if Tif tafel kwasr, hiema een veraoek van de R -K Woningbotiwvereeniging, om een voor schot van 7250 voor oen aankoop van {rond en 67385 voor den bouw van 12 ar- eidswoningen gekocht kan worden grond van J. Ruiter voor J 1500, van J. Mulder voor 3500 en van C. de Jong voor 1000. De kosten voor de gemeente zullen volgens de begrooting 710,10 zijn, doch er was ge- rekcnd op 250 administratie, terwijl vol- gens jhr. de Graaf 50 voldoende is. De conferentie met jhr. de Graaf had tot ge- volg, dat deze absoluut wilde weten of hier wei woningnood is, waardoor 12 woningen gemotiveerd was. B en W. hebben hem medegedeeld, dat voorloopig 6, misschien 4 woningen wei voldoende was. Er kwam echter geen over- eenstemming. Wethoudcr Stam gevoelde er meer voor, dat gebouwd werd op het stuk gemeenterf bij Saal. De heer Ruiter vroeg op welke voorwaar- den de gcmeente dat in erfpacht zou willcn gevcn. Wethoudcr Stam antwoordde: Voor 50 per jaar. De heer Ruiter dan Dat is veel te hoog. zou er in de 75 jaar dat alles moet atgelost worden zijn, 3750 aan erfpacht zijn betaald en nog het erf niet van de vereeniging zijn. De ner Stam: De huur moet volgens jhr. de Graaf wei 340 zijn en niet 325, zooals in het plan wordt aangegeven. Als niet op het erf van de gemeente gebouwd wordt, zal het wei 4,— moeten zijn. De heer Ruiter: De gemeente kon het beter verkoopen. De heer Stam: Dat zal wei niet worden toegestaan De heer Ruiter: Als de gemeente het niet verkocpt moeten we het niet hebben. De heer Stam: U verkoopt liever uw ei- gen grond De heer Ruiter: Geef me een geschikter gelegenheid aan om te bouwenwij zullen er gaarne gebruik van maken Eenige discussie ontspon zich nog tus- schen bride heeren, waarvan de vermelding overbodig is. De heer Stam kwam er tegen op om te Rus- tenburg te bouwen, omdat de menschen daar alien in de Schermer werken. De heer Ruiter: Het zijn toch alien Ur- semmers, bovendien het kapitaal gaat zelf voor hun kinderen bouwen. Wij arbeiders kunnen dat niet doen. De heer Koopman zeide dat de woning- bouw cen teeken des tijds is; het brengt wei hooge kosten mee, doch het gaat om de wei- vaart van de plaats. 't Is wei noodig Het ter- rein van de gemeente moet vrij blijvenhet is het eenige wat we hebben We kunnen het voor het Witte Kruis of iets van dien aard nog wei eens noodig hebben Er schijnt een marktvereeniging te zijn opgericht, dat brengt welvaart. Als er geen woningen gebouwd worden, wordt het hier een oude mannen- en vrouwenhuis, de jonge krachten trekken er uit en de oudjes blijven over. De heer Nes vroeg of er nog geen stuk, be- trekking hebbende op deze zaak, was ingeko- men. De voorzitter: Ja, hedenmorgen, 't betreft wijziging te brengen in de statuten, doch daar neeft de Raad niets over te zeggen. De verdere inhoud wilde ik liever eerst in een vergadering met B. en W. bespreken. Dc heer Nes: Het is bouwen voor de ka- tholieken, doch de Protestanten dragen ook de lasten. Zij willen ook in de lusten dee- len. Ik had liever gezien, dat het was Wo- ningbouwvereeniging Ursem te Ursem In een kleine gemeente als deze met 1200 zielen moet zoo'n vereeniging neutraal zijn. De Voorzitter: Wij katholieken moeten katholiek organiseeren, doch er wordt nie- mand uitgesloten, andersdenkenden kunnen ook een woning betrekken, doch ze kunnen geen lid van de vereeniging worden. De heer Nes geloofde toch, dat als er twee aanvragen komen, de katholiek