ff Provinciaal Nieuws Luchtvaart. Rechtszaken. Marktberichten. 1. AmsiercLiasclie Beurs Noordholjandsch Landbouwcrediet. Op eiiin ersk oorson van het INTERNATIONAAL LUCHTVAART CONGRES. van 27 October 1919. staatsleningen. se en 289 ïfr te votéea, dm taeasfl vlte der 00de wen 20 X 15 dus 300 insecten per uur aau, dus vernietigt het zwaluwenpaar 600 insec ten per uur, zonder zich zelf nog te voeden. 16 uur per dag blijft het zwaluwenpaar uit en vernietigt dus 16 X 600 dus over de 9000 insecten, dat is in de maand 270.000. Een enkel zwaluwenpaar vernietigt alzoo in den zomer over het millioen schadelijke en lastige insecten. Vandaar het advies: spaar de vogels. HET NIEUWE VERBLIJF VAN DEN EX-KEIZER. Met het plaatsen van de afrastering rond om het Huis Doorn, de nieuwe bezitting van den ex-keizer, is een aanvang gemaakt aan den achterweg tusschen den Langbroekerweg en den Verlengden Molenweg. IJzeren stijlen van buitengewone zwaarte worden van zwaar vlechtdraad vooriien; boven het hek komt driedubbel prikkeldraad, waar doorheen zoo noodig electrische stroom kan worden gelegd. De afrastering wordt geplaatst op eenigen afstand van de sloot aan den buitenkant, 'zoo dat van hét houtgewas dat daar staat geen gebruik gemaakt kan worden bij overklim- ming. Het houtgewas, dat nog te kort bij de afrastering staat wordt opgeruimd. Een der grootste pensions te Doorn, „Bel- levue", aan~de Boscnlaan gelegen, is dezer dagen verkocht om met 1 Februari te aan vaarden, aan den voormaligen exploitant van „Oranie-stein" te Amerongen, ae bekende dépendance van het kasteel aldaar. Over den verkoop van een soortgelijke inrichting zijn onderhandelingen gaande. Omtrent hef bou wen van een groot hotel worden levendige on derhandelingen gevoerd door een combinatie te '8-Gravenhage. LIEFDESDRAMA. Tegenovèr het politiebureau aan de Wes terstraat te Amsterdam woont een slager, wiens dochter reeds vier jaren verkeering Had met een 25-jarig jongmensch. Het meisje wil de echter niet meer van hem weten en toen hij Zaterdagavond haar wou opzoeken, moest hij ervaren, dat ze niet thuis was, althans dat de familie voorwendde, dat het meisje zich niet in de woning bevond. Dit was tegen de afspraak en bracht het zenuwgestel van den jongeman van de kook. Hij liep naar buis, haalde uit een kist een revolver en begaf zich weer naar den slagerswinkel in de Wester straat. Ditmaal was het meisje thuis. Er ontstond een scène, waarin zich de geheele famlie mengde. Toen dit den slager begon te verve len, moet hij geroepen hebben: Als je niet opdkrijg je een mes door je lichaam. Dit ultimatum bracht den ex-vrijer zóó bui ten zich zelf, dat hij de dochter wilde neer schieten. Hij schoot mis en de kogel trof den slager in den nek. De dader maakte van de verwarring gebruik weg te loopen. De getroffene werd op 't bureau Wester straat verbonden en laetr naar het Binnen- Gasthuis gebracht. Zijn toestand is niet ern- Wat den dader betreft, eenigen tijd na het drama meldde hij zich zelf bij de politie aan en overhandigde tevens het vuurwapen. Hij werd in verzekerde bewaring gesteld. INVAL IN EEN SPEELHOL. Meermalen was het gebeurd, dat vrouwen zich kwamen beklagen, dat hun echtgenooten zonder geld op zak thuiskwamen. Dit geld zouden zij