DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSÏR ty au 11 N« 254 Honderd een en twintigste Jaargang. Idd r" v F V DINSDAG Reductie op Brandstoffen Buitenland FE tl TL LET ON. Dit nummir bestaat uit 2 bladen. 'M .IV i i„,|i ,p ij20 e» nar regel, grootnre lettors naar plaafsrulmls, 3 1 Administratie Nr, -t Redactfe Nr 33. DE MOORD OP DEN RUSSISCHEN TSAAR EN ZIJN GEZIN. De berichten over het einde van den Tsaar en de keizerlijke familie hebben zich tot dus ver door een voortdurende tegenstrijdigheid gekenmerkt. De mededeelingen over den moord op den Tsaar en zijn gezin wisselden af met tijdingen over het nog in leven zijn van het Russische staatshoofd en zijn gema lin. Nu eens heette het, dat de Tsaar alleen en niet de Tsaritsa was gedood', dan weer werd gemeld, dat mét de geheele dynastie is afgerekend. Thans geeft kapitein Victor Cazalet, die deel uitgemaakt heeft van de Britsche mili taire missie bij het leger van Koltsjak, een verslag van het gebeurde, hetwelk hij heeft opgeteekend uit den mond van verschillende ooggetuigen, die destijds voor het speciale hof van onderzoek verschenen zijn. Hij verhaalt het reeds bekende feit hoe de Tsaar den 3en Maart in zijn trein op weg naar Petrograd werd tegengehouden en tot aftreden werd genoopt. Hij werd naar Tsarskoje Selo vervoerd, waar zijn gezin zich reeds bevond. De familie bleef den ge- heelen zomer in Tsarskoje Selo, om daarna naar Tobolsk te worden overgebracht, daar Kerenski bevreesd was dat zij zou ontvluch ten. De trein bracht haar tot Turnen, van daar toog zij per bo.ot naar Tobolsk. Daar nam zij haar intrek in de woning van den gouverneur. Gedurende het eerste gedeelte van haar verblijf in Tobolsk werd zij goed behandeld, doch daar zij bij haar Zondagschen kerk gang te veel aandacht trok. mocht zij het huis niet meer verlaten. Zoolang Kerenski aan het bewind bleef, had zij het trouwens vrij goed. Haar bewaking was niet al te ge streng en met eenigen ondernemingsgeest had zij stellig de mogelijkheid kunnen vinden jm te ontsnappen. Onmiddellijk, nadat de bolsjewiki aan het roer kwam, werd de behandeling aanmerke lijk slechter. Op talrijke wijzen werden de Tsaar en Tsaritsa getergd en werd hun het leven tot een hei gemaakt. Met berusting schikten zij zich evenwel in .hun lotzij wa ren gelukkig bij elkaar te zijn en den Tsare- witsj bij zich te hebben. In Maart 1918 besloot de bolsjewistische Sovjet te Moskou den keizer en zijn familie te berechten. Den Tsaar en de Tsaritsa werd verordend nahr Moskou te komen. Een af schuwelijke reis door sneeuw en hagel wacht te hen. In Turnen zouden zij per 'trein via Omsk naar Moskou worden vervoerd. De trein bereikte inderdaad Omsk, doch daar werd, met het oog op de bedreiging der Tsjechen, besloten den trein via Ekaterinen burg naar Moskou te leiden. In Ekaterinenburg, waar het keizerlijk echtpaar den 30en April 1918 aankwam, be sloot de plaatselijke Sovjet de vorstelijke ge vangenen voor zich te houden, ten einde op Moskou druk te kunnen uitoefenen tot het verkrijgen van bepaalde concessies. Keizer en keizerin werden in een groot huis onder gebracht, dat geheel was gebarricadeerd. Wel dra voegden ae kinderen, die aanvankelijk in Tobolsk waren achtergebleven, zich bij hun ouders. Gedurende zes weken had de keizerlijke fa milie een gruwelijk leven, blootgesteld aan de grootste ontbering en de diepste vernede ring. In den nacht van 15 op 16 Juni zou het