DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 82 Honderfl twee en tWinfigst© Jaargang 1920 DOSDE.RDAG 8 APRIL. l)e toestand in Dnitschland Bit nflmrafr BeitKlT q!t gtagw. Dezc Couranf wordt ELKEN AVOND, behalve op Zon- en Feesfdagen, nitgegeven. Abonnemenisprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaax 2.franco door het geheele Rijk 2.50. Aizonderlijke en bewljsnummers S cents. Pr<s dex gewone Adverteatiln. Per regel f 0.23, b| groote eontraeten rabat Oroote letters naax plaatsrnimte. i Brieves franco a an de N.V. Boek- en Handela drnkk erf vfh. HEBMi COSTER ZOON, Voordam C SL Telefoonnummer 3. Teletnr. Bedactle S3. BUITENLANDSCH QVERZICHT. Wat de bondgenooten van Frankrijk zullen doen na de uitbreiding door dit land van het bezette gebied in Duitschland, is nog niet be- kend. Frankrijk hoopt natuurlijk, dat zij zich met de bezetting der Duitsche steden zullen vereenigen en dat zij Frankrijk niet voor het oog der geheele wereld zullen verloochenen, schijnt ook wel waarschijnlijk. Op't oogen- blik weet men echter nog niets zekers daar- omtrent, alleen dat Belgie verklaarde de be- doeling te hebben te handelen zooals de ande- re geallieerden zullen doendat Italie voorbe- houd maakt zonder nochtans critiek te oefe- nen op de Fransehe actie; dat Enceland op het oogenblik van gedachten wisselt zonder zich uit te spreken over zijn bedoelingen en dat Amerika zelfs te Washington tegenwer- pingen formuleerde, maar dat de Amerikaan- sche ambassadeur te Pariis goede nota nam van de toelichtingen van Millerand, welke hij beloofde nanr Washington te zullen doorzen- den, zonder het minste bezwaar er tegen in te brengen. Wel komen er uit Washington en Rome berichten, die zouden doen vermoeden, dat er al beslissingen zijn genomen, maar deze zijn op zijn minst genomen voorbarig. Het heet dan, dat Engeland en Amerika zich niet ver- zetten tegen de Duitsche troepenbeweging aan de Roer, mits de rijksweer teruggaat na de onderdrukking der oniusten en dat Italie de Fransehe actie moreel zal steunen, doch tot geen prijs geneigd is mee te doen aan mi- litaire maatregelen tegen Duitschland. Een Correspondentiebureau te Berlijn deelde reeds mede, dat de Vereenigde Staten een ultimatum hadden gezonden aan Frankrijk en dat naar aanleiding daarvan de nieuw bezette steden overhaast werden ontruimd. De bevolking in Frankfort zou zeer opgewonden zijn en den aftocht der troepen begeleiden met hoo- nende uitroepen. In de stad kwam het tot bot- singen tusechen de bevolking en de troepen. Dit verhaal is echter ook al vveer tegengespro- ken en zelfs is de bezetting van Frankfort versterkt in verband met botsingen. die al- daar wel zijn voorgekomen, maar dan niet in verband met een Amerikaansch ultimatum. Mogelijk is de opwinding, die natuurlijker- wijs in Frankfort door de bezetting is ver- oorzaakt, er de aanleiding toe geweest, maar niet te ontkennen is dat de Marokkanen, die bij de hoofdwacht een post met drie machine- geweren hadden opgesteld, wat al te gauw van die wapens hebben gebruik gemaakt, want't bericht zegt, dat om een onbeduiden- de oorzaak werd geschoten op de menigte, die ten getale van eenige honderden nieuws- gierig naar de vreemde soldaten stond te kij- ken. Een schooijongen en een oudere man bleven dood op de plaats liggen, terwijl 35 anderen, meerendedls zwaar gewond, naar het ziekenhuis gebracht moesten