kwijtgeraakt zijn in een café aan de Boomstraat 68 te Amsterdam. Zaterdag avond is de politie daar eens gaan kijken. In derdaad bleek achter het café een speelhol te zijn, dat geëxploiteerd werd door een zekere vrouw Smit. Er werd om grof geld gespeeld, zoowel met dobbelsteenen als met kaarten Er stond een uitkijk voor de deur, maar de politie was hem te glad af. Vijf-en-twintig mannen werden naar het politiebureau Westerstraat geleid. In den zak van een hunner werden weggemoffelde dob belsteenen gevonden. Proces-verbaal werd opgemaakt. TIJDELIJKE VERSTANDSVERBIJS TERING? Vrijdagavond trok een heer op het stati onsemplacement te Abcoude de aandacht van de nstationschef door zijn vreemd optreden. Toen deze hem aansprak, verklaarde de reizi ger, dat hij den directeur van een Amster- damsche bankinstelling vermoord had. De chef nam den man toen in voorloopige bewa ring en ontbood politie. Bij fouilleering van den arrestant bleek deze ruim 7100 bij zich te hebben, benevens een browning. Aan de politie verklaarde hij, bankier te zijn en te Hilversum te wonen. Na telefonische conferenties arriveerden eenige vrienden uit laatstgenoemde plaats, per auto, en zorgden, dat de zenuwpatiënt veilig en wel naar Hilversum getranspor teerd werd. Uit inmiddels ingewonnen telefonische in lichtingen was gebleken, dat de bankier uit Hilversum des ochtends aan de door hem genoemde bankinstelling hevige onaange naamheden had gehad'. De directeur verkeer de echter nog in blaken den welstand. DE KONINGIN NAAR INDIë. Al meer en meer komen er bewijzen bin nen voor de stelling, dat men het in Indië toch niet zóó on-verdeeld eens is op het punt van het Koninklijk bezoek zooals Aneta, dat aanvankelijk heeft willen doen voorkomen. Zoo komt net S. Hbld. thans met een betoog, waarvan de strekking geen nader commen taar behoeft. Het blad vraagt „Wat men in 's hemelsnaam toch wel verwacht van het be zoek der Koningin voor den geest der bevol king". Het zegt verder, dat „de belangstelling der bevolking kan het ook anders? nihil is; het bezoek zou eventueel slechts een spoor achterlaten, waarvan de diepte evenredig is aan de raai en de pracht, welke door M. zullen worden ten toon gespreid om, na den lofwaardigen eenvoud van de Kp- ningin te hebben besproken, aan tetoonen dat die eenvoud den Oosterling een ondeugd lijkt en dezen om die reden dan ook voor Indië valt af te keuren. Het blad komt dan tot de conclusie: ,,Het is beter, dat de Landvoogd hier eerst schept een rustig Indië, waar de naam „Westerling" niet tot aanfluiting is geworden. Want de steeds groeiende mas sa, die onophoudelijk het Westen aanvalt en beleedigt, bedreigt en beleedigd ook onze Koningin." Krachtiger nog dan bovenstaand relaas spreekt, hetgeen ae medewerker van het Nws. v. d. d. Dag van N. I. uit Djoedja aan zijn blad schrijft. Voor alles er op wijzende hoe het Bataviasche hoofd-comité niet de min ste aandacht schijnt te willen schenken aan de bezwaren van het Dj oedj asche-comifé, gaat het aldus voort: „Ondanks de bewering: dat het eene vrijwillige en spontane actie zou zijn, -hin gen den dag nadat Djokja telegrafisch zijn beslissing had gemeld, allerlei hooge hanzen van het hoofdcomité aan de tele foon om ite .trachten van Djokja nog eene andere