Dag-dienstbode ©en werkmeisje, Nette dienstbode dagmeisje BoV-' JÜ 1 - 'r vj-I i öt-^t reeds op 12"- of teeWjd te geschie den. Aan onzen eisch van een ft jarige H.B.S. gevolgd door een 4 jarige vakopleiding dient dus te worden vastgehouden. Toch is de vooruitgang bij wat de minister voorstelt maar alleen voor den onderwijzer. Voor de onderwijzeressen, althans voor het overgroote deel van haar, wordt de opleiding niet beter doch slechter. De hulp-onaerwijze- res die in 1878 uit de wet verdween, wil de mi nister in 1920 weer de school binnenlaten, maar dan een hulp-onderwijzeres met veel minder ontwikkeling en veel lagere bevoegd heid dan de onderwijzer. Een hulp-onderwij zeres voor wier opleiding zelfs bewaarschool juffrouwen bevoegd en geschikt geoordeeld worden, en deze hulp-onderwijzeres, met een veel geringer ontwikkeling dan de onderwijze ressen van heden eigen is, zal op 18-jarigen leeftijd op de kinderen worden losgelaten. Het is ontstellend waar te nemen dat in de eeuw van het kind een minister van onderwijs kin deren met halve ontwikkeling wil gebruiken om de grondslagen te leggen voor de geestelij ke en zedelijke vorming van 't toekomstig ge slacht. Men heeft onze vereeniging vaak genoemd een salarisbond, aldus besluit spr. Zij mocht en moest dat wezen, al werd dientengevolge vaak het grootste deel van onze krachten op- geëischt voor de verbetering van onze stoffe lijke positie. Nu is dat anders geworden. Niet dat onze salarissen ook maar eenigszins vol doende zijn, doch tengevolge van de nieuwe wet kan het werken voor verbetering daarvan alleen uitgaan van den Bond in zijn geheel. En kunnen de afdeelingen hunne volle aan dacht schenken aan meer ideëele zaken. Daar voor dus aan den arbeid, tot heil van het kind en van de scholen. Mr. Th. H. DE MEESTER t Op 68-jarigen leeftijd is Zaterdagavond te 's-Gravenhage overleden het lid van den Raad van State mr. Theodoor Herman de Meester, oud-minister van financiën in het Kabinet dat zijn naam droeg en van 17 Augustus 1905 tot 11 Februari 1908 aan het bewind was. ARNOLD SPOEL. De volkszangleider Arnold Spoel te 's-Gra venhage werd Vrijdag 00 jaar. in het hotel „De lwee Steden" had des middags een re ceptie plaats, waar velen den feesteling kwa men complimenteeren. Mr. D. Eock sprak na- voor den geer comité'» 'igi üjn, b "xrPft mens de Nationale Vereeniging Volkszang, de heer Van der Hilst namenS Spool's Vocaal Ensemble, welk koor Spoel eenige liederen toezong, de heer Pieters na mens de bezoekers der Volkszangavonden. Onder de aanwezigen bevond zich de burge meester van 's-Gravenhage. Uit alle oorden des lands ontving de jubilaris telegrafische gelukwenschen. LOQNIACTIE ItN DIEN BOEKHANDEL. (De Nederlan'd'sche Bond van Boekverkoo- pers-bedienden heeft een) schrijven gericht aan alle patroonsvereenigingen in boekhan del1 en aanverwante vakken, waarin de volgen de minima-salarissen worden gevraagd: Be dienden tot 21 jaar: 600, 800, 1000. Bcdiendlen vain 21 tot) 30 jaar: 1200, 1500', 1800. Bedienden van 30 tot 35 jaar 2000. Chefs of le bedienden 25, 30, 35 jaar: 2000, 2500, 3000. De salarissen van mannen en vrouwen zijn gelijk. Bovenstaande miinima zullen gelden voor hen, die de meest gewone werkzaamheden ver richten, voor meer eischende werkzaamheden moeten deze minima-bdragen niet onbelang rijk worden verhoogd. 