e ft OpsmngnltQers van hedun. k Amsterdamsche Heurs Noordhollaudsch Landbouwcrediet Ffcv besteui de*;rf* mtd% dirt wmnnttr ban de lijde van de overheid daartegen verzet zou lcomen, de Bond over zal gun tot het doea verwerken van de melk. Daama werd de vergadering gesloten. IHETT MEPPELSCHE HONDJE. De kleine gele viervoeter die de voilge week heel iMieppel in beroering bracht, deed Zoo- dag opmeuw „van zich spreken". In de „Meppder Courant" toch, leest men dat het oier zich den dag wederom ongemull- korfd op straat vetoon.de en weer vond oen marechauasde het noodig de hood per rijwiel te achtervolgen. Was het toeval of boos opzet, dat de vier voeter ook ditmaal de wnjk nam naar het Wet land, waarop de marechausadea de vorige keer hunne revolverachoten richtten met het nood- lottig gevolg dlat iemand uit het publiek werd gewond. Oondaniks die hande lea meende de mare- chauasfe thans oak weer van zljtn vuurwapen gebruik te moeten maken. De schotqn troffen, gelukklg voor de omatanders, ditmaal geen doel, zfclfs het hondje wist aan het moordeod lood te ontsnappen. De voorzitter der dierenbeschermiing noo- digt degenen, die het zwervemd dier kunnen opvangen uit, het te aijoea huize te doen be- zorgert, daar zich reeds plergauders hebben aangemeld. Voor de veiligheid der Meppelsche burgcrij is het te hopen dat a an de otiigebonde.." Teef- wijtoe van net beest spoedig «n einde worrit gemaakt. VEREEN1GING VAN ZUIVEL- FABRIKANTEN IN NEDERLAND. De Vereeniging van Zuivelfabrikanten in Nciienand hieid gisteren in het American Ho ler te Amsterdam haar jaarlijkaciie algemeene vergadering onder voorzitterachap van den heer J. O/Hibnia. Na een kort openingswoord van den voor- zittex kwamen aau de orde ingekomen atuk- ken Ingekomen was o. m. een schrijven van de Vereeniging Centraal Beheer, waarin den wensch werd uitgesproken adhaesie te betui- jen met een adres aan den Minister inzake de nvaliditeitswet. Besloten werd instemming te betuigeu. Voorts werd besloten lid te wor- den van de vereeniging voor Tentoonstel- lin, 3aar aanleiding van een uitnoodiging van het Departemcnt van Landbouw, om deel te nemen aan de hygieniache tentoonstel ling, die gehouden zal worden volgens een besluit, ge- nomcn op het iongste congres voor volksge- zondheid, werd besloten, dat de vereeniging haar medewerking zal toezeggen, indien na gehouden ondcrzoek daartoc aanleiding blijkt te bestaan. Het bestuur werd daama machti. ging vcrleend, de exploitatie van de „Zuivel- courant" naar goeddunken te regelen en maat- regelen te nemen voor uitbreiding. Ecu com- missie werd benoemd om een onderzoek in te stelien naar de wiize, waatop arbeidszakeo met vrucht behandeld kunnen worden. Het jaarverslag van den sccrctaris, den hecr Tj. Nawijn, werd goedgekeurd. Uit dit ver- slag bleek, dat de vereeniging over het afge- luopen jaar 84 leden telde (1918: 75 leden), (1918: 111). De hoeveel- heid verwerktc voile melk in millioenen ki lo's bedroeg 400. De boterproductie bedroeg K.G. GeSxporteerd werden de vol- Kende hoeveelheden botcr: 8,620,352 Naar Duitschland 680.417 K.G., naar Bel- gie 464.144 K G., nur Frankrijk 453.398 K.G., naar Zwitserland 169.600 K.G., naar Enge- land 20.061 K.G. De totale kaasproductie be- liep 8.183.329 K.O. De balans winst- en verliesrekening sloot met een nadeelig saldo van 819.3014 Besloten werd de verkiezing van een nieuw bestuur uit te stelien tot de eerstvolgcnde buitengewone vergadering. HET PLAN-DE ZEEUW. „De klassenonderwijzer", het