beslissing te krijgen. „We hebben zelden eene beweging ge zien, welke zoo geeheel was gebaseerd op ambtelijkheid en wat daaraan annex is als dit quasi-vaderlandiievende relletje waar aan alle spontaneïtiet ontbreekt". Na een beeld te hebben gegeven hóe eigen lijk dat verzamelen van handteekeningen gaat en een vlammend protest tegen het hui dige bewind te hebben doen hooren eindigt het blad „Wij moeten ons richten tot Hare Majes teit, tot de Tweede Kame tot wien dan ook, met de dringende bede een einde te maken aan een politiek welke voor den Westerling verderfelijk moet zijn. Onze leuze moet zijn: De Oouverneur- G ener aal naar Holland. En als daarna een. krachtige figuur hier orde heeft geschapen, dan eerst zij ae leus: De Koningin naar Indi'é. Geen dag eerder 1" HULDE HELENA SWARTH. Men meldt aan het Handelsblad: In haar woning „Rozenhof" te Velp, is Zaterdagmiddag mevrouw Helene Swarth op haar zestigste jaardag hulde gebracht namens een comité, dat zich gevormd had voor het uitgeven van een keurbundel ge dichten der jubilaresse. In haar woning, waar gelukwenschen in den vorm van bloem stukken, telegrammen en brieven binnen stroomden, bood mevrouw R. Spaanjaard de 60-jarige het eerste exemplaar dier uitgave aan. Het comité had daar een ander stoffe lijk huldigingsblijk bij gevoegd. Hein Bee- ken verraste de jubilaresse met de voordracht van een gedicht. Ook waren aanwezig mevr Laman Trip en mej. Boethlingk uit Arn hem. Van de familie Kloos waren er bloe men. Boutens had een zijner dichtwerken gezonden, de Vereeniging van Letterkundi gen een gelukwensch. De minister van onder wijs, "kunsten en wetenschappen, dr. J. Th. de Visser, had het volgende telegram gezon den: „Namens de Nederlandsche Regeering wensch ik u ter gelegenheid van uw zestig sten verjaardag van harte geluk en gedenk daarbij met bijzondere erkentelijkheid het vele, dat door u, als dichteres, tot den roem onzer Nederlandsche letteren is bijgedragen. Ik hoop, dat het u gegeven moge zijn, deze nog vele jaren met den rijkdom uwer talenten te dienen." Oók was er een telegram van den admini strateur van de afdeeling Kunsten en Weten schappen, mr. Duparc, Annie Salomonson, die door een lezing in Utrecht verhinderd was te komen, van L. Simons, van „Eigen Haard", van Ina Boudier Bakker, van den kunstschilder Haverman, van Nico van Such- telen, van J. Reddingius, Joh. de Meester, Jac. van Looy en cchtgenoote, Top Naeff, prof. Kalff, van de Wereldbibliotheek en van den Amhemschen Kunstkring. De jubilaresse nam opgewekt de haar ge brachte hulde in ontvangst. Eenigen tijd geleden had mevrouw Swarth het bericht gekregen, dat zij van de regeering een stipendium zou ontvangen evenals aan Kloos is toegekend. FIETSBAGAGE. f 'k Beklaagde het onuoozet wicht, Dat met een sul\ bedrukt gezicht Op 't rijwiel mee mocht als bagage, „wat is dat toch een malle rage!" Zoo schold ik, in mijn onverstand. Een wijze man. was bij de hand. „Wel vittersbaas, da's nog al logisch 1 De oude fietsen paedagogisch: Zij voelen d; ernst van hunnen plicht. Steeds hield een kind het oog gericht Naar moeders neus of vaders facie; Dat gaf volstrekt geen variatie iEn kweekte maar eenzijdigheid. Wij zorgen nu voor onderscheid. De kleine leeren acht te geven Ook op de