T wonderen waard. Oolt antidre krawtvoorwe*- pea viadt men. in dezea prettig aaadoendea kunsthandd. Een expositie van schilderijen van verschil- lende meesters viadt men in de andere bene- denvertrekken. In de 6talage kan men een breed opgezet bloemstuh bewonderen, da-i zeer mooi van Meur is. De opening van verschillende filialen van Amsterdamsche finna's bewijst wel, dat men in de hoofdstd de beteekenis van Bergen be- gint in te zien. Ongetwijfdd kan men de vestiging van dit filiaal als een aanwinst voor de gemeente beschouwen. UIT NGOKDS<MARWOUD!B. ZUID-SCRARWOUDE. Ondcrtrouwc/f Johannes Beniardus Maatding en Oeertroid? Ziip. Petrua Kwnst en Catharlna Zijp, Jan de Ruiter en Trijntje Liefhebber. O e t r o u w d Cornelia Moddcr en Maartje Beets. Simon Kruijer en Oeertje Bekker. Jan de Ruiter en Trijntje Liefheb- ber. Geboren Petrus Jacobus, z. van Ja cobus Groen en Antje Duijves. Jan, z. van Jan Kuiper en Sijbreg Wardenaar. Overleden Lourens Kalverdijk, 58 j. Rens Dirk Kuiper, 5 w. Petronella Berlee, 87 j. Frederik Winder, 5 m. EQMOND AAN ZEE. Haog en iaag water. Mei 1920. Noog water. Laag water. Datum Voom. Nam. Veorm. Nam. 8 7,21 743 2.57 3,17 9 T,58 8,24 B,3T 3,50 10 8,46 •,17 4,11 4,32 11 9,42 10,16 4,54 5,24 12 10,48 11,26 5,52 6,37 13 12,- 12,36 7,05 7,57 14 1,06 1,15 8,19 9,11 15 1,34 3, 9 25 10,07 STADSNIBUWS. BENOEMD. Op de algemeen vergadering van aandeel- houders der opgerichte N.V. Stoombooton- deraeming Nieuwediep- Amsterdam te den Helder, is tot directeur benoemd onze stad- geuoot de heer W. Velthuijs. OPBRENGST COLLECTE VOOR HET ARME GEZ1N. Op een' 35-jarig echtfeest is gisteren onder de teestgangers voor het door ons aangegeven arme gezin gecollecteerd, welk bedrag k J 5.07 y» aan ons bureau ia afgedragen. De tuberculeuse man ia inmiddets overle- ben. De vrouw blijft met de kinderen in zeer benoeftige omstaadigheden achter, zoodat verdere gaven nog zeer welkom zijn. iiueronder voligt nogmaals de veran/twoor- ding van ingekomen geldien voor het anne ge- zio, diaar in de voirige ddor zetfouian eenige onnauwkeurigheden voorkwamcn. iN. N. 1. NL 0.50, de Leeuw 1, van der Stem 1, P. v. d. Veer 1, A. J Stikr eel 10, uit Anna's spaarpot 2.5Q, onbe- kend 1, kinderen 020, Gebr. Beelen- 225, de Wit. 1.50, Mevr. O. 1.25, Nachtveiligheidsdienst 3, J. de Wit 1. N. N. 1, M. en K. 1.25, J. 1, H. H. 0.50, S. 2, „Ons Blad^. Joop Kleisteriee 2i0, N. N. 1. N. N. 2.50, M. N. 1, N. N:. 1, P. 2.50, C. Oudes 2 50, B. 3,50, Sdiut 1, K. B. 1, Z. f 1. T. H. F. 1, Nelly 0.25, Postma 1, N. N. 2.50, H. E. B. 20, E. D. 2 50, v. K. 1 AO, A. H 3, 3 heereni 5, N. S. 2.50, iMlevr. N. N. 2.50, N. N 2, J. D. Braaik 1:50, Mevr. N 1, W. Frese 5, K. te B. 1, A. te H. 1, N. N. 1, te zamen J 106.70. GYMNAS1ASTEN-VEREENIGING. De Alkmaarache Oynasiasten-Vereeniging „Autoi-Esmen" had ter eere van haar lustrum z.aterdagavond in de groote zaai der Harmo nic een ieestavond georganiseerd. Nadat de praeses, de heer v. d. Arend, met een hartelijk woord van welkom tot de heeren curatoren, rector, leeraren en leeraressen in't bijzonder tot den vroegeren leeraar Dr. Klinkeiiberg, die speciaal voor dit lustrum was overgekomen en tot de besturen van zustervereenigingen en verdere aanwezigen, den teestavond had geopend, kon met de uit- voering van het eigenlijke programma wor den begonnen, nadat eerst door alle aanwezi gen de twee bonds liederen waren gezongen. Dit vermeidde slechts een