Amsterdamsche Beurs Noordhoilandscli Landbouwcredirt. Ia Oponiiigrskoflrspu van hedm men voor hij het rijwiel voor IS van Jan B. kocht. Hij erkent niet gevraagd te hebben hoe B. aan die fiets is gekomen, wat hij vol gens de nieuwe wet is verplicht. Hij heeft 5 gegeven bij voorbaat, 10 gulden zou B. halen, wat hij niet heeft gedaan. Het O. M. noemt het feit heling en vordert 1 maand gev. DIEFSTAL. Niet verschenen is de schoenmaker Joh. Vr., gedomicilieerd te Hoorn, wien verschil lende diefstallen worden ten laste gelegd o.a. van ontvreemding van een rijwiel te Wer- vershoof en van een jas en broek, alsmede van een damestaschje inhoudende geld en 'n rozenkrans in étui. Werkjas en broek heeft beklaagde voor of op 7 September j.l. gestolen uit de schuur van den tuinman Compaan bij wien beklaag de voorheen heeft gewerkt. Getuige Compaan heeft de jas in het be zit van beklaagde gezien. De 19-jarige Cornelia Groen, wonende te Berkhout, heeft taschje met inhoud neerge legd in een bank van de R. C. te Hoorn. Zij ging ter biecht en legde haar taschje en kerk boek zoolang in de bank, toen zij uit de biechtstoel kwam, was het taschje verdwe nen. Ook deze kerkdiefstal heeft beklaagde vermoedelijk gepleegd. Beklaagde bevindt zich op dit moment in militpiren dienst. Het wordt voorts ten laste gelegd diefstal van een heerenrijwiel op 7 Sept. ten nadeele van F. Meester, landbouwer te Andijk. Het rijwiel werd door bekl. te Wervershoof gestolen tijdens den R. C. kerkdienst. Eisch 8 maanden voorw. met 3 proefjaren. ALWEER HELING. Ter zake het koopen van militaire goede ren te Hoorn op 25 Aug. van eer; militair, die tot dezen verkoop niet gerechtigd was, stond terecht Joh. D., los werkman te Wol- vega. Beklaagde was niet verschenen. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. MISHANDELING. De groote forsch gebouwde 27-jarige land bouwer Teunis G., wonende te St. Pancras, staat terecht ter zake mishandeling van den caféhouder G. Honing, wonende Voordam Alkmaar en den schippersknecht K. Schot, mede wonende aldaar.' Het feit is geschiedt in den nacht van 4 op 5 Augustus. Beklaag de was in gezelschap van anderen het café van getuige H. binnen gekomen. Zij wilden de fonograaf laten spelen, wat de caféhou der verbood. Toen heeft de caféhouder eerst een klap van een kleiner persoon gehad en toen is deze beklaagde gekomen en heeft hem 2 maal tegen den grond gegooid. Beklaagde zegt heelemaai niet te hebben gegooid. Getuige Kl'aas Schot heeft Hiniing zien slaan en voorts gezien dat beklaagde Honing tweemaal gegooid heeft. Get. Schot zelf heeft van beklaagde twee slagen op het hoofd gekregen. Beklaagde ontkent ook deze ten laste leg ging, doch getuige Pluim, schippersknecht, heeft het gezien. Beklaagde zegt, ze zijn allemaal in de war, ik wilde de jongens tegenhouden. Eisch 25 boete subs. 25 dagen hecht. Bekl. dacht dat hij zou worden vrijge sproken. MISHANDELING. De banketbakker Corn. Pieter M., te Hei- loo, heeft op 21 Aug. te Heiloo, op het ter rein der landbouwfeesten de 20-jarige G. M. Kramer uitgescholden en met zijn wandel stok geslagen. Het meisje kan niet zeggen, waarom be klaagde zulks heeft gedaan Beklaagde zelf is niet verschenen om dit duistere punt toe te lichten. De zuster van getuige i3 tegenwoordig ge weest bij de mishandeling. Ook zij weet niet wat de reden geweest kan