orgaan van de afd. Rotterdam van den Bond van Nederl Underwijzers, heeft in een viertal artikelen 't reorganisatieplan besproken. De conclusie der recLactie wordt in het laatstverschenen ruuniner van het blad aldus uitgedrukt: Als ite onderwijzers hun oordeel moeten fortnu- leeren, dan zullen ze bedenken, dat dit stelsel voor het onderwij# weimg goeds en ved kwaads bevat; dat de kinderen dientengevolge scliade zul len lijden in hun intellectueele, inaar vooral in nun moreele vorming; dat de openbare school verlaagd zal wor sen tpt armenschool; dat er bezuinigd zal worden ten koste van het onderwijs en den onderwijzer; dat het onderwijzersambt zal neergehaald worden dat de onderwijzer geestelijk en lichamelijk zai worden uitgebuit; dat de onderwijzer en hij alieen zal moeten betalen in den vorm van een teveel aan arbeid en te weinig aan salaris; en zij zullen na een kalme en zakelijke be- studeering deze plannen absoluut afwijzcn STADSNIEUWS. EEN RIJWIELPADVEREENIGING VOOR NOORD-KENNEMERLAND. Op initiatief van de vereenigingen tot Be- vordering van het Vreemdelingenverkeer te Schoorl en Bergen werd gistermiddag in het hotel „de Nachtegaal" alhier een vergadering gehouden van vertegenwoordigers der ge- meenten Alkmaar, Fieiloo, Castricum, Eg- mond-Binnen, Egmond aan Zee, Bergen en Schoorl en de vereenigingen tot het bevorde- ren van het Vreemdelmgenverkeer in deze gemeenten Alkmaar was vertegenwoordigd door den heer Willekes Macdonald, (de bur- derd en geen d bliikbaar mogelijk Schoorl door burgemeester en wethouders, Bergen door den burgemees- gemeester waa verhinderd en geen der wet houders was het bliikbaar mogelijk geweest aanwezig te zijn), uders, Bergen door den Ourg< ter en den secretaris, Egmond aan Zee en Heiloo door hun burgemeesters en Castricum door den secretaris. De vergadering werd voorts ook bijge- woond door het lid van de Prov. Staten, Mr. W. C. Bosnian. De heer C. Kriller, uit Schoorl, hcette de aaawezigen welkom en aprak zijn vreugde er over uit dat de uitgeooodigde lichamen, evenals Mr. W. C. Bosman, aan de uitnoodi ging gevolg hadden gegeven. De heer de Bruiin, secretaris-ingenieur van de Wegenconiruissie van den Algnn. Ned. Witlrijdcrsbond, gaf hierop een inleiding over doel en werken van een Rijwielpadver eeniging, als gedecentraliaeerd orgaan van den AN. W. B., voor walks uitsenzetting wtj veiwfosu met om vwvtag van den lten April te Schoorl gehouden vergadering, waar de heer de Bruijn een dergelijke uiteenzetting Sal en waar tot het beleggea van deze verga- ering werd besloten. Na deze inleiding verklaarde de burgemees ter van Bergen, dat de gedachte vereeniging zijn voile instemming had. De heer Schermer (Schoorl) betoogde, dat de vereeniging ook moest streven naar de ver- betering van beataande wegen. De heer Zeijler twijfelde er niet aan of al ien waren het het over eens, dat de weg van Castricum naar Cam perdu in verbetering be- hoefde, toch diende men de twee zaken uit el- kander te houden. Men diende allereerst de Rijwielpadvereeniging op te richten. De rij- wielpaden waren er in hoofdzaak om het toerisme te bevorderen, al behoefde men de utiliteitsoverwegingen niet uit het oog te ver- liezen. De secretaris van Cactricum deed mededee- liug, dat Castricum reeds onderhandelingen had aangeknoopt met Egmond-Binnen en Bergen over de verbetering van den weg van Castricum naar Bergen. Spr. oordeelde, dat men zich ook met het verbeteren van de we gen moest bezighouden. De heer de Bruijn deed nog