zal worden voorgetrokken. De voorzitter: Dan nemen we wat't meest soliede is. De heer Nes zag de vereeniging liever neu traal Het overgroote deel van de Protestant- sche bevolking staat vijandig tegenover de statuten. Voor wijziging in ae statuten wordt de medewerking van den Raad gevraagd. De Voorzitter: Dat moet de vereeniging doen De kerkelijke overheid zegt echter van niet neutraal organiseerener is toch samen- werking en die is er toch altijd geweest. De heer Buis ging met den heer Nes mede, doch vroeg of de omstandigheden zich niet zoodanig gewijzigd hebben, dat bouwen wei- nig of niet noodig is. Er zijn menschen uit de gemeente vertrokken, omdat er niet door- gezet werd. Ik heb, zei sprekcr, nog niemand gesproken die de woningbouw toejuicht. De werkeloosheid zou er zelfs nog grooter door kunnen worden. De heer Schaap had het betjr gevonden, wanneer de vereeniging eens eerder een con ferentie met het gemeentebestuur gehouden had. Hij is niet voor 12, doch voor 3 wonin- gen. De Voorzitter: De Raad heeft reeds eerder besloten alle mogelijke medewerking te ver- leenen aan een woningbouwvereeniging. Ze zullen er echter wei niet toe overgaan om di rect maar 12 woniirgen te bouwen. Langer wachten is niet gewenscht. Sinds de vorige vergadering zijn de steenprijzen weer met 10 pCt. verhoogd. Volgens den heer Ruiter schijnt de heer Mulder ook genegen te zijn om zoo noodig de grootste helft van zijn terrein af te staan. Ten slotte waren voor grondaankoop de heeren Ruiter, Koopman, Nes en Schaap. Voor 6 woningen alleen de heer Ruiter. Het voorstel van twaalf woningen was reeds eerder van de baan Besloten werd met algemeene stememen tot den bouw van 4 woningen. Rondvraag: Op voorstel van den heer Ruiter werd besloten aan de Kroon te verzoe- ken de vergoeding voor de wethouders te brengen van 50 op 100 elk. De heer Buis stemde tegen, de beide wet houders bianco. Een aantal andere zaken kwamen verder nog ter sprake waama sluiting volgde. Woningbouwvereenigtng. We meenen er goed aan te doen dtoor even dc aandacht te vestigen op vcrschilende be- kfndtnaikingen in de gemeente, dat zij, die voor eene woning in. aanmerking wenschen te hufl vwrlagwi daartee achriftalijk keo- baar moeten maken voor of op 11 Maart as. bij den eecretaris der R.-K Woningbouwver eeniging „St. Joseph", den heer Hi. van Die- pen. UIT STOMPETOREN. Op initiatief van hot hoofid der school der school te Stoinpeiorai is aan eenige ingeze- tcnen van de Schernieer een bijdrage ge vraagd. voor het Groote Plan" van het Cen- itraal Genootschap vor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies. Na aftrek van noodzakelij- ke on kosten kon aan den penningmeester, den heer Th. M. Ketelaar, 29 gulden gezonden wordlen. UIT NOOHD-SCHARWOUDE. Mej. M. A. F. Machieilse allhier, heeft te Rotterdam de acte nuMige handwerken be- haald. Op last van de rechtbank ite Allkmaar is te Lutjebroek het lijk opgegraven van een voor drie weken geledcn overladen ingezetene. Men heeft redenen om aan vergifitiging door arse- nicum te denken. UIT OTERLEEK. Bedankt voor beroep Ned. Herv. Keik alhier, Ds. J. G. Frandk te Oost- en West- Graf tdijk. UIT OPMEER. De heer J. Dijkstra, directeur van de Co6p. Sloom-Zuivelfabriek „Aurora" alhier, is be- noemd als directeur aan de Go6p Stoom-Zui- vclfabriek ite Balk (Fr.). UIT ABBEKERK. De Redcrijlkerskamer ,,'F VeldvioolHe" her- denkt 11 Maart a.s. haar 