zijn. Eisch 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. MISHANDELING. De bijna 60-jarige landarbeider Floris W., te Broek op Langendijk, heeft op 3Q Augus tus den courantenbezorger M Smit mishan deld. Er was een kwestie over het al dan niet bezorgen van de courant. Beklaagde zegt te betwijfelen of hij ge tuige heeft geraakt. Eisch 25 boete subs. 25 d. hechtenis. Hij is van den officier nog niet af indien hij zijn handen niet thuis houdt. Ook staat terecht wegens mishandeling de landbouwer Pieter S., te Berkhout, die op 31 Aug. den landbouwer C. Roon heeft mis handeld door hem in 't gezicht te slaan. Getuige Roon werd door dezen slag bloe den verwond. De twist ontstond om een meisje. Beklaagde erkent met de hand naar getuige te hebben geslagen. Eisch 25 boe te subs. 25 dagen. DIEFSTAL. De kaasknecht C. v. d. K. te Hoorn heeft op 31 Augustus aldaar ontvreemd 2 kazen toebehoorende aan den kaaskooper Hendr. Schottéé de Vries. Hij was in dienst bij ge- melden kaaskooper en heeft de kazen weg- gennomen toen hij in de pakhuizen de katten ging voeren. Beklaagde heeft de kaasjes voor 3 ver kocht. Hij erkende en deed het om' aan ker misgeld te komen. Eisch 4 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. EENV. BELEEDIGING. De pensionhoudster Jansje Anna K., huisvr Th. M., geboren te Alkmaar, wo nende te Schagen, staat terecht haar pension gast Louis Vleeschdrager, werkz. bij het electr. bedrijf te Schagen, te hebben belee- digd door hem te, verdenken van haar te hebben ontvreemd en hem zulks verweten. Eisch 5 boete subs. 5 dagen hecht. ZAAKBESCHADIGING. De nieuwbenoemde subs. Griffier leest zeer piano voor. Daarom was het ons in 't eerst niet mogelijk te vernemen welk onheil den straatmuzikant Willem S. uit Hoorn, op 12 Sept. te Enkhuizen heeft aangericht. Het schijnt dat hij het arrestantenlocaal heeft beschadigd. Eisch 15 boete subs. 15 dagen. STROOPERIJ VAN BAGGER. Eisch tegen Willem S., landbouwer te Op- Eerdoes, ter zake strooperij van bagger met eh. van een vaartuig uit de 4 Noorderkog gen 5 boete subs. 2 dagen hechtenis. EENV. BELEEDIGING. De heer D. S., oud 50 jaar, wonende te St. Pancras en aldaar landbouwer, heeft op 30 Augmus aldaar of «ader Koedijk ern dame beleedigd met niet te omschrijven woorden. Beklaagde erkent en drukt zich zoo onbehoorlijk uit, dat de president hem aan biedt de zaak buiten zijn tegenwoordigheid te behandelen en waarschuwt hem deze da me niet verder lastig te vallen. Het O. M. vordert 1 week en zal bij her haling van het delict niet aarzelen 3 maan den te vorderen. ONTDUIKING HONDENBELASTING. Eisch tegen Jan P., visscher te Urk, 8 boete subs. 4 dagen hechtenis. DIEFSTAL OF VERDUISTERING. De 31-jarige arbeider D. Z., te Hoorn, heeft op 16 Augustus weggenomen een dek zeil toebehoorende aan den vrachtman D. Rood van Hoogwoud. Beklaagde ontkent. Hij heeft het zeil ge vonden, maar het niet bij de politie aange geven. Eisch 1 week gev. HELING VAN EEN DEKZEIL. Met betrekking tot de hierboven behandel de verduistering van een dekzeil moest zich ook verantwoorden de 24-jarige koopman J. F. H. Deze beklaagde heeft het dekzeil van Hendrilcus Z., de beklaagde in de vorige zaak gekocht, terwijl hij kon weten dat dit zeil door misdrijf verkregen was. Getuige Z. heeft gezegd dat hij het zei! heeft gevonden. Beklaagde zegt dit niet gehoord