uitkomen, dat de werking van een Rijwielpadvereeniging in hoofdzaak is het aanleggen van vrijliggende rijwietpaden, die niet aansiuiten aan bostaan- de wegen Van Castricum naar Campenduin zal hef rijwiel pad w«l iangs den weg moeten en een deel van het werk der vereeniging is ook de besturende lichamen te bewerken rij- wielpaden langs de wegen aan te leggen Bij een modemen weg behoort een rijwielpad Met den heer Zeijler was sprekcr het eens, dat men niet te veel hooi op de vork moest nemen. De heer Van Rtenen was van dezelfde mee- ning. De heer de Bruijn deed nog uitkomen dat het doel van de vereeniging is, de onder- houdskosten door contribution en den aan- leg der wegen door subsidiOn te bekostigen. De A N. W. B. geeft 36 pet. van de aanleg- kosten. De heer Willekes MacDonald deelde mede, dat de zaak de grootste belangstelnng had van den burgemevster van Alkmaar. Deze was door uitstedigheid verhinderd tegeawoordig te zijn en had naarom aan spr. verzocht inede te deelen, dat z. i. ahes wat het toerisme be- vordert in Kennemerlaud, ook ten bate van Alkmaar komt, waarorn hij overtuigt waa dat Alkmaar tot ue vereeniging zou toetreden en deze zou steunen. De heer Zeijler las uit het verslag van de Rijwielpadvereeniging „Gooi en Eemiand" voor, dat deze vereeniging reeds 1148 leden telt De contributies blijven voldoen aan de eiscneii, die de koslcn aan onderhoud der padeu steit Een legaat van 5000 was bij- zonder weikom. Lte leden ontvangen grans evn wegen kaart. Hierna trauen alle aanwezigen als lid toe. De coninbutie voor leden zal minstens 0,50 per jaar, die voor begunstigers minstens j 2,50 per jaar zijn. ,De voorzitier verklaarde hicrop, dat de voor- loopige conunissie het op hoogen prijs zou stelien wanneer tot bestuursleden van de ver eeniging 7 leden werden gekozen, waarvan een uit ledere gemeente, De heer de Bruijn gaf in overweging ook plaatseldjke atdeelingen op te richten. Voor ge nieenten en buurtschappen met meer dan 25 kden is dit mogelijk en deze kunnen dan voor itun afdeeling een lid aanwijzen die de verga- uningen van het hoofdbestuur bijwonen, waardoor het contact met het hoofdbestuur en de afdeeiuigen is verkregen. Hiertoe werd besloten. lot bestuursleden werden hierna gekozen de volgende heeren, na daarvoor door de ver- tcgenwooixiigers uit de versdiillende plaatsen eandidaat te zijn gesteld: De burgemeesters van Castricum, Egmond aan Zee eu Bergen en de heeren Veldkamp (Heiloo), F. Schermer (Schoorl), v. d. Ht (Egmond-Binnen) en Mr. J. P. Bosman 0 maar). Up voorstel van den heer Klomp werd nog besloten voor Castricum den secretaris en voor Alkmaar den heer Wil lakes Mac-D maid gekozen te verklaien, wanneer de voor deze plaaisen gekozenen bedankien, omdat deze heeren dan de meeste stemmcn hadden verkre gen. De andere heeren die aanwezig waren, lumen hunne benoeming aan. Mr. W. C. Bosman sprak de overtuiging uit, dat ieder wiclrijder het grootc nut van wieierpaden zou inzien en daaroin tot de ver eeniging voor het luttele bedrag zou toetre den. Spr. had geen bestuursfunctie willen aanvaarden, omdat hij overtuigd was, de ver eeniging ais niet-bestuurslid beter te kunnen dienen. Hierna werden de statuten en het huishou- delijk reglement na uitvoerige bespreking en na het aanbrengen van enkele wijzigingen vastgesteid. Aangezicn alleen zij bestuurslid mogen zijn die lid zijn van den A. N. W. B., werd be- paaid, dai de vereeniging voor een bestuurs- ud, die dit wenscht, de contributie betaalt. De heer Peeck