't Schrijven gaat vergezeld! van 'nadhaesie- betuiging van de vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels. HET INCIDENT TE BRESKENS. Sommige Belgische bladen schrijven spot tend over het vonnis, dait is uitgesproken te gen de beklaagden in de zaak van Breskens. Dit vonnis, zoo schrijven zij, moet beschouwd worden als nog onvri-, u del ijker en onhoffelij ker dam d'e brutale- daad van een beschonken man. VLl'EG'HAVEN TE DEVENTER. Behalve de Internationale Luchtvervoer- onidernemiug te Amsterdam heeft ook de Mij Neluroa te Ede aanbiedingen gedaan voor de stichting van een vlieghaven te Deventer. Binnenkort zal het permanent luchtvaar i- comité vergaderen om zijn keuze uit de geda ne aanbiedingen te doen. ONECHTE SCHULDBEKENTENIS. Voor eenigen tijd overleed in de gemeente Opsterland (Fr.) de welgestelde veehouder Jl. B. Nia het overlijden kwamen de gebroe ders De V., veehandelaren in die gemeente, met een schuldbekentenis ten laste van den overledene, groot 20.000. De erfgenamen, van ^oordeel, dat deze scbulbekentenis niet echt was, weigerden deze te voldoen. Het ge volg was, dat de justitie deskundigen benoem de om een onderzoek naar de echtheid in te stellen. Naar aanleiding hiervan heeft de rechtbank te Heerenveen thans uitgemaakt, dat de bedoelde schuldbekentenis ondeugde lijk is. DOMELA NIEUWENHUIS-FONDS. In het hotel „De Roode Leeuw" te Amster dam werd Zondag een landelijke bijeenkomst genouden van de 14 sub-comité's voor het in iyi5 opgerichte Domela Nieuwenhuis-fonds. Dit fonüs keerde tot heden toe jaarlijks een bedrag aan wijlen Domela Nieuwenhuis uit. Heden kwam men bijeen of het fonds al dan niet voor de nagelaten betrekkingen moest voortbestaan. Op voorstel van den heer Klomp besloot de vergadering door zich te verheffen van hun zetels, alles te doen om de belofte aan wijlen Domela Nieuwenhuis gedaan, om te. zorgen voor zijn nagelaten betrekkingen, na te komen. Besloten werd het fonds te laten voortbe staan en een krachtige actie te organiseeren, om een kapitaal bijeen te brengen, waaruit, hetzij door een lijfrente of anderszins, de weduwe haar verdere bestaan verzekerd wordt. Het aangenomen voorstel luidde als volgt: In 1920 te pogen voor het fonds zooveel geld te verzamelen, dat daaruit blijvend in het onderhoud van de nagelaten betrekkingen van Domela Nieuwenhuis kan worden voor zien, zoodat in 1921 en vervolgens geen gel den ingezameld behoeven te worden. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Verder werd besloten in de aavolgend« plaatean, voor toom daar raeda stichten: Alkmaar, De Zaanstreek, Amster dam, Haarlem, 't Gooi, Leiden, Den Haag, Gouda, Delft, Rotterdam, Schiedam, Vlaar- dingen, Zeeland, Gorinchem, Dordrecht, Utrecht, Amersfoort, 's-Hertogenbosch, Nij megen, Arnhem, Apeldoorn, Zwolle, Ensche dé, Hengelo, Leeuwarden, Sneek, Deventer en Groningen. EEN BRUTAAL HEER. Dinsdag werden voor dé rechtbank te Gent, België, bijl verstek behandeld verschillende inbraakzaken tegen1 Louis Everard, die on langs door de gemeentepolitie te ierneuzen was gearresteerd; en te Sas van Gent uitbrak. Hij wrd veroordteeld tot acht maanden gevan- genisstraf.Toen de commandant der gendar merie van Selzaete achter het hek onder het publiek surveilleerde, bemerkte hij daar den eenigszins vermomden Everard, die zoo bru taal was te komen luisteren naar de bespre king van zijn strafregister en de uitspraak. Hij zit niu in verzekerde bewaring te 1 erneu- zen. 