te hebben. Hij heeft echter niet gevraagd hoe Z. aan het zeil was gekomen. Het O M. vordert 7 dagen gev. terzake schuldheling. NIET VERSCHIJNEN VOOR DEN KEURING8RAAD. Voor dit feit staat terecht de 19-jarige Pieter O., zich noemende koopman en wo nende te Zuidscharwoude. Hij is op 3 Juni opzettelijk niet verschenen voor den keurings- raad te Heerhugowaard, Beklaagde heeft ge wetensbezwaar tegen den militairen dienst. Eisch 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. PUGÏNG TOT VERBODEN VERVOER Aan jan M. wordt ten laste gelegd poging tot verboden uitvoer van cacao op 18 Aug. 1918 te Helder, Als getuige trad op Pieter Franco de Bruya Trog bergen, luitenant ter zee 2e klas Beklaagde was voornemens een en ander uit te voeren naar een Duitsch oor logschip. Beklaagde was niet verschenen. Eisch 5 boete subs. 2 dagen met ver beurdverklaring van de cacao. Voorts stond terecht Leendert Izak G., koopman te Zaandam, ter zake poging tot uitvoer van 3000 sigaretten. Beklaagde zeide dat hij niet het doel had die sigaren uit te voeren. Hij dreef altijd handel met oorlogschepn als leurder. Eisch 10 boete subs. 10 dagen hecht, met ver beurdverklaring van de sigaretten of de op brengst daarvan. Eindelijk werden nog op het beklaagden bankje gerequreerd Max H. en Paul K., ter zake'van poging tot verboden uiivoer van schoenen. Eisch 5 boete subs. 2 dagen met ver beurdverklaring. Vervolgens werden nog eenige zaken de kinderwetten betreffende, met gesloten deu ren, behandeld, GEMENGD NIEUWS. NED.-INDIë. Binnenkort zuiien Soewardi en de heer Kessiug te Soerabaja aankomen om aldaar propaganda te maken voor de Indische Partij. HET LAND PETODJO. Aneta meldt uit Weltevreden d.d. 13 Nov.: Het Hof heeft het vonnis van den Raad van Justitie bekrachtigd. waarbijn aan de Arabier Manggoes wordt toegewezen zijn eisch tegen de gemeente Batavia, tot uitbeta ling van 2.000.000 in zake den aankoop van Petodjo. De gemeente is verplicht, onmid dellijk te betalen. De Tel. teekent hierbij aan: Da lezer zal zich deze kwestie vermoedelijk niet voldoende meer herinneren. Jn 1916 ge boren, kwam zij voort uit den aankoop van het land Petodjo (eigenaar de Arabier Mangoes) door de gemeente Batavia. Nadat de koop gesloten was, gingen er veie stem men op, toen men meende er aan bekocht te zijn, wijl het niet rendabel te maken zou zijn. Protestvergaderingen te Weltevreden werden gehouden om tegen dit beleid te ageeren, een rekest aan den G.-G. werd verzonden met het doel om diens goedkeuring niet aan den krap te verbinden Niets mocht baten. Uit boven staand bericht blijkt nu na ruim drie ja ren den afloop. Vele stemmen zijn destijds opgegaan tegen het gemeentebeleid, dait thans onder auspuiën van den heer inr. Bis schop, den burgemeester tot zulk een ge weldigen schadepost voor de gemeente heeft geleid. DOOR DE GOLVEN VERSLONDEN. Men meldt uit Nickeric aan £)e West: Van de voormalige vestiging Nieuw-Rot- ferdam was de laatste jaren nog slechts één gebouw over, dat als politiepost dienst deed. Met vreezen en beven vertoefden de be ambten 'n dit gebouw, dat bij vloed in het water stond en angstwekkend schudde en kraakte Men talmde echter met het nemen van maatregelen. In de middag van Woensdag 8 October heeft de natuur haar slopingswerk voltooid en is het laatste overblijfsel van het voormalig stadje door de