bracht den voorzitter een woord van dank voor de leiding en de veree nigingen Schoorl en Bergen voor het initia tief en de krachtige wijze, waarop de oprich- ting van de vereeniging tot stand was ge- bracht. Spr. wilde op deze vergadering den wensch uiten, dat de besprekingen tussclien Castricum, Egmond-Binnen en Bergen, over de verbreeding en de verbetering van den be- staanden Duinweg, ook zouden worden uit- gebreid tot Schoorl. De weg loopt tot Cam- perduin en als men dit doet, da'n komt het provinciaal belang nog meer naar voren. De heer van Reenen oordeelde het gespro kene door den heer Peeck van veel belang, al ging het buiten de vereeniging om. Het be- rijdbaar maken van de geheele kust tot de Pet- temer Zeewering zou zeker een groot provin ciaal belang zfjn. De voorzitter sprak hierna den wensch uit, dat het nieuwe bestuur de zaak krachtig ter- hand zal nemen. Spr. verwachtte, dat ook in de dorpen een groot aantal leden zouden toe treden, opdat het gewenschte: .jfoede wegen en rijwielpaden", spoedig bereikt werd. Met een woord van dank aan dot heer de Bruijn sloot spreker de vergadering. SPIRITISME. Oiaterenavond hield Captain Smyth een openbare lezing in „de Unte", waarin hij een en ander omtrent bovengenoemd onderwerp uiteenzette. Hij sprak zeer duidelijk ea lang- t, ww,v. spiritisme. d.w.z. bet gelool dat er communicatie kan bestaan tusschen de menschen en de verdwenen gcesten, n.l, dp dooden. Slechts enkelen kunnen deze verbin- ding tot stand brengen, want de meeste men schen zijn ontzettend material istisch, heb ben absoluut geen begrip (knowledge) van den geest Het is het beste om volgens den bijbel „ongeloovig" te zijn, maar dan de geest te erkennen. Spr. deed uitkomen hoe echter in de laatste jaren zeer veel over dit onderwerp geschreven is, dat als bedrog aangcmerkt moet worden Wij zijn in het bezit van stof- felijke lichamen, maar tevens is in dit lichaam de geest aanwezig. Wij zien dat bij cen doo- de deze weggegaan is, vroeger meende men, dat een vogel net lichaam vcrliet, d.w.z. de geest. Wanneer het lichaam verzwakt is en niet meer bestand is tegen een zware ziekte en de mensch sterft, zeggen we, dat de geest het lichaam verlatcn heeft, hij is dood. De geest die zetelt in de hcrsens en de zenuwen cn deze geest kan genoemd worden de zlel. Men moet vooral ae intellectueele geest, de hersens (the mind, the brain) niet verwarren met de ziel. de geest (the soul, the spirit). Wanneer nu een mensch volmaakt is, kan hij contact krijgen met de univcrseele geest, maar niet in deze wereld. In vroeger tijden hadden de heiligen contact met deze algemeene geest en met ae dooden, ook wisten ze iets van de tockomst af. Spr. zctte daama het verschil uiteen tusschen geloof (faith) en wetenschap (science), gcloof neemt aan door de geest, cn wetenschap vraagt bevrediging door middel van de hcrsens Verder verdeelde spr. de bovennatuurlijke wereld in ren beven- en ondergedcelte, de goede en de slechte geest en vergeleek de menschclijke geest bij een magncet; It de menscheiijke geest goed, dan zal ze aange- trokken worden door de goede geest en is ze slecht, dan trekt ook het slechte haar naar zich toe Maar geen enkele goede menscheiij ke geest kan met mogelijkheid grooter zijn de hoogste macht. Er zijn b v gevoelens, die zoowcl goed als slecht (positia als negatief) kunnen zijn, b v. een man wil geld verdienen voor zijn gezin en werkt er hard en ijverig voor, een man wil geld hebben en hij steelt hetiemand is heel