DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. i m itonderd twee en twMtgst© Jaargang BAANDA6 1 II A ART Jflo. oi yit ttuucx fctsttat afi 2 bl&fien. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feeatdagen, ultgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden vooi Alkmaar 2,franco door het gcbcele Rijk 2.50. Afzonderlijkc en bewijsntimmers 5 cents. PrJls der gewone Adrerlefltlln. Per regel 0.25, bjj groote contracted rabai. Groote fetters naar plaatsrnimte. Brieven franco de N.V. Boek- en fiandelsdrnkkerf vfh. HERM& C08TEB ZOO54, Voordam C 9. Telefoonnummer 3. Teleinr. Bedaclle 83. BUI.TENLANDSCH OVERZICHT De Fransche spoorwegstaking is thans al- gemeeo. Volgens een telegram uit Parijs heeft de uitvoerende commissie van den bond van vakvereen igingen van spoorwegpersoneel de staking op alle lijnen uitgeroepen. De minister van open bare werken heeft aan de Temps verklaard, dat de besluiten der regeering zullen afhangen van de houding der stakers. Tegen het blad „Le Li'bertair" is 'n vervol- ging ingesteld vanwege een artikel, dat be- schouwa wordt als uitlokking tot diefstal en plundering. a Zooals bekend beschouwen meerdere bla- den en ook de premier Millerand de staking als een revolutionnaire actie. Millerand heeft Zondag aan vertegenwoor- digers der pers nogmaals den toestand der spoorwegarbeiders uiteengezet en decide o. a. mede, dat de voedselreserves voor Parijs meer dan voldoende zijn en dat maatregelcn zijn ;enomen, dat het autoverkeer onmiddellijk n functionneeren. Tot dusverre hebben de postdiensten nog geregeld plaats. Over het algemeen is de toestand nog niet zoo dreigend als het bericht van de afkondi- ging der algemeene staking wel zou doen ge- looven. De .Petit Parisien" meldt, dat de Federatie van Spoorwegarbeiders Zaterdag bcsloten heeft de algemeene staking op de spoorweg- lijnen te proclameeren. Zaterdag werd nog met gekcnmerkt door meerderen stilstand in het bedrijf Op de P. L. M. verbetert de toe stand voortdurend. De toestand op de Nord is goed. Op Est blijft hij stationnair. Op de Etat wordt de toestand niet emsliger, wel echter in Orleans waar minder treinen ver- trokken zijn dan de vorige dagen. De regee ring blijft voortgaan maatregelen te nemen, welke noodig zijn voor de voedselvoorzie- ning van de oevolking en de openbare en rust te verzekeren. orde SUADSNIEUWS, BENIOEMD. T-ot oommies ter gemeente-secretarie van Voor burg is benoemd de hear D. van der iLeide adj.-oommies ter eecretarie alhier. DE NOORD-HOLLANDSCHE BOND VAN BIETENBOUWERS. Zaterdagmiddag vergaderde in het cate „Central" te Alkmaar het bestuur van de pas opgerichte Noord-Hollandschen bond van Bietenbouwers. De bestuursfractiea werden alsvolgt ver- deeltt: De heer S. de Boer Kz. te Zuid-Scharwou- de, voorzitter; de heer T. Kosteliik, Heer-Hu- fowaard, secretaris; de heer ri. Zeeman, tompetoren, penningmeester. Van verschillende bouwers in Noord-Hol- land boven het IJ waren verklaringen ingeko- men, dat zij in 1920 500 bunders bieten wil- len verbouwen. Het bestuur zal trachten hiervoor een aan< nemelijk contract af te sluiten met een suiker- fabriek. Wanneer dit niet gelukt, dan zullen de bou wers vlas gaan verbouwen. ONEDERHAtNtDSCHE VERHTTRIN'G VAN GE'MEEiNTE-EIGENDOMMEN. B. en W. stellen voor aan den heer J. de Groot, alhier, inlgaande 1 Mei a.s., met een wederzijdachen opzeggingstermijn van drie maanden, ondershands in hnur af te eta an voor een huurprijs van 600 per jaar (behou- dens beslissing Van de HuUTcommie&ie trent den huurprije) de boerderij gelegen aan de Paardenmahkt no. 8, -onder de door Burge- meester en Wethouders nader vaat te stellen voorwaiarden. VEEEOGP GtRlCXND AiANi DE SNAAR- MANSLA1AN EN1 DtEtN STATKMISWEG. B. en^W. stellen voor aan de E. K. Bouw- veresniging „Goed Wonen", alhier, naar aan- leidiug van het verzoek van het dagelijksch bestuur dior