■Gemengd ff mm? v Lu c ht va art. Roclitszakeii. Amsterdamsclio lieurs Noordliollamlscli Landbouwcrediot. Markt bwi eli imi OlKMiing-skoorsen van hmlon Partijraad, terwijl de heeren P. K- Peerl- kanip en J. C. Jacobs herbenoemd werden voor de commissie van geschillen inzake de redactie der bladen. De voorstellen van het bestuur inzake de weekbladen, werd besloten, dat de betrokken afdeelingen binnenkort met elkaar zullen bespreken en nadere regelingen treffen, ter wijl de propaganda, wat het werven van abonné's en advertentiën betreft, inet alle ernst ter hand zal worden genomen, Inzake vergoeding reiskosten naar de Jaar vergadering werd besloten, dit te doen dragen door de afdeelingen en pondspondsgewijze te doen plaats vinden. Naar aanleiding van de gehouden verga dering van den Partijraad op 5 October j.l. en de daar genomen besluiten, betrekking hebbende op de propaganda, den ontwikke lingsarbeid, de kadervorming en de bevorde ring van het afdeelingsleven, zal de afdeeling een leiddraad worden verstrekt. Ongeveer 4 5* uur werd de vergadering door den heer Peerlkamp gesloten DE OLIFANT DIE IOOR DE BR'UG TRAPTE. Dat kan een schitterend rechtsgeding daar in Deventer worden, over die brug, die onder Hagenbeck's olifant tn elkaar is gezakt, schrijft de Leeuw. Crt. Waarom nu niet Hagenbeek de gemeente Deventer voor het gevaar, dat zijn olifant zooal niet voor zijn leven dan voor zijn poo- ten toch liep, maar de gemeente Hagenbeek voor de door zijn olifant aan haar brug toe gebrachte schade aansprak? Met welk recht? Is een ofliaut een voetganger of is hij het niet? En zoo hij geacht mag worden een voet ganger te zijn doorgaans loopt hij niet op zijn sluri of zijn staart, was dan de brug voor het verkeer van voetgangers gesloten of niet? Oi, was ze "dit niet kan zij dan geacht worden bestemd te zijn geweest alleen voor voetgangers van normalen omvang? En zoo zij geacht kan worden alleen daarvoor be stemd te zijn geweest, wanneer kan dan de abnormaliteit van den omvang des voetgan- gers geacht worden een aanvang genomen te ebben er was ook al eens een politie agent door het soliede bouwsel gezakt. En als er schade voor de in elkaar getrap te brug vergoed worden moet, wélke waarde kan dan een brug, die geen brug meer was, want vermolmd1, geacht worden te hebben ge had' op het oogenblik dat zij wel nog een brug léék te zijn? Een schitteren proces voor den jurist. Maar wee de arme partij, die het gelag krijgt te betalen - «r WAXRSCHOWfNG: Te 's-GRAVENHAGE worden in den laat- sten tijd talrijke beroovingen gepleegd door publieke vrouwen, van mannen, die zich niet ontzien haar te volgen in haar obscure gele genheden. Sommige slachtoffers verloren op deze wij ze geheele fortuinen en waren totaal geruï neerd. De HOOFD-COMMISSARIS VAN PO LITIE, aldaar WAARSCHUWT ten ernstig ste tegen deze praktijken, welke meestal met behulp van handlangers worden gepleegd op zulk een geraffineerde wijze, dat het on derzoek maar zelden iets oplevert. Afgescheiden van het groote gevaar voor beuadeeling der gezondheid, wordt in het bij zonder gewezen op de mogelijkheid van be- rooving, welke bestaat door zich met een pu bliek vrouw m te taten. GEEN GEMEENTELIJKE STEUN AAN U1TGESLOTENEN BIJ EEN ARBEIDS CONFLICT. In de vergadering van den Haagschen ge^ meenteraad van 20 October jl. werd om prae- adviea in handen van B. en W. gesteld een voorstel