moedig en vecht voor zijn vaclcr.'and dat is goed; hij is moedig maar vecht om le vechtcn met zijn medemensch, dat :s s'echt. (Het kwam blijkbaar niet in spr. op het ,,vech en" als zoodanig reeds af te kcu- icn (verslagg.) Daama kwam spr. dp het gebied dor tele- patie en hij deed een verhaal, dat voor waar aangenomen moest worden, van een dame, die in haar droom meende te sterven cn in haar •doodsnood een goede vriendin riep op eeni- ge honderden mijlen afstand Deze dame hi orde niet allccn de stem, doch noteerde de lot haar pekomen woorden. Er bestaan n.l. drie condlties van de geest. de wakende. de half wakende (droomende) en de vast slapenfle Het contact met de geesten wordt verkregen op een splritistische seance, door middel van een medium Dikwijls is dit medium onontwikkcld, het moet echter alle wilsuitingen opgeven en in een bijzon- dere physieke gcstcldlieid verkoeren, z g. open lichaam, zoodat de geest gemakkelijk in het lichaam dringen kan De geest spreckt dan door middel van. het medium, manifesteert zich dus in dat lichaam Men moet aan de stem articulatic kunnen hooren of er ver- schillcnde geesten zich manifestceren Ook hier zijn dikwijls gevallen van fraude voori komcn Spr hoopte door SUHrillB i"cn, die zeer lang waren op den duur, de be- ■ge- tTn- langstelling voor het onderwerp te hebben gewekt; in Engeland gingen duizenden tot het spiritistiach geloof over. Hierbij werd de rede besloten, waarop de weinige aanwezigen b'ljken van waartjeering brachten. RECHTSZAKER DE MOOKD TE R01I ERDAM. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage behan- ddde gisteren de zaak tegen den bpaanschen treuuner, die een medeschepetuig te Kotter- aam zou hebben doodgeschoten. De recht- oaoK a idaar had hem veroordeeld tot 2 jaar fccvangensstrai. het Hot beval een nadere instructie en ge- tastte mvrijhetdatelltng van beklaagde. PRINC1P1EELE DIENSTWEIGERING. Het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht, deed in hooger beroep uitepraak in de zaak tegen P. Zmiliden-soldaat bit het IQe Reg. luiauterie. die in eersten aanleg door den krijgsraad te VGraveohage was veroordeeld ryf maanden nuutaire gevangewsstrat, ontzegging van het recht om bii de ge-' wapeude macht of ala militair geemployeerde te dienen voor den ijjd van vntjaren, ter za- ke dat hij om principieele redenen te tiaar- lem omstreeks 13 December 1919 opzettelijk heeft nagelaten te voldoen aan den last van zijn compagniescommandant, kapitein K-, om de militaire uniform aan te trekken. Het Hof deed de uitgesproken ontzegging te niet, doch bevestigde overigena het vonnia van dm krijgsraad. LEVENSLANG GEelSCHT. Tegen den 17-jarigen P. S., die 16 Maart 1919 te Apeldoom vrouw K. heeft doodge schoten en haar man met een schot verwond had, is levenslange gevangenisstraf geeischt. De ^aalc werd met gesloten deuren behan deld, wegena minderjarigheid van den be klaagde. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 27 April. (Vervolg). INBREUK MAKEN OP EENS ANDERS VISCHRECHT. De visschers Com. W. en Pieter Maria N., beiden te Zaandam wonende, stonden terecht ter zake strooperij van visch in den nacht van 4 op 5 Februari, ten nadeele van den vis- seller D. Dil te Akersloot. Beklaagden werden betrapt toen zij met het vischnet bezig waren, door den rijkaveldwachr tcr Rab. De lste beklaagde was voomemens een ge- heel speech af te steken, doch de president verzocnt hem eerst een groote prufm tabak, die beklaagde achter zijn kiezen had, te ver- wijderen, aan