50-jarig bestaan. UIT NOORDSCHAHWOUDE. Mej. M. H'. Keizer alihier is te Utrecht ge- slaagti voor het examen nuttige handwerken. UIT SCHERMERHORN. De Codperatieve Boerenleenbank alhier hield Vrijdag j.l. onder voorzitterschap van den heer Th. J. Westerhof, directeur, hare jaarvergadering Aanwezig waren 52 leden. N janrvcrslag van den kassier, den heer H. Zeeman, werd onder applaus vastgesteld. Ook de rekening en balans over 1919, welke aangaf een gemaakte winst groot 621,32y2, txnevens een geldelijken omzet groot 501042 30, werden onder dankzegging voor het gehouden beheer, goedgekeura. Tot bestuurslid werd gekozen de heer W. Prins, in plaats van den heer K J. Oovers, die als zoodanig had bedankt. Tot leden van den Raad van Toezicht werd herkozen dc heer C. Nierop en gekozen de heeren J Govers in plaats van den heer W. Prins, benoemd tot bestuurslid; de heer J Broersen in plaats vn den heer A Brou- wer, die had bedankt en de heer Joh Krul in plaats van den heer J. de Leeuw, die eveneens had bedankt Het salaris van den kassier werd vastgesteld op f 500 De rente van de spaargeldcn, met 8 dagen opzegging werd gesteld op 4 pet. en oe rente van de voor- schotten op 51/4 pet. KOOL-EXPORT. Officiecl is nu besloten den geheclen kool- andel vrij te laten, zoowel wat betreft aan- voer als pr zen Door cen misverstand was de Noord.rmarkt te Noor-Scharwoude daar- incc voor cen week terug reeds begonnen. Daardoor kregen ook de andere markten daar- voor dc gelegenheid en zou de Provinciale Commissie nagaan of op die manier kon worden doorgegaan De resultaten waren, de omstancfigheaen in aanmerking genomen vrij goed, de aangevoerde producten gingen wcg en over den prijs was men vrij goed te spre- ken Met deze resultaten kwam de Prov. Com missie opni^uw bijeen, zoodat spoedig het be- sluit igenomen was om alle markten de vrijheid terug te geven Er is nog invoerbewilliging naar Duitechland voor 183 wagons, waar van1, loopt het spaak, nog gebruiik kan worden emaakt. De kansen staan goed, dat de pro ducten nog verkocht worden en er nog een prijsie voor iterecht komt. Zooals't de laat- ste dagen ging, was de vrees niet ongewet- tigd aat de kool weer naar den akker terug moest. UIT OUDKARSPEL. De tuinbouwvereeniging „De Eendracht" is in buitengewone vergadering bijeengeko- men, als gevolg van hetgeen er in de vorige vergadering is voorgevallen. Het antwoord was: er is 5 pet. rente vw* onlvangen wat gemakshalve gestort ia in de kas van de >N» M. B. De 30.000 komt terug en dan worden de ontvangen procenten bij het kapitaal gevoegd en aan de aandeelhou- ders uitbetaald. Hierna sluiting. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. INGEZONDEN STUKKEN. Buiten vtrantwoordelijkheid van de Redtc- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins, dat de Redaetie er mede instemt). r waren 85 leden aanwezig. De voorzitter de heer J. van Exter, opende de vergadering en deelde mede dat deze noo dig was omdat het bestuur entoloc wenscht af te treden. Spreker memoreerde de oorzaken daarvan cr. ging daarhiji na het verloop van de verga dering van Jjl. Maandagavond. Uit de ver- schillende opmenkingen, behandelingen en be- siuiten in genoemde vergadering in ten voile gebleken dat het bestuur niet meer het ver- trouwen der leden heeft. Voorgesteld werd om over te gaan tot ver- kiezing van 7 bestuursleden, 6 wegens aftre- den en een wegens vacature waarin