numruer, n.l. de opvoering van „Romanesk", romantische co rned le in drie bedrijven naar het Fransch „les Romanesques" van Edmond Rostand. Zooals de voorzitter nog in zijn openinga- woord memoreerde, had men op dezen lus- trum-avond iets bijzonders willen geven en inderdaad wij hebben den moed van den heer J. B. van Amerongen bewonderd om met leer- lingen-dilettanten een comedie als „Roma- nesk" op te voeren. Maar wij brengen den leider hier dadelijk een woord van hulde voor hetgeen hij bereikt heeft en wij kunnen ons le- vendig voorstel len, wat een moeite en Inspan- uing het hem zal gekost hebben het geheel te brengen tot de hoogte waarop het stond. Hoe moeilijk is in de eerste plaats het zeg- gen dezer poezie. De uitmuntende vertalin, van de K. V. Het Nederl. Tooneel was wel wiilend algestaan. En wat stelt dit buitenge- woon fijne Fransche werk een hooge eischen wat de gebaren en standen betreft. Daarom kunnen wij, gezien de krachten waarover de heer van Amerongen te beschikken had, niet spel, kortoro in haar heele op+redes, a+ak zij boven de anderen uit, die echter zonder uitzondering hun beste krachten gaven en veel tot het succes hebben bijgedxagen. Naar het einde zakte het spelpeil aaximerkeliik. Syl- vette had door verkoudheid ook niet de voile beschikking over haar geluld. De twee vaders gaven dikwijls heel aardig spel. De rol van Percinet werd door een jom- gedatne in travesti gespeeld. De keurige cos- tuums van de firma Mulder gaven aan het ge- neel veel bekoring. De heer Steeman uit Am sterdam zorgde voor het kapwerk. Aan't slot kregen de dames bloemen. Syl- vette en de onder-voorzitter boden den prae ses bloemen aan, voor al't werk, dat hij had verricht De praeses bracht daarna hulde aan den heer van Amerongen voor zijn uitstekenide lei- ding en bood hem het cereiidmaatschap aan. Hij huldigde mej. Dckkers voor haar werk- zaam aandeel in de zaalversiering en bracht dank aan den dirigent van het gymnasiasten- orkest. iDeze musici vulden de pauzes inderdaad op aantrekkeiijke wijze aan en met genoegen luis- terden> alie aanwezigen naar het mooi uitge- voerde duo voor viool en piano door de twee dames leden van het orkest. Het daverend ap- .plaus was werkelijk verdend. „Antoi Esmen" kan met genoegen op haar lustrum terugzien. DE ACTIE VOOR SALARISVERHOO- GINO VAN HET R1JKSPERSONEEL Over bovengenoemd onderwerp sprak 9 Mei in cafe „umtral" de voorzitter van o. N. A. B., de heer Noordhoff. De vooizitter van de afd. Alkmaar van den C. N. A. B. opende met enkele woorden de vergadering, hierbij de wensch uitsprekende, uat men gezamenlijk moest strijuen voor wij- zinging van het salarisbesiuit De heer Noordhoff, hierop het woord ver- krijgende, begon met uiteen te zetten hoe vroger de neutral vakbeweging baas was, maar niets deed. De ambtenarenvakbeweging m't bijzonder. Men had een Bond „de Rrechtstoestand", verschillende ziektebonden zouais -Ttora" enz. Vele van die organisaties epeeiden in de kaart van dehoofdambtenaren, die, doordat er groote verdeeldheid heerschte, hiervan gretig gebruik maakten. In die organisaties kwamen de engere groeps- en persoonhjke betangeui siechcs naar voreu. Er was geen overeenstemming in belangen, het was een lappendeken gelijk, zeide spreker. voor de vooxuitstrevenden was het ten laatste onmogelijk om die organisatievorm vast te houden. De moderae organisaties, zeide spreker, nebben nog iets anders te doen dan