemeenten, stond daarte genover een angst tot koopen, omdat het pu bliek dacht, dat zeer spoedig een belangrijke prijsdaling zou intreden. Aangevoerd werden 1655177 K G- kaas Opgave van 4*4 4 3H Mededeelingen. van Donderdag 23 1919. De geheele markt liet zich bij opening at luier aanzien, alleen liepen de Oliewaar- den, waarin nogal wat handel was, spoedig op. Tabakken zonder affaire, terwijl in scheepvarten ook weinig handel was. Variga Oct. src» j~'' ,v 'a*j i 1 yjiiii vij uu-i^i'Vv'^j4-' AMSTERDAM, 23 October. De prijzen waren heden als volgt: Drentsche Eigenheimers 4.20 tot 4.25, Friesche borgers 4.60 tot 4.75, Geldersche bravo's f 5.60, Spuische pooters 3.75, Zeeuwsche blauwen 6.75 tot 7.Zeeuw» sche bonten 7.tot 7.25, Zeeuwsche Eigenheimers 4.30 tot 5.Zeeuwsch bl. Eigenheimers 5.tot f 5.60, Zeeuwsche In» dustries 3.40, Limburgsche Industries 4. Aanvoer 5 ladingen. WARMENHUIZEN", 22 Obtober 1910. Aardappelen: Eed Star 5.50, Bravo's 5.50, Uien 10.10—11.30, Nep 9.50— 9.60, Driel. Uien 8.008.80, Stek Uien 4.20, Peen 2.302.40, Roode kool 4.10 tot 4.40, Gele kool 3.404.10, Witte kool 0.801, alles per 100 KG. Roode kool per snees 34.9030.10. BROEK OP EANGENDIJK (Langedij- ker Groenteveiling), 22 Oct. 1919. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor Bloemkool le soort (per 100 st.) 10.10 23.20, 2e soort 3.10—8.40. Roode kool 2.304.70, 2e soort"/ 1.60 tot 1.90, Gele kool 2.8014.30, Witte kool 0.90-1.30, Wortelen 1.30—2.60, Aardappelen: Bravo 7, Rammenas 1.30— 1.40, Bieten 2.703, Gele Nep 10.90 tot 11.90, Drielingen 8.208.50, Uien 11.20—11.30, 2de soort 3,10—6.60, Rapen 2.10, alles per 100 K.G. Aanvoer 6000' st. bloemkool, 152350 K.G. roode kool, 74150 K.G. witte kool, 71125 K.G. gele kool, 75300 KG. wortelen, 275 K.G. aardappelen, 5070 KG. uien, 907 KG. gele nep, 4700 K.G. bieten, 2100 K.G. rammenas, 1500 KG. rapen. BOVENKARSPEE „de Tuinbouw" 22 Oct. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 21—26.50, II 10—13.25, Hl 1.50—3.50, Roode 'kool 3.80—ƒ4.30, Witte kool 0.60—0.80, Gele kool 3.90 4.40, Bieten 1L—23.50, Kleine 3.50 8.25, Uien 4.20ƒ5.10, Slaboonen 2.60 tot 8, Aardappelen 8.75f 4.05. Veilingvereeniging „de Zaanstreek." ZAANDAM!, 22 October. Red Star 7.K 100 KG., Prei 6H-8 ct. per bos, Sjalot 7 ct. ',pt>r pond, Boerekool 28.20 per 100 st., Peen 6J410 ot. per bos, Groene kool 4J49 ct. per stuk, Andij vie 1.702.00 per 1001 st., Spinazie 48 74 ot. per ben, Postelein 62—84 ct. p. ben, Savoye kool Ski17% ct. per 8tuk, Roode kool 3Ji10li ct. per stuk, bloemkool 5V2 11 Is ct. per stuk, Spruiten löVi16ü ct per pond, Zoete appelen 45 ct. p. pond,' Stoofperen 2ü—4 ot. p. pond, Systermyn 8ki et, p'sd potk\ snmi nppelea sDi—ot. per pond, Bieten 44J4 ct. per bos, Uien 4ü ct. pet pond. AüjEMAARISCHÏE ENPORTYEILING. ALKMAAR, 22 October. In de beden ge houden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 17.00— 26, 2e soort 814. Roode kool 3.90'4.30, Gele kool 3.50 tot 4.30, per 100 KGi Wortelen per 100 bos 2.603.40. Bieten per 100 K.G. 1.903.10. Uien per 100 KG. 4.0011.60. Slaboonen per 100 KG. 39,80. Andijvie per IOO stuks 1.808,40. Koolrapen per 100 KG. 2.30ƒ3.20. Prei per 100 KG. 5.80—7.60. Spruiten per 100 KG. 1881. Selderie per 100 'bos 1.102.10. Alppelen per K.G. 0.040.16. Peren per K.G. 0.050.22. Druiven per KGt 0.56—0.60. PÜRMEREND, 22 Oct. 1919. Op de af- slagmarkt werd verhandeld Aardappelen L42J4—ƒ1.87p. zak 25 KG. Spruitjes 3—4.00 per 15 KG. Bieten 10f 17 per 1000 stuks. Peren 2.00—20 per 100 K.G. Appelen 510 per 100 KG» Handel vlug. NOORDSCHARWOUDE, 22 Oct. Aardappelen: Eigenheimers 06.40, Blauwe 67.20, Brave's 5.706.70, Red Star 5.200.10, Roode kool 3.90 4.50, Kleinere 2.10—2.60, Gele kool 3.704.20, Kleinere 2.703i, Witte 0.90—f 1.20, Grove Uien 9.30—11.50, Drielingen 89, Nep 910, Peen 2.40—2.60, Kroten 1.70—2.30, Ra- xnanas 1.802, Rapen 22.40. Bloemkool 1719 per 100 stuks. 