Vereeniging, in koop af te staan het bouwterrein en de schu-ur gelegen tus- •chen de Snaarmans-laan en den Station swag, kadastraal bekend in Sectie O., no. 2963, ter groot te van 0.49.67 H.A. voor een k-oopprijs van 28592.64, onder voorwaarden: OMXBRHAMDSOHE VERilTJIRNG VAIN GOEIMEEtNITE-ElGEiNaO'MMEN". B. en W. stellen voor aan den heer Jb. Scboen Cz. te Harenkarepel -ondershands in •huur af te staan voor den tijd van drie achter- eenvolgende jaren, om te ein-digen Kersttijd 1922, een stuk land kadastraal bekend' in de gemeente Harenkarspel, Sectie 0., nrs. 580 en 581, ter gezamenlijka grootte van 1.65.40 H.A., behoorende tot de nalatenschap van Mevr, M. van der Oord. Geschiedende deze huur en verhuur voor een huurprijs van 260 per jaar en voorts onder de nader door B. en W. vast te stellen voorwaarden en bepalingen. LIGHT OP. Voor rijwielen en andere vocrtuigen om 6.09 uiuar lioht op. BENOEMINO D4RECTEUR HANDELSAVONDSCHOOL. B. en W. schrijven in bijlage no. 38: Voor de be trekking van Uuecteur der Han- deisavondschool ter voorziening in de vacatu- re, onstaan door het aan den heer A. .Verstee- ge als zoodanig verleend cervol ontslag heb ben' zich na gedane oproeping slecbto twee sollicitanten aangemeld, n.l. de beeren J. H. Voort, leeraar, tevens waaraemead d'irecteur aan genoemde school, en J. Blokker, onderwij- zer aan de 4e Gemeenteschool alhier. Laatstgenoemde sollicitant komt ons voor de be trekking ongeschikt voor, blijft dus aileen over de heer Voort Waar deze de betrekking reeds geruimen tijd tot onze voile tevredeuheid waargenomen heeft, meenen wij hem in alle opzichten voor eene benoeming te kunnen aanbevelen, in wel ke meening wij steun vinden bij de leeraren dier school ol'ijkens bun aan ons college iter za- ke gedaan verzoek en bij de Commissie van toezicht op het middelbaar ondcrwijs en aen betrokken Inspecteur van dat onderwijs, blij- kens bunne ter zake uitgebrachte adviezen; de betrelkelijke stukken zullen ter inzage war den gelegd. De veieischte goedkeuring van den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- pen is bereida door ons aangevraagd. Kan uwe vergadering zich met het voren- staande vereenigen, dan stellen wij haar voor den heer J. H. Voort, behoudens bovenvermel- de goedkeuringen met ingang van een nader door ons college .te bepaten datum, te benoe- men tot Directeur der Handelsavondschool, op de daarvoor bij Verordening vastgestelde be- looning en onder gehoudenheid zich in die he- trekking te gedragen naar de bestaande of nader vast te stellen verordeningen en in- structien. 2000over name opstallen van vereenigingen 1500; maken tribune, GEMEENTELIJK SPORTPARK. B. en W. schrijven in Bijlage no. 37 Ons voornemen om over te gaan tot op- richting van een gemeentelijk sportterrcm en deze installing als een gemeentebedrijf te ex- ploiteeren, heeft bij het Seciieonderzoek der gemeentebegrooting voor 1920 niet geleid tot een van ons plan afwijkende meening. De gevoigtrekking mag dus gemaakt worden, dat het denkbeeld algemeene mstemming heeft ge- vonden. Trouwens tegen de oprichting is ook daarom geen bedenking meer te verwachten, omdat reeds het benoodigde terrein bij ver schillende raadsbesluiten is aangekocht met de uitgedrukte bedoeling daaraan de bestem- ming van sportterrcin te geven. Uit het ontbreken van critiek meenen wij voorts in bet bijzonder tot instemming te mo- gen concludeeren met onze bedoeling om het sportterrein als bedrijf te exploiteeren, wat meebrengen zal, dat de exploitatie zoodanig is te voeren, dat de kosten door de baten zijn te dekken. Met de inrichting van bet sportterrein zal onverwijld een aanvang zijn te maken. Hoe eerder toch van bet speelseizoen geprofiteerd wordt, des te beter zal voor het eerste jaar de uitkomst van de exploi tatie zijn. Maar boven- dien is het betrachten van spoed gewenscht met het oog op de Kennemersporctlub, die