van de communistische fractie om aan de bouwvakarbeiders daar ter stede, die door de vanwege de patroons in de bouw- zijn, voor den duur van die uitsluiting een zijn, voor den duur van dit uitsluiting een wekelijksche uilkeering te verstrekken van ge meentewege van tien gulden voor ongehuw- den en vijftien gulden voor gehuwden. In hun thans uitgebracht praeadvies zeg gen B. en W. te meenen, dat tegen het voor stel, welke principieele strekking men er ook aan toekenne, overwegende bezwaren be staan. Het verdient, naar hun oordeel, in be ginsel aanbeveling, dat het gemeentebestuur niet door fuiaricieelen steun partij kiest in ar beidsconflicten. Ook practiscli echter zou het aanvaarden van een andere gedragslijn tot onhoudbare consequenties voeren. Werd altijd steun verleend bij werkeloos heid tengevolge van een arbeidsconflict, dan zou elke willekeurige groep van patroons of arbeiders de gemeentekas kunnen noodzaken tot zeer groote financieele offers. Geen gemeentebestuur zou het standpunt kunnen aanvaarden, dat het gelden voor der gelijke doeleinden zou moeten beschikbaar stellen, zonder zelf over de noodzakelijkheid te mogen oordeelen. Een schifting tusschen gevallen waarin wel en waarin niet zou worden gesteund, zou dirs onvermijdelijk zijn. Het gemeentebestuur zou dus moeten gaan treden in een beoordee ling van het al of niet gerechtvaardigde der staking of uitsluiting, niet alleen dus van den aard van het conflict, maar ook van het meer of minder billijke van de gestelde eischen en van de opportuniteit van het toegepaste strijdmiddel. B. en W. achten het nauwelijks denkbaar, dat' een dergelijke overheidsinmen ging in de tegenwoordig zoo talrijke econo mische conflicten zou worden gewenscht. AMERIKAANSCHiE SCHOENEN. De gemeente Amsterdam heeft Zaterdag in over de schoenen en hei tricot ondergoed' was men uit, ten aanzien van dte katoen aan het stuk en de katoenen ondergoederen liepen de meeningen eenigszins uiteen. Sommige da mes achtten dte kwaliteit ietwat licht, een des kundige echter verzekerde, dat de kwaliteit zeer goed is. In elk geval zijn de prijzen laag. De prijzen van de katoenen, ondergoederen, die de gemeente zelf heeft laten confectio- neeren van de katoen waarover zij beschikte, zijn niet zoo heel veel lager dan de win kelprijzen. Bij dte overige artikelen echter constateerde men1 belangrijke prijsverschil len. De prijs der schoenen is vastgesteld op 11 en de heer Rootlieb, die de organisator is van, het geval, had' gezocht in alle winkels waar een paar schoenen dat in kwaliteit en vorm het meest overeenkwam met de gemeen- teschoerienhij had er 22 gulden voor moeten betalen Ook de tricot ondergoederen, waar van de kwaliteit geroemd werd, zijn belang rijk goedlkooper dan in. de winkels, van enkele soorten is de prijs de helft van den winkel prijs. De kousen werden over het algemeen wat dun geacht, over de prijzen echter was men enthousiast. In tusschen de heer De Mi- ranrila en de heer Rootlieb deelden mede, dat zij hoopten spoedig ook nog andere soorten van verschillende artikelen te kunnen ver schaffen Over damesschoenen wordt onder handeld, er zullen waarschijnlijk zwaardere kousen komen, benevens allerlei andere zaken, die de gemeente voor een zacht prijsje zal kunnen krijgen. WONINGBOUW VOOR GEMEENTE AMBTENAREN. De Nederiandsche bond van gemeenteamb tenaren heeft tot de gemeenteraden een