keerzij van het leven." (Vad.) E. T. OP HET EXAMEN. Biji een examen in Geschiedenis is een der vragen: „Noem de zeven koningen van Rome*. Daar de meeste leerlingen moeite met de beantwoording schijnen te hebben wil de examinator hen op weg helpen en schrijft de beide eersten op het bord: „Romulus, Nuina Pompilius.' Een der antwoorden luidt nu als volgt: „Romulus, Numa Pompilius, Verkerk Pi- storius, Goeman Borgesius, Stripraan Luiscius, Tutein Nolthenius en Blikman Sar- torius". INLANDSCHE MENTALITEIT. Het volgende karakteristieke bericht kreeg de „Loc." uit Karananjer toegezonden: Zaterdagmiddag maakten op inlapdsche wijze een bruid en bruidegom een ritje in een huurauto, gevolgd door eenige tientallen dog karretjes; die auto kon dus onmogelijk hard rijden. Toch heeft de chauffeur in zoo'n matig gangetje een kind van vijf jaar overreden, dat zwaar gewond werd. InStede van direct te stoppen en het kind onverwijld naar den geneesheer te Gombong te brengen, reed de onverschillige chauffeur kalmpjes aoor, zoo dat de moeder zelf haar zwaargewond kindje van den weg moest opnemen; mtusschen is het kind een half uur na de aanrijding ge storven. Niemand van die heele ïnlandsche trouwpartij nam ook maar eenige notitie van 't ongeval. UIT BERGEN. Zaterdag 25 dezer werd eene vergadering houden tot oprichting van een plaatselijke egrefenis-Vereeniging. burgemeester, voorzitter van de veree niging „Hulp in Nood", opesóe de vergade ring en gaf in het kort aan het doel van deze op te richten vereeniging, dat niet is een gel delijke uitkeering bij overlijden. De "ereeni- ing och zal op zich nemen de kosten bij het egraven, door zorg te dragen1 voor lijkkoets, dragers, eriz., zoodat aldus eene nette begra fenis is verzekerd, terwijl zij hare leden nog dit voordeel geeft, dat bij voorkomend sterf geval men slechts kennis hiervan aan het be stuur der vereeniging heeft te geven. De bur gemeester beval toetreding tot. de vereeniging aan, te meer daar de gestelde maaiidclijksche premie geen bezwaar kan zijn. Voor normale tijden zullen deze voldoende zijn. De voor loopige commissie heeft gemeend bij het vast stellen der contributie ook wel te mogen re kenen op donateurs. Na eenige discussie werd gelegenheid ge geven zich als lid op te geven. Ruim 100 le den raden toe. Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ren K. van Duin, M. Baltus A. Wokke, P. Leering en C. van 't Sant. De heer Baltus sprak hierna den wensch uit, dat deze vereeniging moge bloeien en be val aan als naam der vereeniging: „Goed einde bekroont het werk". De heer Van Reenen bedankte den heer Baltus en zegde toe gaarne deze vereenigin te willen steunen door een donatie van 5 voor het eerste jaar, welke mededeeling met applaus werd begroet.. Sinds eenige dagen huisvest Bergen een circus. Het is geen groote onderneming, maar vooral de jeugd is er vol van. Zondagavond was de tent geheel met be langstellenden bezet, doch het weer was den ondernemer al zeer ongunstig. De tent woei in elkander, waarom de voorstelling onver wachts moest eindigen. De ondernemer, die moeielijk de goede re cette kon missen, gevoelde toch de noodzake lijkheid om het publiek te geven waarvoor het gekomen was en deelde daarom mede, dat de voorstelling den