2e soort 45 per 100 stuks. Wortelen 22.10 per 100 bos. VENHUIZEN, 22 Oct. Veiling de Zui derkogge. Roode kool 3.704, Gele kool 4.10 per 100 KG., Roode Bieten 13 per 1000 stuks, Slaboonen 1.06f 2.40 per 15 KG., Peren 3.70f 19.50, Appelen 3.70 10.20 per 100 KG. STAATJLEENINGEN. NEDERLAND. Obllg. N.W.S. v. 1ÜÜÜ 1918 5 Oblig, N.W.S. van 500/1000 van f 1001 K dito Oblig. dito dito aito eert. ditö Ned. Ind. 1915 ,f JÜUQ Hito 1916 f 1003 BUITENCANDt OOSTENRIJK. Bcl.vrije Kronenn Jan.» Ju tl RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500—5000 Iwangorod Dombr. CR. 625 Nlcolai Spw. SB 100 Geconsol. 1880 GR 625 4 Rothschild (consols) GR 625 4 Hope en Co. 1889-90 GR 625 4 6e Emissie, 1894. GR 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. 16 serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Lft. 1898 X 20/100 5 Provinciale en OemeenteL Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 3 Bank» en CredltUInatellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank O. v. A. Rotterd. Bankver. Aaud. Spoorwegen. Holl. ÏJzsr. Spoorw. Obl. 5 Mij. t, Expl. v, Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp, Obl 4.J4 Premlele«nlnj»en, NEDERLAND. A'dam Stad 1874 (f 100) 3 |104ift BELGIE. Antwerpen 1887 Prolongatie Vorige koers 921/s 828/4 801/ii 681/4 608/s 511/8 93 8/» 92 30 237/fe 33 238/4 298/8 26 23% 44% 83% 90% 89 1918/4 196 1498/4 92Vw 91 83 2)4 pffit. 6374 5 92% 82% 80 69% 61 518/4 93% 911%. 10% 28 317/, 23"/u 29 25% 2384 74 1918/4 14Q8& 91 90 83% 0 AtcKls. To>. te S. F6 v. g, DenV tc R, Grande Spw. Ch v. Erio Spw. Mij. Gewone Aand, Kans. City Sout'h. Railw. Cy. g. a dito Pref. A. Missouri Kam. Tax. <3.'V> A. Mcxica, A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Gö. G. V. A, Amer. Hide Leather Comp. Central Leater Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A, Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t, e. v. Petr. bx. A. Orion Petrol. Mij. afgest. A. Steaua Romana Petr. Mij. A. Compania Mercantil Argenfina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. V. A. Id. Resc. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. M(j. Aand Nederl. Rubber Holl. Amerika Efln A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Ned. Stoomb. MQ. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mij, Si Néd. Scheep v. Unie Aand Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. DelhMaatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak'Mlj. Aand. Insulinde Ollefabrieken koert 958/4 lO'/i, 10% 19 188/4 20 20 53Vis 53% 13% 13 95/w 95/i 113 26U/l8 26S/4 133 133 M81/4 149 1427/s 143 1478/4 116 114 115% 116% 6613/18 66% 174 172 3448/4 342 866 863 928/4 91% 181V» 195 2841/4 288 2881/4 285% 284 607 607 2283/4 229% 230 i/j 230 2873/4 286 2401/, 242% 117 117 5028/8 501 482% 481 246 356 355 206 204% 2701/4 269 257 256% 2618/4 260 3201/4 320 334 333 382 381 320% 482 482 5091/9 509 273 333% 484% 484 248 247

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6