Alle goederen zijn van bekend prima kwaliteit. HET WITTE HUIS Lilt, luk toM Firma H. S. CLOECK. Geor. HOED, Stalhouderij SCHARLOO 16, Alkmaar. Telt. Interc. 221 f VerlHiziifBi ander Garantie. Bargpiaau roai iflooedag mal rei warming. Amsterdamsche Beurs ftoordliollandsch Laudbouwcrediet het openbaar worden verkocht, of wel ge lijk met den voorraad sell oenen in geschied door bemiddeling van burgemeesters welke daartoe liet verzoek doen, worden opge mimid? DE EIKELS TE APELDOORN. Op de vraag van den heer Sannes betref fende de aflevering van acht wagons eikels voor een ander doel dan voor de bereiding van koffie-surrogaat, antwoordde de minister van landbouw: De bedoelde acht wagons eikels werden ingevolge opdracht van den minister, afgele verd aan den opperhoutvester te Apeldoorn, den heer G E. H. Tutein Nolthcnius, en hadden de bestemming om te dienen als voed sel voor wild. Tot1 het vcrstrekkeni van vorenbedoelde op dracht heeft de minister aanleiding gevonden n de volgende overwegingen. De fabrikanten van koffiesurrogaat, die door hun afspraken met het Rijkskantoor voor Thee en Koffie verplicht waren den ge- heelen eikeloogst 1918 at te nemen, hebben zich in de tweede helft van September van dat jaar tot het Rijkskantoor gewend en getracht, in verband met de mieilijkheden wélke zij toen begonnen te ondervinden bii den export van hun product, afkomstig van den vorigen oogst in de binnenlandsche behoefte kon den de aanwezige voorraden ruimschoots voorzien van hun genoemde verplichting ontslagen te worden. Het Rijkskantoor heeft de fabrikanten echter aan hun verbintenis moeten houden al heeft het zijn medewerking verleend bij het pogen eikels een bestemming te zoeken voor den oogst of althans voor een gedeelte daarvan; die pogingen zijn echter toen zoowel als later mislukt omdat d'e kost prijs der eikels te hoog was om ze de eenig mogelijke andere bestemming die van vee voeder te geven. Toen intusschen zich de gelegenheid voor deed, om een zij het ook zeer klein gedeelte van den oogst die pl m. 800 wagons groot was in stede van de 500 a 670 wagons gêiijk geraamd was tegen den daarvoor vastge- steldcn prijs te verkoopen, heeft de minister gemeend haar niet ongebruikt voorbij te moeten laten gaan. En dit te minder, omdat LUCHTVAART. het voederen van het wild, in het bijzonder vn de wilde zwijnen, die binnen een omrasée- rring worden gehouden, voorkomt dat zij uitbreken om daar buien \oedscl te zoeken en daarbij schad'e vcroorzakefi. VEEARTSENIJKUNDIG STAATS. TOEZICHT. VLIEGONGELUKKEN. Gistermorgen is het vliegtuig G. 21. ge- st&tionneerdi aan het vliegkamp „De Mok" op Texel, bemand: met den luitenaiiit-vlieger Weemhof, op 5 M. hoogte omgeslagen. JDe bestuurder maakte zijn eerste reis. 'Hij wist zich spoedig hoven op het vliegtuig te wer ken. hiet vliegtuig is 'totaal vermeld. Gistermorgen stegen aan de Kooi drie riuevliegers op met het doel m escadrille- vlucht naar Soesterberg te gaan. Bij Amster dam kwamen de machines in zulk een dich ten mist' dat rijt van elkaar afraakten, ren landde bij Halfweg, een ander te Zuid- Sdialkwiijk bg Haarlem en de laatste machi ne., bema ?dc «foor den oiddcr-vifegej- fc, de jong en den korporaal-vii-.