'EElNi AARDIGE ATTENTIE. Ter gelegenheid van het Kerstfeest heeft mejuffrouw Jaquina-Charles Benoist, dochter van den Franschen gezant, het hospitaal voor zeelieden te Katwijk aan Zee bezocht. Daar worden meer dan. 150 tuberculeuze kinderen verpleegd, waaronder zich nog een tiental bevindt uit de geallieerde landen. Aan elk üer arme kleine zieken beeft mejuifrouw Jl. Ch. Benoist speelgoed' geschonken1, uit naam der Fransche legatie. DROEVIG ONGELUK Een droevig ongeluk is Zaterdagmorgen in de Amsterdamsche haven gebeurd. Bij het laden van het stoomschip „Banka" van de S toom vaar t-Mpij. „Nederland" werden ook eenige zeer zware machine onderdeelen inge- heschen. De in de ruimen werkende bootwer kers hebben altijd de gewoontê bij het neerla ten van zware vrachten een schuilplaats te zoeken. Dit hadden zij nu ook gedaan. Het toeval wilde, dat van de zware massa, die in geladen werd, bij één hijsch de vracht uit den strop schoot, en deze juist bij de verscholen werklieden neerkwam. Een hunner werd ver pletterd. De man laat een vrouw met drie kinderen na. OPHEFFING MILITAIRE GRENS WACHTEN. Men meldt aan de „Ni. R. CL", dlat zeer waarschijnlijk met Maart alle militaire grens wachten zullen) worden opgeheven en de con trole langs de grenzen en aan de grensstati ons zal wonden opgedragen aan marechaus sees, militaire politie, burger-kommiezen en douane-beambten, allen onder leiding van de inspecteurs dér Directe Belastingen, enz. in de betrokken grensplaatsen. De zoogenaamde „Verboden, straok" van 300 M. blijft ook na reorganisatie gehandhaafd. KORTE BERICHTEN. Opvolger van wijlen den heer Winkel (U.L.) als lid der Staten van Noord-Holland zal zijn ae bij de dit jaar gehouden verkiezin gen niet herkozen Unie-Liberale heer R. Vis ser Lz. te Berkhout. Voor nog geen 7 jaar werd te Wyns (Fr.) een huis met ongeveer 2 H.A. iand ge» kocht voor 7100. De eigenaar heeft het nu verkocht voor 17.500. Te Middelburg is een tienjarige jongen, die naast zijn vader op een wagen zat, daar afgevallen en met verbrijzeld hoofd dood op» genomen. Ook de vader viel van den wagen, doch bekwam geen letsel. Te Amersfoort is een reiziger, die de onvoorzichtigheid beging op het station uit een in beweging zijnden trein te springen, daaronder geraakt. Bij overbrenging naar het ziekenhuis overleed de man. Het Amsterdamsche politierapport van Zaterdagavond meldt, de ontvreemding van een vliegmachine op het Eltaterrein. Met ingang van 1 Januari houdt de over» 'eenkomst van het Rijk met de Ned. Spoorwe» gen inzake het gevorderd zijn der spoorwegen door den Staat op. De risico van het bedrijf komt dan weer ten laste der maatschappijen. In de vergadering van den Nederl. Bond van Boekbinderspatroons, is met alge meene stemmen de ontwerp-arbeidersovereen- komst aangenomen. Het stoomschip Main, met alle Duitsche krijgs- en burgergevangenen uit Voor-Indië en met 70 Duitsche uit Goa in Portugeesch Indië, in