zee verzwolgen/. Wonder boven wonder is de eenige per soon, die zich op dat oogenfaiik in het ge bouw bevond n.l. de fuselier Hoevenaars, dienstdoend politiebeambte, cr heelhuids af gekomen. De andere bewoners, waaronder een vrouw, waren toevallig per boot naar Nieuw-Nickerie vertrokken om drinkwater te halen. Nieuw-Rotterdam, dat nu in zee verdwenen is, wat de tweede vestiging in Nickerie. De eerste vestiging stond veel dieper in zee. On geveer een halve eeuw geleden werd Nieuw- Roterdanx, wegen9 afspoeling, verlaten, en het tegenwoordige NieuwNickerj;, dieper in gelegen, gesticht. ERUIT GELOOPEN. Mien schrijft aan1 het Hbld. De animo voor het onderwijzersambt neemt zienderoog af. Een aigemeen verschijnsel. Vergissen we ons niet; dan erkendte de „School met den Bijlbei", dat in dien' kring een „ken tering" viel waar tc nemen. De achteruitgang bij de Katholieken is opvallend. En hoe is de toestand bij het openbaar onderwijs? Een on derzode zou verrassende resultaten opleveren. Daar heeft men het eigen hulp'' verstaan in dien zin, dat velen het onderwijs den rug toe keer en. Hoe men er toe gedwongen wordt? Een voorbeeld Zijn opleiding ontving hij aan een kweek school. Een half jaar was hij tijdelijk in een kleine plaats, toen het land hem opriep. In dienst maakte hijl promotie, zoodat hij thans reserve-officier is. Toen'hij aan zijn verplich tingen had voldaan, kwam hij voor tijdelijk in Amsterdam'. Daar werd zijn werk hij was ook bezitter van een' acte teekenen L. O. beloond met 100 per maand. De wet-De Visser bracht hem terug op 83. Eindelijk had hij' het geluik voor vast te worden be noemd. Sindsdien' genoot hij; 62.50 per maand, welk bedrag door een duurtehijslag klom tot 68. Inmiddels was 't hem gelukt voor een matig prijsje onder dak te komen, voor 55. Maar 's Zaterdags éh 's Zondags moet hij weg. Die dagen komt hij, geheel ten laste van zijn ouders. De nieuwe wet geeft hem een kleine 90 per maand, of te wel on geveer de 'hellft van. het loon van zijn kostbaas, diefabrieksarbeider is. Is 't wonder, dat hij doet, wat zoovelen vóór hem deden en nog velen na hem zulten doen, n.l. het onder wijs den rug toekeer en. Misschien zal htiji, de onderwijzer-reserve-officier, trachten. on derofficier te worden,, oni zich met Januari een beginsalaris van f500 te verzekeren. Hij kan ook fabrieksarbeider worden' of poli- •tie-agent, of los werfamani, om zijn positie te verbeteren, Als hij onderwijzer-af wordt en overgaat naar onverschillig welk ambt of beroep, dan zal. er nog één, zegge één het onderwijs dienen van de geheele klasse, waarvan hij: eertijds op de Kweekschool leerling was. DE ORONDPARTIJ. Het bestuur der Grondpartij heeft aan de regeering, de politieke partijen en de Neder- landsche Vakbonden ene circulaire gezonden, waarin het instemming vraagt voor vijf voor stellen tot verbetering dei- maatschappelijke verhoudingen. Zij luidt: lo. Aan ieder daartoe bekwaam bevonden Nederlander worde op zijn verzoek, tegen nader vast te stellen voorwaarden, in erf pacht een tuinderij of boerderij verstrekt en de noodige credicten verschaft tot verkrijging van woning, de onmisbare werktuigen, mest stoffen, vee enz., voldoende voor een geheel zelfstandig en zonder gehuurde arbeiders krachten te exploiteeren bestaan 2o. Aan bouwondernemers worden op zeer goedkoope voorwaarden grond verstrekt en faciliteiten verleend, onder te stellen voor waarden, tot onmiddellijken aanbouw van woningen en tuinsteden. 