warden. Van deze zijn er acht gestorven. Dit incident is misschien wel weer oorzaak geweest van een andere botsing op de Kaisersplatz, waarbij drie Fransehe soldaten zijn gedood en een of- ficier der bezettingstroepen is gewond. Fransehe bladen en ook verschillende Engelsche doen natuurlijk hun best om het optreden van Frankrijk te rechtvaardigen. Zij zeggen dat het Pruisische militairisme die oorzaak van al de heme in Duitschland is en dat alles goed zou zijn gegaan, als Duitschland zich had gehouaen aan de bepa- lingen over ontwapening, omsdireven bij het vredesverdrag. Dan zou Kapp nooit bij zijn staatsgreep de hulp van bajonetten hebben fehad en zou het roode leger, dat zich tegen [app vormde nooit wapens en munitie uit militaire. depdts hebben kunnen halen. Dan zou het binnentrekken in de neutrale zone door de rijksweer achterwege zijn gebleven en had dus ook Frankrijk niet opnieuw Duit sche steden bezet. En dan gaan de corres- pondfenten aan het uitrekenen van de sterkte der Duitsche troepen, die in het Ruhrgebied opereeren, waarbij zij op grond vn de gege- veus der geallieerde controle-conunissie tot de conclusie komen dat die 40.000 man moet Bedragen. terwijl de Duitsche regeering in een manifest aan de bevolking der bezette plaatsen meedeelde, dat er er nog geen 14000 waren. Het feit, dat de Duitsche regeering er- kende een smaldeel vliegtuigen naar het in- dustrlegebiedi te hebben gezonden, weegt na tuurlijk zwaar, want art. 198 van het vredes verdrag verbiedt aan Duitschland het hebben van militaire vliegtuigen na 1 October 1919, terwijl art. 199 de demobilisatie van't iucht- vaartpersoneel gelast en art. 202 de uitleve- ring van het luchtmateriaal voorschrijft. Voorts wordt met 10 April art. 43 van het verdrag van kracht, dat in de onzijdige z6ne verbiedt: het onderhouden of verzame- len van gewapende striidkrachten1, hetzij blij- vend, hetzij tijdelijk, alsmede alle militaire manoeuvres van welken aard ook. Dus, zeg de Temps, heeft Millerand het recht te ei- schen, dat het Duitsche leger de onzijdige zdne geheel ontruimt en de bezetting, waar- toe de Fransehe troepen zijn overgegaan, den Geallieerden de middelen zal verschaffen om die ontruiming te waarborgen, die de veilig- heid gebiedt Maa? het blad sdiijnt te verge- ten, dat Frankrijk toeh in elk jjeval verplichi was geweest de andere Geallieerden vooraf te kennen in zijn plannen tot uitbreiding der be zetting. Wie van anderen het nakomen van verplichtingen eischt, moet zijn eigen plichten niet verzuimen. Generaal Nollet heeft in zijn kwaliteit van voorzitter der intergeallieerde militaire com- missie van controle, de Duitsche regeering een nota overhandigd, waarin verlangd wordt, dat de burgerwachten ontbonden zul- ien worden, als zijnde in strijd met het vre desverdrag. Voorts wordt in de nota gezegd, dat 10 April 1920 als uiterste tenmjn voor de uit- voering der beslissingen van 1 December 1919 vastgesteld is. De rijksregeering zoo meldt Wolff uit Berlijn heeft tot de bevolking der door de Franschen bezette steden een oproep gericht, waarin gezegd wordt: „Om het lijden van honderdduizenden in het Roergebieo te ver- torten, heeft de rijksregeering troepen daar- leen gezonden, in het geheel nog geen 14000 man, dus bijna precies het aantal, dat in de overeenkomst met de Entente wordt toege- staan. Toch heeft Frankrijk hierin een m- breuk op het