volgenden avond in het lo kaal van den heer Smit zou worden voortge zet. De man heeft woord gehouden. Staande op stoelen en banken volgden de jeugdige bezoe- kers de voorstelling van den circusondeme- j mer, die onder begeleiding van het draaior gel, dat op zijn repertoire alleen de „Molens van de Zaan" had staan, werd gegeven. De heusche paarden, een paar armelijke die ren, verscheen ook nog op het tooneel. Voor al de kinderen waren over de voorstelling en niet het minst over de vertoonde rooverge- schiedenis. ten zeerste voldaan. De kunstavonden, waartoe mej. Dona en de heer Hoksbergen het initiatief na men, gaan door. Er zijn thans voldoende in- teekenaren. De datums van de avonden zullen spoedig bekend gemaakt worden. Wij kunnen nog mededeelen, dat zij, die nog willen inteekenen, dit nog kunnen dóen bij den heer Bonda, terwijl zij, die voor twee in' plaats van voor vier avonden naar keuze willen inteekenen, dit daar ook kunnen' doen voor 6,Zij ontvangen dan twee toe gangskaarten voor beide avonden. UIT HENSBROEK. Voor de betrekking va nonderwijzer(es) al hier hebben zich 20 sollicitanten aangemeld. UIT SCHOORL. Door ,,'t Vrije Tooneel" van Alkmaar wordt Zondag a.s. in de tooneelzaal van den heer Timmerman ten tooneele gebracht „Blank en Bruin", Indisch spel van Rassen haat. De goede naam, die idt gezelschap met de opvoering van ,.het Licht in den Nacht" heeft achtergelaten, zal er zeker toe bijdra gen, dat velen zich vroegtijdig van een plaatskaart voorzien, om het mooie drama, dat thans ten tooneele wordt gebracht, te kunnen bijwonen. UIT OUDKARSPEL. Zondagmiddag is het huisje, bewoond door den heer Jb. Rol aan de Westzijde van de Diepsmeer onder deze gemeente tot den grond toe afgebrand. De heer S. Jonker alhier, toonde ons gisteren nog een tweetal stammen met rijpe aardbeien. Deze stammen dragen voor de tweede maal in dit jaar vrucht. We meenden dit wel als een bijzonderheid te kunnen meedeelen. UIT HOOGWOUD. Zondag 26 October 1.1. is door 't Vrije Too neel van Alkmaar Dir. J. B. Harms alhier opgevoerd „Blank en Bruin", Indisch spel van Rassenhaat in drie bedrijven door Mares- co Marisini, met welk stuk het gezelschap reeds groote successen heeft behaald. Qok hier was de vertolking uitstekend. Prachtig werden de verschillende rollen weergegeven. Hoe jammer dat de zaal niet tot het einde was bezet. Dezer dagen is opgericht de Kon. Lucht vaart Maatschappij voor Nederland en Kolo niën. MEDISCHE STUDIEDIENST BU LUCHTVAART. De le luit.-vh P. W. van Wulfften Palthe, arts, is van zijn studiereis in Fxankrijik te ruggekeerd en is thans belast met de leiding van den medisehen studiedienst bij de lucht- vaajjtafdeeling te So ester,berg. NOODLANDING. De aviateur Eabrice, die Zaterdag tegen den avond met zijn Fokkermachine van Utrecht kwam, moest even buiten Tilburg wegens een defect aan den motor een nood landing doen. Hij kwam met zijn toestel in een sloot terecht. Het toestel werd vernield. Fabrice bekwam geen letsel. De Internationale Luchtvaartvereeniging beeft besloten, dat de wedstrijd om den Gor don Beynett-beker in 1920 in Amerika zal worden gehouden. Op het einde van het congres werd prins Roland Bonaparte hij acclamatie tot presi dent gekozen voor het jaar 1920. Het eerstvolgend