enkel ca- cegoxaie belangetjes te behartigen. Zij maken en ctoorieven mee het groote werekigebeuxen. den spreker de wording Het is niet meer mo, anders dan zeer tevreden zijn met het ver kre gen resuitaat. De aanwezigen hebben't ge heel met onverdeelde aandacht en belangstel- ling gevolgd. Door de opvoering van het verrukkelijke werk van den grooten Rostand zijn we inder daad een stap nader gekomen in de goede richting, n.l. de verhooging van het artistieke peil der uitvoeringen onzer onderwijsinrich- tingen. net eerste tooneel liet ons de tuinen van Bergamin en Pasquinot zien, gescheiden door een muur. Zeer jammer vonden wij het. dat deze muur veel te laag was. Vennoedelijk waren aan verhooging bezwaren verbonden, maar zooals het thans was, werd die illusde toch leeflijk verstoord. De twee vaders veinzen heftige vijandschap om hun beide kinderen, Percinet en Sylvette, tot elkaar te brengen. Hun list gelukt wonderwel: de verboden vrucht smaakt altijd heerlijk. Een in elkaar gezette ontvoering met behulp van den Spa- dassijn Straforel brengt alles in orde. Maar als later dt twee gelieven bemerken. hoe zij gefopt zijn, en voor hen't romantische van alles verdwenen is, dreigt verwijdering. Stra- f rel zorgt echter voor een gelukkige verzoe- ning. Dit in't kort over't stuk. Wij moeten ons tot enzen spijt beperken Met bijzondere waardeering noemen wij hier de vertolkster van den rol van Sylvette. In zeggen, gebaren N. A. B. na. net is met meer mogeujjc om enkel een adresje te verzenden en af te wach- ten tot het de heeren behaagt antwoord te ge ven. Wij hebben ook onze maatregelcn moe ten nemen tegen hoodfambtenaren die trach- ten onze voormannen te ontslaan. Spr. noem- de als voorbeeld1 Tolsrna en een zijner familie- ledett^^^H I>e C. B. P. T. T. volgt ons na, is 10 jaren na ons ook mee gaan doen. Is thans ook, nadat de leiders van dien Bond ons er steeds heftig over- aangevailen hebben, ook aan cen- traiisatie gaan doen. Dan liet spr., zooals hij het noemae, een partijtje vuil de revue pas- seeren, dat door de neuttalen vooral over zijn hoofd was uitgestort. Men is bij de C. B. P. T. T. nooit zoo eerlijk om alles waar men over schnjft of spreekt aan znij leden voor te en. komt spr. aan de mobilisatiejaren en de groote inzinking (economisch) van de ambtenaren en releveert dan wat door de mo derae ambtenaren is gedaan om uit den put te komen, hiertegenover stellende de schan- deiijke houding van de Ncutralcn en Christc- lijken, die hieienlikken gingen in November 1918 en daarmede heel wat hebben verprutst, zeer ten nadeele van het personeel. Spr. releveert dan zijn houding in de sala- riscommissie en hoe de C. B. P. T. T. aan het verkeerde adres ging adresseeren toen het te laat was. Spr. hekelde de houding van de verschillende Ministers. Verschiliende circu- laires en wetsvoorstellen noemde spr. op, welke alien in't nadeel van de arbeidersklas- se, dus ook van de ambtenaren zijn. Morgen gaat, zegt spr., een adres aan de regeering van den C. N. A. B., om wijziging van het salarisbesiuit. Wat hebben de Neuttalen daartegenover gedaan? Voorgesteld om 100 meer te hebben, den pas ver kregen 8- urendag te laten scheten en nog meer van dat moois in't nadeel van hun leden. Nadat spr. nog uiteengezet had hoe er wat er gedaan moest worden om een betere posi- tie voor het rijkspersoneel te verkrijgen, kre gen de aanwezigen gelegenheid voor debat. Hiervoor gaf