in dd vo rige vergadering niet ikon worden voorzien. Voor tot stemming werd overgegaan werd door den heer A. Swager nog medegedeeld dat de prov. ccmmisie Vrijdagmiddag verga- derd had om volgens afspraak de nieuwe toe- stand waarin we met dc koolverzending zijn gekomen te bespreken. Waar er met vrijen aanvoer zooals dit de ze week gegaan is, geen reden tot ematig klagen is, en die prijzen, de omstandigheden ir. aanmerking genomen vrij goed zijn, er zelfs nog eenige stijging is waar te nemen, was het pleit spoedig beslist. Et werd dan ook besloten om op den voet van dezen week door te gaan zoolang de toestand niet slech- i(er wordt. De zes bestuursleden werden met meerder heid van stemmen opnieuw gekozen. De hee ren J. van Exter, O. Bakker eni Jb. v. Meurs bedankten, de heeren A. Swager, Jb. de Boer en G. Hart namen de bemoaning weer aan. Behalve deze drie heeren werden nog geko zen de heeren J. Kalverdijk P. Kostelijk. J Jeman en J. Tuinman die zich alien deze btnooning lieten welgevallen. Als afgevaardigden naar de Noorder- marktvergadering zullen nu gaan de heeren P Kostelijk J. Tuinman, J. Kalverdijk, J. Joman G. Hart, P. Eecen, P. Kuipen en H. Stenmeberg. De zetkoolregeling moest nog eenige ver- andcringen ondergaan omdat er toch ten s'ot- te nog taaie gele bleken te zijn Deze zullen nu geplaatst worden biji de Diepsmeer zuid. De heer Jb. van Meurs stelde voor om nog op de bes hrijvingsbrief te plaatsen het punt alschaffing van verplicht veilen van sneezai- kool. Dit voorstel werd aangenomen. De heer H. de Geus vroeg of het Vi pet. re- j gestratiekosien er nog niet af kan. Besloten werd cen poging te wagen. Gevraagd werd of er nog iets terug kormt van het aandeeL in de N. U. M. Mijmheer de Redacteur! Verzoeke beleefd eenige plaatsruimfe voor onderataande regelen in uw blad. Bij voor- baat mijin dank. Gaarne.bracht ik het volgendt onder de aandacht van Publiek en Autoriteiten. In Januari werd in den Raad het bealuit genomen om aan de gemeentewerklieden een loonsverhooging te geven met terugwerkende kiacht lot 1 Mei 1919. 'Nhj werd bij de Plantsoenen wei het ver- hoogde loon met iterugwerkende kracht uitbe taald aan de vaste werklieden, maar aan de losse weddi tot heden toe niet gedacht. Wei dat er bij de Plantsoenen een peraoon werkzaam is vader van 6 kinderen die eer- tijds 3 kimdertoeslag kreeg boven zijn loon, maar zoodra het voorstel lot loonsverhooging aangenomen was en de kindertoeslag er af- ging werd die man wei dadelijk zijn kinder toeslag in gehouden maar aan loonsverhoo ging werd tot heden toe niet gedacht. Vol gens de nieuwe loomsregeling wordt door B en W. hot loon van Invalide werkkrachten ge- regelid dat zijn personen boven 65 jaar en ptrsonen die door lichaamsgebreken onge- srhikt zijn het voile wenk te kunnen prestee- ren. Nlu is er bij de plantsoenen een man van 73 jaar die hot voile loon krijgen en evengoed begin Januari de 100 voorschot heeft ge- kregen. Er zijn ook nog twee menschen werkzaam die sinds verleden jaar Maart onafgebroken ken in Gemeente-dienst zijn geweest. Zij' heb ben begin Januari geen 100 voorschot ge- kregen (wcl 0 05 per uur opslag voor smartegeld denk ik), en komen ook niet voor terugwerkende kracht in aanmerking, omre- den dat zij met de werkverschaffing in dienst MARKTB1RTCHTEN. z-ijn gekomen. maar zij zijn, toen de werkver- schaf ing opgeheven is, over gegaan naar de Plantsoenen. Nu