vredesverdrag gezien en het voor vereenigbaar met dat verdrag gehouden, als tegenmaatregel Duitscne steden te bezet- ten. Nooit is er op ongehoorder wijze met den wereldvrede gespeeld. De rijksregeering zal al het mogelijke doen, om't lijden van de Mainstreek te verkorten. Wij zullen Duitsch land op deze listig bedachte wijze niet laten verpletteren." Naar aanleiding van het bericht omtrent de toeneming der separistische beweging in het Rijnland, heeft de staatscommissaris voor het Rijnland verklaard, dat voor een streven naar autonomic, juist op dit oogenblik vol- strekt geen vrees behoeft te bestaan. Over den milltairen toestand wordt ge- meld: De Lippe-groep heeft de kanaal-linie zonder eenigen tegenstand bereikL Bij die mij- nen Prosper I, Karnap en Hostermark zijn bruggen gelegd. In Bottrop werd een- groote stapdplaats van wapenen ontdekt. De weste- lijke brug bezuiden de stad is door ten mijn beschadigd. De door de bolsjewisten aan het kanaal 1 iorstermarckEmber beraamde ont- ploffingen zijn verijdeld. De toebereidselen tot het opblazen van de brug waren reeds getroffen, terwijl de lont over verscheiden lij- nen reeds was ontbrand. De oproermakers hadden in Bottrop meer dan honderd doo- den. De groep Miinster bereikte de linie Men- gedeDeusen zonder strijd. De spoorwegiij- uen zijn beschadigd. De groep Haas bereikte de linie Dorstfeld Kleinbarop Bruming- uausen Holben Bandhofen. Het bericht dat Radiek en- Levien zich in oorunund bevonden is onjuist, zegt het Hbd. Duor Eiberfeld en Bartnen trekken groote troepen roode benden, meerendeels zonder wapenen. In Keulen zijn tal van gewapende arbeiders aangekomen, die door de Engeische bezettingstroepen ontwapend zijn. In Solingen is alles rusiig. De toevloed van vluchtelingen uit het Ruhrgebied is. zeer sterk. Daar de stad op de opneming niet voorbereid Is en de eigen bevolking zeer on- der de schaarschte aan levensmiddelen hjdt, zullen de vluchtelingen naar Keulen worden geleid, waar de Duitsche autoriteiten voor onderdak en verzorging alle voorbereidiingen nebben getroffen. In Barmen hoopen de vluchtelingen der rooden zich op. Zij worden ontwapend,, doch zij bieden vaak nog tegenstand en. wei- geren de wapenen af te geven. De „Vorwarts" meldt het volgende omtrent een gemeenschappelijken stap der vakvereem- gingen en soc.-dem. partijen. De bij de staking hetrokken werknemersor- ganisaties en de vertegenwoordigers der par- tijbesturen van de soc.-dem. en de onafh. soc.- dem. partij hdbben gisteren den politieken toestand opnieuw besproken. In het hijzonder hebben zij de rapporten der naar het Ruhr gebied gezonden vertrouwenslieden behan- deld. Zij hebben besloten van de regeering zeer nadrukkelijk, als grondslag voor de overeenkomst, waartoe de regeering zich' bij der algemeene staking neeft ver- net moet van het rijksweerministerie zakelijke en persoonlijke waarborgen eischen tegen het in dienst nemen van onbetrouwbare aanvoer- ders. De verstrekking van munitie aan con- tra-revolutionnaire tormaties (brigade-Ehr- hardt, enz.) moet onverwijld worden ge- staakt. 