schrij ven gericht waarin, hij er met het oog op den woningnood op aandringt dat de gemeen ten' spoedig tot het bouwen, van woningen voor hare ambtenaren zullen overgaan. DE TENTOONSTELLING VAN NEDER- LANDSCHE KUNST IN ZWITSERLAND. De tentoonstelling van Nederiandsche kunst in Zwitserland, die georganiseerd werdl door de Federatie van Ned, Beeldende Kunsten,aarsvereenigingen zal niet doorgaan wegens gebrek aan medewerking van de zijde der kunstenaars. DE MOORD OP KORPORAAL VOS Omtrent het geval van korporaal Vos te Edie verneemt men nog,.dat Bosch of Smit, de holbewoner, thans verklaard heeft, dat Springhof, volgens hem de eigenlijke dader, naar Duitschland is gevlucht. Smit was van het gevecht getuige geweest, maar had niet durven ingrijpen en ton slotte de vlucht geno men. Een paar dagen later was Springhof bij hem in zijn hol gekomen en had hem eeni ge voorwerpen, toebehoorendie aan Vos ter hand gesteld, met de mededeeling: de korpo raal ligt in de loopgraaf, maar als jij je mond1 open dloet, dan kom je er naast te lig gen". Uit vrees voor wraak had Smit dan ook, naar hij zegt, gezwegen. Het maakt ech ter een vreemden indruk, dat Smit nu in-eens verklaart, dat Springhof bij hem kwam in zijn, Stair's hol, terwijl hij eerst heeft meege- deelwd, dal. het hol niet van hem, maar van Springhof was. De politie ziet in deze verkla ringen dan ook slechts een middel om de schuld van zich af te wentelen. Men houdt liet er voor dat de h'olbewoner(s) op de loer lag om de jeugdige militairen, die zich van huis weer naar de Harskamp begaven, te be- oega rooven, in de veronderstelling, dat zij wel goed van levensmiddelen en geld voorzien zouden zijn. Het is waarschijnlijk Vos moge lijk geweest, daar hij een krachtige' persoon lijkheid was, een worsteling aan te gaan in stedle van zich te laten bestelen. De begrafenis van het slachtoffer zal he den, Maandag of uiterlijk morgen, met mili taire eer te Ede plaats vin/den. Nog is men van oordeel, dat de korporaal j bewusteloos is geslagen en toen door den moordenaar als lu t ware levend begraven. Het lijk werd gevonden, gekleed in tuniek, waarop nog dte korporaalstrepen. Het slacht- ofer had zijn puttees doch geen schoenen aan. Ook de kepi wordt nog vermist. De kop pel had hij nog om. De vader kwam Vrijdag avond nog laai uit Deventer om zijn zoon te herkennen,. EnlCHe vrienden, waarvan een zijn automobiel ter beschikking had gesteld, vergezelden hem. Het was een hartverscheu rend moment dit weerzien op heti eenzame donkere kerkhof (het lijk was in het lijken huis geplaatst) dat ieder der aanwezigen door merg en been drong. Nogmaals werd1 verdachte Smit bij het lijk gebracht en ge hoord*, doch hij bleef bij zijn bewering niet aan oen moord geholpen te hebben. 1 toewei het lijk voor anderen misschien onherkenbaar was, herkende de vader in dien vermoorde zijn zoon. Smit beweert nog steeds, dat een ander Vos heeft vermoord, doch hij kon er geen enkel bewijs voor aanvoeren, niemand heeft hem ooit in bijzijn van dien ander gezien. DE INLEVERING VAN SUIKERBONS. De besprekingen op initiatief van den. Mid- denstamd'sraadJ met suikerproducten, gehou den in zake de voor winkeliers bestaande moeilijkheden bij de inlevering van suiker bons hebben tot een, voor alle partijen bevre digend resultaat geleid. Door den Middenstandsraad was de wen- schelijkheid uitgesproken, om bij de inwisse ling van