hebben zij volgens mijn inzicht meer recht op terugwerkende kradit als die per- scon van 73 jaar die ook de 100 heeft ge- kregen. Er is een persoon die met September in dienst gekomen is en die knijgf volgens zeg gen van Mijnheer Hoek, wei tcru^verkenae krarht tot September maar de menschen die n:et Maart in dienst zijn gekomen niet, alleen omdat zij crisisarbeiders zijn geweest. Hebben de losse som6 geen loonsverhoo ging noodig of krijgen zij bij de bakker of melkboer, brood en me'k goedkooper d'an de vas'e. die wei loonsverhooging kregen. Volgens art. 2 der loonsherziening wordt het" grondloon der werklieden 60 cent per uur of 27 per week. Waarom worden de lossen dan nog met 50 cent per uur naar huis toegestuurd? Hopende dait hierin spoedig verbetering mag komen, noem ik mij Een belanghebbenie. ZEETIJDINOEN. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomboot-Ml). AMOR vertrok 26 Febr. v. Valencia naar Amsterdam. ERATO, vtn Llanelly n. Rouaan, pass. 3 Maart Lizard. STELLA, van Bahia Blaca n. Amsterdam, arriveerde 5 Maart te Madera. TITAN vertrolk 26 Febr. v. Valencia naar Londen. AMiBON arriveerde 4 Maart van Amster dam te Buenos-Ayres. BANKA, van Amsterdam n. Chili, arri veerde 6 Maart te Colon. BATOE (uitreis) pass. 1 Maart Kaap del Armi. KAM'BANGAN, v. Louisburg n. Amster dam arriveerde 8 Maart ite Falmouth. REMBRANDT (thuisreis) vertrok 1 Mlrt. van Colombo. RONDO (uitreis) pass. 7 Maart Dunge- ness. DANAE, van Genua naarpass. 4 Maart Gibraltar. DIDO, van Rouaan naar pass. 4 Maart Prawlepoint. Rotterdamsche Lloyd. BURM A (uii(reis) pass. 5 Mht. Kaap Bon. BUITF.N7.ORG vertrok 2 Maart v. Sauna- rang naar Rotterdam ta: BANIAN (thuisreis) ass. 8 Mrt. v.m te Rotterdam verwacht. MALAING arriveerde 8 Mnt. van Cardiff te Rotterdam. Kon. West-lndisehe Maildienst. BERENICE 5 Maart te Norfolk uitge- klaard naar Curasao. JiAN VAIN NASSAU arriveerde 4 Maart van W.-Indie te Hamburg. DELFT, van Hamburg n. Valparaiso, ar riveerde 5 Maart te Avonmouth. Stoomvaart-Mij. „Oceaari\ HELENUS, van Japan n. Amsterdam, ar riveerde 5 Maart te Gravesend. Kon. Paketvaart-Mij. VAN OVERSTRATEN arriveerde 4 Mrt. van Java te Brisbane. Holland—Zuid- A firika Lijn. RIJND1JK vertrok 5 Maart v. Port Eliza beth via Kaapstad naar Rotterdam. Java—Bengalen Lijn. MENADO, van Calcutta n. Java, vertrok 1 Maart van Sabang. Holland— Amerika Lijn. ANID1JK arriveerde 5 Mrt. v. Rotterdam to Fernandina, ALKMAARSCHE KXPOETVKILJNG. A.IU tenia msrlio Heurs van 8 Maart 1020 Noonlltolhuidsch LiintlliOUivcnMliot t m/» (,/u 15', OppniiiffNkonr!^©h trail hedpn Mededeelingen van Dinsdag 9 Maart '20. Oliewaarden en Culturen zeer vast met veel handel. Scheepvaarten willig. Tabakken vast met weinig affaire. Amerika willig. RUNDVEEFOKVEREENIGINGEN De Prov. Bond van Rundveefokvereenigin- gon in N.-H. hield Maandag een algemeene vergadering te Hoorn, onder leiding van den beer P. Stapcli Cz. van Hoogkarspel. In zijn openingswoord wees deze er op, dat het moncj- en klauw-zeer zich weer openbaart, ook in atallen waar de gevreeede ziekte verle- den jaar zich voordeed. Zoowel met het oog op de waarde van het fokmateriaal als op den uitvoer naar het buitenland hoopt spr. dat de ziekte beperkt zal blijven bij enkele gevallen. De heer dr. D. L. Bakker veeteeltconsulent te Alkmaar, hield een inleiding over „Keu- ring en registratie van fokdieren". Bij het fokken komen, zegt spr., twee vra- gen