zich op de heer Legrand, van de C. B. P. T. T. Debater ging de rede na en zei, dat deze zichzelf hoog ophemelde en een ander neerhaalde. Hij had het verder over partijpolitiek en klassensttijd en gaf hierover zijn meening weer. Debater heeft het dan over N., hoe deze in Weenen gezegd heeft de vertegenwordiger van het Neder- landsche Postpersoneel te zijn (wat later in repliek door N. wordt weerlegd) en deelt dan de aanwezigen mede hoe of de samen- werking tusschen C. N. A. B. en B. P. T. T. is verbroken. De C. B. P. T. T., zegt debater, heeft in November 1918 verschillende toezeggingen vcrkregen en wij zullen blijven werken tot zij alk zijn ingelost. Wat word! er bij de C. N. A. B. voor de postmenschen vraagt hij. we de beschrijvingsbrief nagaan dan staan er maar 6 punten op voor de post en de overi- gen zijn over andere dingen, waar zij niets mee te maken hebben. Vervolgens laat debater als zijn meening hooren, dat de moderne vakbeweging propa gandist moet zijn voor de S. D. A. P. Uw categoraal gedoe is oorzaak van den achter- stand, verwijt hij N. en wekt daarna de aan- wczige posimanncn op om lid te worden van den C B P. T T. Na repliek van den heer Noordhoff wordt de vergadering om 6.15 door den voorzitter gesloten. HET LANDBOUWHUIS. In het Landbouwhuis aan den Voordam werd heden de algemeene vergadering gehou- den van de vereeniging ,^let Landbouwhuis Noordholand1". Vertegenwoordigd waxen de vereenigii „Het Landbouwhuis" Huishoudkundig Land- onderijs de Rundveefokvereeniging, de Varkensfokvereeniging, de vereeniging tot verbetering van den Wolhandel, de Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland, de Bond van Cooperatiev6 vereenigingen in Noord-Holland, het Kaas- en Botcrconttfile- station voor Noord-Holland, de Prov. Com- missie uit de Veilingen, de vereeniging van Oudleerlingen Rijks L. W.-school te Scbagen de Vereeniging tot Ontwikkeling v, d. Laud- bouw in Holl. Noorderkwartier De voorzitter, de heer O. Nobel, verklaarde in zijn openingswoord dat het hem aangc- naam was alien voor de lste m.-ial in't eigen gebouw welkom te mogen heten. Spr. meende gocd te doen, in vcrbaxid met de plannen tot reorganisatie van den Land bouw ia samen- weiking met de H. M. v. L. de weuscheiijk- heid en het vcrttouwen uit te spreken, dat in den loop van 1920, die plannen tot het goede resuitaat zou leiden, dat in den loop van 1920 alle organisaties in een provincial verband worden gebracht. In verband met de moeilijkhedcn, die den landbouw zal hebben op te lossen was spr. overtuigd, dat dit zeer in het bclang van den landbouw zou zijn. Dr. D. L. Bakker las hierop de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd wer- den vastgestcld. Van de Prov. Commissie uit de Veilingen in N.-Holland was een vraog over contributie in gekomen. De voorzitter zeide dat dit van morgen was ingekomen en het bestuur wilde het daarom eerst behandelen. De vereeniging had zich aangemeld op een contributie van 100. Het bestuur had dit bedrag gewijzigd. De bettokken vereeniging ging met het voor stel van <jc," voorziter acoord om de kwestie eerst door het bestuur te laten behandelen. Dr. Bakker bracht hierop het jaarverslag uit, waaruit wij aanstippeu, dat de vereeni ging 16 leden te It. Do vereeniging staat er financieel gunstig voor. Dankbaar werd gewag gemaakt van de me- dewerking door het gemeentebestuur van Alkmaar verleend. De voorzitter bracht Dr. Bakker dank