de bons gebruik te maken van bankinstellingen, aangesloten, bij de Hanze- banken en de Centrale Bankvereeniging van de middenstand en dte Centrale Boazbank, die dan voor het verleenen van hare bemidde ling' eene zekere subsidie zouden ontvangen van de zijde der suikerproducenten zich nu bereid1 verklaard de helft van de voor de in wisseling der bons in rekening gebrachte kosten van bovenbedoelde Midicfenstandsban- ken te vergoeden tot een maximum van 1/4 pet. van de waarde der bons d.i. dus c.a. 9 a 10 ct per baal. De tweede helft zou dan be kostigd1 worden door die Middenstandsorga nisaties of door de winkeliers en (of) gros siers die de bons ter inwisseling aanbieden. „Odéon" haar eerste verkoopplaats geopend, zij 't ook nog maar voor genoodigden. Heden zal 't publiek ook in de gelegenheid zijn in- koopen te doen in schoenen (de veelbesproken Amerikaansche) kousen, tricot ondergoed, katoenen ondergoed en katoen per cl. Van den eersten dag zegt de Tel. o.m. Zaterdag waren leden van den Raad, be stuurders van arbeidersorganisaties enz. uit- om eens naar de eerste gemeente- verkoopplaats en de daar te verknopen góederen te komen kijken, en allen waren 't erover eens dat de gemeente een voortreffe lijk werk verricht, door dezen verkoop. Vooral den gesteld. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft thans aan de voornoemde bank instellingen mededeeling gedaan van het aan bod' der suikerproducenten terwijl de Midden standsraad vertrouw1! dat deze banken op de boven aangegeven voorwaarden haar betnid deling bij de inwisseling van suikerbons zul len willen verleenen. ZELDZAAM* BRUTALE DIEFSTAL. Een zeldzaam brutale diefstal is Zaterdag- avondi te Den Haag afgespeeld bij den' heer Goudsmit juwelier op de Plaats zoo geraffi neerd, dat zij doet herinneren aan het be staande optreden der Parijsche autobandie ten. Omstreeks kwart over 6 reed een motorfiets, oen dlonkerroode Indian, komende van het Noordeinde met een kalm gangetje de Plaats op en hield voor den winkel van den heer Goudsmit stil. De man die achterop zat, slapie af, liep kalm tot voor het raam, gooide toen, plotseling een rond ijzeren voorwerp, 't Wolk een middellijn had van ongeveer 20 c. M. door die ruit en door het glas van de vi trine, deed1 een greep in de étalage, sprong wer op de fiets, die voor d*e omstanders goed en wel wisten, wat er gebeurd was voor hun verbaasde oogen 'in de richting van den Kneuterdijk verdween. Dit alles speelde zich in zulk een korten tijd af, dat, vóór men feite lijk begreep wei er gebeurd' was, dte daders reeds buiten het bereik waren. Het damespersoneel in den winkel slaakte een gil van schrik, terwijl die heer Goudsmit zelf naar buiten rende, maar1 ook te laat. Een dei" heeren, die toevallig aanwezig was, rende de twee bandieten na, onder het roepen van: Houdt den dief, houdit den dief!" en zag hoe het tweetal de Parkstraat inreed en vandaar de Kazernestraat in. Een lieer, die toevallig met zijn auto over den Kneuterdijk passeerde, werd door hem ingelicht en reed het tweetal achterna, maar in dien doolhof van stegen en stralen, moest de auto het spoedig voor de motorfiets opge ven* en ontkwam dit brutale tweetal aan zijn achtervolger. De waarde van den buit kon nog niet in to taal worden opgegeven, wel is een kostbaar collier van eenige duizenden guldien waarde geroofd, als is een stuk daarvan later -op de stoep