naar voren, n.l. wat verstaan we onder fokwaarde en hoe aporen we die op. De fokwaarde wordt bepaald naar de pro- ductie-waarde van het dier, welke met min of meer groote zekerheid op de nakomelingen wordt orergeplant. De fokwaarde wordt dus beheerscht door twee fac oren, n.l. hoe is het uitwendige voor komen vaa het dier met in- begrip van de hoeveelheid en hoedanigheid der melk en ten tweede hoe is de erfelijke samenstelling van het dier. Het uiterlijk voorkomen wordt in groote mate beinvloed door de opvoeding van het dier. Vroeger vooral en nog bij de paardon- fokkerij ia te veel op het uiterlijk gelet. Noodig is in hoofdzaak het verkrijgen van een goed overzicht omtrent de erfelijke sa menstelling, omdat dan eerat een oordeel uit- gsproken kan worden over de fokzuiverheid. Eerat daarnaast is noodig een goede kennis van het uitwendig voorkomen. Om tot een en ander te komen zijn noodig keuring en registratie. In N.-H. is men ten opzichte van de regis tratie veilig. Alles moet geregistreerd wor den, ook de dieren die niot voldoen en die on- geschikt zijn voor de fokkerij. Om de registra tie zoo goed mogelijk te doen zijn beveelt spr. het kaartsysteem aan, terwijl voor de keuring aanbevolen wordt het 'keuren op afstamming. Bij de discussie verzette de heer Pijper (Opperdoes) er zich tegen, dat do Prov. Re- gelings-commissie tegenwoordig het recht heeft beslag te leggen op een sticr der fok- vereeniging. Wenschelijk is het, die zaak na- der aan de orde te stellen. Tot bestuurslidl werd gekozen de heer Jb. Pijper, van Opperdoes. Medegedeeld werd, dat van de hand van dr. Bakker een brochure is verschenen inzake „De opfok van kalveren", met een handlei- ding voor leden van fokvereenigingen, geti- teld. „Wat ieder lid van den Bond van Rund- veefokvereenigingen moet weten." Het beatuur heeft zich tot de Prov. Com- rnissio gewend met het verzoek, dit jaar de centrale atierenkeuring te Hoom te houden. Dit verzoek is ingewilligd. De vereen. „Vee-Risico" is geformeerd. De verzekering van atieren zal voor N.-H. 1 April aanvangen, die voor de vrouwelijke die ren op 1 Juli. Met groote meerderheid' bcsloot de verga dering aan de Prov. Reg. Comm. te verzoe- ken, voor de keuringen van jarige stieren oo'k eon rubriek „twijfeiaara" in te atellen, die dan voor de fokkerij mogen ge'bruikt worden, doch onder voile verantwoordelijkheid van de fokkers. (Hbl.) UIT HENSBROEK. De onthoudersafdeeling Obdam-Hensbroek heeft Zondag een groot succes gehad met haar huiavRjttentoonsteiling alhier, niet min der dan 42 inzend'ingen waren ingekomen van kinderen van 6 tot 13 jaar. We zagen een heusche Turksche schommel met luciferdoosjes, aardige schilderijlijstjee, paleizen van steen, enz., maar ook minder eenvoudige voorwerpen: 'n vliegmachine van metaal, een signaalbrug, een keurig bloem- potje en mandjes vervaardigd met de figuur- zaag, heel aardige teekeningen, ja wat niet al. En de meisjes hadden tafels vol fraaie en nuttige handwerkjes ten to on gesteld. De jury had dan ook geen gemakkelijke taak om de versehillende prijzen toe te kennen. De uit- •lag was ten slotte deze: Jongensklasse A, afd. A: le pr. P. Kok. 2e pr. W. Leegwater, 3e pr. C. Kort, 4e p r.Kl. Gelder. Aid. ble pr. C. Gunder, 2e pr. P. Kok en 3e pr. C. Koning. Klasae B. afd. a: len pr. G. de Boer, 2en pr. P. Groot; afd. b: len pr. Jn. Leegwater, 2e pr. Kl. Naastepad, 3e pr. D. Stapel. Klasse