voor het vele door hem voor de vereeniging veh- richt. De heer E. Govern Dz. rapporteerde hierop namens de commissie over die rekening 1919, die werd vastgcsteld in totaal op 3091.44ya. De winst voor het reservefonds bedroeg J 473.84Va. Op de inventaris werd 1500 af gescttreven, dit was mogelijk door -en schen- king van de subcommissie voor ,-H. uit de ivaasvereeniging van 1500. De penningmeester, de heer D. de Boer, werd gecomplimenteerd voor zijn niteteG-p<i beheer. De begrooting voor 1920 bedroeg in ont- vangst en uitgaaf 5150. De contributien werden geraamd op 2750 en de Als de verslsggever, atoostas 4l wSfitJven, met hem haa gesproken, verklaarde de heer Zuurbicr door de mededeelingen volkcmen \bevredigd te zijn. De voorzitter verklaarde nog, dat ook hij het zeer noodzakeliik oordeelde, dat de neu- trale en de R.-K. landbouw-organisaties zonder achterstelling van een van beide samenwerkten. 5 De heer Slot betoogde de wenschelijkheid om het Landbouwhuis „Land- en Tuinbouw- huis" te noemen. Spr. oordeelde het voor de toekomstige samenwerking tusschen land- en tmnbouw gewenscht deze zaak onder de oogen te zien. De voorzitter deed de toezegging, dat het bestuur de zaak onder de oogen zal zien en zoo mogelijk met voorstellen zal komen. De voorzitter sloot hierop met een woord van dank de bijeenkomst. DE BLAUWE WEEK. Door Burgemeester en Wethouders is aan 1 Week-Comite,> tocstcmniiiig ver- lo. tot het hoi en van een Bloemendag voor den verkoop van het „drankbcstnjduigs- bloempje op Donderdag 13 Mei (Hemel- vaartsdag) 2o. tot het organiseeren van een tweetal 2200, de kantoorhuren op zaalhuren op 200. De uitgave voor huishuur bedraagt 1375, het salaris van den concierge 750, verwar- ming 750, verlichting 200, telefoon 80, be lasting 400, ondearhoud 700, afschrij- vingen 7 500, en onvoorziene 395. heer Busch (Wormerveer) bepleitte het. voeren van een gercgelde propaganda voor organisatie onder de landbouwers. Den geor- ganiseerden moet duidelijk gemaakt worden, dat zij niet mogen blijven parisiteeren op het werk van de organisaties. De voorzitter oordeelde een dergelijke pro paganda zeer gewenscht. Het bestuur moest evenwel eerst onder de oogen zien of propaganda wel op haar weg lag. Dr. Bakker was van meening, dlat dit niet het geval was. De vereeniging zou genoeg te doen krijgen met het organiseeren van een tentoonstellingskamer, een landboir To- tiieek, enz. De voorzitter zegde toe, dat het t. v :e zaak in gedachten zal houden. De heer P. Stapel was daar niet voor. De vereeniging moest niet verder gaan dan het exploiteeren van het landbouwhuis, waar een tentoonstellingszaal en een landbouwbiblio- theek aan vastzit De heer E. Govers zeide, dat de vereeniging van oud-leerlingen het zeer gewenscht vindt, dat er een begin gemaakt wordt met een land'bouwbibliotheek. Op de leestafel wil zij in de eerste plaats alle landbouwbladen aan- wezig zien. Besloten werd pro memorie een post voor het inrichten van een landbouwbibliotheek op de begrooting te plaatsen. Dr. Bkker betoogde, dat de uitvoering al- leen mogelijk wordt wanneer het definitieve gebouw bettokken kan worden. Bij loting werd de Cooperatieve Zuivel Ex- port-', ereeniging aangewezen de commissie te vonnen belast met het nazien van de reke ning over 1920. Dr. Bakker werd hierop als bestuurslid met algemeene stemmen herkozen, die de be- hoeming aanvaardde. Het bestuur stelde voor om over 1919 geen aandeelen uit te loten, omdat de exploitatie eerst 1 November 1919 aanving, waarom het bestuur het ongewenscht oordeelde 1919 met 250 te belasten voor uttloting van aandee len. Het voorstel werd, na de mededeeling van den heer de Boer, dat de houders van de ge- plaatste aandeelen daartegen geen bezwaar zouden maken, aangenomen. De heer Zuurbier bracht bij de rondvraag ter sprake het weigeren van toegang aan een verslaggever van het R.