welk verzoek door beklaagde werd voldaan. Beklaagden hebben eerst aan den verball- aant toegegeven zich aan het felt te hebben achuldig gemaakt, welke bckentenis nu door hm werd teruggeaomen. Hiet O. M. voderde tegen beklaagden ietfer 25 boete subs. 25 dagen hechtenis, met last tot verbeurdverklarlng van het inbeslagge- nomen net. VERNIELING EN WEDERSPANNIO- HEID. De 26-jarige sjouwerman Pieter K. te Hel- der heeft heel wat op zijn kerfstok. Eerst heeft hij zich op 7 Februari schuldlg gemaakt aan vernieling van gla&ruiten, daar- op heeft hij zich met geweld verzet tegen den agent van politie B. J. v. Tol en iemand, die den agent assisteerde, met een mes bedreigd. Beklaagde was dronken en zeide nu van.net geheele stelletje nieta af te weten. De 27-jarige Joh. v. L, gescheiden echtge- noote. kreeg omstreeks Icwart over 7's avonds van beklaagde bezoek, doch werd niet binnen- gelaten, waarop beklaagde begon te schelden en zich aanvankelijk verwijderde. Later kwam beklaagde weer terug, maar vond nu de deur op de knlp, waarop beklaagde in woede 3 glasi uiten stuksloeg. Beklaagde deed zeer vreemd en sprak on- verstaanbaar en onbegrijpelljk eu gat den In- druk een zenuwlijder te zijn. Hij scheen ook met een nachtspiegel gegooid te zijn. Hij is later met behulp van een burger naar het po- litie-bureau overgebracht. Deze burger werd dooi' beklaagde met een knipmes bedreigd. Het O M. vorderde tegen beklaagde, die ;en gevangenis- telkens interrumpeerde, 1 ■traf D1EFSTAL VAN EEN DEKEN. hnke H., 23 jaar, koopman alhier, stood in persoon terecht wegens diefstal van een ou- den wollen deken, gepleegd op 20 Februari, ♦en nadeele van A. Relk, nuisvrouw van B. Morro. Beklaagde bekende en zelde, dat hij zich uit armoede aan den diefstal had schuldig ge maakt Hij toonde zich zeer aangedaan. Het O. M. zeide, dat beklaagde niet gun- stig bekeiid stond en vorderde 15 boete subs 10 dagen hechtenis. DIEFSTAL. De 20-jarige werkster Geertmida H., wo nende te Egmond-Binnen, thans gedetineerd, stund terecht ter zake diefstal van verschil- icnde liifgoedaen, toebehoorende aan de fa- milie W. J. A. G. kusters, «ulks op 6 October ivi9. Beklaagde was van 1 to 11 October a is dietnstbode by de fomilie Kusters in be- uekKing. Spoedig werden gemist een molton onuerrok, ecnigc onderlijfjes en een geveston- ueerd hund. De waarde der goederen bedroeg pi.m. J 30. ocKtaagde bekende het feit Ook in Februari 1920, toen zii als werkster in Uieust was bij mevr. Wntop Koning, heeft zij zicn aau dietstal schuldig gemaakt, o. m. van een ringetje, een lepeltje, een dooa inhou- uvuue uuciuicsscu, zakUoekjes, cnz. De doos inesseu werd verkocht voor 5,—. Ook dit werd door beklaagde toegegeven. ilet Q. M. verzocht de zaak in handen te steilen van den rechter-commisearis, ten einde een psycinatrisch onderzoek te kunnen instel- len. De verdediger, Mr. Leesberg, zeide daarte- gen geen bezwaar te hebben. Verdediger uchtte nader toe waarom beklaagde tot het nuadrijf kwam en is van meening, dat hier be ter een voorwaardelijke veroordeeling zou kunnen worden uitgesproken, dan terugwij- ziug van de zaak naar den rechter-conumssa- ris. De behandeling van de zaak werd geschorst en deze gesteld in handen van den rechter- commiusaris, opdat een onderzoek zal kunnen worden ingesteld naar de geestvermogens van beklaagde. DIEFSTAL VAN EEN HORLOGE. De 21-jarige dienstbode N. P. S., wonende te Ubtiam, was eveneens gedetineerd. Haar werd ten laste gelegd: diefstal van een horlo- ge, op 