5o. Bij de Pruisische regeering moet wor den aangedrongen op de spoedige reorgani- satie der veiligheidsweer, door instelling van werknemersorganisaties. De werknemersorganisaties achten de spoedige uitvoering dezer maatregelen aller- noodzakelijkst, om de hevige opgewondea- heid der arbeiders te kunnen kalmeeren. De organisateis geven der rijksregeering van dezen stap onnuddellij'k kbnms en bebou- den zich verdere siappen na ontvangst van het antwoord der regeering voor. In het geheele inaustrleele gebied van Bo- chum is gisteren, na de bezetting der stad door de riikswee troepen, de arbeid hervat. Na de bezetting van Heme door de rijks weer is het spoorwegverkeer weer geregeld. Zoo ook te Essen, waar de nieuwe veiligheids weer de troepen helpt bij het bewaren der or- de. Cafe's en winkels zijn weer geopend. De Fransehe bez-tfting van Frankfort heeft het telefoonverkeer met die stad heropend. E>e revolutie leiders zijn overal gevlucbt, met medeneming van groote geldsommen. De redenaars der communistische partij werden in drie auto's onder sterke bescherming naar Wezel gebracht. De gemeenteraad van Frankfort heeft een verklaring afgelegd, waarin geprotesteerd wordt tegen de wedtrrechtelijke bezetting van de stad en waarin wordt aangedrogen op het herstel van volkomen normale staatsrechter- lijke toestanden. Met beslistheid wordt gemeld, dat de ver- tegenwoordiger der Vereenigde Staten in de intergealli :rde Rij J.andsche commissie. na gedachtenwi eiin met Washington uit de commissie is geireu'm. plicht. de vervulhng van de volgende eischen tc stellen: lo. Terugtodht der rijksweer uit de neutra le zdne. De handhaving der orde, volgens de overeenkomst van Bielefeld, de taak der te vormen „Ortswehren." 2o. De rijksweer mag haar opmarsch niet ten zuiden van de Ruhr voortzetten. 3o. In de door de Rijksweer buiten de neu- trade zdne bezette gebieden moeten onmid- "dellijk „Ortswehren" worden opgericht, waarna de rijksweer aftrekt. 4o. De gebeutrenissen te Wilhelmshaven, Oldenburg, enz. eischen onmiddellijke maat regelen. De aan de grondwet getrouwe on- derofficier«ai on manschappen moeten worden beschermd. De afzette onbetrouwbare offi- cieren mogen niet weer in dienst worden ge- naaun «n awshm wcrd*i jjesiraft. Het kabi- BUITENLAND. Millerand heeft aan de conferen tie der am- bassa^eurs den iuhoud der nota medege- deeld, die- aan den Duitschen zaakgelastigde te Parijs is overhandigd en waarin een histo- risch overzicht wordt gegeven van de gebeur- tenissen die aan de b-jnetting van Frankfort, Darmstadt, Homburg, Hanau en Diebourg: voorafgingen. ,Hij spreekt de hoop uit. dat de regeeringen der geallieerden de noodzake- lijkheid van onmiddellijke sanctionneering der maatregelen zullen inzien en daadwerke- lijken steun zullen verleenen. Hij herinnert er aan dat de Fransehe regee ring reeds den 23en Maari aan den raad der ambassdeurs te Londen heeft voorgesteld Frankfort en Darmstadt te bezetten, welke echter het oogenl 'k slecht gekozen achtte. Verder zegt Millerand dat de houdinig der Fransehe regeering gerechtvaardigd wordt door het optreden der Duitsche regeering, maar geen wijziging brengt in de plannen betrekking hebbaide op de economische sa- menwerking met Duitschlnd, welke den eco- nomischen toestand van Europa ten goede kunnen komen. Hij voegt er aan toe, dat elke stap in die richting de erastige medewerking van Frankrijk zal ondervinden en dat onder zekere omstandigheden het initiatief zelfs van Frankrijk zal kunnen uitgaan. DUITSCHLAND PROTESTEERT TEGEN DE UITBREIDING VAN HET BE1ZEITTE GEBIED. SLAAPIZIEKTE MA GRIEP. De directeur der Frankforter Medische Universitdts-K1 iniek, prof. Schwenkenbecher had onder zijn patienten een man op leeftijic die een griep-aanval gehad had, saiijnbaar niet kon herstellen en ten slotte in een soort slaap viel. 