op het terrein dit jaar weder hare bekende dra- verijen wenscht te houden, waarmee ze ge- woonlijk in Mei een aanvang maakt. Wij hebben daarom den Directeur der plantsoenen opgedragen voor een aan de eischen des tijds in te richten terrein, waar ge- legenheid bestaat tot beoefening van het open- I luchtspel en van zooveel mogelijk andere spe- in het belang der Volkshuiaveating voor I n|®u te vatten, een plan te ontwerpen. Met den bouw van arbeiderswoningen en voor mtvoering van de noodnge grondwerken heb- 1 ben wij met machhging van JJwen Raad be- leids een aanvang doen maken, teneinde tij ichtin zoover aangaat de atrook grond langs den Stationsweg, voor den bouw van midden, atandswoningen b. dat de betaling der kooppenningen zal ge- achieden bij het ovexlijden der akte overdracht, wanneer de koopater tevena in het genot kan treden van het gekochte; c. dat binnen zea maanden na de dagteeke- ning van dit bgsluit de plannen van bebou wing van't terrein moeten zijn ingediend en goedgekeurd d. dat de kosten van overdracht en levering komen voor rekening van de koopster. 'Afscbrfit v»n dit bealuit te zenden aan de *WUpnteaHiii Staten van' Neerdholland. dig met de inricliting gereed te komen. De Directeur heeft ons een plan voorge- legd dat de voile instemming heeft zoowel van de Commissie voor de Publieke Werken als van die voor de Plantsoenen. Buiten de kos ten van grondaankoop, welke rond f 63000 beloopen, raamt de directeur de voor de in richting noodige werken op een bedrag van rond 49000, n.l. voor: egaliseeren terrein 620; aanbrengen van graszoden 3500terreinsophooging 8600 dnaineering 120Uafscheidingen buitenzijde f 7000 afscheidingen sportierreinen binnen fetten enz. 20000; aanschaffing spbrtarti- kelen 500; aanleg water-, gasleiding enz. 1000; 6tatlen (boxen1) 1500; onvoorzien en diversen 1580. Voorshands worden 6lechts gelden ge- vraagd voor bet doen bouwen van twee paar- densfallen. Mocht de behoefte aan meerdere in de toekomst blijken, dan zijn wij bereid daar aan te zijner tijd uitbreiding te geven, mits tegen een zoodanige huursom, dat daarin, be halve een behoorhjke rente van de boukwos- ten ook een billijke vergoeding voor afschrij- ving is begrepen. Het ligt o.m. in onze bedoeling het terrein beschikbaar te stellen voor de verschillende hier gevestigde inrichtingen van onderwijs, om er onder deskundige leiding te spelen. Een hij de stukken, welke ter visie worden gelegd, gevoegde voorloopige exploitatie-be- grooting, doet t a wachten,«jdat de ondeme- een goede kans van dagen biedt. is commissie van bijstaod voor het sport- bedrijf zou naar ons oordeel althans voorloo- pig aangewezen zijn de Commissie voor de Plantsoenen, wier leden dezelfe zijn als van die voor de Publieke Werken. Wij meenen, dat Uwe Vergadering het met ons eens zal zijn, dat deze zaak zoo spoedig als met een goede uitvoering is overeen te brengen tot stand worde gebracht en stellen haar daarom voor te beslmten aan Burg, en Weth. voor de inrichting van een gemeentelijk sportterrein, overeenkomstig het daar/oor opgemaakte plan van den Direc teur derplantsociien, een crediet te verleenen van 49000 en deze kosten te bestrijden uit de opbrengst van een daartoe te zijner tijd aan te gane geldlecning. HET MAKEN VAN EEN SCHIKKING INZAKE DE LEVER1NO VAN BEERSTOFFEN DOOR DE GEMEENTE- REINIGING B. en W. schrijven in bijlage No. 35: De Leidsche cooperaiie tot aankoop van mesistoifen, te Leiden, heeflt met den Direc teur der gemeente-reiniging alhier een over- eenkomst gesloten waarbij de genoemde Coo- peratie verklaart van de gemeente Alkmaar te hebben gekocht de beerstoffen die in het Kalenderjaar 1919 door den reinigingsdienst dier gemee.de zullen worden aangeboden, zulks voor de som van 1.02)4 per H.L. Aan het einde des jaars, toen het bestuur der Cooperatie den nog aanwezigen voorraad beerstoffen opnam, bleek