-K. dagblad „Ons Blad" bij de opening van het Landbouwhuis De voorzitter deed uitkomen, dat van het weigeren van een verslaggever, omdat hij van een K.-K. blad was, geen sprake was geweest. Ook de heer Ruiter van de R.-K. L. T. B. was uitgenoodigd geworden. Na de verklaring van Dr. Bakker, dat de andere vertegenwoordigers als personen ge- noodigd waren, omdat het bestuur gemeend had hen, uit erkentelijkheid voor hetgeen zij voor de totstandkoming van het landbouw huis d'eden, te moeten uitnoodigen en de me- dedeeiing van Dr. Bakker, dat de verslagge ver van „Ons Blad" met zijn uiteenzetting volkomen genoegen had gen omen, doch dat de noofdredacteur van „Ons Blad" van een mug ten clifant had gemaakt, wat hij zeker niet gedaan zou hebben wanneer deze, even- avond-propagandaoptochten met muziek, en wel op Zaterdag 15 en Donderdag 20 Mei a.s., des avonds te half 8; 3o. tot het plaatsen van een z.g. „Blauwe Week" voor den verkoop van coniectieartike- len en brochures op den hoek van de Doodeu- laan, gedurende den geheelen duur van de „Blauwe Week" (van 13 tot en met 24 Mei.) TE WATER UELATEN. Van de Scheepswcrf „Nlicolaas Witsen", Firma W. F. Stoel Zoon alhier, is met goed 'gevolg te water gelaten: een stalen Motorafhaalvaartuig, lang over alles 93 voet, breed 19 voot. De boot bevat benedjendeks: verblijven voor de loodsen, den schipper en de verdere bemanning, motorka- mer, kombuis en 'bergplaatsen. In het vaar- tuig zal worden geplaatst een 200 P.K. Die sel motor met hulpmotor. iDe hoot is gebouwd voor reken'ing van het Departcmeixt van Marine en is bestemid' voor den Dienst van het Loodswezen in het 2de District. - GEOUND. De j.,1. vermelde onderhandsche aanbeste- ding voor het verbouwen van de Rijks Hoo gere Burgerschool alhier, waarvoor het iaagst inschreven de heeren Spruit en Meijer, alhier, is nu door den Rijks bou winces ter na eenige wijzigingen in dit werk deze aan- uuners opgolragen. AldSMAAKSOH BIOSOOOPTH4ATER. Zooals Je voorzitter bij zijn openingsred# er van overtuigd was, dat deze wedstrijd vinnig op de plank maar overigens vriend- schappelijk zou zijn, zoo heeft deze wedstrijd, zoo vol van verrassingen, dit wederom bewe- zen. Er is vinnig om de eerepalmen gestreden, vooral ook op de vrije-baan-wedsttijd tot op de laatste minuut. De uitslag van den Personeelen Wedstrijd is: le prijs, kunstvoorwerp, met 272 hout (Hamburger telling) in 18 worpen. 2e prijs, kunstvoorwerp, met 124 hout in 6 worpen. 3e prijs, kunstvoorwerp, met 122 hout in 6 worpen. 