teruggevonden. Verder zijn nog een aantal kleinere juwelen geroofd, maar welke dit precies waren, kon nog niet worden vast gesteld. De politie stelde terstond een uitgebreid ondterzoek in. DB WETTELIJKE 8-URENDAG. In de vorige raadsvergadering te Leider werd in afwijking van de aanbeveling van de Plaatselijke Schoolcommissie tot lid van da college een klasse-onderwijzer benoemd,, be- hoorende tot de sociaal-democratische par tij. Daarover heeft de Schoolcommissie in haar meerderheid zich beklaagd. Zij had ditmaal een jurist benoemd willen zien, omdat ook een rechtsgeleerde was afge treden. Intusschen achtte men het een princi pieele fout deze commissie door de politiek to willen beheerschen en een afspiegeling te doen zijn van de partijverhouding in den Raad. Eindelijk oordeelde zij het verkeerd een dienstdoend klasse-onderwijzer in de com missie te benoemen op grond der ambtelijke verhoudingen. De commissie zal zich in het vervolg bij zulk een bejegening niet meer kunnen neer leggen en ae groote meerderheid zal als 'i weer gebeurt, aftreden. EEN NIEUW LOOPING-RECORD. Alfred Fronval, de bekende Morane-be- stuurder, die ook: op de Elta demonstreerde, heeft te Madrid het wereldrecord voor „loo pen" verbeterd. Hij duikelde n.l. 624 maal achter elkaar waarvoor hij 2 uur 42 min. 19 1/5 sec noodig had. De kiatste honderd loopings maakte hij in 22 min. 33 4/5 sec. waarbij hij bij wijze van uitspanning een dertigtal totmeaux maakte. Het record werd gecontroleerd door de Spaansche Aero- club. OPLICHTING. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft te rechtgestaan een 31-jarige letterzetter uit Amsterdam, die te Leeuwarden en te Sneek verschei dienen goudsmeden voor een 30-tal ringen en andere sieraden heeft opgelicht, welke voorwerpen te Amsterdam werden te gelde -gemaakt. Voorts verduisterde^ hij een rijwiel. Hij werd op zijn reis van Groningen (waar* hij de fiets verkocht) naar Amsterdam te Kam pen aangehouden. In* andere plaatsen van ons land heeft hij dergelijke praktijken gepleegd en heeft reeds eenige jaren gevangenisstraf opgeloopen. Te Breda en te Middelburg moet hij nog terecht staan. Het O. M. eischte 1 jaar gevangenisstraf. VRIJGESPROKEN. De rechtbank' te Groningen heeft K. gewe zen gemeente-secretaris van Hoogkerk, be schuldigd van het opzettelijk valscheiijk op maken eener schuldbekentenis in zijn hoeda nigheid als gemeente-secretaris, vrijgespro ken. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 31 October 1919. P. h te Zuidscharwoude, overtreding Leerplichtwet, 5 boete of 3 dagen hecht. G G. te de Rijp, ordeverstoring, 6 boete f '3 dagen hecht. T. K. te Uitgeest overtreding Spoorweg wet, 4 boete of 2 dagen hecht. C. D te Heerhugowaard, overtreding Ar beidswet, 2 X 4 boete of 2 X 2 dagen hecht. A. S. en K W. te Broek op Langendijk, straatschenderij, ieder tot een voorwaardelij ke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand met een proeftijd van 1 jaar, B S. en L. K. te Alkmaar, H. B. te Broek op Langendijk, dronkenschap, ieder 2 boete f 1 dag hechtenis. C. B, te Uitgeest, J. Z. te Egmondbinnen, P. T. te Akersloot, overtreding Jacht- en Vischwet, de le hervatting op 14 November a s., de 2e 8 boete of 4 dagen hecht., de 3e f 4 boete of 2 dagen hecht. A. G. te St. Pancras, C. V. en J. K. te E: mond aan Zee, W. S., T. S., P. S. cn T. v. te Castricum, W, G. en J. Z. te Uitgeest, J. de