totaal ongeveer 1900 personen, wordt midden Januari in Botterdam ver wacht. Te Breda heeft onder buitengewone groote belangstelling de begrafenis plaats ge had van den officier van gezondheid le kl. G. A. S. Lijrikamp, die bij een operatio van een zijner militaire patiënten het ongeluk had göinfecteerd te worden. De overledene was slechts 40 jaar. Te Leiden is een dame uit Oegstgeest van een in beweging zijnde tram gesprongen Zij viel en kreeg een hersenschudding. In den Biesbosch is een bootje door een sleepboot overvaren. De vijf inzittenden geraakten te water, twee hunner verdronken. De toestand van een der geredden is zorg wekkend. In verband met de moordzaak te Haa- ren zijn G. V. en A. de K. tot levenslange en A. V tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld door het gerechtshof te den Bosch. UIT BE? W9TER. De heer J Boot alhier is te Amsterdam ge slaagd voor het examen acte U. UIT BERGEN. 8 Januari zal het in de Rustende Jager door ,de Berger Dilettentantenclub, in ver binding met de dansclub „Jong Leven" ge organiseerde bal-masqué plaats hebben. In troducties voor dezen bijzonderen avond, die zeer gezellig belooft te worden, zijn' bij den heer Bonda verkrijgbaar, waar men tevens 29 December. Medegedeeld door het Kon Neder land sch Mtteoroiügfsëh Instituut te De BiMt. Geldig tot den avond van 30 Dec. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 765.2 te Breslau. De laagste stand van den barometer 733.0 te Seydisfjord. VERWACHTING. Meest-matige tot krachtige zuidelijke tot vóór 2 Januari opgave kan doen of men al ot westelijke wind .zwaar bewolkt met tijdelijke niet in costuum denkt te verschijnen. De on gecostumeerden mogen pas na het démas qué aan het bal deelnemen. De tooneelzaal zal versierd en geïllumi neerd worden. Een ieder die een genoeglijken avond wil doorbrengen, zorge dus, dat hij of zij zich vroegtijdig van een introductie voorziet. Een jury, bestaande uit de heeren Colnot, Filasky, Bloem en Peters, zal bovendien de gecostumeerden beoordeelen en waarschijn lijk prijzen toekennen. Van 't laatste vermeld de circulaire n.l. niets. KERSTFEESTVIERING TE WIJDENES. Den lsten Kerstdag werd door de goede zorgen van de leidsters der Zondagsschool met de kinderen het Kerstfeest gevierd. In grooten getale was men herwaarts gekomen. Tegen half zeven kwamen de kinderen bin nen, een' en al verrukking bij het zien van den boom, die daar in al zijn heerlijkheid prijkte. Toen allen gezeten waren, zong de gemeen te Gezang 229 1, waarna mej. T. Butter het openingswoord sprak. De kinderen zongen nu een tweetal Kerst liederen en daarna ging mej. B. hun verhalen van de geboorte van Jezus, terwijl ze daarop nqg liet volgen de mooie vertelling van „Het Kerstekind", naar Stijn Streuvels. Van de liederen, welke de kinderen daarna nog zongen, verdient vooral genoemd het vierstemmige: „Bij 't heengaan". Na de vertelling van „Het Kerstekind" zongen de dames T. Groot, A. Duin Cd. en A. Duin Pd. verdienstelijk een Aria „Benedic- tus". Gedurende de tombola hebben de heeren M. Bakker en J. Keersemaker de gemeente aan zich verplicht door hun mooie orgel- en vi oolspel. Nadat mej. B. het sluitingswoord had ge sproken, zong de gemeente nog staande Gez. 245 2. opklaring, waarschijnlijk regenbuiën, aanvan kelijk zachter in het Noorden. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 24 Dec. Jan, z. van Jan Schut en Trijntje Alida IJkel. 25 Dec. Hermina Maartje d. van Herman Hijman en Catharina Maria Ooster- wijk. Jacob, z. van Klaas Slooten en Rebecca Zwart. 27 Dec. Jannetje, d. van Evert Bol en Catha rina Johanna Balder. 28 Dec. Anna, d. van Abraham Nottelman en Catharina Rademaker. 29 Dec. Maria Anna Cornelia, d. van Marti- nus Sangers en Cornelia Johanna Hendrika Schoof. OVERLEDEN: 28 Dec. Pieter van der Meer, 80 jaar. KALENDERS. De Nationale Levensverzekeringsbank te Rotterdam zond ons een duidelijke maandka- lënder, zeer geschikt voor kantoor. De Levensverzekering Maatschappij „Utrecht" geeft een practische portefeuille ,allmanak uit. Van de Tabakshandel G. Geus, Magdale- nenstraat, alhier, ontvingen we een mooi uit gevoerd wandkalendertje. De N. V. Van den Bergh's fabrieken, te Rotterdam verzendt een tweetal fraaie wand- kalendertjes voor 1920. De schi/ldplaten zijn mooi uitgevoerd in kleurendruk. •SPORT. 0—1. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT URSEM. Midden in den nacht van 27 op 28 Decem ber werd de bevolking door het haar slaap gewekt door het gelui der dorpsklokken. Er was brand in een der nieuwe woningen bij de fabriek. De brandspuit met de wakkere brandweer doofde het vuur, dat zich tot een binnen brand bepaalde. De voeting bleef staan. De inboedel van den heer Fijnheer was in vlam men opgegaan. UIT SINT PANCRAS. Blijkens een gehouden kooltelling bleek bi; de leden der vereeniging „De Tuinbouw" al hier aanwezig te zijn: 50 wagons roode koo' van boven 1 Kg., 4 wagons roode kool van y2 tot 1 Kg., 232 wagons gele kool van bo ven 1 Kg., 29 wagons gele kool van tot 1 Kg., 100 wagons witte kool van boven 1 Kg. en 6 wagons van tot 1 Kg. UIT EGMOND AAN ZÉE. Ds. A. J. van Wijngaarden te Egmond aan den Hoef, heeft het beroep naar Westmaas aaogenottu». KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraak van 24 December 1919. J. G. Hz. te Egmond aan Zee, strooperij, J 10 boete of 5 dagen hecht. J. M„ P. H. en B. B. te Koedijk, straat schenderij, de le en 2e ieder 5 boete of 5 dagen hecht., de 3e 10 boete of 5 dagen hecht. F. F. te Heiloo, overtreding Drankwet, 2 X 15 en 5 boete of 2 X 10 dagen hecht, en 3 dagen hecht. J. de B. te Aartswoud, overtreding art. 444 Wetboek van Strafrecht, 8 boete of 4 dagen hecht. A. K. te Oost-Graftdijk, overtreding Ar beidswet, 2 X 4 en 10 boete of 2 X 2 en 5 dagen hecht. J. J. B. te Egmond aan Zee, overtreding Wapenwet, 5 boete of 3 dagen hecht. J. D. en D. D. te Haringcarspel, C. B. te Broek op Langedijk, in staat van dronken schap de orde verstoren, ae le en 2e ieder 10 boete of 5 dagen hecht., de 3e 6 boete of 3 dagen hecht. C. K. en J. T. B. te Alkmaar, B. B. te Koe dijk, verwekken van nachtrumoer, ieder 3 boete of 2 dagen hecht. C. Z. Tz., W. Z. Tz., G.' G. Hz., J. de V., D. G. Dz., C. V. Jz. en J. S. Kz. te Egmond aan Zee, H. C. H. en C. P. te Bergen, overtre ding Jachtwet, de le en 2e ieder 20 boete of 20 dagen hecht., de 3e en 4e ieder voor waardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 1 maand met een proeftijd van 1 jaar, de 5e 7 dagen