4e prijs, kunstvoorwerp, met 118 hout in 6 worpen. Consolatieprijs, aangeboden door een der leden, met 32 hout in 6 worpen. Uitslag Vrije-Baan-wedstnjdi: le prijs, 40, (5 worpen), met 43—42 hout 2e prijs, 30, (5 worpen) met 4341—40 hout. 3e prijs, 20, (5 worpen), met 43—41 hout. 4e prijs, 15, (5 worpen), met 42—41—40 hout. 5e prijs, 10, (5 worpen), met 42—40 hout. 6e prijs, 9, (5 worpen), 42hout. 7e prijs, 8, (5 worpen), met 414140 houi. 8e prijs, 7, (5 worpen), met 414040 hout. 9e prijs, 6, (5 worpen), met 4129 hout. lOe prijs, 5, (5 worpen), met 4140 hout. 1736 maal werd naar het winnen van deze vrije-baan-prijzen gestreden. TELEORAMMEN VAN HEDEN. RODELBAAN INGESTORT. ORONINGEN, 10 Mei. Op de kermis alhier is Zondagavond de rodelbaan inge- stort. Twee doodeo zijn gevonden. De ker mis is door den burgemeester gesloten. HET HAAGSCHE ZEDEN- SCHANDAAL. DEN HAAO, 10 Mei. Het justified on derzoek inzake het zedenschandaal is thans zoover gevorderd, dat de zaak naar de te- rechtzitting is venvezen. Ongeveer 40 be- k laag den. zullen in twee groepen terecht staan en wel op 20 en 27 Mei a.s. SPORT. De ra«d dezer gemeente vexgaderde Vrij dagmiddag voltallig. Van de schoolopzienar waa bericht inge komen dat de oude saho-ol niet eerder aan de M. U. L. O. commissi© -lr*n worden overge daan alvorens geeorgd is voor een woning voor het hoofd der school en een nieuw lokaal aan de nieuwe school. De bouw van 'n nieuw lo-kaai mag niet afhankeljjk bomen van de verkoop van de oude school omdat de bo- staande toestand niet mag worden beaten digd. Voor 1 Mei worden besteik en teekening daarvoor tegemoet gezien. B. en W. adviseerea om daaraan geen ge- hoor te geven met het oog op de uitbxeiding van de katholieke schoolj aan het verzoek om voor 1 Mei besteik en teekening is dan eok niet voldaan. De raad ging hiexmea volkomen acooord en meende ook dat het vooral in dozen tijl niet raadzaam is am een zoodanige gio-ote uitgaaf te doen. Het bekende echrijven van den bond van gasfabrikanten betreffc.de bepaling der gaa- prijs werd voor kennisgqving aangehomen omdat hier het gas tegea kostprijs geieverd wordt. Qed. Staten zonden bericht dat de vergoe- ding ingevolge art. 10 van de wet van Mei 1919 L 600 bedraagt. Goedgekeuxd ia het besluit betreffende vxije woning voor het hoofd der school de suppb begrooting groot 2000 voor de straat, de kasgeldleening groot t 10.000, da geldleening voor de lichtbedrijven groot 12.600, de lea ning groot 2000, de suppj. begrooting en de af- en o varschrij vingen. Bij de kasopname b(j den gemeenteontvan- ger op 81 Maart was o ver eeakomstig de boe- ken in kas 2464.1L Uit Haarlem was bericht ingekomen dat de boeken be -ion gemeenteontvangex zijn na- gegaan en hJd een te veal in kas had van 1216,19 H Bericfc ,s> ing-Mionian dat de vermindering van uitkeering voor he# oaderwjja ingevolge art. 48 tot 68 kwater van de wet op het lager on trwije voor deza gemeente 1616 is. Van de aid. Schuttevaer was een verzoek ingekomen om aan de sluis een kolk te var- binden om het schutten van grootere vaar- tuigen mogelijk to maken. Met het oog op de groote sluis te Rustanburg is dat teer go- wenscht. B. en W. meenden dat dit adxes voorloopig roor kennisgeving moot worden aangenomen, doch wethouder Ootjers merkte op dat het bij nader inzien beter zal zijn om er besprekingen over te houden. Hij meende dat het spoedig noodig zai zijn vooral met het oog op de groote vaartuigen die in de vaart komen. De heer Heeman meende dat een kollk niet boo doelmatig zal zijn omdat daarmee dezelf de wijdte wordt behouden. Beter achtte hij een nieuwe sluis. Daarover waren alien het eens doch de hooge kosten warden gevroasd. Omtrent de kosten tastte men in het dnis- ter, de een meende dat het wel 40.000 en den ander dat een nieuwe sluis wel 80.000 sou kunneu kosten. De heer Heeman zou het liever nu doen dan later, noodig zal het tooh