„Nieuw Leien met OrpHeus" m ticsciiaifi Juffrouw, en osii Lijro iiiïn Fabriek „Elk en Linden", twen oi drie Kamers. Net Meisje, Primula-Producten Boekb.-Corresp. Bloemistkneclit GEY1IAAGD zit-sl aapkamer Winkel-hoekhuis Burgerwoonhuis dei* werd tngeaciwtvefl 315000, waarvan de betaling in Iiid'ië geschiedde. In Haarlem en omstreken (subcomité) 3200, in Hilversum en het Gooi (subcomi té) 4.460; in Den Haag en het noordelijk gedeelte van Z.-Holland 92.000; In Rot terdam en zuidelijk Z.-Holland (Dordrecht 4700) 60.000; in Groningen (Provincie) 3050in Friesland 520, in N.-Brabant Breda 1570) 4.270; in Drenthe (Mep- pel 160, I.oogevesn 215) 1180; in Zeeland 11,800; in Limburg (Z,-Limburg en Maastricht 11.800, N.-Limburg 2800) 14.600; in Gelderland 31.300, in Twente (de Twentsche industrie) 29.600; in Utrecht (Roode Kruis prov. Utrecht 3750, Oranje Kruis prov. Utrecht '2355, Indonesische Verbond 110) 6.800. Met groote voldoening mag dus geconsta teerd worden, dait de oproep der commissie in breeden kring en op onbekrompen wijze be antwoord is geworden en de commissie brengt haren dank over aan allen, die haar gel delijk of door persoonlijke medewerking heb ben gesteund. KORTE BERICHTEN. Ten huize van den oud-kantonrechter B. te Benuekom is ingebroken. Daar de fa milie B. te 's-Hage vertoeft is nog niet kun nen worden vastgesteld of er veel is ont vreemd. Te Vlissingen herdacht gisteren een schipper zijn 60-jarig huwelijksfeest. De 87-jarige schipper L., te Hooge- veen, die 's nachts onbemerkt de woning had verlaten, is liggende op het ijs eener sloot teruggevonden.» De levensgeesten waren reeds geweken. - In den Raad van Amsterdam is een voor stel ie wachten tot het verleenen van gratis telefoon aan de raadsleden, en het utkeeren van presentiegeld voor het bijwonen der ver gadering van de Commissies van bijstand. De minister van landbouw heeft met in gang van 22 November a.s. tot nadere aan kondiging dispensatie verleend van het ver- ftod van uitvoer van ijzer cn staal en hunne legccringcn in eiken vorm, voor zooveel be treft' alle afval van ijzer en staai. Onder de gemeente Oirschot werd een arbeider, werkzaam aan het Wilhelminaka- naal, bedolven onder een omwippende lorrie van het daar gebruikte treintje. Na een kwar tier gaf hij den geest. Te Viukeveen zakten Dinsdag 2 kna pen door het ijs. Met veel moeite werd een hunner gered terwijl de andere verdronk. De afd. Weesp van den Alg. Henge- laarsbond had gisteren een aardig fortuin tje Even boven Weesp deed zij twee trékken met de 2egen, die haar ongeveer 9000 porie visch opleverde. Klein goed was er haast niet bij. De stoutmoedige en voorspoedige aan vallen dér roode ruiterij brengen het leger van Denikiii zware verliezen toe. Bij een der laatste overvallen werden twee Kaukasische regimenten geheel vernietigd en verscheidene honderden gevangenen gemaakt. De bezettingsautoriteiten van Speyer hebben voorgeschreven, dat voor het gister ochtend 10 uur aan den Dom te bevestigen Fransche vaandel op het oogenbli'k van het Hinken der fanfares door elk moet worden gegroet door het alnemen van het hoofddek set. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT EGMOND-BINNEN. Bij de op Woensdag 19 November j.l., ten overslaan van notaris J. van der Veen te Alk- maar gehouden verkooping, is verkocht: 1 Een huis, erf en tuingrond alhier, groot 8 aren, 64 centiaren, eigendom van mejuf frouw ih wed A. Sentvcld, voor de som van 2925, aan d m heer P. Raiizijn te Egmond Binnen. I Een huis eiMerf alhier, groot 1 are, 92 centiaren, eigendom van de hccren A. Dekker Cz. en N. van der Velde, voor de som van 1620, aan den heer Jb. Bruinenberg te Alk maar. VLIEGKAMP TE EGMOND a /d HOEF. Aan den Alkmaarschen weg, op de hoogte der kalkovens is de N.V. „Alkm. Autogara ge", Nassauplein, Alkmaar, begonnen met den bouw van een hangar. Voorloopig zullen daar machines geborgen worden, die voor personendienst bestemd zijn. Hét ligt in de bedoek sg daar geregeld Oefeningen te hou den en passagiers gelegenheid te bieden toé het maken van vluchten, voorzeker een groote attractie voor Egmond. TELEGRAMMEN VAN HEDEN. VE R'KIEZINGS RE LLETJE S. FRANKFURT, 20' Nov. Aan de Frank furter Zeiiung wordt uit Rome gemeld, dat het te Milaan als gevolg van de verkiezin gen tot incidenten is gekomen. In een op tocht van socialisten werd een bom gewor pen. waardoor verscheidene personen wer den' gewond. Het kwam tot een schietpartij. De socialisten hobbem tot de algemeene staking'besloten en eischen de ontbinding van de burgerwacht, die zij beschuldigen den bom te hebben geworpen. STADSNIEUWS. INGEKOMEN GELDEN EN GOEDEREN VOOR HULP VERSCHAFFING AAN HET GEBREK LIJDENDE OOSTENRIjK- HONGARIJE. N, N. 1,50, A. B. 5, R. A. S. 5, T. H. en B. j 1. J. T., Parijs, 25, J. A. f.5, X. IJ. 2,50, N. Z. 2,50, E. S, 1,50, t? zamen JA?, verantwoord 222,15. In totaal ontvangen 271,15f Van H. B., K. B. en E. werden klceding- stukken ontvangen. NEDERLANDSCHE CENTRALE VOOR VACANTIEKINDEREN UIT DUITSCH- LAND. Aan de Secretarissen der afdeeling en Cor respondenten der Nederlandsche Centrale voor Vacantiekinderen uit Duitsdhland is het volgende sohrijven gezonden Het zal U zeker reeds bekend zijn dat de zer dagen in Den Haag een Comité is opge richt, dal als onderaf deel ing der „Commissie tot hulpverleening aan noodlijdende kinderen uit Weenen" (Graadt van Roggen, Utrecht) zijne werkzaamheden zal beginnen. Het se cretariaat ia gevestigd in Den Haag, Nassau Zuylesteinstraaf 1 p/a Mew. Pr. Dijkgraaf- Exner. Op de door genoemd Comité aan ons ge stelde vraag, of onze Centrale bereid was, ook de hulpverleening aan Oostenrijksche kinde ren met raad en daad te steunen, meenden wij bevestigend te mogen antwoorden. Immers, na een nauwe samenwerking van ruim 3 jaar met onïe 45 sub-comités hier te lande, mag ouze organisatie wel inet een wat gecompliceerde, echter ook in moeilijke om standigheden uitstekend functioneerende ma chine worden vergeleken, die zeker geschikt en bereid zal zijn, om gelijksoortig werk, al is het dan ook onder iets gewijzigde condities, te verrichten. Dat het voor een nieuwe onderneming van groote waarde is, om van het begin af de be schikking over zulk ten geoefend apparaat te mogen hebben behoeft zeker geen betoog. Wij hopen nu, dat onze afdeelingen onze zienswijze zullen deelen en tot het volgende bereid zullen zijn: 1. de aanvragen van Oostenrijksche kinde ren, die hen bereiken, in ontvangst te nemen en na controle der families aan het algemeen Comité voor Oostenrijksche kinderen in Den Haag door te zenden. 