'Hij was echter gemakkelijk te wekken en klaagde dan over slapeloosheid Aan zich zelf overgelaten viel hij dadelijk weer in slaap en stierf na enkele dagen. Zul- kc gevallen van slaapziekte ziet men meer na griep. De Tubi-nger kroniek uit de 18de eeuw bericht van slaapziekte na griep. In Italie n-oemde men dit verschijnsel nona (de negende), waarsdiijnlijk, omdat de slaapziek te den negendten dag na de griep optrad EEN NIEUW EENVOUDIG MIDDEL TEGEN KIESPIJN. Een Duitsch arts heeft een zeer eenvoudig middel tegen kiespijn ontdekt. Men neerat 'n propje watten en drenkt dit flink in aehter of sterke eau de cologne. Dat propje watte drukt men in het neusgat aan welken leant men de pijn heeft, buigt het hoofd wat achter- over en drukt de aether uit de watten, zoodat zij door den neus vloeit en het slijmvlies prikkelt. De pijn houdt oogenblikfcelijk op. DE RADIO-KINT.MATOGRAAF. Volgens de „Ir.nansigeant" hebben de art- sen Lonuon en Comandon aan de weten- schap een gecombir.eerc' systeem gegeven, dat niet alleen aan de therapie en de chirurgie, maar aan alle arisen en biologea in het alge- meen ten goede komt. Thans zijn de R6nt- genstralen in dienst der film getreden. Door deze vinding is het binnenste van het lichaam duidelijk te zien Op deze wijze kan men alle functies van het menschelijk lichaam waaroa- men. VLIEGENDE SANATORIA. Volgens de -Times" construeeren de be- roemde firma Vickera-werken vliegmachine*, die als sanatoria ingericht zijn. Men vervaar- digt typen, die gedurende verscheidene dagen op 5000 voet hoogte blijven. Zij zijn van alle mogelijke comfort voorzien. Voor de landing zijn 150 voet hooge stellages gemaakt, waar- 1 angs de passagiers met llften vervoerd wor- c en. BIGAMIE IN ENGELAND. Gedurende het laatste jaar werden er door de Engelsche rechtbanken niet minder dan 8000 gevallen van bimaie behandeld. O roo- tendeels moet dit toegeschreven worden aan de verouderde huwelijkswetgeving. In Enge land is het huwelijk al zeer gemakkelijk en een Londensch blad klaagt dan ook, dat En geland het Gretna Greca is van geheel Euro pa. Elk paartje, dat in het eigen -. vilerland de noodige tegenstand ondervindt, vlucht naar het gastvnje Engeland er ;s c sr in ^no time' for better for worse vtrboim._i. HUWELIJK EN BEROEP. Een Londensch blad heeft onlanga onder hare lezeressen een enquete gehouden of het oeroep een ongunstgen invloed heeft op de huwelijkskansen van het jonge meisje, zooals sommige angstige moeders meenen. Vrij alge- meen was men van oordeel, dat het beroep de huweljjkskans eerder vermeerderde dan ver- minderde. Echter is de invloed der moeder door de emancipate van de jonge vrouw al heel gering geworden. Zij laat zich geen man meer opdringen, zij stoort zich niet meer aan de conventie uit moederis dagen. Een feit is het echter, dat sommige meisjes hun onaf hankelijkheid zoo lief krijgen, dat zij; die niet wenschen op te geven voor een huwelijk zoodoende ledere kans laten voorbdjgaan EEN ROOKSALON VOOR DAA^ES. Een New-Yorksch blad deelt mede, dat ds directeur van een schouwburg te Chicago eea rook-foyer voor dames heeft ingericht. Hij verklaarde hiertoe wel genoodzaakt te zija, aangezien de dames overal rookten, zelfs in de kleedkamers. Volgens hem rookten de dames