hecht., de 6e 20 boete of 1 maand tuchtschool, de 7e 10 boete of 5 dagen hecht., de 8e en 9e ieder 8 boete of 6 dagen hecht. L. K., C. J. S., A. J. K, J. T. B. en C. K. te Alkmaar, G. Z. te Warmenhuizen, dronken schap, de le 5 boete of 3 dagen hechtde 2e, 3e, 4e, 5e en 6e ieder 2 boete of 1 tiag hecht. J. T. M., D. H., G. v. W., P. E., J. W. H., P. C. W., H B. B., J. G. V., P. F. S., C. J W., P. K. R-, A. F. V., P. B., J. H., J. B. B., J D. ,J. A. v. Z., J. de G. en C. A. v. d. V. te Alkmaar, D. S. te Oudcarspel, H. K. te de Rijp, K. W. te Uitgeest, W. G. te Amster dam, A. J. te Limmen, overtreding Politie verordening, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 15e en 23e ieder 2 boete of 2 dagen hecht., de 14e, 16e, 18e en 20e ieder 6 boete of 3 dagen hecht., de 17e en 21e ieder plaatsing in een tuchtschool voor 1 maand met een proeftijd van 1 jaar, de 19e en 22e ieder 1 boete of 1 dag hecht., de 24e J 5 boete of 3 dagen hecht. J. B., J. A. S„ A. S., T. W. en K. de B. te Heerhugowaard, A. M., H. J. P. A., P. W., J. E. en C. de B. te Alkmaar, J. R., J. K., P. H., T. v. D.. W. S., J. D., C. B., N. B., W. B., J. W., k. G., D. M., W. K., N. C. B., en C. R. te Bergen, H. B., G. S., P. de B., H. K. en G. B. te Zuidscharwoude, G. K. en M. L. te Schermerhom, C. B., H. P. en G. H. te St. Pancras, G. A. en J. D. te Egbondbin- nen, G. Z. en G. A. te Egmond aan Zee, E. B. te Rijp, J. D. te Oudorp, E. S., D. S., J. S., IJ. S., P. D. en W. B. te Noordscharwoude, W. de J. te Westzaan, M. v. S. en A. K. te Oudkarspel, G. M., A. J., J. H., G. M., K. C. V. te Limmen, W. T. te Uitgeest, H. T. te St. Maarten, G. v. M., J. J. E., J. S., S. D., A. P. en C. B. te Broek op Langedijk, C. C., J. G. en P. O. te Zuid- en Noordschermer, J. M. D. te Ursem, J. N. S., B. K., N. K., G. M. en C. K. te Heiloo, overtreding rijwiel reglement, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 9e, 10e, 11e, 12e, 13e, 14e, 15e, 17e, 18e, 19e, 21e, 22e, 23e, 24e, 25e, 26e, 27e, 28e, 30e, 31e, 32e, 33e, 34e, 35e, 36e, 37e, 38e, 39e, 40e, 41e, 42e, 43e, 45e, 46e, 47e, 49e, 51e, 53e, 54e, 55e, 56e, o7e, 58e, 59e, 61e, 62e, 63e, 66e, 67e, 68e, 71e en 72e ieder 4 boete of 4 dagen hecht., de 8e 4 en 8 boete of 4 en 8 dagen hecht., de 16e 1 boete of 1 dag hecht., de 20e, 29e en 65e ieder 2 boete of 7 dagen tuchtschool, de 44e en 60e teruggave aan hunne ouders, de 48e, 64e, 69e en 70e ieder 2 boete of 2 da gen hecht., de 50e 3 boete of 14 dagen tuchtschool, de 52e 5 boete of 3 dagen baaht. ALUM ARIA 1—SCHOTEN 1 Men scnrylt ons: Pracüüg voetbalweer, veel publiek, een spannende wedstrijd. Ziedaar 3 groote facto ren, doch de 4e en grootste, een overwinning door onze stadgenooten Dieet achterwege. Maar laten wij er dadelijk aan toevoegen, dat ook deze nederlaag beslist onverdiend was. Om kwart voor twee floot scheidsrechter van lol, die beslist een goed en prettig leider is, beide elftallen binnen de krijtlijnen. Bij de opstelling bleek, dat Aicmana twee invallers had, éen m de voorhoede voor Peetoom, ter wijl Hoogeweri de plaats van Rozendaai in nam in de verdediging. Direct na den aftrap ging Schoten er met den bal van door doch nartland zond het leder retour. Van dat oogenbiik ai was Alcmaria tot aan de rust