W., J. B„ H. T. R. K. en J. K. te Alk maar, overtreding politieverordening, de le tot voorwaardelijke plaatsing in een tucht school voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van 1 jaar, de 2e vrijspraak, de 3e 2 boete of 7 dagen tuchtschool, de 4e, 5e, 6e en 7e ieder teruggave aan hunne ouders, de 8e, 10e en 12e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 9e 5 boete of 3 dagen hecht., de 1 le 2 boete of 1 dag hecht., de 13e 2 boe te óf 2 dagen hecht. R. J., C. V., S. de L., A. R., H. J. en G. B. te Oudcarspel, J. K. te Bergen, K. S. te Grootschermer, J. W. V. te Groet, W. K. en A. J. T. H. te Zuidscharwoude, K- S.; j. A. S. en A. M. te Heerhugowaard, P. v, W. te Alkmaar, T. v. d. V. en H. P. té Broek op Langendijk, H. S. te Heiloo, J. B. te Si Pancras, M. B. te Egmondbinnen, S. S. te Berkhout, N. G., L. de H., J. T., J. K., W. B., H. H,, C. B. en D. D. te Noordscharwoude, overtreding rijwielreglement, de le, 5e en 6e ieder 3. boete ot 3 dagen hecht., de 2e, 3e, 4e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 14e, 15e, 16e, 17e, 18, 20c, 22e, 23e, 24e, 25c, 26e, 27e, 28e en 29e ieder 4 boete of dagen hecht, de 7e f 0.50 boete of 1 dag hecht., de 8e 4 en 6 boete of 2 X 14 dagen tuchtschool, de 19e f 8 boete of 4 dagen hecht., de 21e 2 boete f 2 dagen hecht. UITSLAG VEILING gohoud'en bij oigbad' op Donderdag 30 Octo ber 1919, ten overstaan van dten notaris Mr. A. P. H. de Lange, van dfe volgende huizon en erven te Alkmaar, als: var» 1 Nrvamber 1919. Opgave van Obl. 1906 fra. 2500—5000 Mededeelin*gen van Maandag 3 November Oliewaarden vast vooral voor Geconcoli- deerde. Culturen en Tabakken iets vaster. Schepvaartm onveranderdAmerika «til. De Middenstandsraad acht het billijk, dat winkeliers die van de gelegenheid om de bons gratis bij het Rijkskantoor voor Suiker in te wisselen, geen gebruik maken, doch de ze ter verzilvering aan die Middenstandsban- ken aanbieden, daarvoor een zekere vergoe ding betalen welke vergoeding naar het oor deel van den Raad zonder bezwaar eveneens op 1/4 pet. dter waarde van de bons kan wor I In een artikeltje over de pas dloor de Eer ste Kamer aangenomen arbeidswet zegt de Tel. o.m.: Zoo krijgen dan vele arbeiders spoedig en vele anderen over eenigen tijd hun 8-uren- d*ag, hun vrijen Zaterdagmiddag. Een stuk levensvreugde. Maar Zal juist bij dte arbeiders nu het besef le vendig zijn, dat zij tegenover de gemeenschap een zwaren plicht te vervullen hebben? Ten bate van, hen is deze wet er gekomen. Van 'hen mag in ruil daarvoor geëischt worden intensieve arbeid'. Dit is thans meer dan ooit hun plicht geworden. De invoering van de nieuwe regeling zal stellig met moe'lijikheden gepaard gaan. Maar dit staat voorop: de pro ductie mag daarvan geen last ondervinden. En het zijn allereerst d'e arbeiders, diie hier voor te zorgen hebben. Tegenover dfe nieuwe vreugde die zij in don k-orteren arbeidsdag ontvangen staat eon nieuwe plicht: de plicht van den méér dan ooit productiever), 'inten- sieven arbeid. Als gevolg van den oorlog is schier over de geheele wereld het verschijnsel der arbeids-schuwheld' te bespeuren. Hier •zwakker, ginds sterker. Het is onze vaste overtuiging, dat dit gijdelijk zal zijn. Wanneer in een land krachtig wordt gewerkt om het evenspeil dor arbeiders te verheffen, om hen wat meer dan tot dusver te dpen loopen aan den zon-'kant van het leven, dan