worden en dan host het dubbel als nu eerst tot verlenging wordt overgegaan. De heer Keizer wild© een onderzoek naar de kosten, dan is er een begin en kunnen we over het gewenscht© van het een of van het ander praten. Hij was er van overtuigd dat ex wat moet gebeuren. Ten alette werd besloten om den gemeen- teopzichter op te dragen in zoo kort mogelij- ken tijd een onderzoek na een en ander in ti stellen. In verband met de stichting van het nieu we post- en telefoonkantoor is het verzoek ingekomen om de toegangswag die eigendom van de HolL spoor doch in onderhoud van de gemeente is op de liggar der wegen aan te brengen waardoor dit een openbare weg wordt en alzoo als toegangsweg naar het kantoor kan worden gebruikt. Aan dit verzoek zal worden voldaan. Op het verzoek om steun voor de te stich ten politieschool meenden B. en W. afwij zend te moeten beschikken op grondi dat dit meer op de weg van de regearing ligt. Op voorstel van den heer Kpizer echter werd na eenige bespreking met algemeene stemmen besloten om de gevraagde subsidie groot 26 te verleenen. Van den heer S. Kempt te Oudkarspel wa. het verzoek ingekomen om alsnog te beslui- ten> om aan hem zijn safaris als ambtenaar bij de telefoon uit te keeren tot een bedrag van 240. Met algemeene stemmen werd dan ook af wijzend beschi'kt. Van het Langedijker drankweercomitS wa. het verzoek ingekomen om de cafd's's avonds om tien uur te sluiten. Na eenige bespreking werd met alleeu de stem van den heer Heeman te'gen, besloten om de cafe's om tien uur te sluiten. Ingekomen was een verzoek van de afd. Langendijik van den bond voor plaatselijks keuze om adhaesie te betuigen op het voor- stel-Rutgers inzake plaatselijke keuza Besloten werd dit adres aan te houden om het ook met het oog op verdere besluiten in nadere overweging te nemen. Ingekomen was een verzoek van het Lan gedijker Drankweeroomitd om het maximum aantal vergunningen terug te brengen van 8 op 1, van dezelfde corporatie om het tappen van sterken drank in het klein te verbieden van Zaterdags 12 uur tot Maand-ags 8 uur en van de N. V. Oo-noordia om het vroeger ge- nomen besluit om het maximum aantal ver gunningen te bepalen op 3 in te tTekken om dat dit geen nut heeft nu er nog steeds 6 vergunningen zijn en de kleinste het wel heb- ben en de grootste niet. Ook deze drie adressen worden tot ds vol- gende vergadering uitgesteld. (Wordt vervolgd). Het hoofdnummer: De vrouw, die God vor- gat" draagt eigenlijk tot titel: Teaoa, de laat ste der Aztoken en behandelt de vero vexing van het rijk van koning Montezuma door den Spaanschen aanvoerder Oortez in het jaar 1619. Ren mooio, boeionde -film, dig vooral wat het milieu en de aankieeding -be treft, weer eens heel iets anders brengt, dan men gewoon is. Een atu'k gesehiedenis wordt er uitstekend in beeld gobrahct. De verschil lende opnamen zijn dikwijls prachtig. De bi- etorische Oortez en Montezuma worden goed voorgesteld^ terwijl zeer mooi epel wordt ge- geven <ioor Qeraldine Parrar als Tezoa en Wallace Reid als Alvaredo, kapitoin uit bet leger van Oortez. Di# hoofdnummer wordt mor-genavond ver- vangen door: „Een pecbvogel" waarin de be kende Amerikaanscbe sportman William Rua- aeil, da boofdrol zal vervu'llen. ElNDUITSkAO VAN DEN WEDS1RIJD VAN DEN ALKAIAARSCHEN KEGELBOND. VOETBAL. ALOMARIA VTOTRIXOADETTEIN E.G. 21. Alcmari* heeft gutter en op de O. F. O. de

Alkmaarsche Courant | 1920 | | pagina 2