be slist de meerdere, doch hoe hard er pok werd gewerkt, de voorhoede kon de verdediging van ücüoten niet passeeren, en zoo dit wel een en kele maal gebeurde, belandde het zachte kal me schot veilig in handen van den doelverde- diger. Steeds weer kwam Alcmaria (zwakjes door zijn supporters aangemoedigd) opzetten. (Waarom kan die aanmoediging niet wat spontaner zijn?) Dan moeten de voetbal liefhebbers eens een wedstrijd bijwonen in Amsterdam of Haarlem, daar leelt alies met de jongens mee en zijn de aanmoedigingen overdonderend). Doen wij komen weer op den wedstrijd terug. Steeds bleef Alcmaria in de meerderneid. Lnorm werd er door Schoten gewerkt, en alles door de verdediging ge keerd en toen de rust kwam, was de stand nog blank. De vrienden van Alcmaria hadden goeden moed en zonder vreezen werd de tweede helft van den wedstrijd tegemoet gezien. Niemand had verwacht, dat er een doelpunt zou kb men ten gunste van Schoten, want ook in de tweede Helft heeft Alcmaria het beste van het spel te zien gegeven. 'lotdat het onverwachte gebeurde. De linksbuiten van Schoten kreeg den bal en vliegensvlug ging het op het Alc maria doel ai. De Vries tracüte nog door uit te loopen het ergste te voorkomen, maar nog even kreeg de bal een tikje en met een kalm rollertje verdween hij in 't doel. Het eerste en eenige doelpunt van dezen spannenden wed strijd. Groote verslagenheid bij spelers en supporters. Nog eens zette Alcmaria er alles op om een gelijk spel te verkrijgen, maar het wilde niet gelukken en toen scheidsrechter van Tol inrukken blies, had Alcmaria wederom een onverdiende nederlaag geleden. Gelijk spel of wel 1—0 voor Alcmaria was zeker een betere verhouding geweest. Bij Alcmaria hebben allen zonder onder scheid een goeden wedstrijd gespeeld, en het zal ons ook niets verwonderen of bij zulk spe i worden in de resteerende wedstrijden nog wel een paar puntjes veroverd. Het elftal van Schoten was beslist niet ster ker dan Alcmaria, alleen de beide achterspe lers verdienen een woord van lof voor hunne enorme verdediging. Nu Nieuwjaarsdag nog een mooie oefen wedstrijd tegen Haarlem, en dan a.s. Zondag weer met nieuwen moed naar R. C. H. mis schien gelukt het dan beter en keeren wij met een puntje huis-toe. AMSTERDAM, 29 Dec. Op de veemartt werden heden aangevoerd: 393 vette koeien, le kw 1,90 tot 2,10, 2e kw. 1,45 tot 1,60, 3e kw. 0,70 tot 1,10, 30 melk- en kalfkoeien 50 tot 900 per stuk, 143 gras- kalveren 95 tot 175 p. st., 56 nuchtere kalveren 30 tot 50 p. st., 156 schapen 30 tot 90 p. st., 363 vette varkens le kw. f 2,15, 2e kw. en 3e kw. 2,— tot 2,10 p. Kg. schoon gewicht. AMSTERDAM, 29 Dec. De aardappelpnjr zen waren heden: Spuische eigenheimers 6,50, Zeeuwsche blauwen 9,75, Zeeuw- sche bonten 9,75, Zeeuwsche eigenheimers 5,75 tot 6, Zeeuwsche blauwe eigenhei mers f 3tot 3,20, Zeeuwsche industrie 3,25 tot 4,75. Aanvoer 4 ladingen. BROEK OP EANGENDIJK (Langedij- Iker Groenteveiling), 27 Dec. 1919. In de he den gehouden veilingen werd betaald voor: Roode 'kool 4.707.30, 2de soort 1.60 tot 3, Gele kodl 2.10—2.70, 2de soort 0.90—1.50, Witte kool 0.90—1, Deen- sche 2.40—2.70, alles per 100 KG. Witte kooil per wagon 10.000 KG. 7476. Wortelen 2.7Q—2.90, Uien 7.50 10, per 100 K.G. Aanvoer: 62925 K.Cj. roode kool, 31200 K.G. witte kool, 23550 K.G. gele kool, 1825 K.G. wortelen, 3825 K.G. uien. WARMENHUIZEN. 