zullen ook die arbeiders zelf den plicht van den in- tensieven arbeid meer en meer beseffen*. Zorgen de arbeiders dan, dat ook in pro- ductief-eoonomi'sch opzicht ons een plaats in d'e voorhoede verzekerd wordt. DE. HEERLIJKHEID STOUTENBURG. De Ambachtsheerlijkheid Stoutenburg is in publieke veiling geweest. Kaar uit Barne- veld wordt gemeld zijn alleen de boerderijen gegund -en is het kasteel met 37 H.A. prach tig bosch door den eigenaar mr. Soulier, te Rome, opgehouden, wat hoogstwaarschijnlijk slooping van het sehoone landgoed' betee- kent, tenzij een of andere vereendging nog tot aankoop mocht besluiten. De bekende woudreuzen „Adam en Eva" nog geplant door Johan van Oldenbarneveldt zullen waarschijnlijk bewaard1 blijven, daar mag worden aangenomen, dat hierop het kap- verbod' zal worden gelegd. CONFLICT TUSSCHEN SCHOOL COMMISSIE EN GEMEENTERAAD. 1. Winkel- en woonhuis met erf en afz. bo venwoning, aan het Luttik-Oudorp No. 43, 4140.—, 2. Huis en ©rf, aan de Wildemans-straat, No. 27, 1100. 3. Hui» er erf, aan de Wildemansstraat, No. 26, 1100,. 4. Huis er erf, aan de le Land-dwarsstraat, No. 1, 1000. 5. Huis en erf, aan de le Landdwarsstraat, No. 3 1525. 6. Huis en erf, aan de le Landdwarsstraat, No. 5 ƒ1525, 7. Huis en erf, aan de le Landdwarsstraat, Nio, 7 1530. 8. Huis en erf, aan het Overdiepad, No. 20 J 1465. 9. Huis en erf, aan het Overdiepad No1. 26, 1490. 10. Huis en erf, aan het Overdiepad1 No, 30, 1440. 11. Huis en erf, aan het Overd'iopad1 No. 34, 1440, 12. -Huis en erf, aan het Overdiepad No. 16, 1810. 13. Huis en erf, aan het Groenelaantje No. 4, 1660. 14. Huis en erf, aan de Koorstraat No, 9, 2805. 15. Huis en erf, aan de Nieuwpoortsiaan No. 23, 2005, 16. Huis en erf aan de Nieuwpoortsiaan No. 25 2250. 17. Huis en erf, aan de Tuinstraat No, 46 I, 2550. 18. Hui» en erf, aan de Tuinstraat No, 46, 3285. 19. Huk en erf, aan den Kennemerstraat- weg, No, 150 8000. 20. Winkel en woonhuis aan het Fnidsen, No 86, 12950. Totaal 65670. Do afslag en combinatiën blijven heipaald op Donderdag 6 November 1919 des avonds 6 uu*r in het oaL De Graanhandel, aan het Luttik-Oudorp te Alkmaar, AMSTERDAM, 1 November 1919. D'e aardappelen prijzen waren heden: Eriesehe bergers 4.804,90, Drentsehe eigenheimers 4, Spuische eigenheimers 4.505.50, Spuische pooters 4.30, Friesehe Red Star 4.00, Limburgsche in dustrie 4.70, Zeeuw, blauwen 7f 7.25, Zeeuw*, bonten 7.257.40, Zeeuw, eigen heimers 4.755.30, Zeeuw, blauwe eigen heimers 5.255.50, Zeeuw, industrie 3.80, Gelders-che cohiners 5,60*. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groenteveiling), 1 Nov. 1919. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort (,per 100 at-) f 10.40 i 17.50, 2e soort 40. Rood© kool 2.00—4.60, 2dte soort 1.40—1.90, Gele kool 2.303.00, 2d'e soort 1.802, Witte kool 0.70—1.10 per 100 K.G. Witte kool per wagon 10.000 K.G. 83. Wortelen 0.90—2.30 per 100 boa. Aardappelen: Bravo 5.90, Red Star 6.40 Bieten 1.00—2.70, Gele Nep 8—8.90, Drielingen 6.50—7,00, Uien 7.10— 10.00, 2e soort 1.10, Rapen 2.40, alles per 100 K.G. Aanvoer: 850 at. bloemkool, 87375 K.G. roode kool, 40750 K.G. witte kool, 85300 K.G. gele kool, 30125 K.G. wortelen, 1775 K.G. aardappelen, 9750 K.G. uen, 110 K.G. gele nep, 9475 K.G. bieten, 1500 K.G. rapen. NOORDSCHARWOUDE, 1 Nov. Aardappelen: Eigenheimers 66.20, Blauwe 5.800.70, Bravo's 6.20, Red Star 00.60, Roode