2. De kinderen na aankomst onder toezicht te houden en de wenschen en behoeften der pleegouders en kinderen, zoo noodig, aan het hoofdcomité in Den Haag over te brengen. 3. Desgeweosoht bij dé neen- en terugtrans»- porten behulpzaam te willen zijn. 4. De onkosten, died oor reizen, administra tie, ziekten, kleeding der kinderen enz. ont slaan, direct mét het Hoofdcomité in Den Haag te willen verrekenen. Hoewel wij de groote wensohelijkheid eener overbrenging van Oostenrijksche kinderen ze ker volkomen beseffen, mogen wij ons door ons gevoel toch niet zoo ver laten medeslee- pen, dat wij ons geen rekenschap geven van de zeer groote bezwaren, welke aan zoo groo te en verre transporten, midden in den win ter onder de tegenwoordig heerschende, bij zonder ongunstige economische en politieke omstandigheden verbonden zijn. Mochten de transporten uit Weenen, we gens genoemde bezwaren in de naaste toe komst misschien niet kunnen doorgaan, zoo verzoeken wij U de betrokken families, die uitsluitend Oostenrijksdie kinderen willen op nemen te bewegen tot het voorjaar te wach ten en hun te willen voorstellen dezen winter den Weenséhe kinderen finantieël of door toe- zeding van kleeren en levensmiddelen hulp te verleeuen. Hoogachtend p. o. Dr. M. N1EUWENHUIS— v. UEXKüLL. W. HöHL, 1ste Secretaris. (Zij die zich beschikbaar stellen voor ver zorging en verpleging van een der Ween- sché kinderen kunnen met bovenstaand schrijven rekening houden. Mevr. Kool, Wil- hélminalaan 10 eri mevr. Van Deventer, Kru- gerstraat 2 versahaffen gaarne alle verdere inlichtingen). DE RAAD VAN ARBEID. In de gistermiddag gehouden comité-ver gadering werd tot secretaris gekozen de heer Mr. J. L. Vcltrup, alhier. Tot leden van het dagelijksch bestuur werden gekozen de hee- ren F. Bak, werkgever, en J. Bruin, werlóie- mer, beiden te Alkmaar. Voorzitter is de heer Va 3 Dias. Leden van den Raad zijn thans werknemers de heeren A J. Philippic te Beverwijk, J. Bruin te Alkmaar, G. van Veen te Alkmaar cn W. Zondervan te den Helder. Werkgcversleden zijn de heeren J. A. Waijboer Hz. te Anna Paulowna, F. Bak te Alkmaar, Th. L. Overtoom te Schagen en één vacature. Plaatsvervangende leden-werkgevers zijn de heeren C. D, Rczclman tc Anna Paulow na R. Velthuis te Alkmaar, H. C. M. Nijpets tc den Helder en A. Wingers te Anna Pau lowna. Plaatsvervangende ledenwerknemers zijn de heeren P. Dekker, O. van der Wal en W. Groot, allen te Alkmaar, cn C. F. Kwak te den Helder. GESLAAGD. Bij het op 18 Nov. gehouden examen van de Vereeniging voor Ziekenverpleging van „het Witte Kruis" slaagde voor het diploma „ziekenverpleging", onze vroegere stadge noot de heer N. Lindeboom, opgeleid in het Binnengaathuis te Amsterdam. VOLKSHUISVESTING. Bij Kon. Besl. is het aan de gcm. Aikmaar toegekende voorschot ten behoeve van den aankoop van grond ten béhoeve van de yer. voor Volkshuisvesting verhoogd tot ten hoog ste 17,910. DE REGELS VAN HET VOETBALSPEL. Gisteravond hield de heer Heynert, scheids rechter te Amsterdam, op uitnoodiging van „Alcmaria Victrix", in café „Central" een lezing over de spelregels van het voetbal spel. De zaal was aardig bezet heel wat voet balenthousiasten waren gekomen om de le zing bij te wonen Alvorens deze begon, deelde de voorzitter van „Alcmaria Victrix' mede, dat het de club in den laatsten tijd niet voor den wind ging. Het bestuur wilde nu al het mogelijke doen om „Alcmaria" weer vooruit te helpen en daarom was allereerst besloten tot het laten houden van een serie lezingen. Allereerst wilde men een lezing hebben over de spelregels. Men had zich gewend tot den secretaris van de Pers en Propaganda-commissie van den „Nederlandschen Voetbal-Bond", den heer Heynert, met het verzoek iemand aan te wijzen, die een dergelijke lezing zou kunnen komeu houden. De heer Heynert liad zich toen zelf beschikbaar verklaard. De voorzitter bedankte den heer Heynert voor zijn bereidwilligheid en gaf hem het woord. Ondertusschen waren een tweetal brochu- retjes rondgedeeeld, het eene getiteld „Wilt gij weten, wat het voetbalspel is en hoe het gespeeld wordt", het andere inhoudende de regels van het voetbalspel. Aan de hand van het laatste boekje be handelde de heer Heynert uitvoerig en op in teressante wijze de regels van het voetbal spel. Heel wat punten, die aan aanwezigen nog niet recht duidelijk waren, zullen door de lezing zeker opgehelderd zijn. Na een kleine pauze gaf de heer Heynert een zeer duidelijke uiteenzetting van „buiten spel", naar zijn opvattingen. Na de lezing wma de heer Heynert zoo be reidwillig enkele vragen van aauwezigen te beantwoorden. Hieraan werd echter spoedig een einde gemaakt, daar het klokje van ein digen sloeg. De voorzitter dankte den heer Heynert en deelde mede dat de volgende lezing de „tak- tiek van het voetb'alspel" zal behandelen. LICHT OP1 Voor wielrijders en andere voertuigen te 4.32 uur licht op. DE „GEKROONDE 3." De heer Jan de Vries heropend heden zijn iu de perceeleu Luttikoudorp 0458 naar de panden 72 en 74 verplaatste zaak m cnemica- Uen en drogerijen. Wij namen lieden de zaak in oogensohouw en kunnen verklaren dat de heer de Vries voor zijn zaak in de ruime panden waarin voorheen de kleedermakerij van de lirma van Heerden en het Burgerweeshuis tijdelijk ge vestigd is geweest een prachtzaak heelt ver kregen. liet voordeel van het eene pand is dat het een tlmke uitgang heelt aap de Mosterdsteeg, waaraoor alles voor hé grossicrderij van uit de binennplaats behandeld kan worden. Dat dit voor deze zaak van 'liooge waarde is, zal men begrijpen, als men verneemt, üiat de zaak hoofdzakelijk grossierderij is. Dat de grossierszaak wat beteekend spreekt uit de niededeeling, dat de heer de Vries in een perceel aan de Verlengde Overdiestraat een eigen fabricage heeft van oheinische pro ducten en ondanks de enorme ruimte waar over hij thans beschikt ook nog een pakhuis aan heit Fnidsen moet aanhouden. Dank zij de krachtige reclame komen de orders im zulk een ruime mate binnen, dat het voor de reiziger dikwijls in weken niét moge lijk is de clientèle te bezoeken. De winkel is van de grossierderij afgeséhei- den gehouden' wel' ikan de heer de Vries van uit den winkel de grossierderij behandelen. Als woning maakt de heer de Vries door de verhuizing ook een belangrijke verbetering mede. De heer de Vries is wel een voorbeeld van iemand die van klein groot is geworden. Voor heen was hij jarenlang in het vak, reiziger bij de firma Schouten en daarna bij de firma Meijer. De heer de Vries heeft ook toen, voor al op de fiets, buitengewoon