^ar C. B Rosieile, werd licht beschadigd aan den motomuus. VLIEGPRIJS NAAR INIDIë. Bijl het Departement van Koloniën is van den Gouverneur-Gen .raai van Né- derlandsch-lüdië een telegram ontvangen meldende dat de maximum reisduur voor toe kenning van een vliegprijs -/oor een Néder- iaudsche vlieger die van Nederland naai In die vliegt en op Java daalt, nader is gesteld op één maand. lijk, daaraan toevoegend, dat „de geheele regeeriug aanmaning daarvan hoogst be denkelijk zou achten" of in deze wijze van uitdrukking opzettelijk verschil w'ha ge maakt met die omtrent de motie-Marchant, bleek niet. „Het Volk" (S. D. A. P.) trekt uit de ge vallen beslissiag de conclusie, dat de regee- ringsmeerderheid wil, datNederland zich op den oorlog voorbereidt." De weinige millioe- nen, die de minister liet vallen, noemt het blad „een consciente-stoppen voor de katholieke heeren." Wij behoorden vrij te zijn van oorlogs- hysterie. De neutrale landen behoorden, in dit oogenblik van krisis in de wereldgeschie denis, door de lichtende, bevrijdende daad het voorbeeld te geven van den strijd tegen den oorlog. Nederland zal het niet doen. Over het ahscutisrae van zeven S.-D. Ka merleden, zwijgt het blad. De „Tijd" neemt de gelegenheid te baat, na de katholieke partij gelukgewenscht te hebben met de verwerping der gestelde moties, om mr. Bomans ens de les te lezen. Het blad meent, dat de goede bedoelingen en talenten van den. heer Bomans beter tot hun recht zou den komen, indien zij gespaard gingen met minder wilde gedragingen en persoonlijke drijverij. In anderhalve kolom trekt het blad uitsluitend tegen dit Kamerlid te velde. De „Standaard" wijst er op, dat de heer Dresselhuys zijn geheelen inzet op één kaart zette. Het blad schrijft verder: „Want natuurlijk zouden de heeren Dres selhuys, Rink en Treub het spel verloren hebben, als per ongeluk hun troef werd uit gespeeld. Waarvandaan zouden ze een re- geermgsmeerderheid halen? Of zouden ze winst verwacht hebben van een Kameront binding? Men moet geen zoo hoog spel spelen, als men er niet de kaarten voor heeft. UIT DE PERS. DE DORLOGSBEGROOTING. De „N. R. Ct." (lib.) kan zich met de strek king der moties niet vereenigim. Over 15 jaar hebuen wij aan onze tegen woordige „oorlogswinst" van 250.000 man bitter weinig en ook dan kunnen er ergens op de wereld Berchtold's of Lenin's leven, die zelfs voor het rustige Nederland een bedreiging zijn. Krijgen de optimisten vóór dien tijd ge lijk de wonderen zijn de wereld nog niet uit dan kunnen zij altijd nog ons con tingent halveeren of tierceeren. „Het Vaderland" (unie lib.) is van meé- ning, dat „rechtsche partij-discipline en links abseu'isme den minister hebben gered. De houding van den minister doe: ons zeer leed, omdat nu wel vaststaat, dat be zuiniging op militaire uitgaven onder dit wind is uitgesloten. Deze begrooting moge met millioen verminderd zijn, zij is nog steeds 9 mililoen hooger dan die voor 1919 en 5 mililoen hooger dan die voor 1914 (laatste begrooting vóór den oorlog), wan neer men daarbij ae prijsstijging e.d. in mindering brengt. De „N. Ct." (vrij lib.) wijst op de zonder linge houding van den katholieken bezuini- gingskampieon Bomans en diens fractie. Het blad betreurt de verwerping der beide moties Men kan over de motie-Marchant den ken zooals men wil, zij had de bekoring der strikte consequentie. Ook de motie-Dres- ■elhuys verklaarde de minister eaaamneme- INGEZONDEN STUKKEN. (Buitna verant woordelijkheid van de Redactie Ue opname m «Lett ruurUk bewijst gseauuu, dat at Redactie er oude üUHtnt PREMIEBETALING INGEVOLGE DË~ INVALIDITEITSWET. Door de wijzigingen, welke op voorstel van Minister Aaluerse in de Invaliditeitswet zijn aangebracht, is de premiebetaling geheel ge- braent ten laste van de werkgevers. Daardoor is op <k schouders van deze laat- sten een iinaacieele last