dat, in plaats van 600 H.L., zooals het bestuur meende, nog aanwezig was een voorraad van 5000 H L. Deze nog aanwezige voorraadi viel het be stuur zeer tegen. De heeren C, van Vliet en A. J. de Graaf, leden van de cooperatie, tevens gevolmachtig- den van het bestuur, hebben zich thans tot ons College gewend met het verzoek den overeengekomen piijs voor de nog door hen te ontvangen 5000 H.L.. te verlagen tot 0.60 per H L., welk verzoek is gegrond op de vol- gende overwegingen „dat bovengenoemde ondergeteekenden j.L 30 December 1919 ten onderhoud hebben go- had! met den Directeur der gemeente-reiniging te Alkmaar, waaruit hen is gebleken, dat tus- schen den Directeur en de Heeren N. Bonte- bal en C. Boeikee,. resp. Voorzitter en' Secre taris der Leidsche Cooperatie, optredende als koopers voor die Cooperatie een geschil is gerezen ten aanzien van berging van beer stoffen, waardoor de koopers meenden een hoeveelheid beerstoffen, bewaard in een nieu- we aangemaakte put, met behoefde te ontvan gen: dat ondergeteekenden, na zich ter plaatse te hebben overtuigd, van den aanwezigen voorraad, welke 5000 mud bedraagt, in te- enstelling met dc Heeren Bontebal en Boe- ;ee, die beweren dat slechts een hoeveelheid van pl.m. 600 mud aanwezig was, dat die hoeveelheid voor rekening was van de Leid sche Cooperatie, en zij ten dien aanzien reeds een regeiing hebben getroffen met den Direc teur der reiniging en ten spoedigste die hoe veelheid te doen weghalen: dat ondergeteekenden het optreden van de Heeren Bontebal en Boekee ten sterkste af- keurenkeuren en zij in hun kwaliteit van koo pers voor de Cooperatie zeer foutief hebben gehandeld: "dat door deze handelwijze niet aileen de gemeente Alkmaar is gedupeerd, maar meer nog de Leidsche Tuinders leden der Coope ratie die zich thans voor het feit geplaatst zien nog 5000 mud te moeten ontvangen en dat in een tijd. waarin door weersgesteldheid het niet mogelijk is de beerstoffen bp het land te kunnen verwerken, terwijl zij in de meening verkeerden, dat de voorraad slechts 600 mud bedroeg, zooals door koopers misleidend1 is beweerd dat ondergeteekenden, die reeds ten aan zien van den aanwezigjn voorraad een rege iing hebben getroffen ter voorkoming van meerdere onaangenaamheden voor beide par- bestaande wat de opbrengst van de producten betreftwijzen, dat de financiede toestand der ge en de omstandighcia, dat thans de beerstof- ew* m iie fen voor veel lageren prijs, zelfs tot 40 cent het mud worden aangeboden, zulk een groo- te hoeveelheid moeten accepteeren voor em prijs, diie ons als tuinder boven onze kracb- ten gaat; dat ondergeteekenden vertrouwen, dat Uw geacht College, na kennisname van rovenom- schreven omstandigheden, tennen zullen kun nen vinden niettegenstaande Uw goed recbt, wij erkennen het volgaame, om den prijs te verlagen tot een voor ons tuinders meer be- reikbare hoogte van b.v 60 cent het mud;" Na de Commissie van bijstand voor de ge meente-reiniging ter zake te hebben gehoord. met wier aavies en motiveering daarvan wij cooperatie eene schikking te treffen en mits- dien te besluiten: aan de Leidsche cooperatie tot aankoop van meststoffen te Leiden, naar aan leiding van haar adres van 2 Januari Lk te bench ten, dat de Raad genegen is den overeengekomen prijs voor de volgens contract d.d. 10 Jantiari 1919 toenmaals noi te verlagen tot gens aan de bepa zijn voldaan en de maakte kosten van te ontvangen beerstoffen per H.L., mits overi- ;en van het contract zal loor de gemeente ge- M rechtskundigcn bijstand enz. ad 62 70 door de genoemde cooperatie worden betaald. ALGEMEEN VERSLAG betreffende het onderzoek in de Afdeelingen van de Gemeentebegrooting voor den dienst 1920, en MEMORIE VAN ANTWOORD van Burgemeester en Wethouders. Algemeene Beschouwtngen. le Sectie Een lid vraagt wdke plannen van B. en W. zijn te verwachten inaaate Wo- ningvooiziening. a. Is