einde komen. Om twee uur 's nachts werd zij ?ewekt en haar door den volkscommissaris 'oerofsky he(t vonnis van den Sovjet voorge lezen1. De Tsaar zeide: Ik ben bereid! De keizerin en haar dochters maakten een kruis. Het vonnis werd aanstonds in de kamer zelf voltrokken. De wachtposten verrichtten den moord met revolvers. Behalve de zeven leden der keizerlijke familie, werden de lijf arts, de kok, de dienstknecht en de kamenier mede vermoord. De lijken werden per auto op 16 werst buiten de stad vervoerd en daar in de schacht van een kolenmijn geworpen. Uit de bewijzen omtrent den moord van Ekaterinenburg blijkt, dat er in de Sovjet aldaar twe partijen bestonden, één, die de keizerlijke familie wilde sparen, de andere, die tot den moord besloten. WAT IN FRANKRIJK HET MERKWAARDIGST IS. Een Amerikaansche krant heeft onder de uit Frankrijk terugkeerende soldaten een enquête gehouden over de vraag: „welk ding is u in Frankrijk het merkwaardigste voorge komen Een groot aantal antwoorden zijn binnen- fekornen, waarin veel wordt aangevoerd, als ijv. de voorliefde der Fransche vrouwen voor „rouge", gemis aan comfort in de Fran sche woningen, de weinige gelegenheid om te baden enz. Maar het veelvuldigst komt een opmerking voor, die de Amerikaansche soldaten met groote verbazing heeft vervuld. De zonen uit het land van het alcoholverbod verklaren voor het merkwaardigste, dat men bij de apothe kers en drogisten in Frankrijk niets.... te drin ken kan krijgen. ZEDELIJKHEID IN DE BIOSCOOP. Wanneer in een Amerikaansche kinema iemand uit het publiek in het donker al te openhartig tegenover zijn dame doet, zoo ver telt het „Hbl. wordt hem door een suppoost een witte kaart uitgereikt, van den volgenden inhoud: „Zeer geachte Heer. Ongetwijfeld is het u niet bekend dat u zich op min of meer kom- promitteerende wijze gedraagt, in aanmer king genomen dat u daarom beleefd uw arm v verwij deren van de leuning van den stoel waarop uw gezellin zit ten einde te voorko men dat én uw dame én de naam -van ons theater gekompromitteerd worden. Wij ver trouwen dat u onze waarschuwing even 59) Doof Ghailes GafVfca Vrij naar het Engeïsch Hij stond op, bleek en ernstig en vertelde hoe hij en Strong het lijk gevonden hadden. Toen hem gevraagd werd of hij de overle dene vroeger in zijn leven wel eens gezien had, aarzelde hij een oogenblik en gaf toen verslag van zijn ontmoeting met Becky in Londen. Men luisterde naar hem in het diep ste stilzwijgen, dat niet verminderde (men gunde zich haast geen tijd om adem te ha len), toen Clarence opstond en vertelde wat hij wist. En hoe veel en van welk een vreese- lijke beteekenis was dit! Aller oogen waren op hem gevestigd vol verbazing. Beschul digde de lord Lycett Crayson van moord? Een niet te onderdrukken gemompel van ver bazing deed zich hooren, waaraan echter spoedig door de politie een einde gemaakt werd. De rechter deed eenige vragen met zeer ernstige stem. „Men heeft mij officieele mededeelingen ge daan van den dood van den heer Lycett Cray son", zei hij. De menigte knikte tot elkaar. Toen nam de rechter een ongeopenden brief van zijn lessenaar en zag sir Ralph aan. „Deze enveloppe werd gevonden in den zak van de overledene," zei 'hij„in den zak van haar japon. De brief is geadresseerd aan hij zweeg een oogenblik en zijn stem daalde, ieder oor was gespannen om de vol gende woorden te vernemen: „aan freule Constance Deabrook." De menigte