nog meer dan de heeren. UTT RUSLAND TERUG. HET ARGUMENT VAN DEN DOMINEE. Dlreeteur: O. H. KRAK. Hoofdredaoteur i TJ. N. ABEMA. PEiCXPAiGAiNtDA VOOR, DEN VOIiKEN- BON'D. De Londe:.8che bladeca publi-xiereii een brief, goteekend door viscount Crroy, Lloyd George, Beatty, Asquitn, lord Robert Oecil, Clyn^s, generaal Gougb, waarin een oproep worot gedaan tot het bijeenbrenigen van een millioen p. st., ten einde propaganda te ina- ken (een opvoedende campagne te vowren) voor den Volkenbond. NAAR AN REMD. Lloyd George zal Donderdag 16 April naaT San Remo gifan. Lord Ourzon zal twee da- gen eerder vertrekkea. Lloyd George zal dus niet in bet Lager- buis zijn si8 de kanselior van, de scbatkist zijn begrootingsxede zal houden. Na de bijeenkomst van den Oppereten Raad in San Remo zullen Lloyd George en tOurzon zich naar Parij.s begaven, om bii de overbandiging van bet vredesverdrag aan de Turksche afgevaardigden tegenwoordig te zijn. MILLERAND VERDEDIGT ZIJN MAA.TREGEL. In opdxacht van zijn rendering heeft de Duitsche zaakgelastigde te Parijs aan de Fransehe regeering een nota overhandigd, waarin geprotesteerd wordt tegen het bin- nenrukken der -Franache fe-oepen in de Rijn- atreek. In dozo nota wor-dt o. a. gezegd Nog voordat «e Fransehe nota werd inge- diend, i« de bf.setting van hot bedr-olde ge bied in hoofdjsank reed* uiL»«vo«rd, Wanneer desniettegenstaande geen blood is verge ten, dan is dat aan de Duitsche regeering te dan- ken, die ter voorkoming van nog ernstiger xampen, bevolen heeft, den opmaxsch niet te belemmeren. De Duitsche regeering moet echter tegen het optreden van het Fransehe leger in naam van het recht, verstand en menschelijkheid met de meeste kracht protesteeren. Zij wil er niet met de Fransehe regeering over redotwisten, of er al of niet een overtre- ding van artikel 44 van het vredesverdrag en zijn aanvullende verdragen is begaan. Het kan onmogelijk de bedoeling van het verdrag van Versailles zijn, Duitschland te verhinde- ren, in een deel van zijn gebied de orde, die door benden roovers en moordenaars op de ergerlijkste wijze is veratoord, boo spoedig mogelijk te berstellen. Vervolgena geeft de nota een uiteeazetting van den noodtoesta: d, waarin de Duitsche regeering zich bevindt. De Duitsche regbe- ring moet er in de eerste plaats aanapraak op ma ken, dat zij den toestand in haar eigen land beter kan beoordeelen dan welke vreem de volken ook, die welliobt door onjuiste of onvolledige inlich.tingen een indruk hebben gekregen, die niet met de werkelijkheid over- eenstemt. De Duitsche regering sou onver- antwoordelijk gehandeld hebben, wanneer zij langer werkeloos ware gebleven in de opti- mistische hoop, dat de beweging in het Ruhr gebied zou eindigen zonder militair optreden harerzijds, en tot du6ver hebben de gebeurte- inissen haar in het gelijk gesteld. De Duitsche regering heeft niet andera kunnen handelen, dan zij gedaan heeft. De gedachte, dat het zendan van troepen naar het stakingsgebied een bedxeiging tegenover Frankrijk zou kunnen beteekenen, is te ab surd dan dat zij wederlegging behoeft. Ten slotte wijst de Duitsche regeering er- op, dat de door de Fransehe regeering geno men dwangmaatregelen de noodlottigste ge- volgen moeten hebben met betrekking tot de politieke en economische verhoudins tuaacben beide landem' Het is voor elke regeering in Duitechlar I onmogelijk, in het toch reeds