congres zal het volgend jaar in Zwitserland worden igéhouden. DE KAT MET DRIE STAARTEN. Voor de rechtbank e Amsterdam stond de vorige week terecht de kermisreiziger W. P. D., wegens dierenmishandeling. Zooals men zich zal herinneren, werd tij dens het Vad. Hist. Volksfeest op het kermis terrein een zoogenaamd spookdier vertoond, n.l. een kat met drie staarten en een bochel op de nrug. Bij onderzoek door den inspec teur van politie bleek, dat 'twee van de drie staarten onder de huid van het dier door waren genaaid en bij den kop weer uitkwa men. Toen het arme dier naar een veearts werd gebracht om van zijn „wonder" verlost te worden, constateerde de veearts, dat het der een open wond op den rug had, welke wond volgestopt was met proppen papier, die, onder de huid geperst, de bult hadden veroorzaakt. Volgens den veearts moest het dier ondra gelijke pijnen hebben geleden. De inspecteur, die het arme beest had verzorgd deelde mede, dat hij nog nimmer zulk een wreede dieren mishandeling had gezien. Niettegenstaande de zorgvuldige verpleging was het beest na een maand gestorven. Hij vermoedde, dat be klaagde dergelijke dieren ten toon stelt, in de hoop, dat het medelijden van een dieren vriend zoodanig wordt opgewekt, dat deze het dier voor een flinken prijs koopt, waarna weer een ander dier hetzelfde lot ondergaat. Zoo had beklaagde in zijn bezit ook nog een wolf welk dier wel vijftig open wonden op het lichaam had, die zwart zagen van de vliegen. Het O. M. eischte tegen den beklaagde een gevangenisstraf van drie maanden. Uitspraak 4 November. UITSLAG VEILING gehouden bij opbod op Maandag 27 October 1919 ten overstaan van dert notaris Mr. A. P. H. de Lange, van de volgende perceelen te Heerhugowaard, 1. De kapitale huismanswoning, genaamd „De Kieft" met schuren, erf, weiland en bouwland, aan den Middelweg, te zamen groot 13.31.00 H.A. staat in bod op 34860.50. 2. De twee arbeiderswoningen, met erf en bouwland aan den Middelweg, te zamen /root 13.24.80 H.A. staan in bod op 34024.50. Te zamen 68885.—. De afslag en combinatiën blijven bepaald op Maandag 3 November 1919, des morgens 10 uur, in het koffiehuis „Marktzicht" van de nheer C. Bos, aan het Waagplein te Alk maar. ALKMAARSCHE: EXPORT VEILING. ALKMAAR, 27 October 1919. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 et.) 10.30 25, 2e soort 2.406.70. Roode kool 2.102.60, Gele kool 3.20 tot 4.10 per 100 K G. Wortelen per 100 bos 1.405.50. Rammenas per 10O K.G. 2.20. Bieten per 1O0 K.G. 1.102.60. Uien per 100 K.G. 1.606. Andijvie per 100 stuks 0.802.50. Koolrapen per 100 K.G. 12.50. Kropsla per 100 stuks 0.30. Pieterselie per 100 'bos 2.803. Prei per 100 bos 48.40. Spruiten per K.G. 0.220.30. Spinazie per ben 0.80. Selderie per 100 bos 0.8015. Appelen per K.G. 0.060.15. Peren per KG. 0.020.08. Druiven per K.G. f 0.540.56. Groenekool pei 100 stuks 24.30. Bloemendaalderkool per 100 stuks i 4.10 tot 5.40. Veilingvereeniging „de Zaanstreek" ZAANDAM, 27 Oct. Andijvie 0.501.00 per 100 st., Peen 68 ct. per bos, Uien 5 ct. per pond', Boere- kool 0.852.20 per 100 etr., groene kool \Vi10% ct. per stuk, koolrapen 3J4 ct. per stuk, spinazie 7274 ct per ben, postelein 88 ct per ben, radijs 214 ct. per bos, spruiten 17 ct. per pond; prei 6%934 ct. per bos; savoye kool 3 34634 ct. per stuk, witte kool I 534 ct. per stuk, sjalot 5% ct. per pond, roode kool 2348 ct. per -stuk, bellefleur 7 ct. per pond, zoete appelen 5%654 ct. p. p., zure appelen 5346 ct. p. p., bandpeer 12 14 ct. p. p., Systermijn 634 ct. p. pond. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Oct. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 stuks ƒ11 tot 23,30, 2e soort 3 tot 7, roode kool le soort 2,80 tot 4,40, 2e soort 1,10 tot 2,10, gele kool 2,70 tot 4,40, witte id.' 0.80 tot 0.90, alles per 100 Kg. Wortelen 1,30 tot 2,50 per 100 Kg. AardappelenBlauwe 5,80 tot 6.60, ei genheimers 6,60, red star 5,80, alles per 100 Kg. Rammenas 0,80 tot 0,90, bieten 1,30 tot 2,90, gele nep 8,40 tot 8,70, drielin gen 7,50 tot 7,60, uien 8,60 tot 10,10, 2e soort 1 tot 1,80, alles per 100 Kg. Aanvoer: 6430 stuks bloemkool, 131200 Kg. roode kool, 58700 Kg. witte kool, 103225 Kg. gele kool, 26675 Kg. wortelen, 2575 Kg. aard appelen, 10085 Kg. uien, 497 Kg. gele nep, 7725 Kg. bieten, 1700 Kg. rammenas. AMSTERDAM, 28 Get. 1919. De aard appelprijzen waren heden: Geldersche bra- vo's 5.70, Geldersche Red Star 5, Spui- sche eigenh. 5.305.04, Spuische poo- ters 4.50, Zeeuwsche blauwen 7, Zeeuw- sche bonten 7.107.25. Zeeuwsche eigenheim. 4.505, Zeeuwsche blauwe eigenh. 5.10—5.30, Zeeuwsche industries 3.50, Cohinors 5.50, Geld. de Wit 4.50. Aanvoer 3 ladingen. ZWAAG, 27 October. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven 3540 ct, Peren 214 ct., Appelen 110 ct., Tomaten 8—10 ct., Noten 1521 ct., Snijboonen 26 ct., Slaboonen 14 ct., Uien 14 ct., Wortelen 24 ct. WARMENHUIZEN, 2. October 1919. Red Star 5.30, Peen j i.30, Roode kool 3.504.i0, Gele kool 3.20—3.50, Witte kool f 0.600.70, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 27 Oct. Aardappelen: Eigenheimers 66.50, Blauwe f 5.207.50, Bravo's 6—6.20, Roode kool 3.70— f 4.10, Uitschot 1.5Ó- 2, Gele kool 3.803.30, Witte 0.70— 1.80, Grove Uien 11—12, Drielingen 8 tot 10, N?p f 10-/10,50, Paea 2—2.60, Kroten 22,40 per 190 K.G. Wortelen 2.20 per 100 bos. VENHUIZEN, 27 Oct Veiling de Zuider» kogge. Aardappelen: Blauwe 3.45f 3.50, Red Star 2.452.50 per 50 K.G. Peren 4—16, Appelen f 4.10f 10.90 per 100 K.G. WIJDENES, 27 October. Veiling Tuin* dersbelang. Gratiole 23 ct, winterjan 2234 ct„ win» terlouwtje 23/«3 c.t, Giese Wildeman 331/4 ct., Appelen 2—5 ct., Uien 3 ct., alles p. pond. BOVENKARSPEL „de Tuinbouw" 27 Oct Heden besteedde men voor: Bloemkool I 21—30, II 8—12.50, III f 1.50— f 3.50, Roode kool 44.60, Wit» ie kool 'f 0.400.90, Gele kool 3.80- 4.40, Bieten 14—25.50, Kleine 3.30— 8, Slaboonen f i3.20, Aardappelen 3.80—4.20. PURMEREND, 27 October 1919. Op do afslagmar'kt werd verhandeld: Aardappelen 1.27%1.80 p. zak 25 K.G. Spruitjes 4.20—5.30 per zak 15 KG. Bieten 9.5015 per 1000 «tuks. Peren 2.4025,10 per 100 K.G. Appelen 318.10 per 100 K.G. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groenteveiling), 27 Oct. 1919. In de be den gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (per 100 st.) 12.40 20.80, 2e soort 2.80—3.40. Roode kool 2.304.50, 2de soort 1.30 tot 1.80, Gele kool f 2.703.70, Witte kool 0.801.10 per 100 K.G. Witte kool per wagon 10.000 K.G. L ppeJ Blauwe 7, Rammenas 1, Bieten 1.90 Wortelen L per 102.40, Aard ppelen: 2.90, Gele Nep 6.90f 9.30, Drielingen 7.70—8, Uieen 9.6010.60, 2de soort j 0.802.20 alles per 100 K.G. Aanvoer: 4965 st. b loemkool, 110550 K.G. roode kool, 46000 K.G. witte kool, 43650 K.G. gele kool, 25000 K.G. wortelen, 250 K.G. aardappelen, 20650 K.G. uien, 880 K.G. gele nep, 5600 K.G. bieten, 1600 K.G. rammenas. Opgave van NEDERLAND. _._pCt. 5 IGAND. 5 4K 4 Oblig, N.W.S. v. 1000 1918 Oblig. N.W.S. van 500/1000 1917 *54 dito van f 1000 4 ©Slig. dito 334 dito dito 3. eert. dito 2K Ned. Ind. 1915 f 1000 5 dito 1916 f 1000 BUITEN OOSTENRIJK, Bel.vrije Kronenm JttryJuD RUSLAND. Obl. 1906 frs. 2500—5000 Iwangorod Dombr. GR. 625 Nicolai Spw. 100 Geconsol. 1880 CR 625 Rothschild (consols) GR 625 Hope en Go. 1889«9Ó GR 625 6e Emissie: 1894. SR 625 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 190.4 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank. en Credlet»Instelling«n. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. OEI. 5 M(}. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 44i Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 f 100) 3 BELGIE. Antwerpen 1887 Prolongatie Vorige koers 9UVi« 2)4 pGt. 8D/i« 79U/u 678/4 59 50V, 931/, 917/8 91/4 287/8 201/8 31 221/4 266/8 24 22Vi« 44*/4 751/4 89 89 191«/4 198 1491/, 90 90 1041/4 637/, 45/4 90 81 79 58Vi« 501/4 92 90 9'/u 27%, 29 215/4 26Vk 2316/u 211/, 1915/4 1491* 91 V» 91V4 825/4 1041/1, 5 Atobis. Top. S. Fé v. g. A Denv R. Grande Spw. G. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. Gity Söufh. Railw. Gy. g. a. dito Pref. A. Missouri Laat. Tex. O: v. A. Mexican 2c Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. Union Pac. Railr. Cy. G. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car d* Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Central Leater Unit. Stat. Steel Corp. G. g. A. Int. Mere. Marine Cy. afg. A. Int. Mere. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr, Ex. A. Orion Petrol. Mij. afgest. A. Steaua Roman, Petr. Mij. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. V. A. Id. Resc. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber (Suit, My. Aand Nederl. Rubber Holl. Amerika Liftt A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomn. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Ned. Stoomb. My. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart My. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. DelbMaatschappy Aand. x Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tahak»Mij. Aand. Insulinde Oliefabrieken Mededeelingen van Dinsdag 28 October. Oliewaarden vaster. Culturen onveranderd. Scheepvaarten wat flauwer. Tabakken weinig affaire. Amerika stil. Vorige koers 93 s/8 )0»/i, 11 18i/, 18 201/, 20 527/, 52ik 125/4 127/S 9ls/i« 95/4 113 267 205/4 1325/4 1321/, 1451/b 1451/s 140 1441/, 1 113 115 11 Wis 1131/4 6315/16 6316/j, 168*/, 169 334 335 lfc 843 852 90 90 181 ig 188 285 285 2891/4 f 2845 6123/4 615 2301/4 229«/4 2317/16 2301/, 2835/4 282 2501/, 250 1195/4 120 498 496 4795/4 4741/i 256 254 35S1/, 359 2061/, 2051* 273 273 ljg 2631/4 261 254 3195/4 318 336V, 332 381 s/8 380 315 315 4611/, 460 5171/4 515 268 334 482 4801* 2471/, 246

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6