haalde diep adem. Sir Ralph en Clarence keken verbaasd op. „De brief werd nog niet opengedaan," zei de officier van justitie. „Ik heb het recht en inderdaad het is mijn plicht den brief te le zen, daar de inhoud misschien eenig licht kan werpen op het onderzoek; maar ik zou liever wenschen, dat freule Constance Desbrook dezen brief zelf voor de rechtbank kwam voor lezen." „Freule Constance Desbrook ligt ziek op de Grange ze is te ziek om hiér vandaag te kunnen verschijnen en ik kan niet beloven, dat zij daartoe den eersten tijd in staat zal wezen," zei de dokter haastig. „Hij had zeker connectie met haar gehad in zijn vroegere jaren. Misschien kwam het arme schepsel hem geld vragen." „Zelfs in dat geval is er nog geen voldoen de oorzaak om haar te dooden. Lycett Cray son kon haar afgekocht hebben. Hij was geen gek; hij kende de vreeselijke gevaren die den moordenaar dreigen; hij was niet een man om zijn hoofd roekeloos te steken in de lus die de beul bij de galg gereed houdt. Hij moet een belangrijker reden gehad hebben om van haar te willen afkomen." Ralph kleurde. „Hij wou niet dat Constance wist" zei hij onhoorbaar. Clarence zuchtte. iy De officier van justitie keek een oogenblik rond, toen zei hij „In die omstandigheden moet de brief ge opend en voorgelezen worden. Sir Ralph Desbrook, u is geloof ik de voogd van freule Desbrook. Ik zal u den brief ter hand stel len en verzoeken hem voor te lezen." Sir Ralph nam den brief aan, deed hem open en las hem voor. Hij was geschreven met trillerige letter» in korte zinnen, alsof de schrijfster zeer aangedaan was geweest on der t schrijven. Hij luidde aldus: „Lieve freule Desbrook. Ik ga weg zonder af- vriendschappelij'k zult opvatten als wij u ze geven. De Directie." Betert de betrokkene zijn leven niet, dan ontvangt hij vervolgens een blauwe kaart, waarin hetzelfde verzoek iets dringerder her haald wordt. Kan hij zijn verliefdheid dan nóg niet meester worden, dan krijgt hij eindelijk een roode kaart met deze sommatie „Zeer geachte heer! De liefde is misschien blind. Maar de bezoekers die achter u zitten zijn het niet. De directie herhaalt daarom nogmaals haar verzoek, uw teedere gevoelens hier in deze openbare lokaliteit niet langer te demonstreeren. De goede naam van ons theater staat op het spelgeeft u aan ons be leefd verzoek geen gevolg, dan zien wij ons genoodzaakt u oogenblikkelij'k uit de zaal te laten verwijderen. De Directie." Tot gewelddadige verwijdering komt het echter zelden of nooit. Omdat gebleken is, dat het publiek weliswaar gnuift als het licht op gaat en een kaart uitgereikt wordt, maar zich tegen de controleurs keert als deze al te drin gend optreden. BEKOCHTE KEIZF.R-VR1ENDEN. In Mei van dit jaar werd te Lichterfelde de „Eulen-Verlag" opgericht; eigenares der zaak was een zekere mevrouw Salomon, wier man als leider optrad. De „Etllen-Verlag" zond duizenden circulaires aan personen, die als nationalist bekend stonden, waarin de oprich ting van een humoristisch blad „Der Hof- narr" werd aangekondigd, dat propaganda voor de monarchistische denkbeelden zou maken. Ruim. 20 000 personen lieten zich als abonné op het blad inschrijven1, en betaalden de voor abonnementsgelden verschuldigde M. 8 20 vooruit. LJet verschijnen van de „Hotnarr" werd echter van maand1 tot maand uitgesteld, en toen ten slotte door de inschrijvers om op heldering werd verzocht, verklaarde de di rectie van de uitgeversmaatschappij, dat het eerste nummer eerst in den loop van het vol gende jaar zou kunnen verschijnen. De rechtbank heeft thans het echtpaar Sa lomon doen arresteeren. Bij het onderzoek der boeken s gebleken, dat van de ngekomen abonnementsgelden ad 150.000 Mark nog slechts 1200 Mark aanwezig was. TOENEMENDE ONVEILIGHEID IN BELGIë. Zondag hebben bandieten, na inbraak te hebben gepleegd in een cafétje te Jette St.