gelegd, die in ons land, waar men tegen nieuwigheden nog al gauw gekant is, met gaarue wordt aanvaard, dit e meer nu er „betalen." asae gepaard gaat. De arbeider, die volgens de oorspronkelijke vet eer. gedeelte van cl premie zou hebben te betalen, is thans daarvan in het algemeen vrijgesteld. ten reden te meer voor hem om. er nauw keurig op toe ie zien, dat er regelmatig voor hemeen zegel wordt geplakt op zijn rente kaart. Arbeiders, die thans reeds den leeftijd van 60 jaar gepasseerd zijn, mogen er wel aan dennen, aat zij bij het hereiken van den 65 jarigen, leeftijd alleen aanspraak op ouder domsrente kunnen maken indien er door ot voor hen over elke 52 weken, dat de verzeke ring geduurd heeft, minstens 59 zegels zijn geplakt. a.jU zij dus bij het bereiken van den 65-ja rigen leertijd 3h- jaar of 182 weken verzekerd geweest, dan moeten er minstens 39/52 maal t82 is 137 zegels geplakt zijn Ontbreken er ook maar enkele zegels aan dit getal dan moet de aanvraag om ouder domsrente onverbiddelijk worden a/gewezen. En nu vertrouw ik vast, dat geen enkele werkgever, door het feit, dat hij geen zegels voor zijne werklieden geplakt heeft, de oor zaak wil zijn, dat deze man zijne oudersdoms- rente niet krijgt. Een ander voorbeeld. Over ongeveer vier maanden kunnen weduwen en wezen van ver zekerde arbeiders in aanmerking komen voor weduwen- en weezenrente, mits voor den'ver- zekerde 15 premién zijn betaald. (Later wordt dit getal 40 premiën). Zou er nu één werkgever te vinden zijn? die door zijne nalatigheid, de oorzaak zou willen zijn, dat de weduwen en weezen het bedrag der rente, dat wellicht hunne moeilijkheden ,iag eenigszins zou kunnen verlichten, moes ten missen. De werkgever, die zijn plicht omtrent pre miebetaling niet nakomt, maakt zich niet al leen schuldig aan ongehoorzaamheid aan de wet, maar werkt er tbè mede, dat de levens omstandigheden van invaliden, ouden van da gen, weduwen en weezen somberder worden, dan zij behoeven te zijn. Daarom herhaal ik, dat ik vertrouw.* dat wanneer de toepassing van de Invalidity ts- wit eenigszins is ingeburgerd, de werkgevers 1 zich over het algemeen niet aan hunne ver plichtingen zullen onttrekken. Mochten er echter werkgevers zijn, die zich onwillig toonen, dan biedt de wet nog wel de geiegenneid om hen op eenigszins gevoelige wijze aan hunne verplichtingen te herinneren. Zooais hekend kan worden verondersteld, moeten de reutekaarten na bepaalden tijd worden ngeleverd ten kantore van den Raad van Arhed. Aldaar wordt de rentekaart ver- ettend, d.w.z. wordt vastgesteld het aantal en de klasse der premiën, waarvan de betaling wordt bewezen door de op de kaart geplakte zegels. Blijkt hij die vereiiening, dat er ie wei nig zegeis of zegels in eene te lage loonklasse zijn geplakt, dan wordt aan den werkgever medegedeeld, hoeveel premiën door hem als nog moet worden betaald. Voldoet de werkgever dit bedrag niet, dan kan art. 235 der Invaliditeitswet worden toe gepast: „indien een werkgever, hetgeen door hem krachtens deze wet aan den Kaad van Arbeid moet worden betaald, hiet binnen den daarvoor gestelden termijn betaalt, is de Raad van Arbeid bevoegd, het bij dwangbevel, me debrengende het recht cm. de goederen des schuldenaars zonder vonnis aan te tasten, in te vorderen." Naast dit artikel regelende de wijze, waar op de invordering der premie van onwillige werkgevers kan plaats hebben, staat nog een ander artikel, diende om tot nakoming van de wettelijke voorschriften te dwingen n.l. art. 381) Invaliditeitswet. „De