C, afd. alen pr. P. Koning, 2e pr. Jn. de Boer, 3e pr. D. Kort; afd. b: twee eerste prijzen Jb. Leegwater en H. Schenk, 3e pr. A. Koning. Meiejes A, afd. alen pr. T. Stapel, 2e pr. A- Kolder, 3e pr. Gr, Schrooder, 4e pr. A. Volkers, 5e pr. G. Stammes; afd. b: len pr. S. Mantel, 2e pr. A. Schaak, 3e pr. G. Stohreuder, 4e pr. A. v. d. Gragt, 5e pr. Gr. Molenaar. B, afd. a: len pr. A. Koning, 2e pr. K. Naastepad, 3e pr. J. Schaak, 4e pr. A. Leeg water, 5e pr. R. Tool; afd. b: len pr. B. de Vries, 2e pr. J. Groot, 3e pr. G. Evers, 4e pr. D. Molenaar. C afd. a: len pr. I. Druif, 2e p.r N. Schroo der, 3e pr. N. Mommezij, 4e pr. A. de Vries; afd. b: len pr. Aagje Groot, 2e pr. T. Groot, 3e pr. P. Nierop, 4e pr. K. Evers. Des avonds om 7 uur had de uitreiking der prijzen plaats. De kolibaan van den heer Gunder was geheel bezet met belanghebben- den en belangstellenden, want de energieke leider, de heer C. Boot, had een feestavond aan de tentoonstelling. De kinderen wer- den flink getracteerd, maar werkten. van hun kant ook mee om den avond gezellig te maken. Een dertigtal meisjes hadden een paar speelliedjes Ingestudeerd en op do maat van de pianonvuziek werden de verschillende bswegingsB nstjs* uitgsvosrd bij d» gezongen Ook een aardige Trinderppsorstte „lfst tooverklokje" werd door een S-tkl kindersn allerliefs-t opgevoerd. De zangvereeniging verleende eveneens haar welwillende medewerking, zoodat de avond omvloog en het klokje van gehoorzaam- heid voor de kinderen lang reeds had gesta gen, toen de heer Boot de bijeenkomet met een woord van dank aan alle medewerkenden en belangstellenden sloot. VERGIFTIGINO. Bij de op Zaterdag 6 Maart 1920, ten over- staan van notarie J. van der Veen te Alkmaar gehouden eindtoewijzing van de boerenplaats genaamd „Ons Genoegen" aan de Zuidervaart in de Schermeer, Gemeente Zuid- en Noord- Schermer, groot 10.93.70 Ilectaren, eigendom van den heer D. de Boer Pz., is de plaats voor de som van 34580.aan den heer S. Klein te Wieringen in koop toegewezen. 3 u. Qurssant en wordt Dinsdagavond ang ALKMAAR, 8 Maart. In de heden gehou den veilingen werd betaald voor: Roode kool 5.20-/ 7.10, Gele kool 2.6Q tot 3.80, Uien 6.20f 7.80, Wortelen 2.40—/ 3.20, alles per 100 E.G. Bruseelsch lof per K.G. 0.120.23. Koolrapen per 100 K.G. 1.40f 2. Prei per 100 bos 35.20. Spruiten per K.G. 0.120.21. Spinarie per ben 11.18. Selderie per 100 bos 3.606.80. Appelen per K.G. 0.08J 0.11. Peren per K.G. 0.13f 0.16. URMEREN'D, 9 Maart. Op de heden ge houden markt waren aangeroerd: 1 stapel ;kaas. Fabriekskaas 56. NOORDSCHARWOUDE, 8 Maart. Grove Uien 6.207.10, Peen 1.70— 1.80, Roode kool 5.20f 6.40, Kleinere 44.90, Uitschot 2.108.90, Gele kool 38.70, Kleinere 22.80, Deenache witte 2.808.40, Kleinere 2.108.70, Uitschot 0.701.30, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 5 Maart. Veilingvereeniging „de Zaanstreek." Peen 6585 ct. per ben, Prei T18 at. per boe, Pieterselie 1624 ct. per boa, Spina- ale 1.15f 1.30 per ben, Selderie 12 X24 ot per boa, Spruiten 914 ot. p. p., Br. lof 10—14 ct. p. p., Raapetelen 7X llVa ct. per bos, Sinaasapipelen 6 ct. per stuk, Citroencn 5 ct per etuk, Stoofperen 45 ct. p. pond, Beliefleur 5KOct p. pond, Zoete appelen 66M ct. p. pond. BROEK OP LANGENDUK (Langedijker Groenteveiling), 8 Maart 1920. In de heden gehouden veilingen werd betaald' voor Roode kool A /5—0.80, B 3—/ 4.90, Uitachot 1.10—/ 2, Gele