- Pieter, een Brusselsche voorstal, het huis door middel van petroleum, die zij in bussen had den meegenomen, in brand gestoken. Om de sporen van hun misdaad uit te wissen De bewoners konden slechts met zeer veel moeite worden gered. Meu bezit geen eukel spoor van de inbrekers, die een groot bedrag aan geld en juweelen ontvreemdden. DE TUBANTIA. De Berlijnsclie correspondent van ,.de Tijd" schrijft De vorige week heb ik aan den Minister van Buitenlandsclie Zaken, Hermann Müller, de vraag gericht, hoe het stond met de kwes tie der „1 ubantia".' Zooate men zich zal herinneren, is oe „Tubantia" getorpedeerd en in de reddingbooten vond men stukken van een Schwarzkopf-torpedo. Een Hol- landsch-Duitsdie commissie onderzocht het geval, kon echter niet tot overeenstemming komen. De Hollandsche regeering stelde scheid van u te nemen. Omdat ik niet kan uitstaan u te zien, voordat ik het onrecht on gedaan hebt gemaakt, dat ik u heb aange daan. Want ik heb u onrecht aangedaan en u is altijd zoo goed en vriendelijk voor mij geweest, ik ga naar mijnheer Lycett Crayson, den advocaat. Ik heb hem een poos geleden gekend tot mijn spijt. Het zou gelukkiger voor mij geweest zijn als ik gestorven was, voordat ik hem ooit gezien had. Dien avond toen ik bij hem geweest was zag ik hem iets ■begraven in den tuin; toen hij weg was heb ilk het opgegraven. Het was een testament, het testament van uw vader waarin alles aan u werd nagelaten. Ik stal het. Nu heb 'ik het in handen. Ik zou het u wel eerder gege ven hebben, maar sir Ralph, die het geld ge kregen heeft, redde mij eens in Londen het leven en ik wou hem liever niet benadeélen. Ik schrijf dit, zoodat ik het op de post kan doen als er iets mocht gebeuren als Ly cett Crayson weigert het goed te maken. O freule Desbrook, lieve zuster Constance, ver geef het mij Uw ongelukkige Becky Thorpe." Toen sir Ralphs diepe stem zweeg verhief zich het gemompel der menigte. Het was of de stem der doode verklaring gaf van haar eigen dood. Toen het rumoer onderdrukt was, zei de officier van justitie: „Geen testament werd op het lij'l^ gevon den." „Ik heb het testament," zei sir Ralph; hij deelde mede hoe hij het in den stoel gevon den had. De officier van justitie knikte. Hij had nu de geheele misdaad begrepenLangzaam, met nadruk, ieder woord wikkende en wegende, legde hij zijn verklaring bloot voor de jury, bouwde de geheele afschuwelijke tragedie op voor hun oogen, zoodat zij ieder feit, iedere kleinigheid achtereenvolgens moesten inzien. De geheele zaal hield letterlijk den adem in daarop voor, na den oorlog een internationa le commissie te vormen, om het geval te on derzoeken. Mijn doel was nu, om te weten te komen, of thans reeds van Duitsche of Hollandsche zijde stappen gedaan waren, om de zaak voor een internationale commissie te brengen. Uit het antwoord van den minister bleek, dat de Hollandsche regeering (en ook het ge zantschap te Berlijn) te dezer zake diligent is. Men had reeds de Duitsche regeering over het geval