werkgever, die niet voldoet aan een hem bij of krachtens deze wet opgelegde verplichting betreffende de beta ling van premiën voor een arbeider of betref fende de dagteekening van zegels, wordt ge straft met geldboete van ten hoogste drie gul den voor elke kalenderweek of voor elk ge deelte eener kalenderweek, waarover hij die verplichting niet is nagekomen." Reeds is de contróle door ambtenaren van den Raad van Arhed te Alkmaar aangevan gen, thans echter nog meer om de werkgevers zooveel mogelijk voor te lichten enz. Weldra echter zal die contróle ook worden uitgeoefend om nalatige werkgevers op te spo ren. Daarom roep ik de medewerking van alle werkgevers in teneinde te zorgen, dat de bo venaangehaalde bepalingen niet behooren te woden toegepast en dit is alleen mogelijk door regelmatige premiebetaling. De Voorzitter van den Raad van Arbeid te Alkmaar, M. J. Th. VAS DIAS.* Puike harde Steekiurf. van «8 December 1919. Opgave van 3 X MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 19 Dec. Op de kaasmarkt werden heden aangevoerd: 53 stapels, we gende 47346 Kilogrammen. TabriekskaasKleine 63.Boerenkaas: Kleine 58,Commissie 60, ALKMAAR, 19 Dec. Op de graanmarkt werden heden aangevoerd 1609 hectoliters. Tarwe 24 tot 30, rogge 26 tot 27, chev. gerst 27,25 tot 29, haver 23 tot 25, paardeboonen 24 tot 24,75, bruine boonen 22 tot 36, citroenbooneu 52 tot 58, witte boonen 63 tot 64, erwten: groene groote 32 tot 37, kleine 26 tot 28,50, grauwe 70 tot 77, vale 30 tot 40. OptuiiiigNko«rsen van lieden 74ty OPRUIMING meening te kennen, dat, vooral waar het geldt eene codificatie van voorschriften, die reeds tal van jaren onderscheidene reeds bijna eene halve eeuw hebben gegolden, de wet. gever zich niet moet verliezen in eene tot de. tails afdalende regeling, een argument, dat in dit geval te meer klemt, waar het geld eene materie, die zich bezwaarlijk leent tot eene uitputtende en daardoor aan buigzaamheid inboetende regeling bij de wet. Er is overi» gens geen enkele reden denkbaar, waarom de uitvoerende macht ten deze niet het algemeen belang cot uitsluitend richtsnoer zou nemen, terwijl bovendien de ministeriecle verantwour» delijkheid toch een steeds werkende veilig heidsklep vormt tegen voorschriften waar» door het algemeen belang zou worden ge« schaad. Ook het gevaar, dat van de gegeven vrij» heid misbruik zal worden gemaakt, tot het uitvaardigen van voorschriften met een pro. tectionistisoh karakter, mag zegt de Minis, ter niet te zwftar wegen. Het komt 'den Mi» nister voor, dat men niet mag uitgaan van de onderstelling, dat do regeering, ook als is zij protectionistisch gezind, haar doel zoude trachten te bereiken langs oen omweg en niet langs den wettigen weg. Omtrent de financieele gevolgen dezer wet wordt medegedeeld, dat rechtstreeks uit de wet geen uitgaven voor het Rijk zullen voort vloeien. Meer uitgaven voor den veeartsenij, kundigen dienst, voor Zoover zij in de toe» komst zullen noodig blijken, aoudz-a zich ook voordoen, indien deze wet niet tot stand kwam. Eene nota van wijziging is b(j de memorie gevoegd, waardoor verschillende urtikelen worden gewijzigd of aangevuld (o.a. voor de inrichting van den veeartsenijkundigen dienst, niet als in het oorspronkelijk ontwerp in de wet zelf vast te leggen, maar haar over te la» ten aan de regeling bij algemeenen maatregel van bestuur), en sommige artikelen vervallen. De Minister van landbouw enz. heeft beant» 1 woord het voorloopig versla? betreffende het wetsqntwerp houdende bepalingen tot rege» ling