8 Maart, ten nadeele van den heer Th. v. d. Klei, juwelier alhier. Zij bracht een gou- den damesringetje in reparatie en vroeg hor- logcs te zien. omdat zij er ecu aan haar zus- ter wilde caaeau doen. Zij heeft de horloges, die haar werden getoond door mej. E. M. v. d. Klei, bezichtigd, maar er geen gekocht. Na naar vertrek miste mej. v. d. Klei een gouden aameshorloge. Beklaagde bekende. Tijdens het bezichtt- gen van de horloges heeft zij er een in haar zak gcmoffeld. Beklaagde is reeds meer ver oordeeld. Fiet O. M. achtte het meisje verloren en vorderde 5 maanden gevangenisstraf. Mr. Verdam, ambtshalve toegevoegd ver dediger, geloofde, dat beklaagde voor de ver- leiding was bezweken, wees voorts op haar jeugdigen leeftijd en verzocht een geringe strai. zoo mogelijk eene voorwaardelijke ver oordeeling. APPeL KAlvITONGERECHT. In hooger beroep werd behandeld een zaak tegen Jan J., opkooper te Alkmaar, wien ten laste was gelegd.overtreding van art. 437 Wetboek van Strafrecht: het als opkooper geen doorloopend register houden. Te dier zake was beklaagde veroordeeld tot 50 boete subs 30 dagen hechtenis. Beklaagde, zoowel als de ambtenaar van het O. M. wa ren tegen dit vonnis in hooger beroep geko- men. De Alkmaarsche recherche had bij ap pellant een hoeveelheid touw etc in beslag genomen, die van diefstal afkomstig was. jkon toen geen register toonen. Hij bekende er een dergelijk register niet op na te houden Het O. M. vorderde bevestiging van het gewezen vonnis. Appellant zeide niet te weten, dat hij1 zulk een register moest bijhouden. WEDERSPANNIGHEID. De los werkman Leendert K., alhier woon- achtig, was op Zondag 22 Februari aan; irepen door een agent van politie, met litie-bureau ioel hem naar het pollitie over te brengen, omdat K. in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde. Tegen zijn arrestatie verzette K. zich door te ruggen en te trekken, zich aan voorwerpen vast te klemmen en op den grond te gaan liggen. Nadat de agent assistentie had gekregen van den hoofdin- 8pecteur, werd K. overgebracht en opgebor- gen. Eisch tegen den niet venchenen beklaagde 1 maand gevangenisstraf. Hierna slulting. ZEETIfDfNOBM. STOOMVAARTLITNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. KAMBANGAN vertrok 28 April van Rot- teordam aiiAr Newport New*. EOMBOK (uifetis) passeento 26 April Quessant. PR1NS DER NEDERLANDEN (tbuis- rets) vertrok 23 April van Colombo. RONDO (uitreia) vertrok 23 April van Colombo. BATJAN arriveerde 27 April van Amster dam te Antwernen B1LL1TON (thuisrds) vertrok 25 April van Padang. ROTT1 vertrok 26 April van Batavia naar New-York. KON. NED. STOOMB. MIJ. INO arriveerde 27 April van Bordeaux te ijmuiden. ZENO van St. Nazarre a passeerde 24 April Quessant. ZEUS arriveerde 24 April van Genua te Malta. KON. NED. STOOMB. MIJ. JUNO vertrok 18 April van Cadi» napr Lissabon. MEROPE arriveerde 26 April van Lissa bon te Gibraltar. MINERVA, van Amsterdam naar Palllco, passeerde 26 April Portland Bill. NERO, van Leixoea naar passeerde 22 April Peniche. TELLUS, van Amsterdam naar de Midd le 26 April Kaap Spartel riveerde 28 Apnl te Amsterdam. IT AN atTiveerde 28 1 van NorrW- :STA arriveerde 26 April van Glasgow te Alexandria KON. HOLL. LLOYD. FRISIA vertrok 28 April van Amsterdam naar Buenos Ayres. STV. MIJ. OCEAAN. EURYPYLUS van Japan naar Amsterdam vertrok 27 April van Pcnang. SWAZI van Singapore naar Amsterdam, passeerde 26 April Sagrcs. STOOMVAART-M1J. OCEAAN. DARDANUS arriveerde 27 April van Li