gepolst. De Duitsche regeering had echter ver zocht, het geval nog te laten rusten tot na de absolute ratificatie van den vrede, waarmede de Hollandsche regeering accoord ging. HUWELIJK VAN DE GROOTHERTOGIN VAN LUXEMBURG. Volgens „Das Luxemburgische Wort" zal het huwelijk van groothertogin Charlotte met prins Felix van Bourbon-Parma, een broeder van de ex-keizerin van Oostenrijk, te Luxem burg op 6 November plaats hebben. DE BLOKKADE VAN DE OOSTZEE. Door de afschaffing der blokkade in de ter ritoriale wateren (waarbij de schepen evenwel toch nog aan inbeslagneming kunnen bloot staan) kan het verkeer tusschen Stettin, Dan zig, Koningsbergen, enz. worden hervat, het geen een aanzienlijke vergemakkelijking van de kolenvoorziening met zich brengt. Op het verkeer met de neutrale-landen heeft de be doelde verlichting geen invloed. Er komen slechts zeer weinig neutrale schepen aarf. BELASTING OP PUBLIEKE VERMAKELIJKHEDEN. Aan, den Gemeenteraad van 's-Gravenha- ge is door het Dagelijksch Bestuur van het Haagsche Comité van Zang- en Muziekver- eenigingen een verzoekschrift gericht naar aanleiding van het voorstel van Burgemees ter en Wethouders om de belasting op de pu blieke vermakelijkheden met 100 pet. te ver- hoogen Aangevoerd' wordt dat bij' het tot stand ko men van de bestaande verordening op de pu blieke vermakelijkheden deze verordening al dadelijk een ramp voor de vereen-igingen bleek te zijn, zoodat er reeds vereenigingen» in groote moeilijkheden zijn gekomen, De uitvoeringen dier vereenigingen, zoo betoogen requestranten, worden hoofdzakelijk gegeven le. voor donateurs, 2e. voor de leden, 3e. voor genoodigden, terwijl tot dekking der onkosten een verkoop van toegansbewijzen plaats heeft, die echter nimmer voldoende op levert om het tekort te dekken. Zij meenen, dat deze uitvoeringen, welke voor het meeren- deel overeenkomstig de verenigingsstatuten jaarlijks worden gegeven, niet op één lijn mo gen worden gesteld met 't' dagelijks voorko mende en op het behalen\aa winst berekende voorstellingen, welke in de schouwburgen, theaters, bioscopen en andere gebouwen door exploitanten van het amusementsbedrijf wor den gegeven. Aan de bezwaren uit den tegen- woordigen toestand voor het verenigingsle ven voortvloeiende, kan te gemoet worden ge komen door het doen vervallen van de heffing van belasting op publieke vermakelijkheden voor de vereniging, die uit liefhebberij uit voeringen geven en zonder het oogmerk om winst te benalen. STAKING VAN DE ELECTRICIENS. In de Zondag tt; Amsterdam gehouden huishoudelijke vergadering van den Algem. en huiverde toen hij voortging. Een snikkend geluid vervulde de zaal, toen 'hij eindigde met de woorden: „En nu heeren, aan u de uitspraak." De leden der jury zagen elkander aan, fluisterend een oogenblik; toen zei de voor zitter fluisterend eenige woorden. Men hoorde slechts „opzettelijke moord", „Lycett Crayson". Maar dit was genoeg. „Hij heeft het gedaan!" riep een vrouw jammerend. „O arm meisje, arm meisje!" Deze kreet vond wereklank in het hart zoowel van sir Ralph als in dat van Clarence, Bleek en bevend verlieten zij de zaal. HOOFDSTUK XXXI. Men kan wel op een slechter plaats we zen in het begin van Juni dan in Vevey. Het meer \an Genève is altijd mooi de schrijver van dit boek, die het beoordeelen kan, want hij kent het, heeft het nooit mooier gevonden dan in een sneeuwstorm; maar de meeste mensehen vinden het mooier