3o. Een herziening van de grondbelasting worde ter hand genomen, welke het pro ductief gebruik van den Nederlandschen bo dem als werk- en woonplaats bevordert, doch het improductieve gebruik voor jacht- park, speculatiedoeleindcn, e d., tegengaat en opheft. 4o. Een commisise van deskundigen worde ingesteld, wier taak het is een u'tvoerig en door ieder burger gratis verkrijgbaar over zicht samen te stellen van het tegenwoordig gebruik en de huidige eigcndomsindeeling van Nccrlands bodem 5o. Gezinsloon voor alle overheidsperso neel met een overeenkomstige Rij kskindervcr- zekering bij het particulier bedrijf tegelijk met gczinslast voor alle burgcis, in verband met de gezinsgrootte, make een eind aan de ver spilling van 's lands gelden door ongchuw- den en kinderloozen en steune het gezin als onmisbaren grondslag van alle volkskracht. De voor lo. en 2o. noodige gronden wor den gevonden uit de staatsdomeinen, de gronden in het bezit van provincie en ge meenten, de met recht van voorkoop aan te koopen gronden, uit de te ontginnen gronden en door onteigening volgens een sterk ver beterde onteigeningswet. Deze voorstellen gaan van een uitvoerige toelichting vergezeld EEN KNOEIER. In het verslag van de werkzaamheden van den Provincalen Keuringsdienst in Drente, wordt medegedeeld, dat een handelaar uit Hoogeveen aan verschillende personen in de gemeente Ernmen onder den naam van grut- tenmeel of pannekoekmeel verkocht produc ten waarvan bij onderzoek de samenstelling over het geheel volkomen beneden alle kritiek was. Zoo bestond een monster uit krijt met schapenmest, terwijl enkele der overige mon sters naast meel veel te veel minerale stoffen bevatten en wel resp. 48.32, 11.38, 39 en 35 pet. Een hond wilde een pannekoek van zulk meel gebakken niet eten. GOEDERENVERKEER MET EN DOOR BELGIë. Naar men verneemt kunnen tot en met 24 November ambtshalve zendingen worden aangenomen naar stations van den West- Franschen spoorweg z.g. Est Francais, en wel: stukgoedzendingen van 300 K.G. per dag per afzender en per geadresseerde; wa gonladingen in onbeperkte hoeveelheid waar het zendingen brandstoffen, ertsen, zaaiga- ren, koren en meel betreft; in hoeveelheden van een wagen per dag en per afzender en per geadresseerde waar het levende dieren, graangewassen, suiker, zout, levensmiddelen, bier, meststoffen, landbouwmachines en on derdeden daarvan aanbelangt. Het vervoer als vrachtgoed, zoowel stuk goed als wagonlading is voorloopig slechts mogelijk na hekomen machtiging. Het vervoer van lijken kan worden aan gevraagd. Het vervoer naar Frankrijk geschiedt over de Belgische ovengangsstationsGivet, Ecou- viez of Mont-Si. Martin. OP DE DUITSCBE ZWARTE LIJST. Blijkens „die Friedens-Warte" stonden op de Duitsche zwarte lijst van „pacifisten wien na 5 Oct. 1917 geen pas naar Duitsch- land' verleend1 wordt 727 namen Het blad noemt de volgende: mevr. van BiemaHy- mans, mr. Dresselnuys; jhr. van Daehne van Varick, dr. Frederik van Eeden, prof. van Eysinga, oud minister Heemskerk, oud minister v. Houten, dr. de Jong van Beek en Donk, mevr. de Jong van Beek en Donk Kluyver, Aletta Jacobs, oud-minister v. Kar- nebeek. Senator Kuyper, Senator van Kol, C. Th. Krabbe, prof. de