van het vccartsenijkuridig staatstoezicht Door de buitengewone tijdsomstandigheden is de memorie van antwoord vertraagd. De Minister deelt daarin mede, dat de on« derhavige codificatie alle tot dusver verspreide regelingen zijn samengebracht, waarvan de uitvoering is opgedragen aan ambtenaren met een veterinaire opleiding, die, tot een korps van ambtenaren vereenigd, na het inwerking, treden dezer wet zullen vormen den veeartse. nijkundigen dienst. Het scheppen van een krachtigen veeartsenijkundigen dienst, als een» heid georganiseerd en waarvan de raderen in elkaar grijpen, is het hoofddoel dezer codifi. catie geweest. Het ware een gebrek aan stel. selvastheid ten deze halverwege te blijven staan en de bepalingen, betreffende de keu. ring van voor uitvoer bestemd vee en vleesch uit het ontwerp te lichten. Aan de ambtenaren, belast met de keuring van voor uitvoer be. stemd vee en vleesch, zullen mede werkzaam, heden worden opgedragen met betrekking tot de bestrijding van besmettelijke veeziekten. Indien zij nu niet werden ingelijfd in het ka» der van den veeartsenijkundigen dienst, zou» den zij twee heeren moeten dienen, wat nim» mer in het belang der zaak kan zijn. De wen» schelijkheid eener doelmatige arbeidsverdee» ling eischt, dat er zij een algemeene veeartse» nijkundigen dienst, die alle veterinaire ambte» naren omvat. Van de daardoor mogelijk ge» maakte arbeidsverdeling zal uiteraard eene bezuiniging van de uitgaven het rechtstreeks tastbare gevolg zijn. Tegenover deze voordcelen eener doorge. voerde codificatie mag de overweging, dat de keuring van voor uitvoer bestemd vee en vleesch eenerzijds en de wering en bestrijding van besmettelijke veeziekten anderzijds slechts geringe punten van overeenkomst vertooncn, weinig gewicht in de schaal leggen. Bovendien zouden bepalingen, betreffende de keuring van voor uitvoer bestemd vleesch materieel ook in een we*, betreffende de keuring van le« vensmiddelen, niet op haar plaats zijn, daar bf) deze laatste sanitaire, bij de eerste daarente» gen commercieele overwegingen den rechts» i»rond vormen. at betreft de klacht, dat in het ontwerp in me mate de regeling van allerlei onderwer» pan ■ropdt aan alegmeene »aatre« rass -geelt de Minieter al* «ija w«g«ua opatlag In den veenpolder ben ik genoodzaakt dt turf per 1000 up te slaan. De prijzen zijn nu 90 afgehaald, f 1.00 p 100 thuisbezorgd. Ook Eiken en Berken Talkont verkrijgbaar. Pakhuis of schuit Uudegrackt nabij het Groot- Nieuwland. J. r. VLIET. Vorige koer9 861/4 86Vm 1916 'f 1000 ÏNLAND. WARMENHUIZEN, 18 Dec. Roode kool 4.90 tot 5.30, gele kool 1.70 tot 2.80, witte kool 0.77 tot 0.99, uien 6.70 tot 6.80, peen 2.10 tot 2.40, uitschot roode kool 0.70 tot 3.10, uitschot gele kool 0.50 tot 1.10, Deensche witte kool 2.20. Alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 18 Dec. Heden besteedde men voor roode kool 5.10 tot 6.kleinere 4.iu tot 4.80, uitschot 1.70 tot 3.—, gele kool 2.70 tot 3.20, kleinere 1.80 tot 2.30 witte 1.tot 1.10, Deensche witte 2.90 tot 3.50, grove uien 7.tot 7.80, peen 2.60 tot '3. kroten 2.60 tot 2.80, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL (de Tuinbouw) 18 Dec. Heden besteedde men voor: bloemkool le 14.tot 15.50, bloemkool 2e 7.tot 11»bloemkool 3e 1.50 tot -ƒ 3.75, roode kool 1.90, gele kool 1.50, uien 3.25 tot 3.70, aardappelen 3.75. SCHAGEN, 18 Dec. Heden werden aan» gevoerd: 14 paarden 350.tot 1050.6 stieren 250.tot 750, 20 geldekoeien (mag.) 300.tot 600, 80 geldekoeien (vet. te) 500.— tot T000, 10 kalfkoeien 400.