verpool te Batavia. HOLLAND-AMERIKA LIJN. KIELDRECHT, van Calcutta naar Rotter dam, paseerde 26 April Perim. ROTTERDAAtSCHE LLOYD. JACATRA vertrok 25 April van Macas sar naar Adelaide MARKTBER1CHim ALKMAAR, 28 April. ALKMAARSCFiE EXPORTVEILINO. Bloemkool te soort (per 100 at.) 16.70 tot 25.60, Wortelen per 100 bos 1-7.60 tot 30.20, Rabarber 5.40 tot 8.20, Asper- per tuu st. 2.ou tot j 4.»u, fietersene per 100 boa 1.20 tot 2.80, Prei per 100 bos 5.10 tot 8.40, Postelein per ben 1.53 tot 1.69, Radijs per 100 boa 4.40 tot 6, Raapstelen per 100 bos 2.90 tot 3.70, Spinazie per 100 K.O. 13.40 tot 25.90, Selderie per 100 bos 1.80 tot 4.20. Sjalot- ten per 100 K.O. 10.20 tot 13.70. LANGED1JKER GROENTENVEILINO. In de heden gehouden veilingen werd be- taald voor: Rabarber 4 tot 4,30. Bieten 1,10, Uien 15 tot 20,10,2e soort 4 tot 4.70. Allea per 100 Kg. Aanvoer 5'250 Kg. uien 3650 Kg. rabarber, 2600 Kg. bieten. ZAANDAM, 28 April. Veilii „de Zaanstreek." Spinazie 54.82 ct per ben, 2.402.85 per kiat, sla 1.59—f 5.50 p. 100 krop, peen 2528 ct. p. bos, postelein L852.10 per ben, selderie 4r—4H ot. p. bos, pietereelie 4r— 5K ct. p. bos, prei 914X ct p. bos, raap stelen 5X~7^ ot. p. bos, radijfl 50 ot. p. bos, sjalot iii—8 ct. p. bos, rabarber 7X— J eilinavereenigimg 18ii ot. p. boa, zoeto appelen 5X— 12V4 P- goudrenetten lfl ct. p. p., Bellefleur 10—11 ot. p. p., bloemkool I 28—85 ct. p. stuk, kom kommers 18 ct. p. stuk. van 29 April 102O. Opgave van Atchis. Top. S. F6 C. g. A Denv R. Grande Spw. C. v. A Erie Spw. Mij. Gewone Aand. i. City South. Railw. Cy. a. dlto Fret. A. Kans, South. Railw. Cv Missouri Kans. Tex. C. v. A. Mexican 2e Fref. A Southern Fac. Comp. A. South. Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pao. Railr. Cy. C. g. A Anaconda Copper U v. A. Am. Car Foundry Co. G. v. A. Amcr. Hide Leather Comp. Central Leather. Studebaker C. Gew. Aand. Unit. Stat Steel Corp. C. g. A Int Merc. Marine Cy. afg. A. Int Merc. Marine afg. pr. A Gee. Holt. Petr. Cert v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. A. Orion Petrol. Mij afgest A Steaua Romana Pet Mij. afgest A Compania Mercentil Argentina A Cult. Mij. der Vorstenlanden id. id. id. Winstaand. Handelsv. Amsterdam Aand. Ned. Handel Mij. G. v. A. Id. Resc. Nederl. Ind. Handelsbk. Aand. Amsterd. Rubber Cult Mij. Aand. Nederl. Rubber Holl. Amerika Lijn A id. Gem. Eigendom A. Holl. Stoomb. Mij. Atnd. Java China Japan Lijn A Kon. HolL Lloyd Aand. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Aand. Idem Nieuwe Aand. Kon. Paketvaart Mi). A. Ned. Scheepv. Unie Aand. Rotterd. Lloyd A. Stoomv. Mij. Nederland A A'dam Deli Comp. Aand. Dell Batavia Tab. Aand. Deli'Maatschappij Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Sehembah Tabak'Mij. Aand. Inaulinde Oliefabrieken Ex-dividend. Metfedeelingen van Dooderdag, 29 April 1920. Oliewaarden. flauw, vooral voor Konin- Jrlijlce Olie met niet veel1 handel. Culturen vast met tamelijk veel handel. Scbeepvaart aandee- len iets hooger. Tabakkea vast. 9Ms 4 Slot- kom van Klatar. 89 7uAs 8 151,4 16 jy 17 48 9Vs 7 7 101'Is 24 23 128i/» 129 133 150' 117 90Vs 88 124*/a 123 109 Vs 107', 391/, 38)/, 1631/, 313 313 924 908 601/a 60 155 155 296 309 343 347 370 378 880 890 2381/4 241 238T/s 241 310 309 238V4 239'/, 125'/, 126 4961/, 497 485 488 2041/, 208 352 353 183V* 183 241 223 2361/, 220 243 288 290 281 277 359 353 283'/, 515 525 520 525 300 300 296 V, 503 505 236 235

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 6