het college voor kracbtige voortzet- ting van onbewoonbaarverklaring en oprui- ming van krotwoningen? b Hoe denkt het college den woning- bouw te bevorderen? Bijv.: door aanbouw van goed ingerichte ganeentewon ingen en fcrachtigen steun aan woningbouw door bouwvereenigingen, z66 dat aan den wo- ningnood een einde worde gemaakt. Bedoeld lid oppert de wenschelijkheid van het door B en W. den raad aanbieden van een plan om binnen den kortst mogelijken tijd den woningnood te lenigen door woning bouw van de gemeente en bouwvereenigin gen, in den geest van het plan van den Am- sterdamschen wethouder Wibaut De sectie acht dit laatste z6er gewenscht, met dien verstande, dat de meerderheid da leden aan woningbouw door bouwvereeni gingen in dit eventueel aan te bieden plan de voorkeur wenscht te geven. Nog acht het reeds genoemdie l'id't faoogst gewenscht dat daarvoor bestemde gemeente- woningen zoo noodig beneden den gelden- den huurprijs aan groote gezinnen zullen worden verhuurd. 2e Sectie. Een lid stelt dezelfde vragen over woningvoorziening als bovenvermeld. Een andei' lidi onderstemif deze vragen. 3e Sectie Een lid stelt dezelfde vragen. De Sectie wenscht dat B. en W. him voile aandacht blijven vestigen op den woning bouw. Par 1. Inleiding. Met voldoenixig hebben B. en W. gezien, dat het door hen opgezet wakprogram in een da secties is toege- juicht eh dat het in geen da secties besttrij- ding of zelfs maar emstige loritiek heeft on- davonden. Zij zien daarin een1 .aansporing om de uitvoaing ervan krachtig aan te pak- ken en meenen (tat het hun rechtigt om aan voorrang te valeenen boven andae plaatsen Slechts 66n voorbehoud meenen zij te moeten blijven maken, waaromtrent zij met genoegen constateaen, dat de Raad ook daar- tegen blijkbaar geen bezwaren heeft, dat n.l. gegeven omstandigheden, bij een slecht jaar hea dringend gebiedt Par. 2. Program van B. en W Dat hun program vaag is binnen B. en W niet toege- ven Immers verschillende ondawerpen, in welke zij wenschen te voorzieri, zijn met na me aangeduid niet aileen, m«.2r tevens la daarbij medegedeeld, dat, althans wat ver- sefceidene aangaat, zoo mogelijk reeds in he* komend (thans loopend) jaar voorstellen zijn I te verwachten. Ten aanzien van de bezwaren tegen ver schillende punten van hun program ingo- bracht, teekenen zij het volgen. i ;in. In de eerste plants ten aanzien van het „wouiug- vraagstuk" Hoe het daarmede alhier gesteld is, is kort geleden gebleken bij de wonmgtelling (waar- van het rapport ter inzage wordt gelegd), waarbij vastgesteld werd, dat 252 gezinnen geen eigen woning hadden m dus bij anderen hun intrek hadden gen* m Wanneer ze voorts de gemid<te.sfe -name van de bevolbing per jaar in deze remeenta op een 4 k 500 zielen of op m gezinir nen stellen, dan volgt daaieu, oai, wi men een eind maken aan net tekort aan woningeo^ de woningvoorraad op 1 Januari 1921 ver- meerderd zou moeten zijn met ruim 350 wo ningen- of op 1 Januari 1922 met ruim 450 won ingen. Nu zijn reeds in uitvoering o! in een ge- vorderd stadium van voorboeiding plannen voor den bouw van: 55 woningen aan den Westerweg, vennoe- delijk gereea in April 1920; 84 woningen aan den Baansmgel, vermoe- delijk gereea in October 1920; 58 woningen aan de Snaarmanslaan, ver moedelijk gereed in Februari 1921 21 woningen aan den Sckermerweg, ver- moedelijk gereed in Febraari 1921 98 woningen aan het Oudorperdijkje, ver- moedelijk gereed in Mei 1921 30 wonmgeu aim het Oudorperdijkje, ver- oedelijk gereed in December 1921 Totaal 376 woningen, gereed v66r 1 Janu Sri 1922 rezien te verwachten is, diat op 1 Ja nuari 1922 de woningvoorraad met ruiim 450 woningen vermeerderd moet zijn, zijn dp hier bo ven bedoelde plannen onvolaoende oa in het tekort te voorzien en is het dus nood- zakelijk te overwegien hoe daarin verbetering is te brengen. Te meer omdat men, zelfc