bij warmte en zonlicht in het begin van den zomer en Constance, toen "2e daar zat in den tuin van het „Grand Hotel", keek naar het meer aan haar voeten en geloofde, dat zij nog nooit iets mooiers had gezien dan de schiterende watervlakte met de violetkleurige bergen, zich verheffende langs den over. De laatste acht of negen maanden waren zij en iuffrouw Wa ring steeds op reis geweest. Zij waren in Italië geweest, naar het historisch Rome, het romantisch Florence, het schilderachtig Ve netië: ze hadden Weenen bezocht en „Onder de Linden" in Berlijn gezeten, hadden Wag ner gehoord in Hannover, hadden een veer tien dagen in Parijs doorgebracht en inder daad een groot gedeelte van het vasteland afgereisd. Want Constance had de ijdele poging ge daan zich zelf te ontvluchten. Het was steeds vergeefsche moeite geweest. Men mag ver- Nederl. Metaalbewerkersbond is de staking geproclameerd voor de electriciens werkzaam bij de Amsterdamsche en Haagsche werkge vers. De Christelijke en R.-K. bonden hebben zich bij deze staking aangesloten, tengevolge waarvan te Amsterdam gistermorgen bij al le werkgevers in het electro-technische bedrijf het werk is neergelegd. De staking is alge meen en omvat ongeveer 1000 man. In oen Haag was met de patroons-organisatie „de Hanze" overeenstemming bereikt. Niet ech ter met de electro-technische werkgeversver- een iging, die in dit bedrijf de belangrijkste is. Bij deze is het werk eveneens neergelegd. Reeds geruimen tijd werden er onderhan delingen gevoerd tusschen de werknemers en werkgeversorganisaties. De werknemers had den een ultimatum gesteld, waarin zij vóór Zaterdag inwilliging van nun eischen ver zochten.' Omtrent den loonstandaard was overeen- deeling gemaakt, en voor elke klasse een vast uurloon gesteld'. stemming gekregen. Er was een 3 klassen-in- Voor de groote steden waren deze bedra gen respectievelijk 80, 70 en.50 cent per uur, voor de kleinere steden 2 cent en voor het platteland 5 cent per uur per klasse minder. Nu heescht er verschil tusschen de werkge vers en werknemers omtrent de klasseverdee- ling. Voorts eischen de electriciens een 45-urige werkweek, terwijl de patroons niet verder wil len gaan dan 48 uur. Van werknemerszijde verneemt men dat de oorspronkelijk door de werklieden gestel de eischen voor één jaar zouden worden aan vaard. Doch daar de werkgevers hier niet op in wilden gaan, kwam men tot de thans ge stelde looneischen en deze wenschen de pa troons contractueel voor één jaar te aanvaar den, terwijl de electriciens deze slechts willen accepteeren tot 1 Mei 1920. Het geschil loopt dus over 3 punten n.l. de duur van het contract, de klasseïndeeling en de werktijd. De Gemeentelijke electriciteitswerken te Amsterdam staan buiten deze staking. De grootste electro-technische werkgevers in de hoofdstad, waar ingeveer 75 pet. van het geheele aantal stakende electriciens werkt, hadden alle eischen der werklieden toege zegd, behalve die. betreffende het sluiten eener overeenkomst van een, half jaar. Op dit punt konden zijn niet toegeven vóór de werk geversorganisatie er in was gekend. Ook bij deze groote werkgevers is gistermorgen de staking uitgebroken. DE 2-C SNELTREIN-LOCOMOTIEVEN DER CENTRAAL SPOOR. In De Ingenieur schrijft sir Gehlen een ar tikel over de 2-C sneltreinlocomotieven der Nederlandsche Centraal Spoorwegmaatschap pij welke gebouwd zijn in de jaren 1909 1913 en de grootste capaciteit