— tot 700.12 vaarzen 200.tot 400. 3 graskalveren 200.6 nuchtere kalveren 40.tot 65.60 schapen (velje) 50. tot 92.1990 overhouders 40.tot 62.5 bokken en geiten 10.tot 30. 24 varkens (mag.) 60.tot 100.—, 27 var» kens (vette) p. K.G. 1.50 tot 1.80, 80 big< gen. 30.tot 50.90 konijnen 1.tot 3.54 kippen 2.tot 3.20 eenden 3— tot 5.—, 111 K.G. boter 2.90 tot 3.4618 »t. kiyeierea 6.18 tot O.M. STA ATSLEENIN GEN. NEDERLAND. pCt. Oblig. N.W.S. v. 1000 1918 5 Oblig. N.W.S. van 500/1000 1917 dito van 1000 Oblig. dito dito dito eert. dito Ned. Ind. 1915 f 1000 dito 1916 BUITE OOSTENRIJK. Bel.vr(je Kronenr. Jan.'Juli 4 RUSLAND. OKI. 1906 frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. GR. 625 iki Nicolai Spw. 100 4 Gceonsol. 1880 GR. 625 1 Rothschild (consols) GR. 625 4 Hope en Co. 1889.90 GR. 625 4 6e Emissie, 1894. GR. 625 i TURKIJE. Bagdad Spw. Ie *edo 1904 4 BRAZILIË. Tunding Ln. 1898 20/1000 5 Provinciale en GemeenteL Leeningen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 5 Bank. en Credlet.Inatelllngen. Amstcrdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. A. Rotterd. Bankver. Aand. Spoorwegen. HolL IJzer. Spoorw. ObL 5 M(j. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. ObL 4tf Premieleeningen. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 100) 3 BELGIE. Antwerpen 1887 214 Prolongatie pCt. 78 Vu 75 60i/4 51«/4 451/, 881/1 85 51/, 2öi/« 151/, 18 13 DVi. 14V. I4S/. II 73»/, 62 91 787/, 611/, 52 467/, 891/, 84m, 6«/a 14V, 13 17\t» 131!, 131/1 24 188 188 1931/, 1411/, 1421/, 91 Vi 90'/s 831/, 102 57W/1» 41/, 911', 90*/, 537/1 5 Atchis, Top. S. F6 C. v. g. A. Denv R. Grande Spw. Cf v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans. City South. Railw. Cy. g. a. dito Pref. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. A South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Anaconda Copper C. v. A. Am. Car Foundry Co. C. v. A. Amcr. Hilde Leather Comp. Central Leater Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Int. Merc. Marine Cy. afg. A. Int. Merc. Marine afg. pr. A. Gee. lloll. I'etr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Orion Petrol. Mij afgest. A Steaua Romana Petr. Mij. afgest. A Compania Mercentil Argentina A Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. v. A. Id. Resc. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand. Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A. id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Aand. Java China Japan Lijn A, Kon. Holl. Lloyd Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mij. A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Batavia Tab. Aand. Deli.Maatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak.My. Aand. Insulinde Olicfabrieken Vorige koers 901/, 81/, 14«/s 151/, 471/, 8*/, 7 1081 k 221/, 1311/, 124"/,, 148i/w 123»/, gs 1107/, 5 3 Vis 162 279»/, 781 65 1311/9 254»/, 277 2681/, j 5721/, 588 2157/, 2151/, 216 215 8 14*/, 151/, 471/, 81 _7V, 22 130 ft 148 99 1101/, 52 162*/, 269 771 67 135 248 274 275 237»/, 112 4701/, 4511, 2361/, 3311/, 1831/, 238»/, 2271 2401/, 2381/, 2981/, 352 263 3971k 434 2131k 2321k 415 2261/, 274 231 112 463 443 229 320 179 235 223 230 282 296 350 390 430 215 400 222 Mededeelingen van Vrijdag 19 December. De geheele markt was een beetje in reactie. Oliewaarden noteerden een lO.tal punten la» ger. Culturen en Scheepvaarten eveneens wat flauw met niet veel handel. Tabakken zonder handel. Amerika iet* lager. X

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 6