27 Dec. 1919. Roode kool 2.507.40, Gele kool 1.60 tot 2.30, Witite kool 0.75—0.94, uitschot r ode kool 0.50—1.10, Deensche witte 3.10, a'lles per '100 K.G. NOORD S CHARW'OUDE, 27. Dec. Roode kool 6—f 6.50, Kleinere 4.20— 5.50, Uitschot 2.30—4, Gele kool 1.80 2.60, Kleinere 1.301.80, Witte 1 1.20, Deensche witte 2.803.20, Klei nere 1.902.30, Grove Uien 7.70—f 8.30 Peen 2.70—2.90, alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 27 December 1919. De as rdappelprijzen waren beden als volgt Geldersche bravo's 6.75, Zeeuw, blauwen 0.509.75, Zeeuw, eigenheimers 5.30— tot 6.15, Zeeuw. Red Star 5.75, Spuische eigenheimers 3.25, Zeeuw, bonten ^75— 10 Zeeuw, blauwe eigenheimers J 6.25— 6.60, Zeeuwsche industrie 5,25f 5 50. Aanvoer 7 ladingen. KUNST EN WETENSCHAPPEN. KERKKOOR. Wij herinneren belangstellenden aan de Kerstuitvoering van het kerkkoor dfer Nee Herv. Gemeente op Dinsdag 30 December, hall acht, in de rGoote Kerk, waarvan de op brengst ten bate van het restauratiefonds komt. Behalve mej. Siezen (klavier) werkt mede de bekende, hier zeer gewaardeerde organist de heer Jan Zwart, organist der Herstek Evangelisch Luthersche Gemeente te Am sterdam. Het koor staat onder leiding den. heer J. F. de Haas. A. van K. MARKTBERICHTEN. December 1919. Op de he den gehouden veemarkt waren aangevoerd: 12 Koeien en ossen 350675, 6 vette kalveren 150280, per ned. pond 2 00 2.60, 10 nuchtere kalveren 2050, 60 magerp schapen.; 4085, 175 vette v*»k#M j?«r jmsL 7 Labf L89. AclY«rtP»itiën. Den 3 Januari a.s. hopen o»z« geliefde Ouders J. kklholt en A. PACW hun ïai/a-Jeuriig kaweiyu. te her denken, Alkmaar, Deo. 1919. Hunne dankbare kinderen TRIEN. GRADA. RIEKA. Hiermede geven wij kennis van het plotseling overlijden van onzen vader, broeder en groot vader, den Heer Bef|er Albertnn WUker, in den ouderdom van 71 jaren. Egmond aan Zee, 27 Dec. 1919. Wamens familie, R. M WIJKHR. De Heer en Mevrouw. WICHER1NK berichten hiermede, dat zij bij het einde van dit jaar, in verband met hun on verwacht, spoedig vertrek, bedanken voor de verschillende vereenigingen in Alkmaar, waarbij zij als lid zijn ingeschreven. De secretarissen en penningmeesters dezer vereoni- gingen gelieven deze verklaring als tot ieder van hen persoonlijk ge richt te beschouwen. Het zenden van bedankbriefjes aan ieder af zonderlijk is, met 't oog op den korten, nog beschikbaren tijd, on doenlijk. Het Kantoor van den BETAALMEESTER is des Zaterdags voor het pu bliek geopend van 9 uur v.m. tot twaalf uur. tVvrill gevrH»(5«l niet beneden de 20 jaar. Aanvangs- loon f 330, 6 weken vacantie, veel vrij. Brieven te bezorgen Gabriël Metsustiaat 8, Amsterdam QETKiABO voor dag of dag en nacht. HOOGLAND SMIT, Laat 171, Alkmaar. gevraagd voor dag of dag es nacht. Hotel WAPEN VAN MUNSTER Verdronkenoord. gevrMMgU in gezin van 2per sonen. Goed, kaken en goede ge tuigen vereischt Aanmelding 'smorgens 1012en 's avonds 7—9 ure. HOFDIJK- STRAAT 1T. Een iet gavrMgdU Adtrai RHsavs&rt U, .awv-a 7jo i ivtccai -iiuui&c iv/i Maumgc «u ,im rlonlrf ij-p vprcrminpn 1 IP Dfl- .J t .üm.

Alkmaarsche Courant | 1919 | | pagina 3