veel werk ver richt. Wij hebben mét den 'heer de Vries vaak et telijke Kilometers afgepeddeld en dan nog op rijwielen, die heel wat verschilden bij de te genwoordig lichtloopende machines. Voor 9 jaar vestigde de heer de Vries zich zelfstandig aan het Luttikoudorp en na een paar jaar zag hij zich reeds genoodzaakt een pand er bij Itte betrekken. Thans is -ie zaak, door de verplaatsing zoo goed voor elkander gebracht, dat wij ons een volgende verplaat sing niet kunnen voorstellen. Het is de heer de Vries die 1 September voor 9 jaar zijn zaak opende, goed gegaan. De groote schaduw in zijn loopbaan is wel het overlijden van zijn eclugenoote op 1 Sep tember j.l., die hem steeds zoo krachtig ter zijde heeft gestaan. Zijn plichten tegenover de hem gesdhonken 10 nog jonge kinderen, noopt hem met ener gie voort te arbeiden en wij twijfelen er niet aan of de: heer de Vries, zal, met zijn han deisbekwaamheden, slagen. MARKTBERICHTEN. BOVENKARSPEL, „DE TUINBOUW", 18 Nov. l ieden besteedde men VOcr bloem kool 1ste soort 24 tot 39, 2de soort 17 tot 21,50, roode kool 5 tot 6,10. BROEK OP LANGEND1JK, 20 Nov. (Langedijker Groenteveiling). In de heden gehouden veilingen werd be taald voor: Roode kool 3,40 tot 5,90, 2e soort 1,- tot 2,90, gele kool 2 40 tot 4,30, 2c soort 1,10 tot 2,20, witte kool 140 tot 1,70, alles jier 100 K.G. per 100 Kg. Witte kool 1,10 tot 1,11, wortelen 3,80 per 100 Kg. Uien 9 80 tot 11",20, 2c soort 3,70 tot 4,80 per 100 Kg. Aanvoer: 8QTX) Kg. roode kool, 71050 Kg Witte kod, 57825 Kg gele kool, 1000 Kg. wortelen, 3500 Kg. uien. AMSTERDAM, 2.0 Nov. De aardappel prijzen waren hoen: Geldcrsche bravo's 6 rot 6 20, Zceuwschc blauwen 8,25 tot 8,50, Zernw-sche Eigenheimers 5,80 tol 6.Limburgsche industrie 4,90 tot 5,10. Spuische poters f 4,80, Zccuwschc bonten 8,50 tot 8,75, Zceuwsche bravo's 6,80 tot 7,—. Aanvoer 2 ladingen. Hoorn, Blokker, den Helder, Castricum, Lim- j men, de Egmonden, Bergen, Langendijk De „Bohemers", dat is geheel Europa door een tooverwoord geworden, waar zij optre den stroomen de concertzalen vol, en het is hier ook zoo geweest gelukkig want het zou voor Alkmaar en schande zijn, ware het an ders geweest. Van zulk een ensemble kan iedereen genieten, ook de inensch die nooit aan muziek gedaan heeft, ook hij die geen noot kent, zelts degene die in het geheel niet muzikaal: is. Want al zou men de uiHgevoerae- niuziek niet kunnen volgen, al zou er voor zulke toehoordeis veel onbegrijpelijks zijn, veel dat boven hun bevatting ging (och zou den zij ook niet aan de macht dier wonder volle voordracht zijn ontkomen, die ongetwij feld gisteravond iedereen ondervonden heeft Een bewijs voor deze bewering? Het is zeer gemakkelijk dat te geven. Aan het einde van bijna ieder onderdeel van een kwartet, maar voornamelijk na een LcitIo Largo, of Adagio, wanneer het slotac- coord weggestorven was, hccrschte cr een oogenblik een' diepe stilte, en danéén groote zucht ging er door dc zaal, die ont spanning gaf, want men had bijna niet dur ven ademhalen. Geen wonder trouwens, want men heeft soms bovennardsche klanken gehoord men denke maar eens hoe die drie eenvoudige accoorden klonken, vóór het slot- accoord van het Largo in het kwartet van Smetana. Maar met citeeren houden we ons, na zulk