kool A 8.50— 4.80, B 2.80—/ 8.40, Uitachot 1.10— 1.00, Deensche witte kool A 8^8.80, B 2—/ 2.90, Uitachot 0.80—/ 1.80, Worte len 1.80—/ 1.80, Bieten 1. Uien 4.90— 7.30, id. 2de soort 0.801.70, alles per 100 K.G. Aanvoer: 77000 K.G. roode kool, 74850 K.G. witte kool, 173925 K.G. gele kool, 4875 K.G. wortalen, 12575 K.G. uien, 1500 K.G. bieten. Opgave van 4K 4 ih I 1W 5 S 4H 4 STAATSLEENINGEN. NEDERLAND. pCt Oblig. N.W.S. v. 1000 1918 5 GHIip. N.W.S. van 500/1000 1917 dito van 1000 Oblig. dito dito dito cert. (010 Ned. Ind. 1015 f 1000 dito 1914 1000 BUITENLAND. OOSTENKIJK. Rel.vrije Rrnnenr. Jan.,J»li RUSI AND. OKI 1004 Irs. J500—5000 luangnrnd DomKr. GR. 025 Nicnlai Spw 100 Gecontol. 1S40 GR. 625 KotbscKiid (eoa»ols) GR. 025 4 Hope en Co. 1880.90 GR 625 4 6e Emihkie, 1894. GR. 025 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZU.IE. Tun ding I.n. 1898 20/1000 5 Provincial* en Gamtanlel. Leanlngen. Amsterdam 1915 5 Rotterdam 1915 S Bank, ea CradlaMnatalliogan. Amsterdamaehe Bank A Nederlandache Bank C. v. A. Rotterd. Bankvar. Aand. Spoorwagan. Holl. TJzer. Spoorw. OKI. 3 Mij. t. Expl. v. Staataap. Obi. 5 Mij. t. Expl. v. Staataap. Obi. 4M Premieleenlngaa. NEDERLAND. A'dam Stad 1874 100) .4 BELG1E. Antwerpen 18B7 254 Prolongatie pCt. Vorige koera 85»/, 761 741', 60 52", 15 S8>, 84 S Vk 16 16 19 12'/m 16), 14 I2T/, 62* 83 •2»/s 183 1907/a 1331/s 86*/, 671.! 77*/« 93T/. 4H/i 3V. S5Vm 76,l/u 74*1* 3 ».S <4*4 84*/« '2 Vis 16*4 IS n*/4 19*/4 133'ik 87 87 77V* 43 3V« Atchis. Tep. A S. F6 C. v. g. A Denv it R. Grande Spw. C. v. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. dito Praf. X. A. sp, Kians. City South. Railw. Cy Vorige koert 91»/s 8>/i 17 19'A, 50 lOVu 8 1051/, Missouri Kans. it Tex. G. v. Mexican 2e Pref. A. Southern Pac. Comp. South. Rlw. Vot. Tt. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. 129*/« Anaconda Copper C. v. A. 128", Am. Car Foundry Co. C. v. A. 149V* Atncr. Hilde Leather Comp. H5 Central Leater 91V* Studebaker C v. Oew. Aand. lOOK/u Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. 108V* Int. Merc. Marine Cy. afg. A. 40"/)i Int. Merc. Marine alg. pr. A. 162 Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. 218'/, Kon. Ned. Mij. t. e. Petr. br. A. 8271/4 Orion Petrol. Mij afgest. A 51 Steatta Rotnana Petr. Mij. afgest. A 105 Compania Mercentil Argentina A 238", Cult. Mij. der Vorstanlaaden A 289 id. id. id. Wiastaand. 286>i Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. C. V. A. Id. Resc. Nedvrl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult. Mij. Aand. Nederi. Rubber Holl. Amerika Ljjn A id. Gem. Eigendom A. iloll. Stoomb. Mjj. Aand. Java China Japan Lijn A. kon. Holl. Lloyd Aand. kon. Ned. Stoomb. My. Aand. Idem Nieuwe Aand. kon. Paketvaart My. A. Ned. Scbeepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nedorland A. A'dam Deli Comp. Aand. Deli Baiavia Tab. Aand. DelVMaatachappy Aand. Medan tahak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senetubah Tabak'Mij. Aand. Insulinde Oiiefabrieken 6401/, 2167% 2l8*/a 2821, 2281% 115 470>,% 46' 238*% 325', 176*4 732* 225 2351% 2-7 293 3(81% 2351/* 420 146 221 239 4 14 236V4 8*4 17 V* 50 1074 8 27 V* 131 129 105 IIH4 42»/« 16li% 2411% 837'4 5i 105 245 294i% 652 22214 222 285 231 116 473 468 240 328 179 235 |226 254 769', 297 347 240 430 450 226 242 440 231 1

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 10