Louter, H. v. u. Mandere, generaal de Meester, mr. Rutgers, prof. J. van Rees, oud-minister D. de Sa- I vornin Lohman, J. H. Schaper, mr. P. J. Troelstra, mr. M. Tydeman, S J. Visser, F. M. Wibaut, enz. GEEN PROVINCIALE SUBSIDIE. Door het bestuur van de Arnhemsche Or- kestvereeniiging was aan dé Provinciale Sta ten/ van Gelderland een provinciaal subsidie gevraagd. Ged1. Staten stellen voor, afwijzend op dit verzoek te beschikken', omdat zij meenen, met alle waardeering voor hetgeen deze vereeni- ging doet. dat diaardoor niet een bepaald pro vinciaal belang, maar veeleer stedelijke be langen worden 'gediend' daar immers, behal ve ingezetenen' van Amnem,, Nijmegen en van wellicht een heel enkele andere gemeente, het overgroote aantal van Geldlerland's ingezete nen niet in de gelegenheid zijn de uitvoerin gen van dit orkest te genieten. LIJK GEVONDEN'. Bij een op het landgoed Tongeren, onder Epe, gehouden drijfjacht is in het bosch bij het Hooge Zand het in verregaatiden staat van ontbinding verkeerende lijk gevonden van dten sindls August® te Emsè vermisten G. Berghuis. Een onderzoek zal moeten uit wijzen of hier ongeluk of misdaad in t spel is DE WERELDPRODUCTIE VAN SUIKER. Het Persbureau Vaz Dias verneemt uit kringen van suikerproducenten, dat de in 1920 te oogsten hoeveelheid suiker, op onge veer dezelfde 'hoeveelheid geschat wordt als de productie in dit jaar verkregen, nl. onge veer 16.500.000 ons. De productie blijft dus ongeveer 2.000.000 ton ten achter bij het nor male verbruik, dat ongeveer 18.000.000 ton bedraagt. POSTPAKKETTEN-ELLENDE. 'Een lezer van het Hbl., wanhopig over het lang uitblijven van postpakketten uit het bui tenland, vraagt of geadresseerden misschien de postpakketten, waarvan zij weten dat ze voor hen aangekomen zijn, kunnen komen af halen. Het zal wel niet kunnen, vermoedt het blad; het wachten zal wel zijn op het uitzoe ken en Diet op het bezorgen, maar 'het aan bod bewijst wel hoe schromelijk de post in gebreke is wat aangaat het bezorgen van postpakketten. WINKELDIEFSTALLEN. 'De eigecaa van den „Goedkoopeu .Winkel" d. P^ te Heerlen, heeft bij de volitde aangifte gediaan dat uit zijn winkel verschillende arti kelen spoor loos verdwenen. De recherche stel de een onderzoek in en het mocht haar geluk ken- een zestal' winkeljuffrouwen te arrestee ren en in verhoor te nemen. Zij legden alle een volledige bekentenis af. De opmerkzaamheid van den winkelier was getrokken, doordat een der dames een vijftal flacons odeur in haar tasch stak. Er zijn huiszoekingen gedaan, waarbij veel arti kelen in besllag werden genomen. Alles was de dames van hun gading, zooals odeur, por- itemonnaies, portefeuilles, schilderijen, kruis beelden, koperen bloempotten, enz. Een der dieveggen stond in verbinding met 'n winkel juffrouw der firma M., die daar handschoe nen, zakdoeken, enz. stal om deze voor ande re artikelen te ruilen. Zucht tot snoepen en opschik schijnen aanleiding tot deze diefstal len te zijn geweest. De waarde der gestolen goederen loopt tot in de duizenden. KORTE BERICHTEN. Wijlen mej. H. W. Kuijle, overleden te Dieren, beeft aan het Blindeninstituut en de Vereeniging tot Dierenbescherming ieder een legaat vermaakt groot 5000. Een viepjarig jongetje, dat te Gorin- chem van een stcencn trap in het Doelenge bouw viel en een hersenschudding bekwam, is aan