een uitvoering niet op, die weten wil hoe de Bohemers spelen ga er in 't vervolg zelf been, dank zij het bestuur der Alkmaarsche kamer- muzickvereeniging, die cr zeker wel voor zorgen zal wanneer het althans de nood zakelijke medewerking, waartoe in de eerste plaats toetreding tot het lidmaatschap gere kend mag worden, niet wordt onthouden, dat de kunstenaars, wanneer zij Holland be zoeken, in 't vervolg Alkmaai niet zullen voorbijgaan. Hun programma bestond uit een kwartet van Beethdven en uit twee composities van hun lancLgcnootcn Dworsjaak en Smetana klemtoon op de eerste lettergreep Op den achterkant van liet programma stond ecu verklaring van den inhoud var Smetana's kwartet. De componist heeft het den titel „Uit mijn leven" gegeven en in een brief van 12 April 1878 de componist waa toen geheel doof zegt hij in dit kwar tet zijn levensloop in tonen tc hebben willen weergeven. Het „Allegrovivo appassionato", schetst de liefde voor de kunst in z'n jeugd, een voortdurend verlangen naar iets onuitspre kelijks, en de vrees van later doof te zullen worden. Het „Allegromoderats la Polka" spreekt van zijn onbezorgde vroolijke jeugd, waarin hij met voorliefde dansstukken componeeerde. Het ..Largo Sostenu#', roerend schoon gespeeld geeft uiting aan de liefde voor het meisje, dat later zijn vrouw zou worden. Het „Kwace" vertolkt o.a. de gevoelens van het bestaanrecht der nationale muziek, maar ook een cmartelijk herinneren aan het begin van zijn loopbaan; een zwakke straal van hoop en eindelijk de zekerheid van de overgave aan het onafwendbaar noodlot. Kan men zich, na al wat we hier al is het dan ook maar in dorre woorden schre ven eenigszins voorstellen hoe dit kwartet uitgevoerd is geworden? En is het haast niet wonderbaarlijk dat Hoffman en Suk. die vanaf dc oprichting tot het ensemble benooren, en dit kwartet mis schien al 'n 1200 maal vertolkten, is het niet wonderbaarlijk dat deze eminente kunste naars Herold en Zelenko zijn niet min der maar er eerst veel later bij gekomen dit werk en niet alleen S s compositiën zoo frisch vertolken en met een zoo volkomen overgave aan de muziek, alsof ze hun partij voor de eerste maal speelden? En in volle overtuiging nemen we met een kleine ondergeschikte verandering het slot over van het artikel der „Wereld kroniek" waaruit wij verleden citeerden: „Als wij, toehoorders, gedacht of gezegd hebben „auf Wiedersehen", dan weten deze vier dat het van ganscher harte was, dat het een groot verlangen is naar een terugkomst. Wat dit gezegende viertal ons aan schoon heidsfestijnen brengt, brengt er ons geen. Zoolang d i e eenheid er is, gelooven wil in het beste van wat menschen geven kunnen." A. K. TELEGRAFISCH WEERBERICHT 20 November. Medegedeeld door het Kon Nederïandsch Meteorologisch Instituut te De Bildï. Geldig tot den avond van 21 Nov. In het gebied van de waarneming^ i9 de hoogste stand van den barometer 766.0 te Biarritz. De laagste stand van den barometer 734.1 te Lerwick. VERWACHTING. Matige tot krachtige zuid-westelijke tot westelijke wind, meest zwaarbewolkt, regen- of hagelbuiën, iets kouder. BURGERLIJKE STAND GETROUWD: 20 Nov. Martinus Cornells Huiberts cn Eli sabeth Catharina Martin. Gerrit Jan Gcerlings cn Pieterdina van Oosten. Jan van Keulen en Guur- tje