bezitten van de Nederlandsche sneltreinmachines. Ze heb» ben' ieder 4 cylinders, d. w. z. twee hooge- druk van 400 m.M. middellijn, twee lagedruk van 640 m.M. middellijn. De doorsnede van het drijfwiel is 1900 m.M. De ketels hebben een roosteroppervlak van 206219 vlerkante Meter Zijn voorzien van overhi titers en van een Knorrsche voorwarmer. Het wrijvingsge wicht: 69.5 tot 70 ton. NUT DER ZWALUWEN. Een zwaluw heeft per dag 600 muggen noodig voor voedsel. Heeft zij echter jongen driet vergeten, geluk zelfs, maar het eigen ik ligt altijd verscholen in dien onzichtbaren knapzak, die onverbiddelijk vastzit op ieders rug. De gezondheid was teruggekomen, de kracht en de energie, die eigen zijn aan de jeugdmaar de herinnering Helaas, bleef. En heden, nu ze zat te kijken naar- de bergen met hun besneeuwde toppen en een often boek voor zich op den schoot, nu dook de her innering weer op. Zij dacht na, niet over de tragedie die in haar jeugdig leven was afge speeld, maar aan haar jonge meisjestijd, aan haar tehuis, waar zij dien tijd had doorge bracht en en aan sir Ralph. Zij had hem niet weergezien sedert den dag, dat zij elkaar ontmoet hadden in een advocatenkantoor, toen hij de papieren had onderteekend die hem werden voorgelegd en had afstand gedaan van alle aanspraak op het groote fortuin, dat haar vader had nage laten en dat de tragedie van het gevonden tes tament aan haar had teruggeven. Hij had niet meer dan een paar woorden gesproken, had haar hand een oogenblik in de zijne ge nomen en haar vaarwel gezegd. En zij was zoo verlegen geweest, zoo overstelpt door het treurspel, dat haar leven verduisterd had, dat zij nauwelijks in staat was geweest zijn vaarwel te beantwoorden. Sedert dien tijd had zij niets van hem gehoord noch gezienmaar nog steeds stond hij haar voartdurend voor den geest. lederen dag, waar zij ook was, zocht zij met een gemengd gevoel van schaamte en zelfverwijt in de Engelsche cou ranten naar de aankondiging van zijn huwe lijk met lady Castlebridge. Maar ofschoon haar gedachten bij hem waren, zij sprak nooit over hem. Nu en dan noemde juffrouw Wa ring zijn naam. Niettegenstaande zijn ruw heid scheen de verlegen en zenuwachtige vrouw een groote genegenheid te koesteren voor den woesten sir Ralph; en niet zelden verkondigde zij zijn lof. i (Wordl vervolgd.) ALKH1ABSCHB tri 1 ti|j vOfM'Ult' nfUÜrtg 1 sinrtan 2 00 ImT* PA Ai vrto I mi i V R ar M Ho.', ukk Dlr.ct.ur: O H. KRAK. 11» 2 H r. IA' 1 1/ n S. t I: Hoofdredacteur: TJ. N. ADEMA. 28 OCTOBER Zij, die vermeenen voot REDUCTIE' OP BRANDSTOFFEN IN- AiANTMERKINO TE KOMEQST en een schriftelijk verzoek daarvoor nog niet hebben ingediend, KUN NEN DIT ALSNOG DOEN' TOT' EN MET DONDERDAG 30 OCT. a.a. Na dien tijd kunnen dusdanige verzoeken niet meer in be handeling worden genomen. Duidelijke schriftelijke opgave van naam, woonplaats en legitimatienummer (geen brandstoffen-num mer) wordt vereiseht. De Directeur van het Distr.-Bedrijf, O. H. SCHNEIDERS. N ORM AAL-M ARG ARINEKAARTEN Zij, die voor het 6e tijdvak, hetwelk op 3 DEC. a.s. begint, NORMAAL-MARGARI- NEKAARTEN' WENSCHEN TE ONT VANGEN, worden verzocht voor 1 NOV. a.«. ZULKS SCHRIFTELIJK MEDE TE DEELEtN, met opgave van naam, woon plaats, legitimatienummer en de grootte van liet gezin, inwonenden medegerekend. De Directeur van het DistT.-Bedrijf, 0. H. SCHNEIDERS. I» |.i il _N r II V*

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 5