de gevolgen daarvan overleden. INGEZONDEN STUKKEN. (BiüteH verantwoordelijkheid van de Re'dacïti De opname in deze rubriek bewijst geenszins, dat de Redactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur. Nu een bewoner van de Doodelaan klaagt over de slechte straatverlichting, wil ik bij deze ook mijn klachten voegen over de zeer slechte verlichting van de Noorderkade, om reden dit gedeelte der stad zeer stiefmoederlijk wordt bedeeld. Vanaf de brug over de Hoom- sche vaart, totaan de spoorburg, branden 2 zegge 2 lantaarns, soms 3. Toch worden ze alle netjes schoongemaakt, ook die welke nooit branden, zelfs die waar niet eens bran ders opstaan, en ia de 2A jaar dat ik op de Noorderkade woon nog nooit gebrand heb ben. Daar nu vele bewoners hunne wonin gen moeten bereiken over z.g.n. kippenbrug- getjes is hier toch zeker een betere verlichting hoog noodig. Hopende dat hierin ten spoedigste wordt voorzien verblijf ik, met dank voor de ver leende plaatsruimte. P. A. VAN DER GULIK. MARKTBERICHTEN. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 19 November 1919. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Roode kool 25.10, Gele kool 3 4.50, per 10Q K.G. Wortelen per 100 bos 56.10. Rammenas per 100 K.G. 2.40. Uien per 100 K.G. 5.10—8.30, Wor telen per 100 K.G. 3.50—3.70. Andijvie per 100 stuks 0.501.60. Koolrapen per 100 K.G. 1.903.10. Pieterselie per 100 bos 3.105. Prei per 100 bos 47.90. Spruiten per K.G. 0.160.38. Selderie per 100 bos 2.104.70. Appelen per K.G. 0.040.10. Peren per K.G. 0.03—0.11. Druiven per K.G. 0.180.30. Bloemendaalderk. p. 100 st. 2.604.40. Boerenkool per 100 stuks 13.60. Groenekool per 100 stuks 2.903.70. WARMENHUIZEN, 18 Nov. Aangevoerd Gele kool 4,20, witte kool 4,90, door schot roode kool 1,70 tot 5,30, stort roo de kool 1,80 tot 2,80, doorschot gele kool 3,40, stort gele kool 2,60, peen 3,50 Alles per 100 Kg. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 19 Nov. Aangevoerd: 94 vette kalveren le kw. 2,80, 2e kw. 2,40, 3e kw. 1,50 per Kg„ 36 nuchtre kalveren 30 tot 50 per st, 283 vette varkens le kw. 2,25, 2e kw. en 3e kw. 2,10 tot 2,20 per Kg. schoon ge wicht. NOORDSCHARWOUDE, 19 Nov. Aardappelen: Blauwe 6.70—7.90, Drielingen 3.20—3.50, Roode kool 5— 6, Kleinere 3--/ 3 9(' mschot 7j - 2 8C, Gele kool 3.20- f 4 30, K'nnere 2-/ 290, Witte 1 401.60, Giove Uien 9—11, Drielingen 78.90, Peen 2.40—3, alles per 100 K.G ZWAA'G, 20 Nov. Veiling Bangent en Omstreken. Prijzen waren heden: Appelen 3—10 ct., Peren 2—16 ct, Drui ven 2530 ct., Uien 23 ct., Tomaten 5—8 cent ZAANDAM, 19 Nov. Veilingvereeniging „de Zaanstreek Spruiten 17 A —22 ct. per pond, Boerekool 2.506.50 p. 100 str., Andijvie 1 2.80 p. 100, Selderie 27 A ct. per bos, Pieterselie 1 A10 ct. per pond, Prei 7A— 16 ct. p. bos, Peen 1527 ct. per pond, Uien 4y3—SA ct. p. pond, Sla 2 per 100 krop, Roode kool 4 A14 ct. p. stuk, Peren 3 A 7 ct. p. pond, Goudreignetten II 7—TA ct. p. pond, Zoete appelen 5—IA ct. p. pond, Ster appels 7^—8 ct. p. pond. WARMENHUIZEN, 19 Nov. 1919. Gele kool 3.50—3.80, Witte kool ƒ1— 1.15. Uien 10.70, Peen 3.30, Uitschot roode kool 1 60—5.30. WIJDENES, 19 Nov. Veiling Tuinders- belang. Beuné Diel 5 ct., Giese Wildeman 3 A ct., Curé 3 A ct., Winterjan 223^ ct., Winter» louwtje 2A—3 ct., Geldersche Bellefleur 31/,,3A ct., Bismarck 3A—A ct. per