van de Pol. GEBOREN: 19 Nov. Pietcr, z. van Pieter Spierdijk Willempje van Baaren. OVERLEDEN: 20 Nov. Emelius Gcrardus Wagenaar, jaar. en 40 KUNST EN WETENSCHAPPEN. DE BOHEMERS. Schitterend, schitterend is het geweest. Niet alleen wat de artisten hebben gegeven, want dat dit iets ongekend schoons zou zijn. was vooruit te verwachten, maar schitterend ook was de opkomst van het publiek; de zaal was uitverkocht, zoodat er zelfs op den con certavond gisterengeen bureau werd gehouden. En wat tal van vreemde menschen Zag men, menschen die men anders nooit op een concert ziet. En niet alleen uit Alkmaar. maar overal waren zij vandaan gekomen: uit Ad NTi'tPht ien. Op den 26 Nov. a.s. hopen onze geachte Broeder en Zuster O HOOIJ Ju/.. en hunne 25-j arige Echtveree- n i g i n g te herdenken. Hunne liefhebbende Broeders en Zusters. Egmondbinnen, Nov 1919. Op 2 Dec. a.s. hopen onze Broeder en Zuster F. Koz«uUart en T. RozonhnrtHogeloora hun 25-jniTge EclUvereeiifgiug te herdenken. Haarlem, Zuiderbuiten Spaarne 136. A. F. ROZENHART. A. ROZENHART— Höqetoorn. L. JANSEN. Ja JANSEN— Hooetoobn. Heden overleed na een lang durige ongesteldheid, te West- zaan, in den ouderdom van 35 jaar, onze lieve Zuster Fam. VAN REE. Alkmaar, 19 Nov. 1919. Eenige kennisgeving. Heden overleed, na ten korte ongesteldheidonze geliefde vader, behuwd- en grootvader, de Heer O DE «ROOT, in den ouderdom van bijna 89 jaren. Uil aller haam C. J. BLAAUBOER— de Groot. J. BLA VUBOER. Fgmond a. Zee, 19 Nqv. 1919 Vrijdag a s. voor hat gehael» Koor bij den heer van Gijzen. Uw vertreuwen is dikwijls be schaamd. voor soep en bouillon verdienen het vertrouwen echter ten volle Meisjes gevraagd voor het makm van «tiHlorgoe- iinreu ap het elecr. atelier van H. FEIJ KM. Ook leerlingen. STATIONSTR. 2—4. In een klein nezin word\ gevraagd tegen half Januari eene P. G., ter assistentie in de huis houding, goed kunnende naaien. Brieven onder R 195, bureau van dit blad. Aan de FABRIEK van MELK- PRODUCTEN „UITHOORN" kunnen eenige jongens en meisjes geplaatst worden. Zich aan te melden bij den por tier der fabriek Helderscheweg 2. vlot kunnende schrijven, zag zich gaarne geplaatst op kantoor ol winkel. Brieven onder S 196, bureau van dit blad bekend mod. talen, aoekt plnnt- «Inif. Brieven franco lett. D 184 bureau van dit blad. QEVRAAQD een •I HUl.FWAB, bij T. WOLZAK, Laat 93, Alkmaar. gorntHgil, zelfstandig kunnende werken, bij A. D. MARSEILLE, Bergen N.-H. Jongmensch, 22 jaar, kunnende melken en op een boerderij werkzaam zag zich gaarne g«l»laulMl l*y een leellieer. Brieven aan STEEMAN, Bloemen- daalsche weg 137 C, Overveen. Hoog loon. ALKMAAR. Een Knecht voor loop- en magazijnwerk bij C. L,. MOL.EMAAR, LANQE- STRAAT I. Gegadigden kunnen uitsluitend tusschen 121 's m. en 8—9 u. 's avonds te woord worden gestaan. Gevraagd. Nette met volledig; peunlon. Brieven ©ader letter P 194, bur. v. d. blad. Gevraagd door jonggehuwden te Alkmaar of omgeving ongemeubileerd of gestoffeerd. Brieven m. opg. v, prijs onder no. 849, „Gooi- en Eembode", Hilversum. TE KOOP: en een illuk omtr. Station. Direct te aanvaarden. Te bevragen Woning-Bureau Spoorstraat 18. F. BAKKEK GEERTJE VAM REE, echtgen«ote van den Heer W. BAKKER.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3