wan neer ook de ontbrekende rpim 74 woningen louden worden gebouwd, nog steeds slechis over een minimum woningvoorraad zou be- schikken, aangezien dan nog geen wooing zou kunnen leeg staan, terwijl toch om op- drijving van huurprijzen te voorkomen, hat tain van een zeker percentage dib wijls op 3 gesteld zeer gewenscht is te achten Bij hunne overwegingen, hoe het best in het door hen erkend woningtekort is te voor zien, zijn B. en W. tot de slotsom gekomen, dat men met de woningpolitiek op den ver keerden weg is. Want zander twijfel zou het tekort het spoedigst zijn opgeheven, indiien men ook in deze de wet van vraag en aanfood vrijen loop liet. Liet men de huurprijzen on- belemmerd oploopen dan zou aanstcmds het particuliere bouwbedrijf weder loonend wor den en zou het tekort in den kortst mogelij- ken tijd zijn opgeheven, terwijl, zoodxa zuiks het geval zou zijn, de prijzen weer zouden dalen tot een billiik peil. Zij ontveinzen zich niet, dat gedurende den overgangstijd abnor- maal hooge huurprijzen betaald zouden moe ten worden iets wat ook zij zeer zeker eea allerongelukkigste omstandigheid zouden achten maar dat nadeel zou aanvaand moeten worden ter wide van het groote voor- deel om in den kortst mogelijken tijd het wo ningtekort op afdoende wijze op te heffen. Intusschen zij behoeven op deze theoreti- sche wenscheiijkheid niet verder in te gaan, zif de totsitandikomiing slechts dan zuTien be vorderen, wanneer ae gemeentefinancten het toelaten. De omstandigheid, dat de Raad de firtantieele zijde van hunne plannen niet na- drukkelijk heeft besproken, heeft overigena niet nagelaten hunne bijzondere aandacht te trekken. Zij zouden geneigd zijn daaruit op te maken, dat de Raad in de door hen voorge- stelde aanzienlijke verhooging van den hoof- delijken omslag niet zooveel bezv/aar ziet, als zij meenen dat daartegen in te brengen is. Zi; achten dit intusschen niet waarschijnlijk, maar zelfs wanned* dat inderdaad het geval zou zijn) dan nog zou rekening zijn te houden met het feit, dat het hoe langer hoe bezwaar- lijker wordt om voor de gemeente leeningen te sluiten het gevaar is zelfs niet denkbeel- dig, dat ait binnen afzietfbarsa tijd onmoj lijk zal blijken. Treedi die toestand in, d behoeven zij den Raad er nie- op t« wijzen. dat de moellijkhcden, welke rij reeds zullen ondervinden om in den loopenden dienst te voorzien, hen noodgedwongen zullen ween houden van t ondememen van nieuwe be- langrijke werken. Dit maakt, dat zij meenen den Raad er nog eens nadrukJtelijk op te moe- m< aangezien de Raad het met hen eens zal zijn, dat het practiseh uitgesloten is om langs do zen weg de oplossing te zoeken De politick inzake den woningbouw wordt door de Regeering aangegeven en B. en W. kumnjen- in deze niet andens dan volgen Ea dan rest hun dus slechts om met aanvaarding van die politick, te doen wat in hun vermo- gea is Desniettemin willen zij in- de eerste plaats den woningbouw door particulieren, doer ei gen bouwers aanmoedigen; het Koninklijk Besluit van 6 November 1919 No 51 hee# de mogelijkheid geopend om ook daaraaa van overheidswege steun te verleenen. In da tweede plaats willen zij trachten de bestaan de of nog op te richten wonir^bou'weretmi- gingen re dezer stede er toe te brengen hunns tofwaardige werkzaamheden met kracht voort ie zetten en aan te vangen, terwijl zij ten slotte, wanneer ook dat niet voldoende mocht helpen, van plan zijn om door verderen bouw van gemeentewege het wonngtekort op te heffen. want hoe men ae zaak ook bcziet, de bovengegeven cijfers zijn minima; mrt andere woorden wordt de woningvoorraad*- I vermeerdering van 350 woningen v66r 1 Ja nuari 1921 of van 450 woningen v66r 1 .]*- nuari 1922 of van 550 woningen v64r 1 J»- Dlreot.ur: 0. H. KRAK. Hoofdrodactour i Tf. N. ABEMA. i::— L Ji4.M> fnlrtifvinrr nt

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1