pond. VENHUIZEN, 19 Nov. Veiling de Zui derkogge. Peren 2.9013, Appelen 5.4014 per 100 K.O. PURMEREND, 19 November 1919. Op de afslagmarkt werd verhandeld: Aardappelen 1.752.02" p. zak 25 K.O. Spruitjes 4.604.95 per zak 15 K.G. gieten 10—17 per 1000 stuks. Peren 2.10—24.60 per 100 K.G. Appelen 4—13 per 100 K.G. Handel vlug. van 19 November 1919. Opgave van STAATSLKENJNüEN. NEDKKLAN'L) pU Oblig. M.W.S. v. 1000 1918 S Oblig. N.W.S. van SOO/lOOfl dit« van f 1060 ObKg. dito 4H 5 Ned. tad. dite 1916 BUÏTBÏ ©©STONRIJK. Bel.vrfje Kronear. Jan->JaU RETSLlttJB. ©BI, 1969 ft* 23 fwaasgrod Savilrr. Ntcöral Sjw. ifn OS l ReflrtaSild feomorr) bfono én <36.1889, 6è Emissie, 1894. TURKIJE. Bagdad Spw, le aerie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 <9 20/100 5 747/j Provinciale en (Samaantel. Laeolngen. Amsterdam 1911 3 M Rotterdam 1918 8 91 Bank» eo ©radlathnatalllngan. Amsterdamsche Bank Nederlandsche Bank C. A. 200 Rottetd. Bankver. Aand. 147«/« Spoorwagen. Holl. Ijzer. Spoorw. OM. I 9lW/w MQ. t. Expl. V. Staatssp. 0bl. 8 92 Mfj. t. Ekpl. v. Staataap. OM. 4H 83i/i Premlaleenlngea. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 (f 100) 3 104 BELGIE. Antwerpen 1887 2 A 59ls/n Prolongatie pCt. 4 191 2021/a 83?'a Atekia. Top. t. Fé C. v. g. A Denv 4i B- ©rande Spw. 0. v A. Brit Spw. J&jJ. ©awona Aand. Kans. 01 ty South. Kallw. Qy. g. a. dito Pref. A. Missouri Kans. Tex. O. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. ©ew. A. Union Pac. Railr. ©y. G. g. A. Anacpnda Copper <3. y- A. Am. Car dr Foundry Co. G. v. A. Amer. Hide ét Leather Cemp. Central Leater Unit. 5tat. Steel ©erp. €L f. A. Int. Mere. Marine ®y. afg. A, Int. Mere. Marine afg. pr. A. Gee. Holl. Pert. «Serf. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Pet», br. A Orion Petrol. Mij. afgest. A. Steaua Romana Petr. Mfj. A. Compania Mercantil Argentina A Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mg. v. A. Id. Resc. Nederl. Ind. Mandelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Colt. Mg. Aand Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id- Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mg. Aand Java China Japan Lgn A. Ken. Holl. Lloyd. Aand. Ken. Hed. Stoomb. Mg. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mg. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij Nederland A. A'dam Dell Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. Deli<Maatschappg Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak«Mg. Aand Insulinde Oliefabrieken Mededelingen van Donderdag 20 Nov. Olicwaarden wat vaster voor Koninklijke Olie. Culturen en Scheepvaarten ook iets be ter Tabakken weinig affaire. Amerika iets luier. 3 Vorige koers 91'Vi. 91 Va 82 82 81 801/s 671* 671 591/s 60 56 501/a 92»/g 92 «/a 905/8 89«/a 61/» 6 Va 28 Vi 161/, 18* 24»/» 19 22»/w CO 20 19 Va •OVL 92 581/u 4 Vorige koers 95 9u/i» 9* 177/, 17 Va 191/4 19 51«/ii 51 12'/» 11 Vi. 8Va 8»/a 108* 25'Vn 25* 133 133 141 Via 140 140i/ia 1301/a 103 104 109Vi« 1091/a 56* 55* 1637/, 163s/4 337 i/s 333* 797* 808 851/s 85 1651/a 165 258* 250* 2691/a 273* 262 3671/a 579 218 220* 219 222 272Va 274 246* 24T 115 115 472 475 452 454 228 V» 328* 329 193Va 190 233 233* 223Va 22S 240 Va 297 300 311 310 360* 358 300* 300 426* 425 481* 481* 251 316 442* 442 234 235

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6