zwaar goschokte land rust en orde te herstel len en te handhaven, wanneer zij ieder oogen blik door haar voonnalige vijanden met 'n ongerecbtvaardigd wantro wen wordt beje- gend, en voortdurend blijft blootgeateld aan dergelijke dwangmaatregelen. De'Duitsche regeering had met genoegen geconstateerd, dat ook de Fransehe regeering juist thane tot een toenadoring op eoono- misch gebied bereid acheen te zijn. Hoe zou een vobr het herstel van Europa zoo gewich- tig denkbeeld tot vtrwezenlijking kunneu komen, wanne r tegelijkertijd de Fransehe legers Duitschland binnenrukken, en opnieuw opwinding en verbitiering onder 't Duitsche volk zaaien? V66r alles heeft hot voik rust noodig. Dan alleen kan de productie worden opgevoerd tot het peil, welke het leven voor Duitschland mogelijk maakt, en het in staat stelt, de voorwaarden van het vredesverdrag na te komen. GNLUSTEN BIJ BOLOGNA. Exmstige oniusten zijn voorgevallen in een kleine gemeente nabij Bologna, waar die 90- cialisten een openluditmeeting hidden. De poiitie schoot op oproerige elementen met het gevolg, dat 5 personen gedood en velen ge wond werden, Als protest daartegen heeft de Arbeidersraad van Bologna de algemeene staking afgekondigd. Zatwrdagavond arriveerde te Londen do eerste grcep ran Britache vluchtelingen uit het Bolajewiai eche Rualand, alsmede wa aideeling ihilitaire krijgagevangenen. Hun fcaru*,'icomst is te danken aan d© regekng door O'Graay en Litvinof tot at and gebracht. Alle terugkearenden verklaarden, dat de bestaana- voorw&arden in Rualand ondragelijk eijn. Het was onmogelijk voor vreemdelingen om daar langer te wonende Ruaaen celf kwamen van honger om. DE POGLSOH-RUSSISOHE ONtDER- HANIDET iTNGEN. De Poolsche minister van buitenlandsch^ aaken heeft medagedeeld, dat de Poolache regeering geneigd is den 10en April vredei- besprekingen met Rualand te openen. Hij istelt Boryalof ala plaats van samenkomat voor. "Wanneer de Russische volkacommisaa- ria de Poolache regeering zal hebben meege- deeld, dat hij bereid ia binnen den bepaalden termijn gevolmachtigden te zenden, zal de Poolache regeering order geven de vijande- lijkheden in den sector van Boryalof te sta- ken, 24 uur v66r den vaatgestelden datum. DE VREDESONDERHANDEtLINGEN TUSSOHEN RUSLAND EN LITAUEN. De Ruaaiache volkaoommiesaxia voor Bui tenlandache Zaken heeft aan den Idttauachen miniater van buitenlandache zaken medege- deeld, dat de S ovjet-regeering het voorstel van de Littauache regeering om vredeaon- derh&ndelingen te openen, aanvaard heeft. DE PRESIDE^SVERKIEIZING IN Telegrammen uit Amerika noomen Senator Johnaon als eereten en generaal Wood als tweeden candidaat der Republikeinen voor het preaidenfcachap. De voomaamate democra- tische candidaat ia Hoover. De volgorde der andere candidaten is Edwards, Mo Aidoo, Bryan, Palmer. MLAR8CH DER BIHNDEN. Vier en zeventig hlinden zijn eenige daget-. geleden te Leeds bijeengekomen en zijn vaa- daar een w&ndeling naar Londen begonnen, een afstand van driehonderd kilometer Op verschillende plaatsen zullen andere blindeu zich hij hen aansluiten. Hun doel ia Lloyd George te spreken tu dcrijgen en hnn verzoek omvat rijksopvoe- ding, werkplaataen en pensioenuitkeering voor blinden in atede van de thana geldend1 wet. Den geestelijke van de kerk te Oardonas-^ •en dorpje in het EngeWh gr»«^-- T

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 1