kool 44.60, Uitschot 2—2.30, Gele 'kool 2.80— 3.40, Uitschot 1.502, Witte 0.90— 1.10, Grove Uien 910.50, Drielingen 8—9, Nep 10—11, PeeD 2.202.30 alles per 100 K.G. Bloemkool 1518 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 1 November 1919. Aardappelen: Bravo's 6.00, Red) Star 0, Wortelen 2.10, Roode kool 3.504, Gele kool 3.103.40, Witte kool 0.73 0.90, alle» per 100 K.G. STAATSLEENINOEN. NEDERLAND. Oblig. N.W.S. v. 1000 1918 5 Oblig. N.W.S. van 500/1000 1917 dito van f 1000 Oblig. dito dit® dito eeït. dito Ind. 1915 f 1000 dito 1916 f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronanr. Jan.'JuIl RUSLAND. 4K 4 3X 3 3 November 1919. Oh de 'he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd' 8 'koeien en* ossen 350550, 5 nuchtere kalveren 4040, 91 vette schapen 50 82, 03 vette varken» par ned. pond* 1.60 tot J.OS. 5 4H 4 4 4 4 4 Iwangorod Dombr. GR. 625 Nlcolai Spw. jS 100 Geeonsol. 1888 GR 625 Rotkschild (consola) GR 625 Hope «r Go. 1889.90 GR 625 6e Emissie, 1894. GR 625 TURKIJE. Bagdad Spw, le serie 1904 4 BI? A 7TT TP Funding'Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel, l.eenlngen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank. en Crediet.Instellingen. Amsterdamsche Benk i Nederiandsche Bank C. v. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. Holl. IJzer. Spoorw. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. PremUieestingtn. NEDERLAND A'dam Stad 1874 (f 100) BELGIE. Antwerpen 1887 Prolongatie 5 5 4X 2H pCt. Vorige koers 901/i 81 79'Vi. 67T/„ 583/, 50'i/u 921/, 91 8i* 27 20 2t»/l« 21 251/ls 22'A. 20 V. 73 89 89»/« 191 S/4 199 149 917/, 917/, 82 1041/1. 597/, 4 Vs 91 82Vi« 7 ma/u 67S/. 59 50n/« 93 9i y, 28Vi, 198/4 22s 201/4 92 92 81»/. 1057/m 41/4 Atchis. Top. S. Fé C. v. g. A Denv R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Railw. Cy. g. a dito Pref. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. Mexican je r»r---( Southern I*ac. Comp. A South. Rlw. Vul. Tr. Gew. A. Union L'ac. Railr. Cy.. Cf g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car 6- Foundry Co. C. v. A. Amer. Hide Leather Comp. Central Leater Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A, Int. Merc. Marine Cy. afg. A, int. Merc. Marine afg. pr. A. Cec. Holl. Petr. Cert. v. A. Ron. Ned. Mij. t e. v. Petr. br. A. Orion Petrol. Mij. afgest. A. Steaua Romana Petr. Mij. A. Compania Mercantil Argentina A. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winst/and. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. v. A. Id Resc. Nederl. Ind. Htadelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A, id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A. Kon. Holl. Lloyd. Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. Deii<Maatschappij Aand, Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak«Mij. Aand. Insulinde Oliefabrieken Vorige ki>er« 937/, 9®/u 9Vl 18 17'/, O'/!, 19 52 51 2®/i, 12'/, 85/, 9 Uli, 261/, 'Ul/i, '31 142,-, 144 140 -- 40iq 1133/, 115 1126/,. 1 I 33/4 643/4 646/, 170 170 3461/, 35 31/, S47'j 849'/, 90'/, 90 172 185 2851/4 285 285s;, 2873/4 f280 611 614 227 7/, 228 .'28 229 270 270'/, 246a/; 248'/, 119 119 5001/, 500 480 481 250 250 355 355 2061,4 '07'/, 2717/, 277 263 264 254 V, 317'/, 319 334 333 3811/, 379 3061/4 315 450 453 563'/, 506 258 260 328 330 473 476 2407/, 241

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6